MÝTUS: Amway Vás neuživí, průměrný obrat Amwayáka je malý

Asi nejhloupější námitka, kterou můžete o podnikání Amway slyšet, vychází z následující úvahy: “Amway v ČR udělala obrat 326 milionů Kč, celkem je tu 25 tisíc distributorů a z toho vyplývá, že Amwayáci se nemohou uživit, protože průměrný obrat na jednoho je malý (13040 Kč/rok). A to je obrat – kolik z toho je zisk?”

Proč výše uvedený příklad “kulhá na obě nohy” a proč se zde nedá počítat s průměry, přestože na první pohled na výše uvedeném výpočtu není technicky vzato žádná chyba? Pojďme si to zkusit vysvětlit na příkladu, který snad bude jasný všem.

Amway si můžeme představit jako velkoobchod/maloobchod, kde nakupují jak podnikatelé, tak maloobchodní zákazníci. Pojďme tedy stejnou “logiku”, jakou jsme použili výše na Amway, aplikovat na nejznámější velkoobchod v ČR, společnost Makro Cash & Carry, s.r.o.

Dle účetní závěrky mělo Makro za rok 2014 obrat 27.811.268.000 Kč. Podle oficiální tiskové zprávy této společnosti mělo Makro ve stejném roce přibližně 900 tisíc registrovaných zákazníků. Jaký je tedy průměrný obrat na jednoho? Odpověď zní: 30.901 Kč/rok.

Podle “logiky”, kterou někteří aplikují na Amway, to znamená, že ani průměrný zákazník Makra (a pamatujme, že to jsou lidé s IČO!) se neuživí, takže jsme si “dokázali”, že vlastně nakupovat v Makru a prodávat dále není skutečné podnikání! 🙂

Dává Vám takovéto uvažování smysl? Asi ne, viďte? Stejně jako nedává smysl podobné uvažování založené na této manipulativní úvaze v případě Amway.

Je tedy 30.901 Kč/rok v případě lidí, kteří nakupují v Makru, hodně nebo málo? Záleží na úhlu pohledu. Pokud byste chtěli podnikat způsobem, že nakoupíte v Makru zboží za 30.901 Kč/rok a prodáte ho, pak byste se neuživili, protože byste jinak museli mít přímo astronomickou marži. 🙂 Kde je tedy chyba?

Je to jednoduché – mnoho zákazníků Makra má sice IČO, ale nakoupené zboží neprodává dále, ale mají ho pro sebe. A naprosto stejně je tomu i u Amway. Pokud ale takového člověka započítáme do onoho průměru, pak nám samozřejmě vyjde průměr malý. A to jsem zcela ignoroval fakt, že Makro (na rozdíl od Amway) má dnes podmínku minimálního obratu 2000 Kč/rok, což samozřejmě znamená, že se eliminují ti, kdo by jinak ten průměr stáhli ještě níž. Stejně tak jsem ignoroval fakt, že z 25000 distributorů Amway v ČR má IČO cca 4000 lidí, čili správně bychom museli obrat dělit číslem 4000, ne 25000. V tom případě by průměr u Amway vyšel dokonce větší než u Makra. Podnikatel, který skutečně využívá svou kartičku do Makra k podnikání, také nemusí nakupovat jen v Makru (prodej zboží zakoupeného v Makru pro něj může představovat vedlejší zdroj obživy) – stejně jako v případě Amway, kde spousta lidí tuto příležitost využívá právě jako vedlejší zdroj příjmu.

Chyba, kterou někteří neinformovaní lidé dělají, je, že míchají jablka s hruškami (v tomto případě podnikatele a maloobchodní zákazníky) a tím pádem jim vycházejí nicneříkající čísla. Myslíte si, že ten, kdo nakupuje v Makru za tím účelem, že zboží prodává dál, dělá Makru roční obrat jen 30.901 Kč? Každý víme, že to je nesmysl! A úplně stejné je to i u Amway. Ti, kdo v Amway podnikají, mají velké obraty, ti, kdo si jen kupují zboží pro sebe, je mají malé a stahují ten průměr dolů. A protože těch druhých přirozeně bude vždy více (nebo chcete-li protože rozdělení není symetrické, jak jsme si už vysvětlili v jiném článku), není nic nepřirozeného na tom, že opticky ten průměr vychází nízký. Tohle je tedy typický příklad, kdy použití průměru jako statistické veličiny je zavádějící a špatné!

