Amway kritik brečí: Podplatili celý svět kromě mě!

V noci ze 30.4. na 1.5. jsem zde zveřejnil reportáž Mika Wallace o Amway a soudě dle hysterické reakce trefil jsem se do černého, neboť tato reportáž vyvolala u kritika Yowieho opět opravdový záchvat grafomanie. 🙂 Jak by ne – zajímavý příběh o tom, kterak se ze slavného investigativního žurnalisty s původně negativním názorem na toto podnikání stal po roce zkoumání byznysu zastánce Amway, nepatří mezi kritikovy oblíbené, ale co se dá dělat. 🙂 Jsem rád, že mé argumenty donutily Yowieho opět začít googlit a tak strávit zdarma několik dalších chvil s Amway. A to dokonce na svátek práce a – jak by řekl Karel Hynek Mácha – v lásky čase. 🙂 Je příjemné vidět, že Amway některým lidem přirostla k srdci natolik, že jsou s ní ochotni trávit i takovéto vzácné chvíle, které normální člověk věnuje přítelkyni, rodině či svým nejbližším. 😀

Nebyl by to však Yowie, kdyby se nesnažil, i za cenu vlastního zesměšnění, autora reportáže Mika Wallace zdiskreditovat. A argument? Opět – jak jinak – staré otřepané “uplácení”. Amway si totiž po odvysílání reportáže “dovolila” pozvat Mika Wallace na seminář a samozřejmě jako každá seriozní společnost mu finančně kompenzovala čas, který s nimi strávil. To vše téměř rok po odvysílání pořadu. Ta Amway je skutečně drzá, že? 😀 A Mike Wallace, i přes počáteční pochyby o vhodnosti návštěvy, nakonec souhlasil. Nebetyčná drzost, co říkáte?

Takže nyní tu máme po amerických prezidentech Geraldu Fordovi, Ronaldu Reaganovi, Georgi Bushovi, Billu Clintonovi, bývalých i současných děkanech Fakulty mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické prof. Jindrovi, prof. Zadražilové, doc. Müllerovi, státním návladním Robertu Stephanovi či investigativním žurnalistovi Radku Johnovi dalšího z řady “podplacených” – tentokrát je to jeden z nejslavnějších amerických investigativních žurnalistů Mike Wallace. To všechno jsou podle Yowieho lidé, kteří kvůli penězům jsou ochotni pronést pochvalný projev na adresu té “zločinecké organizace” a riskovat tak svou reputaci (zřejmě podle přísloví “podle sebe soudím Tebe”). 😉 Nezapomněl jsem v tom výčtu na někoho? Ach ano, vynechal jsem soudy, americkou Federal Trade Commission, indickou a čínskou vládu či Dr. Charlese W. Kinga, který MLM učí na univerzitě. Ti všichni jsou podle Yowieho samozřejmě “uplacení”. 🙂

Vypadá to, že Amway je skutečně bohatá a úspěšná firma, co říkáte? 🙂 Stíhat uplácet tolik známých osobností, odborníků a autorit po celém světě, přispívat na charitu pro UNICEF (vidíte, ten jsem také vynechal) a ještě k tomu ročně vyplácet v přepočtu cca 100 miliard Kč (4 miliardy USD) na odměnách svým aktivním VPA… No uznejte, není to výkon hodný obdivu?

A že aktivní člověk si ve spolupráci s Amway dokáže přijít na velmi slušné peníze, to dokazuje tato tabulka průměrných příjmů distributorů, kterou se Vám kritik bude všemožně snažit zatajit či překroutit a kterou jsme poprvé publikovali na těchto stránkách.

Pokud jste příznivci konspiračních teorií, pak tato teorie o podplacení celého světa Vás i přes svou prostoduchost možná osloví. Lidem, kteří používají těch cca 18 cm mezi ušima k přemýšlení, dojde, že Amway je normální solidní firma, která si dokázala získat respekt mj. i známých osobností a to je také důvod, proč jsou ochotny o ní mluvit pozitivně aniž by tím cokoli riskovaly. A ano, pokud takováto osobnost přijede na seminář, Amway jí uhradí náklady s tím spojené a poskytne jí odměnu za to, že této věci byla ochotna věnovat svůj volný čas. Z pohledu Yowieho skandál, z pohledu normálně uvažujícího člověka normální věc.

