Jsou výrobky Amway předražené?

Dovolte mi otázku: Jak může být předražené něco, co můžete v případě nespokojenosti vrátit (i načaté) a dostanete všechny své peníze zpět? Pokud usoudíte, že výrobek je předražený, používejte ho, načatý ho vraťte a měli jste ho nejlevněji, jak jste ho mohli mít – ZDARMA! Když Vám naopak poměr výkon/cena vyhovuje, pravděpodobně budete výrobek kupovat i nadále. Je to Vaše svobodné rozhodnutí, zda Vám za danou cenu stojí či nikoliv. Tak jakápak předraženost???

Tento mýtus o “drahých” Amway výrobcích má původ v tom, že Amway začínala jako výrobce drogerie a již v době svého vzniku (1959) začala vyrábět koncentráty. A je jen logické, že litr koncentrátu bude stát více než litr ředěného mycího prostředku.

Na druhou stranu u kosmetiky, potravinových doplňků, potravin či vodního filtru nebo nádobí není cena dána koncentrací, ale kvalitou. U kosmetiky a potravinových doplňků firma provádí klinické studie, které sice zvyšují cenu, na druhou stranu ale zase zajišťují vysoký účinek výrobků. Cena těchto výrobků je pak srovnatelná s jinými stejně kvalitními konkurenčními výrobky, nebo je dokonce nižší (viz např. tento nezávislý test odličovačů). Klíčové je pochopit správně slovo “konkurenční”. Nemůžeme totiž srovnávat nesrovnatelné, jak to obvykle dělají kritici. Kvalitě výrobků se budeme věnovat v samostatném článku, přesto stojí za to zmínit, že zakladatelé Amway se vždy řídili heslem:

Je lepší jednou vysvětlit cenu, než se potom donekonečna omlouvat za kvalitu.

Ale pokud byste i přesto měli obavu z toho, že nakoupíte něco, s čím pak nebudete spokojeni, máte možnost každý výrobek bez rizika vyzkoušet a případně vrátit. Vzhledem k tomu, že tato tzv. záruka spokojenosti funguje v Amway již od jejího založení, je nasnadě, že kdyby cena výrobků neodpovídala kvalitě, nemohla by se Amway v tvrdém konkurenčním prostředí udržet na trhu přes 55 let.

Čili o předraženosti nemůže být řeč.

ČTĚTE TAKÉ:

Rating: 9.15/10. From 41 votes.
Please wait...

43 Komentářů k "Jsou výrobky Amway předražené?"

  1. Taky jsem se nejdříve obával, že výrobky jsou drahé, ale když jsem pochopil koncentrovanost a kvalitu, tak jsem byl v pohodě. A ano….vitaminy Nutrilite koncentrované nejsou, ale kvalita je vysoká, navíc záruka spokojenosti 90 dnů na vrácení peněz…takže to opravdu nesrovnávám s nějakým šumivým multivitamínem ze sámošky. Stejně inteligentní by totiž bylo říkat, že je 100% přírodní pomerančový džus ( tj.ten, který před vámi vymačkají) za 60-90,-Kč v restauraci předražený, protože jste si koupili v Penny za 20 korun pomeračový sirup ( který pomeranč neviděl ani z rychlíku ) a tvrdit, že to je to samé 🙂
    Nicméně u čistících prostředků, či kosmetiky Beautycycle je Amway většinou pod cenou, nebo max.na stejné ceně i v porovnání s daleko nekvalitnějšími výrobky, než Amway zboží je.

    A hlavně…je na to vše 100% záruka spokojenosti!!! Nejste spokojení, vraťte to a dostanete výrobek vyměněný za jiný, či peníze zpět…a to bez řečí

  2. Tohle je krásně vysvětleno, k tomu snad nemůže nikdo nic namítat. Díky, Admine.

  3. Ano, pro zákazníky, kteří se koukají jen na cenu, mohou být některé výrobky předražené.
    Lidé, kteří nakupují v obchodech výrobky euroshopper, clever a tesco proužky nebudou s cenou spokojeni nikdy a předpokládám, že pro firmu Amway nejsou a nikdy nebyli hlavní cílovou skupinou.

    Většina zákazníků v obchodech i na internetu však řeší optimální poměr kvality a ceny. V tom jsou Amway výrobky jedinečné. Firma Amway má na prvním místě kvalitu. Kvalita musí být tak vysoká, aby si mohli dovolit dát na výrovby 100% záruku spokojenosti. Vrámci této kvality se samozřejmě firma snaží zajistit co nejnižší cenu, která je ve většině případů plně konkurenceschopná.

