Amway – máte ještě šanci?

Jak jsme si již dříve ukázali v článku MÝTUS: Na Amway už je dnes pozdě, v Amway nezáleží až tak na tom, zda vstoupíte mezi prvními nebo o několik desítek let později, což již v roce 1979 konstatovala Federální obchodní komise na základě odborných analýz. Abychom se dobře pochopili – největší odznaky samozřejmě budou mít vždy lidé, kteří jsou aktivní desítky let a abyste dosáhli jejich současné úrovně, bude to stát hodně práce. Ale je to možné! I Vy můžete být Diamanti nebo Crown Ambassadoři, přestože jste nestihli začátek. A dnes si přineseme konkrétní důkaz – příklady lidí, kteří to dokázali.

V následující tabulce naleznete srovnání doby potřebné na dosažení Diamanta u lidí, kteří vstoupili na daném trhu mezi prvními a některými z těch mnoha, kdo začátek z jakéhokoli důvodu nestihli, ale dokázali dosáhnout velmi zajímavých úrovní (z pochopitelných důvodů nemůžeme jmenovat úplně všechny, berte tuto tabulku tedy jako ilustraci toho, co je možné). Zajímavé je, že doba potřebná na vybudování Diamantového businessu je u těchto lidí víceméně stejná a pohybuje se v průměru okolo 4 let.

Z tabulky je na první pohled zřejmé, že doba potřebná k dosažení Diamantové úrovně v Amway prakticky vůbec nekoreluje s tím, jestli dotyčný člověk stihl vstoupit do Amway na začátku (jak se hodně skeptiků mylně domnívá), ale spíše koreluje s úrovní ambicí daného člověka, tedy s tím, jak vysoko daný distributor míří.

JménoVstup (počet let od otevření trhu) Doba na Diamanta Současná úroveň na daném trhu (poslední aktualizace 10/2017)
SPOJENÉ STÁTY
Dexter & Birdie Yager5 let6 letFounders Crown Ambassador 65 FAA
Tim Foley22 let4 rokyFounders Crown Ambassador
Bernie & Kathy Marble30 let2 rokyDiamond
Michael, Anna & Jay Kim33 let3 rokyCrown Ambassador
Wonbo Shim & Jungah Han46 let3 roky *Crown Ambassador
Patrick & Joyce Joe50 let2 rokyExecutive Diamond
THAJSKO
Dr. Witat & Jintana Pornjaded< 1 rok2 roky a
8 měsíců
Founders Crown Ambassador
Patrick & Joyce Joe15 let23 měsícůCrown Ambassador
Ninoy & Fiona21 let5 let **Crown Ambassador
Saowapa Tumdee29 let3 roky a
8 měsíců
Diamond
AUSTRÁLIE
David & Nadia Comyns< 1 rok5 letCrown
Mitch & Deidre Sala11 let8 letFounders Crown Ambassador
Peter & Debbie Cox17 let4 rokyFounders Crown Ambassador
Jack & Ying Zhou18 let5 letCrown Ambassador
Patrick & Joyce Joe40 let5 letDiamond
JAPONSKO
Kaoru Nakajima3 roky2 roky a
3 měsíce
Double Crown Ambassador, 50 FAA
Yoshiyuki Yamazaki5 let4 rokyCrown Ambassador
Yasuyuki & Hiromi Kitagi6 let 10 měsíců3 roky a
3 měsíce
Crown Ambassador
Morihiko Kitakon8 let2 roky a
1 měsíc
Crown Ambassador
Hideyuki & Chika Heima25 let5 let a
9 měsíců***
Crown
JIŽNÍ KOREA
Leonard & Esther Kim0 ****4 rokyFounders Crown Ambassador 40 FAA
Hong Jin Hee & Kim Jong Su1,5 roku< 5 letFounders Crown Ambassador 40 FAA
Hong In Hee & Kim Eu Jong3 roky5 let a
2 měsíce
Founders Crown Ambassador
Kim Myung Hee & Kim Chang Eum4 roky5 let a
3 měsíce
Founders Crown Ambassador
Richmond & Lisa Rhew5 let2 rokyFounders Crown Ambassador 40 FAA
Choe Yun Jeong & Seo Jeong Geon6 let< 4 rokyFounders Crown Ambassador
Jung Eun Sook & Park Hyun Yul13 let< 5 letCrown Ambassador
TAIWAN
Holly Chen & Barry Chi0 ****4 rokyDouble Crown Ambassador, 80 FAA
Yang Guan Yi & Zheng Jia Hua8 let4 roky
4 měsíce
Crown Ambassador
HONG KONG
Clement & Anita Fu7 let< 4 rokyFounders Crown Ambassador
Cheong Pui-kuong & Joanna13 let4,5 rokuCrown Ambassador
Liu Te Pei & Jin Mei17 let8,5 rokuTriple Diamond
Wingi Liu28 let6 letDiamond
Hoi Ngai Loon & Ngai Ching31 let4 roky a
4 měsíce
Diamond
KOLUMBIE
Carlos Eduardo Castellanos & Claudia Santos0****11 letCrown Ambassador
José de Jesús Bobadilla8 let5 letCrown Ambassador

