Amway výrobky

Vítejte na stránce věnované výrobkům firmy Amway. V komentářích se s námi můžete podělit o Vaše zkušenosti s těmito výrobky, tipy na jejich použití a s dalšími poznatky, případně se můžete zeptat na cokoli, co Vás ohledně výrobků zajímá.

Share Button
Rating: 9.33/10. From 58 votes.
Please wait...

221 Komentářů k "Amway výrobky"

 1. Pro Vaše prezentační potřeby několik mých “výtvorů”, třeba Vám to k něčemu bude. Mohu poskytnout i v editovatelné podobě.

  iCook nože:
  http://www.edisk.cz/stahni/51329/iCook_noze.pdf_129.33KB.html

 2. JIRKA C. | 17.6.2014 z 10:02 |

  Udělal bych anketu o 5 (nebo i 10) nejoblíbenějších výrobků. Za mě L.O.C., SA8, DISH DROPS, ARTISTRY, NUTRILITE, GLISTER, BODY SERIES, eSPRING, iCOOK a potravinová sekce AMWAY. Pravda, těžko by se mi vybíralo, které konkrétní produkty jsou fakt ty nej. 🙂

 3. Paloma | 9.7.2014 z 9:41 |

  Za mě, co se týká poptávky a osobní zkušenosti:
  Nutrilite Double X
  Amway Home Čistič na trouby
  LOC Univerzál
  DishDrops na nádobí
  DishDrops tablety do myčky
  Glister zubní pasta, ústní voda, sprej, kartáčky
  eSpring vodní filtr
  Icook nože
  SA8 Premium prací prášek
  SA8 aviváž

  Ale je to jen kapka v moři. Škála produktů je úžasná a každý si může vyzkoušet, co právě jemu vyhovuje nejlépe.. 🙂

 4. Amber | 9.7.2014 z 15:41 |

  Za mě všechno, co může používat ženská 😀

 5. Howard | 9.7.2014 z 16:17 |

  In a university science class we were told that Amway S-A-8 was bad for our water. I rejected Amway. Later, we found out how good S-A-8 really was for our water. We have used it ever since. One of our best sellers. LOC, will clean just about anything. Love it! Same with Dish Drops. Easy to demonstrate. Glister Toothpaste is another favorite. A little bit last a long time. I started taking Nutrilite XX the first month it came available, January 1973. I cooked diner for a couple using our cookware. They were so impressed that they became IBOs. When we had our kitchen remodeled I had the plumber install the e-Spring in the wall behind the refrigerator. Saves more money that way because the filter now lasts so much longer.

 6. Howard | 9.7.2014 z 16:53 |

  At one time just about everything we had in the house came from Amway. In fact, Amway once had a house completely furnished from their Personal Shoppers Catalog TM.

  Amway helped me shit, shower and shave. (Eventually Amway expanded to paper products, but no more.) We had toilet paper! I used Amway soap and shampoo. I dried off with a towel I bought from myself at wholesale. I bushed my teeth with a toothbrush I also bought from myself, at wholesale. I use Glister, and then follow with mouthwash. Amway used to make shaving cream. They sold razors out of their catalog. Amway has products to use after you shower and shave. I use them. My socks and underwear came out of that same catalog. So did my shirts, the pants I wore, and the belts that went with them. My go-to-meeting suit and tie, also. As well as my shoes. I could go on and on, but you should get the picture without me boring you further. Oh, one more thing. We had food.

  Smart business owners are their best advertisement. I consider myself smart. How about you?

  Sales confidence come from knowing and believing in your products. Have you taken the time to learn their features and benefits?

  You have to use your products, for the most part, before you can sell them. There are so many that it is unrealistic that you would have used them all before a customer wants something you haven’t tried. Not a problem. There is a money-back guarantee. They may even end up referring you to a product. That often happens with Nutrilite brand products.

 7. Tak já se taky přidám, podle oblíbenosti:

  1. Glister – ústní voda (to je pecka, která uchvátila i ty nejmenší v rodině, 7 a 3,5 let)
  2. Všechny šampony a přípravky pro péči o vlasy Satinique – ty vyvraždily původní obyvatele koupelnové skříňky velmi rychle a nadobro zarostly do jejích základů.
  3. SA8 předpírací sprej – to je hit i pro většinu příbuzných, ten kupujeme také ve velkém
  4. Tekuté mýdlo Body Series (nakupujeme skutečně “ve velkém”)
  5. SA8 prací gel (kupujeme rovnou 4l balení, žádné troškaření)
  6. SA8 jemný gel na jemné tkaniny, ten si chválí manželka
  7. Dish Drops – nádobí
  8. LOC – úklid, hlavně ubrouskové sady v kontejnerech, ty u nás frčí
  9. Žiletky HYMM – obvykle mi vydrží nejméně 2x déle, než když jsem používal Gilette a jsou přitom levnější (asi to o té předraženosti bude pomluva, myslím) 🙂
  10. Těstoviny – pecka (ty jsem měl dát vejš, ty ubývají ve velkém)
  11. Olivový olej Amway Carapelli – do každého salátu, tedy skoro každý den
  12. Černý čaj – pro naprosto nejlepší poměr cena/výkon na českém trhu
  13. Ústní spray Glister – to snad nemusím vysvětlovat

  A pak už drobnosti, kosmetice moc nerozumím, to si řeší manželka, nádobí je jednorázovka na spoustu let, to také nemá cenu rozebírat, Glister zubní pasta, a td. Ale o těch prvních 13-ti se u nás denně mluví.

 8. JIRKA C. | 10.7.2014 z 10:52 |

  Prostě skvělé výrobky. Je pravda, že potraviny Amway patří mezi mé oblíbené. A jakmile se objevily koktejly, polévky a tyčinky bodykey, okamžitě jsem si je vzal s sebou do práce, kde už nejím nic jiného. Držím si svou hmotnost a ještě si pochutnám. Třeba zeleninová polévka bodykey – wow!!! 🙂

 9. Torina | 11.7.2014 z 0:10 |

  Dish drops, sprchac g a h , a body series sprej, pasta na zuby voda sprej, kapesnicky loc a supr vyrobek kapesnicky beauty cycle a dalsich aspon dvacet na ktery jsme zvyknuty leta a tesim se na vuni Paris , co prijde ted nova vonavka, kdo jste ji jeste neocuchal zeptejte se, ta je!

 10. Mám “technický” dotaz k 90-ti denní záruce spokojenosti a následně záruční době na vady výrobku u produktů iCook, nedaří se mi dopátrat k relevantním informacím, pomůžete?

 11. iCook pánve: záruka spokojenosti je 90 dní, záruka 5 let na nepřilnavý povrch i na pánev a pokličku.

  iCook nádobí a nože: záruka spokojenosti 90 dní, záruka na vady 30 let.

 12. Díky a prosímtě kde to najdu? Abych se příště tak “blbě” nevyptával.

 13. Zjišťoval jsem to přímo na firmě. Jinak, záruka je popsána v brožuře iCook.
  U pánví je tam psáno 5 let, u nádobí a u nožů není specifikovaná doba. Na firmě říkají 30 let. Zkusím ještě zjistit, jestli je to někde v tištěné formě, a dám vědět. Možná to bylo u toho nádobí, když jsme ho kupovali, ale už nevím, kam jsem ten papír dal, takže to neověřím. 🙁

 14. Daniela M. | 7.8.2014 z 20:09 |

  Ahoj, tak ohledně záruky mám informace ve startovacím manuálu na straně 126: Záruka spokojenosti Amway – iCook uvádí na nádobí a nože 30 let, na pánve s nepřilnavým povrchem 5 let a na eSpring 2 roky. Je to startovací manuál z roku 2013, takže netuším zda nebyla nově provedena změna. Každopádně nevšimla jsem si, zda to tu už náhodou není, ale uvítala bych tipy na požití výrobků i mimo doporučené použití výrobcem. Například u L.O.C. víceúčelovýho čistícího prostředku jsem slyšela, že má mít více využití – snad až 21.

 15. Soptik21 | 15.8.2014 z 9:18 |

  Mám jeden dotázek (asi spíš na ME 🙂 ). Co je to viskozita u olivového oleje, co udává, jaká je běžná, je to běžně udáváno (prosím laicky 🙂 )? Díky 🙂

 16. Také mám dotaz ohledně pesticidů. Jak proběhlo v tisku, tak na ovoci a zelenině jsou pesticidy, které nejsou rozpustné ve vodě. LOC je odstraní? Díky

 17. @Petr

  Amway doporučuje použít na odstranění pesticidů Dish Drops. LOC je ale odstraní taky, protože obsahuje stejný typ látek. V časopise Chemosphere vyšla loni publikace s názvem “Effectiveness of dishwashing liquids in removing chlorothalonil and chlorpyrifos residues from cherry tomatoes”, kde jeden z testovaných výrobků je označován jako víceúčelový čistič od Amway, složený z biologicky rozložitelných povrchově aktivních látek a derivátů kokosového oleje. I když by se podle názvu studie mohlo zdát, že byl testován Dish Drops (studie nezmiňuje konkrétní značku), ze slova “víceúčelový” můžeme usoudit, že se pravděpodobně jednalo o LOC. Studie ukázala, že čistící prostředek Amway odstranil při koncentraci 5g/l podstatně více CHT než druhý testovaný přípravek (Diao high-efficiency cleaner) – po použití přípravku Amway byla koncentrace CHT ve slupce rajčat 2,4x nižší než u druhého přípravku. Při nižších koncentracích byl účinek obou přípravků srovnatelný.

 18. @Daniela M.
  tak moje vlastní zkušenost s LOC na co všechno jsem ho použil:
  mytí auta, ovoce, klasické vytírání, mytí nádobí, odstraňování fleků, hubení mšic, praní štětců po natírání a malování (mnohem lepší než mytí štětců v ředidle), čištění zubů, myjeme v tom kocoura, čistil jsem s ním motor, čištění fleků, skvělý do odstřikovačů do auta (pozor né v zimě 😀 na to je jinej výrobek ;-), když jsem špinavej po práci tak se v něm sprchuji, na ruce jako “tekuté rukavice, čištění kožených bot vlastně jakýchkoliv 😀 a samozřejmě klasika vytírání.

  prostě my LOC používáme úplně na všechno a úplně na cokoliv 😉

 19. Marek Suchomel | 27.8.2014 z 22:13 |

  Já L.O.C. použil na zastavení tvorby plísně na zdech v koupelně, které se mi objevily kvůli protékajícímu sprchovému koutu. L.O.C. tu plíseň zkrátka zlikvidovalo a to doslova 🙂

 20. JIRKA C. | 28.8.2014 z 19:54 |

  @Marek Suchomel
  A jak přesně jsi ho na tu plíseň použil??

 21. Marek Suchomel | 5.9.2014 z 14:30 |

  @JIRKA C.
  Kousek hadry jsem namočil do L.O.C. a přetřel jsem plíseň na zdi. Nic víc jsem nedělal. Nechal jsem L.O.C. ať na zdi zaschne a druhý den jsem celý postup zopakoval. L.O.C. tu plíseň na zdi zlikvidovalo a zabránilo dalšímu šíření. Použil jsem nenaředěné L.O.C.

 22. JIRKA C. | 6.9.2014 z 1:22 |

  Díky, vyzkouším to také.

 23. DanielaM.:
  ….. Ahoj, tak ohledně záruky mám informace ve startovacím manuálu na straně 126: Záruka spokojenosti Amway – iCook uvádí na nádobí a nože 30 let, na pánve s nepřilnavým povrchem 5 let a na eSpring 2 roky ……

  Tak to jsem zmatený, záruka spokojenosti (definující možnost vrácení zboží bez odůvodnění) je u většiny produktů 90 dní.

  Jedná se o skutečnou záruku spokojenosti, tedy možnost vrátit třeba pánev po čtyřech letech používání? Nebo se jedná o obvyklou záruční dobu?

 24. @ACZ
  Záruka spokojenosti na tyto výrobky je 90 dní, tj. během této doby je možné výrobek (i použitý) vrátit.
  Záruční doba, po kterou výrobce ručí za vady, je:
  iCook pánve: záruka 5 let na nepřilnavý povrch i na pánev a pokličku
  iCook nádobí a nože: záruka na vady 30 let
  eSpring: záruka 2 roky

 25. Ahoj, jaké máte zkušenosti gelu po holení. Mám zkušenosti s Hymm, ale chtěl bych vědět na zkušenosti s Tolsom. Díky

 26. JIRKA C. | 1.10.2014 z 13:33 |

  Tak trochu nevím, o kterém produktu chceš slyšet. O TOLSOM Gelu na holení? Já ho používám, je skvělý, vydrží mi při holení cca obden v průměru 220 dní. Je příjemný, holítko dobře klouže po tváři, kůže není po holení zarudlá. Nejlepší uděláš, když si ho koupíš a vyzkoušíš. Vždy je záruka spokojenosti, takže kdybys náhodou nebyl spokojený, dostaneš peníze zpět.

 27. @JIRKA C.
  Chtěl jsem zkušenosti jen gelu po holení. Kdo vyzkoušel Hymm a Tolsom gelu po holení. Jestli je mezi nimi rozdíl.

  • admin | 4.10.2014 z 14:26 |

   @Petr

   Rozdíl mezi nimi je, hlavně v tom, jak pečují o pokožku. Hymm změkčí vousy a zklidní pokožku, ale Tolsom se řadí výše, do podobné kategorie jako např. nesrovnatelně dražší Clinique M Shave Aloe Gel. Kromě klasických látek používaných v gelech na holení pro změkčení vousů, obsahuje Tolsom celkem 10 látek a extraktů z rostlin (T-10 komplex), které hydratují pokožku a regulují mastnotu pokožky, takže se podobně jako Clinique řadí spíš ke kosmetice pro muže.
   T-10 komplex má následující složení: Glycerin, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Wheat Germ Lipids (Cephalins), Yeast Extract (Glycoproteins), Hops Extract, Chamomile Extract a Aloe Vera Gel. Dále obsahuje výtažky z citrónu a z okurky, které regulují produkci kožního mazu.

 28. JIRKA C. | 1.10.2014 z 20:35 |

  Fajn. Je HYMM Balzám po holení, ten je super. TOLSOM nemá žádný “gel po holení”, proto se ptám, který konkrétně myslíš. Je zde TOLSOM Jemný pleťový gel (obj. č. 100920) a TOLSOM Hydratační pleťové mléko s OF 15 (obj.č. 100049). Budu předpokládat, že “gelem po holení” myslíš ten Jemný pleťový gel. Občas ho používám, je skvělý, když Ti začnou zarůstat vousy do pokožky (asi to zná snad každý chlap, tvoří se malé hnisající pupínky). Hned po aplikaci je pleť výrazně jemnější. Navíc jej stačí aplikovat jen velmi malé množství. A skutečně to zastaví zarůstání vousů. Vřele doporučuji, Balzám HYMM je super, ale TOLSOM je někde úplně jinde právě v té jemnosti pokožky.

 29. Soptik21 | 1.10.2014 z 22:52 |

  Hymm má gel po holení??? Myslíš asi Balsám, ne? 🙂

 30. JIRKA C. | 2.10.2014 z 18:29 |

  Určitě myslel balzám.
  Doporučuji všem, kteří mají dotaz na některý z našich produktů, aby sem psali jeho správný název, příp. objednávkové číslo. Jak je vidět výše, TOLSOM Gel po holení nám motá hlavu, neboť nevíme, co přesně dotyčný myslí. Žádný produkt s tímto názvem se v ČR neprodává.

 31. JaBa | 3.10.2014 z 0:56 |

  Když už je tu řeč o holení, zajímá mě vaše zkušenost s holítky Hymm. Když s nimi zkusím oholit tak týden rostlé vousy /nerostou mi nijak rychle/ s použitím pěny Hymm, tak se to holítko hodně rychle zanese. Díky tomu, že má zavřenou zadní stranu, se ty vousy téměř nedají vyčistit běžným opláchnutím, jako to jde třeba u konkurenční značky nesoucí jméno vynálezce žiletek. Nezbývá pak, než holítko vyčistit párátkem, popř. místo klasické pěny použít LOC, to pak tenhle problém vůbec nenastane. Nenabízí Amway také nějaká holítka s otevřenou zadní stranou? Jinak jsou dobré a za super cenu, jen tuto je taková drobná vada na kráse. 🙂

 32. Paloma | 3.10.2014 z 7:13 |

  Ahoj admine.
  Byl jsem ze své organizace informován, že v časopise Home special (podzim 2014) je umístěn článek týkající se produktů Amway, a to v sekci “Jak ušetřit v kuchyni”. Bylo by možné zde tento článek umístit, či jej nějak zviditelnit? Moc díky a přeji mnoho úspěchu! 🙂
  http://www.casopishome.cz/web/cz/aktualni-cislo/

 33. @Paloma
  Nebyl by sken toho článku? 😉

 34. Paloma | 6.10.2014 z 8:34 |

  Ahoj Me, oskenuji a vložím zde.. 😉

 35. Marek Suchomel | 6.10.2014 z 9:26 |

  @admin Bylo by možné udělat přehled o složení a účinnosti látek v Amway výrobcích v porovnání s nejčastěji používanými výrobky z komerční reklamy? Podobně jako mezi Tolsom a Hymm..