    Na ukázku přikládám jeden příklad:
    Avoure for men 41,90 (sice levnější, ale jen na jedno použití)
    HYMM™ Holicí strojek 330,- (Amway výrobek se 100% zárukou spokojenosti)
    Gillette Fusion ProGlide 419,- (jeden z nejdražších a přesto nejprodávanějších holících strojků v supermarketech)

  4. Ahoj. Kdysi z nějaké diskuze sem si stáhl obrázek a když někdo plácá něco o předraženosti mu ho ukáži, ať mi to tedy vysvětlí 😀 😀 😀
    http://www.2i.cz/309b6b4192

  5. Co to je za argument “předražený výrobek”? Ty výrobky prostě mají nějakou prodejní cenu a já buď jsem tuto cenu ochotný zaplatit, nebo ne. Kdyby byly ty věci “předražené”, tak Amway nedělá obrat přes 11 miliard USD. Nebo jsou ty miliony zákazníků Amway po celém světě blbci a neumí si to spočítat? To mi spíš připadá prostoduchý ten, kdo tvrdí, že je to předražené. Ať raději přizná, že si to neumí spočítat. A jistě – ať to klidně nekupuje. Nákup v Amway není povinný.

    Já se tomu prostě musim smát – miliony a miliony hlupáků po celém světě dobrovolně kupují předražené výrobky Amway a zatím u nás nějaká “babka od vedle” odhalila tajemství – je to předražené! 😀 😀 😀

  6. Bohuzel si spousta lidi neuvedomuje co zpusobuji tim , ze nakupuji super levne zbozi. Obchodni retezce si konkuruji hlavne cenou ( bohuzel ne kvalitou). Obchodni retezce vytvareji tlak na vyrobce pokud je vyrobce nucen snizit cenu odrazi se to v prvni rade na kvalite zbozi. V mnoha pripadech se vyroba presune nekam do Asie tim padem u nas roste nezamestnanost 🙁

  7. Přesně ABC. A pak člověk kupuje nekvalitní výrobky, drogerii i potraviny…a co to dělá s jeho tělem, či životním prostředím? Hmm….a pak se diví, že je tlustý, nezdravý a musí u doktora platit….zajímavý koloběh :-))))
    Již dávno je známo heslo. NEJSEM TAK BOHATÝ, ABYCH SI MOHL KUPOVAT LEVNÉ VĚCI.
    A naštěstí u Amway zboží velmi často platí, že je nejen vysoká kvalita, ale i skvělá cena, mnohdy nejlevněší

  8. Já si spíš myslim, že berete informace jen od vašich školitelů a pak jim věříte, že ty výrobky jsou nejleší, i když jsou drahý.
    A záruka je hezká věc, ale kdo by se s tím tahal na poštu. A kdo mi zaplatí to poštovné?

  9. Ale kdepak. Já beru informace především z vlastní zkušenosti a z vlastních rozborů (jsem chemik). A k záruce: ne nadarmo se říká, že kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. Tak jim to doručte přímo na ústředí a neposílejte to poštou. Nebo pokud jste zákazník, zavolejte svému distributorovi, aby se u Vás zastavil a vyzvedl to. Pojďme si něco ujasnit. Vy tu máte možnost, jak si bez rizika vybudovat zajímavý příjem, máte možnost čerpat ze zkušeností lidí, kteří jsou v oboru desítky let, máte možnost mít mezinárodní business, kde za Vás vše zařizuje firma, máte záruku spokojenosti pro sebe i pro své zákazníky a Vy budete řešit, jak dostanete případnou vratku, která navíc ještě ani nevznikla, na ústředí firmy v Praze? Asi se naše myšlenky nepotkaly. Zkuste to vysvětlit nějakému obchodníkovi, který má např. velkoobchod, že TOHLE je to, co Vám brání, a sledujte jeho reakci.

  10. Tak jsem se koukala na ty vaše ceny, ale pardon……kdo si kupuje ty vaše potraviny za ty pálky? Ocet, olej, špagety…to je síla. A co nože nebo pánvičky za tisíce??? To jako srovnáváte s čím……nekupuji si domu levné šunty, ale todle jsou fakt šílené dardy.

  11. Začnu u špaget – s čím je srovnáváme? S pravými italskými těstovinami vyráběnými speciální technologií trafilatura al bronzo, která zajišťuje hrubý povrch, na kterém pak lépe drží omáčka. Jsou vyrobeny z tvrdé pšenice, kterou jen tak nerozvaříš. A cena? Úplně normální: po přepočtu na 1/2 kg je to 50 Kč, což je u pravých italských těstovin vyráběných touto technologií ještě celkem nízká cena. Jiné obchody tento typ špaget prodávají i za 70-99 Kč / 500 g, jak se můžeš přesvědčit třeba zde:
    http://www.icbc.cz/
    http://www.delikatesy-shop.cz/testoviny-ryze-mouka/spaghetti-gragnano-500g/
    http://shop.emanuele.cz/testoviny/spaghetti-gragnano-38.html

    Za zmínku stojí, že distributoři je mají samozřejmě levněji. A jak zákazník, tak distributor má opět záruku spokojenosti.

