Průměrné příjmy distributorů Amway – mýty pokračují…

Dnes se na těchto stránkách rozpoutala zajímavá diskuze ohledně toho, kolik peněz je možné si spoluprací s Amway vydělat. Diskuze se týkala průměrného příjmu distributorů. Svými komentáři přispěly obě strany, tedy i kritici, jejichž pohled je jistě zajímavý, nicméně značně zkreslený nekompletními informacemi. Tím pádem jsou bohužel závěry z něj učiněné zcela mylné. Na následujících řádcích si ukážeme, kde přesně dělají tito lidé ve svých úvahách chybu.

Předně mi dovolte, abych poděkoval pisatelům LHK a milionářovi za jejich příspěvky a to i přesto, že se jedná o příspěvky z druhého “břehu”, tedy od kritiků. Budu nyní citovat jedno tvrzení, které v diskuzi zaznělo:

Každý rok musí Amway v USA přiznat, kolik berou průměrně jeho distributoři. V USA je to průměrně 2424 dolarů ročně!!! (milionář)

Milionář své tvrzení opírá o Business Reference Guide, kde se píše:

“The average monthly Gross Income for “active” IBOs was $202.”

Hned pod tímto textem nalezneme i vysvětlení pojmu “active” (tedy aktivní):

“Approximately 46% of all IBOs were “active.”
U.S. IBOs were considered “active” in months in 2010 when they attempted to make a retail sale, or presented the Amway IBO Compensation Plan, or received bonus money, or attended an Amway or IBO meeting. If someone sustained that level of activity every month for a whole year, their annualized income would be $2,424. Of course, not every IBO chooses to be active every month. “Gross Income” means the amount received from retail sales, minus the cost of goods sold, plus monthly bonuses and cash incentives.

Ano, skutečně: “Aktivním” byl shledán ten, kdo se pokusil o retailový prodej nebo prezentoval Amway IBO kompenzační plán (recruiting) nebo obdržel bonus nebo se účastnil Amway nebo IBO meetingů. Pokud by někdo vydržel být podle této definice aktivní každý měsíc po celý rok, jeho příjem by po přepočtu na celý rok činil 2424 dolarů, tedy 202 dolarů měsíčně.
Co výše uvedené znamená? V Americe je první příčka na tabulce odměn 100B. Čili pokud někdo nakoupí za 100B měsíčně (já sám dělám s podstatně menším sortimentem zde v ČR 300B každý měsíc), dostává každý měsíc bonus, aniž by musel aktivně budovat business. A jak Milionář sám přiznal, tito lidé jsou zahrnuti do onoho průměru.

Jinými slovy: Zeptáte se jednou sousedky, zda si chce něco objednat, ona řekne, že ne, a Vy už nic jiného neuděláte. Nebo si v jednom měsíci objednáte za 100b (v Americe je to první příčka na tabulce odměn) a tudíž obdržíte bonus. Podle definice Amway jste v obou těchto případech byli aktivní, čili Váš příjem z tohoto měsíce (v prvním případě $0.00, ve druhém asi $7) se extrapoluje na 12 měsíců ($0.00 v prvním případě, $84 ve druhém) a je započítán do průměru. Tím se logicky průměr podstatně sníží!

Přesto milionář záměrně uvádí čtenáře v omyl, když píše:

Tedy milý admine, z toho jasně plyne, že 2424 dolarů je průměrná roční odměna pro ty, kteří se snaží budovat svůj vlastní byznys a nejedná se o neaktivní samozásobitele…

Co na to říct? NEPLYNE, milý milionáři, OPRAVDU NEPLYNE! 🙂
Další manipulace ze strany milionáře spočívá v tom, že opět ZAMLČEL DALŠÍ PODSTATNOU VĚTU a sice:

It excludes all annual bonuses and cash incentives, and all non-cash awards, which may be significant.

ANO, čtete dobře! Do toho průměrného měsíční příjmu nebyly zahrnuty žádné roční odměny, peněžní pobídky a nepeněžní odměny, které mohou být významné.
Jistě Vás teď napadá otázka: PROČ to milionář zamlčel? PROČ citoval jen ČÁST textu? Jedná se z jeho strany o přehlédnutí nebo o ZÁMĚRNOU MANIPULACI čtenářem? Názor nechť si udělá každý sám.