  • admin | 6.10.2014 z 15:54 |

   Vzhledem k šíři sortimentu se obávám, že to nebude tak jednoduché. Jako schůdnější se mi jeví varianta, že se někdo zeptá na konkrétní výrobek a ten si tu rozebereme. Chemiků sem chodí hned několik, dokonce i lidé, kteří studovali na VŠCHT přímo chemii a technologii tenzidů a detergentů, takže věřím, že většinu otázek ohledně chemického složení tu budeme schopni zodpovědět. Takto si tu můžeme probrat výrobky Amway postupně, ale určitě ne všechny najednou.

 36. JIRKA C. | 6.10.2014 z 11:09 |

  @Paloma
  No to by bylo super. Psal jsem jim do redakce, že mám o toto číslo zájem, ale ještě mi ani neodpověděli (takhle se přichází o kšefty).

 37. Paloma | 7.10.2014 z 7:05 |

  Ahoj, tak posílám odkaz na stažení nafocených obrázků časopisu. Není tam toho mnoho, ale snad to pomůže.. 🙂 http://ulozto.cz/soubory/Meri1307/dokumenty/

 38. Marek Suchomel | 13.10.2014 z 11:30 |

  @admin Zajímalo by mě bližší porovnání mezi Jarem a Dish dropsem. Je to nejčastěji diskutovaný výrobek mezi zákazníky a setkávám se tak s různými názory..Díky

 39. 😀 s Dish Dropsem nadobi snadno a bez driny i ve vlazne nebo studene vode. S Jarem se sedrez jak kun a jestd si spalis ruce ve varici vode aby to vubec mylo. Vim o cem mluvim nedavno jsem byl okolnostmi donucen na jedne navsteve zazit takto traumaticky zazitek.
  Pokud chce zakaznik videt rozdil at si s DD umeje nadobi. Jsou to nebe a dudy:-).

 40. Chosse | 8.11.2014 z 21:31 |

  Zdravim kolegove,

  Chci se zeptat jaky mate zkusenosti s prodejem Dish Drops tablet do mycky? … Co mam ja zkusenosti tak se to lidem zda predrazene (MO cena jednoho myti 9 Kc, VO nejakych 6,90 Kc)

 41. admin | 8.11.2014 z 23:13 |

  Celý Váš příspěvek jsem přeposlal k vyjádření chemikům. 😉 Za chvíli zde bude odpověď.

 42. Zkušenosti s tabletami jsou velmi dobré, zákaznice si je kupují pravidelně a nemohou si je vynachválit. 🙂 Hlavní konkurenční výhodou je zde ekologické hledisko, nikoliv cena. Jsou to totiž snad jediné bezfosfátové tablety, které opravdu myjí (první generace bezfosfátových tablet od některých výrobců měla problémy s účinností), a zároveň neškodí přírodě a jsou vyrobené z obnovitelných zdrojů.

  Nejprodávanější tablety Calgonit/Finish nebo Somat obsahují vysoké procento fosfátů. Je to stejná situace, která byla u pracích prášků. Dokud vyhláška výrobce nedonutí k uvedení bezfosfátové verze, tak na trh budou dodávat levné fosfátové tablety. Fosfáty způsobují přemnožení řas a sinic, takže až půjdete v létě k vodě a bude na ní zelený povlak a Vy se nebudete moci koupat, vzpomeňte si na to, čím myjete nádobí. Prací prášky s fosfáty už jsou zakázané, na mycí prostředky do myček se nějak pozapomnělo, protože v době, kdy se rozhodovalo o pracích prášcích nemělo myčku tolik lidí a dávka byla menší než u pracích prostředků. Jenže dnes je situace poněkud jiná a dá se očekávat, že dříve nebo později budou tyto fosfátové tablety zakázány.

  Amway na trh uvedla bezfosfátový prášek i tablety do myček, které obsahují biologicky odbouratelné látky a unikátní kombinaci enzymů. Kromě toho, že myjí a pomáhají oplachovat, obsahují i ochranu proti korozi skla (zákal, který se objevuje po opakovaném mytí skla ve fosfátových prostředcích), působí částečně i jako sůl do myček, čistí myčku, chrání stříbro, rozpouštějí zaschlé vrstvy a leští nerezovou ocel.

  A ještě několik obecných zásad a doporučení ohledně použití soli, příp. leštidla.

  Každá myčka je vybavena zařízením na změkčení vody – iontoměničem (pryskyřicí), protože v měkké vodě je lepší mycí účinnost a netvoří se mapy. Iontoměnič vychytává z tvrdé vody vápenaté a hořečnaté ionty a vyměňuje je za sodné, čímž vodu změkčuje. Pryskyřice se ale časem vysytí a je nutno ji propláchnout koncentrovaným roztokem soli, aby se vyplavily vápenaté a hořečnaté ionty a místo nich se tam navázaly zpět ty sodné (regenerace iontoměniče) a iontoměnič pak zase nějakou dobu funguje. Čím je tvrdší voda, tím více je nutné iontoměnič regenerovat (pro regenerační cyklus se použije větší dávka soli). Když je voda měkká, dávkuje si myčka jen malé množství soli a když ji tam zákazník zapomene dát, mnohdy to ani nepozná.

  Tzv. “funkce soli”, která je v tabletách do myček, je něco jiného a týká se změkčení vody za iontoměničem, tj. odstraňuje se už jen zbytková tvrdost, kterou neodstranil iontoměnič. Zákazníci s měkkou vodou jsou v pohodě, protože tato “sůl” si lehce poradí s malou tvrdostí i bez iontoměniče. Pokud ale zákazník nepoužívá sůl na regeneraci iontoměniče a ten už je vyčerpaný a nefunkční, tak v případě, že má velmi tvrdou vodu, nemusí “sůl” v tabletě stačit a na nádobí se může tvořit povlak z tvrdé vody.

  Většina konkurenčních tablet obsahuje jako změkčovadlo fosfáty – o negativních účincích na přírodu jsem psal výše (zelené rybníky). Firma Amway vyvinula nové složení s novým typem změkčovadel z přírodních zdrojů (kořene čekanky), které neškodí přírodě a které ve většině případů dosahují stejných výsledků jako fosfáty, pouze ve velmi tvrdé vodě může nastat výše zmíněná situace.

  Řešením v případě velmi tvrdé vody je použít leštidlo (to způsobí, že zbytky vody stečou z nádobí) a sůl na regeneraci iontoměniče (tu bych doporučil používat tak jako tak, protože jinak si zákazník zničí iontoměnič). Např. v Praze ale většina domácností má měkkou až středně tvrdou vodu, takže když sůl nebo leštidlo nepřidáte, nemusí se to v dohledné době nijak projevit.

  Zákazníci s měkkou vodou by bílý povlak neměli pozorovat. V případě, že se vytvoří, pak se s největší pravděpodobností jedná o předávkování (zbytky mycího prostředku, které se nevypláchly, protože ho tam bylo moc). V tom případě stačí snížit dávku na tu, kterou doporučuje výrobce.

  Poslední doporučení se týká plnění myčky – nepřeplňujte ji, jinak se mycí prostředek nemusí dostat všude a nádobí se nemusí umýt pořádně.

  Tablety Dish Drops jsou výsledkem nejnovějšího výzkumu a vývoje a jejich složení je patentované. Cenově jsou sice o něco výše, než “konkurenční” fosfátové tablety, ale nabízejí přidanou hodnotu v podobě ekologického hlediska. Složení Dish Drops tablet je vyladěno tak, že mají nejvyšší účinnost v měkké vodě, což je v souladu s tím, jak jsou koncipovány myčky (tj. předpokládá se funkční iontoměnič), a značně snižují riziko koroze (poleptání) skla.

  Pokud se týká ceny, museli bychom tyto tablety srovnávat s bezfosfátovými tabletami druhé generace (osobně o žádných na trhu nevím, alespoň ne z těch větších značek), protože fosfátové tablety budou samozřejmě vždy levnější. Je to jako kdybychom srovnávali kompaktní prací prostředky v 90. letech s levnými fosfátovými variantami. Vždy je to něco za něco, ale nemyslím, že by ten cenový rozdíl pár korun za mytí nestál za to, abychom měli lepší životní prostředí.

  Záměrně pomíjím to, že zákazník má navíc pohodlí nákupu (z domova) s možností domluvit si den a hodinu doručení, má záruku spokojenosti, možnost vzorků zdarma, prostě vše, co mu distributor může nabídnout.

  Pokud někoho zajímají podrobnosti ohledně složení, doporučuji patent US 7,781,387.

 43. Chosse | 9.11.2014 z 9:05 |

  Diky za rychlou a vycerpavajici odpoved! 🙂 ..lepsi bude tedy hledat zakazniky, kterym neni osud nasi planety lhostejny a radsi si nejakou korunu priplati

 44. Z hlediska ceny se Amway výrobky dělí na několik kategorií: výrobky, které jsou levnější než konkurence, výrobky, které jsou cenově na stejné úrovni, a výrobky, které jsou cenově výše, ale nabízejí nějakou přidanou hodnotu. Jak se píše v článku “Jsou Amway výrobky předražené?” klíčové je zde slovo “konkurence”, protože nelze srovnávat jablka s hruškami. Např. těžko budete srovnávat teflonovou pánev s pánvemi iCook nebo fosfátové tablety s bezfosfátovými.

  Chápu, že jsou lidé, kteří si koupí umělohmotnou polymerní napodobeninu větrníku z rostlinných tuků za 15 Kč v supermarketu, která za ty 2 týdny, co je ve výloze, ještě nezměnila vzhled. A protože neví, jak chutná pravý karamelový větrník, tak si ještě libují, jak výhodný nákup udělali. Já si jdu koupit prvotřídní karamelové větrníky do pekařství Kabát a je mi jedno, že stojí víc než 2x tolik, protože ještě ten den zmizí všechny z lednice a všichni doma si na nich opravdu pochutnáme, zatímco napodobenina za 15 Kč by v lednici ležela netknutá ještě několik dní a pak by putovala do koše. Prostě těch necelých 20 Kč, které bych “ušetřil” na jednom větrníku, mi nestojí za to, abych kupoval šmejd. A ještě je otázka, zda bych opravdu ušetřil, kdybych tu napodobeninu za 15 Kč vyhodil.

  Zpátky k Amway: chápu, že jsou lidé, kterým je jedno, že kupují levný šunt, ale pak jsou i lidé, kteří uvítají kvalitu. A na ty se zaměřuji já, protože takový zákazník je i věrný zákazník, protože nemá zapotřebí chodit po obchodech a hledat v akci 20 kg noname prášku na praní za 100 Kč.
  Já chci za své peníze prvotřídní kvalitu a jsem rád, že v případě Amway podporuji svým nákupem podporuji firmu, která se nebojí přijít na trh s inovací, která ji posune několik let napřed před konkurenci, byť za to v případě tablet do myček zaplatím o něco vyšší cenu. Bohatě mi to vykompenzuje nákup jiných výrobků, které má Amway levnější, a bonus, který mi za to chodí zpět. 🙂

 45. @Me
  … chápu, že jsou lidé, kterým je jedno, že kupují levný šunt, ale pak jsou i lidé, kteří uvítají kvalitu. A na ty se zaměřuji já…

  Souhlasím. Ze své zkušenosti by jsem mohl připomenout kávu. Já jsem zvyklý pít naší kávu od amway. Když mi nedávno dali konkurenční kávu (jejíž název je podobný názvu města Jihlava), tak jsem měl pocit, jestli není “zkažená”. V ceně těchto dvou druhů kávy je trochu rozdíl, ale rozdíl v chuti je podle mě dost velký.

 46. Top gear | 9.11.2014 z 20:22 |

  A opět sem u mých oblíbených srovnávacích testů.V malém testu tablet do myčky z 28.2.2014 skončily s hodnocením velmi dobře tablety W5 All in 1 (Lidl):

  Hmotnost obsahu: 760 g
  Počet tablet v balení: 40 ks
  Cena za tabletu: 2,73
  Bez fosfátů

  Je pravda,že těch s fosfáty je hlavně u známých značek dost,ale tablety bez fosfátů,za dobrou cenu i s dobrou účinností se dají též bez problémú najít.

  • admin | 9.11.2014 z 21:01 |

   A jsme zase u toho – když řeknete A, měl byste říct i B: že u těchto tablet se na nerezi po jejich delším používání objevují nahnědlé skvrny a vyžadují přidat sůl od nižšího stupně tvrdosti vody, než uvádí výrobce.
   A doveze mi je Lidl domů zdarma, když potřebuji? Nabídne mi Lidl záruku spokojenosti, když po 3 měsících zjistím, že nerezové nádobí mohu vyhodit?
   A ještě dodám, že v testu Stiftung Warentest získaly tyto tablety za vliv na životní prostředí známku 2,9 (tedy pouze uspokojivou).
   Ve Vámi uvedeném testu bylo cenové rozpětí tablet od 2,73 Kč po 9,30 Kč za kus, přičemž ty za 9,30 Kč byly fosfátové. Registrovaný člen Amway má 1 tabletu bezfosfátového výrobku Dish Drops za 6,90 Kč, zákazník bez slevy za 9 Kč, přičemž v akci se dají pořídit třeba o 10% levněji. Vše s dovozem zdarma až do domu a se zárukou spokojenosti. Předražený výrobek si představuji jinak. Podle mě je cena konkurenceschopná.

 47. Top gear | 9.11.2014 z 21:29 |

  Jo kvůli nahnědlím skvrnám úplně každý na celém světě nádobý vyhazuje:-)
  To je dle mě absolutně nepodstatná informace.
  Lidl je nedoveze domů zdarma,lidl mi nenabídne záruku spokojenosti ovšem lidl mi nabídne výrobek kvalitní,bez fosfátů a třikrát levněji než amway.No a votom to je…

  • admin | 9.11.2014 z 21:54 |

   Děkuji za tip. Tak až budu chtít mít doma rezavé nádobí a příbory, určitě se vypravím do Lidlu. 😀 Do té doby budu používat tablety Amway Dish Drops, protože ta úspora mi za to nestojí.

 48. Top gear | 9.11.2014 z 22:07 |

  Já neříkám,že cena není konkureceschopná.Ty za 9 kč jsou výrobky známých značek z tv reklam.Potřebuju takové výrobky,když jsou i daleko levnější a dobré.Me psal,že bez fosfátové jsou dražší.Ten test ukázal,že kvalitní,bez fosfátový výrobek může být i levný jen není podpořen masivní reklamou,která se promítne do ceny výrobku.

  • admin | 9.11.2014 z 22:37 |

   Kvalitní bezfosfátový, který způsobuje hnědé skrny na nádobí… 🙂

 49. Top gear | 9.11.2014 z 22:22 |

  Vono amway nádobý rezne,nějakej divnej nerez 🙂
  Tady přece nejde o Vás,ale o některé lidi kupující drahé výrobky a ukázat že existují i levné,dobré,bez fosfátů.Je mi jasné,že ve “svém” podniku si budete kupovat to “své”

  • admin | 9.11.2014 z 22:46 |

   Nerezová ocel neznamená, že Vám nemůže zreznout. Znamená pouze, že je méně náchylná ke korozi. (http://www.klingspor.co.za/html/index.php?site=3_21_64&lng=cz) Dejte ji do agresivního prostředí a po čase Vám zrezne také. Rozhodně to ale nehodlám zjišťovat experimentováním s levnými výrobky z Lidlu. Nádobí Amway jsem si pořizoval kvůli tomu, abych si v něm vařil chutná jídla, ne abych na něm testoval korozivzdornost nerezových ocelí v levných prostředcích do myček, nota bene, když v tom testu byli tak laskaví a varovali mě, jak to s největší pravděpodobností dopadne. 😀
   Jsem ale rád, že neříkáte, že cena Amway tablet není konkurenceschopná. Je konkurenceschopná, a vo tom to je. Proto Amway funguje.

