MÝTUS: Šanci uspět má v Amway jen jeden z více než 300 lidí

Když jsem psal příspěvek Jaké jsou v Amway šance na úspěch?, doufal jsem, že pokud to podám takto polopatě, snad každý musí pochopit, že úspěch nebo neúspěch v Amway není otázkou náhody, ale pracovního nasazení. Evidentně jsem se zmýlil – na Internetu jsem totiž jako “odpověď” nalezl následující příspěvek:

Na co si vsadíte spíš? Že budete jedním z lidí, kteří jsou schopni v USA dokončit VŠ a budete mít 45000 dolarů ročně, anebo na to, že budete v průměru jeden z více než 300 Amwayáků a budete mít 55000 dolarů ročně, kterému se povede stát se platinovým v Amway?

Pomiňme to, že “uspět v Amway” znamená pro každého něco jiného. Někdo si pořizuje registraci s tím, že si chce jen nakupovat. Co je pro takového člověka “úspěch v Amway”? Jiný vstupuje s cílem vydělat 5000 Kč/m a když se mu podaří dostat se na 10000 Kč/m, považuje to za úspěch. Jiný se pouští do Amway kvůli příjmu 50000 Kč/m a zatím vydělává 30000 Kč/m a právem to může považovat za neúspěch. Přistupme nyní na hru kritiků a připusťme, že všichni považují za úspěch teprve dosažení odznaku Platiny a vše pod touto úrovní považují za neúspěch (je to samozřejmě nesmysl, ale připusťme to). Nejprve si vysvětleme, kde se vzala čísla ohledně Amway podnikání, kterými se autor citátu ohání. Amway Business Opportunity Brochure na straně 9 říká, že v kalendářním roce 2012 v Severní Americe:

 • Přibližně 0.32% IBO dosáhlo nejméně kvalifikace Q12 (ale ne Safíra nebo výše).
 • Přibližně 0.10% IBO dosáhlo nejméně kvalifikace Zakladatelského Smaragda (ale ne Zakladatelského Diamanta nebo výše).
 • Přibližně 0.03% IBO dosáhlo kvalifikace Zakladatelského Diamanta nebo vyšší.

Co to jinými slovy znamená? Abychom mohli určit, která procenta se vztahují na které odznaky, nejprve seřadíme jednotlivé úrovně z hlediska hierarchie v Amway podnikání a poté přiřadíme jednotlivým skupinám příslušná procenta:

 • Platinový, Rubínový – ???%
 • Zakladatelský platinový – ???%
 • Q12, Zakladatelský rubínový – 0,32%
 • Safírový, Zakladatelský safírový, Smaragdový – ???%
 • Zakladatelský smaragdový, Diamantový – 0,10%
 • Zakladatelský diamantový a výše – 0,03%

Jak se každý může přesvědčit, první chyby se autor dopustil, když tvrdil, že jeden z více než 300 Amwayáků se stane Platinovým. Kde toto číslo vzal? Ano, 0,32% je jinými slovy 1:312,5. JENŽE! Business Opportunity Brochure jasně říká, že v těch 0,32% nejsou zahrnuty žádné jiné odznaky kromě Q12 a Founders Ruby. Dokonce i když sečteme procenta pro Q12, Founders Ruby, Founders Emerald a výše, tj. 0,32+0,10+0,03=0,45%, pořád budou chybět všichni Safíři, Zakladatelští Safíři a Smaragdi a ti všichni se mezi Platiny počítají automaticky také… O Platinách, Rubínech a Zakladatelských platinách nemluvě, protože to vše jsou nižší kvalifikace než Q12, ale rovněž se počítají mezi Platiny.

Co tedy s tím? Stačí chvíli pátrat… 🙂 Například na str. 3 v brožuře 2013 Amway Growth Incentives nalezneme podrobnější členění (pro rok 2011):

 • Platinum 0.33%
 • Ruby 0.01%
 • Founders Platinum 0.57%
 • Q12 0.41% (podskupina Founders Platinum – přísnější kritéria)
 • Founders Ruby < 0.01%
 • Sapphire 0.04%
 • Founders Sapphire 0.04%
 • Emerald 0.03%
 • Founders Emerald 0.07%
 • Diamond 0.01%
 • Founders Diamond 0.01%
 • Executive Diamond and Above 0.01%.

