Amway pozastavuje svou činnost v Rusku

Amway dnes oznámila, že z rozhodnutí americké centrály pozastaví svou činnost na ruském trhu. Celou zprávu si můžete přečíst níže:

Vážení obchodní partneři,
poslední týdny a pokračující válka byly neuvěřitelně obtížné pro každého z nás i celou rodinu Amway.
Jako globální rodina pevně věříme, že společně překonáme jakékoli výzvy – i takové, kterým jsme nemuseli čelit za více než 60 let naší existence. Dnes, více než kdykoli předtím, je důležité řídit se principy a hodnotami Amway stanovenými našimi zakladateli a neztrácet naději.
Amway působí na ruském trhu již 17 let a má více než sto tisíc aktivních zákazníků a vlastníků podnikání.
Celou dobu naši VPA budují své podnikání, podporují hodnoty a principy společnosti Amway a pomáhají partnerům a zákazníkům žít zdravý a prosperující životní styl. Jak víte, Amway Rusko prodává výrobky dovážené z jiných zemí, především z USA.
V současnosti čelíme vážným výzvám způsobeným narušeními dodavatelského řetězce a logistiky, volatilitou v národních a zahraničních měnách, určitými sankcemi a jejich protiopatřeními a dalšími omezeními. Všechny tyto faktory vážně ovlivňují činnost společnosti Amway v Rusku.
V této souvislosti se Alticor Inc., mateřská společnost Amway USA, rozhodla pozastavit své aktivity v Ruské federaci. To znamená, že Amway Global pozastavuje dovoz výrobků a zavádí omezení prodeje na trhu, zatímco nadále analyzuje další činnosti, které bude eventuálně nutné pozastavit. Alticor zastává názor, že vzhledem k globálním právním a provozním podmínkám nelze v Rusku pokračovat v činnosti tak, jak jsme to dosud dělali. Alticor bude přehodnocovat možnosti a aktivity v budoucnosti.
Amway nadále působí na kazašském trhu jako obvykle bez omezení. Linie sponzorské podpory našich partnerů zůstávají nezměněny v souladu s pravidly a zásadami společnosti.
Naděje – spolu se Svobodou, Rodinou a Odměnou – je jedním ze čtyř Principů zakladatelů. Amway se drží těchto ideálů již více než 60 let, a to i ve velmi těžkých časech v různých částech světa, kde v minulosti přistoupila k pozastavení činnosti. V těchto případech se společnost Amway vždy vrátila k plnému provozu na těchto trzích, jakmile to situace umožnila.
Zakládající rodiny a globální vedení upřímně doufají, že se můžeme vrátit k plnému provozu a podpoře všech, kteří jsou součástí rodiny Amway.
Samozřejmě chápeme, že tímto vznikají mnohé provozní problémy. Budeme na ně reagovat prostřednictvím další komunikace.
S pozdravem
tým Amway Rusko

No votes yet.
Please wait...

150 Komentářů k "Amway pozastavuje svou činnost v Rusku"

 1. Amway v Rusku skončila. Bude vyplácet nadále mzdy svým Ruským pracovníkům tak jako jiné seriózní společnosti???

  Nejen jako bývalý Amwayák si z celého srdce nejvíce přeji, aby na Ukrajině zavládl co nejdříve mír!!!

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 28.3.2022 z 16:35 | Odpovědět

   Asi přesně nevím, jaké seriózní společnosti máte na mysli, možná buďte konkrétnější. LR? 😛
   Jinak, co se týká vyplácení odměn, pak Vás to možná překvapí, ale Amway již při anexi Krymu uznala kvalifikace ukrajinským distributorům a zachovala jim jejich příjmy, stejně jako teď.
   LR dělá co? Stále je v Rusku a dováží tam zboží nebo na protest proti “speciální vojenské operaci” pozastavila na ruském trhu činnost? 😉

   • Nevím co dělá LR. Nejsem jejich distributor

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 30.3.2022 z 20:37 | Odpovědět

     A já myslel, že když jste tu chválil do nebes pana Buksu a psal jste, že v LR nemáte body za telefonní služby, tak že s nimi spolupracujete. Čemu se tedy věnujete? Když opěvujete zakladatele LR, pak předpokládám, že MLM se Vám líbí…

     • Samozřejmě. MLM je naprosto všude.
      Každý kdo se v Čr pohyboval v MLM ví že jednoznačně nejúspěšnější leader byl pan Buksa a jako druhý je pan Hassmann.

      Nebo máte jiný informace??

      • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 31.3.2022 z 16:15 | Odpovědět

       No, když srovnáváte nesrovnatelné, pak ano. Pan Buksa byl především majitel české pobočky LR a tuším že i ukrajinské. Pan Hassmann je distributor. Nevím, kolik osobních větví měl pan Buksa a jak byly úspěšné, ovšem jsem si téměř jist, že příjmy pana Buksy plynuly i z těch míst ve skupině, ze kterých i nejúspěšnější distributoři mají nula nula nic. Pro Vaši info, abyste pochopil ten rozdíl: úspěch pana Hassmanna může zopakovat kdokoliv z distributorů Amway. Úspěch pana Buksy nezopakuje nikdo – jednak proto, že počet majitelů LR byl vždy omezen a jednak proto, že teď už stejně vlastnictví LR je zase zpátky v Německu. Takže když chcete srovnávat majitele, prosím. Budu na Vás hodný: bude stačit porovnat jednoho z majitelů Amway (jestli to bude Rich DeVos nebo Jay Van Andel nechám na Vás) s jakýmkoli jiným majitelem MLM firmy. Co myslíte? Jak to srovnání dopadne? 😉

    • Pokud nejste distributor LR, tak nedává smysl tohoto vašeho komentáře: https://www.amway-fakta.cz/srovnani-mlm-cast-3-amway-vs-lr/#comment-56660

     Tak jste u LR byl v minulosti, nebo jste v tom komentáři udělal gramatickou chybu? Nebo vám to jejich distributoři řekli, že body za telefonování nemají? Nebo jak to je?

     • Poslední možnost je správně. Kdyby měli něco výhodného, jistě by mne to distributor nabídl. Šlo o překlep:-)

      • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 6.4.2022 z 9:28 | Odpovědět

       Paráda. Takže máte ve svém okolí partnera LR, který Vám nabízí jejich produkty. No, aspoň víme, jak se konzumace produktů LR projevuje na kognitivních funkcích. 😀 Zatím je to tedy jen taková pilotní studie na jednom člověku, ale i tak je to fajn, být předem varován.
       Neměl jste náhodou i ten LR produkt, o kterém Státní zemědělská a potravinářská inspekce tvrdí, že “Doplněk stravy obsahoval podstatně méně vitamínu E, než bylo uvedeno na obalu. Spotřebiteli tak byly poskytnuty zavádějící informace o složení výrobku.”