 50. JIRKA C. | 9.11.2014 z 22:41 |

  Top geare, kvalitní výrobek znamená, že Ti nezničí nádobí. 😉 Nerezové nádobí je také nádobí. Takže Tvou větu bych poopravil: “Lidl je nedoveze domů zdarma, Lidl mi nenabídne záruku spokojenost, Lidl mi nenabídne kvalitní výrobek, ale bude to bez fosfátů a hlavně třikrát levněji než u Amway.” 🙂 No a o tom to je.

 51. Top gear | 9.11.2014 z 22:55 |

  Nesmíte nádobý dávat do záchodové mísy,to bude hnědý.
  Je to strašný,katastrofa,měli bychom zorganizovat protestní pochod a uporornit veškerou společnost,že po delším používání tablet se objevují nahnědlé skvrny.
  Výrobek nehodlám obhajovat,ale tonoucí se stébla chytá…

  @admin

  • admin | 9.11.2014 z 23:19 |

   Jak psal Me – určitě budou existovat lidé, co si pořídí levnou napodobeninu větrníku a ještě si budou pochvalovat, jak levně nakoupili… 😀

 52. Top gear | 9.11.2014 z 23:24 |

  @admin
  Jo islámský stát zjistil,že tablety W5 All in 1 slouží jako perfektní protitanková zbran.Stačí pár tablet hodit na tank,trocha vody a za pár minut sedí řidič na písku s otevřenou držkou.

 53. Top gear | 9.11.2014 z 23:40 |

  @admin
  Jistě že je hromada výrobků levných a naprosto k ničemu.Ovšem existují výrobky které jsou kvalitní a levné a to je prostě fakt.
  Pokud levný větrník někomu chutná,tak at ho jí.Pokud by mě chutnal,taky bych ho kupoval.Pokud by mě nechutnal koupim si jiný dražší.Určitě nepudu do krámu a hned budu kupovat to nejdražší,když vím že to neznamená nejlepší nejchutnější

  • admin | 10.11.2014 z 4:15 |

   Ano, někdo si koupí levný prostředek s tím, že přimhouří oči nad jeho slabinami (W5), někdo si koupí dražší výrobek, který zná z televizní reklamy (Jar, Finish, Somat) a někdo si holt na základě doporučení od spokojeného kamaráda vyzkouší prvotřídní kvalitu, na kterou má záruku spokojenosti, a proto ví, že nic neriskuje a že kdyby nebyl spokojený s poměrem výkon/cena, může ho vrátit (Amway). Vy preferujete první variantu, já tu třetí. Já jen nechápu, proč existuje skupina lidí, kterým ta třetí varianta leží v žaludku natolik, že jsou schopni kvůli tomu zakládat internetové pomlouvačné stránky. Pokud jim nevyhovuje, tak snad stačí říct “nemám zájem” a jít dál svou cestou, ne?

   Mimochodem, všiml jste si, že jste právě začal “dělat Amway”? Co jste udělal, byla reklama na W5 – sice to není dokonalé a má to trhliny ve formě hnědých skvrn na nádobí, ale to pomiňme. Udělal jste přesně to samé, co dělají distributoři Amway, jen jste za to nedostal zaplaceno (nebo ano?). Amway podnikání je přesně o tom, že doporučuji něco, s čím jsem sám spokojen. Amway si jen zvolila, že místo reklamy v televizi, dá ty samé peníze lidem, kteří dělají to samé, co Vy.

 54. Je taky možnost místo tablet do myček koupit Prášek do automatických myček nádobí 110489.
  Bezfosfátový, 1,4kg, MC – 450,- a podle dávkování to vychází od 3,20,- do 6,40,-/ na jednu myčku.
  Registrovaní to mají pod 2,50 Kč

 55. Jeremy | 10.11.2014 z 18:40 |

  A hele Top gear je zpátky se svým oblíbeným “No name” Lidl zbožím a s žigulíkem 🙂

 56. Top gear | 11.11.2014 z 6:18 |

  @Jeremy
  Pokom jdeš napudrovanej frajírku 🙂

 57. Jeremy | 11.11.2014 z 12:49 |

  @Top gear
  Trochu moc si fandíš. 🙂 Nejdu po nikom a už vůbec ne po tobě.
  Dělám jen to co ty. Občas se prostě trochu bavím na tvůj účet, když tak hezky nahráváš. 🙂

 58. Jeremy | 11.11.2014 z 12:52 |

  @Top gear
  Jo a dík za toho napudrovanýho frajírka. Na to jsem hrdej. 🙂

 59. Musím poděkovat Top gearovi i ostatním. Moc dobře jsem se pobavil. 😀 Ty Top geare, ale admin má pravdu. Nechceš k nám do skupiny? Dělání reklamy ti jde. Byl bys výbornej Amwayák.

 60. Zpět k produktům:

  Nevíte někdo, proč je tak dlouho nedostupný olivový olej? Mě už dochází i poměrně značné původní zásoby.

  • admin | 12.11.2014 z 17:25 |

   Amway zaznamenala v poslední době potíže s kvalitou skleněných láhví u AMWAY Extra panenského olivového oleje (obj. č. 3963). Proto bylo rozhodnuto o dočasném pozastavení prodeje tohoto výrobku. Jakmile bude tato záležitost vyřešena s výrobcem (firmou Carapelli), budu o tom zde informovat.

   • admin | 31.12.2014 z 9:28 |

    Omlouvám se, že jsem zapomněl informovat, ale většina si už asi všimla, že olivový olej už je zase dostupný.

 61. Super. Díky za info.

 62. @Top gear
  Ježiš, co to tady jsou za argumenty? To se zase vychází z předpokladu, že Amway výrobky jsou nejlevnější na světě. To je blbost. To snad nikdo rozumný netvrdí. Copak se na světě prodávají jen nejlevnější věci ( byť kvalitní ) a nic jiného??? Ne

 63. Dobrý den, mám víceúčelový home LOC TM, někdo mi říkal, že ho lze použít i na čistění akvária. Je to pravda? A pokud ano, v jaké koncentraci ho mám použít? Děkuji a přeji šťastný a veselý 🙂

  Eva

 64. Soptik21 | 31.12.2014 z 20:18 |

  @Eva
  Čistění nebo proti zanášení?

 65. JIRKA C. | 2.1.2015 z 11:38 |

  @Eva
  Jestli se má jednat o čištění akvária jako takového (bez vody a rybiček), normálně bych doporučil koncentraci 1 : 9 na ředicí lahvi. Je možné v tom proprat i písek, umělé rostliny apod. Výhodou je, že případné zbytky L.O.C., které zůstanou např. v tom písku (žádný čisticí prostředek se při běžném oplachu vodou nikdy úplně 100% nevypláchne), neškodí rybičkám ani jiným organismům v akvárku. Dokonce se L.O.C. používá např. na mytí nohou při takové té “masážní” proceduře s rybičkami (většinou v salónech s thajskou masáží), kdy rybičky okusují zbytky odumřelých kožních buněk z nohou. A jedním z mála prostředků, které lze bezpečně na mytí nohou používat, aniž by se rybičky přiotrávily, je právě L.O.C.

 66. JIRKA C. | 2.1.2015 z 11:40 |

  @admin
  Jj, už jsem ho dával pod stromeček. Těším se, až přijedu zase k mamince mé přítelkyně na návštěvu, že bude nějaký dobrý salát. 🙂

 67. Soptík, Jirka:

  Děkuji za odpověď. Měla jsem na mysli i např. to, když se dělá částečná výměna vody, omyje se sklo, filtr a tak. Známý mi říkal, že dokonce snad LOC může fungovat pozitivně proti nežádoucím řasám, když je ho “kapka” ve vodě, ale raději se ptám, vím, jaký jsou lidi někdy kecky :-).

 68. JIRKA C. | 4.1.2015 z 20:34 |

  @Eva
  S tímto osobní zkušenost nemám. Ale kapka L.O.C. ve vodě rybičkám určitě neublíží. L.O.C. by mělo být vhodné i na mytí při částečné výměně vody. Osobně bych doporučil pak co nejvíce zbytků L.O.C. ze skla setřít ubrouskem, z filtru ho co nejvíce vypláchnout, ale případné zbytky by neměly být na závadu. Důležité je, aby Vám pak voda v akvárku u filtru nepěnila. 🙂

 69. Soptik21 | 5.1.2015 z 10:48 |

  Záleží na kolik je vody, kapka jim neublíží 🙂 Jen to nesmí být jako má známá, co nalila půl flašky LOC do zahradního jezírka s vodopádkem, že to rybám neublíží. Vodopád nadělal pěny na půl zahrady, “zlaté” rybky asi za 10k se udusili. Tak takhle ne, všeho s mírou 😉

 70. Děkuji pánové, znám i případ “bělení” akvarijního písku a kamínků koncentrovaným Savem. Akvárko bylo dokonalé, jen jen bez rybiček a rostlinek :-). Jinak LOC je tedy takový malý zázrak, koupila jsem si ho po dlouhých letech a musela se krotit, abych neomyla i plešku manželovi.

 71. JIRKA C. | 8.1.2015 z 11:01 |

  @Soptik21
  Tak samozřejmě – používání (nejen) našich produktů vyžaduje jistou dávku inteligence. 🙂

 72. JIRKA C. | 9.1.2015 z 9:24 |

  @Eva
  L.O.C. je vhodné i na manželovu plešku. 😉 Vlasy po něm však neporostou. Tedy nezkoušel jsem to, třeba ano. 🙂

 73. JIRKA C. | 9.1.2015 z 9:25 |

  @Eva
  A souhlasím, L.O.C. je takový malý zázrak. Možná nejen malý.

 74. Zizal | 12.1.2015 z 9:50 |

  Ahoj všem,
  chci se zeptat ohledně pracích prášků a aviváže SA8 a přípravků do myčky.

  Bylo mi řečeno, že před počátkem používání pracího prášku SA8 je vhodné a doporučené (nevím jestli nebylo dokonce nebylo řečeno, že nutné) proprat pračku s pracím práškem SA8 “naprázdno” – tím myslím pustit prací cyklus bez prádla a to proto, aby se pračka vyčistila od předchozích usazenin a bordelu nahromaděných při používání předchozích prášků. Můžete mi oprosím osvětlit jestli je tomu opravdu tak a jestli tedy stačí půstit pračku bez prádla jen 1 nebo je to potřeba několikrát opakovat. Je potřeba toto udělat jen s práškem nebo i s aviváží, případně i s bělidlem nebo Try-zymem? Při jaké taplotě se případně cyklus naprázdo pouští? Jaký prášek SA8 je pro případné propláchnutí pračky nejvhodnější? SA8 Premium nebo je to úplně jedno? A jestli je to jedno jestli je práškový nebo tekutý?

  Ohledně aviváže. Zdálo se mi, že po použití aviváže prádlo nevoní a pokud ano, tak jen velmi málo a to jsme jí tam dali určitě více než těch uvedených 10ml (více než 2/3 té “zkumavky”, která je součástí nalévací odměrky 5113 – pokud si tedy dobře pamatuju, tak ta zkumavka má na sobě 15-tudíž předpokládám 15 ml). Zatímco pokud jsme používali dosavadní aviváž (nevím přesně jestli máme tu od S nebo od L:-), tak to provonělo celou místnost, kde se prádlo sušilo. Samozřejmě, že té se dávkovalo mnohem víc. Mimochodem, když se dávkuje SA8 aviváž, tak se má dávat jen těch 10ml aviváže nebo se to má ještě do té příhradáky na aviváž ještě přidat voda a pokud ano, tak kolik vody?

  Ohledně prášku do myčky. Jakým způsobem se má jednoduše odměřit 10g, což je doporučená dávka na mírně zněčištěné nádobí? Při jaké teplotě máte vyzkoušené, že se umyje mírně znečištěné nádobí a při jaké hodně znečištěné (u něj bych samozřejmě předpokládal použití 20g prášku).

  Ohledně tablet do myčky. Máte vyzkoušeno osobně, že u tablet opravdu stačí použít program s 40°C? Úplně jsem nepochopil, jak je to s tou solí do myčky jak to bylo tady obsáhle vysvětleno. Je tedy lepší (případně dokonce potřeba) přidávat sůl. Pokud bylo napsáno: “Pryskyřice se ale časem vysytí a je nutno ji propláchnout koncentrovaným roztokem soli, aby se vyplavily vápenaté a hořečnaté ionty a místo nich se tam navázaly zpět ty sodné “. Jak přesně probíhá to propláchnutí? To jako nasypu hodně soli do myčky do té nádobky na sůl a pustím to naprázdno?

  Obecná otázka. U pracích prášků je dávkování liší podle tvrdosti vody. Jak se dá změit, jestli máme doma ve studně z které vodu bereme vodu měkkou, středně tvrdou, či tvrdou?

  A nakonec ještě dotaz ohledně 2 výrobků a to Perma Clear a Omega 3 od Nutrilite. Můžete mi někdo porovnat s klasickými výrobky a co by mohlo být prodejní argumentací pro Perma Clear namísto klasické a asi mnohem levnější nemrznoucí směsy do střikovačů a u Omegy 3 v čem je její výhoda oproti Omeze 3 jiných výrobců?

  Předem díky za tipy a rady 😉

  P.S. Když už tady bylo zmíněno L.O.C., třeba by pro zajímavost stálo zmínit kde všude lze ze zkušeností uživatelů použít L.O.C., kromě užití pro které bylo primárně určeno. Tím myslím zmínit těch více než 20 různých použití, kromě mytí podlahy:-)

 75. Vezmu to postupně:

  Ohledně vyprání pračky – tato rada se týká praček, ve kterých byly předtím používány mýdlové prací prostředky, které v pračce i v odpadní hadici vytvářejí nánosy. Stávalo se, že když jste v takové pračce vyprali prádlo v SA8, došlo k uvolnění nánosů a ty znečistily prádlo. Proto se doporučuje před prvním praním v SA8 vyprat jednou pračku naprázdno (stačí 1/2 odměrky), bez aviváže. Já doporučuji SA8 Premium, ale v principu můžete použít jakýkoli práškový prostředek SA8 (tedy i Color nebo Baby). Tri-Zyme ani bělidlo není nutné přidávat, ale pokud přidáte bělidlo a vyperete na max. teplotu, nezaškodí to, zničíte tak i případné plísně, které se ve vlhkém prostředí v pračce mohou tvořit. Tekuté prostředky jsem nezkoušel, ale myslím, že nebudou pro tento účel vhodné.

  Aviváž – v nabídce existují 2 vůně – alpská květena (slabší) a zahradní květy (silnější). Konkurence používá parfemaci silnější. Využívá se psychologického efektu, že zákazník vnímá voňavé prádlo jako čistší (přestože tyto 2 věci spolu nijak nesouvisí). Naopak, parfémy jsou jednou z nejčastějších příčin vzniku alergických reakcí. Kromě toho, pokud používáte nějaký parfém či toaletní vodu, je silná parfemace u aviváže nežádoucí, protože vůně Vašeho parfému se “tluče” s vůní aviváže. Tolik k tomuto tématu. Zda je vhodná silná parfemace u těchto výrobků nechám na Vás.
  Aviváž (koncentrát) se dávkuje do přihrádky. Je vhodné ho v zásobníku ještě rozředit vodou. Já to dělám tak, že po vylití aviváže z nalévací odměrky ji ještě 3x vypláchnu vodou, kterou vylévám do zásobníku. Na objemu v zásobníku nezáleží (samozřejmě pokud nepřekročíte rysku ukazující maximální možnou hladinu, což při 10 ml aviváže + 3×15 ml vody nepřekročíte).

  Prášek do myčky – 10 g v tomto případě odpovídá 10 ml (sypná hmotnost je 0,95-1,10 g/ml). 10 ml je například 1/2 víčka od LOC. Účinnost mytí při různých teplotách si musíte vyzkoušet, protože ta mj. záleží i na myčce. Obecně platí, že 40°C stačí na to, aby působily enzymy i bělidlo (prášek obsahuje aktivátor bělidla). 60°C je maximum, při kterém ještě působí enzymy.