Jeden rozdíl tu ale přeci jen je: za doporučení nového zákazníka či distributora Vám Amway vyplácí provize z uskutečněného obratu. Vaše odměna se nepočítá jen z toho, co osobně nakoupíte a prodáte, ale také z obratu, který se díky Vašemu doporučení zrealizuje (zprostředkování obchodu). Díky tomu je také velice zavádějící odvozovat výdělek pouze z osobního obratu distributora.

Takže dá se s Amway uživit? Ano, dá – když přistupujete k Amway jako k podnikání a ne jen jako k možnosti nakupovat si výrobky jen pro sebe. Stejně jako se mohou uživit ti, co nakupují v Makru pro účely svého podnikání.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Jaký je průměrný výdělek distributorů?
Content not available.
Please allow cookies by clicking Accept on the banner

Rating: 9.43/10. From 21 votes.
Please wait...

39 Komentářů k "MÝTUS: Amway Vás neuživí, průměrný obrat Amwayáka je malý"

 1. Když jsme u míchání jablek s hruškami. Co tedy dělá tento článek? V Makro se jedná ozákazníky a ne “obchodní zástupce”. Tj. zákazník Makra si jde nakoupit pro sebe, pro podnikání- že surovin vaří = vysoká marže. Zástupce Amway jen prodá či zprostředkuje s velmi omezenou marží. Ne původní článek, ale tento zkresluje fakta.

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 22.7.2017 z 14:41 | Odpovědět

   Milerád vysvětlím: Amway distributoři nejsou obchodní zástupci, jedná se kombinaci nezávislých podnikatelů a maloobchodních zákazníků. Stejně jako v případě lidí nakupujících v Makru.

   Pointa článku je v tom, že spousta registrovaných zákazníků v Makru nevyužívá svou kartičku k nákupům pro účely svého podnikání, ale pro nákup pro osobní spotřebu. Stejně jako v Amway. TOHLE je to podstatné, protože důvod, proč se v obou případech průměrný obrat na jednoho zdá malý (takže se může zdát, že se neuživí), je ten, že lidé, využívající daného dodavatele jako maloobchodní zákazníci, ten průměrný obrat snižují.

   Nechápu “argument”: “zákazník Makra si jde nakoupit pro sebe, pro podnikání- že surovin vaří = vysoká marže”. Ano, určitě bude existovat mj. i skupina lidí, která potraviny nakoupené v Makru zpracovává dále a prodává, stejně jako budou existovat lidé, kteří s nakoupeným zbožím neudělají nic jiného, než že ho prodají dále (cigarety, alkohol…). Obě skupiny využívají Makro pro účely svého podnikání a článek s nimi počítá. Co je ale podstatné, je, že tady existuje ještě další obrovská skupina lidí, kterou Vy naprosto přehlížíte – to jsou ti, kdo si jedou nakoupit pro osobní spotřebu, tedy nikoliv pro účely podnikání. A právě tito lidé způsobují, že když se podíváte na průměr, přijde Vám malý. Už je to jasnější?

   Navíc, “vysoké” marže, o kterých se zmiňujete v případě provozovatelů restaurací, jsou irelevantní a rozhodně nejsou tak vysoké, aby dotyčnému podnikateli stačilo nakoupit ročně v Makru za 30.901 Kč. Ukažte mi restauratéra, který dokáže zpeněžit zboží nakoupené za 30.901 Kč tak, aby se uživil, tedy aby za rok po odečtení nákladů (na suroviny, na zaměstnance, na energie, na vodu a vůbec na provoz a na nájem…) měl pro sebe alespoň průměrný příjem, tedy ~300.000 Kč. Čili ani tímto příkladem jste mě nepřesvědčil.

