Vaše zkušenosti s Amway

Máte nějaké zkušenosti s Amway podnikáním? Věnujete se aktivně tomuto businessu, příp. jak dlouho jste v businessu? Na jaké úrovni jste? Jak jste se s businessem seznámili? Podělte se o svou zkušenost!

Chcete znát názory uznávaných osobností na podnikání Amway? Pak určitě navštivte stránku www.amway-nazory.cz.

Rating: 8.63/10. From 90 votes.
Please wait...

149 Komentářů k "Vaše zkušenosti s Amway"

 1. Zdravím všechny nové kolegy. Já se už delší dobu zajímám filozofii a myšlení úspěšných lidí a také o MLM. Sleduju články v časopisu Firstclass. Mám za sebou prezentace různých MLM firem a vlastně takový osobní výběrový řízení. Musím přiznat, že na mě udělalo super dojem přečtení historie Amway na těchhle stránkách a potom prezentace ve čtvrtek večer v Praze, kde mluvil nějaký chemik z VŠCHT. Potom mi v kavárně zodpověděli moje otázky (a že jich bylo) a hlavně mi ukázali nabídku produktů a služeb, co všechno se vlastně dneska přes Amway dá nakupovat a s čím vším se dá obchodovat a stavět síť. Úplně mě rozsekalo, že snad kromě pojištění je tam všecko, s čím se u nás obchoduje multivelem. Vitamíny, kosmetika, parfémy, drogerie, nádobí, vodní filtry, potraviny, dietní programy. To jsou vlastně všechny MLM pod jednou střechou :-). A navíc ty partnerský firmy s elektřinou, plynem, telefonními tarify, kasa.cz, no to je bomba. Mám registraci už od čtvrtka 🙂 a zatím je to skvělý.

 2. Zdravím….má zkušenost z Amway je velmi pozitivní. A tak dost nechápu, ty negativní Amway recenze, které někteří po netu šíří. K Amway jsem se dostal na vysoké škole. Byl jsem nakontaktován známou z brigády a jsem rád. Nejdříve jsem strašně váhal, všemu jsem oponoval a upřímně…prd jsem tomu rozumněl :-))) Ale je fakt, že se mi líbila možnost vydělat si peníze a zajistit sebe a své blízké, protože mi začalo docházet, že tím klasickým modelem tj.vystudovat a najít si dobrou práci, to nebude až tak jasný a růžový a hlavně bych měl strop.
  Přesvědčila mě hlavně spolupráce Amway s VŠE a také 100% záruka spokojenosti a možnost vrácení všech peněz za registraci i na výrobky. S velkým despektem jsem udělal první objednávku, ale když mi maminka hlásila, že po týdnu používání Dish Dropsu na nádobí má ruce skoro bez exemu ( ten měla jak se později ukázalo z Jaru ), tak jsem si říkal….super, kdyby jen kvůli tomu, tak to stálo za to.
  Tak jsem začal budovat byznys. Udělal jsem spousty chyb a hlavně jsem spíš dělal, že dělám, než že bych byl skutečně aktivní. Někteří kamarádi se připojili, někteří ne, ale třeba mě podpořili, nebo si i koupili nějaký výrobek. To mi ze začátku hodně pomáhalo, když jsem viděl, jak třeba babička je nadšená z kvality i cen čistících prostředků a např.z multivitaminu Daily, který původně nechtěla a pak si o něj sama volala, když jí docházel 🙂
  A našli se bohužel i tací, kteří se posměšně dotazovali, jestli jsem už za měsíc milionář. Jako kdybych něco takového tvrdil, že budu. No, i takový kamarádi se našli…ale to je bohužel všude a jen kvůli tomu, že mi to řekli tak 3 lidi, tak já se na byznys přece nevykašlu, když mě připadá dobrý. Navíc jsem v byznysu potkal i nové kamarády, kteří mi pomohli i když mi bylo ouvej ( a nemělo to z byznysem nic společného )
  Po dvou a půl letech mého dělání/nedělání jsem dosáhl 15% a to už jsou zajímavé peníze +- 20tis.Kč měsíčně a samozřejmě díky tomu, že i kamarádi u mě ve skupině si vydělávají pěkných pár tisíc. A za 4 roky jsem udělal 21%. První výplata asi 43 tisíc Kč. Na první dobrý ne? Neříkám to jako chlubení…při mé rychlosti ( spíše pomalosti ) není vlastně nic ke chlubení, ale píši to proto, abych dodal trochu naděje a našení těm, kteří se bojí, že to rychle nezvládnou. No a…já to taky rychle neudělal a šlo to. Ostatně není moc stabilních kariér, které by se dali udělat rychle. Ale v Amway když člověk chce, tak to jde i rychle…a ostatně teď s tím co vím, bych to i doporučil.

  Závěrem bych dodal, že Amway byznys není snadná cesta ke zbohatnutí a registrací nedostanete jistotu, že budete milionáři……ale je to možnost. I 10 tis.bokem je super!

  A hlavně…..KDYŽ NÉ AMWAY BYZNYS, TAK CO JINÉHO?

 3. Přidám také svou zkušenost. S Amway jsem se setkal v 90. letech celkem 5x, z toho 4x jsem to lidem, kteří mi to nabízeli, hodil na hlavu. Považoval jsem to za podvod, za nějaké letadlo. Napopáté jsem z toho pochopil akorát to, že nic neriskuji, když to zkusím. Nevěřil jsem tomu, že bych v tom někdy mohl něco vydělat, takže jsem se registroval jako zákazník, abych měl zboží levněji. Koncentraci jsem jako chemik chápal a říkal jsem si, že kdyby mi náhodou ten člověk lhal o tom, jak dlouho ty výrobky vydrží, vždycky je můžu vrátit. Když mi můj sponzor po nějakém čase nabídl, že jestli chci, můžu si přivést člověka a on mu to vysvětlí za mě, řekl jsem si, že levná pracovní síla se hodí a on mi zaregistroval několik lidí. 🙂 Když jsem viděl, že to pro mě může fungovat, začal jsem se ten business učit sám. Nasekal jsem spoustu chyb – největší byla asi když jsem ze začátku to bral jako takové “hraní si na podnikání”. To se změnilo v okamžiku, kdy jsem se nepohodl se svým šéfem v mém tehdejším zaměstnání a protože jsem věděl, že už tam nebudu moci zůstat, začal jsem se businessu opravdu věnovat. Po zkušenosti v zaměstnání jsem chtěl mít něco svého a mít větší kontrolu nad svým životem. Dnes mě ten business živí a to celkem slušně, mj. splacení hypotéky jsem si díky businessu zkrátil z původních 20 let na 7. Nebudu sem psát svou úroveň – kritici by mi stejně nevěřili a ti, kdo mě znají, vědí, jaký odznak mám. 😉
  Takže moje zkušenost s Amway je veskrze pozitivní. 😀

 4. Zdravím vás přátelé, i ti druzí.:-) Mým názorem i zkušeností je, že Amway je jednou z nejsvobodnejších a nejotevřenějších příležitostí pro KOHOKOLI, kdo cítí potřebu změnit některý z aspektů svého života a neví jak. Je to jedno z mála (pokud ne jediné) podnikání, které si každý může vyzkoušet absolutně bez rizika (záruka vrácení peněz platí na zboží i na registraci). Má úvaha před registrací byla velmi jednoduchá: VYZKOUŠÍM TO x NEPŮJDE MI TO = VRÁTÍM JIM TO…..VYZKOUŠÍM TO x PŮJDE MI TO = NECHÁM SI TO :-)……NEVYZKOUŠÍM TO x CO KDYBY MI TO BÝVALO ŠLO = NEVYUŽITÁ PŘÍLEŽITOST a žádný rozumný člověk si nechce nechat ujít příležitost k posunu vpřed….nebo ano? Pokud se člověk nad Amway podnikáním zamyslí a použije “pouhý” zdravý selský rozum, jeho zkušenosti nemohou být nikdy negativní. Přeji vám mnoho úspěchů.

 5. Je mi líto lidí, kteří hledají na internetových diskuzích odpovědi na své otázky týkajících se Amway. Často tam naráží na lidi, kteří radí, ale sami s Amway žádné zkušenosti nemají. Než uvedu své zkušenosti s firmou Amway, krátce se představím. Je mi o něco přes padesát let a mám tři děti. Toto podnikání dělají díky tomu, že je někdo z jejich kamarádů pozval na prezentaci způsobem, který mnozí v těchto diskusích kritizují. A já za to jejich kamarádům děkuji.
  Sám jsem spolupracoval s Amway v letech 1995 až 1997 a dospěl k tomuto závěru:

  1) Amway je velice solidní firma s propracovaným a spravedlivým způsobem odměňování.

  2) Nabízí zboží, které je cenově a kvalitou konkurenceschopné a díky 100% záruce spokojenosti je možné vyzkoušet cokoliv a v případě, že nejsem spokojen s poměrem cena / kvalita to vrátit a dostat své peníze zpět.

  4) Zjistil jsem, že s „Amway“ podnikali lidé v ČR již několik let před tím, než sem firma oficiálně vstoupila a že tito lidé byli dosti často zneužiti někým z okolních zpravidla německy mluvících zemí, ale snad i někým z Austrálie, aby jim tady prodávali výrobky a snad tady tímto způsobem někdo připravoval skupiny pro pozdější dobu. Nevím jak tehdy se k tomuto stavěla firma Amway, ale dnes toto zakazuje, protože to jednoznačně poškozuje její jméno.

  5) Vím, že s firmou spolupracuje více skupin, jejich metody práce se mnohdy dosti podstatně liší a tím se také liší výsledky jednotlivých týmů a jejich členů. Záleží tedy na „trenérovi“, jakou strategii zvolí. Také se liší cena startovní sady, takže to, co mnozí uvádí, není stejné pro všechny skupiny.

  6) Myslím, že o některých skupinách vzhledem ke strategii, kterou učí, bych si dovolil říci, že to nedává smysl a nedivím se, když někdo zvenku o nich řekne, že vymývají mozky.

  7) Pokud máte možnost spolupracovat v dobrém týmu, dostane se vám vzdělání prospěšného nejen pro toto podnikání, ale i pro vaši současnou profesi…, pochopíte mnohé z toho, co nás ve školách zpravidla nenaučí a co je velice důležité pro váš život. Že se především musíte postarat sami o sebe…

  8) Mimo výše napsaného je pro úspěch v tomto podnikání nutné také pracovat, ale člověk má svobodu volby, kolik času investuje a co od toho může očekávat. Stejně jste ve správném týmu svobodní ohledně množství výrobků, které nakupujete pro svou domácnost, nikdo Vás k ničemu nenutí.

  9) Sám jsem spolupráci dobrovolně ukončil, protože jsem měl dojem, že tým, jehož jsem byl členem, mne nedovede ke splnění mých cílů. Mým záměrem bylo najít ten správný. To znamená, že jsem svůj malý úspěch nepřičítal Amway, ale svému vedení a své práci pod tímto vedením.

  10) Potom jsem více než deset let zkoušel různá klasická podnikání, investoval do nich mnohonásobně více času i finančních prostředků než před tím do Amway, když se to nepovedlo, udělal tlustou čáru a hurá něco jiného. Povedlo se až to čtvrté a zaplatilo všechny předchozí neúspěšné pokusy. Ale je to záležitost, kde se ale brzy nasytí trh a půjde to dolů.

  11) Jsem rád, že mým dětem „vymývají mozky daleři Amway“, podstatně horší by bylo, kdyby to byli drogoví dealeři. A ti mají právě větší šanci u těch mladých, kteří si za žádným snem a cílem nejdou.

  Závěrem: Nechci tímto polemizovat ani s jednou stranou zastoupenou v internetových diskusích. Pochopil jsem, že moje budoucnost je v mých rukách. Znovu dělám Amway, protože je hodně těch, kteří se myjí, čistí zuby, doma uklízí, používají kosmetiku,telefonují, pijí mléko nebo pivo, občas koupí ledničku nebo pneumatiky, používají toalpap…

  A je hodně těch, kteří prodávají svůj čas pod cenou v zaměstnání, rozčiluje je jejich šéf, bojí se propuštění, netěší se do důchodu, protože nemají šanci se ho při své práci dožít…

  A pro tyto lidi je to bezvadná příležitost.

 6. @Marek
  To je velmi pekne napsane, me se take libi pracovat ve skupine, kde je to hodne profesionalni a o tom jak vybudovat rodinou firmu na generace. Je spousta lidi kteri si buduji svuj amway obchod v klidu krok za krokem. Nemam rada ty lidi, co se busi do prsou jak budou milionari, mame jich tu nekolik ve meste z jinych systemu a hlavne z jinych firem, a ja si rikam chlapce, chlapce je to vic o znalostech a spolupraci, nez ze vletis do lidi jakej si borec.
  a tak se mi libi hlavne ze je to naucitelny, ze je to o tom posunout se o pricku dal, at uz v byznisu, v rodine ale hlavne v sobe!

  budu tomuhle podnikani vdecna celej zivot, protoze je to v roce 1992 kdy jsem byla naposled v zamestnani a tahle prilezitost me potkala na matersky s prvnim ditetem.

  dnes jde o dospele dite ale premyslim si nad tim dnes kdyz me druhe dite dcera je nachlazena, ze jsem nikdy nenesla do prace odevzdat paragraf na peci. Nikdy jsme nic takovyho nepotrebovali.

  a tak jsem rada ze vznikla tahle diskuse, ktera nevystrasi nove maminky, ktere si lamou hlavu, s tim co bude dal, kam pujdou po matersky a jak si neuzijou svy deti, kdyz budou delat treba na sichty. a jsou zmateny z toho jestli maj tohle podnikani zacit.

  a tak tenhle vzkaz je pro vsechny tyhle holky, vemte svy chlapy at vam nekdo dobre ten byznys vysvetli a jako prvni cil si dejte dostat mamu z prace, nebo aby nikdy uz po matersky nemusela nastoupit.
  materska je skvela prilezitost jak to naslapnout. At vas v tom chlapi podpori, treba budete jednou doma oba.
  muzu rict ze je to skvele vlastnit svuj cas a byt svobodni, ale to uz je vlastni rozhodnuti meho muze, ktery se nechal motivovat tema pribehama. Predevsim my jsme o svobode snili a je to pro nas nejvetsi hodnota
  a penize? Ty jsou dobry taky, da se s nima platit v krame

 7. Zdravím všechny čtenáře. Před chvilkou jsem si v článku „Proč se zdá, že na webu převažují o Amway negativní názory?“ na těchto stránkách přečetla poznámku o pokladní, která se pustila do Amway a prodělala téměř i své vlastní boty. Jestli je ten příběh skutečný, to nevím, ale upřímně o tom pochybuju vzhledem k záruce spokojenosti. Nicméně protože já jsem s Amway začínala právě při práci pokladní, nemůžu se nepřipojit do diskuze 🙂

  Je pravda, že jsem práci pokladní dělala, abych si vydělala na živobytí při studiu na VŠ. Oslovil mě cizí člověk právě na té pokladně. I když jsem mu moc nevěřila, byla jsem zvědavá, co pro mě má. Naštěstí dokázal všechny moje otázky srozumitelně odpovědět, nijak na mě netlačil, dal mi čas na promyšlenou. Působil na mě pozitivně – jako člověk, který ví, co chce, a rád mi pomůže s tím, co chci já. I před počáteční obavy jsem vstoupila, protože jsem nemohla přijít na nic, v čem by mě tenhle obchod mohl ublížit a představa, že si budu moct zkrátit směny na pokladně a vydělat si víc pěněz, abych se mohla odstěhovat z kolejí a mít svoji vlastní pračku, byla prostě lákavá. 🙂

  Ze svých začátků si pamatuju hlavně:
  – Na nic jsem nebyla sama, vždycky jsem měla podanou pomocnou ruku.
  – Výrobky jsou super! I kdyby nic jiného, k těm výrobkům chci mít přístup navždycky 🙂
  – Jak dobře jsem se cítila ve společnosti ostatních. Nejvíc mě fascinovalo, jak se tu chovají pánové – jako gentlemani. Na to jsem ze školy ani ze supermarketu nebyla zvyklá :)Pamatuju si, jak jsem si hned na prvním semináři chtěla zkrátit cestu a lezla přes zábradlí, a hned se vedle mě objevil někdo, kdo mi podal ruku, abych náhodou neupadla 🙂

  Po několika letech můžu zhodnotit, co mi tento obchod dal a co vzal. Upřímně nemůžu přijít na nic, co by mi vzal. Nepřišla jsem o žádné přátele, naopak jsem nové přátele získala. Jsem víc v kontaktu s lidmi ze svého okolí, i s těmi, kteří v businessu nejsou. Díky školícímu systému se mi rozšířily obzory a vnímám věci, které jsem dřív neviděla nebo jsem si je neuvědomovala. Snažím se rozumět lidem a jejich povahám, takže se tolik nerozčiluju 🙂 Bez školícího systému bychom se s manželem asi už dávno rozvedli (oba jsme cholerici) 🙂

  I díky Amway mám zaměstnání, které mě baví, ale na které bych si dřív netroufla. A i když se v zaměstnání snažím dělat maximum, na druhou stranu mi Amway dává pocit většího klidu v období, kdy v práci ostatní šílí. A já je naprosto chápu, protože kdybych neměla svůj vlastní obchod, šílela bych s nimi. Takhle se ale večer seberu, odjedu na schůzku, kde potkám své přátele, také nové lidi, a vím, že tohle mi nikdo nemůže vzít a je to jen v mých rukou. A je jen na mě, co s tím udělám.

  Pokud někdo tvrdí, že Amway je vymývání mozků, děkuji svému sponzorovi, že mu to tak jde 🙂

 8. Amway mi změnila život a podle mého pocitu k megalepšímu.

  Po zhruba dvou letech aktivního vzdělávání, které podle mého názoru poskytují Amway organizace jako jedno z nejefektivnějších a kupodivu i nejlevnějších, jsem nakonec vše, co jsem se v Amway naučil, využil ve své vlastní profesi.

  Z kdysi frustrovaného zaměsnance jsem se dokázal vypracovat na vlastní podnikání, na vlastní obchodní kancelář, příjmy jsem si díky zkušenostem i vzdělávání znásobil 5x a to jsem teprve na začátku, vlastně se teprve rozjíždím, něco jako když v Amway “spácháte” platinový odznak 🙂 Ta “jízda” tím vlastně teprve začíná.

  Amway jsem na hřebík samozřejmě nepověsil, domů i nadále nekupujeme nic jiného a samozřejmě nějací přímí zákazníci zůstali a je třeba se o ně postarat, stejně jako o několik zaregistrovaných. Aktivní však ale nejsem, mám ji jako takovou zálohu, až bude tak nějak “samo” fungovat to, co dělám teď. To mě přece jen baví o trochu víc.

  Co chci ale vlastně říct.

  Amway a věci okolo ní nabízejí získání neuvěřitelných zkušeností v obchodě, marketingu, péči o zákaníka, hledání klientů, sebevzdělávání a všech dalších zkušeostí, bez kterých se nemůže nikdo posunout dopředu, ať už jde o výdělky, nebo o budování vlastní “firmy”.

  Nabízí zkušenosti, které je možné okamžitě prakticky prověřovat.

  A to považuji za VZDĚLÁVACÍ FENOMÉN.

  Kdybych měl někdy tu moc, což pochopitelně nebude, zavedl bych Amway vzdělávání na každé střední škole jako povinný předmět.

