A jak jste se s Amway seznámili Vy?

Rich DeVos a Jay Van Andel se seznámili tak, že Jay dostal od otce auto a Rich mu nabídl čtvrt dolaru týdně na benzín, když ho bude vozit do školy. Zrodilo se tak přátelství, které přetrvalo celý jejich život a stálo i u zrodu firmy Amway.

A jak začal Váš byznys? Jak jste se dostali k Amway? Jak jste se seznámili se svým sponzorem? Napište nám o svých začátcích. 🙂

Rating: 10.00/10. From 9 votes.
Please wait...

17 Komentářů k "A jak jste se s Amway seznámili Vy?"

 1. Už v roce 1995,když jsem dělal autoškolu mi bylo nabídnuto podnikání Amway.Licence myslím stála 3500,- (nějak tak ) a to byla skoro celá dřívější výplata.A od roku 2004 registrace.

 2. Ja jsem se vlastne ze sponzorem seznamil ve chvili, kdy mi donesl bednu (r.1994) 🙂 Vedel jsem jen tolik, ze je tady nekdo, kdo absolvuje temer 200km ke mne, aby mi ukazal, jak ja muzu byt bohaty. Ze za to nic nechce, jen si musim koupit bednu za vic jak pulku vyplaty, se zarukou na 3 mesice. Byl to clovek, se kterym se manzelka seznamila na skoleni ze zamestnani. Veril jsem, ze ve svem povolani si nemuze dovolit zadnou levarnu…
  Tak jsem pozval par kolegu, prijel chlapek, seznamili jsme se, ukazal v obyvaku plan, lidi vyhnal domu, vyndal bednu, vzal prachy, sepsali jsme prihlasku a byl pryc ;))
  Uz je to davno, co neobnovil, ale v mem srdci presto bude mym sponzorem vzdy prave on.

 3. Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 30.11.2017 z 2:19 | Odpovědět

  Yawma: Děkuji za demonstraci Vaší mentální vyspělosti. Snad Vás nepřecením, když budu předpokládat, že pochopíte, proč jsem Váš příspěvek nezveřejnil. Doporučuji, abyste se se svým problémem obrátil na psychiatra a neobtěžoval svými projevy slušné lidi. Případně doporučuji k přečtení článek Není Amway pyramidová hra (letadlo)?. Tam možná pochopíte, kde jste ve své úvaze udělal chybu.

 4. Myslis, ze clovek s IQ 127 nemoze prekuknut poslat do riti ludi ako ste vy? To je dost obmedzeny nazor. Coskoro si preverim mentalnu vyspelost (vymletost) a slusnost (ulistnost) pajacov z Amway osobne a ver mi, publicita bude zarucena. Recenzia seba sameho? To je ako test VW v Autobilde 😉

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 1.12.2017 z 9:21 | Odpovědět

   Yawma napsal: Myslis, ze clovek s IQ 127 nemoze prekuknut poslat do riti ludi ako ste vy? To je dost obmedzeny nazor.

   Předně, Váš komentář nebyl schválen z toho důvodu, že obsahoval vulgární výrazy, lživá tvrzení a rétoriku ne nepodobnou té, kterou používalo fašistické Německo vůči jisté skupině lidí. A to vše jen proto, že tu jsou lidé, kteří si “dovolili” nesdílet Váš názor.

   Yawma napsal: Coskoro si preverim mentalnu vyspelost (vymletost) a slusnost (ulistnost) pajacov z Amway osobne a ver mi, publicita bude zarucena.