Nemusím snad dodávat, že tato diskuze tu bude viset hodně dlouho jako důkaz toho, jak chatrné jsou argumenty kritiků… 😀

P.S.: Právě proto, že Amway si je vědoma toho, že věci neznalí to mohou špatně pochopit, nabízí i tabulky průměrných odměn roztříděné podle úrovní.

Rating: 9.25/10. From 32 votes.
Please wait...

21 Komentářů k "Průměrné příjmy distributorů Amway – mýty pokračují…"

 1. Dobře! Jen ať každý vidí, jací jsou kritici manipulátoři. Když si věci neznalý přečte jejich názory a nezná fakta, snadno dojde k chybnému závěru, že možná mají pravdu. Ještě že existují tyto stránky, kde se ukazuje, jak to ve skutečnosti je. Díky za ně!!!

 2. No, 2424 dolarů ročně, to je cca. 60 tis.Kč ročně bokem, tzn. měsiční přivýdělek 5000,-Kč bokem….to přeci na vedlejšák není tak málo, ne? Co by za to kdejaká Avon Lady dala. Ta je ráda, že má patnáct stovek. Vo co mu de, milionářu blbé?
  Jako průměr dobrý. A rozhodně nemůže tvrdit, že to nevydělává. Uvedl milionář i průměrné příjmy vysokých odznaků? 🙂

 3. Jde mu o to, že se snaží ostatní přesvědčit, že každý, kdo aktivně buduje business, si podle něj vydělá málo. Přitom pomíjí fakt, že firma sama v tom materiálu vysvětluje, koho myslí tím aktivním, a že do nich uvažuje i lidi, kteří si jen sami nakupují za 100B. Neptej se mě, proč to milionář dělá – nevím. Nějak tu logiku taky nechápu… Ale asi nebudeme sami. 🙂

 4. A jak tedy průměrně vydělává opravdu aktivní? A co to znamená být aktivní…to jste tady nikde neuvedli

 5. Kolik vydělává aktivní distributor je uvedeno v tabulce v příspěvku Opravdu se dají v Amway vydělat peníze?
  Co to znamená být aktivní je těžké definovat, ale určitě nestačí si jen nakupovat. Z vlastní zkušenosti ti můžu říct, že jsem se nikdy tomuto podnikání nevěnoval ani ty doporučované 2 hodiny denně a stejně to přineslo zajímavé výsledky. Lidé, kteří ukazovali 20 plánů týdně, byli za 5 měsíců na 21% a do 2 let Smaragdi. Všechno záleží na tom, jak vysoko se chceš dostat. Ale o tomhle má smysl se radit jedině s člověkem, který už tu cestu prošel. Nemá smysl o tom diskutovat s někým, kdo ten business viděl z Pendolina.

 6. Taky je rozdil jestli se zivis prodejem to mas pak kazdej rok tak nejak stejne nebo treba o neco vic, ale kdyz stavis sit tak ja to mela tak ze nejdriv tak 12000 za rok, takze prd druhej rok asi 70 000 za rok. To jsem byla 9%,
  Ale bylo jen 43 vyrobku bylo to o dost tezsi nez dneska. Ted se prodava pres nas asi 400 000 produktu at me nekdo opravi,, jestli je to uz zas vic. Takze na 9% se da dnes jit za dva tri mesice , me to tenkrat trvalo vic nez rok, ale ja byla fakt v blby situaci a na zivotnim minimu 3800,- a maly dite. Moc dobra vychozi situace. Nemas na registraci ani na zradlo. Tak at mi nekdo netvrdi ze mi nepomohlo mit mesicne 5000 navic. Ja myslela ze jsem bohata uz tenkrat, jak moc to pro me znamenalo 5 000. Mohli jsme si koupit treba boty nebo jezdit na vejlety, vzala jsem kluka na hory za ty penize, byla jsem z toho stastna a kde jsem vzala na licenci? Z kuponovky, prodala jsem ji hodne pod cenou a bylo mi to jedno, tohle byla a je jedina cesta jak se dostat ze srabu pro me. Kdybys videl schuzky 21% v Pardubicich tak uz se nevejdem ani do salu nekolik stovek lidi jde to k tisicovce a to neni cela Amway cr
  vazim si kazdyho kdo tam sedi, ze si o svou budoucnost umel zabojovat a premejslel vlastnim mozkem

 7. Zjistil jsem, že 21% dosáhne jen asi jen 1% registrovaných lidí. Proč je to tak málo? To přece nedává smysl, když je byznys tak logicky postaven

