Amway věnuje Wu-chanu dalších 10 milionů yuanů na prevenci proti epidemii koronaviru

Amway věnuje Wu-chanu dalších 10 milionů juanů (více než 32 milionů Kč) na boj proti epidemii koronaviru.

31.1.2020 (Wu-chan) – Amway věnuje Wu-chanu dalších 10 milionů juanů (více než 32 milionů Kč) na boj proti epidemii koronaviru.

Za účelem podpory oblasti proti epidemii bylo do Wuchanské charitativní federace dnes dodáno dalších 331 čističek vzduchu a 6000 lahví víceúčelového čistícího prostředku. Současně se souhlasem příslušných orgánů všechna výrobní oddělení Amway v Guangzhou pracovala přesčas a vyráběla výrobky určené pro dar tak, aby po dokončení výroby byly co nejdříve odeslány do Wu-chanu.

První várka výrobků Amway v hodnotě 1 milionu juanů (3,2 milionu Kč) určená pro nemocnice ve Wu-chanu dorazila již 26. ledna. Tato první zásilka obsahovala celkem 7.200 lahví desinfekčního čistícího prostředku na ruce, 7.200 lahví univerzálního čistícího prostředku a 40 čističek vzduchu.

Celkově bylo podle čínských médií zatím darováno 60.000 ks dezinfekčního prostředku na ruce Pursue, 54.000 lahví víceúčelového čistícího prostředku LOC, 12.250 lahví s rozprašovačem a 550 čističek vzduchu Atmosphere Sky.

ZDROJE:

Rating: 9.23/10. From 26 votes.
Please wait...

24 Komentářů k "Amway věnuje Wu-chanu dalších 10 milionů yuanů na prevenci proti epidemii koronaviru"

 1. Mohl bych poprosit o zdroj této zprávy? Nikde se mi nepodařilo nic najít.
  Děkuji

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 4.2.2020 z 9:19 | Odpovědět

   Omlouvám se, zdroje jsem doplnil. Zpráva byla zveřejněna přímo na čínských stránkách firmy Amway a odtud ji převzala nejrůznější čínská média. Pro zahraniční tisk (mimo Čínu) toto asi není dostatečně pikantní téma – jako obvykle, když není co kritizovat, tak o tom mlčí. 😉
   Čínská média uvádějí i celkový počet darovaných výrobků. Např. tento zdroj (a spousta jiných) uvádí, že celkově bylo zatím darováno 60.000 lahví desinfekčního prostředku na ruce Pursue, 54.000 lahví LOC, 12.250 ředících lahví s rozprašovačem a 550 čističek vzduchu Atmosphere (doplněno do článku).

 2. Amway je uzasna spolecnost.

 3. Mě by zajímalo, které hovado může dát takové zprávě jednu hvězdičku. Ráno jsem pod článkem viděla 10 hvězdiček/5 hlasů, teď je tam 6 hlasů a 8,5 hvězdičky, takže někdo musel dát 1 hvězdičku, aby to v průměru dalo těch 8,5.
  Docela by mě zajímalo, kolik tenhle retard daroval ze své kapsy.
  Bod pro Amway! Bravo!!!

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 4.2.2020 z 16:17 | Odpovědět

   Naďo, nerozčiluj se. 🙂 Vždy, když se takováto zpráva objeví, zákonitě se objeví i trollové, což jsou ve své podstatě duševně nemocní lidé, kteří cítí nutkavou potřebu ukájet se tím, že dají průchod svému zapšknutí a negativismu. A svou ubohost nepochopí, ani když ten koronavirus zasáhne je. Další vysvětlení je, že to byla akce člověka, který zasažen koronavirem leží v horečkách a bez rozmýšlení ťuká na svém mobilu. Ignoruj je. Důležité je, že se tady našla firma, která dala na boj proti koronaviru 3x více peněz než Česká republika.

  • No to víte. Když nějaký kritik nemůže plivnout, tak alespoň dá jednu hvězdu, aby snížil průměr. 🙂 Mě to od takových lidí ani nepřekvapuje.