* v roce 2008 se současně kvalifikovali jako Diamanti a Zakladatelští diamanti
** zároveň se kvalifikovali jako Diamanti a Ředitelští Diamanti
*** v roce 2010 se s odstupem jednoho měsíce kvalifikovali jako Diamanti a Ředitelští diamanti
**** 0 – vstup v 1. měsíci zahájení činnosti dané pobočky

Rating: 10.00/10. From 31 votes.
Please wait...

33 Komentářů k "Amway – máte ještě šanci?"

 1. Tak to by mě zajímalo, co na toto kritici řeknou? Že by štěstí, či náhoda? :-))))

 2. Bob and Lois Stonelake, of Los Angeles, California joined in 1964 and set the standard by making Diamond the same year. That was the year 13 qualified for the Bahama-Rama trip. They all qualified, later, as Diamond to Crown Ambassador. Nine were down line from Founders Emeralds, Walter and Evelyn Bass and Bill and Viola Lent – who didn’t qualify to go. (They never made the effort required to reach Diamond.) Three of Lents Diamonds went and had been in for less than four years. The other four were “tie-ins” from Nutrilite.

  Don’t feel sorry for Bass and Lent. They were quite profitable. Two years after Walter died, in 1993, his business received the the largest Emerald Bonus check ever. It was for over $500,000US. They had a huge Ruby business besides their two Diamond legs.

  When asked why it took him 36 years to make Emerald, he explained, “[It was] because I was unwilling to pay the price, I didn’t achieve it.” He advised, ” Set a short-term goal and a long-term goal. Make your goals mean something, keep working towards them, and don’t let anything interfere.”

 3. @Howard
  Thank You, Howard, fot this story. Very interesting.

 4. Ano, je to o aktivitě. Světový rekord na Diamanta je prý 7 měsíců, ale to byl extrémní případ, kdy už ta paní měla ve svém okolí vybudovaný takový kredit, že lidé z jejího okolí si nedovolili pochybovat o tom, jestli to, do čeho se pustila, je dobré nebo ne. Nevíš admine, jak se ta paní jmenovala?

  • Zkusím to zjistit a kdyžtak dám vědět. Nebo jestli to někdo víte, napište to sem. Možná si vzpomene Howard.

 5. Yes. Here is a paragraph from my booklet, Amway, A Legacy of Achievement:

  “In Ukraine, M-M have Founders Triple Diamonds, Oleg and Inna Polishchuk. They are also Founders Diamond in Russia. Oleg and Inna have six Diamond legs and have qualified as Founders Council Members. They set a record by qualifying as Diamond in their first six months in the business. (Move over Stonelake. Bob set his record without international help.) Inna is an EDAC member.”

  Překlad: Ano. Zde je odstavec z mé brožury, Amway – odkaz úspěchu:
  “Na Ukrajině, M-M (Dr. Peter a Eva Müller-Meerkatzovi, Zakladatelští Crown Ambassadoři 55 FAA z Německa, pozn. Admin) mají Zakladatelské trojité diamanty Olega a Innu Polishchukovy. Ti jsou zároveň Zakladatelští diamanti v Rusku. Oleg a Inna mají 6 Diamantových větví a kvalifikovali se jako členové Founders Council. Nastavili nový rekord tím, že se kvalifikovali jako Diamanti v prvních 6 měsících v byznysu. (Překonali Stonelaka. Bob dosáhl svého rekordu bez mezinárodní pomoci.) Inna je členem EDAC (European Diamond Advisory Council – Evropská rada Diamantů).