   Když se vrátím zpět k maloobchodu, pokud vyjdu z údaje ČSÚ, že nejvyšší marže (tedy (prodej-nákup)*100/prodej) v maloobchodě je u stánkařů, kde činí 37,4%, pak byste takové zboží prodal asi za cca 49.363 Kč. Hrubý zisk asi 18.462 Kč ZA ROK!!! Věřte mi, že ať s touto hodnotou budete kouzlit, jak chcete, neuživíte se. Leda byste měl marži přes 90% (nakoupím za 10 Kč, prodám za 100 Kč), tedy téměř 2,5x větší, než jsou nejvyšší marže na českém trhu, ovšem v tom případě bych chtěl vidět toho zákazníka. Zřejmě nějaký Rothschild. 🙂

   Teď by mě tedy zajímalo, v čem spatřujete ono “zkreslení”, kterého jsem se ve svém článku podle Vás dopustil. Já ho tam tedy nikde nevidím. Čísla jsou ozdrojovaná, průměry vycházejí pro Amway i pro Makro řádově stejné. Fakt, že spousta lidí Makro i Amway využívá jen pro nakupování výrobků pro osobní spotřebu je rovněž zdokumentován na mnoha místech, takže mi není jasné, co vlastně zpochybňujete.

  • Je to pochopitelné, že máte takovýto názor, protože jste si evidentně přečetl jen “úvod a závěr”. Doporučoval bych si článek, opravdu pozorně, přečíst znovu a plně se soustředit hlavně na střed článku, kde je ono vysvětlení… 😀

 2. V AMWAY zarába naozaj iba mizerné percento ľudí.Ak budeš v AMWAY 4-5 rokov budeš realne vidieť že úspešných je strašne málo.Z 10 000 ľudí na seminári zarábajucich je fakt ako šafránu.

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 19.8.2017 z 14:13 | Odpovědět

   Ak Vás budem parafrázovať: “Ak budeš v Amway 1 mesiac, budeš realne vidieť, že úspešní sú ti, kto makajú.” Snad jsem to v té Slovenčině dal. 🙂

   Kdybychom se tedy měli zodpovědně bavit o tom, jestli to procento je “mizerné” nebo ne, co takhle zohlednit, kolik hodin denně věnuje průměrný VPA svému podnikání, a podívat se na to, kolik by za stejnou práci dostal v zaměstnání? 🙂

  • Imrich, a jakou úroveň (nebo jaký měsíční příjem) z tohoto podnikání považuješ za úspěch?

  • Avatar for Ondra Olmík Ondra Olmík | 21.8.2017 z 19:14 | Odpovědět

   To Imrich: Reaguji na Váš názor:”Z 10 000 ľudí na seminári zarábajucich je fakt ako šafránu”.
   Ve velké firmě – kolik lidí skutečně vydělává? Takový dělník, uklízečka, mistr – a jako kontrast ředitel a celý management. Tady je můj dotaz na Vás: Jakou šanci má uklízečka, nebo dělník dostat ředitelský plat, když bude dělat víc a víc?
   Moje poznámka ke spolupráci s Amway: Pokud budete tady dělat víc a víc, tak se časem můžete dopracovat k ředitelským výdělkům. Je tady šance, která jinde chybí.

  • To bude možno tým, že len mizerné percento ľudí je ochotné prevziať zodpovednosť za svoj život, počúvať uplinov a vybudovať si úspešnú skupinu a podnikanie 🙂 Koľko futbalistov zo všetkých chlapov, ktorí na Slovensku hrajú futbal, sa dostanú do Dortuna ligy? A koľko z celkových futbalistov (vrátane rekreačných) sa dostane do slovenskej reprezentácie? Minimum 🙂 nie je to ale preto, že 99 % z nich by boli neschopní, ale preto, lebo to 1% je ochotné zaplatiť cenu v podobe tvrdých tréningov, zdravej stravy, nevysedávania v krčme s kamošmi atď… Proste sa ROZHODLI, že do toho dajú všetko. A to je futbal. V porovnaní s drinou, ktorú musia futbalisti vynaložiť počas mnohých rokov, aby sa dostali tam kam chcú, je Amway extrémne ľahké podnikanie. Najhoršie čo sa Ti tu môže stať je, že Ťa ľudia odmietnu. Nič horšie sa Ti v biznise stať nemôže. A ak nedokážeš uniesť ani takéto primitívne odmietnutia, tak pre Teba nebude ani Amway, ani žiadne iné podnikanie. Stallone, Rowlingová, Schwarzenegger a x dalších ľudí muselo v živote čeliť mnohým odmietnutiam a nik z nich MLM nerobí 🙂 a nik im ani nepomáhal, narozdiel od našich uplinov, na ktorých sa môžem obrátiť kedy chcem 🙂 Ale oni prevzali za svoj život 100% zodpovednosť a makali až kým nedosiahli to, čo chceli.