  Těší mě a také naplňuje pohodou především to, že všechny tyhle zkušenosti můžu předat svým dětem, které jsou sice ještě malé, ale mají, aniž by to zatím tušily, železnou jistotu, že už je jejich táta MÁ CO NAUČIT. A to je život úplně o něčem jiném.

  Je to ohromná úleva pro každého, milujícího rodiče. Když víte, že může přijít cokoliv, ale vy si už budete vědět rady.

 9. Moje zkušenost s Amway je velmi pozitivní. Firma je velmi solidním partnerem. Chápu některé lidi, kterým ukazuji příležitost, že jsou negativní, protože pár z nich kdysi nakontaktoval jiný VPA, který ovšem dělal úplně jiný systém. Tito lidé po většinu prezentace neví, že vůbec jde o Amway, zjistí to až poté, co jim to prozradím, nebo uvidí tabulku odměn.

  Školící systém tady byl rozebírán tolikrát, že je snad zbytečné o něm dále psát. Stačí, že je prostě super.

 10. Dostal jsem se sem úplně náhodou a píšu jen proto, že tady všichni(?) (bůhví jestli za většinou pochvalných “recenzí” není skryt provozovatel webu) všichni řeší hlavně obchodní model Amway. Upřímně řečeno nemám celkem nic proti “podomnímu” prodeji (pokud tedy není příliš otravný), ale je fakt, že tento model prodeje (hledání dalších a dalších nových dealerů), jaký používá Amway nebo třeba Oriflame a další, povětšinou drogistické firmy, dost dobře nechápu, protože si myslím, že může fungovat jen díky tomu, že se nějakému pravděpodobně ne úplně malému procentu dealerů !dole” nedaří a brzo toho nechají…
  Ale to je celkem vedlejší! Myslím, že důležitější je spíš vlastní kvalita produktů. No a tady mě zarazil tento test, kde se prací prostředek Amway zrovna nepředvedl: http://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/test-zelene-domacnosti-nejlepe-pere-frosch-a-qalt-excel

  • Ten test byl publikován Ekolistem a vyhrál v něm Frosch a Qalt Excel, nicméně zrovna třeba Qalt se stal předmětem několika kontroverzí (viz dále).

   Test samotný má ale několik nedostatků, co se týká interpretace výsledků prací účinnosti a biologické rozložitelnosti u některých výrobků.

   Do testu byly zařazeny i naše prášky (Premium a Color) a jeden náš tekutý (Delicate), bohužel ale redakce z neznalosti smíchala všechny výsledky dohromady a výsledkem je nicneříkající tabulka, kde se srovnává nesrovnatelné. Problém je totiž v tom, že oni nechali všechny prostředky testovat na znečištění, které je určeno pro testování jen univerzálních prostředků – u SA8 Color a Delicate jsou tak výsledky k ničemu, protože Color neobsahuje (zcela správně) bělidla, protože ta nejsou vhodná pro pravidelné praní barevných tkanin. Proto je také v testu znevýhodněn. Samozřejmě, když se barevná tkanina znečistí např. vínem, je možné přidat ke Coloru bělidlo (pro jednou se nic nestane). Nicméně kombinace SA8 Color a bělidla v testu samozřejmě testována nebyla a tak ten dílčí výsledek pro praní barevných skvrn (de facto je to test na to, kolik bělidla prášek obsahuje) “stáhl” výsledné hodnocení dolů. Takže na to, že byl SA8 Color znevýhodněn, umístil se velmi dobře (na 3. místě).
   Bohužel, ještě hůř se to projevilo u SA8 Delicate, kde kromě bělidla mj. nesmí být ani enzymy (je určen mj. pro praní vlny a hedvábí). A proteinové skvrny jsou dalším z testovaných znečištění. Takže tam ten celkový výsledek je stažen dolů ještě více než u SA8 Color.

   Čili ve stručnosti – jediný z našich prostředků, u kterých má tento test vypovídací schopnost, je SA8 Premium. Ostatní dva neměly v testu co dělat, nebo u nich neměly být vůbec zohledňovány výsledky dílčích testů, kde se testovala schopnost prát znečištění, pro které nejsou tyto prostředky určeny.
   SA8 Premium se umístil na 3. místě v kategorii velmi dobrý.

   Na 2. místě se umístil Frosch pro praní jemného prádla. Zarážející je, že tento prostředek obsahuje i enzymy, které v takovýchto prostředcích být nemají, a tak je může poškodit…

   Dal jsem si s tím tu práci a vysvětlil jsem to v diskuzi pod článkem a moje námitky potvrdil i pan Nedoma ze zkušebního ústavu, který test vedl. Jenže oni prostě dostali zakázku, vzorky dostali pod čísly a otestovali je podle požadavku redakce. Bohužel, diskuze už nejde rozkliknout, ale třeba je to jen nějaká chyba a znovu to zprovozní.

   Qalt Excel je kapitola sama pro sebe. V tomto konkrétním testu získal jedny z nejlepších bodů jak za praní, tak za biologickou rozložitelnost.
   Jenže hned nato s biologickou rozložitelností pohořel v testu MF Dnes:
   http://data.idnes.cz/g/eko/infografika_prasky.html
   No a aby toho nebylo málo, v dTestu 12/2011 pak úplně propadl, co se týká prací účinnosti.
   Zřejmě co šarže, to unikát. 😉

   No a v testu pracích prostředků na vlnu 10/2013 zase pohořel Frosch na jemné prádlo, který v testu Ekolistu byl naopak jeden z nejlepších.

   Co se týká biologické rozložitelnosti, tady budu stručný. Ekolist chybně rozdělil prostředky na “snadno rozložitelné do 7 dnů” a “snadno rozložitelné do 28 dnů” a “rozložitelné”. Správné rozdělení je jen do 2 kategorií – “snadno rozložitelné” a “rozložitelné”. Ekolist přitom vycházel z protokolu, kde je sice uvedena i hodnota po 7 dnech, ale zde se jedná pouze o orientační zkoušku, protože průběh křivky biologické rozložitelnosti vypadá tak, že na začátku měření je rozklad rychlý, křivka jde rychle nahoru, poté se láme a přechází v plató. Když si uvědomíš, že na konci měření je povolená odchylka +-20% (jedná se o test s živými mikroorganismy), je jasné, že na začátku testu je chyba měření daleko větší a proto norma uvádí pouze výsledek po 28 dnech testování. Ekolist sice rozdělil prací prostředky “jemněji” než uvádí norma, ale při chybách stanovení okolo 7. dne, by se klidně při dalším měření mohlo stát, že by pořadí bylo opačné, takže ta tabulka je v podstatě zavádějící.

   Takže když to shrnu, test měl být rozdělen na test univerzálů, colorů a prostředků na jemné prádlo. Každý z nich má složení uzpůsobené pro daný typ tkaniny. Nejlepší výsledky vždy dosáhneš s univerzálem, ale když ho použiješ na vlnu a hedvábí, tak je zničíš a když ho použiješ na barevné prádlo, tak ti zase zničí barvy. Na druhou stranu, color ochrání barvy, ale za cenu toho, že znečištění jako červené víno prostě vypere hůř než univerzál. A prací prostředky na jemné prádlo si zase z principu neporadí ani s barevnými skvrnami, ani s proteinovým znečištěním, protože na tato znečištění jsou zapotřebí látky, které ničí jemné tkaniny. Takže je to o nějakém kompromisu. Prostě nejde použít modelová znečištění navržená pro univerzály a testovat s nimi colory a jemné prostředky a vše sesypat do jedné tabulky. A to je přesně to, co udělal Ekolist.

   Dobře je, že náš prášek se vždy umísťuje na předních místech jak co se týká prací účinnosti, tak co se týká biologické rozložitelnosti a to i v testech provedených v zahraničí, kde se používají jiná modelová znečištění. 🙂

  • @josef k.
   Hele, Josefe, obchodní model Amway a Oriflame je docela odlišný (a to už třeba kvůli šíři sortimentu. Amway už mnoho a mnoho let není jen drogerie….dokonce drogerie dělá nejmenší podíl z tržeb. V dnešní době se v ČR prodávají desetitisíce položek zboží a i služeb ( energie, tel.tarify atd )
   A už vůbec to není podomní prodej….a to si myslím, že to není ani Oriflame. A už vůbec není postavený Amway ani Oriflame na tom, že těm dole se nedaří a těm nahoře ano. To si pleteš se zaměstnáním…..Ti dole mají almužnu a Ti nahoře si nahrabou

   A co se týče toho testu, tak věřím, že admin bude vědět, kde je chyba? 🙂

   • @Alex

    Koukám, že na ten test už není třeba odpovídat. 🙂 Takhle krásně, jak to napsal Me, bych to ani nezvládl.
    Snad jen doplním, že již léta kupuji SA8 Premium za cenu pod 4 Kč za dávku (po odpočtu toho, co mi firma vrací na bonusech), tedy levněji, než Qalt. 🙂 A mám za to prvotřídní kvalitu.

  • Nějak nechápu tu logiku toho, že jakmile někdo napíše něco pozitivního na Amway, musím to být vždy já. Tady nejsme na jistých stránkách, kde si jejich autor píše do diskuzí negativní komentáře pod různými nicky, aby ve čtenářích vyvolal dojem, že všichni jsou proti Amway. Více si o tom můžete přečíst zde:
   http://www.amway-fakta.cz/proc-se-zda-ze-na-webu-prevazuji-o-amway-negativni-nazory/
   Opravdu věř, že nás je tady více, než jen já sám, kdo máme s Amway pozitivní zkušenosti.
   Systém Amway je funkční, ale jako v jakékoli jiné lidské činnosti, i v Amway vždy budou existovat lidé, kteří uspějí, i ti, kdo neuspějí. Důležité ale je, že ti, kdo neuspějí, neriskují střechu nad hlavou jako v jiných typech podnikání. Takže si můžou toto podnikání vyzkoušet prakticky bez rizika. A to je to, co je podle mě důležité.

  • @josef k. Vypiji cca 60 XSů měsíčně, sním pár balíků těstovin, krabici tyčinek, nějaký koktaily atd., to je jen část toho co lze zkonzumovat. To je zajímavá “drogérie” 😀

  • Avatar for Dana Vamberova Dana Vamberova | 10.6.2017 z 13:46 | Odpovědět

   Asi by bylo dobre si ten clanek presist poradne, nez budu psat, ze se Amway prasek v testu moc nepredvedl 😉 Dosahl shodne % jako zminovany “vitez” testu, respektive 3. misto v praci ucinnosti…..pouze tekuty mel nizke hodnoty. Takze hodnotit na zaklade toho, ze si z celeho clanku udelam vycuc toho, co se zrovna hodi, neni zrovna objektivni 🙂 A pak je tady vlastni zkusenost…..nez budu hanit neco z testu, dam na osobni zkusenost, kterou, hadam z Vasi reakce, nejspis ani nemate. Dekuji

 11. Do Amway jsem se zaregistrovala zhruba před pěti lety. Udělala jsem tři procenta a kontaktovali jsme lidi, někdo se zaregistroval. Pak jsem udělala za několik měsíců osobně 6% a pak zase držela úroveň 3%. Asi dva roky jsem aktivně nedělala, ale stále jsem používala zboží, na které nedám dopustit(nikdo by mi nevnutil ani LaMer, i kdyby byl zadarmo; a jediny jiný vitamíny než Nutrilite jím bud že si utrhnu ovoce v přírodě nebo si natrhám plané rostliny na smoothie). Letošní rok jsem radikálně změnila stravování a to mě hodně posunulo vpřed v životě, takže jsem si uvědomila,co jsem už tušila “you´ll be successfull in this or anthing. Persist”. Nejlepší místo, kde zužitkovat, co mě vzdělávací systém amway naučil je přímo v amway, ta návratnost je tu bezkonkurenční. Navíc můj upline to se mnou nikdy nevzdal a i když jsem si nevěřila, on ve mě věřit nepřestal. Lidi, které jsem tu potkala a atmosféra na seminářích….to…se nedá popsat, to se musí procítit. Je to něco co jsem podvědomě celý život hledala a čeho se nikdy nevzdám. Díky. #GratefulEveryDay

 12. Avatar for Honza z Pardubic Honza z Pardubic | 24.11.2014 z 19:44 | Odpovědět

  V byznyse jsem 5,5 roku. Prvních pár let jsem hlavně odebíral výrobky a napojil se na vzdělávací systém. Aktuálně v byznyse vydělávám pár tisíc měsíčně, že mi to pokryje hypotéku a základní výdaje. Příjem začal růst, s aktivitou. A aktivita vždy po čase přináší výsledky. Produkty? Super. Nejvíce člověk zjistí jak jsou kvalitní, když je na ně zvyklý a přijde někam na návštěvu, kde mají “běžné věci”. Tím nechci nikoho hanit nebo říkat, že jsem Horst Fuchs a rovnou jim tam prodám nádobí nebo filtr to fakt ne. Ale je to krásně znát na kávě, těstovinách nebo filtrované vodě… Ono všechny produkty, co jsem ozkoušel jsou kvalitou jinde. A pokud někdo řekne, že jsou drahé, tak je důležité srovnávat výrobky stejné kvality… a ten rozdíl pokud jste registrovaní nepocítíte. A některé věci vycházejí za srovnatelnou cenu i s konkurencí, která není tolik kvalitní nebo má chemický základ- viz. drogerie.
  Co chci, ale nejvíce vyzdvihnout je vzdělávací systém. Díky němu jsem se posunul hodně ve vztazích s rodinou a potvrdil přátelství, která za to stojí. Získal jsem díky byznysu práci, kde se na jednu pozici přihlásilo přes 550 lidí. A to nejsem unikátní. Jen jsem se tu naučil principy a pozitivní přístup.
  Nicméně pokud chcete být v byznysu úspěšní, musíte soustavně pracovat a držet se ověřených postupů. Ale to platí pro všechna podnikání. A tady je občas potřeba odsunout na chvilku své ego a nechat si poradit. Hodně úspěchů Všem, kteří se rozmýšlejí, jestli se mají do Amway podnikání zapojit.

  “Winner never Quit. Quitters never Win!”

 13. Dobrý den,už jsem měla zkušenost pracovat v této úžasné firmě,ale až ted si uvědomuji,že byla velká chyba přestat spolupracovat.Nejdřív jsem tomu nevěřila,proto jsem odešla.Ted bych se ráda vrátila.Moje zkušenost je kladná a všem doporučuji.M.Dubská

  • Zdravím. V Amway nejde zkrachovat, pokud člověk alespoň trochu přemýšlí. Ale pokud už to nějakým nedopatřením na čas vzdá, vždy pak může začít znovu. V Koreji je jeden Founders Crown Ambassador jménem Jang In Soo, který vybudoval business až napodruhé (napoprvé to vzdal).

   Cituji z knihy Amway@50 – The World of Stars:
   In Soo met Amway in 1991, when it was introduced in Korea. “At that time, I had no vision in my job, and Amway offered one,” he says. “But the business was not as successful as I expected, so I quit. During the next two years, I experienced a great failure in my life. As I was suffering, I met leaders Leonard and Esther Kim and restarted my business. This time I really wanted to succeed. I worked very hard and reached Diamond in 14 months, and Executive Diamond the next year.”

   Překlad:
   In Soo se setkal s Amway v roce 1991, když byla poprvé představena v Koreji. “Tou dobou jsem v zaměstnání neměl žádnou vizi a Amway mi ji nabídla,” říká. “Ale byznys nebyl tak úspěšný, jak jsem čekal, takže jsem skončil. Během dalších dvou let jsem zažil ve svém životě velký nezdar. Jak jsem se trápil, potkal jsem leadery Leonarda a Esther Kim a znovu jsem se pustil do byznysu. Tentokrát jsem opravdu chtěl uspět. Pracoval jsem velmi tvrdě a během 14 měsíců jsem dosáhl Diamanta a další rok Ředitelského diamanta.”

   Přeji hodně úspěchů. 🙂

  • Avatar for Martin Bošeľa Martin Bošeľa | 19.8.2016 z 8:33 | Odpovědět

   Dobrý deň pani Dubská, neviem či ste našla človeka, ktorý by Vám pomohol so štartom Amway biznisu, pokiaľ nie, ja Vám veľmi rád pomôžem. *

   * komentář upraven (viz Pravidla pro komentáře, bod 7)

 14. Avatar for startinreading startinreading | 3.3.2015 z 20:28 | Odpovědět

  Tvl…všechno je tady tak růžový, až to není statisticky možný…
  (Jméno autora komentáře je upraveno podle e-mailové adresy, kterou zadal, protože autor ve svém komentáři použil jméno, které je charakteristické pro jiného návštěvníka těchto stránek)

  • @startinreading
   Tvl…a ty jsi taky růžový, když jsi tu taky? 😉 P.S.: Jsem rád, že sem také přispěl někdo z druhé strany. Z úrovně argumentace si člověk může udělat celkem dobrý přehled o tom, jak “silné” argumenty má průměrný Amway kritik v rukou. A za to Ti děkuji. Hlavně za tu osobní zkušenost, o kterou ses tu s námi (ne)podělil. 😉

  • @startinreading

   Jestli ono to nebude tím, že ti, kdo sem píšou, mají s Amway osobní zkušenost, zatímco ti, kdo Amway kritizují by se zmohli leda tak na něco ve smyslu “slyšel jsem od kolegyně, že jedna její známá má kadeřnici a ta stříhala paní, která prodávala vysavače Amway za 80000 Kč a nešlo jí to. Nebo to byly vysavače Rainbow? Ale to je jedno, vždyť to je to samý…” 😀 😀 😀
   No a uznej, jak by takový odpůrce vypadal, kdyby se pak ukázalo, že Amway žádné vysavače za 80000 Kč neprodává. 😀

 15. Avatar for filip lexa filip lexa | 8.3.2015 z 18:52 | Odpovědět

  @Jaja
  je to masakr akorád lidi jsou nedůvěřiví a koukaj moc na tel

 16. Ahoj. Rád přidám jednu zkušenost s Amway. Pět let zpátky za mnou na fakultě přišel kluk, jestli nehledám práci s výdělkem, atd. Šel jsem s ním na prezentaci a ačkoli mě to moc neoslovilo, chtěl jsem výrobky zkusit, a tak jsem si koupil uvítací balíček. S výrobky naprostá spokojenost. Ale nejhorší byl on. Každý den mi volal, že bychom měli někoho oslovit a přidat do mého týmu a že je nový výrobek na trhu a já ho musím zkusit atd. Vrcholem bylo, když mi volal, že přijede udělat meeting (na kolej), na což jsem mu řekl, že jdu cvičit a nemám čas. Při odchodu z posilky stál před posilkou. Pohádali jsme se. Pak mi týden 2x denně volal a já mu to už nebral. Teprve pak mi dal pokoj. Takže přes spokojenost s výrobky jsem se na to vykašlal. Teď jsem začal znovu pod kamarádem a to je pohoda. Nic mi nenutí, nikam mě nenutí chodit. Jen si kupuji výrobky, občas se někomu zmíním v hospodě nebo tak a když dotyčný chce tak mu nějaký výrobek objednám a nebo řeknu o možnosti registrace. Bez meetingů a všech nesmyslů. Nechápu ty komentáře, že někdo s Amway zkrachoval a zadlužil se. Že se někde pořádá školení za peníze? Prodávám, mám obrat, mám zisk = pojedu na něj, i když nevím jestli je dobré, ale je to investice. Neprodávám, tzn. nechci podnikat, nabízet, prodávat, nemám zisk = nepojedu, ale můžu si dál pro sebe a třeba známé kupovat výrobky. Tečka. Je to MLM nebo to není MLM? Upřímně já nevím a upřímně je mi to fuk… Dělám to stylem lážo plážo a sem tam mi nějaká koruna přijde, ale hlavně jsem spokojen s výrobky a o to mi jde… čus

  • @Jirka
   Poznal jsi přesně to co se tady snažíme lidem vysvětlit. Je to bysnys lidi a každý člověk zanechá nějaký dojem.
   Bohužel jsou lidi kteří se rádi chytí názoru ze někdo narazil na někoho kdo neudělal zrovna dobrý dojem a všechny hodí do jednoho pytle.