     • LR ted obslehlo nas Dermasonic a od Niskynu jejich pristroj na celulitidu a nechali si to drze oatentovat
      To me po…🤦‍♂️😂

 2. Například firma Geberit se zachovala seriózně ke svým Ruským spolupracovníkům a vyplácí jim v této mimořádné situaci náhrady mzdy .

  Takových společností je mnohem více.

  Patří mezi ně i Amway??

 3. Vláďo, předpokládám, že mzdy svým zaměstnancům Amway platí i nadále. Každopádně, pokud vás toto zajímá, neptejte se na to tady, ale vzneste dotaz na centrálu Amway.

  • Milane, nebylo by lepší napsat oficiální odpověď na těchto oficiálních Amwayáckych informačních stranách ať se dozví pravdu především současní Amwayáci?? Namísto tohto abyste posílali tazatele někam pryč na sídlo Amway??? 🙂

   • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 1.4.2022 z 18:05 | Odpovědět

    Milan měl možná na mysli to, co Vy evidentně nevíte. Toto nejsou oficiální stránky provozované společností Amway. Přečtěte si tuto stránku, pak možná pochopíte.

    • Hmmm… dávám palec nahoru. To Vám Amway nic neplatí za obhajování???

     • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 2.4.2022 z 20:11 | Odpovědět

      Za obhajování mi opravdu nikdo nic neplatí. I když nabídky tu byly, ale zakládáme si na tom, že tyto stránky jsou nezávislé, takže ne, žádné peníze ani já, ani nikdo jiný z nich nemáme.

    • Ano, přesně to jsem měl na mysli.

   • Vláďo, mne tato informace vůbec nezajímá, ale pokud ji považujete za důležitou, můžete položit dotaz na ústředí Amway a jejich odpověď tady zveřejnit, pokud cítíte potřebu.
    A jak už psal admin, toto nejsou oficiální stránky Amway, doteď jsem si myslel, že průměrně inteligentní člověk to ví. Buď jsem se zmýlil, nebo… kdo ví.

    • Milane, rozumím Vám. Na otázky které mohou být pro Amway nepříjemný, raději neodpovídat!!! Znám to. Také jsem měl tento Amwayácký zlozvyk

     • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 5.4.2022 z 14:47 | Odpovědět

      Dovolte, abych Vám připomněl, že na neodpovídání jste tu expert Vy. 😉 Pokud byste si zase chtěl hrát na přitroublého (nebo to nebylo hraní?) a dělat, že nevíte, o čem mluvím, dovoluji si připomenout nahrávku, kterou jste nám slíbil, že nám tu doložíte a pořád nic. Už asi 2 roky…

      Rovněž jsme se nedočkali odpovědi na to, zda užíváte LR produkty. A vlastně ani nevíme, jestli s nimi spolupracujete nebo ne, protože Vaše tvrzení se v tomto rozcházejí. Logicky mi pak z toho vyplývá, že se zřejmě za svou spolupráci s LR stydíte… No, nedivím se, po tom, co jsem byl seznámen s praktikami, jakými loví lidi. 😀

      Vaše otázka není pro nikoho nepříjemná, protože jediné, na co jste se zmohl, nebyla otázka, ale provokace. Ať už by totiž odpověď byla jakákoliv, tak si ji překroutíte tak, aby pro Amway vyzněla co nejhůř.
      Kdyby odpověď byla: Ano, Amway jim v Rusku dál platí odměny, bude Amway špatná, protože tím by dotovala ruskou státní kasu (v podobě daní).
      Kdyby odpověď byla: Ne, Amway přestala v Rusku platit distributorům odměny, bude Amway zase špatná, protože nechala ve štychu své ruské distributory a podle Vašich slov to bude znamenat, že je neseriózní (viz Váš komentář výše).

      Pokud jste si myslel, že Vám na tuhle prostoduchou hru, mentálně hodnou tak žáka 2. třídy ZŠ, skočíme, právě teď vidíte, že jste se zmýlil. (Tímto se všem žákům 2. třídy ZŠ omlouvám, že jsem si dovolil je srovnat s Vámi).

      Kromě toho, odpověď nikdo z nás nevíme, takže proč nejdete a nezeptáte se přímo na centrále? Máte s tím nějaký problém? Chcete odpověď na svou otázku nebo Vám jde jen o to, kopat do Amway? Pokud Vám jde o to první, už jste ji mohl mít. Pokud o to druhé, pak sorry, že si tu s Vámi vytřeme… 😛

      • On Vláďa asi zaměnil pojmy. Ptá se, cituji:” Amway v Rusku skončila. Bude vyplácet nadále mzdy svým Ruským pracovníkům tak jako jiné seriózní společnosti???” Konec citace. Takže podle položené otázky ho nezajímá, jestli Amway platí dál odměny distributorům ale jestli platí mzdu zaměstnancům.
       Inu, potvrzuje, že je troll. Nebo něco jiného?

       • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 7.4.2022 z 9:17 | Odpovědět

        On Vláďa nikdy nevěděl, na co se ptá. Bohužel už mi s jeho lhaním a nesplněnými sliby došla trpělivost.

        Nejprve tu tvrdí, že mu Amway slíbila spolupráci s Tescem a nedodržela to, abychom se následně dověděli, že Amway nic takového nikdy neslíbila a celé to bylo nedorozumění mezi Vláďou a jeho uplinem, přičemž je zcela evidentní, že chyba byla na straně přijímače.

        Dále zde dva roky (!) slibuje, že doloží své (lživé) tvrzení o tom, jak je pravidlem, že se prý vysoce postavení Amway vysmívají zaměstnancům. Dva roky čekáme na jednu jedinou nahrávku, kterou údajně někde má! A nic.

        Pak zase začne provokovat s Bohemia Energy a nazývá je podvodníky a vyzývá tu lidi, aby se připojili k hromadné žalobě, a odmítá pochopit, že v programu Energie za body nebyly fixní ceny, čili vůči Amwayákům se Bohemia Energy nezachovala nijak špatně. Držela ceny dole co to šlo a když už to nešlo kvůli machinacím na evropském trhu s energiemi, tak prostě zvýšila ceny. Jenže Vláďa si dál mele svou jak nějaký zaslepenec, který není schopný logického uvažování.

        Pak zase vyleze s provokací, zda Amway platí své ruské zaměstnance…

        Už toho mám prostě dost. Pohár mé trpělivosti přetekl.