Pokud uděláme kumulativní součet všech úrovní bez Q12 (abychom některé distributory nepočítali 2x), dospějeme k tomu, že úrovně Platiny nebo výše dosáhlo 1,12% všech distributorů (tedy přesně 3,5x více, než co se nám snažil podsunout autor citátu, ale kdo by se počítal s takovými detaily, že…? 😉 ). Co ale toto číslo znamená? Znamená to snad, že Vaše “šance”, že se zařadíte mezi ty úspěšné, je 1:89? KDEPAK! Toto číslo znamená pouze to, že pokud se nyní podíváte na stávající skupinu, pak každý 89. člověk bude mít úroveň vyšší nebo rovnou Platině. Kritici překrucují a manipulují statistickými veličinami a zaměňují četnost výskytu Platin za pravděpodobnost náhodného jevu a mylně tuto četnost vydávají za “šanci”. Jenže, jak jsme si již ukázali v příspěvku Jaké jsou v Amway šance na úspěch?, úspěch v podnikání Amway není otázkou náhody (nejedná se o náhodný jev) a proto takováto interpretace je NAPROSTO MYLNÁ!!! Je fakt, že autor výše zmíněného citátu se v jiné diskuzi přiznal, že technický směr nebyl pro něj a proto se raději začal věnovat humanitním oborům. V tom případě mám pro něj jedno doporučení – pokud nechápe základy statistiky, ať ji nepoužívá.

Je tedy 1,12% Platinových a vyšších kvalifikací málo? Jaké procento by to muselo být, aby byli kritici spokojeni? 10%? 50%? Nejlépe na tuto otázku asi zde v diskuzi odpověděl Me, když napsal:

Málo? Tak se na to podívejme z jiného pohledu: myslíš, že je reálné, že zaregistruješ jednoho člověka a budeš na 21%? Každý 5000 bodů (200.000 Kč) osobně a jsi tam. Asi ne, že? I když by to nebylo asi špatné, to by na 21% dosáhlo celých 50% lidí ve Tvé skupině (1 ze 2). Tak jinak, co třeba kdybys zaregistroval těch lidí 9? S Tebou to dělá 10, každý 1000 bodů osobně a je to tam… To asi taky ne, že? Ne, že by nešlo udělat 1000 b osobně, ale většina lidí dělá méně. I když by to bylo taky dobré, protože to by pak 21% dosáhlo celých 10% lidí (1 z 10)…
Už chápeš? ;-) 21% neboli 10000 bodů se samozřejmě dá udělat osobním obratem, ale JE MNOHEM PRAVDĚPODOBNĚJŠÍ, že na to bude třeba vytvořit nějakou větší skupinu.

Myslím, že to za ty peníze stojí, obzvlášť pokud uvážím, že je nemusíš všechny zaregistrovat osobně.

Prostě, pro to, abys dosáhl určité úrovně, marketingový plán vyžaduje, abys přinesl určitý obrat. A většinou je na to potřeba mít vybudovanou odpovídající skupinu lidí. Pokud chceš vydělávat 40000 Kč měsíčně nebo více, bude asi potřeba dát tomu víc, než zaregistrovat jednoho nebo 9 lidí. Dává smysl?

Chápu, že by si kritici přáli, aby Amway vyplácela 40, 50 nebo 60 tisíc Kč/m lidem, kteří dají dohromady skupinu celých 10 lidí. Já bych si to přál také. 🙂 Ale každému, kdo ovládá základy matematiky, musí být jasné, že je to spíše z říše fantazie a že na to, aby skupina vytvořila 10000 bodů, bude potřeba těch lidí poněkud více. Důležité ale je, že bez ohledu na názory kritiků to má každý ve svých rukou a že i v ČR existuje dostatek důkazů, že to lze zvládnout.

Za zmínku jistě stojí, že v každé Platinové organizaci jsou i lidé pod úrovní Platiny, kteří si mohou vydělat od několika tisíc do několika desítek tisíc Kč/m. A ano, velkou část organizace budou tvořit lidé, kteří si jen nakupují pro sebe a jinak nic nedělají a proto logicky nedostanou žádnou odměnu (právě proto je kritici jako milionář alias Roger alias yowie tak rádi započítávají do průměru 🙂 ). MLM je v tomto neúprosně spravedlivý – ti, kdo vydělávají, jsou ti, kdo pracují. A ten, kdo rozhodne o tom, zda Vy budete nebo nebudete aktivní, jste jen a jen Vy!

Pozn.: Výše uvedené hodnoty se týkají amerického trhu. Hodnoty pro český trh se mohou lišit.

Rating: 9.14/10. From 28 votes.
Please wait...

38 Komentářů k "MÝTUS: Šanci uspět má v Amway jen jeden z více než 300 lidí"

 1. V roce 1994 bylo v ČR, s 9ti produkty, potřeba na dosažení 21% vybudovat skupinu cca. 1000 lidí. Dnes máme v jistých komoditách i atraktivnější nabídku než v Americe. V Americe je, podle oficiální statistiky, třeba vybudovat skupinu 89 lidí na Platinovou úroveň. U nás je třeba cca. 70 -100 lidí (to je 20x méně než v r. 94).