   V první řadě každý kdo má registraci si otevřel svoje vlastní podnikání a co s nim udělá je věc každého, odpověď na tvou otázku ANO i tohle je MLM 🙂
   Problém hromady lidí je ze mají lazo plazo přístup a stejně očekávají ze budou vydělávat hromady peněz a to není cesta a pak nemají dost odvahy přiznat ze důvod jejich nízkých výdělku byl jejich přístup :-D.

 17. Amway mi poprvé nabízel spolužák před mnoha lety na VŠ (říkejme mu pan A), když s tím začínal. Docela se mi to líbilo, ale nakonec jsem to raději s díky odmítl. No přiznám se. 🙂 Nechal jsem si vykecat díru do hlavy od druhého spolužáka (říkejme mu pan B), který do mě na koleji hustil dnem i nocí, že Amway je kravina.

  Pan A na mě netlačil abych vstoupil. Každý jsme si šli svou cestou a já na nabídku časem zapomněl. Škola skončila, já nastoupil do zaměstnání a několik jsem jich vystřídal. Znáte to. Blbí šéfové. 😉 Až jednoho dne zavolal kolega z bývalého zaměstnání, o kterém jsem věděl že už když jsme spolu dělali, tak měl nějaký vedlejšák. Že prý pro mě má něco kde se dají vydělat peníze. Vyklubalo se z toho Amway a tentokrát jsem vstoupil. Nabídka zboží byla o hodně širší a hlavně jsem ztratil iluze o tom, že VŠ mi zajistí rodinu, kterou jsme chtěli s partnerkou založit. 🙁 Mimoděk jsem si vzpomněl na spolužáka A, jestli to ještě dělá. Nedával jsem mu před těmi lety moc šancí…

  Souhlasil jsem s tím, že pojedu na seminář. Jaké bylo moje překvapení, když jsem na semináři potkal svého spolužáka A. Byl tam oceňovaný jako nová zakladatelská platina. Po semináři jsem za ním šel a on mě hned mě poznal. Ptal se, kdo mě přivedl. Řekl jsem mu s kým jsem přijel a on se začal smát. Ten můj bývalý kolega je totiž v jeho skupině, takže i já jsem v jeho skupině. 🙂 Jen nějakých 12 pater do hloubky.

  Uběhlo pár let a při jedné z konzultací přišla řeč na naše spolužáky. Slovo dalo slovo a my se dohodli, že uděláme třídní sraz, protože jsme se ani jeden z nás od VŠ s nikým neviděli. Na sraz přišel i pan B, který mě tehdy od Amway odrazoval. Když se dozvěděl, že to dělám, div mu navypadly oči z důlků a nemohl pochopit, jaktože jsem se do toho pustil, když on mi to přece už jednou vysvětlil jaká je to blbost. Znovu mi začal vykecávat díru do hlavy a dokonce mi ukázal nějaké stránky, kde na to plivou. Jenže tentokrát už nepochodil. Mám na účtu důkaz, že Amway funguje. Už několik let mě totiž Amway živí. 🙂
  Ale to nejlepší mělo přijít. Uprostřed srazu se totiž pan B zvedl, protože musí do práce. Už přes půl roku dělá hlídače, protože ho před rokem vyrazili z práce a on nemohl sehnat nic lepšího. Takže chodí hlídat a pak, když nemá zrovna noční, tak jde večer na pivo, protože partnerku nemá.

  Omlouvám se za dlouhý komentář. Co jsem tím vším chtěl říct? Několik věcí. Za prvé: kdybych na začátku věřil víc sám sobě a ne někomu, kdo umí jen pomlouvat a ani pořádně nerozumí tomu, co pomlouvá, mohl jsem mít několik let náskok. Co se dá dělat, čas už nevrátím.
  Za druhé: jsem vděčný za to, že ta příležitost přišla ještě jednou a že jsem na ni byl tentokrát připravený. Nemusela přijít a já bych neměl to, co dneska díky Amway podnikání mám, svobodu.
  A za třetí: naučil jsem se věřit jen svému úsudku, protože jinak bych taky mohl skončit jako hlídač s vysokou školou.

 18. Naprosto pozitivní, letos mám licenci třetím rokem. Nadchly mě výrobky, hlavně kosmetika,prací prášek atd. Celou tu dobu jsem si kupovala pro sebe, občas jsem se o výrobcích zmínila a kolegyně v práci si koupila Dish Drops a teta SA8.
  Poslední rok chodím na semináře,poslouchám CD, čtu knížky. A konečně jsem uvěřila sama sobě, že jsem se pustila do ukazování plánů (a zcela čerstvě). A jsem velice vděčná sponzorce, že překonala strach a oslovila mě na ulici a ukázala mi cestu, že tu je možnost mít se lépe než klasický model Domov- Práce.

  • @Prue
   Zdravím a děkuji za komentář. Spousta distributorů, kteří jsou dnes na nejvyšších úrovních, vzešla z lidí, kteří byli původně zákazníky, takže máš dobrou výchozí pozici. 🙂 Držím palce ve tvém podnikání.

 19. Avatar for Marek Suchomel Marek Suchomel | 26.4.2015 z 21:23 | Odpovědět

  Ze zákazníků vznikají ti nejúspěšnější distributoři Amway. Např. Bert Gulick byl původně jen zákazník a dnes má vybudovanou obrovskou síť diamntů v Austrálii, kteří vzešli ze zákazníků 🙂 http://www.amwaywiki.com/Gulick,_Bert_%26_Jackie

 20. Late Sunday night I placed a Ribbon gift order with Amway. I got the order confirmation Monday morning. I realized I had ordered the wrong thing and immediately notified customer service and explained my mistake. Tuesday morning they replied the original order had already been shipped and would I please give it to my favorite charity; which I replied that I would do so. The correct gift is now in the mail. Amway has always treated their customers in a first class manner. “The customer is always right.” They put service and satisfaction before profit. That is why I have been loyal to Amway for the last 45 years.

  Překlad: V neděli večer jsem u Amway zadal Ribbon gift* objednávku. V pondělí ráno jsem obdržel potvrzení objednávky. Uvědomil jsem si, že jsem objednal něco jiného a okamžitě jsem upozornil zákaznický servis a vysvětlil jim svůj omyl. V úterý ráno odpověděli, že původní objednávka už byla odeslána a zda bych ji mohl věnovat mé oblíbené charitě. Odpověděl jsem jim, že ano. Správný dárek už je na cestě. Amway vždy pečovala o své zákazníky prvotřídně. “Zákazník má vždy pravdu.” Stavějí servis a spokojenost před zisk. Proto jsem věrný Amway posledních 45 let.
  * Ribbon gift program v USA funguje tak, že ten, kdo Vás chce obdarovat, Vám zakoupí poukaz v určité hodnotě a věnuje Vám ho. Vy si po zalogování na stránky můžete vybrat z cca 40 položek v té ceně, zadáte dárkový kód a do týdne obdržíte balíček.

 21. Jak to ctu, tak bych vam i deseti korunu poslal. Je mi lito vsech co do toho spadli. Neda se ani verit, jak jsou vsichni tak spokojeni a pozitivne naladeni. A nejvic se mi libi a je to pravidlem, ze temer vsichni zacinali v chudobe i ten slavny ze zakladatelu. I hlupak vi, ze nelze zacit bez niceho. A on vam jeste napise knizku, ale jen za ucelem zisku. Kdyz ji na tech slavnych seminarech proda deseti tisice, tak se jen smeje.

  • @Rocco

   Rád se nechám poučit, proč třeba konkrétně mě lituješ. 🙂 Díky tomuto businessu jsem získal příjem, na který nemá vliv nemoc ani dovolená. Loni jsem byl např. na 2 měsíce vyřazen z provozu a příjem od Amway, byl stejný, jako v měsících předtím (resp. dokonce o něco vyšší). Nejsem finančně závislý na zaměstnavateli, beru 3x tolik co kdysi v práci a za zlomek času, nemusím se bát, co si zase vymyslí šéf. Hypotéka na byt v Praze splacená za 7 let (a to jen díky tomu, že jsem kdysi naletěl finančnímu poradci a přišel tak o 350000 Kč, jinak by to bylo za podstatně kratší dobu). To všechno díky mému Amway podnikání. A to jsem se před cca 20 lety na Amway díval naprosto stejně jako ty, možná ještě hůř, a dělal si zářezy, kolik lidí jsem odstřelil. 🙂

   Ale nepochybuji, že pro mě budeš mít připravené neprůstřelné argumenty, které mě přesvědčí, že jsem se nechal zmanipulovat a že se mi to všechno, co mi ten business přinesl, jen zdá a že toho o fungování Amway víš víc než my všichni tady dohromady. 🙂

   A to o těch hlupácích, kteří vědí, že nelze začít bez ničeho, běž vysvětlit třeba Waltu Disneyovi nebo Billu Gatesovi. No, toho prvního už svými radami k bankrotu přivést nestihneš, ale u toho druhého se o to můžeš pokusit. I když pochybuju, že o tvoje rady bude stát. 😀 Ono je to totiž tak, že zatímco ten hlupák “ví”, že nelze začít bez ničeho (a proto je hloupý a je tam, kde je), chytrý člověk ví, že na to, aby uspěl, nejsou vždycky potřeba peníze.

   • Mně zase uniká, co tím chtěl básník říct. Téma se jmenuje “Vaše zkušenost s Amway” a Rocco žádnou konkrétní zkušenost nenapsal a místo toho píše, že nás všechny lituje. Takže to bude jako u většiny kritiků… o tom co kritizují, nic nevědí a chtějí svými moudry oblažit celý Internet. 😀
    Jinak moje zkušenost s Amway je taky pozitivní. Sice ještě nejsem tak daleko jako Me a jiní, ale výrobky jsou supr a lidi taky. Semináře mě baví a pomáhají mi udržet zaměření. Jediné mínus je, že občas člověk narazí na v**a, ketrý mu vysvětluje, že to nefunguje, ale to je tak to jediný, co je na tom nedokonalé. 😉 Když si to člověk nebere osobně, tak je v pohodě. Prostě to nabídnu a když nemá zájem, jdu dál. Kámošů mám víc než dost a na smaragda mi stačí tři schopný. 😀 Co je na mně k politování, nevím, ale určitě si to od Rocca rád přečtu, abych se poučil. 😀

  • Jeden smaragd odpověděl kdysi na tzv. open-meetingu na dotaz, jestli může na Amway říct taky něco negativního, když pořád mluví o tom, že je to celý skvělý. Jeho odpověď (nejen) mě dostala. Řekl: “Nejhorší asi je odpovídat logicky na nelogický dotazy.” Jeho slova mohu potvrdit, i když ještě smaragd nejsem. Jinak vzkaz pro Rocca – mě litovat rozhodně nemusíš. Spíš sem napiš svou osobní zkušenost s Amway.

  • Ještě jedna odpověď pro Rocca. Jan Werich se při jedné ze svých forbín ptal Miroslava Horníčka, jestli je život George Bernarda Shawa, který se dožil 94 let (viz https://cs.wikipedia.org/wiki/George_Bernard_Shaw) dlouhý nebo krátký. Horníček odpovídal, že dlouhý, Werich naopak řekl, že krátký. A to proto, že i kdyby G. B. Shaw žil 250 let, stále by měl světu co říct. A naopak že dnes po světě chodí spousta 30letých, kteří už tu 450 let nemuseli být. … Rich DeVos je právě jedním z těch, kteří mají stále co říct. Četl jsi někdy alespoň jednu z jeho knih? Slyšel jsi někdy alespoň jeden z jeho projevů? Já ano a i kdyby napsal ještě 100 dalších knih, všechny si rád koupím a přečtu. Napiš mi ale důvod, proč bych si měl někdy v životě přečíst knihu, kterou bys případně napsal Ty. A důvod pro zasmání nebo k pláči nepočítám.

  • @Rocco

   Tak pošli desetikorunu 🙂 děkujeme.

   Jestli ta „chudoba“ nebude důkaz že Amway podnikání může začít i člověk, který neoplývá kapitálem, který by musel s nejistým výsledkem někde investovat.

   Takže když tu zmiňuješ ty hlupáky 😀 překontroluj si, co vlastně píšeš 😀 jediný hlupák bude někdo jinej.
   A jestli to nadšení třeba jen nepramení z toho, že člověk, který by v klasickém korporátním světě byl díky svému původu a vzdělání odsouzen k neúspěchu, se v Amway podnikání může z nuly dostat k bohatství a úspěchu!!!

   K té knize, máš šanci napsat vlastní knihu s vlastníma zkušenostma, aby jsi obohatil ostatní a vydělat na tom ranec.
   Na trhu určitě není kniha „jak se dopracovat k průměrnosti, výmluvám a blbejm kecům“. Zajímala by mě skupina lidí která by si ji šla koupit :-D.

 22. Tak já taky přispěju pozitivní zkušeností. 🙂
  Když se moje známá dozvěděla, že jsem se pustil do Amway, tak chvíli kroutila hlavou protože dřív znala někoho, kdo jí o tom navykládal nesmysly. Sedli jsme si, já jsem jí to v klidu vysvětlil, netlačil jsem a ona že chce katalog. Tak jsem jí ho dones, ona si z toho vybrala pár drogistických výrobků a pak přiběhla s vyvalenýma očima, že jí to funguje a že jí ten Amway vypral i skvrny, který před tím nemohla dostat dolů. Dneska má doma celou prací řadu a uvažuje i o kosmetice. Už jsem jí dal i odkaz na tu recenzi na odličovač, co je tady na stránkách:-) tak uvidíme.
  Zjistil jsem, že když se s lidma jedná normálně, tak i lidi, co se na první pohled netvářej že by to chtěli, tak můžou změnit názor, když se jim nic nevnucuje.

 23. Miluji výrobky Amway!! I když nejsem aktivní VPA, filozofie firmy je úžasná. Je to nejlepší podnikatelská příležitost na světě. Jsem OSVČ a vím o čem mluvím. 🙂

 24. Je mi vás líto,pesimistů,všeználků a lidí,kteří nic nedělají ani pro sebe a ani svoje děti………….jen nadávají a šíří kolem sebe špatný vzduch. Jako za totality,ale už je rok 2015 !!!! Všechno se změnilo a mění lidi!!!! Jsou firmy,které mají hodně velký předstih!! Nečtěte Blesky,Aha apod. a hlavně ne zprávy tv Nova!! To je katastrofa,informace se hledají jinde a né v hospodě!!!

 25. Donald Trump tvrdí: POKUD NEMÁŠ NEBO NETVOŘÍŠ VLASTNÍ SÍŤ – TAK BUDEŠ V SÍTI NĚKOHO JINÉHO .

  • Reakce na nezveřejněný komentář Petra:
   Petře, chci Vás požádat o podrobnější informace k tomu, co jste sem napsal, abychom si mohli udělat představu, zda to není jen pomluva. Co přesně jste dělal, že jste skončil v situaci, kterou jste zde popsal. Děkuji.

   • Ptal jsem se, co po m2 p5esn2 chcete. Mohu dodat výpisy z ůčtu. Bohužel, strávený čas seminářich a u lidi, které jsem chtěl naverbovat, už vám nedokážu.

    • Výpisy z účtů jsou Vaše soukromá věc. Spíš mi šlo o to, co jste konkrétně dělal, jak dlouho, jak často, že jste skončil tak, jak jste psal. Kolik jste ukázal plánů, kolik lidí jste zaregistroval, jaké obraty dělali. Pokud Vám to nešlo, co jste změnil, aby se to zlepšilo, atd. To je celé. To dá lidem daleko víc, než suché konstatování: prodělal jsem. Prodělat člověk může totiž i na vlastní blbosti (neberte prosím osobně). Jedná se mi o to, že na Internetu je spousta smyšlených příběhů psaných jednou osobou. Bez jakýchkoli podrobností prostě uvede, že prodělal. A protože nechci, aby tyto stránky byly zaplevelené nesmysly, tak bych rád, aby se lidé dozvěděli, jak konkrétně lze prodělat na podnikání, ve kterém na zboží i na startovací soupravu platí záruka spokojenosti.

 26. Zdravím vás, tiež by som sa rád podelil o moje skúsenosti s týmto druhu podnikania. MLM je vec ktorú si ľudia často zmýlia s ponziho schémou, preto je aj toľko negátivných názorou ale opak je pravdou. Celé to funguje vďaka produktom ktoré si zákazník+ alebo človek ktorý buduje štruktúru môže kúpiť za výhodnejšie ceny, a dostať nejaké tie % za odporučenie pretože ste firme urobili obrat za ktorý vas odmení.

  Do Amwayu som sa zaregistroval približne rok do zadu, najprv som bol nadšený aj s kamarátom keď sme dokončili našu registráciu a čakali na balíček. Seminára boli fajn a mali sme dosť motivácie aby sme robili tento biznis, no po niekoľkých mesiacoch kontaktovania, ukazovania plánov, (všetkých kontaktov) sa nikto nepripojil, tak isto ani kamarát nemal s kým spolupracovať. Ostali sme v tom úplne sami, keď náš team Leader nevidel už v nás žiadnu perpesktívu, tak už sa s nami nebavil a bolo mu jasné že sme odpísaný hráči.

  Jednu vec ale môžem povedať, že som sa tam niečo aj naučil, jedna z tých vecí je nevdzávať sa a bojovať za čo chcem v živote dosiahnuť, a nebáť sa oslovovať cudzích ľudí keď od nich niečo potrebujete/máte pre nich ponuku a hlavne veriť samému sebe.

  Čo sa týka produktov tak prášok “SA8™ Premium” nepral vôbec dobre a ostavali po ňom dosť viditeľné biele flaky, zvlásť na čiernom oblečení. S ostatnými produktami som bol viac menej spokojný, no čo sa týka špagiet tak sú predražené, nezodpovedá takej cene akej má kvalitu.

  Takže celkovo moja skúsenosť nieje úplne negatívna, ale ani za to moc pozitívna. Viac menej som sa začal venovať inému MLM ktoré je investičné a má lepšie finančné ohodnetenie. No a darí sa tam 🙂 . Skúsenosti z amway som aplikoval tam. (Paradox osloval som ľudí ktorých som osloval do amway)

  Takže pre tých čo váhajú, stojí za to to aspoň skúsiť. Nemáte čo stratiť, okrem troška nervov keď to vysvetlujete niekomu koho to nezaujíma 😀 .
  “Vrátil by som sa ešte k niekedy k Amway?” Rozhodne nie, keďže exsistujú mlm s lepším finančím ohodnotením. Prajem veľa úspechov kažému 🙂 .


  Pozn. admin (21.8.2016):
  V této diskuzi jsem ponechal pouze odpovědi na Tomášovy zkušenosti s výrobky, zbytek diskuze o oné “nové” a “lepší” příležitosti, které se nyní Tomáš věnuje, jsem přesunul do diskuze pod článkem:
  Kairos – nový MLM nebo Ponziho schéma?


