MÝTUS: Většina lidí jde do Amway, aby se stala milionářem

Kritici Amway byznysu s oblibou v internetových diskuzích tvrdí, že většina lidí se pouští do Amway (příp. do jiného MLM), aby se stala milionářem. Na základě tohoto mylného předpokladu pak staví své teorie o “nízké” úspěšnosti v MLM. My si v dnešním článku ukážeme, jaká je skutečnost.

Nejprve ale citujme jednoho nejmenovaného kritika z jiné diskuze na Internetu:

A kým se chce stát každý, kdo vstoupí do MLM? No přece milionářem!

Tato věta se v různých modifikacích (a netvrdím nutně, že od různých lidí 😉 ) objevuje v nejrůznějších diskuzích na Internetu a obvykle kritik nezapomene dodat, proč tedy z MLM není více milionářů, případně ještě použije svůj oblíbený průměr. Kritik přitom uvažuje nějak takto: “Tolik lidí se pouští do MLM, aby z nich byli milionáři, a jen tak malé procento z nich to dokáže. Z toho vyplývá, že nemá cenu dělat MLM.”

Problém je v tom, že když vycházíte z nesmyslu, pak zákonitě dojdete k nesmyslu. Chyba, kterou kritici dělají, je, že hned v úvodu vycházejí z nesmyslu – totiž z předpokladu, že každý jde do MLM, aby z něj byl milionář. Chtěli byste vědět, z jakého zdroje čerpají tuto informaci? Odpověď je prostá – ODNIKUD. Prostě si ji vymysleli, aby Vám následně mohli “dokázat”, že většině lidí se “nevyplatí” se do MLM pouštět – vždyť těch milionářů je přece málo, že? Pojďme si tedy nyní ukázat, jak moc jsou kritici vzdáleni pravdě.

Ačkoliv se kritici domnívají a všude se snaží každého přesvědčit, že stát se milionářem je hlavní cíl všech, kdo vstupují do MLM, skutečnost je samozřejmě zcela odlišná. Peníze samozřejmě hrají v rozhodovacím procesu důležitou roli, ale většina lidí hledá v MLM spíše doplňkový zdroj příjmu. Na téma proč se lidé zapojují do přímého prodeje, byla Asociací přímého prodeje provedena řada průzkumů, které však došly k dalšímu (pro kritiky jistě šokujícímu, podplacenému, zmanipulovanému… vynechal jsem něco? ;-)) zjištění – výsledky průzkumů seřazené podle důležitosti totiž ukazují, že lidé vstupují z následujících důvodů:

Hlavní důvod pro zahájení spolupráce se společností přímého prodeje
(zdroj: DSA, 2002)

Dodatečný zdroj příjmu 36%
Je to můj byznys a peníze vydělané přímým prodejem jsou pro mě důležité 31%
Sleva na výrobky 29%
Další 4%

Ano, skutečně je to tak! V rozporu s tím, co tvrdí někteří kritici, většina lidí nevstupuje do MLM kvůli tomu, aby se stali milionáři – pokud tedy milionové příjmy kritici nepovažují za dodatečný zdroj příjmu… 😀

Přestože existuje řada důkazů, že v MLM se milionářem skutečně lze stát, většina lidí se do přímého prodeje pouští kvůli tomu, že v něm vidí možnost dodatečného zdroje příjmu. Podle tohoto průzkumu, velká část lidí (29%) vstupuje také proto, že si chce jen nakupovat levněji výrobky. Ano, čtete dobře! Přesně tento bod kritici ignorují, přestože jsou na to opakovaně upozorňováni! Tedy 65% lidí se do spolupráce se společností přímého prodeje pouští z důvodů, které souvisí s nakupováním zboží a případně zásobováním svého nejbližšího okolí. Takže nyní, když jsme si doložili, že cílem většiny lidí, kteří se pouští do MLM, není stát se milionářem, je teď řada na kriticích, aby dokázali opak, tj., že jejich názor je pravdivý a DSA se mýlí. V diskuzi níže se budeme moci přesvědčit, zda kritici mají v rukou i nějaké argumenty, které by vyvrátily průzkum DSA. 🙂

Nyní se nabízí otázka, proč kritici tvrdí něco, co evidentně není pravda? Kdo si déle všímá diskuzí na Internetu, zjistí, že to není poprvé a ani naposled, co kritici používají tuto taktiku. Je to velmi jednoduché – kritik si vykonstruuje ničím nepodložené lživé tvrzení, aby pak na něm mohl demonstrovat “neúspěšnost” v Amway. Přitom, pokud vezmeme v úvahu skutečnou primární motivaci jednotlivých distributorů, dojdeme k závěru, že hodnoty průměrných příjmů publikované jednotlivými společnostmi přímého prodeje jsou vlastně přiměřené vynaloženému úsilí.