 6. …za 7 měsíců by měla být Diamantka od Scotta Michaela 🙂

  • Podle dostupných informací mají Michaelovi v Severní Americe 3 Diamanty a všem to trvalo 3 roky nebo déle. Může to být ale LOA a to pak asi nedohledáme. Jediný způsob je jít do Amagramů a podívat se na příběhy Diamantů, jestli se tam některý bude shodovat. Otázka ale je, odkud ta paní je. Jestli není z Ameriky, pak je to hledání jehly v kupce sena, protože Diamantů jsou tisíce a o Diamantech ze zbytku světa není obvykle dostupných moc informací.

 7. Tak omyl, omlouvám se je to za 11 měsíců, není to rekord, ale i tak 🙂 Je to naznačeno na jednom CD…

 8. North American Crowns, Jody and Kathy Victor just announced, at the IBOAI meeting, that they have a “personal” from New York City who achieved Diamond in 10 months. This is a modern North American record. (In Stonelake’s time, Direct took three months; the first at 7’500 PV followed by two more at 5,000.) The old (modern) record was 23 months. People in Europe and Asia have done it faster. In emerging markets, outside groups work together to build Platinum businesses rapidly. Many Emerald businesses have been created in six months. Only one Diamond, to my knowledge.

  Překlad: Severoameričtí Korunní VPA Jody a Kathy Victor právě oznámili na schůzi IBOAI, že mají “osobáčka” z New Yorku, který dosáhl Diamantové úrovně za 10 měsíců. Jedná se o “moderní” severoamerický rekord. (V dobách Stonelaka byl Přímý distributor 3-měsíční kvalifikace; první měsíc 7.500 B.h. následovaný dvěma dalšími s více než 5.000 B.h.) Dřívější “moderní” rekord byl 23 měsíců. Lidé v Evropě a Asii to udělali rychleji. Na rozvíjejících se trzích pracují skupiny společně a dosahují rychle Platiny. Mnoho Smaragdových byznysů bylo vybudováno během šesti měsíců. Jen jeden Diamantový, pokud je mi známo.

 9. U Wonbo Shim & Jungah Han je v tabulce uvedeno, že udělali po 5* letech Diamanta. V návaznosti na tuto informaci je pod článkem uvedeno: * v roce 2005 se současně kvalifikovali jako Diamanti, Zakladatelští diamanti, Ředitelští diamanti a Zakladatelští ředitelští diamanti.

  Pokud se nepletu, zaregistrovali se v roce 2005 a CA udělali v roce 2012 po sedmi letech (https://www.amwaywiki.com/Shim,_Wonbo_%26_Han,_Jungah). Tedy Diamanti (+ Zakladatelští diamanti, Ředitelští diamanti a Zakladatelští ředitelští diamanti) byli předpokládám spíše v roce 2010. Je to možné? Neznáte historii jejich odznaků od registrace po Dvojitého Diamanta? Jsou to rekordmani.

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 21.4.2020 z 11:48 | Odpovědět

   Zkusím v Archivu dohledat i další čísla Achieve. Zatím dávám k dispozici to, co jsem dohledal, případné další informace doplním později. Omlouvám se za matoucí informace v tabulce a zároveň děkuji za upozornění. Rok 2005 byl rokem vstupu, nikoliv rok, kdy udělali Diamanta. A Diamanta stihli za 3 roky, nikoliv za 5 let. Údaje v tabulce jsem už opravil.

   Wonbo Shim & Jungah Han
   že prý už podle kritiků nemají šanci v USA nic dokázat, protože nestihli začátek a po 46 letech je už pozdě 😀
   02/2005 Vstup
   2005 Silver (6. měsíc; Achieve Special Achievement Issue 2005 Qualifiers)
   2005 Gold (Achieve May-Jun 2006; Achieve Special Achievement Issue 2006 Qualifiers)
   FY2006* Platinum (Achieve Special Achievement Issue 2006 Qualifiers)
   2006 Founders Platinum (Achieve Special Achievement Issue 2006 Qualifiers)
   2006 Sapphire (Achieve Special Achievement Issue 2006 Qualifiers; Achieve Mar 2007)
   2006 Emerald (Achieve Special Achievement Issue 2006 Qualifiers; Achieve Nov 2007)
   2007 Founders Emerald (Achieve Special Achievement Issue 2007 Qualifiers)
   2008 Diamond
   2008 Founders Diamond (Achieve, Volume 2, Issue 1, 2009)
   2010 Executive Diamond
   2010 Founders Executive Diamond (Achieve, Volume 4, Issue 2, 2011)
   2011 Double Diamond
   2011 Triple Diamond (Achieve, Volume 5, Issue 2, 2012)
   03/2012 Crown
   08/2012 Crown Ambassador (Achieve, Volume 6, Issue 3, 2013)