  • @Tomáš

   Zdravím Tě Tomáši, to co je úžasné na Amway je, že se může zapojit každý a každý má šanci uspět, když to dělá tak, jak ti, kteří uspěli před ním. Škoda, že to co si se naučil v Amway, jak píšeš – nevzdávat se a bojovat – si neaplikoval v Amway, protože pak by jsi skutečně mohl vidět jak Amway funguje.

   Mohl jsi třeba najít někoho ve sponzorské linii, kdo ti bude chtít pomoci, naučit tě to, jak sponzorovat lidi, mohl jsi najít někoho, kdo tě naučí používat produkty, protože zkus teď použit jen selský rozum, myslíš že by firma mohla fungovat téměř šedesát let, kdyby s jejími produkty byla nespokojenost? Navíc tu existuje 100% záruka spokojenosti. Bylo by možné, aby prášek SA8 premium pral tak špatně a přesto se prodával tak dlouho a navíc s pořád zvětšujícím se obratem?

   A co se týče finančního ohodnocení, nemůžu srovnávat, protože neznám to, co teď děláš. Já jen vím, že Amway ze všech mlm vyplácí nejvíce peněz na odměny pro své distributory a má také nejvíce způsobů odměňování.

   Jsem v Amway osm let a dost brzy jsem poznal, že jsem po letech pokusů a omylů, opravdu zvolil správně. To co potřebuješ udělat, abys upěl, je aplikovat osvědčené rady a postupy do praxe, nehledat svoje metody, které jsou dost často zdlouhavé a bolestivé, ale používat to, čemu se říká duplikace. Pak Amway funguje vždy a pro každého. Když todle zvládneš, nevzdáš se a budeš bojovat, uvidíš, že je to nejlepší podnikatelská příležitost na světě.

   Hodně úspěchů.

   • @GG
    Toto hovoril aj môj bývalí líder, ale postupom času zisťujem že najlepšia podnikateľská príležitosť je tá ktorú ste vytvorili vy 😉 . Viac menej už sa venujem inému projektu a zarobil som si tam už celkom slušne a hlavne sa v tom viem lepšie predať, pretože mi nikto nepovedal že som im predal dieru v ponožke ale to už je o niečom inom 🙂 . Čo sa týka záruky, jasné záruke je a preto som ju aj využil a rozhodol sa venovať niečomu v čom mám ďaleko väčší potenciál, ako si ďalej klamať že som v tom ostal sám a dúfať že sa niekto len tak pridá po 250 oslovených kontaktoch. Biznis je o ľudoch, preto je Amway dobrá príležitosť, a sú ľudia ktorý to chcú/nechcú robiť. Nikdy nezlyháva model biznisu ale ľudský faktor. A či mi veríte alebo nie, amway není jediná cesta a vôbec nie najlepšia ako sa dostať ku peniazom, a žiť život aký si prajete. Prajem veľa šťastia a úspechov 🙂 .

    • Promiňte Tomáši, Vám někdo z Amway radil, abyste lovil spolupracovníky na internetových diskuzích stylem: “Pokud máte zájem o spolupráci s firmou Amway a nemáte s kým, ozvěte se mi na e-mail”? Nedalo mi to a Váš e-mail jsem si zadal do vyhledávače a nestačil jsem se divit. Pokud jste to dělal tímto způsobem, pak se nedivte, jak to dopadlo. 😉

     Myslím, že je tu pár věcí, které jste nám jaksi “zapomněl” říct. A možná v nich bych hledal příčinu, proč Vám Amway nešla a proč jiní mají při oslovení 250 lidí podstatně větší úspěch. Přeji hodně úspěchů v tom, co děláte, a zkuste být příště trochu upřímnější. 😉

  • @Tomáš

   1. Můžu se zeptat, proč jsi na černé prádlo používal SA8 Premium a ne SA8 Black nebo SA8 Color? Ale i tak se zřejmě někde stala chyba – SA8 Premium totiž pere skvěle (mám k dispozici protokol o prací účinnosti, kterou testoval Zkušební ústav lehkého průmyslu) a nezanechává žádné bílé skvrny. Jediné, co může způsobit bílé skvrny, je předávkování pracího prostředku (pokud se jednalo o zbytky prášku), protože za normálních okolností je SA8 Premium skvěle rozpustný ve vodě (neobsahuje zeolity). Pokud se jednalo o bílé skvrny způsobené vybělením, což u nekvalitně barvených tkanin je také možné, tak právě z toho důvodu se doporučuje používat SA8 Color nebo Black. Ale pokud by se jednalo o vybělení, došlo by k němu i při použití konkurenčního univerzálního prášku, protože univerzály obecně obsahují bělidla.

   2. S čím srovnáváš špagety? Amway špagety jsou vyrobené technologií trafilatura al bronzo a pokud je srovnáš s konkurenčními špagetami vyráběnými stejnou technologií, nemůžeš dojít k tomu, že jsou předražené.
   Cenové srovnání je k dispozici tady:
   http://www.amway-fakta.cz/jsou-vyrobky-amway-predrazene/#comment-308
   Opravdu na nich nevidím nic předraženého, právě naopak – jsou podstatně levnější než konkurence. Nesrovnával jsi je náhodou s levnými rychle sušenými těstovinami s hladkým povrchem, které se běžně prodávají v supermarketech?

   • @Me
    Prášok som používal podľa návodu ako mi poradili ľudia z biznisu, no bohužiaľ pral tak ako pral, som sa ho rozhodil proste vrátiť. A preto aj ta záruka spokojnosti nie? Že keď nie ste spokojný s produktom/službou, tak ju môžte vrátiť bez udania dôvodu. Čo sa týka špagiet, chuťovo neboli o nič lepšie ako bežné špagety ktoré kupujem za 1 euro (27kč) za 500g, a vysušené vôbec nie sú 🙂 . Viac menej aj to “zloženie” je len ťah aby za to ľudia vyhodili zbytočné peniaze a tvárili sa že jem Amway špagety, ktoré sú 2x tak drahé a najem sa z nich rovnako. Je úplne jedno čo je napísané v nejakom článku, ale ide o to aký tam citím rozdiel a žiadny tam nebol 🙂 . Prajem veľa úspechov a nech sa Vám darí.

    • @Tomáš

     SA8 Premium: Já se jen snažím přijít na to, kde byl zakopaný pes, protože tvoje tvrzení o tom, že pere špatně, je v rozporu s testy prací účinnosti (protokoly od nezávislé zkušebny mám k dispozici). Výborná prací účinnost byla potvrzena jak v Čechách (např. Ekolist), tak i v USA (Consumer Reports). V testech se používají silná modelová znečištění nejrůznějších druhů a prášek je vypral úplně v pohodě. Někde je evidentně chyba a mě by zajímalo, kde. Taky jsou divné ty bílé skvrny, které popisuješ, protože prášek je perfektně rozpustný ve vodě a snadno se vymáchá. Není důvod, proč by měl tvořit bílé skvrny. Máš pro to nějaké vysvětlení? A jen tak mimochodem jsi neodpověděl, proč jsi nepoužil na černé prádlo Black nebo Color.

     Tvoje ironická poznámka o tom, že těstoviny nejsou vysušené, je nemístná a trapná. Každý, kdo se v tom trochu vyzná, ti řekne že rychle sušené těstoviny s hladkým povrchem jsou míň kvalitní než ty, vyráběné technologií trafilatura al bronzo. Jde o to, že tato technologie vytváří hrubý povrch těstoviny, na který lépe přilne omáčka. Není to technologie, kterou by vymyslela Amway, je to technologie, která se používá při výrobě vysoce kvalitních pravých italských těstovin. Zajdi si někdy do jakéhokoliv obchodu s italskými potravinami a podívej se, kolik takové těstoviny stojí. Nebosi pusť pořad Ano Šéfe II. 9. díl (10.11.2009, TV Prima) a poslechni si pana Pohlreicha, co o tom říká. 🙂
     To, že ty v nich necítíš rozdíl, je asi stejný argument, jako že někteří lidi si kupují umělohmotné napodobeniny větrníků a ještě si pochvalují, jak levně nakoupili. A přesně kvůli lidem jako jsi ty, tu máme v supermarketech sh*t jako od Tricatela (kdo neví, co to znamená, ať si pustí film Křidýlko nebo stehýnko). A to se zase nelíbí mně, že kvalitní potraviny už prakticky neseženu. Takže já si zase raději koupím kvalitní těstoviny od Amway.

     Každopádně tvoje srovnání je silně manipulativní, protože srovnáváš cenu Škodovky s cenou Mercedesu a tvůj argument je, že to má taky 4 kola a doveze tě to z bodu A do bodu B.

     Pravda, záruku spokojenosti Amway i v těchto případech můžeš využít, což se mně bohužel u FINANČNÍHO produktu jisté pojištovací společnosti, který jsem si před více než 10 lety z hlouposti a na doporučení “poradce” pořídil, nepodařilo a už proto bych žádný finanční MLM nikdy nešel dělat. 🙂 Nemám žaludek na to, připravit kvůli svému zisku svoje známé o peníze a zavázat je k platbám na 20 let. A taky se mi nelíbí storna, kde chudáci pojišťováci musí vracet třeba X desítek tisíc Kč. 🙂 To aby když jsi nám ten svět finančního MLM vylíčil s těmi růžovými brýlemi, tak ať ostatní poznají taky ty mínusy. 😀

     Nezlob se, ale tvůj komentář na mě působí tak, že chceš na této diskuzi přesvědčit lidi, že dělat finanční MLM je lepší a hážeš špínu na konkurenci (i když máte jiný produkt, pořád jste MLM). Znám případy, kdy lidi od té “staré” Amway přešli do finančních MLM s vidinou velkých rychlých zisků, ale poměrně rychle vystřízlivěli a jejich okolí, kterému vnutili předražené a nepotřebné pojistky je dodnes proklíná, protože o nějaké záruce spokojenosti si může klient u finančních produktů nechat jen zdát. Rychlé vydojené prachy za uzavřenou pojistku nejsou všechno. Důležitá je taky stabilita, což je něco, co ve finančním MLM je hodně na vodě. Psal jsi, že jste investiční MLM, tak ti dám takovou kontrolní otázku: odvíjí se tvoje provize z investované částky nebo z toho, jak jsi klientovi zhodnotil peníze? Jinak řečeno: jsi prodejce nebo poradce? A nepřišla náhodou ta investiční společnost z Rakouska?

     • @Me

      No nejsu vysušené predstav si 🙂 . Za to že si necháš natlačiť do hlavy že amway má najlepšie produkty na svete, tak to neznamená že to je pravda. A čo sa týka “nám případy, kdy lidi od té „staré“ Amway přešli do finančních MLM s vidinou velkých rychlých zisků, ale poměrně rychle vystřízlivěli a jejich okolí, kterému vnutili předražené a nepotřebné pojistky je dodnes proklíná, protože o nějaké záruce spokojenosti si může klient u finančních produktů nechat jen zdát. Rychlé vydojené prachy za uzavřenou pojistku nejsou všechno. Důležitá je taky stabilita, což je něco, co ve finančním MLM je hodně na vodě.” Nerobím OVB ani žiadne takéto pojisťovacé MLM, v tomto sa zhodnem že by som sa do toho nepustil. Osobne si myslím že už si nemáme čo povedať, každý človek nech si zarába jak chce no nie ? Já som podal len svoj názor a to je celé. Nenútim nikoho aby chodil za mnou že čo to je čo to je? A nevenujem sa len MLM ale aj iným druhom obchodu kde sa investujú väčšie sumy peňazí. Ale to už s týmto nesúvisí. Iba chcem povedať, že exsistujú akékoľvek možné cesty ktoré sú lepšie ako Amway. Ruku na srdce, Amway není jediná cesta. A prášok som vrátil pretože mi neopral vôbec a vôbec netvrdím že vám nefunguje. Možno funguje, neviem kde sa stala chyba, ale rozhodne ho už nebudem kupovať. To je celé 🙂 .

      • Je komický, jak o mně “víš”, že jsem si něco nechal natlačit do hlavy. Cenové srovnání na špagety, co jsem ti tu předložil, jsi nijak nedokázal vyvrátit, tak jsi přišel se “zaručeným” argumentem, že mi někdo něco natlačil do hlavy. Hezké, tomu se říká argumentace s velkým A. 🙂
       Ubezpečuju tě, že mi nikdo nic do hlavy netlačil. 🙂 Naopak, informace jsem si zjišťoval sám a z nezávislých zdrojů, takže o výrobcích mám podstatně víc informací, než co je v oficiální literatuře. 😀

       OK, takže tobě prášek nepral, všem ostatním pere skvěle a nezávislým zkušebnám také. Hmmm, někde je chyba, ale v prášku ji nevidím. Tak mě napadá… Nenechal jsi ho stát nerozbalený na pračce místo toho, abys odměřil dávku a dal ji do pračky? 😀

       Klidně si kupuj co chceš, ale při tvé argumentaci se nesmíš divit, že ti to tu nikdo nežere. 😀
       P.S.: Ještě to zkusím jednou: proč jsi nepral černé prádlo v SA8 Black nebo v SA8 Color?

       Tomáš :

       Nerobím OVB ani žiadne takéto pojisťovacé MLM, v tomto sa zhodnem že by som sa do toho nepustil.

       Proto se raději věnuješ investicím se Sychrhajskami – trefil jsem se? 😉 – kde jediná jistota je ta, že žádnou nemáš?

       Amway není jediná cesta, to máš pravdu, ale ze všech MLM je nejosvědčenější a nejjistější. Jsem zvědav, jak dlouho tu ten tvůj finanční MLM bude živořit než zanikne. 😉 Ale neboj, ono se objeví zase něco jiného, jako Amway, ale lepšího, novějšího… s poločasem rozpadu 1-2 roky. 😀

    • @Tomáš
     Viac menej aj to „zloženie“ je len ťah aby za to ľudia vyhodili zbytočné peniaze a tvárili sa že jem Amway špagety, ktoré sú 2x tak drahé a najem sa z nich rovnako

     ano, máte pravdu Tomáši. Více méně pokud si dáte k obědu konzervu trenčanských párků s fazolí tak se najíte z nich stejně jako z poctivě vařeného jídla. A na večeři 3 rohlíky s vlašákem nebo 3 krajíce žitnýho chleba s kvalitní šunkou taky zasytí stejně…
     Ono pokud se člověk pohybuje po povrchu a nezíská si hlubší informace tak víceméně vše vypadá ROVNAKO

  • @Tomáš

   Je zajímavé a úsměvné, že téměř vždy, když někdo nerozchodí počáteční neúspěch, mu najednou „SA8“ nefunguje a je to drahé a jinde je to lepší a podobný výmluvy proč nebýt uživatel produktů a systému a proč se vyhnout „inkubační“ době, kdy se naučím dělat business a vše s tím spojené. Takový člověk pak přijde do mnohem snadnějšího MLM (ale už ne tak stabilního) a najednou mu vše jde… Ne nadarmo se říká: „těžko na cvičišti, lehko na bojišti…“ v Amway se to holt naučil (i s těmi pár „indiciemi“) a jinde to aplikoval, přisuzuje pak svůj počáteční neúspěch špatné firmě.

   • @Soptik21
    Takže si vymýšľam že som ten prások kúpil to mi chcete naznačiť? Kúpil som ho, používal ho a vrátil preto pretože mi nevyhovoval a vôbec nič neopral. Za druhé prečo by som mal byť užívateľ produktu s ktorým som nebol spokojný? “v Amway se to holt naučil (i s těmi pár „indiciemi“) a jinde to aplikoval, přisuzuje pak svůj počáteční neúspěch špatné firmě.” Nerozumiem čo mi týmto chcete povedať, exsistuje oveľa viac spôsobov zarábanie peňazí ako je amway. A to začať naozaj vytvárať vlastné záležitosti. Ešte otázka na vás Soptik21, máte nejakú vlastnú firmu? Alebo sa ju aspoň momentálne pokúšate vytvoriť? Tak či tak veľa úspechov Vám prajem a nech sa vám darí.

    • Avatar for Marek Suchomel Marek Suchomel | 9.11.2015 z 8:26 | Odpovědět

     @Tomáš
     Mam z vas takovy pocit, ze jste utekl pred vytrvalosti, systematickou praci na sobe a na svem byznysu do investicniho on-line systemu Forex nebo jineho zpusobu investovani s rychlymi vydelky a nulovou stabilitou. Vas postoj vuci firme Amway, vuci produktum a vuci systemu tomu odpovida.
     Mel jsem na schuzkach uz spoustu lidi, co se venovali nejakemu investovani, odsoudili Amway, ze se tam neda nic vydelat a vyrobky jsou predrazene a za necely rok mi cela rada z nich volala znovu, ze by mi chteli ukazat, co delaji… Financni a investicni trh mozna umozni na zacatku vydelavat velke penize, vetsi nez v Amway, ovsem je nestabilni a spoustu lidi, kteri mi volali zpet, pripravil po urcite dobe o penize.
     Uspech neni dusledkem toho, ze clovek vydelava hodne penez, ale penize jsou dusledkem uspechu. V Amway se prvni buduje uspech a potom prijdou i penize, financni a investicni trh buduje pouze penize, uspech nikoliv…

    • @Tomáš

     Otázka na mou vlastní firmu má jako znamenat zdiskreditování mého komentáře? Že jako, pokud nemám firmu není pravda to, co jsem napsal? Nebo to mám chápat tak že nevíš co jiného napsat tak ve čtenáři vyvoláš alespoň pocit, že Soptíka nebrat? Tato diskuze je o Amway tak si myslím, že pokud ti řeknu, že má firma je Amway byznys, že to stačí 😉

     S SA8 můžeš být samozřejmě nespokojen a vrátit ho, otázkou je jestli ses pídil potom proč ti to nefunguje (když miliónům to funguje) a také jestli jsou nějaké alternativy? Amway nabízí stoprocentní záruku spokojenosti po dobu 90 dní, opravdu si myslíš že firma která nabízí takovouto záruku spokojenosti bude dodávat nekvalitní a nefunkční produkty? A že nějakej „Tomáš“ to odhalil 😀 😀 😀 Nebyli by takhle náhodou sami proti sobě? Navíc jsem SA8 dal do uvozovek, aby si za to každý dosadil co chce, některému odstoupivšímu totiž zničehonic nefunguje SA8, jinému LOC, někomu dalšímu třeba leštěnka a tak podobně …

     Jinak netvrdím že si VYMÝŠLÍŠ… Mluvil jsem ve 3.osobě, protože to platí na XY dalších, snad sis nemyslel, že jsi jediný kdo na to „PŘIŠEL“ 😀 Nejsi sám neboj, jen máte každý RÁDOBY ORIGINÁLNÍ VÝMLUVU 😀

     250 kontaktů a nic? Přes diskuzi, jak píše Admin, jo? A toto je známka nefunkčnosti? No nevím, mám na FB skupinu s několika tisíci lidmi a na příspěvek o podnikání se mi kdysi ozvalo 0 lidí… Podle tvého klíče bych měl být +/- Trojitý FCA 😀 😀 😀

     • @Soptik21

      To je síce milé že máte takú skupinu, ale najlepšie je sa venovať samému sebe 🙂 . Preto je aj viac úspešných ľudí ktorý vytvárajú vlastné záležitosti. Ale bavíme sa o MLM tak toto môžme vynechať. Síce ste majitelom “amway biznisu” ale ste len distribútor. Čo sa týka prášku, vyjadril som svoj názor a hneď začneš útočiť že to není pravda? Zobuď sa. A potom načo by bola ta záruka keby nikto nevrátil produkt s ktorým nieje spokojný? Jak už je spomenuté vyššie, keď vám to nesadne tak to vrátite. V čom je potom problém a toľko nenávisti? 🙂 .

