Amway Malajsie v roce 2020 zvýšila obrat

Blíží se doba, kdy Amway oznamuje celosvětový obrat za uplynulý rok. Bude zajímavé sledovat, jaký vliv měla koronakrize na Amway byznys. Bude obrat větší, stejný nebo menší, než byl v roce 2019? Minimálně o jednom trhu, kde došlo k růstu (a ne zrovna malému), však už dnes víme. Jedná se o Malajsii, trh, který má sice asi jen třikrát více obyvatel než Česká republika, ale který od roku 1976 vyprodukoval 10 Crown Ambassadorů a výše kvalifikovaných distributorů a celkem přes 200 Diamantů a výše.

Obrat malajsijské pobočky Amway v loňském roce vzrostl o 19,3% na 1,153 miliardy ringgitů (asi 6,2 miliardy Kč) z 966,3 milionu ringgitů v roce 2019, což je vůbec nejvyšší hodnota v dosavadní 45leté historii této pobočky. Gratulujeme!

Rating: 10.00/10. From 5 votes.
Please wait...

29 Komentářů k "Amway Malajsie v roce 2020 zvýšila obrat"

 1. to je mazec!!

 2. Avatar for Dušan Navrátil Dušan Navrátil | 27.2.2021 z 22:40 | Odpovědět

  Tak celosvětový obrat Amway je 8,5 mld. USD, viz. oficiální stránky Amway http://www.facebook.com/amway

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 28.2.2021 z 0:03 | Odpovědět

   Dobrý postřeh. Díky. Dnes ráno jsem kontroloval stránku amwayglobal.com a informaci jsem tam neviděl. Teď jsem ji ověřoval znovu a už tam visí, ale s datem 25.2. 😉

  • Škoda, jde vidět že business jde dolů. Bývali lepší léta. Viz. Historie:-(

   • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 6.3.2021 z 22:09 | Odpovědět

    Jak se to vezme. Chápu, že být ve Vaší situaci (rozuměj být majitelem firmy Walmart), tak se nad 8,5 miliardami dolarů možná taky pousměju… Nebo nejste majitelem Walmartu a já se tu bavím s obyčejným čecháčkem, co ohrnuje nos a sám nic nemá?
    Ale když už jste to nakousl, je dobré se podívat kolem sebe, jak si vedou v dnešní době ostatní firmy, jako třeba restaurace. Znám několik (dnes již bývalých) majitelů restaurací, co nad Amway ohrnovali nos, podobně jako Vy. A dnes nevědí, kde jim hlava stojí. A zatímco dnešní doba některé firmy doslova zlikvidovala, Amway zvedla obrat. Ano, bývaly lepší roky, když byl dolar v období finanční krize v USA za babku a za stejné množství cizí měny jste měl spoustu dolarů. Tehdy se obraty díky slabému dolaru vyšvihly na 11,8 miliardy dolarů. Jenže tohle číslo Vám nic neřekne, protože když se kurz dostane zpátky na normální hodnotu, tak to číslo vyjádřené v dolarech zase spadne.
    Zřejmě tyhle základní věci nevíte nebo jste je nepochopil z mého vysvětlení pod příslušnými články a nebo je to pod Vaši rozlišovací schopnost. Nevadí, já Vám to klidně budu opakovat do skonání světa. Času mám dost.

    • Kurz USD je jedna věc. A jak je to s obraty v Čechách??? Nikdy nebyl žádný meziroční pokles??? 🙂

     • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 7.3.2021 z 0:26 | Odpovědět

