Amway kritici – co je to za lidi?

Rád bych se s Vámi podělil o svou zkušenost z posledního dne a doufám, že Vám to pomůže, udělat si názor na důvěryhodnost některých lidí, kteří o Amway píší na Internetu.

Takže co se vlastně stalo? V diskuzi se dnes objevil uživatel s nickem “milionář”. Tento uživatel patří mezi kritiky a tak začala zajímavá diskuze, ovšem jen do té doby, než se uchýlil k manipulaci, když zamlčoval některé podstatné skutečnosti. Více si můžete přečíst v příspěvku: Průměrné příjmy distributorů – mýty pokračují. Jelikož není mým cílem strávit celý život vysvětlováním něčeho, co jsem již vysvětlil, a zároveň nechci, aby komentáře byly zamořené zbytečným balastem, takže by se v nich za chvíli nikdo nevyznal, začal jsem po předchozím varování příspěvky, kde se pouze opakovaly již vyvrácené argumenty, mazat.

Následovalo tapetování diskuze ze strany “milionáře”, na což jsem odpověděl zabanováním uživatele. Ani to nepomohlo, autor začal využívat anonymizer a neustále posílal stejný příspěvek z jiných IP adres. Proto jsem nakonec přistoupil k moderované diskuzi. Vaše příspěvky tak nyní musejí projít schválením. Slušní uživatelé to nepocítí (resp. jejich příspěvky budou zveřejňovány jen s mírným zpožděním), “milionář” bude mít smůlu. Tolik na vysvětlenou.

Na celém případu je ale zajímavá jedna věc. V 15:38 se objevil v komentářích následující příspěvek:

**** **********? Nepletu se, že ne? :-) Nevíte snad, že je astroturfing silně nekalá PR praktika? (milionář)

Vzhledem k tomu, že tento blog nemá nic společného s žádnou PR agenturou, vymazal jsem její jméno z této diskuze, aby dotyčná agentura nebyla poškozena.

CO MĚ ALE ZARÁŽÍ, JE, ŽE TENTO KRITIK NEVÁHAL OSOČIT SPOLEČNOST, KTERÁ NEMÁ S TĚMITO STRÁNKAMI NIC SPOLEČNÉHO, A BEZ JAKÝCHKOLI DŮKAZŮ, POUZE NA ZÁKLADĚ SPEKULACÍ, JI ROVNOU OBVINIL Z NEKALÝCH PR PRAKTIK! TOTO POVAŽUJI ZA DRZOST NEJVYŠŠÍHO RAŽENÍ!

Přesto tomuto přispěvateli děkuji, protože to jen ukazuje, čeho je pár fanaticky zaslepených kritiků schopno. A lidem to alespoň může pomoct udělat obrázek o tom, že když jsou schopni tito lidé si vybájit spojení mezi těmito stránkami a onou PR agenturou a jen na základě této bajky o ní šíří pomluvy, nestojí jejich slovo za zlámanou grešli. V čem dalším asi ještě lžou?

Takže znovu a polopatě pro ty kritiky, kteří to ještě nepochopili:

Důvod vzniku těchto stránek je ten, že pozitivní komentáře na jiných diskuzích byly pravidelně promazávány, jak se o tom zmiňuje např. Victor zde, takže některé stránky na Internetu vzbuzovaly dojem, že pozitivní zkušenosti ani neexistují, přičemž opak je pravdou. Že tomu pár fanatiků odmítá uvěřit, není problém PR agentury, ani Amway, ani můj. Kdyby kritici v minulosti přistoupili na vyváženou diskuzi a nemazali příspěvky distributorů ze svých diskuzí, tyto stránky by nikdy nevznikly.

A na závěr parafrázujme Karla Čapka:

Kritik je člověk, který píše o tom, jak by to dělal, kdyby to uměl.

Z tohoto pohledu většina kritiků, co píší o tomto businessu, nejsou ani kritici.

Rating: 9.19/10. From 37 votes.
Please wait...