   • Vážený hhhh. Máte správný postoj. Jednou budete mít úspěch. Otázkou kde a v jakým oboru … Taky jsem býval takovej

    • Mě by docela i zajímalo, co pro tě Vláďo znamená “úspěch”. 15%? Platina? Smaragd? Diamant?
     Úspěch si asi každý představuje jinak, ale co to (u Amway) znamená pro tebe, když to slovo úspěch na tomto blogu zmiňuješ již po několikáte?

     • Úspěch je velice široký pojem…

      Faktem je že praxe v Amway byla a je velmi tvrdou zkušeností.

      Jakmile začnete pracovat nebo spolupracovat ve firmě, projektu nebo startupu…. tam kde slíbený platí a dodržuje se, úspěch se dostaví ani nevíte jak 🙂

      • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 27.3.2021 z 22:28 | Odpovědět

       A jelikož spitfare už s takovou firmou spolupracuje (s Amway), úspěch se dostaví a on se tudíž nemusí spoléhat na plané sliby projektů, ke kterým zběhli lidé, kteří své neúspěchy v Amway svádějí na druhé. 😉

       • Nechápu proč odpovídáte za druhý. Copak spitfare neumí mluvit?

        • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 28.3.2021 z 10:30 | Odpovědět

         Vidíte, máme to hezky rozdělené. 🙂 Já odpovídám za druhé a Vy pro změnu neodpovídáte na otázky položené Vám. 😉
         Samozřejmě, až si spitfare přečte Váš komentář a pokud na něj odpoví, zveřejním ho, i kdyby se mnou třeba nesouhlasil.

       • Pro Admina: Tím chcete říct že naprosto vše co Amway slibuje a slibovala vždy splní a splnila???

        • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 28.3.2021 z 10:31 | Odpovědět

         Dosud jste nebyl schopen doložit žádný důkaz o tom, že Vám Amway slibovala spolupráci s Tescem.

         • Již jsem na to odpověděl. Odpovím znova. Nejlepší důkaz je zkušenost a praxe každého z nás. Ti kteří se planými sliby v Amway setkali, moje slova potvrdí. Kdo ne, uvěřit nemusí!
          Důkaz který chcete bych musel pořídit skrytou kamerou jako investigativní novinář.
          Jenže byl jsem Amwayák ne špión abych dělal důkazy.

          Bral jsem fakt že čestný slovo platí.
          Bohužel v Amway to tak není.

          Možná najdu ve starým diktafonu audio záznamy z plánů a open meetingů. Ale šance je mizivá.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 28.3.2021 z 22:40 |

           Takže když to shrnu, zase jste neodpověděl, resp. Vaše odpověď je, že žádný důkaz nemáte. Není potřeba pořizovat záznamy, není potřeba “dělat důkazy”. Bohatě stačí říct: “Zhruba v tom a v tom roce jsem četl v Amagramu oficiální oznámení o zahájení spolupráce s partnerským obchodem X a dodnes k ní nedošlo.” Celý ročník Amagramů Vám ochotně poskytnu, abyste se v něm mohl prohrabat a inkriminovanou větu tam najít. A klidně se s Vámi vsadím o co chcete, že ji nenajdete, protože nikdy neexistovala a neexistuje. Tečka. Vše ostatní je jen o tom, že Vy jste si informaci “byla zahájena jednání s Tescem” přeložil jako “bude spolupráce s Tescem”.