 4. Hotová česť zastupovať takúto firmu 🙂

 5. Inak ešte mám otázku, síce mimo témy článku, ale týka sa to našich Nutrilite produktov – na nahrávke od Mgr. Jelínka p. Jelínek uvádza, že Nutrilite využíva chelátové formy minerálov, no už viac trénerov mi povedalo, že v zložení sú uvedené oxidové formy minerálov. Pre neznalých, chelátové majú omnoho väčšiu vstrebateľnosť (cca 50-90 %, neberte to ako dogmu, všade sa uvádza iné číslo), no oxidové minerály sú takmer nevstrebateľné (2-20 %, tiež si údaj môžete vygoogliť), takže tým pádom máte z oxidových minerálov len drahý moč. Vie mi to niekto ujasniť, resp. ma odkázať na fórum, kde to je riešené? Mne Nutrilite samozrejme veľmi pomáha, nemenil by som, len potrebujem byť vybavený argumentmi ak sa s niečím podobným ešte stretnem 🙂 ďakujem za odpoveď

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 7.2.2020 z 13:38 | Odpovědět

   Přeposlal jsem Váš dotaz člověku, který se v tomto oboru orientuje, tak vyčkáme jeho odpovědi.

  • Tohle téma vydá na několikahodinové školení, takže jen ve stručnosti a zjednodušeně:
   Cheláty/organické sloučeniny jsou sice lépe vstřebatelné než ty anorganické, ale to je jen jedna strana mince, která se využívá především při propagaci jednotlivých doplňků stravy. Ten rozdíl sice může být statisticky významný (tj. můžete skutečně říci, že jedna hodnota je vyšší), ale není to 2% vs. 90% (když uvážím extrémní hodnoty Vámi uváděné).
   Vysvětleme si to na jednom příkladu:
   Např. studie Wegmüller et al. (2014) ukázala, že rozdíl v absorpci zinku z jednotlivých forem byl: citrát zinečnatý 61.3%, glukonát zinečnatý 60.9% a oxid zinečnatý 49.9%. Takže chelátové/organické formy jsou sice lepší z hlediska absorpce, jenže jsou i další kritéria, která je třeba při formulaci tablety vzít v úvahu. Vezměme si molární hmotnosti jednotlivých látek a pojďme společně trochu počítat:

   M(glukonát)=455,685 g/mol
   M(citrát)=574,3 g/mol (bezvodý)
   M(citrát)=610,4 g/mol (dihydrát)
   M(oxid)= 81,38 g/mol
   Ar(Zn)=65,38

   Takže:
   455,685 g glukonátu obsahuje 65,38 g zinku (14%)
   574,3 g bezvodého citrátu nebo 610,4 g dihydrátu obsahuje 196,14 g (3*65,38) zinku (34% resp. 32%)
   a 81,38 g oxidu obsahuje 65,38 g zinku (80%)

   Jinými slovy, pokud do sebe chcete dostat (bez zohlednění absorpce) 10 mg zinku (množství v denní dávce Double X), pak musíte použít buď 70 mg glukonátu, 29 mg citrátu (bezvodého), 31 mg (dihydrátu citrátu) nebo 12,4 mg oxidu. I kdybyste zohlednili lepší absorpci citrátu nebo glukonátu vůči oxidu a chtěli byste dosáhnout toho, aby množství vstřebaného zinku bylo 10 mg, potřebujete přibližně dvojnásobné množství citrátu (48-51 mg) a 4,6x větší množtsví glukonátu (114 mg), než máte v pouhých 25 mg oxidu. A to máme jen jeden prvek.

   A teď si představte velikost tablety při použití těch o něco lépe vstřebatelných alternativ, kdybychom uvažovali všechny minerály/vitamíny, které jsou v Double X. 😀

   V Double X je u některých kovů použita i chelátová forma – např. jako zdroj mědi se v Double X používá glukonát měďnatý, u železa je použit fumarát. Prostě v některých případech je použití chelátové formy opodstatněné, v jiném ale být nemusí. Pokud třeba nepotřebuji doručit tělu žádné další látky (speciální přípravky obsahující jeden prvek), můžu zanedbat velikost tablety a klidně použít chelát (třeba XS Zinc Sticks obsahující citrát). V XS Magnesium Sticks je sice použit oxid hořečnatý, ale v kombinaci s kyselinou citronovou, takže po rozpuštění tyto složky reagují za vzniku citrátu, čili chelátu. A tak dále a tak dále. Pokud se ale jedná o přípravu multiminerální tablety, musím zvážit všechna kritéria, tedy i to, jestli je člověk schopen takto velkou tabletu pozřít, stabilitu jednotlivých forem, příp. vedlejší účinky, interakci s dalšími složkami, stravou a další věci.