   *FY znamená fiskální rok (v tomto případě období od 9/2005 do 8/2006). V rámci první kvalifikace na Platinu se počítají i kvalifikované měsíce za 12 po sobě jdoucích měsíců vč. měsíců z předešlého fiskálního roku, takže teoreticky mohli udělat Platinu v prosinci 2005 (za předpokladu, že dosáhli Silvera v červenci 2005).

 10. Skvělé, díky za informace. Pokud tedy udělali Silvera po 6 měsících od vstupu v únoru 2005, bude to 8/2005? Diamanta zvládli v roce 2008, v třetím roce byznysu. Tím asi vyfoukli kritikům vítr z plachet 🙂

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 21.4.2020 z 13:24 | Odpovědět

   Bohužel nevím, jestli těch 6 měsíců počítají včetně února nebo až od března. V prvním případě by to byl Silver v červenci, ve druhém v srpnu. Diamanta museli udělat někdy v únoru 2008 (až dubnu 2008), protože stejný rok zvládli udělat Zakladatelského. Ten duben je tam kvůli možnosti kvalifikace pomocí objemové ekvivalence.

 11. Dobrý večer, platí prosím u taiwanského páru Yang Guan Yi & Zheng Jia Hua dosažené odznaky uvedené zde? https://www.amwaywiki.com/Yang_Guan_Yi_%26_Zheng_Jia_Hua

  Podle toho to vypadá, že udělali diamanta za 4 roky a 4 měsíce (ne za 3 roky, jak uvádíte). Tedy vstup 1991/1, diamant 1995/5

  Děkuji za upřesnění historie odznaků tohoto páru. Na Amway wiki mohou mít chybu, ale nic dalšího o nich nikde moc není. Zajímal by mě jejich příběh.

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 6.7.2020 z 11:21 | Odpovědět

   Máte pravdu, je to tak, jak říkáte. Děkuji za upozornění, jedná se o překlep. Zde je jejich ocenění za Diamanta v Amagramu. Opravil jsem rovněž počet let, které uběhly od otevření taiwanské pobočky do jejich vstupu, z 10 na 8 let – zřejmě jsem se přehlédl ve jméně, zkusím dopátrat, na jakého Crown Ambassadora sedí ty 3 roky a 10 let.
   Každopádně děkuji a pokud byste objevil ještě nějaké nesrovnalosti, dejte mi prosím vědět.

   • Skvělé, snažil jsem se pro zajímavost najít měsíce, kdy udělali v roce 2010 Crowna a v roce 2011 Crown Ambassadora, ale bez úspěchu. Nemáte o tom nějaké info?

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 6.7.2020 z 11:44 | Odpovědět

     Bohužel, Amway Taiwan už historie odznaků nezveřejňuje, takže nyní se musíme spokojit jen s rokem dosažení, pokud se to nepodaří vypátrat jiným způsobem. 🙁

 12. Zdravím, neznáte prosím historii odznaků indického páru Harbhajan & Mohinder Braich? Dočetl jsem se, že udělali Diamanta za 9 měsíců a jsou jedni z nejrychlejších na světě. Bohužel ostatní data moc známá nejsou, nebo si protiřečí.

  asi 2007 vstup v Indii a hned v tomtéž roce Diamant
  2009 Trojitý Diamant podle Amway wiki (ale to asi není pravda, byli oceněni už v Amagramu za leden/únor: https://www.amwaywiki.com/images/e/e3/amagram_india_60.pdf) – to je nepochopitelné, znamená to, že byli Trojití diamanti už v v roce 2007, tedy v roce vstupu?
  2010 Zakladatelský trojitý diamant
  2015 Crown

  Někde se dokonce píše, že už jsou Crown Ambassadoři. Pokud byste něco věděli, děkuji za info.