  Tablety – sůl do myčky je něco jiného než sůl v tabletě. Sůl do myčky (chlorid sodný) slouží k regeneraci iontoměniče, který slouží jako první a hlavní stupeň změkčení vody v myčce. Sůl v tabletě (u konkurence nejčastěji fosfáty, u Amway carboxymethyl inulin nebo, u starších tablet, methylglycinediacetic acid) slouží k odstranění zbytkové tvrdosti vody v mycí lázni, tj. po průchodu vody iontoměničem. Sůl do myčky proto doporučuji používat vždy, i když výrobci tablet budou říkat opak – předejdete tak zničení iontoměniče.
  Propláchnutí iontoměniče probíhá automaticky po každém mycím cyklu. Do zásobníku nasypete sůl a myčka si pak sama nadávkuje potřebné množství, podle toho, jakou tvrdost vody jste na myčce nastavili.

  Tvrdost vody – přesný stupeň tvrdosti vody Vám určí laboratoř na základě chemické analýzy, kdy se chelatometrickou titrací zjišťuje obsah vápenatých a hořečnatých iontů. Orientačně ji lze stanovit pomocí testovacích proužků pro zjištění tvrdosti vody, které prodávají např. obchody s bazénovou chemií nebo se zahrádkářskými potřebami. Měkkou vodu zjistíte tak, že se podíváte do rychlovarné konvice, pokud se tam ani po několikaměsíčním používání nevytváří vodní kámen, máte měkkou vodu.

  PermaClear – tento výrobek není klasická kapalina do ostřikovačů – to by byl opravdu drahý. Hlavní konkurenční výhoda spočívá v tom, že na skle vytváří polymerní vrstvičku, která jednak výrazně snižuje opotřebení stěračů a také má vodoodpudivý účinek – při dešti při vyšších rychlostech kapky vody odlétají ze skla, takže se zlepšuje viditelnost a tím i bezpečnost. Mnohdy dokonce není vůbec nutné používat stěrače.

  Omega 3 – zde odkazuji na Amagram (už přesně nevím ve kterém čísle, takže budete muset chvíli pátrat). V něm byl uveden jednak zdroj velmi kvalitního rybího tuku a také způsob zpracování, který zajišťuje čistotu a stabilitu jednotlivých složek. Stručně tedy – jedná o se o jeden z nejkvalitnějších zdrojů omega 3 mastných kyselin.

 76. Zizal | 13.1.2015 z 10:22 |

  @Me
  Děkuju moc za rychlou a perfektně srozumitelnou odpověď na všechny mé otázky.

  Jenom ještě krátké upřesnění. Takže pokud to dobře chápu, když enzymy u prášků do myčky působí jen do 60°C, tak maximální teplotu, kterou je vhodné zvolit (bavím se konkrétně o své myčce), aby působily všechny složky je 50°C (vyšší teplotu pak mám 65°C a 70°C)? To znamená, že právě při 50°C zřejmě dosáhnu lepších výsledků mytí (kvůli působení enzymů i bělidla) než kdybych nastavil vysoké teploty 65°C nebo dokonce 70°C?

  A ještě jeden nový dotaz. Kamarádka se mě ptala na šampóny (předpokládám, že tím bylo myšleno šampóny i kondicionéry) Satinique. Dotaz byl zda obsahují silikony? Jediné co jsem zjistil a to bylo jen u toho šampónu na barvené vlasy (předpokládám, ale že to platí pro všechny), že neobsahuje sulfáty, ale o silikonech jsem se nedočetl. Předpokládám, že je neobsahují, ale chci si být jistý. Nerad bych jí řekl něco, s čím si nejsem úplně jistý. Chtěl bych ještě výrobky Satinique nabídnout 2 svým známým, které se živí jako kadeřnice a chtěl bych se zeptat, co si myslíte, že by bylo asi vhodné vyzdvihnout právě před lidmi, kteří problematice vlasů rozumí více než já :-)? Komplex ENERJUVE+18-MEA? Případně něco jiného? Jak je to s výdrží klasického balení? Vydrží více než stejné množství šampónu od konkurence (ty třeba mívají dokonce 500ml balení za nižší cenu než 280ml Satinique – např. Syoss)? Opět jde o to, aby člověk měl chuť si koupit tyto šampóny (případně další přípravky) i kdyby stály více než ty, které používají doteď.

  Opět předem díky za rady a tipy.

  P.S. Amagram s Omegou se mi zatím najít nepodařilo (zkoušel jsem to jen rychle-pomocí vyhledávání) v Amagramech z let 2010-2014, které mám k dispozici. Až budu mít více času, zkusím to projet detailně. A ještě jednou díky!

 77. Soptik21 | 14.1.2015 z 8:54 |

  Zizal :
  a u Omegy 3 v čem je její výhoda oproti Omeze 3 jiných výrobců?

  Praktický doplněk s obsahem rybích olejů dodává organizmu vícenenasycené omega-3 mastné kyseliny, EPA ( vyšší nenansycené mastné kyseliny) a DHA ( nenasycené mastné kyseliny). Tyto esenciální mastné kyseliny si tělo nedokáže vyrobit, a proto musí být konzumovány v rámci stravy nebo jako doplněk. Esenciální kyseliny plní důležitou úlohu v membránové struktuře a mohou být prospěšné pro obranyschopnost organismu, kardiovaskulární systém a poznávací funkce.

  NUTRILITE TM Omega 3 komplex je potravní doplněk vyrobený z kvalitního rybího tuku. Zdrojem je rybí tuk volně žijících ryb v chladných vodách tzv. hlubinných oblastech Atlantiku. Tento zdroj výrazně zlepšuje kvalitu rybího tuku, zvyšuje obsah nenasycených mastných kyselin typu omega3 (EPA, DHA). Naopak látky znečišťující mořskou vodu se v lovných hloubkách kolem 2000m prakticky nevyskytují a neobsahují jej prakticky ani ryby žijící v těchto vodách. Tímto zdrojem je produkt prakticky na trhu ojedinělý. Nevyužívá tak rybí tuk z pobřežního rybího farmářství, z nekontrolovaných zdrojů z mělčin a z tzv. pobřežních revírů.
  Zdroj: http://www.omega3.cz

 78. Ondra Kaláb | 27.1.2015 z 22:37 |

  Dobrý den

  Měl bych dotaz k zubní pastě Glister, která obsahuje některé přísady, které nemusí být zdraví prospěšné:

  http://www.codecheck.info/kosmetik_koerperpflege/mund_zahnpflege/zahnpasta/id_325448/Glister_Fluorid_Zahncreme.pro

  Jsou to tyto:

  http://www.zdravapotravina.cz/seznam-ecek/E487
  http://www.zdravapotravina.cz/seznam-ecek/E216
  http://www.zdravapotravina.cz/seznam-ecek/E218

  Parabeny – zatím se neví, jestli mohou být škodlivé.
  http://arnika.org/parabeny
  U Amway jsou obsažené v zubní pastě (viz výše) a v kosmetice.

  Lidé, kteří preferují výrobky bez chemie, preferují značky Lavera či Weleda..

  Čekal bych, že jestli má Amway tak propagovaný věděcký přístup k produktům a specializuje se na zdraví, musí mít nějaké zdůvodnění, proč ve výrobcích tyto látky používá – když to jde bez toho…

  Mohl by se k tomu někdo vyjádřit?

  děkuji

 79. Ahoj Ondro,

  krátce řečeno, stal jsi se obětí šíření hoaxu neboli poplašné zprávy.

  Parabeny jsou běžně používané konzervační látky. Z hlediska bezpečnosti jsou posuzovány už přes 30 let a používány už jsou více než 100 let. V roce 2008 byl publikován 82-stránkový “Final Amended Report on the Safety Assesment of Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isopropylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, and Benzylparaben as used in Cosmetic Products“, International Journal of Toxicology, 27(Suppl. 4):1–82, 2008, kde autoři shrnuli výsledky několika set publikací za uplynulých několik desítek let a posoudili parabeny ze všech možných hledisek. Závěr je, že parabeny jsou bezpečné, při popsaném způsobu aplikace a v koncentracích uváděných v reportu, tj. za těch podmínek, za jakých se normálně používají.

  Pokud se týká parabenů jako endokrinních disruptorů, což je téma, které se objevuje na internetu poměrně často, je to téma, které je “nafukováno”. Parabeny s delším řetězcem mají sice estrogenní aktivitu, ale ta je velmi malá (např. pro butylparaben se uvádí, že má estrogenní aktivitu o 4 řády menší než estradiol a to při koncentraci 25000x větší, než se běžně používá v kosmetice), takže opravdu žádné riziko nehrozí.
  Alergické reakce vyvolávají parabeny jen u malé části populace (uvádějí se méně než 2%; pro srovnání, na vůně jsou alergická 4% lidí).

  Z výše uvedených důvodů jsou parabeny obecně uznávané jako bezpečné konzervanty všemi regulačními orgány, např.:

  http://www.fda.gov/cosmetics/productsingredients/ingredients/ucm128042.htm
  http://ec.europa.eu/health/scientific_committees/consumer_safety/docs/sccs_o_041.pdf
  http://www.cancer.org/cancer/cancercauses/othercarcinogens/athome/antiperspirants-and-breast-cancer-risk
  http://www.cosmeticsinfo.org/HBI/9

  Mimochodem, v přírodě jsou parabeny obsaženy např. v borůvkách nebo třeba v mrkvi, olivách nebo jahodách. Legrace je, že i kosmetické firmy, které se rozhodly přejít na tzv. paraben-free produkty, přiznávají, že to nedělají z vědeckých důvodů, ale z komerčních. A lidé, kteří si jejich produkty kupují v domnění, že vyzráli na parabeny, se ládují jahodami a borůvkami, kde jim parabeny nevadí, protože na sobě jahody ani borůvky nemají napsáno, že obsahují E-čka. 😀

  Pokud tedy někdo odmítá používat výrobky obsahující parabeny, tak se stal obětí hoaxů.

  To samé v bleděmodrém se týká SLS (sodium lauryl sulphate), případně SLES (sodium laureth sulphate):
  Na stránce:
  http://www.hoax.cz/cze/index.php?action=hoax_detail&id=394
  si můžeš přečíst i reakci Ministerstva zdravotnictví.

  Takže závěrem: právě proto, že Amway zaujímá vědecký přístup a ne taktiku strašení lidí hoaxy, vychází z nejmodernějších vědeckých poznatků. A ty říkají, že v množství, v jakém se běžně používají, jsou výše uvedené látky naprosto neškodné.

 80. @Eva
  zdravím,
  co se týká LOC a akvária.Pokud chcete vyprat písek,jedině přes LOC.Měli jsme v akváriu plíseň,ryby umírali jako o závod.Manžela jsem doslova ukecala na LOC výplach,jedna pumpička do kbelíku s pískem.Déle sice vyplachoval,ale kaménky jsou jako nové a rybičky ???za cca 3dny jsme si všimli,že ancistrusy nám zabraly kmen a fousáč hlídal vajíčka,a paví oka taky měly mladé.Takže za nás LOC a akvárko mohu doporučit.Ptali jsme se známých a 1kapka jako prevence o.k.jednou za cca 2měsíce.
  jinK Z PRAXe :lLOC jako sprchový gel,šampon,pěna do koupele,prostředek k zastavení pálení žáhy,při zácpě super pomocník(proto se používá i ve školkách na úklid především-pokud ho dítě i dospělí požije vnitřně tak se max.pos..):-) ,na skvrny všeho druhu-hlavně mastné a od ovoce(při praní borůvky a pod),jako pomocník při úklidu,jako zábal na průdušky(teplý zábal),místo gelu na holení pánové,i jako hnojivo na kytky nebo jako prostředek proti mšicím u kytek.Známá má statek s koňmi a na mytí koní nebo vykoupání psa je to jedinečné.kdo trpí na ekzémy,tak na mytí celého těla luxus za pár korun,na tvrdé paty- namočit si do vody s LOC nohy a pak pemzou udělat nožky jako nové,kdo trpí dámy na výtoky,1pumpička do koupele,jednak je po zdravotním problému a jednak je po problému s kruhy na vaně po koupání,vlásky jsou jako miminkovské…,,,mohla bych pokračovat do nekonečna. prostě je to milášek

 81. Nikola Procházková | 20.2.2015 z 7:40 |

  Chtěla bych se zeptat, jaký mají výrobky vliv na propagaci ?

  • admin | 20.2.2015 z 8:37 |

   Jen pro upřesnění, abychom věděli, čeho se dotaz týká: máte na mysli rozmnožování rostlin v akváriu?

 82. seba | 20.2.2015 z 8:52 |

  @Nikola Procházková
  moc nerozumím dotazu.?

  Propagaci čeho?

 83. Fanda M. | 2.3.2015 z 12:51 |

  Zdravím. Včera mě můj dlouholetý kamarád seznámil s tím jak funguje AmWay. Ukazoval mi i nějakou novou dietu BodyKey, která je založená na DNA testech. Vypadá to fakt dobře a přemýšlím, že to vyzkouším i s registrací. Vidím v tom velký potenciál, protože když to zafunguje na mě, tak znám spoustu lidí co si to určitě pořídí taky. Co si o tom programu myslíte? Máte tu s ním někdo nějaké zkušenosti?

 84. JIRKA C. | 2.3.2015 z 13:54 |

  Já jsem si dnes ráno udělal výtěr z pusy a hodil zkumavky v krabičce do schránky. Program je skvělý, výsledky jsou vidět (vidím na svých up-linech, kteří jsou v tomto programu od nového roku). A LIDI O TO MAJÍ ZÁJEM!!! Super.

 85. Chosse | 12.3.2015 z 23:51 |

  Zdravim, mel bych dotaz ohledne vodniho filtru eSpring, spise ale co se tyce kvality pitne vody v CR a vasich zkusenosti s prodejem…
  Narazim stale dokola na namitku typu “my mame ale dobrou vodu” nebo po argumentaci, ze voda z kohoutku muze obsahovat zbytky leku, hormony a kofein mi dotycny odpovi: “snad si nemyslis ze ta voda co tece z cisticek po vycisteni pak tece nasim kohoutkem” – nekde jsem cetl ze pitna voda je dodavana 1/2 z vrtu a ta druha polovina mi vychazi, ze musi byt z nejakeho takoveho “vycisteneho” zdroje..
  Jsem s temito informacemi o kvalite pitne vody docela na zacatku, tak prosim o mirnejsi reakce pokud jsem uplne vedle a zaroven budu rad za uvedeni problematiky kvality pitne vody v CR na pravou miru zdejsimi zkusenymi odborniky, dekuji :))

 86. Marek Suchomel | 14.3.2015 z 9:25 |

  Mám jednu otázku. Používá Amway ve svých výrobcích, jako je L.O.C. palmový olej?

 87. @Marek Suchomel

  Nepoužívá. U LOC je použit k výrobě kokosový olej. Ten se od palmového liší jak složením, tak způsobem získávání (palmový olej se získává z oplodí plodů palmy olejné, kokosový olej se získává z jader kokosových ořechů, které se sklízí z kokosovníku ořechoplodého).

 88. @Chosse

  Taky jsem si myslel, že máme dobrou vodu, než jsem si pořídil eSpring. Od té doby, co ho mám, tak vodu z kohoutku prostě nemůžu, protože mi nechutná. Pokud lidi celý život pijou chlorovanou vodu, jako jsem ji pil já, tak rozdíl jednoznačně poznají v chuti a jakmile si pořídí eSpring, tak už není cesty zpátky. 🙂

  Ohledně výskytu léků v pitné vodě – z hlediska obsahu to není nijak dramatické, osobně ale spadám do skupiny lidí, která má odpor vyvolaný představou, že se v konzumované vodě nacházejí látky, které předtím prošly organismem jiné osoby. 😀
  (viz článek http://www.szu.cz/uploads/documents/chzp/voda/pdf/gacr_leciva/Vyskyt_leciv_v_pitne_vode_CR_zprava_na_www_szu_verze_5.pdf)

  Takže raději používám eSpring. A všem, kdo jsou podobně založení, ho doporučuji taky. 😀

  Ta informace o tom, jak se získává pitná voda v ČR, je třeba tady: http://www.vitalia.cz/clanky/ve-vode-jsou-zbytky-leku/

 89. Info:

  eSpring nove prodluzuje zaruku z dvou na 5 let!