  Někomu by se to mohlo zdát hodně práce, ale výsledkem může být příjem, který je mnohem jistější a pasivnější, než kdekoli jinde!!!

  Existují např. lidé z jiných MLM, nebo finanční poradci, kteří vydělávají slušné peníze se skupinkou 5-7 lidí, a mají pocit, že v Amway je vydělávání peněz “příliš pracné” a “běh na příliš dlouhou trať”.

  Podstata Amway ale není v tom, jak rychle se dají vydělat peníze – ale jak stabilní a dlouhodobý příjem si člověk dokáže vybudovat.

  Krásným příkladem může být známá pohádka o 3 prasátkách: “První prasátko si postavilo dům ze slámy, druhé z klacků a třetí z cihel a malty. Domečky ze slámy a z klacků byly postaveny mnohem rychleji a s mnohem menším úsilím, ale když přišel vlk, zadupal, zafoukal a domečky se zřítily. Domeček 3. prasátka z cihel a malty dal mnohem více práce, trvalo mnohem déle, než jej postavilo, ale když přišel vlk, mohl si dupat a foukat jak chtěl a domeček to vydržel.” 😉

  Vybudovat Platinovou, nebo Smaragdovou úroveň v Amway dá sice o něco více práce, a asi to bude trvat i o trochu déle, než vydělat peníze v prodejních MLM, nebo v různých firmách s finančním poradenstvím. Pokud to však člověk dokáže, tak potom jistota a stabilita jeho příjmů bude mnohem větší než v jiných oborech a úsilí, které bude třeba vynaložit na to, aby jeho příjmy pokračovaly bude nesrovnatelně menší!!! 😉

 2. Teda ten článek je asi jenom pro lidi z matematický fakulty. 🙂 Ty čísla tam vůbec nechápu. Ale jestli to znamená, že budu potřebovat asi 89 lidí na tu platinu tak to zase není tak těžký. 🙂

 3. @Jaja
  Jojo, tak nějak. Je to jako s tím příkladem, jak se dva lidé dívají na sklenku s vodou. Jeden řekne: “Ta sklenice je z půlky prázdná.” a ten druhý řekne: “Ta sklenice je z půlky plná.”

  Kritik řekne: “Jen 1,12% lidí dosáhne Platiny.”, zastánce businessu řekne: “89 lidí na Platinu? To není špatné, to se dá zvládnout!”

  Vždycky jde o úhel pohledu. Kritik bude hledat co nejnegativnější vysvětlení, člověk, který něco hledá, v tom uvidí šanci. 🙂

 4. Avatar for Marek Suchomel Marek Suchomel | 28.4.2014 z 11:34 | Odpovědět

  Máte někdo více zkušeností s finančními poradci? Nejčastější argument finančních poradců je, že Amway je hodně práce a málo peněz. OVB nebo Partners jim přinese úspěch už za měsíc a příjem do jednoho měsíce, jak mi spousta z nich tvrdí je okolo 100 tisíc… Rád bych, kdyby mi někdo napsal zajímavé argumenty, jak finančníkům ukázat, aby pochopili princip odložené odměny. Děkuji

 5. Já si především myslím, že spousta finančních poradců vůbec nepochopila marketingový plán Amway. 🙂

  Nejprve doporučuji přečíst si komentář Victora, který vysvětlil perfektně, o čem vlastně Amway je.

  Zadruhé je potřeba si uvědomit, že u spousty finančních poradenství představují problém tzv. storna. Takový člověk pak vrací provize, pokud klient zruší smlouvu – osobně znám člověka, který společnosti OVB vracel 80.000 Kč na provizích. K čemu je pak to, že si jednorázově vydělal 100.000 Kč a peníze už utratil a teď musí chodit po brigádách a celý výdělek posílat OVB?

  Další věcí je vysoká “úmrtnost” lidí ve finančních MLM, která je podstatně větší než v jiných MLM. Je to dáno především tím, že ne každý je ochoten neustále sledovat vývoj trhu a orientovat se v něm. Toto je také důvod, proč si finanční poradce nemůže dovolit vysadit a musí neustále hledat nové a nové lidi.