   Víte, co mě skutečně fascinuje na Amway kriticích? Že když není po jejich, začnou vždy vyhrožovat. Ale proč proboha? Myslíte si, že uděláte bububu a někdo se před Vámi bude třást strachy? Nebylo by lepší napsat sem, co se Vám na Amway nelíbí, a podložit to nějakými důkazy a věrohodnými zdroji? Opravdu je to pro Vás tak těžké, že se musíte snižovat k tomu, že hned v prvním příspěvku tu začnete všem nadávat a ve druhém vyhrožovat?
   Napsal jste kupříkladu, že Amway je pyramida, ale ničím jste to nepodložil. Já jsem Vám naopak dal k dispozici odkaz s citacemi ze záznamu FTC vs. Amway, kde bylo jasně deklarováno, že Amway NENÍ pyramida. Zvládl byste tedy zdůvodnit a obhájit, proč podle Vás Amway pyramida je, když podle Federal Trade Commission tomu tak není?

   Yawma napsal: Recenzia seba sameho? To je ako test VW v Autobilde

   Nejsem si jistý, co máte na mysli tou “recenzí”. Článek, který jste komentoval, nese název “A jak jste se s Amway seznámili Vy?”, čili těžko ho lze považovat za recenzi sebe samého. Slovo recenze je na těchto stránkách použito v několika článcích, především v souvislosti s recenzemi Amway výrobků, které ale byly zveřejněny v nezávislých zdrojích, čili ani toto nemohu považovat za recenzi sebe samého. A konečně, pokud jste snad tou “recenzí sebe samého” měl na mysli odkaz “Není Amway pyramidová hra (letadlo)?”, který jsem Vám předložil jako reakci na Vaše obvinění, pak mi nezbývá, než konstatovat, že jste jej vůbec nečetl (což mě nijak nepřekvapuje – proto tvrdím, že Amway kritizují lidé, kteří mají velice zkreslené představy o tom, jak funguje, příp. o ní vědí jen historky z tiché pošty), protože nazvat citace ze záznamu FTC vs. Amway recenzí sebe samého, může jen někdo, kdo ten článek nečetl, příp. ho nepochopil.

 5. mám dotaz: napsal už tady nějaký kritik svoji připomínku věcně a na úrovni nebo jsou to jen zarputilé snahy urazit a zasypat to tady vulgarismy?
  Možná dobrý typ pro dizertaci z psychiatrie: Zrcadlení duše dle úrovně projevu pacienta v anonymních diskuzích na internetu.

 6. Avatar for Michal (Kraun) F. Michal (Kraun) F. | 12.12.2017 z 23:06 | Odpovědět

  Já jsem se s Amway poprvé potkal někdy v 90tých letech, kdy mi bylo nevím jestli 12,13let, kdy si pamatuju, jak taťka přišel domů cosi říkal o amway a měl půjčenou nějakou černou audiokazetu (kterou jsem nikdy neslyšel) a mamka mu začala nadávat a říkat jak je amway blbost a jak je on blbec a že zase akorát naletěl.
  Podruhé jsem se potkal s Amway prostřednictvím Dish Dropsu a to v pronajatém bytě se společnou kuchyňkou, kde ležel na umyvadle(neředěný).Nejdřív jsem nevěděl co to je (bylo mi to fuk), ale pak jsem s ním umyl starý zašlý pracovní hrnek a nechápal jsem, že je zas jako nový, podíval jsem se na etiketu a tam malým bylo napsáno Amway…to byl rok 2007 nebo 8…No a pak v r.2013 manželka jednoho dne přišla, že naší společní kamarádi by nám chtěli ukázat něco co teď dělaji a možná bychom i mohli něco ušetřit, či co…Říkal jsem si otráveně no tak ať příjdou…No a přišli…a já říkal Jo amway, to znam, naši se kvůli tomu málem rozvedli, to nechci dělat…Za měsíc jsem už měl registraci…Proč?Protože jsem v tom uviděl šanci jak se stát podnikatel (to jsem totiž už dlouho chtěl ale nevěděl jsem v čem) a zbavit se chození do zaměstnání… A jsem svým sponzorům vděčný, že za celý můj život byli jediní,co mi to ukázali a vysvětlili… P+A Díky!