   Závěrem chci upozornit, že výše uvedené informace nemají za úkol suplovat oficiální stanovisko společnosti Amway k použití oxidu zinečnatého. Účelem tohoto komentáře je přiblížení pouze jednoho z mnoha aspektů, který je nutno brát v úvahu při formulaci doplňků stravy. Z toho důvodu použití výše uvedené studie pro srovnání je čistě ilustrativní. Abyste mohli skutečně porovnat účinek jednotlivých formulací, bylo by potřeba udělat rozsáhlou studii, ve které by se porovnaly všechny formy za stejných podmínek a sledovaly by se stejné parametry, nebo aspoň meta-studii, což je nad rámec tohoto komentáře.

   • Ďakujem za odpoveď, čo sa týka absorbcie, na “spoľahlivých internetových zdrojoch” sa uvádzajú rôzne hodnoty vstrebateľnosti oxidov a chelátov 🙂 takže tých 2-20% (niekde sa uvádza iný interval) neberte rozhodne ako dogmu, ďakujem vám ale za skvelé vysvetlenie 🙂

   • ešte by ma prípadne zaujímalo (ospravedlňujem sa za ďalšiu otázku 😀 🙂 ), v čom je zase konkurenčná výhoda Omega 3 Nutrilite oproti bežným Omega 3 kyselinám. Moja teta ma zdissovala, že ona používala omegy od firmy NaturaMed, 1000ks za 8€. No po troch rokoch už taká nadšená nebola, lebo dostala trombózu oka (infarkt oka) a teraz bude už do smrti na jedno oko slepá. Googlil som si túto firmu a veľa ľudí má x zdravotných problemov z ich omegy, predpokladám, že aj omegy v lekárnach budú podobnej, možno o trošku vyššej kvality. No zaujímalo by ma ako argumentovať v prípade našej omegy, už mi tiež kamoš hovoil, že si kupuje omegy z bodyworldu 300 ks za 5€ či za koľko, naše stoja 45€, tak neviem, ako argumentovať v tomto. Prípadne by to mohla byť skvelá séria článkov, kde by sa jednotlive Nutrilite produkty rozobrali a porovnali by sa s konkurenčnými produktmi, ktore sú bežne dostupné, verím, že to bude praktickejšie, ako keď sa budem pod každý článok pýtať v komentári 🙂 vopred ďakujem za odpoveď

    • Neumím to tak hezky spočítat jako ME, ale toto jsem našel v jednom dokumentu o našich doplňcích stravy.

     ” NUTRILITE TM Omega 3 komplex je potravní doplněk vyrobený z kvalitního rybího tuku. Zdrojem je rybí tuk volně žijících ryb v chladných vodách tzv. hlubinných oblastech Atlantiku. Tento zdroj výrazně zlepšuje kvalitu rybího tuku, zvyšuje obsah nenasycených mastných kyselin typu omega3 (EPA, DHA). Naopak látky znečišťující mořskou vodu se v lovných hloubkách kolem 2000m prakticky nevyskytují a neobsahují jej prakticky ani ryby žijící v těchto vodách. Tímto zdrojem je produkt prakticky na trhu ojedinělý. Nevyužívá tak rybí tuk z pobřežního rybího farmářství, z nekontrolovaných zdrojů z mělčin a z tzv. pobřežních revírů.”

     • To mě připadá úplně ujeté a bizarní!!! Fakt 2000m? Není to překlep? Vždyť na takové hloubce žijou už jen takové ty mořské potvory! Pokud je to pravda tak nejen že Nutrilite nemá konkurenci, ale Nutrilite je úplně z jiné planety! Navrhuji sepsat článek s titulkem: Nutrilite, firma z jiné planety aneb bizarnosti o kterých nemáte ani tušení!

      • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 13.2.2020 z 13:42 | Odpovědět

       Díky za upozornění. 🙂 Osobně si myslím, že ta hloubka má být 200 m. Aby vydržel tlak v hloubce 2000 m, musel by ten tuňák mít skafandr nebo cestovat v ponorce. 😀

       Každopádně se mi podařilo dopátrat, že např. pro americké složení Omega 3 je dodavatelem rybího tuku firma Clearwater (www.clearwater.ca), jejíž součástí je dnes i další firma Ocean Nutrition Canada. Na stránkách firmy Clearwater je možné se dočíst, jaké technologie používají k lovu. Co mě hodně zaujalo, je tato věta:

       “In addition to proper handling of our own waste materials, Clearwater vessels collect any non-biodegradeable debris they may encounter while at sea. On rare occasions where Clearwater encounters derelict gear while fishing, that ghost gear is kept on board and returned to shore for proper disposal.”
       (https://www.clearwater.ca/en/ocean-to-plate/sustainability/#Clean-Oceans)