P.S.: “Přímý prodej” jsem si pro účely tohoto článku dovolil zaměnit za MLM. Tato záměna se jeví jako oprávněná, protože podle údajů DSA z roku 2002 pro firmy využívající odměňovací systém na bázi MLM pracovalo 82,5% všech distributorů (zbylých 17,5% tvořily firmy na bázi Single Level Marketingu – SLM). V roce 2011 již tento poměr činil 98,7% (MLM) : 1,3% (SLM).

Rating: 9.28/10. From 25 votes.
Please wait...

32 Komentářů k "MÝTUS: Většina lidí jde do Amway, aby se stala milionářem"

 1. Avatar for Ferda Mravenec Ferda Mravenec | 18.5.2014 z 20:09 | Odpovědět

  Teď jsem zvědavej co na to kritici, hlavně Yowie. 🙂 To je jeho citát, že jo? Čet jsem to na finexpertu a ten člověk bude asi vážně vadnej a normálně se s ním nedá bavit. Je jako kolovrátek. Furt mele jedno a to samý do kola, už se to nedá číst.

  Včera byla supr oslava 20 let Amway Čr. Já sice tak dlouho v byznysu nejsem, ale fakt hustýýý. Noname, Chinaski, Rytmus… fakt dobrýýý. Byli jste tam někdo taky?

 2. Oslava fakt dobra, neumela jsem si to uplne predstavit, jak to firma pojme, ale ja odjela nadsena.

  Pripojim se k tomu, co byl muj duvod a nebylo to rozhodne byt milionarem, popravde jsem tak neuvazovala ani dalsi mesice. Nejsilnejsi vliv na me melo, kdyz vydelam 5000,- / mes. vratim se po matersky do prace na pul uvazku, tim jsem si mimochodem byla uplne jista bez pochybnosti, to mi pomohlo se dost zajimat a hledat pomoc jak. Ale CO KDYBY BYLO MOZNY VYDELAT 10 000,- tak me v praci uz nikdy neuvidej, uskromnim se a nebudu delat blbce nikde.
  Nechapala jsem to ve slovech SVOBODA, POTENCIAL, RUST
  Ja chtela jen at mam klid a muzu bejt s detma.
  Dnes SVOBODU povazuju za bohatstvi.

 3. Avatar for Petr Štěpánek Petr Štěpánek | 19.5.2014 z 8:25 | Odpovědět

  Krásný den,

  začal jsem proto, že jsem věřil lidem z Amway, cítil se s nimi moc dobře, a také proto, že jsem si zamiloval odznaky s drahokamy. Mé důvody, proč zůstat a budovat, postupně dozrávaly. Dnes jsou jiné, než byly v těch prvních týdnech a měsících roku 1998. Tímto vyvracím uvedené tvrzení.

  S úctou, Petr Štěpánek

  PS: 17. květen vstoupí do legend… Bylo to epické!

 4. Já se hlásím k těm 29%, co se registrovali, aby si jen nakupovali se slevou, protože jsem si říkal, že na to vysvětlování bych nebyl. 🙂 Sice jsem si říkal, že by to bylo krásný, kdyby to opravdu fungovalo tak, jak mi sponzor maloval na papír, ale nevěřil jsem tomu. A pak sponzor přišel a řekl mi, že jestli znám někoho, kdo by si chtěl vydělat, tak mu to za mě vysvětlí. Tak jsem si řekl, že za pokus nic nedám. No a pak se to nějak zvrtlo, naučil jsem se ukazovat plány a dnes je z toho “pokusu” něco, co mě živí. Jo, odříkaného chleba největší krajíc. 😀 Ale nestěžuji si… 😀 😀 😀