 7. Avatar for kolemjdoucí kolemjdoucí | 17.1.2018 z 2:54 | Odpovědět

  Já jsem se s Amway seznámil, když mi bylo asi 12 let a s rodinou jsem jel na seminář někam do Německa. Byl jsem z toho docela paf, tak jsem si pořídil licenci na otce, když mi bylo asi 15 let. Běhal jsem všude možně a snažil se něco prodat. V 18 jsem se zaregistroval ofiko, ale do původní německé skupiny, která byla už v ČR nefunkční. Ve 20 jsem potkal bývalého spolužáka o kterém bych si nikdy v životě nemyslel, že by něco jako Amway mohl dělat a hle, měl licenci a zdálo se, že je ve fungující americko-české skupině, tak jsem se rozhodl, že to rozjedu s ním. Za rok a půl silver, pak gold a pak mi to všechno začalo lézt na nervy, tak jsem se na Amway vykašlal a začal dělat klasické podnikaní. Ale spoustu užitečných věcí mi to dalo, něco málo vzalo a občas rád zavzpomínám jak jsme valili ty plány od rána do večera a jezdili ze seminářů plní nadšení. Licenci stále mám a část downlinů stále vyvíjí nějakou aktivitu, z uplinů už moc lidí nezbylo, ale ti “nejvytrvalejší” tam stále jsou a snad jsou i docela úspěšní. Přeji jim to a když náhodou někdo z downlinů udělá platinu, tak si ty 4000b bokem asi udělám taky, ať jezdím na dovolené 🙂 🙂

 8. Když jsem se s Amway setkal poprvé, vůbec jsem tomu nevěřil. Připadlo mi, že to zní až moc dobře na to, aby to byla pravda. Jediné, čemu jsem uvěřil, byla nabízená záruka spokojenosti. Tak jsem si řekl, že tomu dám rok na zkoušku, během kterého budu dělat to, co mi sponzor říká. A vyplatilo se. Jasně, že ne vždycky se všechno zadařilo, občas jsem narazil na nějakého pitomce. Ale když se ohlédnu zpátky, tak svého rozhodnutí to vydržet, rozhodně nelituji. Dneska mi Amway vydělává okolo 30k-40k měsíčně, podle toho, jaký je zrovna měsíc. V porovnání s časem, který tomu dneska věnuju, je to o dost víc než bych si vydělal jinde. A mám čas se věnovat i dalším věcem, koníčkům a rodině. Takže moje zkušenost je, že je to super věc. Speciálně pro ty, kdo by chtěli začít podnikat a na takové to klasické podnikáni si netroufnou. Můžu jen doporučit. A váhavcům doporučuji, aby zahodili obavy. Když nemáte co ztratit, tak to aspoň zkuste, dejte tomu jako já rok opravdové aktivity a uvidíte sami.

 9. Avatar for nezveřejním, mám strach nezveřejním, mám strach | 28.2.2020 z 19:44 | Odpovědět

  slyšel a našli jsme v práci, že Amway je jednoznačně sekta a navíc po půlročním zácviku nových členů jim vystaví fakturu na 30 tisíc Kč, kterou ti v zácviku musí samozřejmě zaplatit, jinak se potáže se zlou. Je zde jednoznačně snaha manipulovat s lidmi založená na dogmatech, že pouze jejich učení a teorie o kapitalismu jsou pravdivé. zde se cílevědomě nepřipouští názor druhých lidí a je zde dokonce snaha potlačit jejich osobnost, osobní svobodu, jejich semináře a mítinky zasahují velkou měrou do volného času a soukromého života lidí, kteří se u nich nechaluli zaregistrovat a to nemluvím o práci pro Amway, Lidé varuji vás, vyhněte se tomu jak jen múžete, nic vám to do života nepřinese, akorát starosti a problémy a také výdaje navíc, protože jejich semináře a mítinky se musí krvavě platit, jsem u nich přes měsíc a už mě to stálo 7000 a výdělěk nula, ale chápu, že tato úžasně prosperující firma musí také z něčeho žít!