 8. Málo? Tak se na to podívejme z jiného pohledu: myslíš, že je reálné, že zaregistruješ jednoho člověka a budeš na 21%? Každý 5000 bodů (200.000 Kč) osobně a jsi tam. Asi ne, že? I když by to nebylo asi špatné, to by na 21% dosáhlo celých 50% lidí ve Tvé skupině (1 ze 2). Tak jinak, co třeba kdybys zaregistroval těch lidí 9? S Tebou to dělá 10, každý 1000 bodů osobně a je to tam… To asi taky ne, že? Ne, že by nešlo udělat 1000 b osobně, ale většina lidí dělá méně. I když by to bylo taky dobré, protože to by pak 21% dosáhlo celých 10% (1 z 10)…
  Už chápeš? 😉 21% neboli 10000 bodů se samozřejmě dá udělat osobním obratem, ale JE MNOHEM PRAVDĚPODOBNĚJŠÍ, že na to bude třeba vytvořit nějakou větší skupinu. Jestli jsi ve statistikách vyčetl, že okolo 1% lidí dosáhne 21%, pak to pro Tebe jinými slovy znamená, že je potřeba vytvořit skupinu 100 lidí a je to tam. 🙂 Myslím, že to za ty peníze stojí, obzvlášť pokud uvážím, že je nemusíš všechny zaregistrovat osobně.
  Takže je 1% málo nebo hodně? Já myslím, že je to přiměřené výdělkům. A nezaměňujme prosím “pravděpodobnost úspěchu”. To 1% totiž nic neříká o tom, jak moc je pravděpodobné, že se Ti podaří vytvořit skupinu 100 lidí, pouze uvádí, že ve skupině 100 lidí už s největší pravděpodobností bude alespoň jeden, kdo má 21%. Ti ostatní mohou ale 21% dosáhnout také, když udělají to samé. Důležité také je, že i další lidé ve Tvé skupině už vydělávají. Není to tudíž tak, že člověk bude mít skupinu 100 lidí a je jediný, kdo vydělává, ale už tam má lidi na 3%, 6%, 9%…
  Prostě, pro to, abys dosáhl určité úrovně, marketingový plán vyžaduje, abys přinesl určitý obrat. A většinou je na to potřeba mít vybudovanou odpovídající skupinu lidí. Pokud chceš vydělávat 40000 Kč měsíčně nebo více, bude asi potřeba dát tomu víc, než zaregistrovat jednoho nebo 9 lidí. Dává smysl?

 9. Takže musím pomoci např. devití lidem na nějakou výdělečnou úroveň a pak jsem tam také, rozumím správně?

 10. Tak nějak.

 11. ted vazne
  hodne lidi ve skupine jsou spokojeny zakaznici co maj registrace, co tam jsou leta letouci a odebiraj pravidelne. jsou spokojeni, ze je firma slusna, to je dnes na trhu zazrak, ze je zbozi prijemny, ekologicky, kdyz si to nechas vysvetlit tak i mnohem levnejsi nez v krame a muzou to alergici a tech duvodu je spousta, takovej jeden oblibenej duvod je napriklad ze vyrobky pro domacnost opravdu umi vycistit spinu a to lehce, takze se s nima moc hezky pracuje.
  pak je dost lidi, kteri byznys zkusi, ale nechaj se vylomcovat od okoli, casto mi prijde okoli jako sekta, sotva reknes ze bys chtel se mit lip, tak jsi hned divnej a zmanipulovanej, a hlavne, pokud se zacnes chovat mile a prijemne a nenadavas s davem tak si pro tu sektu lidi co nenavidi svou praci, hned vadnej. takze dost lidi neustoji tlak okoli. a tohle je zakladni podminka v cemkoliv v cem budes chtit uspet, nesmis se nechat strhnout zpet davem, ale musis jit dopredu.
  dalsi vec je ze se chces neco naucit , bez toho to taky neporoste, jak by sis na vsechno prisel? pokus omyl? to je zdlouhava varianta, kdo chce uspet at se uci od toho kdo uz to dokazal. no a tady mas vetsinu lidi , kteri mohli uspet ale protoze nebyli ochotny se to jit ucit tak neuspeli. takze pro pobaveni ti napisu vymluvy ktere mi rikali NOVY lidi minuly tyden, kteri moc chtej bejt taky 21% ale na seminar nejeli z tehlech duvodu

  chci se po tejdnu vyspat poradne/ dela 7-16/
  tata ma druhej den narozeniny, musim si umejt hlavu
  jeste nevim , co bude
  manzel by me nepustil
  jedu urcite a mam s sebou i svagra – nezvedaj telefon
  to byli moji milackove a pozor zaregistrovani! a chtej vydelavat 30 000

  tak proto je tak jednoduchy uspet, staci dodrzovat ten potrebnej system a to je to tvy jedno procento, jenom jedno procento lidi pochopi zavazek hned.