  Finanční produkty jsou navíc do značné míry závislé na politických rozhodnutích, která Vy nemáte šanci ovlivnit. A zatímco vláda se mění co 4 roky, finanční produkty si člověk pořizuje někdy třeba na 20 let. To, co je výhodné dnes, nemusí být výhodné zítra. Stačí si vzpomenout na to, jak se změnily podmínky pro stavební spoření. Nebo jiný příklad: kde je dnes konec kapitálovým životním pojištěním, které ještě před 10 lety “bouchači pojistek” stříleli každému na potkání?
  V té souvislosti se nabízí i jedna otázka: když Vy jako finanční poradce někomu něco doporučíte a podmínky se pak změní a už to pro něj nebude výhodné, na koho bude ten člověk naštvaný?

  Když k tomu přidáme to, že finanční poradce se ve většině případů rovná student, který ještě nic nevydělal a doufá, že první peníze vydělá tím, že někomu prodá pojistku, pak je jasné, kam to vede. V praxi to vypadá tak, že student si pořídí pojistku sobě, mamince, tatínkovi, možná ještě tetičce a babičce a pak skončí. Na provizích si vydělá třeba i několik desítek tisíc, ale celou rodinu zaváže platit, platit a platit.

  Když to vše shrnu a srovnám s Amway podnikáním: u Amway produktů vidí zákazník hned při prvním použití, jestli udělal dobře nebo ne, když si výrobek koupil. Já jako distributor neriskuji to, že se na mě bude člověk zlobit. Amway podnikání nevyžaduje neustálé sledování toho, co se na trhu děje (trh s těmito výrobky se nemění tak rychle jako trh finančních produktů). A na závěr jeden důležitý aspekt a tím je stabilita příjmu. Spousta finančních poradců má své provize podmíněny osobní aktivitou, tj. neustálým přísunem nových smluv. U Amway nic takového není, příjmy pokračují i když jste třeba nemocní a nemůžete pracovat. A já raději budu mít pravidelně 60 tisíc Kč/m s vyhlídkou dalšího růstu než 100 tisíc jednorázově a pak vracet třeba 80 tisíc na stornech.

 6. Avatar for Marek Suchomel Marek Suchomel | 28.4.2014 z 12:39 | Odpovědět

  @Me Super, díky moc za skvělou prezentaci 😉

 7. Není zač. 🙂

 8. Wow, super článek.
  Vytvořit si příjem 40-60 tis. Měsíčně (+jednorázově 65-250 000) za to, že dám do kupy skupinu 89 lidí, tj.pomůžu 4-5 lidem k příjmu 10-20 tisíc (každý ma ve skupině 20-25 výdělečných downlinů) mi připadá jako velmi dobrá odměna 😉

 9. @Marek Suchomel

  Lidé, kteří tvrdí, že Amway je hodně práce za málo peněz, jsou dost mimo obraz.
  A zajímala by mě jejich definice úspěchu, vydělanej kopec peněz nutně neznamená úspěch.

  Pravda je taková že pokud je někdo břídil bez postoje a pravidelné aktivity nevydělá peníze ani v Amway ani ve FP.Vždy platí něco za něco a to je neměné, mimochodem ve všem.

  Ale můžeme porovnávat, tyto stránky jsou informační, tak proč ne.
  Když bychom porovnali čistě obchodní hledisko, třeba potenciál.
  Tak asi ten nejblbuvzdornější a můj oblíbený je „co přestanou lidi kupovat jako první když nemaj peníze? Pojistku nebo pastu na zuby“?
  Znám hodně lidí co si z FP vydělávají 100 tisíc a nikdo z nich neřekne, že to je za málo práce.
  FP je prodejní byznys.
  Když vezmu obchodní stránku tj. člověk, který nemá obchodní tým a jeho výdělek = jeho práce. Pokud vezmu průměr, který udává největší FP společnost na trhu co do obratu. Tak je potřeba v daném měsíci zrealizovat 25 portfólií. Opakuji že toto je průměr, pokud někdo chytne dobrý obchod, je schopen to udělat s půlkou ;-). Kolik je potřeba udělat schůzek, aby se 25 realizovalo, profíci se shodují že o ½ více.
  Když bychom brali prodejní stránku Amway, což není správně, ale FP a lidé z obchodu to tak obecně vnímají (což u mě značí totální nepochopení marketingového plánu), tak na příjem 100 tis stačí 13 eSpringů.
  Co se týče následného „servisu“ tak pojistka, penzijko či investice se podepisuje cca na 10 – 30 let.
  eSpring potřebuje každý rok novou náplň + další oslovení na celou škálu nezbytných výrobků.
  Kdo o obou byznysech bude přemýšlet z obchodního hlediska, pravděpodobně mu vyjde Amway.