       Jinými slovy, kromě toho, že žádné odpadky nevypouští do moře, tak během lovu sbírají případné biologicky nerozložitelné odpadky, na které cestou narazí. Nepochybuji o tom, že řada skeptiků, kteří sami zaneřáďují životní prostředí kde můžou, bude toto zlehčovat, nicméně já si této snahy vážím. A jak je vidět, ten Vámi navrhovaný titulek o tom, že Nutrilite je z jiné planety, je skoro bez nadsázky pravdivý. I když v tomto konkrétním případě je Nutrilite jen tím, kdo výše zmíněný olej vykupuje a tím přispívá na dobrou věc, kterou přináší přístup firmy Clearwater k životnímu prostředí.

       • Vďaka za info, ale podľa mňa ten námet na článok s titulom Fakty o Nutrilite je skvelý 🙂 napr Mgr. Jelínek vravel na jednej nahrávke, že keď Nutrilite našlo vhodnú plochu pre ich farmu /tuším v strednej Amerike či kde/, tak spravili 1,5km hlboký vrt, kým narazili na zdroj dostatočne kvalitnej vody, ktorý potrebovali na zavlažovanie :O Mohli by ste niečo podobné skúsiť, lebo Nutrilite je absolútny strop čo sa doplnkov stravy týka 🙂

        • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 19.2.2020 z 23:02 | Odpovědět

         Námětů na článek o značce Nutrilite mám hned několik, ale je to tak rozsáhlé téma, že je velice náročné na zpracování.

      • Asi fakt nějaký překlep, sorry… já to jen zkopíroval..
       Spíše než že by tam nežily žádné ryby by mě spíš zajímalo, jaký že by to muselo mít kotouč na navíjení dvoukilometrových lan 😀
       Jinak hloubka by pro některé druhy nebyl takový problém, třeba platýz žije i v daleko větších hloubkách…

    • Když už jsme u té omegy, určitě jste zaznamenaly ten pokus kdy se rozřízne omega a položí na polystyren, a pak že je špatně když obsahuje vitamín E. Podařilo se mi konečně najít zajímavý komentář na jedné stránce, který si dovolím okopírovat. Já tomu teda bohužel nerozumím, ale věřím že v Nutrilite pracuje dost vědců a vědí co dělají když do toho přidávají vitamín E, takže mi to přijde jako nějaká dezinformace, a dost možná i nekalé praktiky jiných firem vyrábějící omegu. Co si o tom myslíte?


     Hezký den. Je to jistě zajímavé srovnání, ale vlastně je to celé velmi špatně. Jediné co porovnáváte je EPA, DHA případně další drobnosti. Ale o tom to přeci vůbec není. Má se prověřit, zda omega3 opravdu v těle dělá, co dělat má. Přeci je to vše o tom, zda funguje nebo nefunguje. Jako první si udělejte test, zda je omega3 vyrobena šetrným způsobem (myšleno tím, šetrným pro vaše tělo, když ji konzumujete). Test si udělá každý doma sám – vezměte omegu (pokud je v kapsli, tak ji propíchněte) a dejte ji na obyčejný polystyren. Pokud se nic nestane, omega je šetrná a vhodná ke konzumaci. Pokud se polystyren rozleptá, je to nešetrné (levné) a v těle neúčinné. Pokud se nerozpustí, při výrobě se použili triglyceridy, které jsou pro těle bez zátěže. Pokud se to rozleptá, tak se použili levné ethylestery, které jsou pro tělo nevhodné. První test si tedy udělá každý doma. Prošla vaše omega? Fajn, ale to neznamená, že funguje. Poslední studie z roku 2018, kterou dělali v Anglii na 112 tis. lidech ukázala, že jen u jednoho z 1000 to má malý účinek, u ostatních nefunguje. Nyní přichází to hlavní – je to o olejích a antioxidantech, které se přidávají. Nejhorší je, když se přidává vitamín E. Je to sice antioxidant, ale po konzumaci díky svému krátkému řetězci, začne oxidovat a nedostane omegu tam, kam patří tj. do buněčné membrány resp. když ji budete konzumovat opravdu hodně moc, tak trošku ano. Je to ale levné. Hledejte omegu3, která se smíchaná s polyfenoly (nejčastěji v olivovém oleji). Je to jeden z nejsilnějších antioxidantů, který dokáže omegu3 ochránit a dovést do membrán. Má totiž dlouhý řetězec, který to zajistí. Bohužel to jsou věci o kterých se neví a pisatel článku očividně není vzdělaný v této oblasti. Jedna norská laboratoř provedla testy lidí po celém světě (více jak 300 tis.) a tyto skutečnosti potvrdila (jsou to testy z krve tj. nedají se nijak ošidit). Jinak jsou to testy, který si každý může koupit a zjistit sám, zda jeho omega3 funguje tj. zda jí má v těle dostatek nebo nedostatek. Spousta lidí zjistila, že podlehla jen reklamě a vyhazují peníze z okna. Je to složité. Rád vše podrobně pisateli článku vysvětlím, bude-li mít zájem. Zdroje ryb jsou také důležité, ale spíše jde o to je mít certifikované, že neobsahují těžké kovy, rtuť a další nečistoty. To je daleko důležitější, aby firma měla certifikáty o původy ryb.