 90. Ondra Kaláb | 23.3.2015 z 13:03 |

  Dobrý den

  Chtěl bych se zeptat, jak se Amway staví k získávání surovin pro výrobu produktů. To, že jsou výrobky pro domácnost ekologicky odbouratelné je super. Zavasuje se Amway např. k tomu, že kvůli LOCu nejsou káceny deštné pralesy pro pěstování kokosových palem, že je dodavatelům placena férová cena apod? Je někde dostupné nějaké takové oficiální stanovisko Amway?

  děkuji

  • Amway-Fakta | 13.2.2017 z 16:00 |

   Tady je k dispozici to oficiální stanovisko firmy Amway k tomuto tématu. Pro více informací doporučuji přečíst komentáře uživatele “Me” níže.

 91. @Ondra Kaláb

  Amway používá k výrobě LOC kokosový olej, ne palmový olej. Problém s kácením deštných pralesů se týká palmového oleje, který se získává z palmy olejné. Proto také např. Rainforest Alliance necertifikuje výrobky z kokosového oleje, ale výrobky z palmového oleje ano.

  Přístup Amway k životnímu prostředí jde dokumentovat na následujících příkladech:

  V 90. letech 20. století použila Amway ve svých výrobcích SATINIQUE balzám s komplexem Copaiba. Pro získání balzámu byly zasazeny nové stromy, což přispělo k zachování deštného pralesa. To vedlo v roce 1997 k ocenění právě od Rainforest Alliance (zajeďte si na stránky http://www.rainforest-alliance.org/about/past-gala-honorees a rozklikněte si rok 1997).

  Pro výrobu NUTRILITE™ Cal Mag D Plus využívá NUTRILITE přírodní zvápenatělé mořské řasy. Tyto zvápenatělé řasy, které jsou jedním z nejkoncentrovanějších přírodních rostlinných zdrojů vápníku a hořčíku, se sklízejí ve fjordech islandského pobřeží Bibudalur a i v tak čistých vodách jako jsou ty islandské, certifikuje NUTRILITE svého dodavatele, aby splnil vysoké standardy NutriCert, které zajišťují že jednotlivé ingredience jsou získávány trvale udržitelným způsobem. Těžaři používají pokročilou GPS technologii, aby zaměřili mořské řasy a zároveň ochránili okolní mořský život.

  Nutrilite používá již desítky let principy trvale udržitelného zemědělství a totéž požaduje po svých dodavatelích. (více informací zde: http://www.amway.com/en/ResourceCenterDocuments/Visitor/ctzn-amw-cat-v-en–EnvironmentalStewardship.pdf)

  Další informace najdete v CSR Reportu zde: http://globalnews.amway.com/SiteFiles/501484/assets/CSR_Report.pdf
  Na straně 24 najdete i seznam různých certifikací, které se týkají výrobků, emisí, i třeba tištěných materiálů.

 92. Ondra Kaláb | 26.3.2015 z 8:17 |

  Děkuji za zajímavé informace. Je potěšující, jak jde fungovat zodpovědně…

  Když se mluví o tom kokosovém oleji – není jenom otázka času, kdy se i tato surovina začne pěstovat ve velkém se všemi negativními důsledky? Odkud pochází např. kokosový olej pro Amway?

 93. @Ondra Kaláb

  Pochybuju. Podle toho, co jsem dohledal, kokosovníku se nejlépe daří u pobřeží a tak se nejvíc vyskytuje v jiných oblastech než tropické deštné lesy (koukněte na mapu výskytu na Wikipedii).
  Navíc Amway klade velký důraz na to, aby dopad jejích výrobků na životní prostředí byl co nejmenší. Takže i kdyby náhodou nastala situace, že by někdo začal zakládat plantáže kokosovníků tam, co jsou tropické deštné lesy (jako že je to nepravděpodobné), tak Amway docela určitě nebude od někoho takového kokosový olej odebírat. Stačí se podívat na to, jaký důraz klade na zachování přirozeného ekosystému v případě Cal Mag D Plus.

 94. Ahoj,
  Chtěl bych se podělit o zajímavou zkušenost.
  Soused si koupil domácí čističku odpadních vod. Po asi půl roce používání a kupování “speciálních” výrobků určené pro cisticky, si neustále stěžoval jak mu čistička smrdí, zanáší pěnou a různým bordelem jako nějaký řasy atd….. , prostě byl fakt nešťastný 😀 . Ptal se mě jestli bych nevěděl o nějakém výrobků kterém by mu pomohl, jestli by mu ta Amway neuskodila, že by to zkusil.
  Pořídil si Dish. Drops tablety, Dish Dropsu normál, SA8 a LOC.
  To co mě totálně dostalo že za 4 dny používání čistička přestala smrdet a totálně se vycistila :-D. Po 3-4 dnech vidět rozdíl v 500 litrový nádrží jsem nečekal ani já :-D.
  A ptá se mě to jsou super věci, co je to za bysnys? Povidam pořad ten saméj co jsem ti před časem ukazoval 😀 říká tvl ukaž mi to ještě jednou 😀
  I tak fungují výrobky Amway.

  Jinak se chci zeptat zdejších profesionálů na výrobky, co ještě z drogistickeho sortimentu se dá ještě pouzit?
  Mám na mysli konkrétní výrobky speciální výrobky LOC (koupelny, kuchyň, atd), ZOOM, Ouven Cleaner.
  Dá se použít?
  Díky jestli mi poradite.

 95. Soptik21 | 28.8.2015 z 18:17 |

  Ahoj, nejsem sice profesionál, ale zkusil bych vše od Amway home, tedy vše s BIOQUEST Formula. 😉

 96. spitfare | 31.8.2015 z 15:32 |

  Ahoj, nevíte někdo, jestli budou do budoucna zase omáčky k těstovinám? Připadá mi škoda, že už nejsou.

 97. @spitfare
  To záleží na tom, jak moc by byly prodávané. Mám univerzální návod – udělej Crown Ambassadora a pak si to se skupinou vyžádej. 🙂

 98. Henry | 21.9.2015 z 13:46 |

  ja pouzivam výrobky od roku 1994 a sem nadsenej! Uz jen proto ze funguji 🙂 to ze je nakupuji za velkoobchodku nemluve 🙂 na svém eshopu který mam od nich zrizeny. Do niceho me nikdo nenuti a sem spokojeny 🙂

 99. @Fanda M.
  Ano je to suprový program. Mám dole 17 kg a mohu jen doporučit.

 100. JIRKA C. | 22.9.2015 z 12:06 |

  Ufa asi myslí program bodykey. Já mám dole 14 kg a bylo to jednoduchý. 🙂

 101. Liliana | 25.9.2015 z 8:20 |

  @seba
  Dobrý den, mám stejné informace, moje známá má syna, který taky řešil nepříjemnosti s čističkou a ty se vyřešily, když kompletně změnil vše na amway výrobky. Myslím, že používá LOC – i ty speciální, dish drops, prací prášek, aviváž, předpírací sprej. Nepamatuji si, co dál.

 102. Marek Suchomel | 25.9.2015 z 13:54 |

  O Amway výrobky mají lidé zájem a dokonce i takoví, u kterých by to nejspíš nikdy nečekal. Jeden z mých zákazníků je mnich z hnutí Hare Krišna 🙂

 103. JIRKA C. | 30.9.2015 z 10:37 |

  @Marek Suchomel
  Tomu bych se zrovna ale moc nedivil, protože jestli se nepletu, jsou to lidé poměrně blízce spjatí s přírodou. 🙂

 104. Liliana | 11.10.2015 z 21:18 |

  Rada bych se zeptala, zda je mozne pouzit oven cleaner na postribreny pohar? Dekuji za odpoved, nevim si s tim rady.

 105. @Liliana

  Nezkoušel jsem to, ale kovové stříbro je odolné vůči působení hydroxidů alkalických kovů, tedy i vůči hydroxidu sodnému (účinná látka v Amway Oven Cleaneru). Pokud je tedy předmět nebo povrch z čistého stříbra, neměl by s Oven Cleanerem nijak reagovat. Otázkou je, jestli je to opravdu čisté stříbro.
  Oven Cleaner se nedoporučuje používat na hliníkové předměty (ten se v hydroxidu rozpouští na tetrahydroxohlinitan) a na chromované povrchy nebo povrchy s nepřilnavou úpravou (pánve).

 106. Soptik21 | 12.10.2015 z 10:41 |

  Proč? Je postříbřen nebo pochromován? Lesklý, matný? 😉

  • Liliana | 17.10.2015 z 8:27 |

   Podle kamarada, ktery pohar kupoval je postribren. A k tomu je take leskly. 🙂

 107. Soptik21 | 17.10.2015 z 16:23 |

  @Liliana Aha 😀 Oven Cleaner se nemá rád s pochromovaným povrchem (jak psal ME), u postříbřeného nevíme co to udělá; magnetuje třeba? . K vyčištění bych použil L.O.C. Jemný čistící prostředek, abychom nic neriskovali (dej ho málo – začal bych kapkou na vlhký hadřík). 😉

 108. Souhlasím se Soptikem. Vzhledem k tomu, že nevíme, jestli je povrch postříbřený nebo pochromovaný (lidi to občas můžou zaměňovat), tak bych doporučil LOC Jemný čistící prostředek (Soft Cleanser). Dále je to otázka toho, co chce kamarád z toho poháru odstranit. Zapečená mastnota, na kterou je určen Oven Cleaner, to asi nebude, ne? A s normální mastnotou krásně zatočí i LOC Soft Cleanser.
  U stříbrných předmětů se ale občas vyskytuje zčernání stříbra vlivem sulfanu (sirovodíku), který se v malém množství může nacházet ve vzduchu, a který způsobuje potažení stříbrného povrchu vrstvičkou sulfidu. Tam pak nepomůže ani jedno, je nutno sulfid chemicky zredukovat. Návodů na odstranění zčernání stříbra je všude na Internetu plno, třeba tady:
  http://www.stribrne-sperky.eu/clanky/Jak_vycistit_stribrne_sperky.html

 109. Zdravím, na Metal Cleaneru je uvedeno: “účinně odstraňuje připáleniny z nerezových pánví”
  a o pár řádků dál je: “”nepoužívejte na spotřebiče z nerezové oceli”.
  Chtěl bych se zeptat, jak to s tou nerezí vlastně je? (trochu mě to mate) Ještě by mě zajímalo, jestli je nějaký rozdíl mezi parfémem a parfémovou vodou? (nebo jde o “slovíčkaření”?)
  Děkuji

 110. @cody
  Metal Cleaner obsahuje poměrně tvrdou abrazivní složku (oxid křemičitý), která má za úkol mechanicky odstranit právě ty zapečené nečistoty. Díky tomu je tento prostředek vhodný pouze na matné povrchy. Nedoporučuje se používat ho na povrchy s vysokým (zrcadlovým) leskem, protože by je mohl poškrábat.
  Takže matný vnitřek pánví je OK. Ale třeba na lesklý nerezový sporák bych raději použil LOC Jemný čistící prostředek (Soft Cleanser). Ten obsahuje měkčí abrazivum – uhličitan vápenatý. A nebo, když budeš trvat na použití Metal Cleaneru, tak moc netlačit.

  Parfém má větší obsah vonných olejů než parfémová voda, ale čisté parfémy se moc neprodávají, protože jsou moc silné, takže to lidi dost často zaměňují.

  Podle obsahu vonných olejů je to odstupňováno následovně (různé zdroje uvádějí různé intervaly, takže je potřeba to brát s rezervou):

  • Parfém (Extrait): 15 – 30% (někdy se uvádí 15 – 40%)
  • Parfémová voda (Eau de Parfum): 8 – 15% (někdy se uvádí 10 – 14% nebo 10 – 20%)
  • Toaletní (Eau de Toilette): 4 – 8% (někdy se uvádí 6 – 9% nebo 5 – 15%)
  • Kolínská (Eau de Cologne): 3 – 5% (někdy se uvádí 2 – 6%)
  • Voda po holení (After Shave): 1 – 3%
  • Děkuji za rozdělení parfémů respektive parfemovych vod.
   Dávno jsem to chtěl vysvětlit.
   Děkuji 😉

 111. Boris | 28.11.2015 z 12:07 |

  E-spring už i psi a kočky zjistili, že se dá pít jen voda z e-springu :-)))

 112. Soptik21 | 28.11.2015 z 19:20 |

  @Boris
  Náš pes má po té “zdravé” pražské vodě průjem, ale fakt velkej… lidem to pak cpou…
  Když byly v létě vedra a zapomněli jsme pro něj vodu, když jsme šli s ním ven (třeba do ZOO), chlorovanou na WC nechtěl. Moc dobře věděl, co je dobré 🙂

 113. Soptik21 | 28.11.2015 z 19:39 |

  Me :
  Podle obsahu vonných olejů je to odstupňováno následovně (různé zdroje uvádějí různé intervaly, takže je potřeba to brát s rezervou):

  Parfém (Extrait): 15 – 30% (někdy se uvádí 15 – 40%)
  Parfémová voda (Eau de Parfum): 8 – 15% (někdy se uvádí 10 – 14% nebo 10 – 20%)
  Toaletní (Eau de Toilette): 4 – 8% (někdy se uvádí 6 – 9% nebo 5 – 15%)
  Kolínská (Eau de Cologne): 3 – 5% (někdy se uvádí 2 – 6%)
  Voda po holení (After Shave): 1 – 3%

  Ví se kolik % mají Parfémové vody od Amway? V minulosti jsem slyšel, že prý mají 16% vonných látek a že by to leckdo označil za Parfém, ale co je na tom pravdy? Asi haluz…. 🙂

 114. scobra1cz | 13.12.2015 z 12:34 |

  Zdravím,

  dneska jsem narazil na tenhle článek: http://www.zdravotnickydenik.cz/2015/12/top-5-doplnku-stravy-za-ktere-je-zbytecne-vyhazovat-penize/

  Některá tvrzení v něm se týkají i produktů Nutrilite, můžete se k nim prosím vyjádřit?

  Díky

 115. @scobra1cz

  Předně, ten článek je obecný. Netýká se přímo Nutrilite, ale ve většině případů bylinných extraktů. Podobné debaty se samozřejmě nevedou jen potravních doplňcích, ale i o lécích, kdy někteří tvrdí, že ten a ten lék nefunguje a jiní zase že ano… U tradiční čínské medicíny se o tom vedou spory už desítky let. Platí, že co vědec, to jiný názor a to samé platí i o klinických studiích. Některé prokazují účinek, jiné ho vyvrací.

  Uvedený článek se odkazuje na meta analýzy, při nichž se “sesypou” výsledky různých vědeckých studií a vyhodnocuje se, zda přípravek je účinný. V těchto konkrétních případech je tu ale několik zásadních problémů:

  Zatímco u chemicky čistých látek jako jsou léčiva se výsledky meta studií mohou zaměřovat na konkrétní účinek a sledovat, u kolika lidí byl účinek prokázán, u bylinných extraktů, které obsahují desítky nebo stovky různých látek, je situace složitější. Každý extrakt totiž může mít jiné složení a tím pádem i jiný účinek. A to se klidně může jednat o extrakt ze stejné části rostliny – záleží na tom, jaké rozpouštědlo se pro extrakci použije.
  Čili meta studie musí v první řadě vybrat, který extrakt bude sledovat. Výsledky takové meta studie jsou pak ale platné pouze pro tento daný extrakt, nikoliv pro celou “rostlinu”. Typický příklad je např. Echinacea, kdy meta analýza odkazuje na studie, které většinou používaly extrakt z jedné části rostliny (a je samozřejmě otázka, zda všechny extrakty byly připraveny stejně, tj. zda měly stejné složení – u většiny z nich není uveden postup přípravy). Některé přitom ukázaly nějaký účinek, jiné ne.
  Naproti tomu studie od Nutrilite (která ve výše uvedené meta analýze není zařazena) používá vlastní extrakt ze 3 částí rostliny. A studie ukázala, že tento konkrétní extrakt působí na expresi genů se vztahem k imunitě (IL-1β, TNF-α, COX-2, ICAM-1, and IL-8 byly mírně snížené):
  http://nutrilite.com/en-us/media/Bro_Clinicals_Echin_1204.pdf

  A teď si vyberte. 🙂

  Další, čistě technický, problém s meta studiemi u těchto produktů je, že jednotlivé studie, se kterými meta analýzy pracují, mohou každá klást důraz na něco jiného a proto je někdy velmi těžké porovnávat jejich výsledky (někdy se používají pro měření jednotlivých parametrů různé metody, někdy se sledují odlišné parametry…).