    Samozřejmě, že pokud tyto těstoviny budeš srovnávat s levnými rychle sušenými a hladkými těstovinami, co se běžně prodávají v obchodech za 20 Kč, tak dojdeš k nesmyslnému závěru, že jsou tyto předražené. Ale zkus si je srovnat se zbožím stejné kvality a najednou uvidíš, že si kupuješ “Mercedes” za cenu Škodovky.

    Můžu tady rozebrat postupně všechno, od oleje, octa, pánvičky s extra odolným nepřilnavým povrchem atd. atd., ale to by bylo na dlouhé povídání. Věř mi, že ceny jsou adekvátní kvalitě a pokud mi nevěříš, zkus to a když nebudeš spokojená, vrať to. Je to fér nabídka?

  12. To si jako koupím špagety, nebo pánvičku, nebudu spokojená a tak jím vrátím prázdný pytlík a připálenou pánev? A to dostanu všechny peníze zpět? To máte vyzkoušeno?

  13. Ano, tato tzv. záruka spokojenosti u Amway funguje už od roku 1959, kdy firma vznikla. Můžeš vypotřebovat až 2/3 zboží a pokud s ním nebudeš spokojena, máš možnost ho vrátit a dostaneš všechny peníze zpět. U pánvičky samozřejmě nic nespotřebuješ, prostě ji vezmeš a vrátíš s tím, žes nebyla spokojená, a oni Ti vrátí peníze. Ale věřím, že pokud ji vyzkoušíš, tak se Ti bude tak líbit, že si ji necháš. 🙂

  14. @Jájulka
    Jj. Chápu tvé pocity. Často si s lidmi povídám na stejné téma. Ale jestli ti některé výrobky přijdou nad tvé možnosti, nemusíš začínat právě jimi. Můžeš si nejprve vyzkoušet výrobky, které vycházejí cenově výhodněji, než ty od konkurence. Např. naše čistící prostředky, nebo věci na praní, pasta na zuby, mýdla a kosmetika Beautycycle vychází v cenovém porovnání velmi výhodně.

    Nože, nádobí a filtry na vodu zase mohou fungovat jako skvělý obchodní artikl.
    Věř, že jsou lidé a i ty je můžeš najít, kteří mají na to, aby si koupili náš filtr e-spring, nebo nádobí icook. Existují u nás firmy, které prodávají jenom filtry, nebo jenom nádobí – dvakrát dražší než máme my – a ty firmy fungují, takže to asi někdo kupuje 😉

    V Amway nemusíš chodit prodávat nádobí, nebo filtry, ale když narazíš na někoho, kdo má peníze a bude mít zájem takhle kvalitní věci si koupit, můžeš si celkem rychle vydělat i na ten olej, těstoviny apod.

    A věř, že až je ochutnáš, už nebudeš chtít jiné 😉

  15. Já se znažím pokud to jde kupovat výhradně naše české výrobky a myslím že je máme velmi kvalitní za slušné ceny.Tím pomůžu nejen naší chabé ekonomice,našim firmám ale i sobě.

  16. Tak to budeš mít hodně těžké. Neříkám, že to nejde, ale čím dál tím víc firem už dávno ani není českých. A čeští výrobci jsou tlačeni supermarkety ke stále nižším a nižším cenám, což se poté odráží i na kvalitě. U drogistických výrobků už prakticky zahraniční firmy ovládly trh (P&G, Henkel, Benckiser, Unilever) a čeští výrobci se na ně kvalitou a v mnoha případech ani cenou prostě nechytají. Prostě žijeme v globalizovaném světě – tak to prostě je. Můžeme se samozřejmě svobodně rozhodnout, komu své peníze dáme a koho tím podpoříme. Já jsem se rozhodl, že chci kvalitu za rozumnou cenu. Amway mi ji nabízí a navíc mi dává možnost vydělat a rozjet si své vlastní podnikání za výhodných podmínek. Žádný český výrobce mi nic podobného nenabídl, když pominu ty české parodie na Amway, které perou jako voda… 😉

  17. Ano poznat které firmy jsou české a které zahraniční je problém.Mě stačí když se to tu bude alespon vyrábět v čechách a tím dávám práci českým lidem pokud to koupím. Říkám kupuju je pokud to jde a není to zbytečně drahé nebo nekvalitní,ale většinou sem si nějaké našel.Třeba co se týká potravin to je jasné.

  18. Každý podporujeme něco. Já zase učím lidi, jak nemusejí být na pracáku a můžou se postarat sami o sebe tím, že si rozjedou své vlastní podnikání. A pomáhám jim v tom. Většina výrobců si tu udržuje výrobu stejně jen do té doby, dokud se jim to vyplatí. Jakmile se to vyplácet přestane, hned se výroba přesune na někam na východ. Já raději podpořím firmu, která dá lidem do rukou příležitost, aby se uměli postarat sami o sebe, než firmu, která je naučí, jak být poslušnými zaměstnanci – nechá je, aby si pořídili hypotéku a pak si z nich udělá hadr na podlahu, protože ví, že když má člověk rodinu a hypotéku, je z něj rázem ten nejposlušnější zaměstnanec na světě. Tím nijak nesnižuji jejich úlohu, ale každý preferujeme něco jiného.