     • … to jako když budu mít multivitaminový doplněk obsahující vitamín E nebo nějakou potravinu obsahující tento vitamín se mi nevstřebá proto že jsem snědl rybu? 😀 😀 😀
      Mluví o testech z krve a že mají lidi v organismu málo omega3, cílem je tedy aby bylo v těle omega3 více… Nějak mi to pak nedává smysl. Když budu mít hodně omega3 v sobě, to už se mi pak jako nebude vstřebávat vitamín E? Není, z logického hlediska, podle něj přílišná konzumace omegy spíše na škodu? 😀 protože vit.E jako antioxidant také potřebuji…
      Spousta výrobců různých “věcí” se snaží být zajímavá. V tomhle případě si tipnu, že cílem toho ososbního vysvětlení bude zapropagovat jeho produkty s tím, jak jsou super, že neobsahují vit.E 😀 pisatel za toto chudák nemůže, protože firmy si dost často zaplatí nějakého doktora, který vysvětluje jak to či ono škodí a jak jsou ty JEJICH dopňky stravy ty NEJ 😀 100% záruka spokojenosti se však nekoná, výrobcec si tedy není ani sám jist kvalitou 😀

   • Ahoj,

    děkuji moc za vysvětlení. Zrovna teď řeším otázku hořčíku. Uvědomil jsem si (respektive můj trenér mi řekl), že je doporučeno denně užít aspoň 350 mg hořčíku. Vím, že i když sním 5 banánů, 2 kiwi a vypiji jednu Magnesii, tak na tuto hodnotu nedosáhnu (dobrou chuť všem, kteří tohle chtějí vydržet každý den). Proto hořčík musím doplňovat (během sportu taky).

    Proto jsem začal používat výrobky jako
    Magnesium Sticks XS™, Cal Mag D Plus NUTRILITE™, tento měsíc si objednám své první Daily NUTRILITE™, který v budoucnu vyměním za NUTRILITE™ DOUBLE X™. A co vidím všude? Oxid hořečnatý.

    U výrobku Magnesium Sticks XS™ jsi přítomnost oxidu hořečnatého krásně obhájil, ale co Cal Mag D? A co ty ostatní dva výrobky? Můžu se zeptat, jak je to se vstřebatelností hoříčku v těchto výrobcích?

    A ještě mám jednu otázku. Jestli jsem si oblíbil nějaký výrobek, tak to je Electrolyte Drink s pomerančovo-limetkovou příchutí XS™, který žádný oxid hořečnatý NEOBSAHUJE. Jakou formu hořčíku obsahuje tento produkt?

    Tomu, kdo mi odpoví, děkuji za trpělivost. 🙂

    Tom.

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 25.7.2020 z 0:31 | Odpovědět

     Zdravím Vás, na základě výsledků schůzky Platinových VPA ze dne 18.6.2020 a po dohodě s komentujícím “Me” jsem na těchto stránkách ukončil poskytování veškerých informací ohledně výrobků. Omlouvám se, žádné dotazy ohledně výrobků už nebudou přeposílány k odpovědi. Z jednání Platinových VPA vyplynulo, že informace k výrobkům jsou ve formě, v jaké je firma Amway poskytuje, dostačující, a žádné další informace nejsou zapotřebí. Z tohoto důvodu doporučuji obrátit se na Vaši Platinu, ať Vám Vaše dotazy zodpoví, případně na oficiální školitele Amway. Děkuji za pochopení.

 6. Ďakujem veľmi pekne za ochotu pomôcť 😊

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close