 5. Ano, yowie je kolovrátek a vymýšlí si svoje teorie….třeba jednou uspěje jako spisovatel sci-fi 😉 Ale moc nevěřím, že nějaký kritik tady něco napíše…..ideálně omluvu ;-))) Na ten článek totiž není co napsat 😉
  A ač já byl ten nadšenec, co vstupoval, aby byl milionář, tak jsem hned poznal, že 99% lidi to tak nemá. Sice jsem to zprvu nechápal, proč nechtějí, ale moc jsem to neanalyzoval. Většinou lidi opravdu vstupují kvůli 5-10 tisícům a kdyby bylo 20 tis, tak to bude skvělý 😉 A to budu spokojený já i oni 😉

  PS. 20 let výročí Amway v 02 Aréně byla bomba! Byli jsme nadšení. Skvělá plejáda umělců a věřím, že i oni se bavili. Není větší hala v celém Československu, kde můžou hrát a potěšit lidi 😉

 6. Me byl plan ukazan trikrat, pokazde jsem odmitla, ve tretim pripade jsem se rozhodla vyzkouset nektere produkty a taky jsem se chtela presvedcit o tom , ze Amway nefunguje takze jsem si koupila vstupenku na seminar, tam mi doslo, ze jsem plan vubec nepochopila a ze Amway poskytuje opavdu spoustu moznosti. Zjistila jsem ze je daleko moudrejsi ziskavat informace od lidi kteri o tomto podnikani diky dlouholete praxi hodne vi, nez od tech kteri si mysli , ze vi vsechno.

 7. Kamarád pořád hovoří o tom, že Amway z něj udělá milionáře. Ale už to trvá spoustu let, ale pořád milionář není. Takže jsou lidi, co dělají Amway z důvodu, že budou milionáři.

  • @Miloš

   Přemýšlím, zda jste to mínil jako vtip, nebo jako “důkaz” toho, že většina lidí se pouští do Amway proto, aby z nich byli milionáři.

   Tak kamarád hovoří… A kolik ukazuje plánů?

   Mimochodem, v článku nikde neuvádím, že neexistují lidi, kteří se do Amway pouští kvůli tomu, aby byli milionáři. I takoví se určitě najdou. Ale rozhodně jich není většina a už vůbec ne všichni.

   Kritici ale tvrdí, že každý vstupuje do MLM, aby se z něj stal milionář (což je nesmysl) a když se pak kouknou na počty lidí, kterým se to povedlo, zdá se jim to málo.

   Polopatě: řekněme, že 1% lidí se stane milionářem. Co nám to číslo říká? Naprosto nic, pokud nevíme, kolik procent lidí si to skutečně dalo za cíl.

   Pokud ale budu uvažovat jako kritik, tak to bude vypadat asi takto: každý (tedy 100% lidí) se pouští do Amway, aby byli milionáři. A povedlo se to jen 1%! Vidíte, jak je to málo? Co na tom, že jsem si těch 100% vycucal z prstu, že? Hlavně, že to posloužilo svému účelu – tedy poškodil jsem Amway.

   A tady je ten háček: co když těch lidí, kteří se pouští do MLM, aby byli milionáři, je ve skutečnosti jen 0,5% a ne 100%? Pokud se to povede 1% lidí, pak je to obrovská úspěšnost, protože polovina milionářů vzešla z těch, kdo si to ani za cíl nedali!

   Přitom to 1% je pořád stejné, jediné, co se změnilo, je perspektiva. Já i DSA tvrdíme, že většina lidí jde do MLM z jiného důvodu, než aby byli milionáři. Teď je na kriticích, aby dokázali opak, když veřejně prohlašují něco jiného.

   Rozumíme si?