  Další věc, co FP rádi používají, je rychlost vydělaných peněz. I to je velký omyl, i vyprovizování nějakou chvíli trvá (natypování produkce, platba klienta, vyprovizování a odeslání na účet ve výplatním termínu) ano některé pojišťovny mají zrychlený proces, a umí poslat peníze do 15 dnů, ale u drtivé většiny trvá provize od podepsání až po peníze na účet cca 60 – 75 dní.
  Investice se dají vyplácet buď zálohově, nebo pravidelně. Zálohová provize vám přijde na účet najednou po 3 měsících, co klient platí. Pravidelná vám chodí každý měsíc, co klient zaplatí, takže i 30 let.
  Nejzajímavější je provizování hypotéky, které je skutečně na účtu cca 5 dní po podpisu. A provize se nevrací. Uzavřít kompletní hypotéku však i profíkovi zabere cca minimálně měsíc.
  Z peněz, které vyděláte, pak společnost odečte ještě 10 – 15% do stornofondu.
  Stornofond je ta věc, kterou FP omlouvají vracení provizí.
  Což zase není tak docela pravda, podle pozice na které člověk je, se stornofond plní, minimální stornofond je 30 tis.

  Jak chodí peníze u Amway?
  30% maloobchodního zisku jsou tvé hned na místě (zboží zákazníkovi), a každý měsíc pravidelná výplata, podle odvedené práce. Hlavně, žádná provize se nevrací, to znamená peníze jsou skutečně vaše.

  Dobře placené zaměstnání X svobodné podnikání
  FP bych nazval dobře placeným zaměstnancem.
  Každý finanční poradce pracuje na základě mandátní smlouvy. Na základě mandátní smlouvy vás společnost může vyhodit, pokutovat, odebrat tým, klienty atd……….
  Vaše práva jako podnikatele ve FP jsou tedy velmi omezená. V praxi skutečně platí, že ten nahoře rozhoduje o těch dole.
  Zároveň pokud neplníte určitou kvartální produkci, tak jste ukončen.

  V Amway se člověk řídí pouze podle etického kodexu, což je souhrn pokynů, který dá zdravý rozum. A roční obnovovací poplatek. Což je až směšné, pokud to někdo bere jako podmínku či překážku.
  Pokud člověk neprovede něco opravdu naprosto hrozného a nemoráního, tak nikdo nemá žádnou páku jak mu jeho byznys zakázat, zrušit, vyhodit atd….

  Možná by stálo i zmínit systém.
  Ve finančním poradenství je systém na vzdělávání lidí po obchodní a produktové stránce.
  V Amway se dbá na osobnostní růst.
  Mno nechtěl jsem to tak napsat, ale je to pravda, ve FP není ŽÁDNÝ systém, co se osobnostního růstu týče, což je klíč.

  Co se týče nároků na byznys
  V kvalitní firmě na FP strávíte 30 – 60 dnů intenzivního školení a vzdělávání se v produktech, prodeji, vizí, atd.., v nekvalitní strávíte 60 minutové školení jak někomu nacpat pojštění.

  V Amway dostanete kvalitní podporu od uplinské linie a co se týče technických znalostí, nejsou potřeba, nepotřebujete vědět že prací prášek neobsahuje zeolity a má vylepšené složení na bázi aktivního kyslíku atd…., vám stačí si ho vyzkoušet a říci vlastní zkušenost a nadšení a to tvoří váš byznys.

  Náklady na byznys
  Amway byznys je absolutně nejlevnější podnikání na českém trhu.
  Amway 739,- minimum X FP 10 000,- PPZ + investice+hypotéky+úvěry+účty+penzijní certifikát atd…..

  Pokud by někdo nesouhlasil s čísly, která jsem uvedl, jsem schopen vše doložit výpočty dle kariérového plánu, respektive tabulkou odměn.

 10. @seba
  Stornofond: Díky, málem jsem zapomněl zmínit tento “vynález”. Je pravda, že od doby, co jsem se s tím člověkem setkal, už pár let uplynulo. Tehdy stornofondy nebyly. Dneska to funguje tak, že i kdybych neměl ani jedno storno, tak mi strhnou 10-15% do stornofondu. Takže ti, kteří se snaží dělat svou práci dobře a nemají storna, dotují ty, kteří to neumí… No neberte to! Koukám, že bankovní sektor tu zavádí takový minikomunismus… 🙂 Dobrý. 😀

 11. Avatar for Marek Suchomel Marek Suchomel | 29.4.2014 z 7:46 | Odpovědět

  @seba
  Díjy za vyčerpávající příspěvek. Dostávám hodně kontaktů na finanční poradce, kteří si na mě honí ego. Teď mám dost argumentů, jak jim vzít vítr z plachet a uvést je do bolestivého stavu přemýšlení 🙂

 12. @Me
  hlavně stornofond nechrání ani tak tebe jako danou společnost,
  kdy společnost si z tvých vydělaných peněz nechává 10 – 15%.
  pokud skončíš a tvé podepsané smlouvy běží a nikdo je neruší, tak si stronofond nechává společnost, a když si vezmeš že nejmenší hodnota stornofondu co znám je 30 000,- 😀

  pozor bavíme se tady o solventních společnostech na trhu a kvalitních lidech.