        Pokud všichni zákazníci LR přišli o rozum tak jako Vláďa, měli by prodej jejich výrobků zakázat minimálně do té doby, dokud se neprokáže, že by byli blbí i bez jejich konzumace.

       • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 7.4.2022 z 9:24 | Odpovědět

        A ještě navíc ani nechápe, co to znamená, když napíšu, že dokud nedoloží tu nahrávku, nebude mu tu zveřejněno nic dalšího. Dál sem postuje komentáře, i když budou smazané. No, když chce ztrácet čas jejich psaním, jeho věc.

        Takže teď rozšiřuji požadavek na znovuobnovení diskuze s Vláďou: musí doložit i oficiální komunikaci firmy o spolupráci s Tescem. Přijatelné zdroje: e-mail, Amagram

     • Pokud vím, tak na neodpovídání na otázky to jsou profíci hlavně distributoři LR (v diskuzi u daného článku na tomto blogu) -> viz například – proč je u LR povinný obrat pro získání odměny, když u Amway je dobrovolný. Ohledně LR tu jsou otázky, na které jste vy (zastánci LR) neodpověděli, ale nám chcete něco vyčítat? Možná by v odpovídání na otázky bylo vhodné se kouknout, zda máte “zameteno před vlastním prahem”.

     • Nikoliv. Není to nepříjemná otázka a hlavně ptáte se na nesprávném místě. Mám vám znovu opakovat kam máte svůj dotaz směrovat? Nesouvisí totiž se sítěmi. A mne osobně to nezajímá, protože je to zbytečná informace. A abych nezapomněl, admin se vás ptal v souvislosti s LR na to, na co se ptáte vy. Nepříjemný LRácký zvyk neodpovídat?

 4. Nejen pro Admina : Především pan Buksa vychoval mnoho obchodníků. Školil především proto, aby vychoval profesionály na vydělávají peněz. Hlavně narozdíl od jiných neparazitoval na školícím systému.

  Pošlu Vám několik odkazů. Třeba bude pro mnohé inspirací

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 1.4.2022 z 18:11 | Odpovědět

   Ano, je mi známo, že firmy, které pohrdají školicím systémem, mají všechny do jedné menší obrat než Amway. Rovněž je mi známo, že distributoři těchto firem pak pokoutně využívají těch pár CD vydávaných distributory Amway, která se pro ně dají použít, protože se na nich mluví obecně o MLM nebo o principech úspěchu a ne o Amway. To mně (ani dalším) dokazovat nemusíte. Leda že bych si začal přát, aby moje skupina byla tak malá, že ji stačím obhospodařit sám. Až se tak stane, určitě si k Vám přijdu pro radu. 😉

   • Každá firma má svůj školicí systém. Ovšem některé z něj mají královský business:-) !!

    • Otázkou je kvalita těchto školících systémů. A když znáte školící systém LR, můžete mi prosím odpovědět, jestli se v něm učí i to, aby pomlouvali konkurenci, která prodává podobné výrobky ve vyšší kvalitě za nižší cenu? Byl jsem svědkem tohoto jednání několikrát od několika různých lidí na docela vysokých pozicích, takže mi to nepřijde jako náhoda.

     • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 3.4.2022 z 21:26 | Odpovědět

      Ano, učí. Mám to potvrzeno z několika nezávislých zdrojů. Mám k dispozici prezentaci LR partnerů, ve které otevřeně pomlouvají nejen Amway, ale i jiné firmy přímého prodeje, přičemž k tomu používají zcela zavádějící srovnání. Celý článek nad touto diskuzí vznikl právě z toho důvodu, aby se lidé měli šanci dozvědět, v čem je LR partneři obelhávají.

      • V tom případě předložte důkaz. … třeba nebude pokrytecky smazán, jako již mnohokrát u Amway 😆😆

       • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 5.4.2022 z 20:00 | Odpovědět

        Musíte se naučit číst. Celá tato diskuze s partnery LR je důkazem. Ti totiž nejenže se od těch lživých tvrzení nedistancují, ale dokonce je papouškují a obhajují. 😀
        Asi už jim aloe rozpustila mozek…
        Jinak, prezentace, které mám k dispozici, proběhly ve Vyškově v hotelu Allvet 1.-2.3.2013 pod záštitou Team Academy a nesla název škola MLM – to jen aby partneři LR věděli, komu, kromě Vás, vděčí za článek a diskuzi ;-). V podstatě, celý program byl zaměřen na to, aby lidem “vysvětlili”, proč jsou ostatní MLM špatné.

        Samotné prezentace jsou plné amatérských manipulativních srovnání, jejichž slabiny je schopen odhalit každý, kdo o MLM něco ví.
        Názvy prezentací jsou:

        • skola mlm 1.2.3.ALLVET Nefungujici mlm.pptx – Powerpoint, 544 kB
        • skola mlm 1.2.3.ALLVET LR.pptx – Powerpoint, 3 MB
        • skola mlm 1.2.3.ALLVET Herbalife.pptx – Powerpoint, 221 kB
        • skola mlm 1.2.3.ALLVET FLP.pptx – Powerpoint, 3 MB
        • skola mlm 1.2.3.ALLVET Finance.pptx – Powerpoint, 236 kB
        • skola mlm 1.2.3.ALLVET AmWay.pptx – Powerpoint, 3 MB
        • skola mlm 1.2.3.ALLVET AKUNA.pptx – Powerpoint, 3 MB

        (z pochopitelných důvodů nebudu na těchto stránkách podporovat šíření lží a dezinformací, čili takto Vám to musí stačit)
        Ovšem všechny prezentace mám archivovány, aby se daly kdykoli v budoucnu použít proti nekalé konkurenci, kterou tu partneři LR rozpoutali.

        • Proč je tedy Amway nežalovala??? Soudit se je Americký národní sport… 🙂

         • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 5.4.2022 z 21:01 | Odpovědět

          Koho? Ty zmanipulované ubožáky? Co by si na nich asi tak vzala? Tohle si s nimi vyřídíme my tady, a líp. 😀

        • mohli by ste sem dať odkaz na stiahnutie týchto prezentácií? Resp ak by som Vám dal mail, viete mi ich preshareovať cez Google drive? Hľadal som ich na ulozto ale asi ich zmazali…

         Chcem sa tiež proti LRákom vyzbrojiť 😀

         • Vyčkejte, až si prezentaci stáhne Milan a následně Vám změním heslo na Váš e-mail, abyste si ji mohl stáhnout také.
          Zde je odkaz ke stažení:

          • Avatar for hhhhh hhhhh | 12.10.2022 z 21:27 |

           Ďakujem pekne, chcem sa ešte spýtať, či sa dá dostať nejako k článkom zo sekcie Amway produkty? Prístup je chránený heslom 🙁 prípadne vedeli by ste mi ho poslať na môj mail?