 8. Já do toho šel kvůli 60.000 Kč/měsíc, což si myslím, že zdaleka není milionářský příjem. Pracuju na tom – zatím získávám zkušenosti, díky kterým postupuji nejen v byznysu, ale i v zaměstnání. 🙂

  Jinak sobotní párty byla super. Nejvíc se mi líbili Chinaski, nikdy jsem je naživo neviděl a jsou super! Ještě mě pobavili sekuriťáci: “Co to furt pijete za ten XS? Lidi pijou jenom tohleto, ani si skoro nedávají pivo, to není normální. Přitom jsme o tom ještě nikde neslyšeli, co to je???” 😀

 9. Já jsem se registrovala kvůli 7.000 Kč/měsíc. Nicméně s jídlem roste chuť a moje obzory se postupem času rozšířily:)
  Každopádně zajímavé je, že se mě můj švagr párkrát zeptal, jestli už mám ty miliony, ikdyž jsem o nich nikdy nemuvila. Ještě zvláštnější je, že poslední dobou už se neptá 🙂

 10. @Kudrna
  Jojo, někteří Jarini se takhle blbě ptají už třeba po měsíci. Jestli jsem už milionář, nebo jestli už mám Mercedes. By mě zajímalo, kde to vzali, že bude člověk milionář za měsíc? Si to pletou se Sportkou. A už vůbec nevím, kde berou ten Mercedes….o tom jsem nikdy nemluvil. Max.o Porschi, ale na ten se mě nikdo neptá :-)))))

 11. @Kudrna
  @Alex

  Nevím, jak Vás, ale mě tyhle kecy vždycky motivovaly. 🙂 O mně si někteří taky mysleli, že toho nechám za pár měsíců, ale přepočítali se. Takže sice do mě chvíli ryli, ale když jsem udělal 18%, tak je úsměv přešel. A dnes ten business dokonce respektují. Nejlepší, co můžete udělat, je, že budete úspěšní, a pak jim to dáte “sežrat i s úroky”. Nepotřebujete se jim pak ani posmívat, jako to dělají teď oni Vám. Váš úspěch úplně postačí, oni se v tom potom vykoupou sami. 😀

 12. @Me
  To jsi mi připoměl nahrávku “Kapitán Amway”, když na ní Bernie říkal – “Jednou tyhle řeči budete muset sežrat.” (to je moje oblíbená nahrávka) 🙂

 13. Lidi mají hlavně tak nudný život, že se musí srát do toho vašeho.
  Neznám nikoho úspěšného, kdo by měl čas a chuť o někom drbat a hlavně mají úroveň, tak se nikomu neposmívají. Pokud se jim něco nelíbí, tak to řeknou, ale taktně.

  Ale to nenajdete ani v hospodských řečech, či na net diskusích.

  Jooo a ještě mi jednou jeden moudrý chlap řekl, že jestli chceš být úspěšný a na vrcholu, tak si zvykni na to, že na vrcholu je Tě víc vidět a víc tam fouká.
  Prostě kritici tu vždy byli, jsou a budou. A budou stále vymýšlet rádoby chytré argumenty 🙂

 14. Je pravda, že už jen kvůli některým lidem a jejich kecům to člověk nemůže vzdát. Oni naše účty platit nebudou 🙂 Pamatuju si, jak se mi posmíval můj vlastní strejda, když jsem šla studovat na VŠ. Prý “Neuč se, život tě naučí.”. V jednom měl pravdu, naučila jsem se neposlouchat lidi, kteří se mi snaží “poradit” s něčím, o čem slyšeli jen z vyprávění.

 15. @Kudrna
  Tady je několik citátů ohledně rad: 🙂

  Leckdo vděčí za své úspěchy radám, jichž neuposlechl.
  – Bertrand Russell

  Vždy se najdou Eskymáci, kteří vypracují pro obyvatele Konga pokyny, co dělat za velkých veder.
  – Stanislaw Jerzy Lec

  Nikdo ti neporadí tak dobře jako ty sám.
  – Marcus Tullius Cicero

 16. Vy jste magoři….nejdřív že chcete být bohatý a teď už zase nechcete

 17. Direktore, je vidět, že jsi vůbec nepochopil smysl toho článku. Se svým argumentem jsi totiž úplně mimo – nejde tady vůbec o to, že nejdřív chceme být milionáři a pak zase nechceme. O tom ty 2 poslední články (tedy tento a “Můžete se Amway zbohatnout? Ano – když budete pracovat!”) nejsou. Abys pochopil podstatu tohoto článku, přeložím Ti ho: kritici tvrdí, že cílem každého, kdo jde do MLM, je, aby se z nich stali milionáři. Tento článek jasně ukazuje, že kritici, kteří toto tvrdí, lžou!
  Fakt, že většina lidí nejde do MLM kvůli tomu, aby se z nich stali milionáři, ale neznamená, že se v MLM nedá stát milionářem (a o tom je ten druhý článek). To jsou prostě 2 věci, které se vzájemně nevylučují Capito? Nebo to mám zkusit svahilsky?