      • Já bych řekl, že hlavní problém je ve vašich tvrzeních, která, jak už tu napsal Me, jdou proti zkušenostem všech ostatních a hlavně proti objektivně naměřeným datům nezávislých zkušeben. Tak se nesmíte divit, že to budí podezření.

       Kdybyste napsal, že jste prášek vrátil kvůli tomu, že Vám nevoněl, tak myslím, že byste se takových reakcí nedočkal, protože každý uzná, že to je silně subjektivní. Ale napsat, že vůbec nevypral, tomu ani já nevěřím – a vidíte, že se snažím být nestranný a Vaše příspěvky zveřejňuji.

       Docela by mě zajímaly odpovědi na otázky, které Vám byly mnou i jinými položeny. Doufám, že se jich dočkáme.

       • @admin

        Škoda že som si to nevyfotil ako to vypralo 🙂 . A tak isto poznám ľudí ktorý majú dobré/zlé skúsenosti. A nie som jediný kto ten prášok vracial ale zase príde argument že som ojebávač.
        S ostatnými produktami ako bol Protein, Xs drinky som bol spokojný, ale nepotrebujem to nutne k životu. Já na tom nevidím nič fantastické ani dominantné čo by musel mať celý svet a nepríde mi ako najlepšia možnosť ako si zarobiť peniaze. To je môj názor 🙂 .

  • Další komentáře, které se týkají tohoto “jiného MLM” s údajně “lepším finančním ohodnocením”, byly přesunuty do diskuze pod článkem:
   Kairos – nový MLM nebo Ponziho schéma?

   Jak již název napovídá, jedná se o velmi zajímavé čtení. 🙂

 27. Avatar for Andrea a David Andrea a David | 19.12.2015 z 23:45 | Odpovědět

  Ahojte, takže v skratke náš začiatok s týmto (Amway) biznisom: 5 rokov sme boli zapojení len pasívne, nakupovali sme cca 10 produktov do našej reštaurácie a penziónu, maximálna spokojnosť – ochrana zdravia zamestnancov pri práci, dovoz, faktúra rovno do nákladov…. Postupne som získavala viac informácií o produktoch od nášho sponzora. Začala som používať aj kozmetiku. Paradox je, že som nikdy nevidela marketingový plán. Videl ho len môj muž, ešte sme sa nepoznali. Prišla situácia, že objekt ktorý sme prevadzkovali a mali v najme sa predal. Samozrejme boli k dispozícii ďalšie ponuky z gastronómie, ale už sme nechceli klasicky podnikať ( krysi závod B-)) Videla som plán. Ľudia 3 dni som nemohla spať 😀 😀 Začali sme budovať, za 3 mesiace sme urobili 9 % a pokračujeme. Sme na systéme, máme mentora a funguje to. Ak niekomu nejde sú len 2 problémy: v zrkadle alebo v diari 😀 Výrobky sú top a tak či tak ich musíte kupovať, možno nirktorim dôjde až keď budú mať rodinu.Vlastná spotreba. Tento biznis vás nemusí baviť, je to len prostriedok na splnenie snov B-) Myslela som si, že to bude len prostriedok na získanie kapitálu na vlastný penzión, ale začalo nás to aj baviť
  Ľudia v tomto biznise sú úžasný.
  Držím palce všetkým.

  • Dobrý den, a není to málo, za 3 měsíce 9% ? Máme o hodně lepší systém a hlavně děláme něco pro lidi, jak v oblasti zdraví, tak, aby si přišli na peníze hned od začátku.
   Hezký den,
   M

   • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 12.9.2016 z 3:37 | Odpovědět

    Milá Miluše, jestli je 9% za 3 měsíce hodně nebo málo, to bych asi nechal na posouzení těm lidem, kteří to udělali. Jen oni totiž vědí, kolik úsilí je to stálo a zda se jim to vyplatilo. Rozhodně to neposoudí člověk, který Andreu a Davida nezná a dost možná ani neví, co úroveň 9% v Amway znamená. Já Vás můžu ubezpečit, že z pohledu “průměrného” distributora 9% za 3 měsíce sice není rekord, ale rozhodně to není málo.
    Pokud firma, se kterou spolupracujete (ano, vygooglil jsem si ji podle údajů, které jste zadala do komentáře), používá tyto metody náboru, vyhnu se jí velkým obloukem. A aby nedošlo k nedorozumění: stejnou reakci byste si vysloužila i kdybyste dělala Amway. Přetahování distributorů do jiných MLM/skupin je totiž něco, co z duše nesnáším. Ne snad proto, že by člověk o něco přišel (takto totiž přijdete pouze o lidi, co nic nedělají a myslí si, že jim pšenka za to nicnedělání pokvete jinde). Důvod je ten, že ve většině případů jsou tyto pokusy založené na polopravdách nebo dokonce lžích. Je to také důvod, proč jsem se rozhodl napsat dva seriály “Jako Amway, ale lepší” a “Srovnání MLM”.

 28. Hele,Alexi,pošli mi prosím tě seznam těch 10ti tisíců položek,rád bych to zkouknul? Na email: email vymazán já jsem našel jenom nějaké potravinové doplňky,nádobí a kosmetiku.Díky.

  • “Jenom” na těch potravinových doplňcích, nádobí a kosmetice (+ drogerii, vodním filtru, programech na snížení hmotnosti, což jste, věřím že nedopatřením, neuvedl) točí Amway “pouhých” 11 miliard USD. 😀 Jinak v ČR nabízí např. sortiment portálu kasa.cz, Office Depot, eTie, O2 Family a dalších partnerských obchodů, které se do výše zmíněného obratu nepočítají.
   Tak a teď se směle můžete pustit do počítání. Počítám, že spočítat jen sortiment na kasa.cz Vám zabere pěknou chvilku. 😀 A až to spočítáte, nezapomeňte nám sem napsat konečnou cifru. Mě by také zajímal přesný počet, ale nějak jsem měl vždy důležitější věci na práci, než počítat položku po položce. Popravdě, i kdyby tu Amway nabízela jen své zboží, pořád by to byl dobrý byznys. Partnerské obchody jsou jen takovou třešničkou na dortu.
   Hezký večer. 🙂

 29. @josef k.
  Dobrý den pane Josefe K.

  moje otázka vůči Vám je, zda byste se chtěl přesvědčit o principu fungování podnikání Amway?

 30. Zdravím všechny, v Amway jsem téměř nováček, něco přes půl roku. Byznys mě zatím moc nejde, ale čím dál víc zjišťuji, že chyba je ve mě a chci to změnit:-) Jsem zatím na první metě – 3%. Můj plat je tedy zatím nějakých pár stokorun (klidně se smějte)…. Mám ale ještě vlastní byznys, kde jsem od doby, co jsem začal Amway, zdvojnásobil obrat a zisk… Jsem pravděpodobně v nejlepším týmu a hodně mi Amway pomohla i v osobním životě. Jo a za kamarády, o které jsem přišel, jsem rád, protože to nakonec bylo kamarádství “nanic”… A ta kamarádství, co zbyla, se “utužila”.

 31. Upozornění: Diskuze o firmě Kairos byla již tak dlouhá, že jsem se rozhodl ji přesunout pod zvláštní článek:
  Kairos – nový MLM nebo Ponziho schéma?
  Další příspěvky o této firmě prosím pište tam. Děkuji.

 32. Avatar for Nováková Jana Nováková Jana | 2.5.2016 z 16:03 | Odpovědět

  Negativní. nevěřila jsem tomu..

  • V tom případě bych to nenazýval negativní zkušeností. Znám více lidí, kteří zpočátku nevěřili a poté, co začali zjišťovat fakta z věrohodných zdrojů, tak uvěřili a dnes jsou úspěšní.

   Čemu konkrétně jste nevěřila?

 33. Avatar for Amway_trapáci Amway_trapáci | 16.5.2016 z 19:17 | Odpovědět

  Jste fakt fanatici :DD
  Setkal jsem se s tím a naštěstí jsem do toho nešel.. Šulini 😉
  Prej že je Amway drink 2. nejprodávanější v Americe a 1. v Japonsku!!

 34. Avatar for Amway_trapáci Amway_trapáci | 16.5.2016 z 19:34 | Odpovědět

  Jo a taky by mě zajímalo, kolik lidí ze všech, kteří v tomto podnikání dělají a nebo píšou tyto “motivující” komentáře, má vůbec vystudovanou VŠ. Přijde mi totiž, že sem nepíšou moc studovaní lidé… Někdo mi může oponovat tím, že titul neznamená inteligenci. Já si ale myslím, že to, že je člověk schopný vystudovat vysokou školu (samozřejmě seriozní) zanamená, že se dokáže kontrolovat a že má inteligenci nebo alespoň píli.

  Stejně mi to nejspíš moderátor neschválí, protože by to nové otroky mohlo odradit, ale kdyby náhodou.. 😉

  • Nevidím jediný důvod Vám Vaše příspěvky neschválit. Osobně vystudovanou VŠ mám a pokud by Vás to zajímalo, někteří distributoři na vysoké škole i učí:
   http://ekonomika.idnes.cz/primy-prodej-v-cesku-roste-privydelavaji-si-i-manazeri-pgg-/test.aspx?c=A080415_194847_spotrebitel_zra

   Kromě toho, myslím, že pan prof. Jindra, paní prof. Zadražilová i doc. Müller z VŠE snad také mají vystudovanou VŠ a Amway chválí:
   http://www.amway-nazory.cz/category/nazory-odborniku-z-cr/

   Pokud Vás zajímá, kolik procent distributorů má vysokoškolské vzdělání, přesná čísla pro ČR bohužel nejsou k dispozici. Pokud Vás to uspokojí, na Taiwanu byl dělán průzkum mezi firmami přímého prodeje a hodnoty byly následující: 42,7% distributorů mělo středoškolské vzdělání, 32,8% distributorů mělo vysokoškolské vzdělání a 20,6% distributorů mělo vědecký titul. Více informací o studovaném vzorku naleznete v článku: MLM statistiky z Taiwanu – boříme mýty o Amway a MLM

   EDIT 19.8.2019 – V říjnu 2018 provedla Ipsos Mori průzkum pro Evropskou asociaci přímého projede (SELDIA), takže dnes máme k dispozici data i pro Evropu. Z něj vyplývá, že nějakou formu vyššího vzdělání má více než 2/3 (přesně 68%) distributorů v přímém prodeji. Vysokoškolské vzdělání má 27% distributorů, z toho vědecký titul má 8%.
   KONEC EDITU

   Nicméně je důležité říct, že nespornou výhodou Amway je, že toto podnikání nevyžaduje, abyste měl vystudovanou vysokou školu. Proto v něm mají šanci uspět i ti, kteří z nějakého důvodu žádnou školu nedostudovali.

   Pokud se budete chtít ještě na něco zeptat, neváhejte nám sem napsat. Přeji hezký den. 🙂

  • Já jsem také vystudoval vysokou školu, a to přímo Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze. “Honosím” se titulem Ing. Přemýšlel jsem i o post-graduálním studiu, ale vzhledem k tomu, že bych to udělal jen kvůli vyššímu platu v práci, jsem se rozhodl ve studiu dál nepokračovat. Ten finanční rozdíl, který by mi totiž titul přinesl, mám za mnohem menší úsilí z Amway a zas tak zapálený do studia nejsem. Kdo zná situaci doktorandů, ví, že je to velmi nevděčná role.

 35. Avatar for Amway_trapáci Amway_trapáci | 16.5.2016 z 20:34 | Odpovědět

  A co tedy řeknete na to, že mi bylo sděleno, že XS energy je 2. nejprodávanější v Americe a 1. nejrpodávanější v Japonsku. A ano, řekl mi to alespoň 1 člověk, který üž měl odznak a chtěl mě do svého týmu.

  Ze svého pohledu jsem se hodně ptal svého málem leadra. Odpovědi, které mi poskytl, se mi celkem líbily. Jenomže když mě potom řekl, ať vypíšu seznam lidí a že mám zavolat všem z mého seznamu čísel, tak to už mi přišlo divné. Přece když by to byl tak výnosný business, tak by se lidé od Amway nemuseli takhle nabízet a lidi by rádi hledali jejich výrobky. 😉

  • Podrobné statistiky prodejů jednotlivých značek energy drinků nemám k dispozici, takže Vám tvrzení o prodejích XS ani nepotvrdím, ani nevyvrátím. Osobně si myslím, že na tom až tolik nezáleží.
   Co naopak mám potvrzené, jsou následující tvrzení o ostatních značkách, které Amway nabízí:

   • Nutrilite je nejprodávanější značkou vitamínů a doplňků stravy na světě.
   • Artistry patří mezi deset nejprodávanějších prémiových značek kosmetiky.
   • eSpring je nejprodávanější značkou domácího systému na úpravu vody.

   Výše uvedená (i další) tvrzení jsou k dispozici na stránkách nezávislých agentur Euromonitor International a Verify Markets.

   Čili jak sám vidíte, lidé si tyto výrobky kupují a zájem o ně je, jinak by nepatřily mezi nejprodávanější.

   Metoda prodeje je rozdílná od té, kterou znáte ze supermarketů. A právě zde je možnost vybudovat si ve spolupráci s Amway vlastní podnikání. Amway nesází na mediální reklamu, ale na spokojené zákazníky, kteří se zmíní svému okolí. Proto Vám Váš leader řekl, abyste si napsal seznam lidí. V tomto obchodě jste ta reklama Vy. Každé zboží potřebuje reklamu – důkazem budiž fakt, že i ti největší výrobci neustále inzerují, přestože se může zdát, že jejich pozici na trhu nemůže nic ohrozit. Amway by samozřejmě mohla dát zboží do supermarketů a využít mediální reklamu. Jenže to byste pak zase Vy přišel o obchodní příležitost.

   Pokud jste chtěl zůstat jen u nakupování, nemusel jste si seznam psát. Pokud jste si ale chtěl vybudovat solidní podnikání, jedna z prvních věcí, které byste měl udělat, je právě seznam.

   • Avatar for Amway_trapáci Amway_trapáci | 16.5.2016 z 22:07 | Odpovědět

    Podle mého názoru není tato společnost tak docela nezávislá. Toho jsem si také všiml, že mi moji “nadřízení” neustále říkali, ať se kouknu na tuto stránku. No, když by to skutečně bylo, jak říkáte, nevycházela by ta statistika takto pouze na jedné stránce… To, že Nutrilite je světová nej. se nebudu hádat, je to pravda (alespoŇ podle toho, co jsem našel).

    Jenomže Artistry, to je jiná věc. Podle zdrojů, ze kterých jsem čerpal, jsem neobjevil, že by to byla jedna z 10 nejprodávanějších značek kosmetiky. A jak říkáte “prémiových”, tak o tom se dá dost polemizovat. Co definuje “prémiovou” značku kosmetiky?
    http://www.chinainternetwatch.com/9650/best-selling-brands-taobao-tmall-sep-2014/ není zde ani mezi top 10…

    Já jsem si metody prodeje naprosto vědom. Ano, takto mi to ysvětlovali i oni. Stále jste mi však neodpověděl na otázku. Jak říkám, když by to bylo tak úspěšné i bez oficiální reklamy, rozšířilo by se to ve velkém mezi lidi. Poté by lidi sami scháněli leadry a ne naopak.

    Mě vadí na Amway, že ze sebe dělá něco, co není. Samozřejmě nelže, zabalí pravdu do krásných vět a závádějícíh informací, které si zřejmě bude většina lidí líná vyhledat.

    A ještě poslední věc. Proč Roman Hassmann jezdí na semináře, kde je sotva 1000 lidí. Podle jeho slov je tak bohatý, že by již nic nemusel v životě dělat. Proč teda jezdí na semináře Amway? Stejně tak vysoké “šarže” ve Vašem podnikání. A neříkejte mi, že to dělá jen pro dobro ostatních. Zase takový světec to také není. Podle mě to dělá jen kvůli tomu, aby se ta Vaše síť nerozpadla. Snaží se motivovat a jen díky manipulaci drží lidi u tohoto podnikání.
    http://www.novinky.cz/krimi/388344-zadne-kontroly-nebyly-rekl-majitel-realitky-jejiz-advokat-mel-zproneverit-pres-65-milionu.html
    Toto je o panu Romanu Hassmannovi také zajímavé. Byl zapleten do podvodu. 😉

    Vyložil jsem Vám zde své protiargumenty. Jistě můžete říci, že nechcete přesvědčovat nějakého blbce o své pravdě. Avšak jestli tomuto podnikání opravdu věříte, budete schopný mi odpovědět.

    • Ad Artistry – tvrzení, která jsem uváděl, jsou tvrzení nezávislé agentury Euromonitor International a když kliknete na odkaz, můžete si přečíst i metodiku, podle které bylo vyhodnocení provedeno. Nemám, co bych k tomu dodal.

     Ad chinainternetwatch – zde jsou uvedeny pouze značky, které jsou nejprodávanější na serveru Taobao/Tmall, který se zabývá B2C byznysem. Pokud tento server nenabízí kosmetiku Artistry (jako že nenabízejí – tu nabízí Amway svým distributorům prostřednictvím stránek http://www.amway.com.cn), pak tam tato značka ani nemůže figurovat.

     Ad úspěch bez reklamy – pokud někdo vymyslí způsob, jak by si zákazník kupoval zboží bez reklamy, stane se takový člověk přes noc miliardářem. Do té doby, než někdo na takový způsob přijde, tak asi nejblíž této myšlence má právě přímý prodej, kde reklamu dělají spokojení zákazníci.

     Ad účast na seminářích – odpovím takto: spousta lidí na semináře jezdí, protože je to baví, většinou se dozví i něco nového, vidí se tam s lidmi ze svých organizací, se kterými by se jinak museli nahánět po celé republice a jdou s nimi oslavit společné úspěchy. Pokud chcete vědět, proč tam jezdí pan Hassmann, budete muset svou otázku položit jemu.

     Ad Reality 21 – z toho, co jsem pochopil, i on sám byl podveden. Jeho chyba byla, že ve firmě neexistovaly žádné kontroly. Ale mluvit o podvodu z jeho strany mi přijde hodně přehnané. Na to, aby to byl podvod, byste musel prokázat, že o všem věděl – a o tom silně pochybuji. Každopádně tato kauza nijak nesouvisí s Amway – jednalo se o další podnikatelské aktivity výše uvedeného distributora.

     Potěšil jste mě, že Vám Vaši uplini říkali, že se máte podívat na tuto stránku. Zřejmě se jim líbí. 🙂 Nevím ale, co myslíte tou statistikou, která vychází jen na jedné stránce. Pokud mluvíte o tom průzkumu na Taiwanu, byl to jen příklad. Věřím, že kdyby se udělal průzkum v ČR, nebude se to moc lišit. Ostatně, teď jsem si vzpomněl, že sem na tyto stránky jeden uživatel před cca 2 lety dával odkaz na obdobný průzkum z USA z roku 2009 (DSA: Industry statistics 2009) a tam se píše, že nějakou formu VŠ vzdělání má 42% distributorů v USA. Čili jak je vidět, mýtus o tom, že když někdo je distributor, tak musí být nevzdělaný, není nic jiného, než mýtus. Do oboru přímého prodeje se pouštějí i velmi vzdělaní lidé a důkazů je na to celá řada: stačí se kouknout na profily Diamantů, kolik z nich jsou třeba bývalí lékaři nebo učitelé na VŠ.