  Čili ano, v některých případech je meta studie užitečná, ale nelze brát tyto výsledky jako něco nezpochybnitelného.

  Osobně si myslím, že svou roli může hrát i genetická výbava člověka. Bohužel zpětně už nelze zjistit, jestli třeba mezi pozitivními výsledky naměřenými v některých klinických studiích pro některé potravinové doplňky (a to samé platí i pro léky) a genetickou výbavou zkoumaných jedinců nemůže být nějaká souvislost. Odpověď na tuto otázku může přinést jen nová “obří” studie, kde by tato závislost byla sledována, jenže najděte někoho, kdo to zaplatí…

  Lidé se obvykle ptají, proč kupovat ten “drahý” Nutrilite. Co třeba právě proto, že firma dobrovolně provádí klinické zkoušky a zároveň tím podporuje základní výzkum? Nebo třeba proto, že když si koupíte Nutrilite, pak máte díky kontrole kvality, kterou Nutrilite provádí, jistotu, že v tom balení je přesně to, co je uvedeno na obalu?

 116. Soptik21 | 18.12.2015 z 18:12 |

  Bylo mi namítnuto, že naše zubní pasta obsahuje Fluor a ten že prý je špatný pro člověka… Kde je to dotyčný vyčetl, netuším.. Je možno se k fluoru v zubních pastách nějak vyjádři a zdůvodnit? Děkuji 🙂

 117. @Soptik21
  Údajná škodlivost fluoru v zubních pastách je jen další hoax (poplašná zpráva). Tyhle zprávy nemají žádný vědecký základ, jsou to naprosté nesmysly, které vznikly tak, že nějaký hlupák si vykládá vědecké studie po svém a naprosto ignoruje podmínky, za kterých jsou studie prováděny.
  O fluoru je naopak prokázáno mnoholetým výzkumem, že jeho používání v zubních pastách ve správném množství snižuje výskyt zubního kazu.
  Jako s každou látkou, je vše závislé na množství. Stará toxikologická poučka říká, že všechno je jedovaté, záleží pouze na množství. Takže když se to přežene, může fluor škodit (např. vznikem fluorózy). Ale při obsahu, v jakém se fluor používá v zubních pastách, je jeho použití naprosto bezpečné.

 118. Soptik21 | 18.12.2015 z 20:25 |

  …tak že třeba tady
  http://www.rense.com/general45/bll.htm
  nebo tady
  http://www.matrix-2012.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=52:fluorid&catid=61:zdravi&Itemid=89
  …na netu je prý toho víc a prý se to snaží před veřejností ututlat 😀

 119. @Soptik21

  Jojo, konspirační teorie jsou hodně oblíbené. 🙂 Ale jestli tomuhle někdo uvěří, zaslouží si studenou sprchu a nejlíp několikrát denně. Možná by pomohly i elektrické šoky. 😀 😀 😀

  S člověkem, co tomu věří, nemá smysl diskutovat, protože diskuze s bláznem obvykle nikam nevedou. Jen by mě zajímalo, jestli autoři těchto výplodů tomu sami fakt věří nebo jestli se jen dobře baví na účet těch, kdo jejich blábolům uvěřili. 😀 😀 😀

 120. Soptik21 | 18.12.2015 z 22:46 |

  @Me
  Jasně, díky 🙂
  Jen některé lidi nepřesvědčím 🙂 Jak řekl Les Brown (a jiní): “Člověk, který je přesvědčen proti své VŮLi si stejně nechává původní NÁZOR.” 😀

 121. Zizal | 14.2.2016 z 10:40 |

  Ahoj všichni, chtěl bych se zeptat zda lze Oven cleaner použít i na čištění vnitřku u mikrovlných trub?

 122. Soptik21 | 14.2.2016 z 15:43 |

  @Zizal
  A proč? Osobně bych spíše použil LOC, ZOOM nebo Jemný čistící prostředek. 🙂

 123. Martina | 18.4.2016 z 22:53 |

  Ahojky, mám dotaz na prací program a praní funkčního oblečení. Je možné outdoorové oblečení prát i v pracím gelu, který již obsahuje aviváž? Běžně aviváž “změkčuje” tak, že obalí vlákno, ale tím změní jeho vlastnosti, což je u funkčního oblečení nežádoucí. Jak pracuje aviváž a prací gel + aviváž z prací řady od amway? Děkuji

 124. Kuči | 27.4.2016 z 16:53 |

  Caudy, mám pár dotazů na L.O.Céčko. Budu moct mluvit, když si demonstrativně loknu pár doušků tohohle produktu ? 😀 Druhá otázka je jestli si můžu umýt všechnu zeleninu a ovoce tímto produktem ??? 😀 popřípadě bych uvítal další typy na použití.
  Díky 😉

 125. @Kuči

  Na omytí ovoce a zeleniny se doporučuje Dish Drops ředěný v poměru 1 ml na 5 litrů vody. Ovoce nebo zeleninu namočit na pár minut (max. na 5 minut) a dobře opláchnout:
  https://www.amway.com.hk/amway/en/home-care/dish-care/488/ a potom rozkliknout Instructions for Use

  K LOC je víc informací tady:
  https://www.amway-fakta.cz/amway-vyrobky/#comment-2306

  Lokat LOC nedoporučuju, je to koncentrát a není to náhražka XS, je to čistidlo na podlahy. 🙂 Osobně bych si nelokal ani ředěného. I když podle mě furt lepší loknout si ředěného LOC než SAVA s chlórem. 🙂

 126. Soptik21 | 4.5.2016 z 23:16 |

  @Kuči

  …tak to já si loknul, LOC a Dish Dropsu… Mluvit jsem mohl 🙂 ale čokoláda je fakt lepší ti můžu říct :-p

 127. Kuči | 25.5.2016 z 16:25 |

  Ahoj všichni mám dotaz na kávy jsou nějaké srovnávací tabulky k tomuto tématu ??? na rce jsem nic nenašel

  Děkuji za odpověď

 128. Kuči | 15.6.2016 z 17:34 |

  Ahoj chtěl bych poprosit o srovnání Ječmenu od firmy Green ways a Nutrilite Daily mamka mi stále chlastá ječmen a zkrátka nevím jak jí vysvětlit, že Daily je pro ní přínosnější 😀

  • Nechtěj srovnávat nesrovnatelné… Ale co to třeba zkusit pro začátek takhle?
   Podle téhle tabulky (http://www.ways.cz/cs/jecmen) obsahuje ten jejich preparát úplně minimální množství vitaminů a minerálů. Píšou tam 2x denně 1 čajová lžička a jinde zase uvádějí že lžička = 1 g, takže ta denní dávka budou ty 2 g. Ale abys do sebe dostal nějaké rozumné množství vitaminů a minerálů, co je v jedné dávce Daily, tak to vypadá, že bys musel spořádat asi celé balení naráz. 🙂 Stačí se podívat na %DDD u jednotlivých látek a přepočítat si je na tu denní dávku.
   Ječmen má sice navíc aminokyseliny, ale je jich tam řádově desítky miligramů ve 2 gramech. NUTRILITE protein obsahuje ty samé aminokyseliny v podstatně větším množství – v 0,53 g dostaneš podobné množství aminokyselin, jako ve 2 g ječmene.
   No a navíc k tomu všemu obsahuje Daily koncentráty ze 7 druhů rostlin.
   A srovnej si cenu za 1 tabletu Daily (10,41 Kč pro distributora) proti 2 g ječmene (na internetu jsem našel 220 g za 1150 Kč, takže nějakých 10,45 Kč za 2 g). Takže prakticky stejná cena, ale v Daily máš podstatně větší obsah vitaminů a minerálů.
   Jak to vidím já, ať si mamka raději koupí Daily s Nutrilite proteinem. Při té dávce aminokyselin, kterou má ten ječmen, ti to jedno balení proteinu vystačí tak na 849 dávek :-), takže cena se ti zvedne asi o korunu, ale máš v sobě daleko víc minerálů, vitamínů a koncentráty ze 7 různých rostlin.

  • soptik21 | 15.6.2016 z 20:16 |

   Srovnával jsem to před pár lety
   ( https://www.uloz.to/xjXddcny/srovnani-jecmen-vs-daily-jpg ). Nebral jsem v úvahu koncentráty obsažené Daily. Porovnával jsem čistě jen obsah vitamínů a minerálů 🙂

 129. Katka | 27.6.2016 z 10:17 |

  Dobrý den, chtěla bych se zkusit zeptat touto cestou, zda se tu najde někdo, kdo by měl zkušenosti s použitím nějakého výrobku Amway do bazénu místo klasicky používané chemie, kterou tam je třeba pro zachování kvality vody dát.
  Předpokládám že by to mohl být Dish Drops, LOC, ale možná je i jiná varianta.
  Děkuji a pěkné letní dny přeji. KR

  • Soptik21 | 15.7.2016 z 13:03 |

   My dáváme do dětského bazénku 1 pumpičku LOC na 100-150 litrů vody, aby se voda brzy nekazila. S velkými bazény zkušenost nemám, ale možná by to šlo přepočítat?

 130. Marek Suchomel | 13.7.2016 z 6:34 |

  Mám otázku na tablety do myčky. Mám klienta, který je pekař a používá jiný druh myčky, ve které není zásobník na tabletu nebo prášek, ale vše dává přímo do prostoru s nádobím. Usazuje se mu hodně vápníku a potřeboval by čistič, který dokáže odvápňovat.
  Další jeho otázka byla, zda máme nějaký čistič na hliníkové nádobí a na žulové kamenné desky, aby nebyl čistič kyselý a dobře odmašťoval. Má v pekárně 2 žulové desky, za které dal několik desítek tisíc a chce si je udržovat v co nejlepším stavu.
  Díky moc za odpovědi 🙂

  • Pokud se v myčce usazuje vodní kámen, tak je to známka toho, že buď myčka nemá iontoměnič, nebo je už zničený v důsledku nepoužívání soli.
   Na odstranění vodního kamene z myčky bohužel Amway nenabízí žádný výrobek (ve standardních myčkách, kde je iontoměnič, je zbytková tvrdost zanedbatelná a vodní kámen se v nich prakticky neusazuje), takže takové výrobky nacházejí uplatnění jen v oblastech s extrémně tvrdou vodou.

   Pro odstranění vodního kamene může do myčky nasypat 1-2 sáčky kyseliny citronové a pustit program bez nádobí. Kyselina citronová je běžnou součástí nepoměrně dražších čističů myček a prodává se v sáčcích po 40 g za cca 7 Kč, nebo si za cca 80 Kč může rovnou koupit kilovku. Po proběhnutí cyklu bych ještě jednou projel myčku s jednou tabletou mycího prostředku (pro odstranění mastnoty a neutralizaci zbytků kyseliny citronové). Při větším množství usazenin vodního kamene opakovat první krok.

   Na čištění hliníku a (předpokládám leštěné) žuly je jednoznačně nejlepší použít LOC Jemný čistící prostředek. Abrazivní složka je velice jemně mletý uhličitan vápenatý a tenhle prostředek je jemnější, než běžné tekuté drátěnky, takže se dá použít i na hliník. Taky obsahuje povrchově aktivní látky a terpeny z pomerančového oleje, které skvěle odstraňují mastnotu.

 131. Amway-Fakta | 20.9.2016 z 1:19 |

  Vzkaz pro Martina: Vaše otázky jsem předal odborníkům. Jakmile přijde odpověď, zašlu Vám je.

 132. Michal | 15.10.2016 z 10:15 |

  Dobrý den, je Sa8 Black vhodný i na termoprádlo se střibrnými vlákny ?
  Děkuji

  • Pro praní funkčního prádla se doporučuje SA8 Delicate. Ten se od SA8 Black liší se v tom, že je neenzymatický a neobsahuje inhibitor přenosu barev.

   Podle tohoto článku to vypadá, že první vrstva funkčního prádla může být z merina (vlny), takže tady SA8 Black nedoporučuju (kvůli obsaženým enzymům). I když některé konkurenční prostředky obsahují enzymy, tak v doporučení se u nich vždycky píše “nepoužívat na vlnu a hedvábí”. Takže platí, že pokud tvoje prádlo obsahuje vlnu, pak použij SA8 Delicate. Pokud obsahuje jen umělé materiály, pak je ještě otázka, jaký vliv by měl inhibitor přenosu barev obsažený v SA8 Black. To se mi nepodařilo dohledat, ale vzhledem k tomu, že se jedná o polymer, byl bych opatrný. Nenašel jsem ani jeden konkurenční prostředek, který by tento typ látky obsahoval, takže si myslím, že nějaký důvod tam bude. Ze stejného důvodu bych na funkční oblečení nedoporučoval SA8 Liquid, protože obsahuje optický zjasňovač (taky polymer), o kterém se tvrdí, že může ovlivnit vlastnosti materiálu, protože zůstává sorbovaný na tkanině.

   Takže bych určitě zůstal u SA8 Delicate.

   P.S.: Volba prostředků se neřídí tím, jestli prádlo obsahuje stříbro nebo ne. To je tam kvůli antibakteriálnímu účinku.

 133. Marcela | 16.10.2016 z 19:50 |

  Zdravím,
  již jsem hoooooooooooodně dlouho nějak nepotřebovala žádny výrobek od Amway a s podivem jsem zjistila, že ne všechny původní výrobky jsou v prodeji. Chci se zeptat, existuje-li ještě leštěnka na auto ???
  Díky za odpověď, M

  • Amway-Fakta | 16.10.2016 z 19:56 |

   Bohužel, autokosmetika už v nabídce není. Amway čas od času reviduje svůj sortiment s ohledem na prodeje a výrobky, které nejsou moc prodávané, stahuje a nebo nahrazuje novými. Osobně si pamatuji případ leštěnky na podlahu Durashine, která byla stažena z trhu paradoxně proto, že byla příliš kvalitní. Jedna lahev nám doma vydržela na 3 naleštění a každé z nich vydrželo na podlaze přibližně 1 rok, díky čemuž se tohoto výrobku prodávalo málo.

   • Stažený výrobek z důvodu, že byl PŘÍLIŠ KVALITNÍ? Fakt? To jsem ještě nezažil. 🙂 🙂 🙂 V jaké době byl v prodeji?

    • Amway-Fakta | 17.10.2016 z 21:12 |

     Ono když se to řekne takto, tak to fakt vypadá divně, ale je to pravda. Durashine byl v prodeji ještě v roce 2002, ale bohužel se skoro neprodával – jak jsem psal, jedna láhev vydržela asi 3 roky, protože prostě ta vrstva leštěnky byla prakticky neopotřebovatelná. Kdo pamatuje, dá mi za pravdu. Ještě dnes se po ní lidé ptají, a to už je 14 let, co není na trhu.

 134. Pavel | 14.11.2016 z 11:26 |

  Dobrý den, mám dotaz: mám doma ještě poslední zbytky Permaclearu. Můžu ho na zimu naředit lihem a použít ředění jako v létě? Děkuji

  • Lihem (ethanolem) raději ne, ale když použiješ místo ethanolu isopropanol, neměl by to být problém. Permaclear totiž obsahuje jako rozpouštědlo isopropanol. Teoreticky by tedy neměl být problém s tím, aby sis předem naředil isopropanol vodou podle návodu na Permaclearu v poměru používaném do zimy, a potom tuto směs smíchal s Permaclearem ve stejném poměru, jaký se používá v létě.

   Tedy: kup si isopropanol (1 litr se prodává za 230 Kč), nařeď ho do zimy v poměru 1 díl isopropanolu a 3 díly vody, pořádně promíchej a výslednou směs smíchej v poměru s Permaclearem v poměru 1 díl Permaclearu na 20 dílů směsi.

   Výsledná koncentrace účinných látek bude stejná, jako když používáš Permaclear v létě, ale směs ti nezmrzne.

   Nemám to ale vyzkoušené a vzhledem k tomu, že už se Permaclear neprodává, tak to už ani nemůžu vyzkoušet. Takže je to bez záruky.

 135. Michal | 14.11.2016 z 19:08 |

  Dobrý den, má kamarádka má velmi suché a tvrdé vlasy, dokonce ji kadeřnice doporučila aby pro zjemnění použila kokosový olej, kterým si namastí ruce a pak vmasíruje do vlasů…
  Myslíte že náš satinique na suché vlasy by pomohl ?, popř. jiné doporučení

  Děkuji

 136. Zdeněk | 16.11.2016 z 14:47 |

  Jen technická – co je lepší na praní barevnýho prádla a proč?