 13. Minuly rok jsem si prosla jednu “smlouvu FP”, kde storno fond nebyl, ale bylo v ni napsano, ze pokud je ukonceno pojisteni, musi FP vratit provizi do 7dnu a pak bezi 0,05% kazdy den jako urok.

  Myslim, zdravym selskym a opravte mne prosim, kdo se v tom vyznate, ze ty spolecnosti muze byt fuk, jestli lidi vracej pojisteni, protoze ona zije z lichvy na vlastnich FP. Jako pojistovna se tvari, ale smyslem je nabalit nezkuseny lidi, kteri nebudou! schopni vratit provize a oni ziskavaj urok z nevracenych penez 18,25 za rok!

  Nikdo z nich na to neslysel, rikali, ze to vraci malo kdo, ale to se prvni rok tak neprojevi, jde o druhej az treti rok.

  V letech 1991-2 jsem pracovala v Cesky pojistovne, kde se vracelo ve 70 000 tisicovym meste 190 pojistek, sporeni/mesicne. Pri prvnim velkym hupu v ekonomice se behem pul roku zacalo vypovidat 1600/mesicne.
  Lide zapominaji, nepremysli a svou budoucnost dali do rukou hyenam, ktery poziraj vlastni lidi.

  Velmi si vazim spolecnosti Amway, za jednani, respekt a uctu v jake muzeme dnes zit. A za to ze jsem nikdy nezazila ani naznak natlaku a vydirani. Coz berem jako zkvalitneni naseho zivota a velkou pridanou hodnotu samozrejme k prijmu.

 14. @Seba Super vyčerpávající, děkuji 🙂 Jen s těmi 13 eSpringy si dovolím souhlasit jen částečně 😀 Je to 5655 bodů a při 15% je to navíc asi 35 tis. bez DPH 😀 😀 😀

 15. @Soptik21

  Bral jsem čistě obchodní hledisko bez tabulky odměn, s maloobchodním rabatem to vychází na 100 tisíc.

  tabulka odměn je samozřejmě plus, s tabulkou odměn je to asi 135 000,-Kč, což, když to tak píšu, mě samotného nadchlo 😀

 16. @Torina
  Abychom byli také féroví, je potřeba zmínit že FP vrací jen poměrnou část provize, to jest pokud smlouva byla řekněme rok placená a po roce se zruší, vrací finanční poradce cca polovinu provize.

 17. @Soptik21
  To sice možná jo, ale zapomněl jsi na maloobchodní rabat… to znamená odměna za 15% + 100.711,-MO 😀

 18. To je hezký 😀 než stačím napsat reakci, tak se vyjádří někdo další :), tady to žije 🙂

 19. @seba
  Teď jsi mě teda “uklidnil”. 😀 Ještě aby vracel všechno! 🙂 Mě spíš zaráží, že si to nevezme na sebe ona společnost, která tyto FP “vychovává”. Oni se přeci holedbají tím, že nováček z ulice nemusí prakticky nic umět, vše za něj zpracuje centrála… Tak ať si na sebe vezmou i tu zodpovědnost, že to klient potom vypoví. Ale to se jim nechce, že? Je jednodušší to převést na chudáka FP. Nehledě na to, že klient to může vypovědět, protože do toho konkrétního produktu zasáhli politici a to přeci FP nemůže předpovídat. Není to jeho chyba, přesto na to doplatí… To jsou přesně důvody, proč bych nikdy FP nešel dělat a raději se budu držet Amway.

 20. @Me
  Buďme fér…nepošpiňujme fin.poradeství. Jsou různé firmy a ruzní lidé….někdo to dělá dobře, někdo to dělá špatně. Jsou i mnozí fin.poradci, kteří opravdu člověku pomohou.
  Háček je ale opravdu v tom, že být opravdu dobrý stojí čas a úsilí a skutečně je člověk ovlivněn mnoha faktory ( politikou, ekonomickou situací apod ).
  Amway je v tomto daleko jednodušší – není třeba znát politiku a ekonomickou situaci, aby člověk dokázal zapropagovat dobrý prášek na praní, či kosmetiku…tak se ukáže a hned se vidí. A určitě kvůli krizi nezačnou lidé hromadně vracet zubní pasty a saponáty, jako u rušících pojistek.
  Prostě v Amway může uspět daleko více lidí i když ze začátku na to nemuseli mít předpoklady.
  A také vám byznys nikdo nevezme. A nezmění se odměňovací pravidla, když tu máme asociaci distributorů. Nehledě na vstupní náklady které jsou u Amway minimální.