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 29.2.2020 z 0:05 | Odpovědět

   To, co jste napsal, opravdu myslíte vážně, nebo to má být jen pokus o trolling? Fakturu na 30 tisíc Kč po půlročním zácviku??? Vůbec nevím, jestli mám Váš příspěvek zveřejňovat, ale ano, zveřejním ho. Lepší ukázku zaručených BLUDŮ o Amway tedy jen tak nenajdeme. Tak Vás jen poprosím, doložte důkaz, kdy a komu se to stalo a hlavně KÝM byla údajná faktura vystavena. Děkuji. Do té doby, než tak učiníte, mi nezbývá, než Vás označit za lháře. Je mi líto.
   Dále prosím doložte důkaz svého tvrzení o sektě. Bohužel, tvrzení: “Našli jsme v práci, že Amway je jednoznačně sekta” nemohu považovat za důkaz, natož za seriózní důkaz.
   Jak se podle Vás projevuje ta “snaha manipulovat s lidmi založená na dogmatech”? Cílevědomě se nepřipouští názor druhých lidí? Tím teď myslíte lidi, kteří o Amway tvrdí, že je to sekta? To máte pravdu. To se nepřipouští, obzvláště když pak vyjde najevo, že ten, kdo to tvrdí, je náboženský fanatik.
   Jak Vám kdo potlačil osobnost a osobní svobodu? Zavřel Vás snad někdo někam, že jste nemohl dělat to, co jste chtěl, a zlomil Vás, abyste dělal něco, co jste nechtěl?
   K tomu, zda něco zasahuje nebo nezasahuje do volného času: nikde na smlouvě nemáte, kolik času se musíte věnovat budování svého podnikání. Čili je čistě na Vás, kolik času tomu věnujete. Jestliže se rozhodnete, že se budete svému podnikání věnovat 2 hodiny denně, proč si na Internetu stěžujete, že Vám to zasahuje do volného času? Není to snad samozřejmé, že když se začnu věnovat něčemu novému, tak mi to zasáhne do volného času? A dále… meetingy a semináře jsou dobrovolné. Pokud to zvládnete bez nich, můžete si své podnikání budovat po svém. Pokud se rozhodnete je využít, nechápu, na co si stěžujete.
   Tím svým zvoláním: “lidé, varuji vás” jste mi mimoděk připomněl Fučíkovo “lidé, bděte!” V souvislosti s jinou Vaší větou (pouze jejich učení a teorie o kapitalismu jsou pravdivé) mě tak napadá, jestli náhodou nemáte něco proti kapitalismu samotnému… To by pak vysvětlovalo negativní podtón Vašeho komentáře, protože ano, Amway je svobodné podnikání.
   Krvavě (?!) placené meetingy, kde je dobrovolná účast? To jako že Vás 40 nebo 50 Kč za dobrovolnou účast na meetingu, kde za Vás někdo jiný pracuje a pro Vaše lidi vysvětluje celou příležitost za Vás, zruinuje??? Nebo se snad podle Vás ten kapitalistický vykořisťovatel bezdůvodně obohatil okrádáním dělnické třídy? To jste chtěl říct?
   Co Vás proboha první měsíc stálo 7000 Kč? Seminář to rozhodně nebyl, takže jste si to buď vymyslel, nebo jste do toho počítal třeba výrobky, které jste si koupil. Pokud to ale máte ve výrobcích, tak snad pro ně najdete doma využití. Pokud ne, využijte záruku spokojenosti a dostanete všechny peníze zpět. Takže v čem je problém? Nedokážete vyplnit formulář na vrácení zboží, naťukat do internetového prohlížeče adresu http://www.dpd.cz/amway a zdarma nechat zboží odvézt zpět?
   Vlastně nevím, proč jste psal svůj komentář. Dokázal byste to nějak vysvětlit?

   P.S.: Tady se opravdu nikoho bát nemusíte. Pokud jste opravdu získal pocit, že Vás někdo/něco omezuje, pak Vám doporučím, vraťte registraci a výrobky, zapomeňte na to, proč jste se registroval, vraťte se ke své práci, kterou děláte, a nepomlouvejte. Tak mě napadá… vidíte? Kdyby Amway byla sekta, myslíte, že bych Vám radil, abyste vrátil registraci? Možná nějaká další zvláštní definice sekty podle Amway kritika?