      Ano, zcela určitě byl. Když jste odešel Vy, tak obrat Vaší skupiny poklesl a zcela jistě to Amway v Čechách málem položilo… 😀
      Vy posuzujete byznys podle toho, jestli nikdy nedošlo k poklesu? To jako vážně? 😀 Kolik takových nadnárodních firem, které mají pobočky ve více než 100 zemích a teritoriích na světě a v každé zemi rostou desítky let po sobě a nikde ani jednou nezaznamenaly propad v obratu, znáte? To je podle Vás jediný ukazatel? Jakože jakmile v některé zemi je jeden rok pokles, tak jsou to žabaři? Vážně??? Nebo tahle hloupá otázka je zase jen pokus za každou cenu plivat, když jste zjistil, že na Váš rýpavý komentář k celosvětovému obratu v dolarech existuje úplně triviální vysvětlení? Cožpak nevidíte sám, jak hloupě to působí? Nebo co těmihle výplody zde sledujete? Mohu se zeptat, zda firma, ve které pracujete, má 25 let po sobě jen samé nárůsty? Děkuji za odpověď.
      Ano, všichni už víme, že jste roztruboval cosi o Amway a o Tescu a nevyšlo Vám to. Jste naštvaný, rozmrzelý, zhrzený. Zřejmě závidíte těm, kdo se chovali zodpovědněji a dnes vydělávají na spolupráci Amway s jinými partnerskými obchody. Já to chápu. Ale jestli chcete zjistit, kdo může za to, jak jste dopadl, koukněte se do zrcadla.
      Přiznám se, že už jsem trochu alergický na tu hloupost (fakt nevím, jak to říct jemněji, tak se neuražte), která čiší z každého Vašeho komentáře. Nevím, jestli to děláte kritikům naschvál, abyste je zdiskreditoval. Jestli ano, tak v tom pokračujte. Jde Vám to dobře. Ale jestli to fakt myslíte vážně, tak fakt nevím.

      • S tím levným USD by to mohla být pravda… Ale vím že když byl USD nad 30 CZK, BYL Amway bod cca 50 Kč místo 40. Zásadní otázka? Byla konecna prodejní cena pro distributory vždy stejná???

       • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 7.3.2021 z 10:01 | Odpovědět

        Splácáváte X různých věcí dohromady a evidentně ani jedné z nich vůbec nerozumíte. Amway body se neodvíjí od kurzu koruny vůči dolaru. Cena se samozřejmě s časem měnila, stejně jako se mění u všech ostatních firem obchodujících se stejným typem zboží. Takže ta Vaše zásadní otázka není zas až tak zásadní, protože odpověď na ni je stejná, ať se budete bavit o jakékoliv firmě, nejen o Amway. A to byste snad mohl vědět, že třeba benzín dnes nestojí stejně jako v 90. letech. I když… vlastně nemusel.

        • Jenže pokles nemusí být jen v penězích. Například počet distributorů v jednotlivých zemích…

         • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 7.3.2021 z 14:19 | Odpovědět

          Pojďme nejdřív vyřešit, co jste nakousl, a neskákejte z jednoho na druhé aniž byste odpověděl na položené otázky a dořešili jsme pokles obratů, ano?

 3. Peckaaaa 🙂 ako vždy, existuje len jediný dôvod, prečo biznis niekde rastie a niekde nie. A nie je to v cene produktov, dobe dodania, vzdelávacích systémoch… jediný rozdiel je mentalita danej krajiny

 4. Pro Admina: ” že jste roztruboval cosi o Amway a o Tescu a nevyšlo Vám to. ”

  😀😀😀

  === Duplikoval jsem svý upliny kterým jsem věřil!
  Copak vy osobně nevěříte svým uplinům???

  A ano nevyšlo to protože Amway nedodržela slib! Tak jako již mnohokrát v historii! 🙂

  Pozn. admin: přeškrtnutý text je ničím nepodložený a jako takový je podle pravidel diskuze považován za pomluvu. Autorovi je poskytnuta lhůta 24 hodin na to, aby své tvrzení doložil, jinak bude jako pomluva smazáno.

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 7.3.2021 z 9:52 | Odpovědět

   Dovolte mi, abych Vás poučil o významu slova duplikace. Duplikace je, když děláte věci naprosto stejně jako jiní, za účelem dosažení stejného výsledku. Vzhledem k tomu, že jste dopadl úplně jinak než Vaši uplini, zjevně se nejednalo o duplikaci.

   • Pozn. admin: raději budu odteď uvádět ty nesmysly na pravou míru přímo ve Vašem komentáři. To, co doplním, bude v závorce a kurzívou.

    Svým způsobem:-)

    Jedním se základů úspěchů je přiznat si svý vlastní chyby!

    Prostě jsem naivně věřil Amway! (Vlastně to nebyla Amway, komu jsem naivně věřil.) Naivně jsem věřil svým uplinům! Udělal jsem chybu (jak se domnívám) a přiznal jsem si to! Po nedodržení dohody a slibů (i když se vlastně se mnou Amway nikdy na ničem takovém nedohodla a ani nic neslíbila) jsem jednoduše z Amway ukončil spolupráci. Tak jako mnoho jiných (z mojí skupiny samozřejmě, protože o nikom jiným z jiných skupin, kdo by ze stejného důvodu ukončil spolupráci, nevím a nebyl jsem schopen jej uvést ani po opakovaných výzvách.)