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 13.10.2022 z 0:48 |

           Dobrý den, je mi líto, ale sekce je pod heslem a v blízké době neplánuji její znovuotevření. Je to výsledek schůzky Platinových VPA, kde ze strany některých Platin nebyla podpořena žádost o znovuuvedení výrobkových manuálů. Doslova bylo na schůzce některými Platinami řečeno, že informace o výrobcích tak, jak je poskytuje firma, jsou dostatečné a žádné další nejsou potřeba. Osobně tento přístup nechápu, domnívám se, že čím více informací o výrobcích, tím lépe. Jediné, co Vám v tuto chvíli mohu doporučit, je obrátit se se svými dotazy ohledně výrobků na svou Platinu, nebo ještě lépe, přímo na Amway. Děkuji za pochopení.

          • Avatar for Henry Henry | 31.10.2022 z 7:02 |

           Bohuzel nejde mi otevrit.. heslo neni funkcni

        • Zdravím admine, pokud mohu požádat též o heslo, k těmto unikátním prezentacím 🙂 budu moc rád. Děkuji

         • Ahoj, změnil jsem heslo na Tvůj e-mail. Můžeš stahovat.

          • Díky, je smutný, že někteří LR partneři prezentují svůj byznys tím, že vědomě či nevědomě, možná svojí tupostí, či papouškováním nesmyslů, se pokouší očerňovat jiné firmy. V Amway nemá nikdo potřebu, se s nikým porovnávat, protože ví, co ví. Jo pobavilo mě to. 🙂

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 21.10.2022 z 6:54 |

           Je to tak, jak píšeš. Ta prezentace, co jsem sem dal ke stažení, je jen o Amway, ale mám k dispozici i jejich srovnání s Herbalife a dalšími MLM. Samozřejmě vždy udělané tak, aby z toho LR vyšlo nejlépe, bez ohledu na pravdivost jednotlivých argumentů. Jenže lež má krátké nohy. Mimochodem, nevíte někdo, proč pan Šedek už není u LR?

          • Avatar for spitfare spitfare | 21.10.2022 z 7:20 |

           Zkusil jsem kouknout na sociální síť, kde pan Šedek nahrál video, kde zmínil – cituji: “podivné věci, které se dějí na pozadí firmy”. Rovněž zmínil, že prý chce raději svou budoucnost budovat někde, kde prý firma komunikuje a dělá správné věci.
           Trochu to vyjádření na mě působilo, jako by sám naznačil, že u LR nejsou některé věci “košer”.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 22.10.2022 z 7:08 |

           Zajímavé… nezjišťoval jsem nic do hloubky, takže nemám žádné informace, co se tam aktuálně děje. Možná by to chtělo, kdyby přispěl zase někdo z LR.

          • A ještě vtipné je, že v té jejich antiAmway prezentaci, v závěrečném snímku je Asafa Powell, který měl dlouhodobou spolupráci s Nutrilite a tudíž i s Amway, to mě vážně pobavilo. :-)) Možná byste si klucí z LR mohli posbírat nějaká fakta, než něco začnete látat.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 22.10.2022 z 7:06 |

           Bohužel, jim o nějaké “informace” evidentně vůbec nešlo. Šlo jen o to, vychválit LR do nebes a pak pošpinit veškerou konkurenci, případně posbírat do týmu tupce, kteří věří tomu, že v MLM existuje firma, kde jim peníze potečou samy, aniž by cokoliv dělali.

          • Avatar for Henry Henry | 30.10.2022 z 22:29 |

           Ahoj mohu take pozadat? I kdyz jsem mel tu cest slyset nekolikrat pana zvanila Sokola a pani Palickovou jak si berou do pisy Amway a musel jsem se smat. Ale nezasveceny tem kecum veri.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 30.10.2022 z 23:27 |

           Ahoj, změnil jsem heslo na Tvůj e-mail. Můžeš stahovat.

     • Kvalitu si musí každý vybrat sám. Pokud máte z čeho porovnat 🙂

     • Skvely na pomlouvani a zvatlani nesmyslu je pak Sokol .. osobne jsem mel tu cest slyset videt a ne jen on ale i pani Palickova ..

      • On i pan Janošek když jsme byli kdysi na večeři vypouštěl jedovaté sliny na konkurenci, netušil přitom, že výrobky které pomlouvá a které jejich výrobkům přímo konkurují dost dobře znám.
       Pokud je možné ty prezentace dostat, tak prosím o jejich zaslání.

       • Prezentaci si můžete stáhnout zde po zadání Vaší e-mailové adresy, kterou jste uvedl ve Vašem předchozím komentáři:

        Tato se týká pouze Amway a obsahuje lži, které jsou vyvráceny v článku výše. Ovšem k dispozici mám i další “srovnání” s jinými MLM, které dotyčná osoba stvořila.

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 3.4.2022 z 21:19 | Odpovědět

   Nevím, koho pan Buksa vychoval, ale pokud bych měl posuzovat z jednání několika LR partnerů, jejichž “školicí” materiály plné dezinformací o konkurenci se mi dostaly do rukou, pak bych řekl, že se mu povedlo “vychovat” hordu fanatiků, kteří se neštítí ničeho, jen když na tom mohou něco trhnout. Ostatně přesně kvůli tomuto jednání je tu tento článek. Takže pokud tohle považujete za úspěch, pak už se nedivím Vašim výplodům zde. Přiznejte se, neužíváte náhodou produkty LR? V případě že ano, nemusíte na tuto otázku odpovídat. 😉

 5. Stačí se podívat kolik měl pan Buksa distributorů. Ty čísla hovoří za vše!!

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 5.4.2022 z 14:34 | Odpovědět

   Myslíte v porovnání s Richem a Jayem? Tak to máte zcela jistě pravdu. Ta čísla hovoří za vše. 😀

   Ale když už jste tak informovaný, prozraďte nám, kolik distributorů tedy pan Buksa měl.

   • Samozřejmě. Mohu. Něco málo přes 240.000 ! Asi tak DESETKRÁT více než má Amway v Čr distributorů celkem…!

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 5.4.2022 z 19:43 | Odpovědět

     Vy jste vážně komik! A zdroj máte kde? Wikipedia odkazující se na ovbjournal plus 10000 navíc vycucaných z Vašeho palce? Ale jak chcete. Tak si to pojďme rozebrat.