 13. P.S: Tak to vypadá, že Harbhajan & Mohinder Braich vstoupili 1998 a Diamanta udělali 1999. EDC a Double D. bohužel nikde není, Trojitého udělali asi už 2007. Možná víte více..

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 25.2.2021 z 10:39 | Odpovědět

   Harbhajan Singh & Mohinder Braich vstoupili do byznysu 10.3.1998. Za Trojitého diamanta byli oceněni v Amagramu 1-2/2008, takže ano, udělali ho v roce 2007. Amagramy z doby před rokem 2007 bohužel v archivu nejsou.

   • Děkuji za info. Ten vstup v březnu jsem také našel, ale nebyl jsem si tím jistý, protože na Amway wiki je udáváno, že pobočka v Indii byla otevřena až v 5. května: https://www.amwaywiki.com/Amway_India

    Všude se píše, že Harbhajan & Mohinder Braich udělali Diamanta za 9 měsíců od vstupu, takže pokud vstoupili v březnu, vychází to na prosinec nebo leden. Tak to nemohli stihnout 6 kvalifikovaných měsíců a asi to udělali na objemu prodejů..

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 25.2.2021 z 21:14 | Odpovědět

     Pozor na přesný překlad: “They were in Diamond qualification in just 9 months” neznamená, že udělali Diamanta za 9 měsíců, ale že 9. měsíc od vstupu začali Diamantovou kvalifikaci, tj. že po 9 měsících se jim kvalifikovalo 6 větví. Z toho by se dalo usuzovat, že kvalifikace Diamanta dosáhli nejdříve v květnu 1999.

     • Vidíte, tak to mi uniklo, teď už to dává smysl. Díky moc. Bylo by zajímavé vysledovat, jestli jsou v Kanadě stále Smaragdi, nebo i tam postoupili výš. Registrovali se tam v roce 1995 a do 3 lete udělali Smaragda, takže i vzhledem k odjezdu do Indie to bylo asi v roce 1997.

      • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 26.2.2021 z 8:11 | Odpovědět

       Podle AmwayWiki v roce 2009 měli z kanadského trhu 1 FAA bod. To by znamenalo kvalifikaci Founders Platinum. Pokud by byli aktuálně Smaragdi, měli by 1,5 FAA. Může to být tak, že mají v Kanadě 2 silné větve a třetí mohla být slabší. Hned nato se odstěhovali do Indie a od té doby se věnují svému indickému byznysu, kde jsou aktuálně Korunní VPA. Druhá možnost je, že informace na AmwayWiki je nepřesná a stále se drží na kanadském trhu jako Smaragdi, příp. Zakladatelští smaragdi (obě kvalifikace generovaly v roce 2009 stejný počet FAA – 1,5).

 14. Dobré odpoledne, nemáte náhodou info k historii odznaků Tima Foleyho?

  Ve Spojených státech jsem našel toto, nic moc detailního: 1981 Vstup; 1985 Diamant; 1998 Crown + Crown ambassador; 2005 Zakladatelský crown ambassador

  Kolumbie – vstup nenalezen, 2008 Trojitý diamant; 2009 Crown; 2013 Zakladatelský crown. Opět tedy nic moc podrobného..

  Děkuji.

  Jistě budete mít přesnější údaje. Děkuji.

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 15.6.2021 z 20:59 | Odpovědět

   Tim Foley (USA):

   Vstup: 28.05.1981
   12/1981 Direct Distributor (Amagram September 1982, Vol. 23, No. 10)
   1982 Ruby (Amagram November 1982, Vol. 23, No. 12)
   1982 Pearl (Amagram February 1983, Vol. 24, No. 2)
   1984 Emerald (Amagram February 1985)
   07/1986 Diamond (Amagram July 1987)
   1988 Executive Diamond (Amagram January 1989)
   1992 Double Diamond (Amagram August 1992)
   1993 Triple Diamond (Amagram February 1994)
   1997 Crown
   1997 Crown Ambassador (Amagram February 1998)
   08/2005 Founders Crown Ambassador (Achieve September/October 2006)

 15. Dobré odpoledne, koukal jsem ještě na další legendu síťového byznysu, Billa Britta. Nemáte k němu také nějaké doplňující info? Jeho historie v USA je základně zpracovaná zde: https://www.amwaywiki.com/Britt,_Bill_%26_Peggy

  Není jasné, kdy udělal úroveň Double crown ambassador a odznaky od Silvera do Diamanta.