Zbývá odpovědět na poslední otázku: Proč se Amway, když má podplacený celý svět, nepokusila podplatit i Yowieho? Možná proto, že každý rozumně uvažující člověk jeho žvástům, které šíří po Internetu prostřednictvím dezinformačních webů pana Černého, přikládá asi stejnou váhu, jako článku o rozmnožování střevlíka – tedy žádnou. 😀

Hezký den. 😀

Rating: 9.87/10. From 63 votes.
Please wait...

22 Komentářů k "Amway kritik brečí: Podplatili celý svět kromě mě!"

 1. To by mě zajímalo, jak vysoký úplatek dostal takový Charles Paul Conn nebo James Robinson a dalších XY autorů, kteří napsali o Amway rovnou knihy 🙂 Mluvit na semináři, kde je “JEN” par desítek tisíc lidí, je jedna věc; ale napsat knihu, knihy, které si přečte milióny lidí i mimo Amway, to si zaslouží nějaký bonus ne? 😀 😀 😀 Jako nějaká obdoba FAA bodů? 😀 😀 😀

 2. 😀 😀 😀

 3. :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

  Tak to je konec :-DDDD právě jsem vzbudila všechny spolubydlící smíchem 😀 Ten konec mě rozsekal :-DDDD

 4. Miluju ty naše kritiky, je s nimi legrace. 🙂 Teď jsem si na FB stáhnul obrázek “Indikátory úspěchu” od MaryEllen Tribby. U obrázku s neúspěšným člověkem jsou např. tyto body: “Kritizují. Jsou zatrpklí. Myslí si, že všechno vědí. Tajně doufají, že ostatní selžou. Vztekají se. Pomlouvají. atd.”. Naopak u úspěšných lidí jsou body: “Jsou vděční. Umí poděkovat. Odpouští druhým. Přejí úspěch druhým. Dávají si životní cíle. Přiznávají druhým zásluhy za jejich úspěch. Nepřestávají se učit. Sdílejí informace a data. atd.” – Takže bych chtěl říct, že jsem vděčný, že kritici typu Yowie jsou. Děkuji jim za množství informací, které díky nim získáváme z tohoto webu, protože bez nich by asi nevznikl. Odpouštím jim, protože je mi jich vlastně líto a bohužel nevím, jak jim pomoct. Jen doufám, že jsou ve svém osobním životě šťastní (ačkoliv o tom pochybuju, protože proč by jinak vymýšleli takové hámotiny, kdyby necítili potřebu být “užiteční”). Jedním z mých cílů je se těmto lidem zeširoka vyhnout. A děkuji adminovi za skvělou práci na těchto článcích, protože není jednoduché získávat tyto informace, navíc je logicky a smysluplně shrnout tak, aby to dávalo smysl. Neustále se zde dozvídám něco nového, co mi pomáhá při budování byznysu. Díky.

 5. Mě skutečně fascinuje ta jeho vytrvalost a zarputilost, že věnuje svůj drahocený čas na boj s Amway, když za tu dobu musel vyšťourat tolik pozitivních faktů na firmu, že už by se při zdravém rozumu musel 4x zaregistrovat. No…asi se nudí…já myslím, že by spíš potřeboval ženskou :-)))

 6. @Alex

  Asi jako příslušník antiAmway sekty věří, že za svůj boj proti MLM bude odměněn příštím životem. 😀

 7. @Alex
  Spis mozek do hlavy 😀

 8. Avatar for Petr Štěpánek Petr Štěpánek | 5.5.2015 z 14:22 | Odpovědět

  Hezký den,

  mě by zajímalo, zda někdo náhodou neplatí toho pana fanakritika. Jeho práce mi přijde jako na objednávku. Pokud by dělal celý ten web z čistého přesvědčení, tak tam přece nebude mít reklamní bannery. Kritizování, manipulace a zjevné zneužívání slova “Amway” mu vydělává.