     Pan Buksa měl podle Vás 240 tisíc distributorů. Jeho firma za jeho života měla tržby za prodej zboží dohromady (za všechny trhy, které pod něj spadaly, nejen za ČR) 669 mil. Kč. Tak to bychom měli 2 čísla – jedno, které jste nám poskytl Vy, a druhé z účetní závěrky za rok 2019.

     Tedy jeden partner LR pod vedením pana Buksy si podle Vás nakoupil ročně zboží za cca 2787 Kč. Na to, aby LR dosáhla stejného obratu jako Amway, bude tedy potřebovat asi 68 milionů partnerů. Gratuluji! 😛

     A dále. Podle posledního Q4 2021 reportu byl celkový počet aktivních partnerů LR a zákazníků (za celou firmu, ne jen za trhy, které dříve spadaly pod pana Buksu) 300 tisíc. Tedy nás jinými slovy nás přesvědčujete o tom, že pan Buksa obhospodařoval 80% distributorské sítě LR a mohl by tedy dělat cca 80% obratu LR (kdyby jeho partneři měli stejnou produktivitu jako ti ostatní). Bohužel, něco tu neklape. V Annual Reportu z roku 2020 je uvedeno celkem 25 trhů, z nichž pan Buksa zakládal 3. V tom případě, pokud by opravdu pan Buksa měl pod sebou 80% celé LR, pak by ostatní trhy musely doslova živořit.

     Obrat celé LR (vč. poboček dříve vlastněných panem Buksou) v roce 2019 činil 224,8 milionu EUR. Ve stejném roce z toho Buksovy pobočky dělaly asi cca 26 milionů EUR (viz hodnota obratu v Kč uvedená výše vydělená kurzem eura), tedy asi 11,5%. Takže buď trhy pana Buksy patřily co do výkonnosti mezi nejhorší, nebo je vysvětlení daleko prostší – Vaše zdroje ten počet distributorů nafoukly.

      • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 5.4.2022 z 20:20 | Odpovědět

       A jestlipak víte, kde se stala chyba? Podotýkám, že u mě to nebylo. Svým rozborem jsem Vás chtěl navést k přemýšlení. Tak schválně, jestli se mi to povedlo. Proč pan Buksa hovoří o takovém počtu a obraty jsou přesto směšně malé?

       • Osobně si myslím že to byl celkový počet distributorů od r.1993. Včetně již neaktivních…

        • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 5.4.2022 z 21:04 | Odpovědět

         No vidíte, takže to víte. A tudíž taky víte, že jste srovnával nesrovnatelné – počet aktivních distributorů Amway vs. počet všech partnerů LR, kteří kdy měli registraci a z nichž drtivá většina není aktivní. Takže jste tu právě přiznal další manipulaci.

     • Uz to slo tam bylo v heslu velke pismeno diky

      Tak prezentace me pobavila 😂 jejich vyrobky maji certifikaci od firmy, ktera da certifikat na kde jake parky pate cenove skupiny.

 6. Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 5.4.2022 z 15:04 | Odpovědět

  Oops. Chybička (na straně LR) se opět vloudila:
  https://www.potravinynapranyri.cz/Detail.aspx?id=128727

  LR LIFETAKT MIND MASTER FORMULA GREEN. Tekutý doplněk stravy s vitaminy, železem a selenem.
  Kategorie: Falšované potraviny
  Nevyhovující parametr:
  vitamin E
  Doplněk stravy obsahoval podstatně méně vitamínu E, než bylo uvedeno na obalu.
  Spotřebiteli tak byly poskytnuty zavádějící informace o složení výrobku.

  To by mě zajímalo, kde udělali soudruzi ze SRN chybu… 🤔

  Píšu Vám to sem proto, že vím, jak dokážete být rozezlen, když někdo něco slibuje a nesplní to. LR přímo na výrobku něco slíbila a nedodržela to, můžete tedy dát průchod svým emocím. Partneři LR Vám budou jistě vděční. 😀 😀 😀

  U Amway jste tak již učinil, když podle Vás slíbila distributorům Amway (v neexistujícím článku v časopise Amagram či v neexistujícím e-mailu = čti neslíbila), že jedním z partnerských obchodů bude Tesco a místo toho zahájila spolupráci s jiným obchodem, který nabídl distributorům lepší bodovou hodnotu. Tak teď se můžete realizovat na LR. Uvidíme, jak Vám to půjde. Jako nezainteresovaná osoba byste neměl mít problém kopnout si do někoho, kdo něco slíbí a neplní to. Směle do toho. 😉

  • Jestli v LR udělali chybu, měli by ji napravit a zákazníkům se omluvit. Toť moje stanovisko .

   • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 5.4.2022 z 19:46 | Odpovědět

    Ale no tak, nějak Vám to nejde. Já Vám pomůžu. Vašimi slovy jsou to lháři, podvodníci! Měli by je soudit!!! Neměl byste lobovat za to, aby se podvedení partneři LR spojili a zažalovali firmu za podvod?
    Tak, a teď to zkuste Vy… 😉 Druhý pokus…

    • Jestli bude LR pokrytecky zatloukat jako mnohdy Amway, tak ano. Potom budou podvodníci.. 🙂

     Pozn. admin: Ničím nedoložené lži přeškrtnuty. Původní text ponechán, aby si čtenáři mohli udělat obrázek o úrovni argumentace pana Vládi.

     • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 5.4.2022 z 20:18 | Odpovědět

      Našel jste něco na stránkách LR? Já ne. Čili evidentně zatloukají. Takže jsou to podle Vás podvodníci. No, řekl jste to Vy, ne já. 🤷
      A vzhledem k tomu, že jste nikdy nedoložil nic, v čem by podle Vás Amway měla zatloukat, tak je s ní vše v pořádku.
      Teda, nevím, co udělali LR partneři Vám, ale jistě jsou Vám teď vděčni. Mstíte se jim skvěle! Gratuluji. 😀

      • Důkazem je třeba mnohé cenzurování z Vaší strany pro Amwayáky nepohodlných videí

       • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 5.4.2022 z 21:46 | Odpovědět

        Něco Vám řeknu, možná Vás to trkne. Víte, co jsou to dezinformace? Až si ta dezinformační videa jejich autor naloaduje na vlastní stránky (myšleno přímo video soubor, ne odkaz nebo embedované video), kde na sebe bude mít kontakt, a nebude se schovávat za YouTube, Vimeo apod. (rozuměj, až bude snadno dohledatelný a tím pádem i trestně odpovědný), pak nemám problém jej i se jménem autora zveřejnit, aby jej mohli poškození žalovat. Pokud je to ale video z nevěrohodného zdroje, pak smůla, dezinformátory nepodporuji. Pokud Vy ano, Vaše volba. Jen to pak vypovídá něco o Vás. BTW: souhlasíte s vypnutím dezinformačních webů v případě invaze?