     Nevím, jestli Vás mé odpovědi uspokojily a rozhodně si nemyslím, že jste blbec. A ano, tomuto podnikání věřím. To ale neznamená, že věřím všemu, co kdy který distributor vypustil z úst. Zajímám se o Amway dost dlouho na to, abych dokázal rozlišovat mezi skutečností a fikcí. A byl to mimochodem i jeden z důvodů, proč jsem založil stránky Amway – Fakta.

    • Avatar for Marek Suchomel Marek Suchomel | 17.5.2016 z 6:29 | Odpovědět

     Za mě pane “Amway_trapáku” jedna jediná věc. Úspěšný podnikatel v jakémkoliv oboru nemá důvod srážet dolů jakékoliv jiné úspěšné podnikání nebo lidi, kteří si svůj úspěch teprve budují.
     Neúspěšný člověk nebo podnikatel bude srážet k zemi cokoliv a kohokoliv, aby v tom neúspěchu nebyl sám. Utrpení má rádo společnost.

   • Vzpomínáte, když před lety přišel XS k nám? Jestli Japonci berou XS “útokem”, jako to udělali Češi, když poprvé přišel XS do ČR, tak by jsem tomu klidně i věřil 😀

  • Ty výrobky jsou naprosto skvělé a je pravda, že se mi čas od času díky webovým stránkám ozve pro mne neznámý člověk a objedná si ode mne nějaký výrobek. Ale čekat, až si mne najde nový zákazník, se mi nechce. To radši půjdu kamarádovi dát ochutnat XS nebo mu dám vyzkoušet jiný výrobek, který by ho v danou chvíli zaujal nejvíc. Výrok, že “kdyby to byl tak výnosný byznys, …” je jen ukázkou toho, že jeho autor nemá o obchodu ani šajn.

   • Avatar for Amway_trapáci Amway_trapáci | 16.5.2016 z 22:10 | Odpovědět

    Promiňte pane, ale nic o mě nevíte. Tudíž nemůžete vědět, zda náhodou také sám nevedu nějaký obchod/živnost. Ze svých zkušenosti vím toto jednoduché pravidlo – když dělá člověk svoji práci dobře (i bez reklamy), lidé si o ní řeknou. Je to jeho nejlepší reklama, udělat lidi spokojenými. A proto když by byl Amway tak skvělý, šířilo by se to jako oheň a nakonec už by to zase tak výnosné nebylo, když by bylo v systému moc lidí.

    • V tom případě ale nedává smysl, proč např. Procter & Gamble neustále inzeruje. Víte, ona je to dobrá teorie s těmi zákazníky, kteří si o tom řeknou, ale bohužel praxe ukazuje, že pokud budete spoléhat jen na to, že se nemotivovaný zákazník zmíní dalším, tak moc velký byznys nevybudujete, protože Vás konkurence smete. A motivovaný zákazník, který doporučuje zboží – o tom je právě přímý prodej.

     Ano, když člověk dělá svou práci dobře, lidé si o ní řeknou. Možná to uživí Vás a Vaši rodinu. Jenže otázka zní – do jaké velikosti můžete vyrůst? Budu vyrábět nejlepší prací prášek, ale nemám reklamu a tudíž ani zákazníky. Kde získám toho prvního? Internet? V záplavě všech ostatních výrobků, které na něm jsou? Osobní doporučení kamarádovi? A jsem si jistý, že se kamarád zmíní dalším? Bylo by to krásné, kdyby jediným kritériem pro to, aby se zboží prodávalo, byla kvalita, ale projděte si nejbližší supermarket a přesvědčte se na vlastní oči, jakou “kvalitu” nám nabízejí.

     Nechápu Vaši větu o tom, že by Amway nebylo výnosné podnikání, kdyby v tom bylo moc lidí.

     P.S.: Myslím, že Jirka C. reagoval podrážděně právě proto, že jste tuto diskuzi začal výrokem o ne moc studovaných lidech. A to aniž byste znal lidi, kteří tu komentují.

     • Avatar for Amway_trapáci Amway_trapáci | 17.5.2016 z 22:18 | Odpovědět

      První věc. Nesouhlasím s vaším výrokem, že se nedá úspěšně a prosperitivně vést dirma pouze na základě dobrých recenzí a nezávislých reklam (Facebook). Moje zkušenost mluví jinak. Nenutím vás věřit mi, ale sám vím, o čem mluvím. Když vytvoří člověk dobré jméno firmě a ještě má tradici, tak k němu lidi snad vždycky půjdou.

      Teď něco málo k tomu, jak kvalitní Vaše výrobky jsou co se kvality/ceny týče. Kaiser Josef extra panenský olivový olej stojí 160 kč v Globusu za LITR!! Vy nabízíte Váš olej 750 ml. za 460 kč!!
      To je jen cena, teď kvalita. Mám zde test od TN.cz. V ní se Váš olej ani neumístil.* Kdežto olej Kaiser Josef je 2.!! Takže Vaše produkty asi nejsou tak světoborné.* Vždycky lidi říkali, že prostředek na okna je od Vás dobrý.

      http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/na-vasi-strane/velky-test-olivovych-oleju-vime-ktere-jsou-nejkvalitnejsi.html

      Další věc je Artistry. Konečně jsem našel nezávislé pořadí nejprodávanějších kosmetických značek k roku 2015.
      http://top10for.com/top-10-best-selling-cosmetic-brands-in-2015/

      * pozn. admin: ve zmíněném testu olivový olej od Amway vůbec nebyl zařazen, proto je nesmysl tvrdit, že se ani neumístil, a vyvozovat z toho jakékoli závěry o světobornosti.

      • Opravdu? Tak se pojďme bavit konkrétně o Vašich zkušenostech. Děláte obrat 9,5 miliardy USD jako Amway bez reklamy a jen na základě doporučení od spokojených zákazníků, kteří nejsou nijak motivováni? Jak se jmenuje Vaše firma?

       Ad test olivových olejů – trochu Vás opravím: Předně, olej, který prodává Amway, není výrobek Amway v pravém slova smyslu, protože výrobcem je firma Carapelli. Dále, není to tak, že by se olivový olej od Amway ve Vámi uváděném testu “ani neumístil”. On v testu prostě jen nebyl zařazen. Ohledně kvality olivového oleje, srovnám jen jednu charakteristiku ze všech, které se sledují: olivový olej vyráběný pro Amway má číslo kyselosti <0,3% (standard pro extra panenské je pokud si dobře pamatuji <0,8%) a svými fyzikálně-chemickými charakteristikami a chutí byl srovnáván s Carapelli Ligustro Toscano. A ten se prodával za podobnou cenu, jako byla doporučená maloobchodní cena olivového oleje Carapelli od Amway. V tomto případě tedy bylo přímé srovnání s olivovým olejem stejné kategorie od stejného výrobce. Distributoři mají cenu samozřejmě nižší. A samozřejmě, můžete si tento olej koupit, vyzkoušet si ho a když Vám nebude vyhovovat, můžete ho vrátit (i načatý) a dostanete peníze zpět.

       Ad žebříček nejprodávanějších kosmetik: patrně jste přehlédl, že Váš odkaz nijak nevylučuje studii od Euromonitor International. Ta totiž hovoří o prémiových kosmetikách, zatímco Váš žebříček tam zahrnuje i ty, které nejsou zařazené do kategorie prémiových.
       Jak vidíte, nejde ani tak o to, že by Amway nebo Euromonitor International v něčem lhali, jako spíš o to, že musíte pořádně číst a musíte srovnávat srovnatelné.

       Když už jsme u té kosmetiky a u kvality a poměru výkon/cena, koukněte se na následující odkaz:
       http://www.amway-fakta.cz/recenze-artistry-essentials-odstranovac-licidel-z-oci-a-rtu/

       TO je zboží, které vyrábí Amway a staví na něm svůj byznys. Stále trváte na tom, že poměr cena/kvalita je v neprospěch Amway? Jste už několikátý, koho se na to ptám, a zatím nikdo z kritiků nebyl schopen na tuto recenzi říct ani Ň. Třeba dostanu odpověď z Vás.

       Když už jste si vybral potraviny, můžu Vám zde nabídnout i srovnání těstovin s těmi, které jsou vyráběné stejnou technologií:
       http://www.amway-fakta.cz/jsou-vyrobky-amway-predrazene/#comment-308

       Připadají Vám těstoviny Amway nabízené za téměř poloviční cenu (a pozor, bavíme se o doporučené MO ceně) předražené? Opět podotýkám, že nikdo nebyl schopen tento komentář ničím kloudným vyvrátit.

       Ale Amway nestaví svůj byznys na olivovém oleji nebo těstovinách. To tam je kvůli tomu, aby fajnšmekři nemuseli kupovat tyto vysoce kvalitní potraviny někde jinde.

       Zkoušel jste si srovnat z hlediska ceny např. naředěné LOC nebo třeba “malá” LOC na kuchyně, koupelny nebo na sklo. Když Vám nevyhovují potraviny se 100%ní zárukou spokojenosti, tak někdo jiný může jíst a Vy můžete prát, uklízet nebo mýt okna (sám říkáte, že lidé Vám říkali, že prostředek na okna má Amway dobrý) nebo se třeba holit novými žiletkami. 😉 Právě proto tu je tak široký sortiment, že si může vybrat každý. Ale jak se říká, kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. 😉

    • Ve svých komentářích na sebe prozrazujete hodně a jelikož se setkávám se spoustou lidí, je vysoká pravděpodobnost, že pokud máte stejné argumenty jako určitá skupina lidí, pravděpodobně do ní budete patřit. Tedy to je moje teorie, kdyžtak mě citujte. 🙂 Ale je samozřejmě možné, že se mýlím.
     Když tedy vedete obchod, mám na Vás dotaz z jiného oboru, kterému se profesně věnuji. Minulý rok jistá česká mlékárna přišla s revoluční novinkou – roztíratelným máslem. Ne margarínem, ale s roztíratelným normálním máslem. Bez chemických příměsí, jen vyráběného jinou metodou než běžné máslo. Chuťově je naprosto výborné a lze jednoduše roztírat jako margarín. Jelikož to není velká mlékárna, nemá na mediální reklamu peníze. Ten produkt je naprosto špičkový, výborný atd., ale už jste ho viděl někde v nějakém obchodě? Od zaměstnance mlékárny vím, že se prodává zatím pouze v jejich vlastních obchůdcích, přestože mlékárna dodává své ostatní (běžné výrobky) do supermarketů. Jak byste to vysvětlil??? Dle Vaší teorie už by o tom mělo vědět přinejmenším celé Česko.

    • Promiňte, ale Vaše cenová srovnání mě upřímně rozesmála. 🙂 Jsem vzděláním chemik, studoval jsem technologii mléka a tuků, a Vaše hodnocení našeho olivového oleje je naprosto mimo. Porovnáváte nesrovnatelné. Když srovnáváte cenu, srovnejte i kvalitu. Věřím, že nebudete tvrdit, že na kvalitě přece nezáleží.
     A ještě jednu věc jsem zjistil. Vy nemáte špatné zkušenosti s Amway, ale očividně s Vaší sponzorskou linií. Pravděpodobně jste neměl štěstí a nebyl tam nikdo, kdo by Vám dokázal smysluplně a správně odpovídat na Vaše dotazy. To je možné, všichni jsme jen lidé. Ale podle Vaší zkušenosti jen s velmi malým “vzorkem” Amwayáků nemůžete přece posuzovat všechny distributory Amway a už vůbec ne firmu jako takovou. Ano, toto je asi jedna z velmi mála nevýhod přímého prodeje, že často záleží na lidech, kteří Vám danou příležitost nebo produkt představují. A jen málokteří lidé se rozhodnou hledat informace přímo od kvalitního zdroje, většina si rovnou udělá názor na celou firmu nebo dokonce i celé odvětví.

 36. Měl bych na Vás prosbu: pokud chcete vést debatu o výrobcích, pište své komentáře na stránku Amway výrobky. Usnadníte tím čtenářům orientaci. Obzvláště když teď už se vlastně ani nebavíme o Vašich zkušenostech s Amway, ale o tom, co si “myslíte” o něčem, co jste ani nevyzkoušel.

 37. Zvědavost mi nedala. Nemáte náhodou iniciály TP (příp. PP) a nemá Vaše rodina náhodou v Orlických horách firmu se zaměřením na sport?

 38. Tak jsem byla taky oslovená Amwayákem. 🙂 Nevěděla jsem, co si o tom mám myslet, tak jsem začala serfovat po netu a ejhle! vykoukly na mě tyhle stránky. Díky moc autorovi a všem kdo sem přispívají. Můžu říct, že po přečtení těchto stránek jsem si udělala hrubou představu o co jde. Rozhodně to vyzkouším, když nic neriskuju. Třeba se zadaří a budou z toho nějaké penízky. 😉

 39. Zdravím, uvažujem nad vstupom do Amway no jedna vec sa mi nejako nezdá.
  Známy ktorý mi o tom hovoril mi to vysvetlil takto.
  Aby som mal nejaký príjem tak musím byť aktívny a ludia podo mnou musia vytvoriť obrat 10 000b prip. aj viac vetví ľudí.
  Samozrejme to už hovorím o tých vyšších odmenách. Keď som si to tak prepočítal na 10tisic b. vychádza asi 15 tisic €.
  Ale aj desiatky ludí podo mnou majú už tým pádom tento obrat a aj im musí Amway platiť teda. Ale v tom prípade by na tom asi moc nezarobila firma keby ma vyplatiť z takéhoto obratu niekolko prip. aj desiatok ludi ?
  Vie mi to tu niekto lepšie vysvetliť ako to teda v skutočnosti je ?

  • Systém odměn je skvěle popsán zde 🙂 http://www.amway-fakta.cz/fakt-amway-mlm-je-normalni-obchod/

  • Lépe by se mi to vysvětlovalo, pokud bych u toho mohl kreslit, ale zkusím to:


   EDIT 19.8.2019: S platností od 1.9.2017 Amway zvýšila leadership bonus ze 4% na 6%. V textu komentáře je použita stará hodnota (4%). Princip výpočtu ale zůstává stejný.

   Pokud Vaši lidé dosáhnou 21%, pak se Vy můžete kvalifikovat na tzv. Leadership Bonus (sponzorskou odměnu), který činí 4% z obratu.
   V praxi může nastat několik případů:

   • máte jednu kvalifikovanou větev a méně než 4000 bodů bokem
    dostáváte pouze procentuální rozdíly z Vašich bočních větví; 4% z tohoto obratu se přičtou k leadership bonusu, který přichází odspoda k Vám, a celková navýšená částka postupuje k člověku nad Vámi, který se má možnost kvalifikovat na leadership bonus podle stejných pravidel.
   • máte jednu kvalifikovanou větev a min. 4000 bodů bokem
    Leadership bonus, který generuje Vaše kvalifikovaná větev se poníží o částku, která chybí do minimální garance (4% z 10000B.h.) – tedy v praxi dostáváte 4% z Vašeho bočního obratu + to, co generuje Vaše kvalifikovaná větev navíc k minimální garanci
   • máte jednu kvalifikovanou větev a min. 10000 bodů bokem v nejednadvacetiprocentních větvích
    Dostáváte plný leadership bonus za Vaši kvalifikovanou větev, protože Váš boční obrat zaručuje, že lidem, kteří se nad Vámi kvalifikovali na leadership bonus, bude mít firma z čeho vyplácet 4% (z Vašeho bočního obratu se spočítají 4% a ty jsou určeny pro lidi, kteří se kvalifikovali nad Vámi)
   • máte 2 a více kvalifikovaných větví
    Nepotřebujete plnit podmínku bočního obratu v nejednadvacetiprocentních větvích. Opět ale platí, že z boků musíte generovat alespoň 4% x 10000 bodů. Pokud negenerujete, poníží se Vám Leadership Bonus z Vašich kvalifikovaných větví o to, co chybí do minimální garance (tj. 4% x 15000 – 4% z boků).

   V ideálním případě platí, že člověk, který se v hloubce kvalifikoval jako první na 21% (nemá pod sebou žádné další 21%), generuje 4% leadership bonus člověku přímo nad sebou. Ten zase generuje ze svých bočních větví 4% člověku nad sebou, atd. Čili není to tak, že by se z jednoho obratu vyplácelo několikrát 4% (to by matematicky nemohlo fungovat), ale ta 4% se pokaždé počítají z obratu někoho jiného.

   Tento tzv. pass up zaručuje, že se leadership bonus vždy zastaví u člověka, který odvedl nejvíce práce, bez ohledu na to, jestli jsou aktivní lidé přímo jím sponzorovaní nebo se nacházejí někde v hloubce organizace.

   Je to takto jasnější?

   SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK:

 40. Teda ten Leadership bonus dostane len ten ktorý ma pod sebou vetvu 21% ?
  Tie body bokom to sú ako tie body ktoré sa počítajú z obratu ktorý vytvorila moja skupina ?

  No neviem ako som to pochopil no myslim som teda že platí to že dostanem každý mesiac 4% z obratu mojej skupiny.
  Teda teoreticky napr. ludia podo mnou vytvorili 7000bodov tak z toho počtu dostanem 4% ?

  Je to vela pojmov a mám v tom ešte zatial trochu chaos 😀

  • No vidíte, a teď si představte, že někteří by chtěli, aby jim to distributor celé vysvětlil po telefonu, nejlépe v jedné větě… 😀

   EDIT 19.8.2019: S platností od 1.9.2017 Amway zvýšila leadership bonus ze 4% na 6%. V textu komentáře je použita stará hodnota (4%). Princip výpočtu ale zůstává stejný.

   Leadership bonus je odměna za to, že jste někomu pomohl na 21%. Čili odpověď na otázku, zda ho dostane jen člověk, který má pod sebou 21% větev zní: ano.

   Body bokem se rozumí Vaše osobní body + všechny body z Vámi sponzorovaných skupin, které ten daný měsíc nedosáhly na 21%. Příklad: budete mít 6 větví, z toho 3 větve na 21%, ve 4. větvi 5000 bodů a v dalších dvou po 3000 bodech, tak máte boční obrat 11000 bodů.

   Z definice plyne, že Leadership bonus dostáváte z kvalifikovaných větví, nikoliv z Vašich boků. Pokud máte ale bokem 4000-9999,99 bodů, musí se doplnit částka, která chybí do minimální garance, což jsou 4% z 10000 bodů – ta se doplňuje z leadership bonusu, který k Vám přichází.

   Příklad:
   Řekněme, že máte 1 větev na 16000 bodech (je tam jen jedna jednadvacítka, takže třeba člověk, který má 4 větve po 4000 bodech). Dále máte 5 větví po 1200 bodech.
   Leadership bonus, který generuje Váš osobně sponzorovaný člověk, který je na 21%, je 16000×4%x42=26880 Kč. Vy tuto částku ale nedostanete celou, protože Váš boční bodový obrat (5×1200=6000 bodů) nestačí na vygenerování minimální garance (generujete 4% z 6000 bodů namísto z 10000 bodů). Pokud byste měl pobrat celý leadership bonus, znamenalo by to, že by nebylo z čeho vyplatit minimální garanci člověku nad Vámi, který se také kvalifikuje. Z toho důvodu se výpočet provádí tak, že se vezme leadership bonus, který k Vám přichází (26880 Kč), k tomu se přičtou 4% z Vašeho bočního obratu (6000×4%x42=10080 Kč) a odečte se minimální garance (10000×4%x42=16800 Kč). Výsledná částka (26880+10080-16800=20160 Kč) je Váš leadership bonus a těch 16800, které se odečetly, postupují nahoru. Plus samozřejmě dostáváte procentuální rozdíly z Vašich větví, které nejsou ještě na 21%, čili v tomto případě dalších: 5x1200x(21%-9%)x42=30240 Kč.