  Každopádně ještě jednou děkuji za tento článek…jsem z něho nadšen. Oficiální čísla úspěšnosti jsou dokonce ještě lepší, než statistika kterou jsem čekal ( a to jsem čekal hodně ). Takže hurá na budování 4 výdělečných větví o 25 lidech 🙂 Stačí najít 4, co chtějí 20 tis. YES!!! 🙂

 21. @Alex
  Kdo je špiní? Tady se pouze konstatují fakta. 🙂

 22. Avatar for Marek Suchomel Marek Suchomel | 29.4.2014 z 17:54 | Odpovědět

  Osobně nechápu, k čemu vlastně ono finanční poradenství je. V Amway si chráním své peníze ve svém obchodě, kde dělám byznys sám sobě a tudíž nepotřebuji tahat z druhých lidí peníze, abych měl výdělek, jen pomáhám druhým lidem zakládat jejich vlastní obchody a jako leader pak dostanu provizi za to, že ten daný obchod někomu bude fungovat a vydělávat peníze.

  U finančního poradenství musím vytáhnout z lidí peníze, abych měl provize z pojistek a životních pojištění, u kterých se každou chvíli mění podmínky a lidé tak platí nevýhodné pojištění, které později ruší, platí storno poplatky za předčasné ukončení smlouvy a navíc přichází o další peníze, které do pojištění investovali a nikdy ho pro sebe nevyužili.

  Osobně jsem si to vyzkoušel u nejoblíbenějšího produktu OVB a to na životním pojištění. Storno poplatek po roce od podpisu smlouvy 500kč a ty peníze, co jsem do toho pojištění dal mi nikdo nevrátí. Ano je pravda, byl jsem chráněný v případě nějaké nenadálé situace, ale kolikrát denně si člověk zlomí nohu, aby tu pojistku využil. Hádat se s pojišťovnou ohledně bolestného, určovat výši částky, kterou mi pojišťovna dá podle tabulky a ne podle rozsahu zranění, to nikoho nebaví.

  Vybudovat si příjem v partnerství s Amway mě připadá smysluplnější, bezpečnější, stabilnější, jednodušší a hlavně žádný stres a žádná ztráta času s běháním po pojišťovnách a úřadech..

 23. @Me
  “uklidnil”
  stále tady mluvím o kvalitních solventních společnostech, které i na českém trhu dnes jsou.
  jsou i společnosti, které vyžadují po poradci celou provizi, ale snad to už taky zmizne.

 24. @Alex

  No doufám že jsme tady FP nešpinili, jen jsme tady udělali pár srovnání.

  I na českém trhu jsou 2 společnosti, které to dělají tak, jak se má. A to je velké plus.
  Věřím že FP by měl mít každý člověk, stejně jako právníka, doktora, autoopraváře, atd….

  Osobně mohu čerpat z osobní zkušenosti, a to né nutně ze zkušenosti pár měsíců a podepsání 20 pojistek, ale mohu porovnávat několikaleté působení na profiporadenských pozicích, ale i na manažerských.

  Nejsem člověk, který by špinil 😉

 25. @seba
  Mým nejlepším finančním poradcem je můj up-line. U něj mám skutečně jistotu, že mu opravdu záleží, jak na tom v budoucnu budu nejen finančně. To u žádného FP mít nebudu.

 26. Jak tak pročítám diskusi k tomuto tématu, možná bych navrhl Adminovi, jestli by dokázal zpracovat článek, ve kterém by porovnal obecné podmínky FP a Amway. Vypadá to, že je to téma, které by bylo docela aktuální. 😉

 27. Tenhle clanek je tak srozumitelne napsany, ze to musi pochopit kazdy. Tedy skoro kazdy.
  Tak jsem si podiskutovala s yowiem a musim konstatovat, ze vsechno, co jsem si tu o nem precetla, je pravda. Vubec nikomu neodpovida na otazky, z predlozenych zdroju si vybira jen to, co se mu hodi a pak to neustale prekrucuje a omila dokola. Je to mag*r, uz na nej kaslu. Uz jsem nasla i odpoved, proc tomu tak je:
  http://exar.kuun.sweb.cz/primitivove.htm
  🙂