 18. Tak proč je teda tak málo lidí, co chtějí být milionáři, když to jde??
  To mi chcete namluvit, že lidi velký prachy nechtějí? To jako by jste tvrdili, že si lidi kupují Sportku aby vyhráli 5.výhru, místo 1.výhry? Většina snad chce hodně, ne? Dobrý bláboly

 19. Milý Direktore, tady nejde o to, že by lidé nechtěli být milionáři. To by chtěl asi každý. Otázka zní, kolik lidí se do Amway pouští s tím, že je opravdu ochotno odvést tu práci. To je ta podstata. Můžu se do Amway pustit s tím, že chci být milionář, ale pokud nebudu zároveň s tím ochoten odvést práci, je to jen mé zbožné přání a všem je jasné, že se nesplní.
  Ten příklad se Sportkou je naprosto mimo mísu, protože výhra ve Sportce je otázkou náhody. Úspěch v Amway ne. V Amway si to prostě buď odpracuješ nebo ne.

 20. @Direktor
  Dobrý bláboly

  No to je teda máš, no. 😀 😀 😀

 21. @Direktor
  Sportka 😀 😀 tímto jsi jasně podpořil naše argumenty 😀

  když teda lidi chtějí velký prachy, proč pro to tak málo dělají?

  jsem si jist, že nám to zde objasníš. 😉

 22. @Direktor
  Asi ze stejného důvodu, proč se většina lidí spokojí s průměrem nebo podprůměrem ze zaměstnání, říká ti to něco? 😉
  Naproti tomu “Amwayák” může chtít “jen” svobodu, být oproštěn od šéfa v zaměstnání. Znám lidi, kteří jsou na 6%/9%/12%, dělají si 700 – 1500bH osobně na Nutrilitu nebo Artistry, dělají vizážistiku/poradenství (péče o pleť, výživa), vydělají 10 – 20 K v Amway (marže + bonusy) a dalších 10 – 20tis. na službách klientovi, nemusí chodit do zaměstnání 🙂 . Dle Tebe nejsou milionáři, ale na rozdíl od Tebe, jsou SVOBODNÍ 😉

 23. Avatar for Michal Vrábel Michal Vrábel | 23.5.2014 z 19:04 | Odpovědět

  To, že většina lidi jde do amway, aby byli milionáři je opravdu mylné tvrzení, kterým se většina kritiků ohání. Člověk, který je na systému přece ví, že téměř každý velký pin… diamant a výš, původně vstoupil kvůli pár korunám…

  Xs párty 17.5 byla skvělá !!! Stále ještě ve mě hraje 🙂

 24. Avatar for Marek Suchomel Marek Suchomel | 25.5.2014 z 11:11 | Odpovědět

  Můj vstup do Amway byl z důvodu lidí, se kterýma jsem se tam seznámil. Chtěl jsem s nimi trávit čas. V jejich přítomnosti se cítím dobře, můžu se na ně spolehnout i v těžkých situacích, kterýma jsem si prošel a nikdo z těch, které jsem požádal o pomoc, se ke mě neotočili zády. Něco takového se mi v zaměstnání stát nemůže, tam si každý kope na svém písečku a druhým háže klacky po nohy.
  Dalším důvodem byl osobní rozvoj. Nechtěl jsem být pořád takový, jaký jsem před vstupem do Amway byl. Lidé v mé sponzorské linii ve mě od prvního dne viděli velký potenciál a pomohli mi jej ve mě probouzet a využívat naplno. Vtip je v tom, že to co já jsem v sobě neviděl, tak moji leadři ano 🙂
  Je až k nevíře, jak si spousta lidí myslí, že do Amway se jde hlavně proto, aby se z nás stávali miliónáři, kteří se budou chlubit drahými auty, šperky, velkými domy, cestováním po vesmíru, tvorbou nadlidské rasy nadřazené lidské rase a nakonec řeknou, že peníze pro ně nejsou důležité a druhý den ty stejné lidi potkám v nákupním centru u terminálu sazky jak si podávají sázenku do SPORTKy…Kdo tedy chce být vlastně milionářem???