 3. A aké procento zarába nákupy v Tescu?

 4. I když je článek napsán bravůrně, jednoduše a pochopitelně pro každého (díky 😀 ), tak se přesto našli jedinci z řad kritiků, kteří neváhali udělat ze sebe šašky svými komentáři, na které dopředu článek odpověděl 😀 – a jiné články odpovídají…
  Myslím si, že by Admin neměl problém odpovědět na inteligentní otázku,i kritizující Amway, zvlášť kdyby ta otázka byla podložena nějakým důkazem 🙂 Žádná taková námitka se za bezmála 60 let existence Amway neobjevila 😀 Nebylo by lepší místo energie kritiků vložené do neustálého omílání, již zodpovězeného, tuto energii raději vložit do budování svého Amway byznysu? 😀 Myslím, že bychom se pak všichni divili, co dokážou 😀 Jak ten Mark Lei jak jsem dnes četl na jiném webu o Amway 😀
  https://www.amway-pravda.cz/amway-founders-crown-ambassador-40-mark-a-peggy-lei/

 5. Pro Admina: musím již pokračovat zde…

  To víte že je v Amagramu nenajdu . Odpověděl jste vlastně dříve Vy Admine sám…
  Většina informací se získává ŠUŠKANDOU = ústími jednáními s upliny, jednáními na marketing.plánech , jednáními na open meetingách,jednáními na menších seminářích , jednáními na jiných schůzkách který s Amway souvisí.

  Copak čestný slovo Amwayáků-uplinů nic neznamená?

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 29.3.2021 z 9:28 | Odpovědět

   Tak znovu. Uplini = nezávislí podnikatelé. I kdyby Vám nakrásně někdo z nich dal čestné slovo, Amway to k ničemu nezavazuje. Kromě toho, jestli Vám dali čestné slovo nebo ne, neposoudíme z toho, co nám tu povídáte Vy. Pozvěte sem své bývalé upliny a můžeme podiskutovat i s nimi, abychom zjistili, kde je pravda. Já svůj názor mám a vytvořil jsem si ho na základě Vámi poskytnutých informací – že jste nikoho dalšího, kdo by kvůli tomu odešel, nebyl schopen jmenovat. Evidentně to tedy všichni kromě Vás pochopili jako něco, co se chystá, ale není to jisté, a také s tím podle toho pracovali. Vím to mj. proto, že ke mně se ta informace také dostala, ale NIKDY, zdůrazňuji NIKDY mi nikdo nic neslíbil, ani mi nedával čestné slovo. Ani uplini, ani Amway. Celé, co jsme věděli, bylo, že probíhají nějaká jednání a uvidíme, co z toho bude. Následně jsme se dozvěděli, že z možné spolupráce s Tescem sešlo a místo toho bude Polar, který poskytne obdobné ceny a lepší body. A VŠICHNI jsme byli spokojeni.
   V Amway existuje několik různých způsobů předávání informací, ale pokud je něco OFICIÁLNÍ, vždy je to oznámeno PŘÍMO od firmy: v Amagramu, e-mailem. Cokoliv jiného je, jak sám píšete “šuškanda” a přesně takovou váhu to má.

   • S části souhlasím… je to typicky Amwayácký . Jakmile něco nevyjde , začne se Amway vymlouvat na svý distributory,” Uplini = nezávislí podnikatelé… ” Tak to bylo odjakživa…

    Vidíte, i Vy jste se s tím setkal, a mohl by jste kromě svýho svědectví předložit jiný hmatatelný důkaz??? 🙂

    V tomto je Amway velmi rafinovaná a pak jen dělá z obyčejných lidí blbce.

    Děkuji za vaši odpověď a jsem rád že se alespoň z části shodneme:-)

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 29.3.2021 z 13:28 | Odpovědět