24 Komentářů k "Amway kritici – co je to za lidi?"

 1. Zajímalo by mě, co se milionáři stalo, že tak urputně usiluje o zastavení Amway. Tuším, že to na tom jeho blblogu někde píše. Třeba mu nechutnala naše pasta? Nebo si nastříkal Shower Cleaner na podlahu v koupelně, pak uklouznul, praštil se do hlavy a od té doby je “milionář”. 😀

 2. Rád bych poděkoval Adminovi této stránky za objektivní a vyvážený přístup. Sleduji tuto diskusi dost intenzivně a vidím, že Admin zatím smazal jeden příspěvek a zabanoval jednoho vyšinutého “tapetáře” s nickem “milionář”. Jinak nechává volný prostor k diskusi a argumentaci oběma stranám. To jest obhájcům, i kritikům Amway businessu.

  Chtěl bych pouze podotknout, pokud by se diskutující pod nickem “milionář” cítil nějak omezený ve svobodě diskuse, že je naprosto běžné, že moderátoři diskusí u článků na seriózních zpravodajských serverech mažou příspěvky, které jsou NEPRAVDIVÉ, SPEKULATIVNÍ, NENÁVISTNÉ, nebo jinak porušující pravidla diskuse.

  Pravidla této diskuse jsou jasná – diskutujte svobodně, ale pravdivě a fakticky.
  Pro některé kritiky Amway to bude asi dost nezvyklé, ale myslím, že tak by to mělo být!!!
  Souhlasíte???

 3. Zajímala by mě pravidla diskuze na některých těch “kritických” blblozích. Asi budou znít takto: Pokud nemáš špínu, tak si ji vymysli, nebo tě smáznu.
  Jinak dobrá práce, Admine.

  • Pravidla tam jsou velmi jednoduchá – vše negativní je povoleno bez omezení. Cokoliv pozitivního, co chceš podložit argumenty z nezávislých zdrojů, je okamžitě vymazáno a uživatel je zabanován. Když se Ti to nelíbí a protestuješ, administrátor se Ti vysměje, že tam nemusíš být a zahltí komentáře svými příspěvky pod různými nicky. To jsou ta “pravidla”.

 4. @admin
  Díky. Jinými slovy to, co jsem napsal. 🙂 Spousta lidí považuje blogy za zdroj nezávislých informací (viz Amagram č. 05/2013), ale bohužel asi netuší, že některé blogy jsou především nezávislé na kvalitních informacích. 🙂

 5. Já mám dotaz na kritiky, tedy přímo na kritiky Amway. Vzhledem k tomu, že Amway na světě působí již přes 55 let, že působí ve více než 100 zemích na světě (dokonce i v Rusku nebo v Číně), že počet lidí v Amway neustále roste, její obraty neustále rostou, nepřijde vám divné, že za těch 55 let nikdo nepřišel na to, že je Amway sekta nebo podvod nebo jakákoliv jiná blbost, kterou vy říkáte, že je? Vždyť kdyby to zjistil nějaký novinář nebo právník (nebo já nevím kdo), byla by to aféra jak prase. Lidi mají zájem o aféry podobného typu. Právník by si na tom mohl postavit kariéru … Nepřijde vám, kritici, divný, že zrovna vy na celém světě jste ti jediní osvícení, kteří odhalili “pravdu”? Tohle by mě skutečně zajímalo.

  • Fámy o sektě a podobné šíří na Internetu jen pár jedinců, kteří pro to používají různé nicky. Rozhodně jich nejsou desítky nebo stovky, jsou to jednotlivci, kteří si manipulují s diskuzemi, aby v lidech vyvolali pocit, že je to fakt. Vidíme to i z této diskuze, kam přispělo cca 5 (slovy: pět) kritiků. Ne 50, ne 5000. Pět. Tady totiž mají smůlu, tady se příspěvky nemažou (pokud tedy někdo neporuší pravidla, jako to udělal milionář).
   Způsob uvažování těchto zlomyslných kritiků je dost podobný a dal by se shrnout takto:
   Napíšu na Internet, že Amway je sekta –> příspěvek si přečte člověk, který byl na schůzce a protože se mu to líbí, hledá si informace –> tento člověk naráží na nesmysly typu, že je to sekta a vymývání mozků –> člověk se lekne a řekne si: AHA! Takže oni mě vlastně zmanipulovali! Proto se mi to líbilo! A bojí se znovu s Tebou sejít.
   Takto nějak uvažují kritici. Na některé slabší jedince to možná zabere, ale normální rozumný člověk s vlastním názorem dá přednost faktům.