     • 😆😆😆 Takže chcete říci že Amway nikdy, zdůrazňuji nikdy neslibovala spolupráci s Tescem???

      • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 5.4.2022 z 21:06 | Odpovědět

       Tak ještě jednou pro Vás: ANO, NESLIBOVALA. Ve firemní komunikaci se nikdy nic takového neobjevilo a po sponzorských liniích se pouze šířila zpráva, že probíhají jednání. Nic víc, nic míň. Chápete ten rozdíl?

       • Udělejte si laskavě pořádek ve vlastních lidech. To je tak když hlava neví co dělá vocas…

        • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 5.4.2022 z 21:28 | Odpovědět

         Jediný vocas v řadách Amway ji úspěšně opustil a nyní pěje ódy na LR, když ji zrovna v mezičase nenazývá podvodníky. 😉 Úkol splněn, IQ průměrného distributora Amway se vocasovým odchodem zvýšilo. Hádejte, o kom mluvím. 😉
         Ostatní dokáží ještě rozlišovat pojmy uzavřená smlouva vs. probíhající jednání.

 7. Ok. Mám důkaz… video staršího data kdy Amway slibuje spolupráci svým distributorům s firmami světových značek. Snad ani jedna dosud nespolupracuje !!!! Amway lží…

  P.S. protože víme o pokrytecký cenzuře, rozhodli jsme se zveřejnit obsah včetně videa na stránkách Amway fakta až jako posledním webu. Ostatní budou mít možnost prohlédnout si důkazy jako první 😆😆😆😀😀😀😁😄😉

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 5.4.2022 z 21:13 | Odpovědět

   Vy král nám ho chcete upřít? Ne! Tak k němu přibalte i tu nahrávku, co nám tu už 2 roky slibujete a hoďte nám to sem, aby si lidi nemysleli, že zase jen tlacháte a v ruce nic nemáte. 😀
   Nebo je to zase nějaké 30 let staré video z VHS, kde neidentifikovaný distributor zmiňuje, s kým Amway v té době spolupracovala v USA?

   P.S.: Ostatní = náboženští fanatici? Zklamu Vás, tam již léta nechodím. A jestli si myslíte, že kvůli Vám tam půjdu, tak jste fakt blázen a můžete si s tím fanatikem podat ruku. Takže buď nám to sem postněte nebo se nemáme o čem bavit. 😀

   A když to neuděláte, postnu sem něco dalšího já o LR. Když už jste je nazval podvodníky, tak abychom všichni věděli, co jste tím myslel. 😀

   • Fanatici jsou šílení. Jenže Já jsem ještě horší. Jsem nezávislí a realista.

    Největší nepřítel Amway nejsou fanatici. Ani negativní lidé. Má mnohem většího a zákeřnějšího nepřítele…
    A to je vlastní interní POKRYTECTVÍ !! Ať se Vám to líbí nebo ne

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 5.4.2022 z 21:36 | Odpovědět

     Pokud pokrytectvím nazýváte vlastní neschopnost vyhodnotit jednoduchou informaci typu: “probíhají jednání s Tescem” a místo toho si ji přeložíte jako “je uzavřena smlouva s Tescem”, pak ano.

     • Zapomněl jste ještě zmínit oficiální prezentace na open meetingách aj.

      • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 6.4.2022 z 9:08 | Odpovědět

       Prezentace na Open meetincích neorganizuje Amway, ale VPA, a to je dost podstatný rozdíl, který Vy pořád nechápete nebo spíš nechcete pochopit, protože jinak byste si neměl na co stěžovat. A i tak pochybuji, že by někdo na Openu řekl, že už je uzavřena smlouva s Tescem, když žádná neexistovala. Máte snad takový záznam? To, že Vy posloucháte kolenem a slyšíte jen to, co slyšet chcete, jsme si tady už x-krát ověřili.

 8. Musím uznat, že Amway a VPA mají propracovaný velmi kvalitní systém… A v případě jakýchkoliv problémů se začne jedna strana vymlouvat na druhou a opačně 😀

  A především mají obě strany mimořádný talent dělat z obyčejných lidí idioty!!

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 6.4.2022 z 10:10 | Odpovědět

   Milý pane Vláďo. Tady přeci nejde o žádné vymlouvání. Pochopte jednu věc. Prostě probíhala jednání mezi Amway a potenciálními partnerskými obchody, mezi nimiž bylo i Tesco. Nakonec byla navázána spolupráce s firmou Polar. Amway v žádné komunikaci nesdělila, že Tesco bude partnerským obchodem, pouze to, že probíhají jednání.
   Vy jste si to vyložil tak, že už je to hotová věc a začal jste to slibovat lidem ve své skupině. Nikdo jiný s tím nikdy problém neměl, protože všichni normální lidé chápou, že dokud něco není černé na bílém, tak se na to nedá spolehnout. Vy, protože jste si chtěl dopředu připravit půdu, jste na to vsadil jako na hotovou věc a pohořel jste.
   Takže vlastně i chápu, proč se cítíte jako idiot. Ale Amway za to fakt nemůže. 😀 Možná by to chtělo kousek sebereflexe.

   • Podobným způsobem pohořelo vícero bývalých Amwayáků, kteří uvěřili podobným prezentacím. TESCO je jen špičkou ledovce… více ve videu… 🙂

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 6.4.2022 z 22:09 | Odpovědět

     Jistě, nepochybuji, že ve Vaší choré hlavě těch halucinací na obdobu Tesca vzniklo víc. Vlastně bych se divil, kdyby byla jen jedna.

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 11.4.2022 z 9:57 | Odpovědět

     Provokatérovi s neexistující e-mailovou adresou sdělím totéž co Vláďovi: doložte onen nesplněný slib článkem v Amagramu nebo jinou komunikací a pak Váš příspěvek zveřejním. Pokud si myslíte, že Vám tady zveřejním každou lež, která Vás napadne, jste na velkém omylu.

 9. Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 6.4.2022 z 22:11 | Odpovědět

  Vláďo, už se v těch Vašich provokacích ztrácím. Jen jste tu zaplevelil diskuzi. Takže to vyřešíme jednou provždy. Dokud sem nepostnete tu nahrávku, co nám slibujete 2 roky, nebude zveřejněn ani jeden další Váš příspěvek, ať už bude na jakékoli téma. Sbohem.
  P.S.: Nyní můžete jít k Vašemu guru – náboženskému fanatikovi – plakat na ramínko. On Vás určitě milerád do své sekty přijme. A nezapomeňte se u něj vykoupat v bazénu (čti: pokřtít). Když jsem ty fotky těch několika bláznů na netu viděl, myslel jsem, že umřu smíchy. Tak aspoň budete mezi svými. 😀 😀 😀

 10. LR udelalo v roce 2021 jen USD143M o proti Amway ktera udelal v roce 2021 8,9 MILIARD USD

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 22.4.2022 z 15:54 | Odpovědět

   LR mělo vloni obrat necelých 294 milionů EUR, čili něco kolem 325 milionů USD. Takže je to sice víc, než uvádí Váš zdroj, ale pro srovnání, Amway jen za loňský rok VYROSTLA o víc, než kolik mělo LR CELKOVÝ obrat. Takže asi tak.