  SA8™ Delicate Jemný tekutý prací prostředek
  nebo
  SA8™ Tekutý koncentrovaný prací prostředek

  Jakej je v nich vlastně rozdíl? Když čtu popisky, přidou mi téměř to samé. 🙂

  Předem dík 🙂

  • Složení je velice podobné s jedním podstatným rozdílem: SA8 Delicate neobsahuje enzymy, protože je určen mj. i pro praní vlny, kterou by enzymy mohly poškodit.

   Jak SA8 Delicate, tak SA8 Liquid můžeš použít na barevné prádlo, protože ani jeden z nich neobsahuje bělidlo. SA8 Liquid navíc obsahuje ještě opticky zjasňující látku, takže je vhodný i pro praní bílého prádla.

 137. Paloma | 2.12.2016 z 8:53 |

  Zdravím Vás, a cituji dotaz prospekta a prosím (je-li to možné) o odpověď.
  “Dobrý den, kde lze dohledat přesné a konkrétní složení výrobků? Proč nelze dohledat na stránkách? A proč tuhle informaci nejsou schopni sdělit ani vaši dealeři? Děkuji.”

  • Amway-Fakta | 2.12.2016 z 11:06 |

   Složení výrobků samozřejmě k dispozici je. Pro výrobky řady Amway Home je možné jej dohledat na této stránce.
   U nových výrobků ho firma již uvádí na českých stránkách, např. odkaz zde.
   Kosmetika má přesné složení uvedené na obalech jednotlivých výrobků. Na českých stránkách sice není, ale když bude dotyčný chvíli pátrat, tak si složení dohledá (např. na ruských stránkách ho v angličtině mají – namátkou třeba zde). Ale možná bude dobrý nápad apelovat na firmu, ať složení uvede i na českých stránkách a aktualizuje ho. Směle do toho. 😉

 138. Paloma | 18.12.2016 z 18:01 |

  Ahoj Admine,
  prosím Tě, chtěl bych zjistit, jestli je Truvivity vhodné užívat při kojení a v těhotenství? Potřeboval bych nějakou věrohodnou odpověď, protože tyto skupiny jsou hodně specifické. Moc Ti děkuji za super web.

  • Amway-Fakta | 20.12.2016 z 11:16 |

   Našel jsem k tomuto výrobku časté dotazy v angličtině, kde je uvedeno: “This product is not designed for pregnant women or nursing mothers and these individuals should consult with a licensed physician before taking this product.”

   • Já bych k tomu jen doplnil, že tohle je obecné tvrzení, které se uvádí na všech výrobcích tohoto typu z toho důvodu, že si nikdo nevezme na triko, kdyby se náhodou něco stalo a taky proto, že z logických důvodů nikdo neudělá klinickou studii, aby zjistil, jestli náhodou nedojde užíváním produktu k poškození plodu nebo zdraví dítěte. Je to na lékaři, aby zhodnotil zdravotní stav matky a posoudil, jestli potřebuje doplnit látky, které jsou v Truvivity obsažené, nebo zda jich má v těle dostatek a zvýšený příjem by mohl představovat riziko pro dítě.

 139. Paloma | 27.3.2017 z 12:13 |

  Dobrý den, admine. Právě jsem byl informován svými známými, že Amway výrobky jsou velice zdraví škodlivé a mohou prý způsobit i autoimunitní onemocnění. Já jsem už léta distributor Amway a naprosto spokojený a nadšený, ale chci se podělit o svou zkušenost a pomoci objasnit některá fakta. Lidé jsou dnes zmatení spoustou lží a polopravd z různých “věrohodných” zdrojů..
  Moc děkuji a těším se na odpověď.

  Zde nějaký link, kde se prý hodně dozvím. 🙂

  Pozn. admin: link na nevěrohodné stránky odebrán (zaslán chemikovi k vyjádření)

  • A to tvrdili o Amway výrobcích všeobecně, nebo o nějakém konkrétním výrobku?

   • Amway-Fakta | 27.3.2017 z 15:49 |

    Zběžně jsem koukal na ty stránky, které mu doporučili a pokud vycházeli z těch hoaxů, které tam byly uvedené, tak museli dojít k tomu, že jediný “vhodný” kosmetický výrobek je ten, který si doma uklohníme z vody a vzduchu (samozřejmě obojí musí být přečištěné). 🙂 Těchto hoaxů koluje na Internetu spousta a lidé, kteří se neorientují v chemii snadno podlehnou dojmu, že jakmile to zní “dostatečně vědecky” (tj. je tam obsažen chemický název a pojmy jako karcinogenní, toxický, endokrinní disruptor apod.), tak to musí být pravda. Proto jsem přeposlal odkaz odborníkovi a připojil žádost o zhodnocení. Doufejme, že se brzy objeví reakce.

   • Paloma | 27.3.2017 z 17:52 |

    Obecně jim nic nebylo dost dobré. tak bych to asi shrnul. Poslali mi další “věrohodné” odkazy.. Uvedu jen jeden: www.********.cz, stejně to je boj s lidskou řekněme neinteligencí.. 🙂 Díky za support, jste borci.

    • Amway-Fakta | 27.3.2017 z 23:15 |

     Lidi, co věří kdejaké poplašné zprávě, nemá smysl řešit. Ti dostanou rakovinu už jen z toho strachu, ve kterém neustále žijí. 🙂

  • Soptik21 | 28.3.2017 z 8:48 |

   A co používají oni? V čem myjí nádobí? V čem perou? Čím se myjí? Co jedí? Co takhle chemické postřiky ovoce a zeleniny, to jim nevadí? Nebo někomu vadí aditiva a barviva v potravinách, oni jsou s tím Ok? Jedí maso, co růstové hormony dávány zvířatům? Co pijí, chlór jim nevadí, zbytky léků jim nevadí? atd.

   Dostanou na produkty co používají 100% záruku? Třeba, když sní půl pytlíku těstovin a nechutnají jim? Někdo si tu je jist kvalitou toho co vyrábí a prodává, ale “konkurence” Amway to není 😀 😀 😀

  • Byl jsem požádán o reakci, tak odpovím, i když už se budu asi posté opakovat.

   V dnešní době si zřejmě každý, kdo zvládne na Internetu nalézt stránky Wikipedie, myslí, že mu to nahradí studium vysoké školy. A tihle lidé pak papouškují informace ze seriózních vědeckých prací, které nevědomky překrucují a výsledkem je guláš polopravd a lží, který se nazývá hoax, přesně jak Admin uváděl výše.

   Prošel jsem si ten odkaz a vidím tam zcela zásadní problém. Autorka zapomněla na seznam nebezpečných chemikálií obsažených v kosmetice zařadit H2O a NaCl!!! Obě tyto látky jsou obsažené ve výrobcích firmy, kterou autorka těch stránek doporučuje!

   První látka (H2O) je vysoce nebezpečná, pokud se nachází v pevném stavu na vozovce ve formě souvislé vrstvy. Asi bychom ani nespočítali, kolik mrtvých lidí má tato vysoce nebezpečná látka na svědomí. Stejně nebezpečné je pevné skupenství této látky ve formě kuželu s vrcholem nasměrovaným směrem dolů. Je prokázáno, že po uvolnění tohoto útvaru z okapu či střechy může dojít vlivem fyzikálních zákonů ke zrychlenému pohybu směrem k zemi, kde, pokud dojde ke kontaktu s hlavou člověka stojícího pod okapem, může tato forma H2O vyvolat perforaci lebky a následnou smrt.
   Ale lepší to není ani v ostatních skupenstvích. Pokud jí člověk zkonzumuje v tekutém stavu dostatečné množství najednou, dochází ke kolapsu organismu v důsledku narušení osmotické rovnováhy. Je také prokázáno, že vdechnutí této nebezpečné látky může způsobit udušení. No a konečně ve skupenství plynném za určitých teplot je prokázáno, že dlouhodobější kontakt s touto formou způsobuje silné popáleniny, puchýře a dokonce i smrt.

   Druhá látka (NaCl) je podobně nebezpečná. Její zvýšený příjem způsobuje vysoký krevní tlak. Pokud jí přijmeme dostatečné množství najednou, může dojít i ke smrti, opět kvůli narušení osmotické rovnováhy!

   Pro ty, komu to ještě nedošlo, samozřejmě se jedná o ironii, protože ta první látka je voda a druhá je kuchyňská sůl. Nepředpokládám, že byste kvůli těm hovadinám, co jsem napsal výše, přestali pít vodu nebo si solit jídlo nebo používat kosmetiku, která obsahuje tyto látky. Fór je v tom, že jsem ani já v ničem nelhal.

   A teď vážně.

   Všechny ty nesmysly, které autorka uvádí v odkazu, který mi byl zaslán, (a vlastně i ty, které jsem uvedl výše) mají jednu společnou vlastnost – vytržení z kontextu. V tomto případě se jedná o to, že nikde není uvedeno dávkování, při kterém k těm nežádoucím účinkům dochází.

   Příklad? Třeba donekonečna omílané parabeny.

   Parabeny jsou běžně používané konzervační látky a najdeme je jak v kosmetice, tak např. v potravinách (označovány mohou být buď názvem nebo kódem; nejpoužívanější jsou methylparaben – E218, ethylparaben – E214, propylparaben – E216, butylparaben – E209). Z hlediska bezpečnosti jsou posuzovány už přes 30 let a používány už jsou více než 100 let.

   Posouzením všech vědeckých studií, které byly publikovány v uplynulých několika desítkách let, došli vědci k závěru, že parabeny jsou za podmínek, za jakých se normálně používají, naprosto bezpečné.

   A nyní k těm takzvaným “kontroverzím”. Některé studie ukázaly, že parabeny mohou fungovat jako endokrinní disruptory (látky, které působí jako hormony v endokrinním systému a narušují fyziologické funkce endogenních hormonů). Je to téma, které je na Internetu často nafukováno a největší množství dotazů ohledně parabenů se týká právě tohoto, protože estrogenní aktivita je někdy spojována s rakovinou prsu.
   V roce 2004 byla publikována studie, ve které byly nalezeny parabeny v nádorových buňkách. Problém s výše uvedenou studií byl ten, že vědci zkoumali přítomnost parabenů pouze v nemocné tkáni. Studie tedy neukázala, že by parabeny byly příčinou vzniku rakoviny, jenom ukázala, že tam byly přítomny, čili se z toho nedají činit žádné závěry, protože se mohly nacházet i ve zdravé tkáni. To potvrdil i autor studie, který v reakci na mediální kampaň přímo prohlásil: “No claim was made that the presence of parabens had caused the breast cancers.”

   Skutečnost je totiž taková, že i když parabeny s delším alifatickým řetězcem mají nějakou estrogenní aktivitu (ta roste s délkou řetězce, čili v pořadí: methyl < ethyl < propyl < butyl < isobutyl paraben), tak tato aktivita je velmi malá (pro butylparaben se uvádí, že je 10.000-100.000x menší než estradiol, který se běžně nachází v lidském těle), takže opravdu žádné riziko nehrozí. In vivo testy ukázaly, že aktivita parabenů je 10.000x menší než aktivita fytoestrogenů, které běžně konzumujeme každý den ve stravě.

   Alergické reakce, což je další téma poměrně hodně nafukované, vyvolávají parabeny jen u malé části populace (uvádějí se méně než 2%; pro srovnání, na vůně jsou alergická 4% lidí). Pokud je někdo alergický na parabeny, pak pro něj samozřejmě bude vhodné kupovat výrobky bez parabenů, ale v praxi se s takovými případy příliš nesetkáme.

   Z výše uvedených důvodů jsou parabeny obecně uznávané jako bezpečné konzervanty všemi regulačními orgány, např.:

   http://ec.europa.eu/health/scientific_committees/consumer_safety/docs/sccs_o_041.pdf
   http://www.fda.gov/cosmetics/productsingredients/ingredients/ucm128042.htm
   http://www.cancer.org/cancer/cancercauses/othercarcinogens/athome/antiperspirants-and-breast-cancer-risk
   http://www.cosmeticsinfo.org/HBI/9

   Mimochodem, v přírodě jsou parabeny (konktrétně methylparaben) obsaženy např. v borůvkách nebo třeba v mrkvi, olivách nebo jahodách, které si je syntetizují jako ochranu před mikrobiálním napadením. Propylparaben najdeme třeba v mangu a v moruši, butylparaben si zase syntetizuje druh mořských bakterií (Microbulbifer). Legrace je, že i kosmetické firmy, které se rozhodly přejít na tzv. paraben-free produkty, přiznávají, že to nedělají z vědeckých důvodů, ale z komerčních. Jenže nepoužívání parabenů s sebou přináší další nevýhody, které jsou zmíněny v rozhovoru s vývojářem kosmetiky zde:
   https://www.amway-fakta.cz/kosmetika-z-pohledu-experta-video/

   A podobné je to i s těmi dalšími látkami. Nevím, jestli to ti autoři dělají naschvál a pak se baví, jak se ty nesmysly šíří, nebo to dělají z nevědomosti. A existence internetu jim usnadňuje své výtvory šířit mezi lidmi. A výsledek je, že jim na lep sedla spousta lidí, kteří nerozeznají skutečnost od výmyslů.

 140. Paloma | 29.3.2017 z 8:31 |

  Ahoj admine, je prosím v budoucnu možné (za předpokladu, že to posoudíš jako důležité) zpracovat srovnání s https://www.dedra.cz/?

  Díky moc! 🙂

  • Amway-Fakta | 29.3.2017 z 12:04 |

   Vzhledem k výsledkům tohoto testu, kde výrobek firmy Dedra pral “velmi špatně”, bych řekl, že toto srovnání nemá smysl. Aby totiž mělo srovnání smysl, je nutné srovnávat srovnatelné. Je možné, že se od té doby Dedra zlepšila, ale bohužel mi nejsou známy žádné novější výsledky testů, které by to prokázaly.

   • Miki | 2.7.2017 z 18:56 |

    Dobrý den, nedávno jsem se bavil s jednou hodně schopnou paní, která svého času registrovala do Dedry 3 lidi/den, téměř každý den v měsíci a měla pod sebou obrat cca 1mil. Teď z toho však nemá téměř nic. Srovnání Amway / Dedra by mě také velmi zajímalo. Nejde tolik o funkčnost výrobků, ale spíše o srovnání systému. Uvědomuji si, že jsou výrobky důležité, ale co vím, tak zakladatelé hodně propagují Dedru jako ČESKOU firmu (ačkoliv se již stihli rozhádat a každý jde jinou cestou). Viděl jsem jejich katalog a dle mého názoru je většina výrobků z Číny (nic proti Číně, ale nesplňuje to onu základní vlasteneckou myšlenku, na které staví).. Po rozmluvě s onou paní, které je mi dost líto, mi přijde, že u Dedry zakladatelům jde především o jejich zisk a ne že by mohli pomoci dalším lidem získat časovou a finanční svobodu, případně splnění dalších snů, jako je tomu u Amway.
    Díky za případnou reakci.
    Miki

    • Amway-Fakta | 2.7.2017 z 20:38 |

     Mě by zajímalo, proč z toho ta paní, co měla obrat 1 mil. Kč, dnes nic nemá. 😉 Jinak o firmě Dedra nemám žádné podrobnější informace. Někde jsem zaslechl, že majitelé Dedry a Eurony jsou bratři (prý jsou spolu rozhádaní, ale co je na tom pravdy, nevím), ale víc jsem se o to nezajímal, protože kvalitativně jsou jejich výrobky úplně někde jinde, než Amway.

     Možná tu bude někdo, kdo bude mít o této firmě víc informací. Jinak samozřejmě můžete dát odkaz na tuto diskuzi té paní, ať se tu s námi podělí o zkušenosti s konkurenčním MLM. Pak si budeme moci obě firmy srovnat. Třeba její zkušenost pomůže dalším lidem.