    Avšak se o tom nestydím popravdě napsat:-)

    • 😀😀😀😁

     Dobrá práce! Škoda jen že nemohu psát do odpovědí také kurzívou. 😀

     Je to tak jak říkám. Jedním ze základů úspěchů je přiznat si svý vlastní chyby !!

     Je vidět že to Vy ani Amway neumí. !

     A jakmile se objeví fakta, tak je zkrátka budete cenzurovat, mazat, zpochybňovat, rozebírat a zesměšňovat. Typicky Amwayácký

     • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 7.3.2021 z 13:56 | Odpovědět

      Kdybych chtěl cenzurovat, udělám to jinak. Třeba tak, že ten Váš blábol nezveřejním. Jediné, o co mi jde, je, aby ty Vaše neustále se opakující bláboly nenatahovaly diskuzi, která je v podstatě o ničem. Resp. o tom, že Vy jste udělal chybu a snažíte se ji svést na druhé. To je celé. Proto jsem přistoupil k tomu kroku, že když budete neustále opakovat lži, tak Vám je opravím přímo ve Vašem komentáři. Ale právě z toho důvodu, aby tam nebyla cenzura, tak jsem odlišil text psaný mnou a Vámi, takže si každý z toho může vydedukovat, co jste psal a zároveň nebude muset číst 2 příspěvky, aby se dobral souvislostí. Rozumíte tomu?

      Rozhodně to není o tom, že bych neuměl já nebo Amway přiznat své chyby. Například jednu přiznám hned: měl jsem Vás utnout hned na začátku a nedovolovat Vám porušování pravidel diskuze (body 4 a 6). Nic jste nedoložil, přesto všechny své domněnky vydáváte za fakta a ne za názory. Proto jsem Váš příspěvek upravil, protože jinak čtenář v dlouhé diskuzi ztratí přehled o tom, co je Váš ničím nepodložený názor a co je fakt.

      FAKT je ten, že jste jediný, kdo měl s údajnými sliby Vašich uplinů takový problém, že skončil. FAKT je ten, že jste neměl nikdy od Amway černé na bílém, že někdy bude nějaká spolupráce s Tescem. FAKT je ten, že Tesco by Vám nenabídlo ani náhodou ty odměny, které jste očekával. A FAKT je ten, že dnes Amway spolupracuje s firmou Polar, která nabízí podstatně lepší podmínky, než by nabídlo Tesco. Vše ostatní jsou jen Vaše fabulace a Vaše rozhořčení, že se Vám nevyplnily. Jsem přesvědčen, že kdyby nastala spolupráce s Tescem a naplnila by se má slova o tom, kolik peněz byste za svou práci dostal, tak budete řvát úplně stejně jako teď a samozřejmě za to budou moci všichni okolo Vás.

      Přesně lidi Vašeho ražení a s Vaším přístupem jsou zodpovědni za to, že dnes není jasné, co z toho, co se na Internetu píše, je pravda a co dezinformace! Ať co se týká Amway, tak třeba koronaviru! Takže Vás slušně žádám, abyste důsledně odlišoval fakta (je to tak a tak, zde je důkaz na věrohodný zdroj) od Vašich pocitů a domněnek (myslím si, že je to tak a tak, a vede mě k tomu to a to). Pokud se nedokážete vyjadřovat tak, aby čtenář na první pohled poznal, co z toho, co tvrdíte, můžete doložit a co ne, tak to buď doplním já a nebo jste tu skončil a klidně si tomu říkejte cenzura. Je mi to jedno.