     Nevím jestli Amway dělá z obyčejných lidí blbce, ale jedno vím už jistě. Z blbce evidentně není schopna udělat obyčejného člověka (tj. přemýšleníschopného tvora). Přeberte si to, jak chcete
     Chcete hmatatelný důkaz? O čem? Já nikoho z ničeho neobvinil (na rozdíl od Vás). Nikoho nepoškozuji (tak jako Vy).
     Amway se na nic nemusí vymlouvat. Normální člověk chápe rozdíl mezi probíhajícím jednáním a konečnou dohodou. Chápu, že pro Vás je to těžké pochopit, ale nic s tím nenadělám. Nakonec je tu přece jen dobrá zpráva. Kdysi jsem slyšel jeden vtip: víte, co se stane, když člověk odejde od Amway do jiného MLM? Zvedne se průměrné IQ v obou firmách.
     A i když nevím, jestli jste odešel dělat nějaký jiný MLM (možná jste v LR, podle toho, jak jste přispěchal se zprávou o úmrtí pana Buksy) nebo jste se pustil do nějakého jiného projektu (a to, co tu teď vyvádíte, má být pokus přesvědčit lidi, aby odešli od Amway do něčeho jiného), tak jedno vím zcela jistě – svým odchodem od Amway jste této firmě prospěl a průměrné IQ distributorské základny s Vaším odchodem rapidně vzrostlo.
     Konec diskuze o ničem. Diskutovat můžete dál, ale o jiných tématech. Jakýkoli pokus o znovupřehrání přeskakující gramodesky nebude zveřejněn. Diskuzi s Vámi samozřejmě promažu, protože pořád melete to samé a vysvětlování nikam nevede.

     • Jakým způsobem dělá Amway z lidí blbce???
      Nenapadá mě lepší přirovnání než níže uvedený krátký film 🙂

      Nestačí být svědkem a zažít. Na vše potřebujete hmatatelný důkazy 🙂

      Viz. https://m.youtube.com/watch?v=-_oNRB5ccwE

      • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 29.3.2021 z 17:24 | Odpovědět

       Není třeba mít důkazy, pokud Vám nezáleží na tom, jestli ze sebe uděláte hlupáka. Důkazy je třeba mít jen k tomu, aby Vám lidé ty Vaše povídačky o zlé Amway uvěřili. Dám Vám příklad: jeden distributor LR tvrdil na svých školeních, že v LR se vydělává více než v Amway, což je pochopitelně lež. Chtěl jsem mu dokázat, že lže, takže tu mají dnes článek, kde jsme si ukázali, že je to přesně naopak. Ale aby to lidé nemohli nazvat blábolem, musel jsem ten článek mít podepřený důkazy. Předložil jsem je sám hned na začátku, dobrovolně. Nic Vám to neříká?
       Ale za to video díky. Přesně Vás v něm vidím. Chceme důkazy a co děláte Vy? Zatloukáte, zatloukáte a zatloukáte. 😀
       Fakt díky, pobavilo mě to. 😀

       • Skvělý video, viďte? Kdo z nás dvou neustále zatlouká a občas cenzuruje kompromitující materiály? 🙂

        • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 29.3.2021 z 23:41 | Odpovědět

         Aby materiál (např. video) byl kompromitující, musel by být pravdivý a to se pozná mj. i podle toho, jestli jeho projekci povolí či nepovolí soud. Inteligence lidí se pozná mj. podle toho, jak moc jsou náchylní uvěřit dezinformacím.

    • Z vašich komentářů jsem pochopil, že jste spolupráci s Tescem prezentoval jako “hotovou věc”. Admin tu zmiňoval, že se vyměnilo vedení Tesca (pokud ti vedoucí měli jiné záměry nebo o spolupráci nestáli a kvůli tomu k dohodě nedošlo). Je-li to pravdou, tak za to nemůžeme vinit firmu Amway. Což mě vede k otázce: Proč jste nepočkal, až by ta spolupráce byla oficiálně spuštěna a až pak to prezentoval novým lidem při plánu?
     Z toho, co jsem tu četl mi vyplývá, že firma nemusí z někoho dělat blbce, protože jste ho v tomto případě ze sebe udělal sám svým chováním. To se pak nemůžete divit, že pro vás byla Amway “tvrdá zkušenost”.

     • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 30.3.2021 z 1:29 | Odpovědět

      FYI: Vláďa T. Vám odpověděl, ale protože se jedná opět o přeskakující gramodesku obhajující jeho myšlenkové pochody a la “za mé neúspěchy mohou všichni okolo”, komentář jsem mu smazal, abychom diskuzi nezaplevelili jeho nekonečným obhajováním neobhajitelného. V případě, že budete trvat na tom, že mu chcete znovu odpovědět, mohu ho zveřejnit, ale v případě, že považujete debatu s ním za uzavřenou jako já, nechám ho smazaný, ať se konečně můžeme věnovat zajímavějším věcem.