   Abyste mohl spočítat leadership bonus, musíte tedy začít vždy úplně odspodu, od nejhlubší jednadvacítky.

   Samozřejmě, pokud máte bokem 10000 bodů a více, tak Vám zůstává celý leadership bonus, který k Vám přichází z kvalifikovaných větví a leadership bonus pro Vašeho uplina se generuje z Vašich boků.

   Výše uvedený způsob výpočtu leadership bonusu zajišťuje, že firma na leadership bonusu vyplatí vždy přesně 4% z obchodního objemu a může ho takto vyplácet do neomezené hloubky.

   Je to jasnější?

   Pozn.: výše uvedené výpočty jsou pouze přibližné, protože aktuální poměr O.o./B.h. není přesně 42, ale je o něco vyšší.

 41. A ja sám si určujeme či si dám nových ľudí do vetvy alebo ďalej pod seba ?

  Dá sa teoreticky spočítať koľko cca potrebujem teoreticky ľudí pod sebou alebo vo vetvách a koľko ty ľudia musia mesačne nakúpiť aby mi z toho obratu vyšla napr cca 500€ ?

  • Amway nejlépe z dlouhodobého hlediska funguje těm, kdo nemanipulují marketingovým plánem. Moje doporučení proto je, abyste budoval byznys vyváženě (hloubku i šířku), přirozeně a tak, aby vždy byly dodrženy osobní vazby mezi sponzorem a downlinem. Také doporučuji prostudovat následující dokument:
   https://www.amway.sk/_cms-fileserver/item/10166

   K vaší otázce: ano, dá se to spočítat. Pokud např. budete mít 4 větve po 1200 bodech a sám uděláte 200 bodů osobně, Váš bonus (bez MO marže) bude činit asi 500€. Vámi osobně sponzorovaní lidé, kteří sponzorují 5 lidí po 200 bodech osobně, si v tu chvíli vydělají asi 123€. Tedy když to shrneme: pomůžete-li v daném měsíci 4 kamarádům na příjem 123€, pak Vy můžete vydělat 500€.

   Pro člověka, který bere Amway jako byznys a má tedy i nějaké MO zákazníky, není problém dělat 200 nebo i více bodů osobně (vlastní zkušenost). Celkem Vám tak stačí 25 takových lidí (včetně Vás).

   Uvedený příklad je samozřejmě jen jednou z mnoha možností a jedná se o model. V praxi větve nebývají takto vyvážené. Proto doporučuji, abyste nejprve pochopil princip výpočtu odměn. Pak si budete moci sám spočítat Váš bonus a určit si, jak by asi Vaše organizace měla vypadat z hlediska struktury.

 42. Tento komentář http://www.amway-fakta.cz/diamantova-los-mapa-kaoru-nakajimy/#comment-8833 mi připomněl událost, která se stala asi před rokem. Objednával jsem nějaké produkty a pár kartonů XS… Když balík dorazil, jedna plechovka byla proražená a samozřejmě vyteklá. Zajímalo mne jak toto firma řeší, protože přeci se to asi stává… Zavolal jsem tedy na firmu, řekl co se stalo (nic po mě nechtěli zdokumentovat, žádné fotky) a za dva dny přišel balík, s tou jednou plechovkou XS… Síla. Kde se vám toto stane 😉 😉 😉

  • Avatar for Marek Suchomel Marek Suchomel | 3.7.2016 z 11:02 | Odpovědět

   NIKDE!

  • presne toto isté sa stalo asi 2r dozadu môjmu uplinovi a tiež ho o 2 dni prekvapil telefonát od kuriéra, že mu nesie balík od Amway a tam 1XS 🙂 už len to poštovné ich stálo viac ako ten XS

 43. Avatar for Marek Suchomel Marek Suchomel | 22.8.2016 z 11:07 | Odpovědět

  Nedá mi to, abych se nepodělil se zkušeností, kterou jsem získal na EXPU v Brně, které Amway pořádala tento víkend.
  Na konci EXPA zastavila skupinka 4 obchodních partnerů Aleše Nováka a ptali se ho, jak to bude s odjezdy autobusů na XS párty pořádanou ve Velkých Pavlovicích. Chtěli se ještě před odjezdem na XS párty projít po Brně. Na pana Nováka vyrukovali s tím, že kvůli 4 lidem by Amway určitě další autobus nezajišťovala.
  Reakce ze strany Aleše Nováka byla fantastická. “Tak Vás tam odvezu já, mám tady auto a odvezu vás tam klidně na dvakrát, když se všichni nevlezeme. Každopádně vás na tu XS párty dostanu!”
  Je neuvěřitelné s jak obrovskou velkorysostí Amway ke svým obchodním parterům přistupuje. Za 15 let v zaměstnání jsem se s ničím takovým nesetkal.

 44. Supeeeer 🙂

 45. Včera jsem zhlédl film Jakuba Charváta Rada nad zlato. Film o praktikách finančních poradců OVB. Potvrdilo se mi to, že spojení MLM a finančního a pojištovacího sektoru je velice nešťastné.
  Proč to píši na tomto místě? Moje zkušenost s Amway? Úplně jiná galaxie! Jiný charakter a úroveň lidí, úplně odlišné životní a morální hodnoty a zaměření na úspěch ve všech oblastech života nikoliv pouze na šrajtofli.

 46. Avatar for Lejna Uvenh Lejna Uvenh | 31.8.2016 z 12:08 | Odpovědět

  Rozhodne to je podvod! Vlastná skúsenosť…. bohužiaľ. Akurát dnes som o tom písala na svojom blogu.

  * odkaz na blog byl smazán – vysvětlení viz moje reakce.

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 31.8.2016 z 13:43 | Odpovědět

   Milá Lejno,

   Na vše, čím se na svém blogu zabýváš, už bylo na těchto stránkách dávno odpovězeno. Pokud jsi nalítla tomu manipulátorovi, co vede svatou válku proti Amway, tak je mi tě sice líto, ale nic s tím asi nenaděláme. Tak si aspoň přečti, jak moc věrohodné jsou ty “zpovědi”, na které nás odkazuješ:

   http://www.amway-fakta.cz/proc-se-zda-ze-na-webu-prevazuji-o-amway-negativni-nazory/

   Odkazy na zmanipulované stránky, kde si autor přispívá pod X různými nicky do vlastních diskuzí, aby to vypadalo, že všichni jsou proti Amway, vypovídají možná něco o jeho inteligenci, ale rozhodně ne o tomto podnikání.

   Pokud jsi přesvědčená o tom, že zboží Amway není kvalitní a je předražené, jak vysvětlíš třeba toto?

   http://www.amway-fakta.cz/recenze-artistry-essentials-odstranovac-licidel-z-oci-a-rtu/

   Pokud jsi nebyla spokojena s chováním jedné distributorky (i když popravdě, nepřišlo mi, že by k tomu byl nějaký závažný důvod), tak jsi to mohla říct přímo jí, protože upřímně řečeno, bez toho, že bych slyšel její verzi, je mi úplně jedno, co o ní píšeš (taky to mohlo být tak, že ti přebrala kluka a ty se jí teď mstíš).

   Tvrdit ale o něčem, že je to podvod, je trochu silné kafe, pro které nemáš důkazy. Odmítla Ti snad firma vrátit peníze za zboží, se kterým jsi údajně nebyla spokojena? Pokud ano, tak si toho ceň – byla bys totiž za 57 let existence Amway první, komu by se podařilo nachytat firmu na tom, že její záruka spokojenosti nefunguje. 🙂

   100 bodový nákup že je povinnost? A to sis přečetla na objednávkovém formuláři? Četla jsi vůbec oficiální materiály od firmy? Tam je jasně napsáno, že JEDINÝ vyžadovaný nákup pro to, aby se člověk stal distributorem, je nákup startovací soupravy. V ČR to dělá 739 Kč. To je jediné, co sis MUSELA koupit, pokud ses chtěla stát distributorkou. Navíc i na tuto soupravu se vztahuje záruka spokojenosti. Podvod? A v čem prosím Tě?

   Celé to ve mně budí dojem, že jsi to chtěla vyzkoušet a pak jsi narazila na pár zmanipulovaných “zpovědí” od pana Černého, vylekala ses, a “zdůvodnila” sis, že je to vlastně celé podvod.

   Jinak k tomu Tvému tvrzení, že prášek na praní je údajně nekvalitní: 3 protokoly prací účinnosti od nezávislé státní zkušebny hravě vyvracejí Tvá tvrzení o tom, že by prášek byl nekvalitní. Rovněž výše uvedená recenze odličovače ukazuje pravý opak.

   Jistě, teď se dozvím, že jsem zmanipulovaný, státní zkušebna je zmanipulovaná, nezávislý server je zmanipulovaný… a jedině Ty máš pravdu.

   Nebo je to všechno přeci jen poněkud jinak?

   Tvoje přezdívka Lejna Uvenh neboli Anjel Hnevu a podtitulek na Tvých stránkách “Som znechutená z tohto sveta!” i tvůj profil dávají tušit, že za tvou záští budou pravděpodobně stát úplně jiné příčiny. Pokud jediný důvod existence tvého blogu je, že to máš, jak píšeš, jako způsob “vyventilování” (tedy jako terapii), pak je mi tě skutečně líto, ale tím, že budeš plivat po ostatních, to bude jen horší a horší. Zkus se víc zaměřit na to pozitivní a uvidíš, jak se Ti uleví. Na svých stránkách píšeš, že Amwayáci jsou “vymyté mozgy”. Ovšem ve Tvém profilu se čtenář dozví, že ty jsi anděl. Cituji z tvého blogu:

   A prečo anjel? Pretože v nich verím. A sama sa považujem za jedného z nich. A nie len preto že mi to veľa ľudí povedalo, ale preto že to tak cítim. Som pozemský anjel (Doreen Virtue a jej knihy o anjeloch – o pozemských anjeloch ma o tom presvedčili.

   Nezlob se proto, že tvé názory nemohu brát vážně a že se Ti už nebudu věnovat, dokud nepřijdeš s nějakými opravdu smysluplnými argumenty. Ze stejného důvodu jsem smazal i odkaz na Tvůj blog.

 47. Dobrý den, sdělím také mou zkušenost s Amway.
  Jsem prakticky to, čemu se někdy říká “dítě Amway”. Zažil jsem jako malé dítě prvotní vstup Amway do ČR (rok 1994), mí rodiče ještě i předtím jezdili pro výrobky do Německa a později do fyzických skladů v ČR a rozváželi krabice se zbožím dalším obchodním poradcům Amway a zákazníkům. Tedy v té době bylo tohle podnikání i o tom, co dnes dělá přepravní služba. Asi v 9 letech jsem poprvé předváděl před lidmi výrobky (vzpomínám si, že můj 3-letý bratr kreslil rtěnkou čáry na zrcadlo a já je leštil see sprejem :-))
  Později jsem se naučil vystupovat před lidmi a jezdit na všechna školení s rodiči (jinak bych je ostatně asi skoro neviděl, měli oba ještě běžné zaměstnání a mimo něj dělali Amway naplno).

  Musím říct, že když se ohlédnu, toto podnikání mne naučilo myslet podnikatelsky, neostýchat se vystoupit i před 1000 lidmi a smysluplně mluvit, naučilo mne vžít se do druhých a v neposlední řadě také chápat jiná podnikání.
  Ano, je pravda, že jako dítě jsem si myslel, že existuje jen Amway a vše ostatní je na nic, měl jsem pochopitelně “růžové brýle”. Ale to je asi běžný pohled dítěte na práci jeho rodičů.

  Postupem času, jak rodičům přibývaly roky, už polevili ve svém úsilí a dělají vlastně jen to, že se každý měsíc sejdou s přáteli, které by do jednoho vlastně ani neměli nebýt Amway a společně po přátelském posezení také pravidelně udělají hromadnou objednávku Amway zboží, což jim vydělá pár tisíc k dobru.

  Já jsem zůstal pouze uživatel výrobků a Amway víc nedělám, ale stal jsem se tvůrcem jiných podnikatelských záměrů. Zjistil jsem, že mám talent vidět díry na trhu, objevovat nová podnikání a domnívám se, že tenhle podnikatelský pohled ve mě otevřela právě tahle “Amway výchova”.

  Musím také říct, že aby člověk v čemkoliv uspěl, nemusí nutně až tolik dřít. Mezi dřinou a úspěchem ve skutečnosti vůbec není přímá úměra. Je to spíš o tom co máme v hlavě a jak umíme reagovat na okolnosti.
  Proto si dnes žiji myslím pohodovější život než dříve, když jsem dělal Amway naplno a skládám poklonu před vzdělávacím systémem Amway, který mi do podnikatelského života dal myslím to, co žádná škola nedokáže.

  Dnes už přistupuji k podnikání tak, že je to především životní zkušenost, která nás posouvá dál a stačí třeba udělat jen jednu snadnou transakci za rok a mít se z toho dobře a to ještě bez nutnosti základního kapitálu. Není tedy myslím úplně nutné vydělávat systémem, který dělá Amway, protože to popravdě je celkem dřina oproti jiným možnostem, které nyní vnímám. Ale možností je mnoho a každý také máme jinou cestu a jiné předpoklady.

  Popravdě, rád bych našel a přidal mezi své přátele další “děti Amway”, kteří mají třeba podobné zkušenosti. Tolik tedy já a Amway.

 48. Hezký den přeji. Chtěl bych se též podělit o zkušenosti s podnikáním Amway. Tato příležitost mi byla nabídnuta v roce 2011. V té době jsem zrovna něco hledal. Jsem obyčejný dělník. Sice pohodový, ale nikdy jsem v ničem nevynikal. Co se týče produktů , tak jsem o nich slyšel už v 90 letech. A vim, že jsou perfektni. Ale jak opravdu společnost funguje vím, dokud jsem se nezaregistroval v r. 2011. Nejvíc mně nadchlo to, že na nic nejste sám. A hlavně ten vzdělávací systém, který je jedinečný. Nejsem za tu dobu sice na nějak velikém odznaku, ale vím, že jsem na nějaké cestě. Mám okolo sebe hlavně v zaměstnání dost negativních lidi, ale kdo nemá ,že? Díky školícímu systému na který jsem se napojil a na tu nejlepší sponzorskou linii, věřím že svých snů a cílů dosáhnu. Nebýt školícího systému, nenašel bych si tu pravou partnerku. I za tohle vše jsem vděčný Amway. Našel jsem tu i plno kamarádů a mohu říct, těch opravdových. Začal jsem dělat i mnoho jiných aktivit. Ale hlavně jsem nešel v sobě něco víc. Našel jsem poslání , proč budovat tento byznys. Kdo to nezkusí nepochopí o čem tento byznys je. V žádném případě to není jen o produktech, ale o lidech. Je to byznys lidí, kteří pomáhají druhým jít za svými sny. A toto je ten nejlepší prostředek jaký kdy svět spatřil. Přeji všem mnoho úspěchů a hlavně splnění svých snů. S pozdravem Pepa.

 49. Michal + Me: Vaše komentáře jsem přesunul do sekce Amway výrobky, kam patří.

 50. Ahojte, celkom by ma zaujímalo akým sposobm oslovujete neznámych ludí pretože si myslím že cesta nevedie len cez pribuznych a kamarátov, kde som počul aj od inych ludí že u rodiny väčšinou najviac ludia nepochodia. Tak aký je pre vás najefektívnejší sposob oslovovania a zhánia kontakov ?
  Vďaka 😀

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 19.10.2016 z 1:12 | Odpovědět

   Vzhledem k tomu, že už jste tento dotaz pokládal v jiném vlákně a nikdo neodpověděl, odpovím já. Pokud chcete najít způsob, jak rozšířit svůj stávající seznam, pak bych Vám poradil, abyste to zkonzultoval s člověkem, se kterým pracujete, protože ten Vás zná a pravděpodobně bude vědět, jaký bude nejvhodnější způsob pro Vás. Každému “sedne” jiný způsob a to, co funguje jednomu, nemusí fungovat druhému.

   • som sa tu dlhšie neobjavil 🙂 biznis sa posunul .. no stále mi to trochu vŕta hlavou, proste niektoré komentáre tu čítam také že na začiatku človek musí robiť 2-3 stretnutia denne to je dajme tomu za tie 3 mesiace priemer 150 ludi ? a to mi príde už dosť, číze je to bulshit alebo čo ? oslovim každeh kto ide oproti ?

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 8.11.2016 z 11:43 | Odpovědět

     Počet lidí, které bude měsíčně potřeba oslovit, bude záviset na Vašem cíli. Pokud bude Váš cíl Crown Ambassador, budete jich potřebovat více, než když půjdete po Platině. Obecně většina systémů doporučuje minimální úroveň aktivity 15-20 plánů měsíčně.

     A také nezapomínejte, že další kontakty přijdou od lidí, kteří se s Vámi pustí do byznysu.

     Osobně znám lidi, kteří na začátku ukazovali 20-25 plánů týdně. Nebudu sem psát jejich úroveň ani jejich jména, ale věřte mi, že z té práce, kterou odvedli, žijí dodnes.

 51. S Amway jsem přišla do styku skrz přítele. Když poprvé na kolej přitáhl dish drops na nádobí, tak jsem jen nevěřícně kroutila hlavou nad tou cenou, dokud jsem ho nevyzkoušela doslova na vlastní kůži. Do té doby jsem měla problémy s ekzémem na ruce a jak tady někdo psal výše, tak musím potvrdit, i u mě problémy zmizely.

  Od té doby nedám na Amway výrobky dopustit. V dish dropsu už myje nádobí celá rodina. 🙂 Jsme s přítelem registrovaní zákazníci a s Amway výrobky jsme moc spokojení. Hlavně s dish dropsem, pracím práškem SA8 a já si samozřejmě nemůžu vynachválit kosmetiku. Škoda jen, že teď stáhli z prodeje Essentials, ale slyšela jsem, že by měla přijít náhrada, tak se těším, s čím Amway zase přijde. 😉

 52. Avatar for Martin Měkuta Martin Měkuta | 13.3.2017 z 13:23 | Odpovědět

  Dobrý den, chtěl bych se vás zeptat na věc, která není přímo o Amway, ovšem u nás v Čechách bude mít na svět podnikatelů velký vliv a to jsou volby 2017? Prosím vás, mohl by jste zhodnotit,kdo ze současných stran a politických lídrů představuje nejlepší volbu? Oficiálním novinám již nevěřím neboť to jakým způsobem vedou oficiální Media antikampaň vůči všem lidem kteří jednoznačně prokázaly svojí pravdu výsledky jako třeba Donald Trump, u nás Andrej Babiš, ukazuje že jednají pod dohledem určitých vlivových skupin možná Jak říká pan Kiyosaki rothschildů rockefellerů a vůbec všech lidí napojených na Fed.

  Omlouvám se za nepřesnosti text je psán na mobilním zařízení.