  19. Výrobky byly to první, co mě v byznysu opravdu přesvědčilo, že to dává smysl. A to jsem byl jako chemik poměrně dost skeptický, protože jsem se učil, jak se vyrábí běžná drogerie. Výrobky od Amway jsou nekompromisně výrobky s nejlepším poměrem výkon/cena na českém trhu.

  20. @Jájulka
    zkuste na zacatek neco ze zakladnich vyrobku jako je Zoom , Dish Drops, LoC, nepoustejte se do specialnich produktu. pokud si kupujete i v krame obyc testoviny, nebo obycejny oleje, tak samozrejme tohle zbozi vyhledavaj lidi, co to oceni. ten olivovy olej je jedinej, kterej byli ochotny moje deti mit na salatech, takze jsem za to rada . ale opravdu zkuste ty vyrobky co vam pisu a at vam je nekdo vysvetli, jak se redi a pouzivaji, protoze levnejsi nesezenete a hlavne moc pekne se s nima uklizi, voni, nepotrebujete rukavice a vyrobek Zoom je muj oblibenec, mam ho v pistoli nastrikate a pockate a vsechno se rozpusti a jen setre, je to moc prijemny. treba je po nem krasna vana a kuchynska linka. ukazala jsem to kamoskam a to se libi vsem, kdyz to funguje:-)

  21. @Top gear
    nasi cesky ekonomice nejvic pomuze kdyz bude min zadluzenejch lidi , kteri musi chodit do prace a delat praci kterou nenavidej, aby splatili svy naklady na to ze JSOU.
    kdo chodi do prace jen proto aby platil uctenky, nenavidi co dela, svyho nadrizeneho, svyho podrizeneho a doma se vyblije do zeny a deti, je v pozici Zotrocene devky.
    Tak proc se navazej lidi do lidi, kteri meli odvahu se vzeprit? a kdyz se nam libi jak zijem tak jsme zmanipulovani?
    me se libi do prace nechodit, pamatuju si ze se tam k sobe lidi chovali osklive/ke me ne, ,byla jsem prominentni dcera nekoho/ ale co si delali mezi sebou to bylo prave vymyvani mozku!
    a tak schledavam ze svobodna mysl je to nejvic , co dnes hledame a co je bohatstvim? kdyz vas zivot bavi a delate co vas uzivi a dobiji.
    a ted mily kritiku , chodim pracovat pri amway , ale zdarma jako dobrovolnik, to bys neveril jak se ke me hezky chovaj, podekujou a zeptaj se jestli bych mohla prijit pristi tyden zas. to ti je zmena! ze by v tom hraly roli PRACHY?
    BUDU TE OSLOVOVAT MILACKU, Je to takovej uspornej rezim , abych se neunavila, znam to z vychovy svych deti, kdyz omejlaly dokola stejnou vec, kterou jsem jim uz vysvetlila, ale asi na jeji pochopeni jeste nebyli zrali a tak jsem je nechtela urazit tim ze jim neopdpovim, ale rikala jsem jim, Vis prece milacku, ze jsme si uz jednou rikali. . . .

  22. @Top gear
    Zdravím Top Gear,
    je chvályhodné, že se snažíš podporovat českou výrobu. Také jsem vlastenec a ČR mám moc rád a chci, aby něco ve světě znamenala a lidé si tu hezky žili. Nicméně zase nebudu za každou cenu podporovat nekvalitní českou výrobu, či drahou…to nemá moc smysl. A už vůbec né neekologickou ( Amway má naopak cenu OSN za přístup k ochraně životního prostředí ). Přeci nebudu zanášet ČR českým chemickým výrobkem, když existuje ekologický a kvalitní Amway výrobek.
    Ale jablka v obchodě třeba kupuji česká. Sice nejsou tak krásná, ale jsou i 2x levnější a asi i zdravější bez konzervantů

    Nicméně raději než podporovat koupí např.továrnu na Zátkovy těstoviny ( když jsem se snažil najít nějakého českého výrobce, neb v drogerii jich už asi moc není ), tak raději budu podporovat své kamarády a známé a to tím, že jim pomohu vydělat peníze. Za prvé jsou mi ti lidé bližší než nějaká továrna, za druhé oni třeba i jen 5000,- poznají více a za třetí se nám tím i zlepší vztahy 🙂 Víc než podpora českých továren je mému srdci bližší podpora českých lidí…..oni pak budou ty peníze v ČR utrácet a ekonomika se rozjede 🙂 Navíc když budou v Amway úspěšní tak uvolní pracovní místa těm, kteří práci nemají, budou kupovat české byty, domy, služby atd a peníze se točí.