 6. @admin
  Ale proč to dělají? Já prostě nemůžu pochopit, proč by normálně zdravě uvažující člověk, člověk, který používá zdravý selský rozum, věnoval hodiny svého volného času a svou energii na to, aby očerňoval a shazoval něco, co mu nijak neubližuje a hlavně, co mu nic nepřinese, když to bude shazovat? Tohle chci, aby mi někdo z těch kritiků logicky vysvětlil, co je k tomu vede?? Co z toho mají? Já to totiž nechápu.

  • @JIRKA C.
   Nechtěj po mně, abych Ti vysvětloval jejich myšlenkové pochody. 🙂 Možná ze stejného důvodu, proč existuje skupina lidí, kteří si vylévají své emoce na jakýchkoli diskuzích. To se totiž netýká jen Amway.

 7. Díky, Admine, nechci, abys to vysvětloval Ty, ale oni. Já mám důvod, proč svůj byznys hájit, protože tím hájím i sebe. Kdyby měla být jen z poloviny pravda to, co oni píšou, dokážeš si představit, jak velkej hajzl bych musel bejt?? Vždyť mám přátele i mimo tento byznys, mám příbuzné. Někteří si možná ze začátku mysleli, že jsem se zbláznil, když jsem začal dělat Amway, ale dnes už si jich to moc nemyslí, naopak to berou tak, že každý nějak vyděláváme peníze, respektují mě a někteří se stali mými zákazníky. Copak by se se mnou vůbec bavili, kdybych byl takovej, jak oni tu píšou? Takže otázka je – PROČ? nebo případně potom – CO TO JE ZA LIDI??? Rád bych poznal systém jejich hodnot, životní styl apod., abych věděl, co za nimi stojí (jestli vůbec něco stojí).

 8. @JIRKA C.
  já si myslim že to sou většinou lidi který se schazovánim našeho MLM snaží získat lidi pro jinej MLM

 9. @admin
  Tak snažím se dle Carnegieho se na věc podívat z jejich strany. Jen zatím to, co vidím, mi absolutně nedává smysl. Prostě se chovají jako někdo, kdo má z něčeho obrovský strach. Já mám strach z pavouků. Jakmile mi vlezl do baráku, hned jsem ho zabil. (Dnes už to nechávám na přítelkyni, která má humánnější přístup a vyhodí je ven.) – Prostě oni se chovaj podobně, logika v tom absolutně není. Proto chci, aby mi to vysvětlili, třeba se pletu.

 10. Nazdárek lidičky . Myslím si , že ti kritická střívka ani neví o čem mluví ….. sekta …. letadlo …. pyramida …. pavouk …. a další bláboly . Že jen ti nahoře velí a vydělávají ….. a není to snad v jejich práci …. škole ….. domácnosti totéž ….. hierarchie , kterou určuje někdo … mnozí z nich ani neví kdo . Kdyby se koukli raději na opravdová , věrohodná fakta , tak se jim třeba do těch jejich malinkatých , možná roztomilých , ale opravdu hloupých mozečků dostane fakt , že tady si o svém výdělku ….. budoucnosti ….. aktivitě … činnosti či nečinnosti …. znalostech …. o svém čase …. a dalším rozhodují sami . Oni sami si nesou zodpovědnost za to co dělají a ne jejich učitelé …. šéfové …. manažeři …. nebo rodiče ! Nemělo by tomu tak snad být u každého . Udělat si život dle svého , když už ten život žije on !!!

 11. @JIRKA C.

  Mě by zajímalo, co je ten Milionář zač. Má výrazně nadprůměrné znalosti o Amway, orientuje se v PR agenturách, má čas se vypisovat na fórech a umí pracovat s fakty tak, aby vyznívaly v jeho prospěch.
  Trochu mi to připomíná ten vtipný případ, který jste možná taky zachytili, jak se majitel jedné z nejvíce anti-Amwayovských stránek na blogu prokecl, že mu za provozování platí největší konkurent Amway na světě, firma Procter & Gamble.