   • Moje chyba je to tak… ja dal cisla Zinzina o kterem jsem se bavil s kamose a priradil to mylne k LR

   • Myslite si ze by nekdo mohl zde udelat porovnani Binarni MLM a Amway..

    Dikuji

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 1.11.2022 z 21:15 | Odpovědět

     Zdravím, poslal jsem Vám na e-mail heslo k novému článku, který jsem zatím nechal takto, protože to byla hrubá verze, která vznikla před několika lety. Tehdy jsem na základě reakcí ze svého okolí usoudil, že článek je příliš složitý na to, aby se v něm lidé zorientovali a už jsem se nedostal k tomu, abych některé pojmy vysvětlil jednodušeji.

 11. Admine, vzpomněl jsem si na jednu Vaši otázku na kterou jsem neodpověděl. Zněla ” kdy jsem naposledy někoho obšťastnil? ”

  Začalo to začátkem roku 2022 kdy jsem za svý přátele zaplatil jednu z plateb v DPI. Celkem 3x cca 16.000 Kč. Výsledek je následující: změnou komodity vytápění a ukončení topení zemním plynem ušetřili…

  K měsíci říjnu 2022 by za plyn zaplatili 10x 16.000. Tedy 160.000 Kč. V průběhu roku utratili za nákup uhlí a dřeva něco málo přes 50.000 Kč. Zásobu mají na několik topných sezón.

  Výsledek 160.000 – 50.000 = 110.000 KČ ČISTÁ ÚSPORA díky změně myšlení, komodity a optimalizaci nákladů.

  Asi tak… a každý měsíc šetří dál a dál.

  Peníze který ušetříte je jako by vyděláte!

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 22.10.2022 z 7:00 | Odpovědět

   Bod pro Vás. Škoda, že ten postup nemohou využít i ostatní. V mnoha případech je na výběr jen elektřina, plyn nebo ústřední topení. Ale proč ne, Vaši známí jsou Vám teď určitě vděční. Otázkou zůstává, co bude, až Vám třeba jednou EU na popud evropských aktivistů zakáže pevná paliva.

 12. Amway na Slovensku vyhodila své zaměstnance a pobočku zrušila!

  • Amway na Slovensku dál funguje, jen je její pobočka sloučena s českou. Navíc, někteří slovenští zaměstnanci nadále fungují pod Amway Česká republika a Slovensko, s.r.o.
   Můžete nám tedy vysvětlit, co jste chtěl svým zavádějícím komentářem říct?

   • Bohuuel Vse je jinak pobocky jsou zruseny. Vse se centralizuje a zbyl jen pan AN ktery nyni pracuje primo pod Amway Evropa… od 14/10 uz ani I D neni na sve pozici

    • Minimálně DS funguje dál. Nyní byl i na LTS. A tuším, že i JS, ale tím si nejsem jistý. Faktem zůstává, že se vše centralizuje. Jestli je to dobré rozhodnutí, ukáže čas. Spousta firem, co to zkusila, si velmi rychle uvědomila, že centralizace nikam nevede. Ovšem to je jedno z úskalí EU (když pominu bláznivé aktivisty, kteří se lepí na obrazy, nebo lynčují nemravného prince, který podle nich znásilnil Sněhurku). Ta taky centralizuje a je spousta EUfanatiků, kteří jim tleskají…
     Rozhodně ale rušení poboček není z toho důvodu, že by Amway měla problémy se zákony. Pro to jsou úplně jiné důvody (viz výše). A v ideálním případě by se to činnosti Amway distributorů nemělo nijak dotknout. Jak to bude fungovat v praxi, to teprve uvidíme.

     • Ano centralizace k nicemu nevede to se vedelo uz za RakouskaUherska, kdy se dvur prestehoval do Vidne a Praha zustala jako “druhe” v poradi. A prvni problemy jiz zacinaji. Pro Ceskou republiku jsou jen dva operatori, kteri nestihaji, J a J
      To ze se zrusila kancelar je skoda protoze vzit partnery a ukazat jim vyrobky bylo super do Prahy. Bylo to super i skolici centrum nebo misto na sponzorovani.
      Dalsi negativni vliv to ma v tom, ze nekdo od stolu stale rozhoduje co se bude a nebude prodavat a ted jsme prisli o HYMM. Tak ze se budem holit nounejmovou znackou a to odmitam

      • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 1.11.2022 z 7:10 | Odpovědět

       V tom s Vámi souhlasím. Bohužel, když se kouknu na to, co se děje v EU, tak mám pocit, že ne všichni to pochopili… A když ze škol lezou lidé, kteří mají vypláchnuté mozky EU propagandou, tak výsledek je asi předem jasný.
       Co se týká Hymmu, na LTS distributoři včetně Smaragdových a vyšších dali velmi důrazně vedení najevo, že Hymm je pro nás jeden ze stěžejních produktů. Zatím není nic slíbeno, ale budou se hledat cesty, jak sem dostat G&H pěnu na holení, která je v USA. Kromě toho přišla na přetřes i myšlenka Smart Star, která zazněla na The Voice a která by umožnila mít prakticky neomezené portfolio i těch výrobků, které se prodávají jen ve velmi omezené míře (např. proto, že dlouho vydrží). Takže uvidíme, co přinesou následující měsíce.

      • Jak je to s HYMM, bude komplet vyřazený nebo jen pěna nebude?

       • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 3.11.2022 z 6:17 | Odpovědět

        Hymm se přestává kompletně vyrábět, protože nyní je pěna na holení součástí řady G&H. Teď jde o to, jestli a za jakých podmínek se tyto nové výrobky podaří dostat do Čech.