      • Zajímali Vás někdy důvody- fakta proč mnoho distributorů ukončilo činnost v Amway??? Myslím fakta, nikoliv domněnky:-)

       Děkuji

       • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 7.3.2021 z 16:01 | Odpovědět

        Mě spíš zajímá, proč s tím neskončil Double Crown Ambassador Kaoru Nakajima nebo první Crown Ambassador ve 3 zemích Foo Howe Kean. Proč někdo vzdá své vlastní podnikání, ve kterém ostatní dokážou uspět, mě skutečně moc nezajímá. Kdyby mě to totiž zajímalo, mohl bych dopadnout jako Vy. Kdyby mě zajímalo, proč někdo s něčím praštil, možná bych nikdy nenašel odvahu studovat a vystudovat. Kdyby mě zajímalo, proč někdo sekl se sportem, možná bych se nikdy nedokopal k tomu, abych sportoval. Kdyby mě zajímalo, proč můj kamarád neudělal zkoušky na řidičák, možná bych nikdy neměl odvahu vlézt za volant a ten řidičák si udělat. Prostě asi to máme každý nastavené jinak. Ano, vyslechnu si Vaše “důvody”, ale jakmile zjistím, že jste ten typ člověka, který si věci přikrášluje, aby ospravedlnil to co udělal/neudělal, tak už mě to dál nezajímá. Krmte si těmi historkami někoho, kdo je od Vás bude nekriticky přebírat, ale já Vám v tom asistovat nebudu.

        • Chápu, nebylo by možná na škodu se někdy zajímat taky o druhé.

         Také jsem si to musel uvědomit a funguje mi to 🙂

         • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 7.3.2021 z 16:19 | Odpovědět

          Nechápete vůbec nic. Já se zajímám o druhé. Ale ne o ty, kdo toho chtějí zneužívat. Nejsem tu od toho, abych Vám slepě odkýval všechno, co mi zde naservírujete. Nedělám to ani u kamarádů, natož pak u Vás. Když vidím, že ten druhý se v něčem mýlil, tak mu to řeknu. Když odmítne a pořád brečí nad tím samým, tak mu řeknu, co si myslím. A když ani to nezabere, tak ho pošlu, ať jde brečet jinam, pokud to nechce vyřešit a jde mu jen o to, aby ho někdo politoval na úkor druhých.

 5. Pozn. Polar má lepší podmínky ohledně provizí pro Vás jako zprostředkovatele. Má lepší ceny pro zákazníky??? Narozdíl od konkurence?

  Zajímáte se někdy o druhé? Zajímá vás někdy potřeby druhých? Nebo Vás zajímá pouze Vaše provize… ?

  Váš anglicky píšící kamarád napsal pěkný citát…

  Viz. Dejte lidem to co hledají, to co chtějí to po čem touží a až po tom dostanete to co chcete.

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 7.3.2021 z 16:23 | Odpovědět

   Má obdobně nastavené ceny jako iTesco. Plus má akce, které jsem u Tesca neviděl (což mimochodem už jsem Vám psal dříve a Vy jste to úspěšně vyignoroval). Právě teď probíhá akce, že když nakoupím zboží za 1680 Kč, dostanu 46 zmrzlin v hodnotě 639 Kč zdarma. Myslíte, že jako jejich zákazník s tím mám nějaký problém? Nemám. Slovy mého kamaráda: Polar mi dal jako svému zákazníkovi to, co chci. A k tomu mám navíc provizi. Mám snad plakat, že si Polar ze svého zisku ubral více, než Tesco a podělil se o ten zisk se mnou a s ostatními lidmi z Amway? Mám se cítit provinile, že akcionáři Tesca budou mít méně peněz? Plakání přenechám klidně Vám. 🙂

 6. GT – Please clarify what you want out of this conversation. It seems to be going nowhere. Round and round we go and where it ends, nobody knows.

 7. Zdravím, nemáte náhodou k dispozici malajský Amagram 10/2015? Je tam ocenění Founders Crown Ambassadorů Khoo Chong Kok & Chai Choo, moc by mě zajímali 🙂

  https://www.amwaywiki.com/Khoo_Chong_Kok_%26_Chai_Choo

 8. 2021 was another fantastic year for Amway Malaysia. Many new Diamonds and above. How did your country do?

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 3.10.2021 z 11:27 | Odpovědět

   Well, to be honest, online Amagram has not been updated since August, so we don’t know the results for the whole performance year. There are, however, 3 new Silvers, 1 new Gold, 1 new Platinum and 1 new Ruby recognized in the online Amagram (9/2020-7/2021). In addition to that, I know about 1 new Founders Platinum & Ruby, 1 new Founders Sapphire & Emerald and 1 new Founders Emerald that qualified by the end of the performance year. We still have a lot work to do. The good news is, that there is plenty of room for ambitious people here. 😉

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close