  Předem děkuji za odpověď ☺️

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 13.3.2017 z 14:49 | Odpovědět

   K politice se nevyjadřuji. Děkuji za pochopení.

   • Nechoď volit.

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 4.2.2018 z 22:21 | Odpovědět

     Chápu, že jisté skupině lidí bych tím udělal radost, nicméně tu jim nedopřeji. 😀 Jsme ve svobodné zemi a já jsem občan jako Vy s právem volit. To, že se k politice nevyjadřuji na serveru věnovanému Amway, je čistě moje věc a Vám do toho, s prominutím, nic není.

 53. Ahoj, s Amway jsem poprvé přišel do styku na vysoké škole, kde o tom byla přednáška. Byl jsem z toho nadšený a hned jsem to zkusil. Nabízel jsem to rodině, přátelům a známým s tím, že si lehce přijdou k penězům a co se nestalo.
  Moje rodina se zadlužila, o přátele jsem přišel a nakonec jsem do toho vrazil víc peněz než jsem si vydělal. Amway je čistej podvod, kde vás budou chlácholit svými proslovy o tom jak se z vás stanou boháči.

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 24.3.2017 z 8:34 | Odpovědět

   Zdravím, díky za komentář. Pokud se nejedná o provokaci, pak by mě zajímaly podrobnosti k tomu, jak konkrétně Vaše rodina přišla o peníze. Amway na startovací soupravu i na výrobky poskytuje záruku spokojenosti, kromě toho startovací souprava stojí jen 739 Kč, čili nepředpokládám, že kvůli této částce by se Vaše rodina musela nějak zadlužovat. Myslím, že nebudu sám, koho to zajímá.

   Dále bych se chtěl zeptat, co jste svým přátelům udělal, že jste o ně přišel. Amway většinou funguje totiž opačně – že naopak získáváte nové a další přátele. Opět si myslím, že to bude zajímat hodně lidí, především pak ty, kdo s tímto podnikáním začínají a chtěli by se vyvarovat chyb, kterých jste se dopustil Vy.

   Poprosil bych Vás, abyste Vaši poslední větu doložil nějakým důkazem, speciálně pak tvrzení, že Amway je podvod. Takto, jak je položená, je to ničím nepodložené a vcelku závažné obvinění, takže bych poprosil o nějaký důkaz, např. soudní rozhodnutí, že Amway je podvod. V případě, že nebudete schopen jej doložit, jedná se o porušení Pravidel pro komentáře a jako takové bude smazáno.

   Ještě by mě zajímalo, jak dlouho jste byl v Amway zaregistrovaný a kolika lidem jste nabídl spolupráci. Děkuji předem za odpovědi a přeji hezký den.

   • Admine, komentář psaný v takovém pojetí jako od Jana, by jsem (já osobně) přikláněl provokaci, kterou by jsem čekal spíše na blogu jistého fanatika. Jinak si nedovedu vysvětlit to údajné “zadlužení” jeho rodiny.
    Též nemohu souhlasit s údajným “lehce přijít k penězům”, o kterém se Jan zmiňoval. Protože když mně byl představován plán, tak mi hned na začátku byly sděleny dvě věci: a) bude to chtít na tom pracovat, b) bude to vyžadovat nějaký čas.

    Pane Doubek, proč jste svým přátelům nabízel že “lehce přijdou k penězům”? Tuto frázi Vám poradili Vaši uplini? Pokud ano, tak by jsem řekl, že jste byl ve špatné skupině. Pokud to byl Váš nápad jim tuto frázi říkat, tak by mě zajímalo proč.
    Doufám, že nám pan Doubek dá přesnější argumenty (jinak ten komentář opravdu budu přisuzovat provokaci).

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 24.3.2017 z 13:49 | Odpovědět

     Tak, jak je to napsáno, to opravdu vypadá jako provokace, protože autor spojil hned 2 nepravděpodobné scénáře dohromady (ztráta peněz i přátel) a ani náznakem se nezmínil, proč k tomu tedy (údajně) došlo. Aby k tomu všemu totiž mohlo dojít (myslím tím zadlužení, ztrátu přátel), musel by dotyčný být naprosto nesvéprávný (neschopný vrátit zboží/soupravu v rámci záruky spokojenosti) a zároveň by to musel být člověk, kterého opravdu nemají lidé rádi (asociál, podvodník…). Pak je ale nutno si uvědomit, že případná ztráta peněz/přátel nemá souvislost s Amway, ale s jednáním dotyčné osoby.

     Pojďme ale předpokládat, že se mýlíme a že se to opravdu stalo. Doufejme, že nám pan Doubek popíše, jak vlastně ten svůj byznys provozoval. Pokud by totiž ten jeho příběh byl náhodou skutečný, pak bude možno ten jeho způsob dávat jako odstrašující příklad toho, jak Amway byznys nedělat. V tomto smyslu by to mohlo být poučné hlavně pro lidi, kteří s Amway byznysem začínají a nechtějí se dopouštět stejných chyb.

 54. Jsem v Amway něco přes měsíc a jsem na 3%.
  Ovšem neumím ukazovat plán a z kontaktováni mám obavy.(Proto ani nemám jmenný seznam) Znáte ten vnitřní hlas, který vám říká: Nezvládneš to jsi k ničemu. Vzdej to? Bije se to ve mě. Zkušenosti s výrobky samozřejmě mám. Body Series je úžasná řada sprchových​ gelů, Glister je skvělá zubní pasta i na ústní vodu a sprej, který mám pořád u sebe nedám dopustit. Nevím jak to podat svým známým. Poraďte mi prosím někdo.

  • Honzo, tohle je byznys, kde se pracuje v týmu. To přeci vůbec nevadí, že nevíš jak na to. Pokud máš vyřešeno svoje, proč to máš dělat, tak máš určitě svého sponzora a pokud i on začíná, tak máš ve tvé sponzorské linii určitě někoho, kdo umí ukázat plán, kdo umí napsat seznam a kontaktovat. Nech se to naučit, nehledej svojí vlastní cestu, je to nejvíc bolestivé. Amway je úžasný byznys a byla by škoda se v něm trápit jen proto, že sis nechtěl nechat pomoc. A pak už jenom trénuj a opakuj ten proces. To co děláš teď a v čem si úspěšný, práce, sport, koníček je jenom proto, že si se to musel učit a pak si opakoval ten proces. Neboj, to zvládneš, jenom vytrvej. Vzdát se, můžeš vždycky.:-)

  • Avatar for Marek Suchomel Marek Suchomel | 26.3.2017 z 9:05 | Odpovědět

   Ahoj Honzo, to jak jít dopředu je potřeba řešit buď se svým sponzorem a nebo se svým mentorem. Mentor je člověk ve tvé sponzorské linii, který je minimálně na platinové úrovni. Tihle dva lidé tě znají, vědí v jaké jsi situaci a budou schopni ti dát rady a tipy, které jsou pro tebe v tuto chvíli nejlepší na tvou současnou situaci.
   Univerzální rady, které by fungovaly všem, bohužel neexistují, každý jsme jiný.
   Ať se ti daří 😉

 55. Ahoj všem. Přidám sem post i já. Začal jsem dráhu s Amway ve 20letech (14let zpátky) jako introvert a s hodně záporným sebevědomím. Dost skeptický, ale po plánu jsem nemohl spát a viděl šanci, jak si splnit svý sny. Můj sponzor, byť byl v byznyse chvilku, se mnou pracoval správně, a to i bez registrace. Tehdá byla u naší skupiny za cca 2,6tis (14 výrobků a dva dávkovače) a já měl dvě výmluvy. Že jako čerstvý předvysokoškolák nemám 2,6tis a že to nikomu nebudu vysvětlovat (pač jsem nerad mluvil před lidma, i ve škole radši písemku, než zkoušení). Nevěřil jsem, že někdo z mých známých bude mít zájem. Tehdá ještě kazety a knížky se mně dost líbily. Šel jsem na svůj první seminář (rozhodně doporučuji) a šla tam se mnou moje kamarádka. A hned o pauze řekla, kde se má zaregistrovat, že do byznysu jde. A já si peníze sehnal. Pač mě bylo vyvráceno moje paradigma. A když nic neriskuji díky záruce spokojenosti (na 180dnů), tak můžu jen získat.
  Díky systému (knížky,kazety teď CD, konzultace s leadry a schůzky s úspěšnými lidmi a praxí tzn schůzkama) se mé sebevědomí ze záporu dostalo do normálních mezí. Díky tomu, co jsem se naučil v Amway, jsem úspěšný v zaměstnání. Pač principy úspěchu jsou vždy velmi podobné. A zase jsem se aktivně pustil do byznysu a po zkousnutí svého cholerického EGA, tak i s pokorou poslouchám rady a techniky od mých nejlepších kamarádů a mentorů uplinů (podpůrný tým).
  Nevidím Amway jako jedinou cestu k úspěchu, ale jako tu nejlepší a nejlevnější (než klasické podnikání). Cesta, která Vám, když budete pracovat MŮŽE změnit radikálně pozitivně život.
  Za mě – rozhodně do byznysu jděte. Nemáte co ztratit. Nejhorší, co se Vám může stát, je, že na tom budete jako dnes…
  Na výrobky od sebe nenechám dopustit. Lepší a kvalitnější prostě najdete horko těžko. A ještě mě za to platěj, že je používám. Stačí jíst, pít, mít se, volat, používat internet, elektřinu a plyn atd a tím člověk dělá body.

 56. Existuje film, kde se říká Terezu bych kvůli žádné holce neopustil.
  Já říkám Amway bych nikdy neopustila i když nemám žádné výdělky.
  Mám však výrobky, které miluji, bez kterých si neumím žádný den představit. I když nemám výdělky, mám však kvalitu a koncentráty.
  A co se týče struktury MLM – vždyť tu máme všude kolem sebe od narození až do smrti. Každá firma funguje ve struktuře i ta naše vláda je vlastně taky MLM, ale nic nedělá jen inkasuje peníze od obyčejných lidí.

 57. Ahoj Admine, prosím Tě, mohl bys mi nastínit, jak funguje odměňování v případě, že je v jedné noze např. 5 21% distributorů? (21%-21%-21%-21%-21%)?

  Nejsem si tím zcela jist.. Moc Ti děkuji.

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 20.5.2017 z 11:46 | Odpovědět

   To záleží na tom, kolik bodů “bokem” ke své osobně sponzorované jednadvacítce máš Ty i Tvůj osobně sponzorovaný člověk. A pak také na tom, jestli máš alespoň 3 osobně sponzorované 21% nebo méně.

   Když to bude schéma:

   21% (10000 B.h. “bokem”)
   |
   21% (10000 B.h. “bokem”)
   |
   21% (10000 B.h. “bokem”)
   |
   21% (10000 B.h. “bokem”)
   |
   21% (10000 B.h.)

   pak ta spodní jednadvacítka má rozdíly procent a všechny nad ní budou mít stejný leadership bonus: 4% z 10000 B.h., tj. v současné době 4%x10000x43,9 = 17560 Kč. Plus samozřejmě procentuální rozdíly z “bočních” (nejednadvacetiprocentních větví), příp. ještě rubínový bonus, pokud má někdo součtem 20000 B.h. v nekvalifikovaných větvích.

   Pokud je Tvůj boční obrat větší než 10000 B.h., jdou 4% z tohoto bočního obratu uplinovi a Ty si necháváš leadership bonus, který přichází k tobě.
   Pokud je Tvůj boční obrat 4000 až 9999,99 B.h., pak se vezme částka, která k Tobě přichází od downlina, k ní se přičte 4% z Tvého bočního obratu a pak se odečte minimální garance pro uplina (4% z 10000 B.h. x 43,9). Toto je Tvoje odměna a upline dostává minimální garanci.
   Pokud je Tvůj boční obrat menší než 4000 B.h., leadership bonus nedostáváš. 4% ze Tvého bočního obratu se přičtou k odměně, která přichází k tobě a součet postupuje k dalšímu uplinovi, jehož bonus se řídí úplně stejnými pravidly, podle toho, kolik bodů bokem má on.

   Takto je zajištěno, že Tvoje odměna bude přímo úměrná Tvé práci.

   Když máš 3 osobně sponzorované jednadvacítky, pak se k tomu přidává Perlová odměna, pokud se kvalifikuješ, příp. Smaragdová, pokud to udržíš alespoň 6 měsíců. Když jich máš 6 po 6 měsíců, přidává se ještě Diamantová odměna, od 7 odměna Diamant plus…

 58. Moc děkuji. A prosím situaci:

  1. Nejsou bokem žádné body?
  2. Pokud je 21% pouze ten nejníže zaregistrovaný?

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 22.5.2017 z 12:12 | Odpovědět

   ad 1) Pokud nejsou bokem žádné body, pak se dotyčný na leadership bonus nekvalifikuje. Aby se kvalifikoval, musí mít bokem alespoň 4000 B.h.
   ad 2) Pokud je 21% ten nejníže zaregistrovaný, pak jsou na stejné výkonnostní úrovni i všichni nad ním, bez ohledu na to, zda mají nějaké boky nebo ne. Rozdíl je akorát v tom, že pokud nemají alespoň 4000 bodů, pak nemají kvalifikovaný Silverový měsíc a tudíž ani nárok na leadership bonus.

   • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 22.5.2017 z 13:33 | Odpovědět

    Ještě doplňuji, že výše uvedené v prvním případě se vztahuje jen na případ, že máš jen jednu větev na 21% a nic bokem. Jakmile máš 2 a více větví na 21%, tak i když nemáš nic bokem, dostáváš část leadership bonusu (to, co zbyde, po odečtení minimální garance).

 59. Každý člověk, doslova úplně každý, chce být v životě šťastný, možná trávit čas s rodinou, mít vždy dostatek peněz, více či méně cestovat, mít čas a peníze na to, co ho baví, mít opravdové přátele, kterým můžete důvěřovat, používat kvalitní potraviny, oblečení, které se mu líbí, aniž by se musel dívat pokaždé na to, kolik stojí, nebo se naučit lépe komunikovat a vycházet s lidmi, možná si vážit sám sebe…i když každého člověka dělá šťastného něco jiného, na všechno potřebujete mít čas a peníze, koupit si pěkné věci, zážitky, a mít čas udělat si přátele a budovat pevné vztahy. Amway příležitost je unikátní, a cokoliv v životě chcete, pomůže vám najít cestu, jak to získat. Jsem vděčná, že existuje podnikání amway, protože ti správní lidé jakéhokoliv věku, kteří chtějí žít život podle svých snů, mají šanci ho uskutečnit. Miluji nejen výrobky amway, ale i vzdělávací systém, a přátele, které jsem díky amway získala, ohromuje mě historie a ještě mnohem více to, co nás čeká dál v budoucnu!

 60. Ahoj ahoj, i já bych se ráda připojila se svou zkušeností. Dopředu se omlouvám za délku – to víte, to jsou ty nadšené začátky. 🙂 O Amway jsem se dozvěděla od svého přítele, ale má zkušenost s MLM začala už v roce 2014, kdy jsem se stala distributorem jiné firmy (nechci konkrétně jmenovat – zaprvé jsem u nich byla jen dva měsíce, tak se necítím kompetentní o nich dělat nějaké závěry, zadruhé nechci, aby se konverzace začala ubírat jiným směrem). Myšlenka MLM mě nadchla, brzy jsem si ale uvědomila, že už u této firmy distributorem být nechci. Zaprvé proto, že jsem ze strany svého týmu měla pocit velké manipulace jak s distributory, aby nakupovali ve velkém, tak se zákazníky, aby získali pocit, že bez produktů snad umřou. Navrch produkty byly kvalitní, ale cenově absolutně přestřelené (distributorům slibovali velké odměny, ale kde na to asi brali, že). Když jsem se tedy dozvěděla, že můj přítel je už několik let distributorem Amway, a že Amway je MLM, řekla jsem si: “A jé, teď mi to určitě brzo začne cpát, jak jen mu vysvětlím, aniž by se urazil, že do toho fakt nechci vstoupit.” On mě však naštěstí skvěle odhadl a řekl mi, že se rozhodl mi nic neříct, dokud se sama nezeptám. A mně to začalo zajímat. A začala jsem mu klást spoustu otázek. Spoustu věcí mi pověděl, na spoustu věcí mě nechal přijít samotnou, což je nakonec nejcennější, protože až když jsem si věci uvědomila sama, tak mi začaly nejvíc dávat smysl. Pak mě vždycky jen pochválil, jak mi to hezky došlo, a já byla spokojená. 🙂 No, abych to povídání trošku zkrátila, za dva měsíce jsem se dostala od toho, že jsem o Amway nechtěla ani slyšet, k tomu, že se rozhodně chci zaregistrovat a začít registrovat i další lidi, kterým by to mohlo pomoct. Ještě registrovaná nejsem, plánuju to (z vícero důvodů) na červen, ale mezitím se vzdělávám. Byla jsem na pár seminářích, přečetla pár knížek, poslechla si několik nahrávek, čtu si články tady na těchto stránkách… To vše mi dává pocit jistoty, že tenhle byznys chci dělat. Takže až jednoho dne přijde čas, abych ukázala plán, budu ho moct prezentovat s jistotou, protože všemu, co tam řeknu, budu skutečně věřit, nebudu jen papouškovat to, co mě někdo naučil a o čem mám vlastně ještě pochybnosti (jako v tom MLM před čtyřmi roky). A to je pro mě osobně hodně důležité. Tak mi držte palce, ať se mi to podaří rozjet správným směrem! A já držím palce všem ostatním čerstvým distributorům, aby neztratili chuť do práce. 🙂

 61. Ahojte, má někdo nějaké zkušenosti se společností ZINZINO?

  Díky moc.

 62. Zdravím, přítelkyně dnes náhodou narazila na zajímavá fakta v Albertu. Šla kolem těstovin, nedalo jí to a podívala se na ceny.. celkem slušné probuzení.. kupujeme 14 let těstoviny od Amway – cena balení 3KG, tedy 6x 500g celkem v MO cenách 385,- jeden pytlík 500g tedy vychází na 64,-. Cena celkem solidně vyhlížejících těstovin RUMMO – semolina, také protahované bronzovou matricí stojí, podržte se 79,90,- a co je nejkrásnější, nenabízí žádnou přidanou hodnotu v podobě profitu ze zprostředkování nákupu nebo třeba profitu z toho že se u mě ve skupině kupují.. Celkem rozdíl, že? Navíc nemohu posoudit, jaké jsou, protože jsme je nekoupili – nejsme blázni kupovat předražené nevyzkoušené těstoviny…Nejsem dnešní.. Když si přičtu slevu 30% plus osobní procentuální úroveň.. a to že nekupuju jeden pytlík ale víc – nejsem debil, abych neustále jen každý týden kupoval pytlík těstovin.. tak mi to teda vychází mnohem lépe. Srovnávat to s těstovinami narychlo sušenými, byť třeba ze semoliny.. asi nemá moc smysl, že?

  PS: pochybuju, že pokud mi těstoviny z Albertu nebudou chutnat, že se dají vrátit. U Amway, pokud je alespoň z jedné třetiny zachovaný obsah, můžete zboží, se kterým nejste spokojeni, bez udání důvodů vrátit a firma vám vrátí 100% zpět. Záruka platí po dobu 90 dní od data nákupu.

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 4.10.2022 z 6:38 | Odpovědět

   Ano, je to tak, jak píšete. Než začnete srovnávat, musíte nejdřív najít stejně kvalitní konkurenci. A hned v tomto prvním bodě kritici selhávají.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close