 28. Jani, díky za komentář. Z yowieho si nic nedělej, jeho argumenty se nedají brát vážně. Neustále mele cosi o tom, že průměrný výdělek je malý a když mu dokážeš, že nelze prostě průměrovat lidi, co budují skupinu, s těmi, kdo si jen nakupují tak si pořád mele svou. Také tvrdí, že všichni do tohoto businessu vstupují proto, aby byli milionáři. Moje dlouholetá zkušenost říká něco úplně jiného. Jenže vysvětluj to zaslepenci. 🙂

 29. @Jana K.
  Jooo, super článek o primitivech, Jani 🙂
  Uvědomil jsem si, že diskutéři na netu jsou stejní, co dříve diskutovali po hospodách. Na vše mají názor, vše umí, všemu rozumí a rozhodně by uměli i lépe hrát hokej, fotbal, vést republiku, Evropu, planetu a vůbec všechno….kdyby chtěli :-))) Ale oni musí jen diskutovat 🙂

 30. Jste se zbláznili? Sehnat 89 lidí? Když si představím tu úspěšnost 1 z 10, tak překecávat 890 lidí to je na 10 let

 31. @Fleur
  Zaprvé, úspěšnost i začínajícího distributora bývá podstatně větší.
  Zadruhé, nejčastější omyl, kterého se lidi dopouštějí, když hodnotí množství práce, které je nutno vynaložit, je, že si myslí, že všech 89 lidí musí zaregistrovat osobně. V MLM totiž nejde o to, že musíš celou práci odvést sám. MLM je založen na principu duplikace. To znamená, že oněch 89 lidí neregistruješ Ty osobně. Můžeš si to představit třeba následovně: Ty zaregistruješ 9, kteří jsou ochotni pracovat. Jakmile každý z nich zaregisruje 9, pak Ty máš celkem 91 lidí ve skupině. Nebo třeba si můžeš představit model 7-4-2 (o třech úrovních) a máš včetně sebe ve skupině 92 lidí. Samozřejmě ne každý bude chtít něco dělat, někteří si budou jen nakupovat, ale ti už jsou zahrnuti v té statistice (v těch 89 lidech). Samozřejmě svou úspěšnost můžeš ještě zvýšit, když se naučíš motivovat lidi k tomu, aby budovali business. Pak můžeš mít skupinu o cca 90 lidech vybudovanou i za několik měsíců.
  Pokud bys však přesto byl ochoten zaregistrovat osobně 89 lidí, pak věz, že bys překonal jednoho z nejúspěšnějších lidí na světě, japonského Double Crown Ambassadora 50 FAA Kaoru Nakajimu, který před několika lety měl “šířku” 84 (počet osobně sponzorovaných lidí). Pokud by Tě zajímalo, kolik bere Kaoru Nakajima, tak bohužel nemohu sloužit, ale jen leadership bonus činí minimálně 640.000Kč/m, perlový bonus odhaduji z jeho LOS mapy Diamantů na minimálně 364,000 Kč/m, čili to jsme na cca 1 milionu Kč/m (minimálně). A v tom nejsou započítány žádná výkonnostní odměna, rubínová odměna, smaragdová odměna, diamantová odměna, odměna diamant plus, žádné jednorázové odměny, žádné FAA odměny, žádné odměny z motivačního programu a žádný maloobchodní rabat. Přitom třeba jen odměna za první dosažení 50 FAA bodů činí 50.800.000 Kč. Opravdu Ti ještě těch 89 lidí přijde jako něco, do čeho se nevyplatí investovat nějaké úsilí, když nic neriskuješ?

 32. @Fleur …je lepší “sehnat 89” lidí s tím, že každý má možnost vydělávat víc než lidi nad ním, mít 100% jistotou ve svých rukou a možností fin. a čas. svobody… ; …než být jedním z těch “89” sehnaných šéfem (HR) v zaměstnání, bez možnosti vydělávat víc než on, mít 100% jistotou, že mě vyhodí nebo odejdu sám a možností NESVOBODY… 🙂

 33. “89 lidí”

 34. Avatar for Marek Suchomel Marek Suchomel | 3.5.2014 z 18:03 | Odpovědět

  @Me
  Právě jsem se do Amway zaregistroval podruhé 🙂

 35. @Marek Suchomel
  Šmarjájozef, nevymyl jsem Ti mozek? 😀 😀 😀 😀 😀

 36. Avatar for Marek Suchomel Marek Suchomel | 3.5.2014 z 19:05 | Odpovědět

  @Me
  Vymyl 🙂 A cítím se skvěle 🙂

 37. @Marek Suchomel
  Podruhé? Moc to s tou duplikací nepřeháněj, máš registrovat ostatní, ne sebe. 🙂 🙂

 38. Avatar for Marek Suchomel Marek Suchomel | 16.5.2014 z 16:48 | Odpovědět

  @JIRKA C.
  Na tom pracuji 😉

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close