      • Opět překroucená odpověď = typicky Amwayácký

       Není pravdou že za něj můžou všichni okolo. Ale…

       … za můj neúspěch v Amway byla naivita a příliš velká důvěra. Ale o tom již jsem také psal 🙂

      • V té debatě bych pokračoval, až pokud přijde s něčím novým. 🙂

 6. Pro Admina: Měl bych statistický dotaz.

  Kolik lidí v České a Slovenské republice celkem prošlo Amway od roku 1994 ?

  Děkuji

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 30.3.2021 z 16:40 | Odpovědět

   Nevím, a nevíte to ani Vy. Lidé vstupují, někteří vystupují, někteří pak vstoupí znovu, někteří své podnikání předají potomkům a všichni nakonec umírají. V Amway byznysu už je zapojena v některých případech 4. generace a některé z těch 3 generací předtím už nežijí. Podle Vás to ukazuje na neúspěch (tolik lidí, co bylo zapojených a už nejsou – co na tom, že umřeli, hodí se mi to do krámu, tak to použiju, třeba si hloupý čtenář nevšimne, že pracuji s tak dlouhým časovým obdobím, že?). Podle mě to naopak ukazuje na to, jak je Amway úspěšná.
   Já mám na Vás ale jinou otázku: Když se půjdete nechat zaměstnat do Škodovky, budete taky předtím zjišťovat, kolik lidí tam kdy bylo zaměstnáno? Nejlépe 50 let nazpět? Třeba by se vyplatilo prozkoumat, proč lidé, kteří tam byli zaměstnáni před 50 lety a bylo jim 50, tam z nějakého záhadného důvodu už nejsou zaměstnaní. Jestli ona ta Škodovka nebude nějaký neseriózní podnik… 😀
   Kromě toho, ten počet Vám neřekne vůbec nic. Do Amway se totiž může zaregistrovat úplně každý – tedy i člověk, co není ochoten nic dělat. Takoví vypadávají jako první (stejné je to třeba i na VŠ a tam už je síto v podobě přijímacích zkoušek – přesto v prváku vyletí klidně i polovina studentů).
   Je typické pro jakýkoliv MLM, že spousta lidí neudělá nikdy vůbec nic! Nikdy si nekoupí jediný výrobek, nikdy nikam nejdou a pak vyšumí. Co z této hodnoty hodláte vyčíst mi proto zůstává záhadou. Kdybych se Vás zeptal, kolik lidí prošlo společností LR, co mi odpovíte? Že kdo jednou vstoupí, ten už neodejde? Něco ve stylu: co peklo schvátí, to už nenavrátí? 😀 (s tím peklem si to neberte osobně) 😉 Věřím, že ani Vy nejste až tak hloupý, abyste tomu věřil.
   Ale jen pro zajímavost, Amway dosahuje jednu z největších retencí distributorů mezi všemi MLM firmami. To je také jeden z důvodů, proč je logicky největší.
   Ať tak nebo tak, pro mě je důležité, jestli zůstanu . To je totiž v prvé řadě to, co určuje můj úspěch/neúspěch. Ať už při studiu VŠ nebo v Amway. Ale Vy se klidně rozhodujte podle toho, kolik lidí za uplynulých 50 let už nespolupracuje s firmou, se kterou byste mohl začít spolupracovat Vy.
   Když jsem se rozhodoval já, kladl jsem si jiné otázky. Třeba: Kolik z těch, kdo opravdu dělají, dosahují zajímavého příjmu? Jak velkou skupinu budu potřebovat vytvořit na úroveň Platiny, Smaragda, Diamanta…? Budu na to sám nebo mi někdo pomůže? Jsou produkty kvalitní? Nepřehání firma ve svých tvrzeních o výrobcích (např. nepropaguje své produkty jako léčiva)? Atd. atd. Ale chápu, že to pro Vás asi nebyly podstatné věci. Podstatnější je, kolik looserů s tím seklo, a tak půjdu někam jinam, kde mi budou říkat, že u nich lítají pečení holubi do úst (např. že berou za stejnou práci 3x tolik jako u Amway – oblíbený to žvást a nesmysl prvotřídního kalibru od distributorů LR) a že tudíž není důvod od nich odcházet. No, jednodušší lidé na to možná skočí. Já ne.