    Ale myslím, že pro Top Geara není tak zásadní problém, že výrobky Amway nejsou české, že? Jen se snaží být v rozumné opozici, která podněcuje diskusi a za to mu jsem vděčný.
    Neplácá tu nějaké bláboly, dává tu nějaká fakta a svůj úhel pohledu a je vidět, že je to rozumný člověk, žádný fanatický odpůrce. A jsem rád, že tuto diskusi podněcuje a nutí nás se na některé věci podívat i jeho úhlem pohledu. Je potěšitelné, že se zatím vlastně nestalo, že by jsme po prodiskutování témat nedospěli k vlastně podobnému názoru, viz. Amway podnikání je v pohodě, když se okolo toho neblázní apod.

  23. Avatar for Aleš Kastner Aleš Kastner | 16.4.2014 z 12:47 | Odpovědět

    @Fleur
    Jaká pošta? Toto je přímý prodej. Vrátím to tomu, od koho jsem to koupil. Napřed mu zavolám, jestli nebude mít cestu kolem a nezastaví se.
    Takhle se to dělá u nás.

  24. @Fleur
    Buď to vrátím tomu od koho jsem si to koupil a pokud jsem z Prahy, tak to můžu donést na sídlo firmy. A pokud jsi z Prahy, tak předpokládám, že máš opencard, takže ani neztratíš peníze za dopravu…

  25. @Fleur
    Buďte v klidu…jestli Vás to uklidní, tak těch vrácených věcí je minimum. A pokud Vám jde o tu malichernost typu poštovného, tak si taky uvědomte, že něco jste třeba spotřeboval a aspoň nějaký užitek z toho máte.
    Každopádně nebojte….věřím, že nic nevrátíte, neb budete spokojen

  26. Spolubydlící Amway dělá atak výrobky v domácnosti máme. Nemyslím si, že jsou všechny predražené, ale zase v nich nevidím takový zázrak. Např. na podlahu jsem raději vzal Savo, než LOC, připadalo mi to pak čistější. A nevím s čím srovnat hrnce či pánve – ano, vypadají kvalitně, voda se v nich např. uvaří rychleji a dobře se čistí, ale myslím, že toto zvládne i jiné kvalitní a 3x levnější nádobí. Čím tu vysokou cenu obhajite?
    Mám pocit, že berete informace jen od svých skolitelů a tak už nejste objektivní a že by se často dalo sehnat zboží stejné kvality levněji (nepočítám do toho drogerii, ale např. sprchový gel, deodoranty, vitaminy, pánve, nože, nádobí, CLA – zrovna toto jsem si prozkoumal). Máte na toto nějaký argument? Ideálně z nezávislého zdroje? Děkuji

  27. Hmmm, kde začít? Tak třeba LOC. Doporučené ředění 30 ml na 4 litry vody. Při tomto ředění umyje prakticky cokoliv (kdyby ne, je tu záruka spokojenosti). Savo: doporučené ředění 1 litr Sava + 9 litrů vody. Čili z L.O.C. uděláte 133 litrů mycí lázně (při doporučeném dávkování), ze Sava uděláte 10 litrů. Cena 1 litru Sava 34,90 Kč (http://nakup.itesco.cz/cs-CZ/ProductDetail/ProductDetail/2001005112345), doporučená MO cena 1 litru L.O.C. 240 Kč. 1 litr čistící lázně u Sava 4 Kč, u L.O.C. 1,80 Kč (tj. Savo vychází skoro 2x dráž). A to se bavíme o cenách pro zákazníka, já jako distributor to mám pochopitelně levněji. Navíc u Amway mám body, u Sava mám navíc antibakteriální účinek a antivirový účinek, který je ale pro běžné čištění vcelku zbytečný. Nevidím tedy jediný důvod, proč kupovat Savo.

  28. Nádobí a pánve – kdybych měl vyjmenovat a popsat všechny vlastnosti, tak tu budeme do večera. Takže jen stručně: srovnávejte ho s jiným nádobím, které umožňuje vaření při nízké vlhkosti (zachovává více živin v potraviných) za použití vodního zámku nebo třeba vaření v pyramidě (úspora energie). Pánve s nepřilnavým povrchem, které jsou extra odolné a při mém zacházení vydržely ty první asi 6 let. Občas na nich krájím maso nožem, i když v návodu to samozřejmě nedoporučují, ale znáte to, kdo má hledat ty plastové potvory… 😉 A i když se snažím pánev šetřit, stejně mi ten nůž občas ujede, o tom, kolikrát jsem zavadil vidličkou ani nemluvím. S teflonovou pánví bych se při mém zacházení rozloučil odhaduju tak za měsíc.
    Ale jak říkám, toto je na tak dlouhé povídání, že to není na tuto diskuzi. Chce si to vyzkoušet něco v tom uvařit, ochutnat to jídlo. Zjistit, jestli Vám ten způsob vaření bude vyhovovat atd. No a zase se budu opakovat – opět je tu záruka spokojenosti. Takže si to můžete vyzkoušet naprosto bez rizika.