  Podnikání Amway nemá rád, ale vydělávat na jméně Amway mu nevadí.

  S úctou, Petr Štěpánek

 9. Tak teď nevím, co na mě působí lépe – jestli motivační cd nebo články, jako je tento. 🙂

 10. @JIRKA C.
  Tenhle už je ale jenom k pláči 😀

  Což o to ze si zahrává s firmou co ma obrat 12 miliard dolaru, ale to ze si zkouší zahrávat s naším adminem po informační stránce 😀 to se rovna páchání mentálního harakiri :-D.

 11. Avatar for Marek Suchomel Marek Suchomel | 5.5.2015 z 23:32 | Odpovědět

  Yowie už opravdu neví, jak by svými články cíleně manipuloval s lidma, aby je přesvědčil o své pravdě o Amway… Na svých stránkách uvádí odkazy na MLM jako pyramidové hry, o kterých psal novinář pro internetové stránky České televize. Neváhal ani přiložit nějaká videa, která mají podle yowieho dokazovat, že Amway, Quixtar, Alticor je jen sekta, podvod a manipulování s lidma a přitom ty videa jsou pouhé setřihy nějakých náboženských akcí a různých přednášek, o Amway tam není ani slovo, v záběrech se objevují výrobky, které s Amway nesouvisí a nikde na žádném záběru není vidět ani jeden pult s nápisem Amway nebo Yager Group.
  Chudák Yowie je tak zaslepen potřebou vydělávat na funkčním a stále se rozvíjejícím systému MLM, že už sám neví, jakým hnojivem, které si pěstuje v hlavě, by pohnojil internet a zároveň na tom vydělal.

  Pokud by Yowie aspoň trochu používal rozum a né ego, tak by nebyl internet tak zaplevelený nesmysly typu “Nový film o MLM, na který Yowieho odkazuje známý Americký kritik Robert Fitzpatrik. Vtipné je, že ani jeden z uvedených Amway kritiků nevytvořili nic hodnotkého ani převratného, co by lidem pomohlo a bylo pro ně přínosem. Pouze postavili svůj byznys na fungujícím systému MLM aby vydělali a snažili se zviditelnit….

  Milý chudáčku Yowie, pokud už ti ta popelnice v hlavě začíná plesnivět, zkus použít naše L.O.C. Na plíseň je ideální a je hlavně ekologické, takže ti nerozežere šedou kůru mozkovou 🙂

  • Problém s Yowiem je, že je produktem důsledného výplachu mozku. V USA totiž celá léta distributoři na Internetu nebyli aktivní a tak jediné, co se na webu objevovalo, byly negativní komentáře, které nesouvisely ani tak s Amway, jako spíš se způsobem, jak někteří nezávislí distributoři toto podnikání provozují.

   Neaktivita distributorů na Internetu měla několik příčin – jednou z nich byla pravidla, která pro distributory zavedla Amway (zatímco kritici žádnými pravidly omezeni nebyli). Druhým důvodem bylo, že aktivní distributoři, kteří mají v rukou patřičné argumenty, jsou poněkud jiná sorta lidí, než bloggeři a raději jdou ukázat plán, než by ztráceli čas na Internetu. Vinu nesou i starší generace leaderů, kteří podcenili nástup Internetu v polovině 90. let a jeho vliv.