  Také by byla hodně zajímavá jeho historie v Indii, kde též udělal Crowna, ale nikde jsem nenašel v jakém roce (asi 2010?). Nějaký článek o nich vyšel v indickém Amagramu July – August 2010. O rok předtím v čísle May-June tam byl za Trojitého diamanta. Tam to podle textu, že vstoupili v Indii 18.3.1998.

  USA:
  3/1970 Vstup
  1970 Direct Distributor (Amagram Vol. 12, No. 2)*
  Ruby (Amagram 1972, Vol. 13, No. 1)
  Pearl (Amagram 1972, Vol. 13, No. 1)
  Emerald (Amagram 1973, Vol. 14, No. 6)
  1973 Diamant
  1976 Dvojitý diamant (Amagram 1976, Vol. 17, No. 4)
  1980 Trojitý diamant (Amagram July 1981, Vol. 22, No. 9)
  1994 Crown (Amagram June 1994)
  1996 Crown Ambassador (Amagram July 1996)
  2002 Zakladatelský crown ambassador (Achieve Special Issue 2002)
  2004 Zakladatelský crown ambassador 40FAA

  *viz ocenění za Double Diamond: “Just three months after being sponsored, the Britts attained Direct Distributor status.”
  Pozn. admin: doplněné údaje jsou kurzívou

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 16.6.2021 z 17:32 | Odpovědět

   Odznak Double Crown Ambassador není oficiální úrovní. Vznikl jako ocenění a cíl pro Kaoru Nakajimu, který se na tuto úroveň kvalifikoval jako první na světě. Když se pak Holly Chen dozvěděla o existenci tohoto odznaku, požádala o něj také. Amway souhlasila, ale bylo oznámeno, že tato neoficiální úroveň se nestane oficiální úrovní a žádnému jinému ABO na světě nebude tento odznak přiznán (peněžní odměny samozřejmě dostanete, ale odznak ne). Myslím, že Kaoru Nakajima si za svůj výkon zaslouží, aby měl něco unikátního. Přeci jen, byl první. 🙂
   Pokud si dobře pamatuji, v minulosti Max Schwarz na svých stránkách oznámil, že se stal Double Crown Ambassadorem, nicméně poté toto oznámení zmizelo. Výše uvedené by to vysvětlovalo.
   Stejně tak Bill Britt nebyl Double Crown Ambassadorem v pravém slova smyslu. Nicméně se stal držitelem úrovně Crown a vyšší na 2 trzích, stejně jako např. Tim Foley, Sunny Su & Debra Hsu Hsieh, Foo Howe Kean a Holly Chen & Barry Chi (poslední 3 distributorství to dotáhla ještě pár levelů dál). Max Schwarz předal své rakouské podnikání své dceři v době, kdy ještě nebylo na úrovni Crowna, ale myslím, že ho tam můžeme s klidným svědomím zařadit také.
   K historii odznaků Billa Britta Vám doplním Amagramy.

   • Super, děkuji za vysvětlení. Podle Amagramů by to tedy mělo vypadat takhle:

    1970 Direct Distributor
    (Amagram Vol. 12, No. 2) – zde se asi jedná o únorový Amagram z roku 1971, že?

    1971 Ruby
    (Amagram 1972, Vol. 13, No. 1)

    1971 Pearl
    (Amagram 1972, Vol. 13, No. 1)

    1973 Emerald
    (Amagram 1973, Vol. 14, No. 6)

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 18.6.2021 z 10:36 | Odpovědět

     Directa dosáhli pravděpodobně v květnu nebo v červnu (u jejich ocenění za Dvojitého diamanta se píše, že to byly 3 měsíce po vstupu, ale vzhledem k tomu, že vstupovali 1.3., tak je otázka, jestli je to myšleno tak, se kvalifikovali hned 1. měsíc a pak drželi 3měsíční kvalifikaci, tedy že se jako DD kvalifikovali v květnu, nebo že se kvalifikovali poprvé v dubnu a kvalifikaci na DD dokončili v červnu).

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close