 12. Opravím Tě: Milionář nemá výrazně nadprůměrné znalosti o Amway businessu. On si jen přečetl dezinformace z jednoho zmanipulovaného blogu a teď je šíří dál. Kromě toho i v jiných diskuzích ukazuje, že nejenže nerozumí Amway businessu, ale nerozumí ani MLM. Jeho zkušenost s Amway je, že znal jednoho člověka, který Amway dělal. On sám se Amway nikdy nevěnoval. Z toho, co jsem vyrozuměl, tak se pokoušel neúspěšně dělat jiný MLM (finanční poradenství) a od té doby zanevřel na MLM jako takový.

 13. Hele, na každém šprochu, pravdy trochu……třeba se Vám nelíbí kritika. Známý taky Amway dělali a už nedělají. Proč, když je to tak super?

 14. Jak to mám vědět? Já mám spoustu bývalých spolužáků, kteří se mnou začali studovat vysokou školu a nedostudovali ji. Proč, když mít vysokou je lepší než ji nemít? Znám lidi, co se začali učit cizí jazyk a nenaučili se ho? Proč, když umět cizí jazyk je určitě super?
  A k tomu šprochu: ten je v tomto případě zcela mimo mísu. Nejde o to, jestli se někomu líbí nebo nelíbí kritika. Já kritiku uznávám, ale musí to být konstruktivní kritika, ne fanatické odmítání všeho bez toho, že bych tomu rozuměl.

 15. Mnoho VPA Amway delaji Amway bohuzel spatnou povest 🙁

  Marketingovy plan mi byl ukazan celkem 3x .V prvnim pripade to bylo od cloveka ktery mi vypravel o tom jak si muzu vydelat spoustu penez budu se slunit nekde na plazi a penize mi budou chodit na konto, toho cloveka znam a vim,ze sam nikdy nikde nebyl takze pro me bylo tezke mu uverit.S Amway podnikanim skoncil asi po 2 letech a ted je vasnivym kritikem a jeden z tech kdo prohlasuje ,ze Amway je sekta , pyramida a ze bylcelou dobu manipulovan.
  V druhem pripade nam plan ukazal nas dobry kamarad, ten dal dokonce vypoved v praci a vsude prohlasoval ,ze si praci uz nikdy ruce spinit nebude,po tom co jsme odmitli se zaregistrovat s nama prerusil veskery kontakt.Ten skoncil asi po roce
  Ve tretim pripade nam ukazal plan clovek ktereho jsme moc neznali nic nam nesliboval ,ukazal nam jistou moznost a my jsme se rozhodli ji vyzkouset ,skoda ,ze jsme nepotakli tohoto pana uz pred 10 lety kdy nam plan byl poprve prezentovan.

 16. znam mnoho amwayaku kteri to delaj s brachou, kamosem a hecujou se a hecujou a jsou vyhecovani a tim se nabijej.

  Neni problem jit do tohoto podnikani s brachou, nebo kamosem, me taky do.toho privedli kamaradi, ale ja to podnikani delam se smaragdovym parem.
  protoze nejsem pako, abych se ucila od brachy , protoze je to muj bracha , nebo od kamose , ze je to kamos.
  kazdej se muze obratit na lidi, kteri maj prokazatelne vysledky a vas uspech , je i jeji financni motivaci.
  takze pracujem s parem, protoze jsme par a chcem videt ze i ta zena toho cloveka je nadsena z toho ze lepsi zivotni standart diky prave amway, to je pro nas potvrzenim ze to bude fungovat , druha vec je ze chci aby mel ze me ten nademnou penize, protoze on sam si da bacha na to aby to bylo rentabilni a bude me ucit to, co bude prinaset vydelej a nebudem si jen hrat na.to ze jsme podnikatele

 17. takze lepsi nez vyhecovanej amwayak je je ten kterej “umi” . Do amway muze vstoupit kdo chce a do supermarketu taky.
  ale kdo.chce si vytvorit prijem, kterej by mu umoznil svobodu, tak to v supermarketu tezko, snad i kritik uzna,
  ale.tady v amway je potreba najit ve sve sponzorske linii , nekoho kdo neni jen vyhecovanej, ale kdo vi, jak se to dela a jiz to prokazal, takze jsme se obratili na cloveka kterej jiz vydelaval a mel vysledky s tim ze pomohl vydelat jiz dalsim a tak kazdej ma nad sebou nejakou tzv. platinu a tak at se lidi pozeptaj kdo to je a domluvi si s nim na to ze maj otazky.
  Berte to tak, kdyby nam nepomohli, tak by z toho dnes nebylo nic i kdybych byla vyhecovana , takze je to o pomoci a to nikde jinde nenajdete. a proto ze ten nad vami z vas ma penize jen procentualne, tak Kez by zbohatli zrovna na me!