   Bohužel, jak se říká, 100krát opakovaná lež se stává pravdou. A tak Yowie, který měl k dispozici jen jednostranný pohled na věc, má už vytvořenou svou představu a je přesvědčen o své pravdě. Proto věřím, že Yowie je skutečně vnitřně přesvědčen o tom, že Fitzpatrickova argumentace o tom, že MLM = pyramidová hra je správná, přestože jeho výklad osobní spotřeby v MLM je úplně postavený na hlavu a je přesně opačný, než jak ho vykládá FTC i soudy. Proto odmítá připustit, že průměrná hodnota příjmu distributorů po započítání i neaktivních lidí je nicneříkající číslo. Proto je Yowie náchylný k tomu věřit i bulvární reportáži, jejímž základem byly výpovědi bývalého distributora, který odešel z Amway, aby si založil vlastní konkurenční MLM. Proto věří “reportérům”, kteří točí reportáž tím způsobem, že nezmíní jméno firmy, nedají jí tak ani možnost, aby se k obsahu reportáže vyjádřila… Opět jednostranný účelový výklad stylem “o nich bez nich”, což je jeden ze znaků bulváru. A jsem opravdu zvědav na ten nový film o MLM, zvláště na to, zda v něm budou i rozhovory se zástupci firem. Nebo že by to bylo točeno opět stylem “o nich bez nich”, jen na Fitzpatrickovu objednávku? Tak to bude určitě důvěryhodný zdroj. Film postavený na výpovědích lidí, kteří si na pomlouvání MLM založili byznys, tak to je opravdu relevantní zdroj informací. Neuznali mé argumenty u soudu, FTC na ně taky kašle, tak o tom natočím film… 😉

   Proto Yowie věřil tomu, že kauza v Indii bude důkazem pro to, že Amway je pyramidová hra, i když se nakonec ukázalo, že k té situaci došlo jedině kvůli tomu, že tam pořád nemají vytvořenou legislativu pro přímý prodej a teď dohánějí, co v minulosti zaspali. A je úplně jedno, jestli se jedná o USA v roce 1975, Koreu v roce 1991, Singapur v roce 2000, Indii v roce 2014, Bahrain v roce 2015 nebo Svahilsko v roce 2020. Scénář je všude stejný – nejdříve nepochopení rozdílu mezi MLM a pyramidovými hrami, následně pochopení a vytvoření legislativy.

   Proto Yowie věří konspiračním teoriím a tomu, že všichni, kdo Amway chválí, jsou podplacení. Ať už je to americký prezident, děkan FMV VŠE nebo Mike Wallace. Proto Yowie věří bulváru a má ho za objektivní reportáž (protože jeho autoři podle Yowieho nejsou finančně zainteresovaní). Přitom mu ale nedochází, že jediný účel bulváru je přitáhnout pozornost diváků či čtenářů bez ohledu na důsledky. Bohužel… a všichni jsme na příkladu Ivety Bartošové viděli, co bulvár dokáže. Bulvár je motivován penězi daleko více než americký prezident. Oni totiž nutně potřebují sledovanost, jinak přijdou o práci.

   Naštěstí posledních několik let se situace lepší – lidé mají možnost získat i pohled druhé strany a mohou si tak sami udělat obrázek o tom, kde je pravda. To byl ostatně také důvod, proč byly založeny tyto stránky. V angličtině existují např. vynikající stránky http://www.thetruthaboutamway.com a http://www.amwaywiki.com, kde člověk nalezne nepřeberné množství argumentů a informací. Nové generace leaderů jako jsou např. Patrick a Joyce Joe používají Internet běžně pro budování svého podnikání a jsou extrémně úspěšní a dosahují nejvyšších úrovní během několika málo let.

 12. Na podzim na konferenci Yager group vystoupil Mike Huckabee, v letech 1996 až 2007 guvernér státu Arkansas a součastný kandidát na prezidenta USA. Dává vám smysl aby někdo kdo chce být prezidentem USA a usiluje o hlasy voličů podporoval a veřejně oceňoval pyramidu, sektu a vymýváni mozku? OSN, AC Milan a spousta významných lidí a institucí oceňují nebo spolupracují s Amway. A pak si nějaký no name udělá www stránky. Za vlasy přitáhne co se dá, překrucuje a lže. vše dobarví fotkama ala Blesk. A komu máme věřit? Ti co mají rádi bulvár budou věřit jemu. Ti co chtějí budovat a něco v životě změnit nebudou svoji budoucnost zakládat na informacích z Blesku ale si získají fakta.