  • Je zde jednoznačně snaha manipulovat s lidmi založená na dogmatech

   Mohl byste nám prosím říct konkrétní příklad manipulace a dogmat, které máte na mysli? Ať se bavíme o konkrétních věcech a ne o plácnutí do vody. Stejně tak by mě zajímalo, jakým způsobem je “potlačena” osobnost lidí. Můžete to nějak vysvětlit?

   Faktura za 30 tisíc?
   Odkud takovou nesmyslnou informaci (blbost) máte? 😀

   Krvavě zaplacené semináře?
   V organizaci, ve které jsem (nevím, jak je to v jiných), platí záruka spokojenosti na semináře. Pokud jste byl na semináři a nelíbil se Vám – využil jste danou záruku? Záruka je i na výrobky – využil jste jí. Pokud jste daných záruk na vrácení peněz nevyužil – proč jste tak neučinil?

   zde se cílevědomě nepřipouští názor druhých lidí

   Admin na tomto blogu zveřejnil řadu komentářů od kritiků. Tito lidé mají na Amway jiný názor, než distributoři. To také považujete za “nepřipouštění”?

   Pokud někdo začne mluvit o “zasahování” do volného času, tak si říkám, kolik času lidé stráví čuměním na televizi nekonečných seriálů – nějak jsem si nevšiml, že by tato činnost lidem také něco dala.

   Admin – nějak neočekávám, že bychom se dočkali těch důkazů, o které žádáš. Protože mi úroveň daného komentáře připomíná kritiky z jistého blogu. 🙂

   • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 29.2.2020 z 9:13 | Odpovědět

    Těžko se můžeme dočkat důkazů, když neexistují, že? Jediné, na co se tihle lidé zmůžou, je zvolání typu: “Našli jsme v práci, že Amway je sekta!” 😀 😀 😀
    Pokud Vám tato věta nedává smysl stejně jako mně a marně v tom hledáte špetku důkazu, tak nevěšte hlavu. Není to jediný nesmysl, který tito lidé vypouští z úst/klávesnice, protože si myslí, že svoboda slova je tu od toho, aby mohli na Internetu bez rozmyslu plácat, co je zrovna napadne. K jejich smůle, normální člověk si už z úrovně vyjadřování může udělat obrázek o autorovi. To je také důvod, proč jsem tyto zjevné nesmysly o údajných 30-tisícových fakturách zveřejnil.

  • …geniální, kreatívní, surrealistické! Připadá mi to jako byste se kluci v práci pořádně sjeli konopím! Tak ujetej komentář tady eště nebyl.
   Admine!!!
   Tento komentář není na odpověď ale na MUDr Chocholouška!!!

   • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 2.3.2020 z 14:58 | Odpovědět

    Však proto jsem ho taky zveřejnil. :D:D:D Nádherná ukázka ničím nepodložených žvástů.

  • Pane ” Poseroutko”, mohl jste si vymyslet lepší pohádku, jako provokaci 🙂 opravdu 30 tisíc? jako u firmy, kde máte 180 denní záruku spokojenosti a vrátí vám všechny peníze v případě nespokojenosti… to jako vážně? vždyť by to všichni vraceli 😀 😀 😀 kde jste to prosím vás četl? hoďte sem odkaz na ten váš pracovní objev ať se přesvědčíme, že po 60 letech růstu a vychování stovek tisíc finančně a časově svobodných lidí jsme vlastně v něčem špatném… poníženě děkujeme že jste nám to objasnil… kolik času vám to zabralo? 30 minut? klobouk dolů, fakt že jo… mě to trvá 17 let a nic 😀 😀 😀

   Ale na druhou stranu vám děkuji. alespoň sem se pobavil a zaznělo tu pár faktů 🙂

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close