  29. Vezmu ještě třeba antiperspiranty. Zkuste si zjistit obsah účinné složky v jednotlivých značkách – budete překvapen, kolikanásobně jsou antiperspiranty Body Series koncentrovanější než konkurence. To má dvojí význam: buď pro dosažení stejného účinku můžete použít úměrně menší množství antiperspirantu Body Series, a nebo při stejné dávce dosáhnete podstatně delšího účinku.
    Každopádně, když zjistíte obsahy účinné složky v jednotlivých značkách (a pozor, obsahy jsou u sprejů, tyčinek a kuliček různé), tak potom už velice jednoduše uděláte přepočet ceny na obsah aktivní látky a zjistíte, že vlastně antiperspiranty Body Series patří mezi ty levnější. A opět tu je záruka spokojenosti, ale to už se zase opakuji.

  30. Kde je srovnání opravdu těžké udělat, jsou potravinové doplňky Nutrilite. Na to byste totiž musel najít firmu, která pro výrobu svých potravinových doplňků používá koncentráty z rostlin, které si pěstuje na vlastních organicky certifikovaných farmách. Nutrilite má zavedou kontrolu kvality a jištění jakosti i GMP. Navíc je Nutrilite jedna z mála značek, které financují i nákladné klinické studie, aby bylo skutečně potvrzeno, že výrobek je účinný. Když se podíváte do odborné literatury, zjistíte, že Nutrilite publikuje v recenzovaných a impaktovaných časopisech a také že spolupracuje s mnoha univerzitami. Proč to všechno píšu? Není to tak dávno, co vyšel článek o jistém prof. jménem Nicola Volpi, který analyzoval potravinové doplňky na klouby dostupné na českém trhu (http://zena.centrum.cz/zdravi/clanek.phtml?old_url=zdravi/novinky/2008/6/2/clanky/pripravky-na-klouby-katastroga/). A nechtějte vědět, jak dopadly. Nutrilite sice mezi nimi nebyl, ale kdykoliv byl testován např. americkou ConsumerLab, vždy vyšel bez sebemenšího zaváhání, jak co se obsahu deklarovaných složek týče, tak např. obsahu potenciálních kontaminantů apod.

  31. Děkuji za odpověď. Zní to rozumně. Zkouším si ověřit Vaše doporučení

  32. Dle mého názoru by se na školách měl zavést předmět typu zbožíznalství povinně pro všechny. Často se setkávám s lidmi, kteří neumějí nakupovat, resp. nevědí, na co se u výrobků zaměřit, když chtějí porovnávat cenu (např. u másla nebo margarínu je to obsah tuku, u kečupu obsah rajčat apod.). Je nutné se tedy zaměřit na to, co je ta hlavní složka, která určuje cenu, pak na to ostatní – např. u sýrů: obsah tuku, stupeň zralosti, z jakého mléka byl vyroben (kravské, ovčí, kozí, …). Omlouvám se, že uvádím mléčné produkty – jsem mlékář. 🙂

  33. Jaka je pro mne cena treba Omega 3 od Nutrilite? Tenhle vyrobek mi pomohl zvysit pozornost meho ditete z sesti minut na dvanact minut. Videla jsem na BBC porad, kde rikali, ze mohou dorustat chybna spojeni v mozku, napadlo me, ze kdyz to mame v sortimentu, tak proc bych to zrovna ja nemela vyzkouset, vysledky byly tak do oci bijici, ze si to sami zkuste.
    A tak jsme u ceny, koupit, co nefunguje a je doredeny jinym olejickem, a nebo zkusit vyrobek od Nutrilite a moct ho vratit? Za to co umi, bych dala klidne i vetsi cenu, ale nemusim, mam licenci takze -30% a jsme na procentech, takze dalsi penize zpatky.
    Mnohokrat jsem zjistila, ze Nutrilite funguje, treba glukosamin, B, C, to jsou veci, ktere poznate velice rychle, jestli ono to nebude tim, ze si Nutrilite dost potrpi na to, ze to chtej mit ucinny, ze chtej byt nejlepsi na svete, ze si to radeji pestujou a maji plnou kontrolu nad tim z ceho to delaj.
    No samozrejme pro toho, kdo si v kaufu hodi do kosiku sumivy tablety s obrazkem ,ala zdravi, , to neni. Bud chcete neco vyresit a pak pouzijete Nutrilite, nebo si resite pocit, ze jako teda taky nekdy neco doplnite, ale my jsme potrebovali pomoct synovi a to rychle, protoze neschopnost soustredeni se ve skole nejak nehodi do programu.