 25. Avatar for Marek Suchomel Marek Suchomel | 25.5.2014 z 11:15 | Odpovědět

  Něco tak epického jako XS Párty 17.května 2014 jsem nikdy v životě nezažil a těším se na další a mnohem větší akce, které jsou před námi 🙂

 26. @Marek Suchomel Jen tu halu si budeme muset asi postavit sami… 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

 27. @Soptik21
  Žádná hala, bude se to konat na Letné a budou tam jen Platiny, protože ostatní se tam už nevejdou. 🙂 A většina těch Platin (krom pár jedinců) bude z mé skupiny … Docela dobrý cíl, ne? :-))

 28. Já jsem skromný…..mě stačí ke štěstí jen 12….no, 20 platin…..do šířky :-)))))))

 29. Podle me ale Amway stejne k tomu milionarstvi muze prispet. Napriklad muzu doporucit tento clanek, jak se stat milionar do 30 let: http://www.tetadita.cz/2014/07/jak-se-stat-milionarem-do-30-let/
  Priznavam, ze je to docela vyzva, ale pokud se to vydrzi, tak se to do tech 30 urcite dotahnout da 🙂

 30. Tak jo doufám, že to nesmažete.
  Snažím se , veřím tomu, že Amway je super, nelenoším a daří se mě.
  Píše se datum 1.1. začínám a získávám pro jednoduchost jednoho zákazníka, kterého i zlanařím k prodeji Amaway.
  2.1. buž jsme dva i on získává dalšího k prodeji Amway.
  3.1. jsme už 4 a všem se nám daří zlanařit další lidi – jemom jednoho dalšího denně.
  4.1. je nás 8
  5.1. – 16
  6.1. – 32
  11.1. už 1 024 a všem se daří
  15.1. už je nás 16 384 a každý z nás každý den sežene jenom jednoho dalšího nadšeného prodejce a zákazníka Amway.
  25.1. je nás už víc než je lidí v této republice tedy 16 777 216 nadšených pracovitých prodejců Amway.
  To je k neuvěření viďte.

  • Není důvod něco mazat. Tato námitka je asi tak stará jako celý MLM a i když už tady jsou o ní celé články, neuškodí se na toto téma podívat znovu.
   Zatím je v ČR cca 25000 registrací. Stále se tedy Amway nenachází v bodě, že by nebylo koho sponzorovat. Takže pokud tvrdíte, že v tom jednou bude celá republika, tak to můžete zaplnit Vy. 😀 Přeci jen bude i pro Vás lepší, když budou alespoň někteří z těch lidí ve Vaší organizaci. 😀 😀 😀 A až se dostanete na penetraci 100% v ČR, můžete vyrazit do světa. Teď jsou v Amway 3 miliony lidí, s těmi 16 777 216, které predikujete, že se zaregistrují do Amway v ČR ( 😀 ) to bude necelých 20 milionů na celém světě. Pořád zbývá přes 6 miliard lidí, které musíte zaregistrovat. Máte tedy co dělat, abyste to do konce života stihl. 😀 😀 😀

   A teď zpátky do reality. Otázka saturace neboli nasycení trhu byla již v minulosti několikrát rozebírána a řešena podstatně většími kapacitami, než jste Vy nebo já. O teorii nasycení trhu pojednávají i tyto články, které doporučuji, abyste si přečetl:
   MÝTUS: Na Amway už je dnes pozdě, protože trh je saturovaný
   Amway – máte ještě šanci?

   V tom prvním článku najdete důvody, proč k saturaci nikde na světě nedošlo, v tom druhém naleznete příklady lidí, kteří dokázali, že uspět v Amway je možné, i když jste z nějakého důvodu nemohli být mezi prvními.

   A pamatujte si, že jen proto, že nikdy nedosáhneme stavu, kdy by se všichni věnovali jedné věci (ať už jde o Amway nebo o něco jiného), tak to neznamená, že byste v Amway nemohl vydělávat. Všichni lidé také nemají iPhone a Apple bez těch, co ho nemají, i tak nějak přežívá. Apple také nepotřeboval pro svůj úspěch penetraci 100%. A stejné je to i s Amway.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close