 12. Torina
  Takže semináře jsou dobrovolný,ale pro toho kdo chce uspět nutný.Moc hezký.
  Už si někdy zažila člověka,který jezdil poctivě na semináře a jednoduše neuspěl?

 13. @Top gear
  Top geare, dovol mi přirovnání. K tomu, aby se člověk naučil cizí jazyk, bude pravděpodobně potřebovat nějakou učebnici, příp. nějaký jazykový kurz. Je to dobrovolné, ale pro toho, kdo chce uspět, nutné. Moc hezké.
  Už jsi někdy zažil člověka, který poctivě chodil na kurz a jednoduše neuspěl?
  Tak, a teď mi řekni, kde se stala chyba. 😕

 14. Krásné.A ty si už zažíl člověka,který poctivě chodil a jednoduše neuspěl?

 15. Ano. Jen mi pořád není jasné, jaký z toho mám učinit závěr. Že jen chodit na semináře nestačí? Že je potřeba i něco dělat? Já myslel, že tohle je jasné od začátku…
  To je tedy ta “závada” na Amway? No tak v tom případě nemá smysl se pouštět do ničeho…

 16. Mě jen zajímalo tohle- “tak proto je tak jednoduchy uspet, staci dodrzovat ten potrebnej system” a to je to tvy jedno procento, jenom jedno procento lidi pochopi zavazek hned”
  Mě to vyznělo jako že kdo chodí pro toho je jednoduché uspět.
  Vono to není jednoduché a vo to mi šlo.

 17. Já myslím, že jste se jen nepochopili. Závazek není jen to, že budu někam jezdit, ale především to, co jsem ochoten pro ten business udělat. Semináře pomáhají proškolit organizaci (a pokud máš rostoucí organizaci, tak to prostě bez nich nejde – to by ses ulítal po celé republice), ale samy o sobě nezajistí růst. Maximálně můžou člověka namotivovat.
  Mimochodem, já jsem byl jeden z těch, kdo první roky jen jezdili na semináře a nic nedělali. Až pak se něco změnilo a pustil jsem se do toho. A všechny náklady, které jsem měl za celou tu dobu “ježdění” na semináře mám dnes na bonusu za necelý týden zpátky. Chceš vědět, jestli si myslím, že se mi to vyplatilo? To si piš! Možná kdybych přestal jezdit, nikdy by nepřišla ta chvíle, kdy jsem se konečně rozhodnul, že když můžou ostatní, můžu já taky. Pointa ale je: čí by byla chyba, kdybych se k tomu rozhodnutí nikdy nedokopal? Jedině moje. Nebyla by to ani chyba Amway, ani chyba motivační organizace, která ty semináře pořádala. Byla by to moje chyba. Na kom záleží, jestli bude dotyčný člověk aktivní hned od začátku? Na něm. On sám to má ve svých rukou, jestli začne hned, nebo jestli si ten začátek “natáhne” jako já.

 18. @Top gear
  seminare jsou pro trubky.

  • Mohu mít dotaz? Řekněme, že máte skupinu několika set nebo tisíc lidí. Tato skupina se měsíčně rozšiřuje třeba o dalších 50-100 nových lidí, kteří jsou z různých koutů republiky. Když tedy semináře jsou podle Vás pro trubky (vskutku zajímavé označení pro lidi, kteří se chtějí dozvídat novinky a tipy o podnikání, kterému se rozhodli věnovat), jaký jiný způsob byste použil Vy, abyste ty nové lidi proškolil a těm “starým” vysvětlil novinky v byznysu, nové motivační programy, atd.? Předem děkuji za odpověď.

 19. @admin

  Jirkovo mlčení je taky odpověď. 😀 😀 😀

 20. @admin
  <…jaký jiný způsob byste použil Vy…
  Že nám těch jiných způsobů ale napsal – až to nestíhám “pobírat” 😀

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close