  34. Hej, tak jsem na jedné diskuzi na Internetu zjistil, že blbost některých kritiků je bezbřehá.
    To že tvrdí, že Amway všechny pozitivní zprávy podplatila, vč.VŠE, profesorů ekonomie, amerických prezidentů, státních institucí apod.to jsem už vzal jako jejich rituál….vždyť co na to mají chudáci říct. Pravdu nepřiznají.
    Ale že budou tvrdit, že dobrý výrobek si odběratele najde i bez toho humbuku okolo ( a příklad byl Mercedes a iPhone ), tak to mě fakt dostalo. Já zapomněl, že na Mercedesy a iPhony nejsou reklamy. A vůbec existuje něco, co má milionové obraty a nemá to reklamu? 🙂
    A to nebudu citovat jiné úžasné ekonomické teorie…např.že Vám úřad práce dá 90 tis.na rozjezd podnikání. Tak ano….může dát, ale je to AŹ 90 tisíc, musí se to schválit a rozhodně Vám úřad práce nezaplatí celé podnikání.
    Mimochodem co rozjedete za podnikání s 90ti tisíci. To nestačí na rozjezd ani kanceláře učetního.
    A pořád budou mlít, že Amway výrobky jsou drahý, protože litr Jaru stojí v akci pod 50,-Kč a dokonce si v Kauflandu koupíte jejich prostředek na nádobí za 9,50. To že je na tom i v tomto případě Dish drops lépe nevnímají….protože ho nikdy neměli, nedrželi v ruce a vůbec ho viděli možná tak na fotce. Já se fakt z té jejich zoufalosti směju.
    Takže přátelé…..nediskutujte z věčnými kritiky…..oni už vymyslí totální nesmysl jen proto, aby nemuseli pod tíhou faktů přiznat, že se zmýlili. Fakt, kašlete na to. Já se s tím týdny nervoval a to je nekonečný. Furt melou drahý výrobky, náš gurukritik Fitzpatrik řekl, Amway všechny podplatila a když všichni chtějí být milionáři, tak proč jich je málo. A to si vedou do kola a do kola. Naštěstí jich je fakt málo…..jen se nudí a zaplevelí internet svými hláškami pod různými nicky a dokonce i různým pohlavím :-)))))

  35. Někde se tu propíral i časopis dTest, akorát nevím, u kterého příspěvku. Doporučuji však přečíst tento článek. Osobně plně souhlasím se SZÚ. Odkaz na článek je zde: http://www.novinky.cz/zena/styl/341613-statni-zdravotni-ustav-nesouhlasi-s-hodnocenim-opalovacich-kremu-v-dtestu.html. Co mě však trochu štve, že sepsutí opalovacích krémů (a i jiných produktů) je vždy hlavním tématem, zatímco tuto reakci člověk musí hledat.

  36. Avatar for Jana Telefková Jana Telefková | 9.1.2015 z 9:55 | Odpovědět

    Mohu se zeptat, zda-li se mohu registrovat u Amway a prát výrobky Nutrilite pouze pro osobní potřebu? Nevíte, co to obnáší? Popltaky? Ráda bych se taky zúčastnila nějakého školení o těchto výrobcích.

    • Zdravím. Ano, je to možné. V Amway v ČR existují 3 statuty:

      M, neboli Member (Privilegovaný zákazník)
      – nakupuje zboží za velkoobchodní ceny, nemůže budovat skupinu, nedostává odměny

      M+, neboli Member plus (Privilegovaný zákazník plus)
      – nemá živnostenský list, nakupuje zboží za VO ceny pro osobní potřebu, může budovat skupinu, za obrat skupiny získává slevu na vlastní nákupy

      VPA, neboli Vlastník podnikání Amway (v angličtině Amway Business Owner, ABO)
      – má živnostenský list, nakupuje zboží za VO ceny, může prodávat zboží zákazníkům a budovat skupinu, za obrat skupiny získává provize na účet

      Do statutu M se nelze zaregistrovat, nový člověk se vždy registruje jako M+ nebo VPA. Samotná registrace stojí 739 Kč (jak pro M+, tak pro VPA) a platí vždy do konce kalendářního roku (výjimku tvoří ti, kdo se registrují od 1.7., těm platí licence do konce dalšího kalendářního roku).

      Pokud nebudete chtít budovat byznys, ale chcete jen nakupovat za velkoobchodní ceny, můžete po provedení registrace zažádat o změnu statutu z M+ na M. Změna statutu je zdarma. Obnovovací poplatek ve statutu M je 242 Kč, pokud nakoupíte za rok zboží za méně než 5500 Kč (první rok se počítá suma nákupů od změny statutu do konce kalendářního roku, další vždy od 1.1. do 31.12.). Pokud nakoupíte zboží za 5500 Kč a více, bude Vaše licence obnovena na další rok zdarma.

      Statuty M+ a VPA mají obnovovací poplatek o trochu vyšší (loni činil 680 Kč), protože s vedením těchto statutů je spojeno více služeb a zasílání Amagramu, jelikož je s nimi spojena i obchodní příležitost, která ve statutu M neexistuje.

      Obnovovací poplatky se mohou měnit (např. v závislosti na kurzu), ale např. pro statut M v posledních několika letech byly podmínky pro obnovení stejné (pokud nepočítám změnu o 2 Kč kvůli zvýšení DPH). Výše uvedené hodnoty jsou hodnoty za poslední rok.