 18. 🙂 se člověk musí pousmát, nad tím, jak někteří lidi koukají pouze rovně a černě, ale o reálný pohled a uvědomění se nesnaží. Někteří jsou prostě jak stádo 🙂 Je sranda jak někdo napíše “vždyť Ty vyděláváš na toho nad Tebou – pyramida” V práci je to jinak? šéf Vás zaměstnává kvůli krásným očím, nebo, že odvedete výkon a má z Vás prachy? A je krásné jak určuje kdy si vezmete dovolenou a zda jste pro danou firmu ještě potřební 🙂 Kdyby se lidi nebáli – dávno bychom byli jinde 🙂 jen strach nikdy nepomůže, jedině pokud se někdo bojí o svou budoucnost, a chce s tím něco udělat 😉 Navíc v tomto projektu to není postavené hulvátsky jak kdysi v některých firmách, ale pokud člověk chce, a maká vydělá si větší peníze než člověk nad ním, nebo jiný sponzor co v tom je dýl atd……

 19. Tak výše uvedeného kritika “milionář” jsem potkal na jiné diskusi a je to opravdu zajímavý vzorek a i důkaz, jak amway kritici fungují……pozitivní na něm snad je, že se snaží nalézt aspoň nějaká fakta a nehlásá tu JEN své názory. To JEN je zdůrazněno schválně. Protože se záměrně zaměřuje jen na negativní informace, nějakým ověřováním se moc nezaťěžuje, většinou vytáhne článek někoho neúspěšného ( nebo toho, kdo se za neuspěšného v Amway vydává ) a pak si to dle své libosti kombinuje dohromady, dodává tam údaje z jiných MLM společností a finančních poradců a je mu úplně jedno, že to s Amway nemá absolutně nic společného. Jeho demagogie je už taková, že záměrně ignoruje jasně předložená a snadno ověřitelná čísla a fakta o úspěšnosti v Amway a jede jako kolovrátek pořád to samé. Navíc lidem radí, jak si vydělat velké peníze jinak než v Amway a doporučuje obory,které sám dělal, už nedělá a dle svých slov velké peníze nemá, ale jen průměr, tj. +- 20 000 čistého. A vůbec mu nepřijde divný, že jeho rady na něj evidentně nefungují…..nu což….ale zdarma jiným poradí. Takže pokud si lidé chtějí nechat poradit od takového “odborníka”, který svými “zaručenými radami” zahltí spousty diskusi o Amway ( mimochodem to dělá v pracovní době místo aby makal ), tak ať to klidně dělají…mě to tedy moc chytré nepříjde. Já si raději nechám poradit od někoho, kdo je finančně zainteresovaný na tom, aby mi ty jeho rady opravdu peníze vydělali, tj.od svých uplinů v byznysu.
  Já si myslím, že milej “milionář” by spíš potřeboval někoho na sex….nějak nám z té nudy všedního života blbne :-)))) Ale jestli je tak hezkej, jako hezky píše, tak nevím, nevím, zda se někdo obětuje :-))))

 20. Velice zajimave… dovolim si trosku vlastich nazoru .. kritiky ktery sem potkal at uz osobne nebo nekde v diskuzich bych delil na dva tabory… prvni o Amway cetl nebo slysel nejaky spatny veci a jeho strach mu neumoznil nic jineho nez tyto negativni podnety nasaknout … z techto rad pochazi taky nejvic zastancu MLM=Pyramida … no a druha skupina jsou lidi ktery s firmou prisli vice ci mene do styku … at uz sami byli VPA nebo se tomuto druhu podnikani venoval nekdo z jejich blizkeho okoli a samozrejme jim nevyslo to co si predstavovali ze bude….
  A neuspesny podnikani ma povetsinou podobny scenare … bud jim bylo prezentovano “nicnedelani za miliony” a to vazne nefunguje … a nebo jim jejich lenost nebo nedostatek vytrvalosti zabranili zvitezit…
  A tak nejak mi prijde ze jejich neuspech resi heslem : kdyz ne ja, tak nikdo …

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close