   • Na internetu se uvádí přes 500.000 lidí prošlo Amway od začátku působení v Čr. Může to být pravda?

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 31.3.2021 z 0:21 | Odpovědět

     Na Internetu se uvádí spousta věcí. Třeba i to, že Země je placatá. Ať už to pravda je nebo není (myšleno ten počet zapojených lidí, nikoliv placatost Země), nic z té hodnoty nevyčtete. Podobně jako nevyčtete nic z toho, kdybyste věděl, kolik zaměstnanců prošlo Škodovkou v uplynulých 27 letech a porovnal to s počtem, kolik jich je teď. A neodpověděl jste na otázku. Jste asi první člověk na zeměkouli, kterého zajímá počet lidí, kteří v uplynulých několika desítkách letech nakupovali u nějaké firmy zboží (nikoliv že by nutně museli být aktivní, že?)
     Asi nejlepší přirovnání, které snad pochopíte i Vy: víte, kolik lidí v uplynulých 27 letech začalo studovat VŠ a kolik jich nakonec dostudovalo? Takže asi tak. U Amway máte navíc ta čísla zkreslená tím, že mícháte zákazníky s lidmi, kteří se aktivně snaží budovat byznys.
     Mimochodem, co vlastně děláte Vy? Kamže jste to přeskočil? Ať můžeme srovnat hodnotu v počtu bývalých spolupracovníků. 😉

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 31.3.2021 z 0:32 | Odpovědět

     A jen tak mimochodem, další Vaše komentáře budou zveřejněny, až odpovíte na položené dotazy. 😉 Když neodpovíte a místo toho budete stále přeskakovat jak stará deska, Vašim provokacím (cíleným na duchem slabé jedince, o kterých si možná myslíte, že Vám na ně naletí a leknou se spolupráce s Amway) učiníme přítrž a já zde udělám další srovnání třeba s LR, která Vám pak zcela jistě poděkuje. Můžeme začít třeba u toho, proč v letech 2017-2018 spadly výnosy z 241.593.026 EUR na 204.842.614 EUR (tedy o 15%), když všichni spolupracovníci podle Vás zřejmě u této firmy zůstávají. 😀

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 31.3.2021 z 8:56 | Odpovědět

     Kromě toho, už Rich DeVos v USA v roce 1998 prohlásil, že statistiky amerického trhu, který v té době byl starý 39 let, ukazují, že ze všech lidí, kteří se kdy zaregistrovali, je každý 13. člověk stále v byznysu. I kdyby to samé platilo v ČR už po 27 letech a ne až po 39 letech, tak ta hodnota 500 tisíc je hodně nadsazená. To jen tak mimochodem.
     Na fluktuaci distributorů není nic divného, dochází k ní ve všech firmách, ať už se jedná o MLM nebo jiný druh podnikání. A čím delší dobu sledujeme, tím ten počet lidí, kteří “tím prošli” bude logicky vyšší. Na to Vy hrajete při pokládání těchto manipulativních a provokativních otázek, kterými se snažíte ostatní znejistět. Druhé vysvětlení je, že jste tak hloupý, že sám nevíte, jaké hlouposti tu plácáte, což by opět potvrzovalo ten vtip o průměrném IQ, který jsem tu nedávno uváděl. Takže já znovu opakuji, že Amway má jednu z nejvyšších retencí (tj. schopnost udržet si distributory) v oboru MLM a také díky tomu vyrostla v největší MLM na světě. Velikost si můžeme srovnat třeba opět se společností LR Health & Beauty, která se po více než 35 letech od založení plácá s obratem někde kolem 260 milionů USD; pro srovnání: Amway po 35 letech dosahovala obratu 5,3 miliardy USD. Čím si myslíte, že to je?

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close