      S registrací Vám pomůže člověk, který vás s Amway seznámil. Je to jednoduché, vše se dá zařídit online.

      Školení o výrobcích organizují buď sami distributoři nebo si přes svého Platinového VPA ve vzestupné linii můžete vyžádat školitele od firmy.

    • Výrobky Nutrilite by jste toho moc nevyprala 😉

  37. Avatar for Jana Telefková Jana Telefková | 12.1.2015 z 8:16 | Odpovědět

    @admin
    Dobrý den, moc děkuji za vyčerpávající odpověď! POmohla. Telefková

  38. mně mamka tvrdila, že je to drahé, že amway dováží kokosový olej bůh ví odkud až do evropy, a přes půlku světa

    • Tyto ničím nepodložené názory pramení převážně z neznalosti a nebo z toho, že si někdo přečetl antiAmway propagandu, kterou po Internetu šíří jeden náboženský fanatik, člen sekty Branhamistů. Ve skutečnosti je třeba LOC jeden z nejlevnějších čistících prostředků (po přepočtu na dávku).

      Pro sedm základních ingrediencí, které se používají pro výrobu LOC v celkem pěti výrobních zařízeních po celém světě, využívá firma Amway lokální dodavatele (pro Evropu se jedná o dodavatele z měst Wesseling v Německu a Evergem v Belgii), čímž se snižuje cena i uhlíková stopa (ekologické hledisko). Firma navíc vyrábí koncentráty, jejichž přeprava je daleko levnější a zároveň ekologičtější, než přeprava naředěných výrobků. Kromě toho se využívá lodní přeprava, která má jednu z nejmenších možných uhlíkových stop.

      Dejte mamce přečíst následující články, snad to z nich pochopí:
      http://www.amway-fakta.cz/je-preprava-amway-vyrobku-skutecne-ekologicka/
      http://www.amway-fakta.cz/proc-kupovat-amway-vyrobky-cast-1-koncentrace/

  39. Je fajn, že těstoviny jsou z tvrdé pšenice, proč ale mají tak nízký obsah vlákniny? Jen 3 g, když ideálně by měly mít minimálně 5 g (viz Vím, co jím)? Přitom některé mají i 10 g a klasické z tvrdé pšenice mají cca 4 g vlákniny a v přepočtu na 500 g stojí třeba 35 – 40 Kč, u Amway po slevě 40 – 45 Kč.
    Proč je lepší ta od Amway než třeba https://www.kosik.cz/produkt/52999-adriana-celozrnna-vretena-500g?gclid=CjwKCAjwiPbWBRBtEiwAJakcpA08D8YLl0Siv3GvN34pJB5a4Nw5bqqgciaSn0rAP_MyBG1dATU0PBoCauAQAvD_BwE (Adriana celozrnná vřetena 500g)

    • Především nevím, jestli jsou výše uvedené těstoviny vyráběné pomalým sušením technologií trafilatura al bronzo, jako Amway těstoviny. Žádnou informaci o tom jsem nenašel a výrobci se tím obvykle chlubí, protože s tím souvisí i chuť. Těstoviny vyráběné touto technologií mají porézní povrch, na kterém lépe ulpí omáčka. Obecně jsou takové těstoviny dražší než ty, které jsou rychle sušené, a v této kategorii Amway těstoviny patří k těm levnějším.
      Za druhé, těstoviny, které uvádíte, jsou evidentně vyrobené z celozrnné pšenice, protože mají obsah vlákniny 10 g. Mně osobně to přijde jako docela dost, abych zhruba 1/3 celkové doporučené denní dávky vlákniny spořádal s jednou porcí těstovin. Já bych řekl, že je úplně jedno, jestli zrovna těstoviny obsahují 5 nebo 10 g vlákniny. Z hlediska zdraví je důležité, že obsahují jen málo jednoduchých cukrů (kvůli glykemickému indexu) a pokud doplníte denní příjem vlákniny např. z ovoce a zeleniny, bude to tělu úplně fuk, odkud tu vlákninu má a zároveň si můžete pošmáknout. Vlastně bych řekl, že na tom i budete líp, protože do sebe tím pádem dostanete více druhů vlákniny…
      Poslední věc: Já posuzuji na jídle především chuť a nevím jak Vám, ale mě tedy celozrnné výrobky moc nechutnají. Chutnají mi např. tyhle suchary Basic Beschuit, ale jejich celozrnná varianta chutná úplně jinak a podle mě o dost hůř.
      Ty těstoviny, které uvádíte, jsem nikdy nejedl, ale po zkušenostech s chutí jiných celozrnných výrobků si je asi odpustím, zůstanu u těstovin Amway a když už budu chtít doplnit těch pár gramů vlákniny, o kterých se tu bavíme, raději si dám během dne banán, jablko, mrkev nebo něco jiného, co mi ten příjem vlákniny doplní.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.




Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close