  • Na Yowieho s takhle těžkou logikou nemůžeš. Copak nechápeš, že i Huckabee je podplacený? Jen důkaz o tom jaksi chybí, stejně jako chybí důkaz o tom, že Mike Wallace byl podplacený, aby natočil mírnou reportáž… 😀 😀 😀

 13. ok, máš pravdu Admine, ale pro Yowieho jsem to nepsal. to je ztracený případ člověka, který žije ve žluči a nenávisti. (anebo mu za to někdo platí a to je horší eventualita) Každopádně díky němu vznikly fantastické stránky.

 14. Yowimu se moc nedivím. Když mě byl prvně ukázán plán před několika lety, tak to bylo prvně kdy jsem se s něčím takovým setkal a kam si myslíte, že jsem si šel pro informace? Na internet. Bohužel v té době nebyly žádný stránky Amway-fakta ale jen zpovednice a další stránky se “zaručeně pravdivými informacemi”. Když jsem to tam vše přelouskal, poradil jsem se ještě s rodinou a přáteli, kteří o tom četli ze stejných zdrojů jako já. Co se asi stalo? Na další schuzku jsem už nešel a celou příležitost jsem poslal tak kam se odváží podívat jen celníci. Škoda, že tyhle stránky nebyly dřív, mohl jsem být o pět let dále.

  Jak píše Admin, pozitivní názory a fakta na internetu dříve nebyly, nebo ne v češtině.
  Proto jsem osobně moc rád za tyhle stránky kam mohu i odkazovat prospekty. Vím že se k nim dostanou dobré informace.

 15. Proč autora těch stránek kde na naší firmu hází špínu a vydělává na tom někdo nezažaluje za pošpiňování jména společnosti, uvádění nepravdivých informací, apod.?
  Vždyť škodí firmě, škodí distributorům, a hrůza je že na tom vydělává.
  Pokusil se o to už někdo někdy?

  Klidně bych se toho osobně ujal. Případně můžeme spojit síly a postavit toho Yowieho před soud. Přece to co dělá by nemělo bejt tolerováno.

  To co dělá NENÍ něco co by bylo zrovna legální.

  Co myslíte?

 16. Avatar for Petr Štěpánek Petr Štěpánek | 7.5.2015 z 7:45 | Odpovědět

  Hezký den,

  jediná síla toho člověka tkví v jeho utajené identitě. Zjevně rozumí počítačům, protože se dokáže digitálně maskovat. Jinak by už právo zakročilo – velmi tvrdě. Jak by asi zareagoval, pokud by jeho totožnost byla odhalena? Co by řekl těm desetitisícům lidí, kterým ničil reputaci?

  Doufám, že až bude pachatel odhalen a začne v panice ten web mazat, tak někdo má kompletní zálohu jeho webu a všech článků.

  Pokud pracuje v nějaké firmě (sázím na nějakou informatickou firmu) jistě se někdo obrátí i na nadřízené při získávání důkazů. Jen kdyby Youví nebyl utajený. Tento pachatel si neuvědomuje právní důsledky svých činů, anebo na ně hřeší díky svému utajení.

  S úctou, Petr Štěpánek

 17. @Petr Štěpánek
  Anonymita internetu ho rozhodne nechrání 😀

 18. Avatar for Marek Suchomel Marek Suchomel | 7.5.2015 z 13:48 | Odpovědět

  Nad Yowiem už se stejně stahují mračna, on však svou kritickou zaslepeností v pomlouvání Amway nevidí, do jakých problémů sám sebe vede….

 19. V Polsku existují www stránky Křesťanské apologetické centrum. Každý kdo čte ten název hned chápe, že se jedná o www stránky nějaké vážené křesťanské instituce. Amway a yager group tam je zařazen do sekt a popsán stylem ala Yowie a toto je klíčové a nosné téma těchto stránek. A víte co se zjistilo? Že to celé stvořil a provozuje jeden ajťák. Nic víc za tím nestojí. Každý trh má svého Yowieho. A ten díky popularitě slova “amway” má spoustu kliků na svém vebu. A z toho má profit. A proto to musí psát ve stylu bulváru aby tam lidé klikali. Tak jako bulvár ho nezajímá pravda ale chce způsobit senzaci za každou cenu.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close