    • Amway-Fakta | 2.7.2017 z 21:07 |

     Teď jsem koukal na provizní systém Dedry. Jedná se o primitivní unilevel systém s provizemi do 5. – 10. úrovně, podle toho, kolik aktivních zákazníků máte. Provize za prvních 5 úrovní je vyplácena vždy, provize z ostatních úrovní jen při splnění počtu zákazníků v 1. linii. Jako v každém unilevel systému, jsou provize odstupňované podle “hloubky” a zde i podle kategorie výrobků. V případě drogerie, kde jsou provize nejvyšší, je to:
     1. úroveň: 8%
     2. úroveň: 3%
     3. úroveň: 2%
     4. úroveň: 1%
     5. úroveň: 0,7%
     ————————
     6. úroveň: 0,6% (pokud máte 6 aktivních zákazníků v 1. linii)
     7. úroveň: 0,4% (pokud máte 7 aktivních zákazníků v 1. linii)
     8. úroveň: 0,2% (pokud máte 8 aktivních zákazníků v 1. linii)
     9. úroveň: 0,1% (pokud máte 9 aktivních zákazníků v 1. linii)
     10. úroveň: 2% (pokud máte 10 aktivních zákazníků v 1. linii)

     Bonusy jsou podmíněné osobními nákupy v určité výši.

     Takže stručně: marketingový plán s omezeným potenciálem zisku, bonusy podmíněné osobním nákupem a kvalita zboží s otazníkem (viz výše). O něčem, jako je rada distributorů, která by sloužila jako poradní orgán firmy, u Dedry nevím.

 141. Soptik21 | 29.3.2017 z 14:20 |

  Já bych byl zase pro srovnání Eurony a Missivy. Distributoři Missivy Prý s oblibou tvrdí ”že jsou jako Amway, jenom lepší” 😀

 142. Missiva začala v roce 96, její priorita byla hlavně ekologie a produkty denní spotřeby, převážně produkty na úklid a praní. Později přišla i s produkty z řady personální kosmetiky. Kvalitativně jen z pozice spotřebitele ne chemika jsou to produkty funkční a cca 10 let je naše rodina používala. Amway máme možnost používat také cca 10 let, takže se dá říci, že to mohu posoudit celkem objektivně. Srovnávat kosmetiku Missivy a Artistry Amway nelze tady je diametrální rozdíl a moje žena po deseti letech v Amway a používání kosmetiky Artistry vypadá lépe, než před deseti lety, kdy do té doby používala kosmetiku firmy Missiva. 🙂 Kde může Missiva mluvit o slušné kvalitě, tak jsou čistící prostředky, ale i zde má Amway navrch jak s kvalitou, tak kupodivu i s cenou. Problematický produkt je u Missivy jejich vlajková loď prací řada Permon, která má slabší účinnost a bohužel i negativní vliv po delším používání na vnitřek pračky. SA8 premium je co se týče praní mnohem lepší produkt. Celkově bych ze zkušenosti hodnotil produkty obou firem kladně s ohledem na přístup k životnímu prostředí. Nic méně Amway je logicky i s ohledem na vývoj, výzkum, investice kvalitativně na jiné úrovni. Srovnání byznysů i z jiných pohledů je velmi odlišné. 🙂

  • Soptik21 | 1.4.2017 z 13:08 |

   Aha, super, díky moc 🙂
   Nevěděl bys, jak je to u nich s odměnami a bonusy? Nebo mají třeba něco jako obdobu našeho LTS? A co školící systém…
   Díky 🙂

   • Bonusy mají 3% až 21%. Obrat na 21% 25000 b.h. je to cca 270.000,- Sponzorská odměna 4% je vyplácena jen, když máš mimo 21% 25000 b.h. Od 14.000 b.h. do 24.999 b.h. je vyplácena 2% sponzorská odměna. Při nižších zbytkových bodech, než 14000 b.h. sponzorská odměna není. Něco jako LTS nemají. Mají výlety pro Rubíny, bývala to Itálie nebo také Egypt. Rubín je v současnosnosti jejich nejvyšší dosažený odznak. Dvojnásobný obrat, než je 21% a 2% odměna. Splní to cca 5,6 lidí z celé firmy. Školící systém, tak jak ho známe v Amway neexistuje. Doporučují sice knížky, učí se obchodní dovednosti, ale to je asi tak všechno. Stačí? 🙂

 143. Marek Suchomel | 2.4.2017 z 19:58 |

  Z Missivy znám osobně jednoho člověka, kterému jsem ukazoval před pár lety plán, byl dokonce na open meetingu v Brně. S Missovou loni skončil a přešel k OVB 🙂 Samozřejmě jsem se dozvěděl tenkrát, že Missiva je jako Amway, jen o něco lepší 🙂

 144. Michal | 10.4.2017 z 15:33 |

  Dobrý den, které vyrobky se nejlépe hodi na lupenku ? Aby zmirnili projevy na pleti.. ci úplně uzdravili ?

  • Dobrý den. Výrobky Amway nejsou léky, takže pokud se chcete léčit, obraťte se na lékaře. Existuje sice seznam povolených zdravotních tvrzení pro jednotlivé živiny, látky, potraviny nebo kategorie potravin, ale je potřeba si uvědomit, že i v tomto případě jejich případné účinky závisejí na dávkování. Potravinové doplňky slouží hlavně k tomu, aby člověk, který z nějakého důvodu nekonzumuje vyváženou a rozmanitou stravu, příp. konzumuje nevhodně upravované potraviny, mohl dostat do sebe potřebné množství živin.

   V povolených zdravotních tvrzeních se např. dozvíte, že mezi živiny, které přispívají k udržení normálního stavu pokožky (za předpokladu, že potravina jich obsahuje dostatečné množství), patří: biotin, jod, niacin, riboflavin, vitaminy A a zinek a že vitamin C přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci kůže. Ale v případě nemoci je potřeba se poradit se svým lékařem, protože jinak můžou nastat kontraindikace s léky apod. Lékař jediný může určit správný způsob léčby.

   Pozn. admin: doplněn odkaz na seznam povolených zdravotních tvrzení.

 145. Chosse | 14.4.2017 z 16:26 |

  Zdravim,

  chci se zeptat, ktery pripravek z oblasti pece o domacnost je povazovan jako dezinfekce? nemohu to na eshopu najit, vsude u LOC pripravku se pise spis ze cisti, poradi si se vsemi typy spiny a necistot, ale nikde zminka o dezinfekci. Pritelkyne se me na to ptala, chce hlavne neco na zachod a do kuchyne, protoze se nam tu prochazi pes. Bohuzel jsem nevedel jak ji odpovedet, tak se doma jednoho dne objevil SANYTOL (klidne do cenzury, nejsem tady abych podporoval konkurenci)

  Diky za odpovedi 🙂

 146. Amway-Fakta | 29.4.2017 z 11:55 |

  Kateřina: Vzhledem k tomu, že odpověď na Váš dotaz přesahuje zaměření stránek Amway-Fakta, bylo Vám vyjádření chemika zasláno e-mailem.

 147. Paloma | 9.5.2017 z 9:41 |

  Ahoj,
  prosím o radu. Bylo by možné zjistit, zda-li jsou sprchové gely GH vhodné pro intimní hygienu? Vím, že se na to prodávají speciální výrobky. Ty mi ovšem složením připadají více nevhodné, než naše GH. Pro Tvé info třeba od JUST. Moc Ti děkuji, jsi super!

  • Výrobky pro intimní hygienu se moc neliší od těch běžných. U Justu se v podstatě jedná o směs povrchově aktivních látek (to, co pění a myje) a pár extraktů z rostlin s protizánětlivými účinky. Rozhodně bych dal přednost G&H výrobkům. Jednak kvůli ceně a taky kvůli tomu, že v nich nejsou sulfáty (narozdíl od Justu). A extrakty s protizánětlivým účinkem jsou v nich taky.

 148. Paloma | 10.5.2017 z 10:55 |

  Ahoj, věděl by někdo, čím odstranit z prádla zaschlý lak na nehty? Díky. 🙂

 149. Paloma | 19.5.2017 z 15:18 |

  Ahoj. Prosím o info, zda-li lze srovnat produkt http://www.cambridge-diet.cz/ s našim Body Key programem, popř. v čem jsou rozdíly?

  Moc díky za odpověď.

  • Soptik21 | 18.6.2017 z 13:25 |

   Srovnání asi moc možné není, vzhledem k tomu, že oba systémy pracuji na rozdílných “principech”. U BodyKey se provede DNA test, na základě kterého se zjistí, jestli více přibíráš po tucích nebo sacharidech, případně zda to máš vyvážené. Poté se zaměřuješ na jídla s určitým poměrem sacharidů, tuků a samozřejmě i proteinu. BodyKey disponuje svou vlastní databázi jídel, do které můžeš přidávat i vlastní recepty, plus Body Key vyvinula i nějaké své vlastní produkty, se zmíněnými poměry. Jedná se vlastně o určitou změnu životního stylu a toho co jíš. Naproti tomu tebou zmíněná firma se striktně zabývá omezením tuku a zvýšením proteinů, alespoň tak to chápu. Zkusil bych se pídit u svých uplinů po pojmu “vysokoproteinová dieta” od Nutrilite, viděl bych v tom hodně podobného 🙂

 150. Paloma | 19.5.2017 z 16:56 |

  Ahoj.
  Mám dotaz týkající se obsahu hliníku v antiperspirantech.
  Je prosím fakt, že jsou tyto produkty zdraví nebezpečné (včetně naší GH Kuličky), nebo se jedná a fámu, jež nestojí na vědeckých podkladech? Moc děkuji za odpověď.

 151. Michal | 15.6.2017 z 8:36 |

  Dobrý den, mam espring uz několik let a u napojení vyvodni hadice, kde tece filtrovana voda jsem si vsiml ze uz neni zadna povrchová úprava.. viz foto v odkazu.
  http://jyxo.info/uploads/88/884d78d8e627df3a6b2cd4bb86d84b883a55b617.jpg

  Je to problem ?
  Nezaznamenal jsem rozdil v chuťi vody..

  A další věc je, že i uvnitř vyvodni hadice jsou nějaké “nečistoty” coz se da resit proplachnutim loc ?

  Děkuji

  • Soptik21 | 16.6.2017 z 8:45 |

   Voda, která teče z filtru, je zbavena chloru a tak se v té hadici při delším stání filtru mohou množit bakterie. Proplachem toho moc nevyřešíš, protože LOC nemá “dezinfekční” účinky, potřeboval bys teda na to nějaký větší driák 😀 Doporučoval bych výměnu celých hadic. Stejně je doporučeno měnit je přibližně každé dva roky z výše uvedeného důvodu. Zmizení povrchové úpravy nevím z jakého důvodu (nám se to nikdy nestalo a je divný, že tobě se to stalo jen na výstupu). Možná to má s tím také souvislost?

 152. Maroš | 29.10.2017 z 19:42 |

  Zdravím, chcel by som sa Vás spýtať na koľko praní Vám/ Vaším zákazníkom vystačí Tekutý koncentrovaný prací prostriedok AMWAY HOME™ SA8™ 1.5 litra a
  Prací prášok na farebnú bielizeň COLOR SA8™ 3kg.

  Ďakujem za odpoveď 🙂

 153. Přeji dobrý den,
  narazil jsem na tento článek: odkaz na blog odstraněn a přeposlán chemikovi k vyjádření
  Vyznáte se prosím někdo v tom složení? Případně by si to tam možná zasloužilo i nějaký komentář od odborníka 🙂
  Děkuji a přeji úspěšný den 😉

  • Ahoj, tak jsem si přečetl odkaz na ten blog, co mi admin poslal, a musím říct, že je to nicneříkající tlachání od člověka, který věří snad všem hoaxům, které existují. Za komentář to fakt nestojí – on vlastně nic konkrétního ani nenapadl, jen napsal, že ničemu nevěří. Jediná konkrétnější informace od něj byla věta:
   “To, že to dítěti nedráždí pokožku nemění nic na tom, že je to plné chemie.”

   A co jako? Chemie = bububu? I voda z kohoutku je chemie – H2O s množstvím rozpuštěných látek jako jsou vápenaté, hořečnaté, sodné, draselné a jiné ionty. Přestanu snad kvůli tomu pít vodu? On možná ano, já ne.

   Základní problém s lidmi jako je on/ona (nevím, nechce se mi pátrat, jaké to má pohlaví), je ten, že si něco přečtou na internetu, rozumí tomu jako koza petrželi, ale vyvozují z toho závěry.

   Ovšem ze všeho nejlepší jsou použité zdroje: server mamavize.cz s velmi “věrohodnými” tvrzeními založenými převážně na hoaxech. No comment… No, aspoň jsem se dobře pobavil, když nic jiného. 😀 😀 😀 😀 😀

   Prý, že je oříšek najít složení našeho výrobku? Jak pro koho. Teď jsem si to stopnul a zabralo mi to cca 5 sekund. Bez nějakých loginů, bez zadávání kódů. Je to veřejně dostupné na netu – stačí se kouknout na krabici nebo obal výrobku a vyťukat tu adresu do prohlížeče. Dělá to tak většina firem a obvykle jsou to informace veřejně dostupné. Stačí jen nebýt slepý. 😉

   Špatná zpráva je ta, že lidem, jako je autor toho blogu, jsou ty informace stejně k ničemu, protože lidi jako on se leknou i toho, že výrobek obsahuje dihydrogen monoxid, začnou googlit a je zle, protože narazí na tento článek:

   https://technet.idnes.cz/nebezpecny-dihydrogen-monoxid-siri-hruzu-studenti-jej-chteji-zakazat-1ey-/sw_internet.aspx?c=A070221_171908_sw_internet_pka

   Pro neznalé chemického názvosloví: dihydrogen monoxid = voda 😀

   No a teď si řekněte, že kalifornští radní, se rozhodli zakázat používání umělohmotných kelímků, protože se dozvěděli, že se při jejich výrobě používá dihydrogen monoxid. K smíchu? Jak komu, podle mě spíš k pláči. Ale když je schopen naletět kalifornský radní na takovou blbost, co chcete od bloggera, který sice na ZŠ propadal z chemie, ale má doma vševědoucí Google, že?

   • Jirka C. | 10.11.2017 z 13:05 |

    Moje žena používá dihydrogen monooxid každý den při sprchování. Snažím se jí to vymluvit, ale nedá si říct. Dokonce ho i pije!
    Já tedy raději zůstávám jen u obyčejné vody. 😀

 154. Barča | 3.1.2018 z 21:07 |

  Dobrý večer,
  Je možné čalounění sedačky vyčistit LOCčkem? Děkuji

 155. Dušan Navrátil | 17.1.2018 z 11:46 |

  Dobrý den, pane Admine. Moc prosím, dalo by se někde sehnat cerfitikát nebo alespoň potvrzení, že kosmetika Artistry (či některá z jejich složek) není testována na zvířatech? A zda má certifikát HCS? (Ten s tím králíčkem). Čím dál tím více, hlavně mladých slečen, používá pouze kosmetiku netestovanou na zvířatech a kvalita a ani nic jiného je nezajímá. Věřím, že by tato informace zajímala více lidí. Děkuji moc za Vaši odpověď.

 156. Arne23 | 24.3.2018 z 14:48 |

  Pekný deň Vám prajem. Mal by som na Admina otázku, či by bolo možné poskytnúť bližšie informácie k produktom ako sú káva a čaj, spôsob spracovania, výhody a pod.pre prezentovanie. Ďakujem Gabriel

  • Amway-Fakta | 26.3.2018 z 8:13 |

   Zdravím, jediné informace, které mám k dispozici jsou ty, které byly zveřejněny v produktových manuálech.

 157. Koukal jsem zrovna na video jednoho českého youtubera. Hádejte co používá: https://www.youtube.com/watch?v=74D_5jg-GGY
  🙂

 158. Marie | 24.5.2018 z 17:47 |

  Mám velmi dobrou zkušenost s pastou na lino Durashine. Bohužel ji v současné době nemohu sehnat. Prosím o radu. Děkuji

  • Amway-Fakta | 4.6.2018 z 11:00 |

   Zdravím, nejste sama, komu tento výrobek chybí. Důvodem pro jeho stažení z trhu byla podle mého názoru skutečnost, že byl natolik kvalitní, že vydržel v průměrné domácnosti několik let a prodeje tím pádem nebyly ve srovnání s jinými Amway výrobky takové, aby se vyplatilo ho držet na trhu. Je ale pravda, že všichni, s kým jsem se bavil (distributoři i zákazníci), kdo jej pamatují, by ho rádi chtěli zpět. Na The Voice jsem myslím viděl příspěvek, kde někdo žádal, aby se tento výrobek vrátil, tak mu můžete dát svůj hlas. Třeba se podaří ho znovu dostat do výroby. 😉

Komentáře jsou zakázány

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close