        • Ouou, čím se budu holit, lepší strojek není 🙂

        • Ano

         Je mnoho vyrobku ktere jsou jako GH rada na holeni nebo cela rada ARTISTRY for Men ale u nas nic

         Allano se stale vyrabi a prodava na jinych trzich a ta pekna byla mega luxusni
         3,5 litru za 270 kc MOC bylo bez konkurence

         Nebo Glister Herbal ktera je bez fluoridu a je z bylinek

         Ano na LTS bylo par veci receno jen ne manageri dokazi naslouchat vidi jen cisla

         • Tak nezbývá nic jiného, než se predzasobit 🙂

          • Avatar for Henry Henry | 7.11.2022 z 7:19 |

           Ted jsem se mrknul k LR a nestacim se divit 😂 tak nam spolecnost LR odkopiraovala Dermasonic .. z tech dvou pristroju na cisteni pleti a zehleicky udelali jeden co vypada jako Dermasonic. Pridali dermospachtli, (nejakou) zehlicku , ponechali nehygienicke kartacky, a okopirovali NuSkyn a jeho peci na celulitidu a nechali si to patentovat 😂😂 ty me bavi

       • Cela rada se stahuje a jiz se nevyrabi

 13. Toto jste psal už v diskuzi pod jiným příspěvkem a odpověď která ukazuje, že vy i váš švagr slovák, který vám to říkal a on to musí vědět, když tam žije (vaše slova), šíříte bludy. Jen mi není jasné proč. Jste úplně neinteligentní nebo cítíte potřebu snažit se (marně) škodit? Víc než trochu mi připomínáte dva nicky které se tady vyskytují, ale asi je to jen náhoda, že se tady vyskytuje tolik mentálně méně zdatných… A abych nezapomněl, v té diskuzi mi dlužíte odpověď.

 14. Amway v Japonsku má nekalý praktiky. Viz. https://www.asahi.com/ajw/articles/14743716

  • V každé oblasti se najde osel.
   Amway nemá klamavé praktiky. Klamavé praktiky (i když klamavost je diskutabilní) měli dva distributoři. Což je zásadní a na první pohled viditelný rozdíl ale chápu, že někdo ho mentálně nepobírá a neudivuje mne to.
   Apropos, kolik času věnujete vyhledávání podobných zpráv? Nebo vám ji někdo poslal?

   • ” B ” je správně. 🙂 Na tom se nemění Fakt, že Amway dostala dočasně zákaz. A jak potrestala viníky? Informace chybí.

    • Jsem si říkal, že to tak bude. Chybí vám informace? Tak si ji zjistěte. Nebo je to nad vaše schopnosti a umíte jen plácat a používat informace které vám někdo dodá?

     • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 8.11.2022 z 6:36 | Odpovědět

      Toto je bohužel trend dnešní doby a Vláďa je jeho součástí. Každý nýmand dneska může dostatečně hlasitě křičet skrze svou zájmovou skupinu, která mu zajišťuje ochranu. A tak se nám tu v rámci různých zájmových skupin rodí aktivisté. Jedni brojí proti jaderným elektrárnám, druzí proti uhelným, třetí proti Sněhurce, další chce genderově neutrální záchody na univerzitě v Brně, další 2 ovádi podávají žalobu na Amway, protože údajně nevěděli, že se do ní registrují (přestože to měli na stránce, na které se registrují) a Vláďa chce odradit lidi od Amway. To je celé. Dnešní doba sociálních sítí tomu nahrává. Na nich má každá nula svůj názor a troubí ho do světa. A jak říkal pan Filipovský v Básnících: pár blbců, kteří jim zatleskají, se vždycky najde.

      • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 8.11.2022 z 23:20 | Odpovědět

       Vláďo, rozhodl jsem se, že Vám nebudu zveřejňovat Vaše vejžblebty, pokud v nich znovu budete opakovat neustále stejné bláboly. Když přijdete s něčím novým, prosím. Ale mít tu od Vás 1000 komentářů, které říkají to samé, to mě vážně nebaví.
       Mimochodem, měl byste v rámci osvěty nastudovat a začít šířit po Internetu, co se děje s firmou LR, kterou tak obdivujete… Mám na mysli kauzu pana Šedka a jeho rodičů. Co nám k tomu řeknete, Vy zapřisáhlý obhájce LR? 😉

       • O akú kauzu ide? to ma celkom zaujíma 🙂

        • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 13.11.2022 z 9:39 | Odpovědět

         Rodičům pana Šedka byla ukončena licence. Údajně z toho důvodu, že pan Šedek ml. se již nějakou dobu věnoval jinému MLM a byl s rodiči napsaný na licenci (rodiče pana Šedka ale žádný jiný MLM nedělali a naopak dál propagovali LR). Otázkou zůstává, co se panu Šedkovi ml. nelíbilo na LR, že cítil potřebu přejít jinam. Snad na to odpoví v některém ze svých videí. Sám jsem na ty důvody zvědav.
         https://www.instagram.com/reel/CkbEbLJjHoA/?utm_source=ig_web_copy_link

         • Bez odůvodnění vyhodit člověka, jehož skupina ročně přináší firmě 100 milionů na tržbách? Už jen toto vyjádření mě od LR “odhání”. Jestli to je fakt tak, jak daný pán ve videu tvrdí, tak LR čeká pěkný “držkopád”, protože ta firma začne u svých distributorů ztrácet důvěru. Sám jsem zvědav, co se lidi od daného pána dozví v dalším videu.
          Akorát mě na tom štve, že tím LR může pos..t pověst oboru mlm.

          • Avatar for Anonym Anonym | 14.11.2022 z 7:17 |

           U Amway jsou to pravidla nulove tolerance
           Kazdy gramotny si je precte a kdyz jim nerozumi, muze se zeptat sponzora nebo primo nekoho z Amway
           Pokud ti lide udelali neco co je v rozporu s pravidly LR spolecnosti, tak jim zrusila smlouvu.
           Nevidim v tom nic zahadneho nebo spatneho
           Je vsak zarazejici ze je to bez udani duvodu
           Kazdy slusny clovek vi, ze k tomu nejsky duvod musi byt. A kazdy si vysvetleni PROC zaslouzi, i zamestnanec u masiny by mel vedet proc dostal vypoved. Aby se mohl branit a z chyb ktere udelal mel mpznost se poucit

           Me LR nesedi z mnoha duvodu.

           Mel jsem tu cest se ucastnit par skoleni. Mel jsem cest se seznamit s par lidmi v siti vyrobky

           Jejich lzi a praktiky se mi nezamlouvaly uz od zacatku

           Nuceni k nakupum, pomloivani konkurenci, tvrzeni blabolu o tom jak LR nema konkurenci atd

           Dokonce jsme se ohradil ze tvrdi pani Palickova bludy a byl ohen na strese a byl jsme nezadouci na jejich skoleni. Potreboval jsm vedet neco o Hoube Rieshi a do cesty mi vstoupilo LR tak proc se nejit podivat na jejich seminar kdyz Vam tvrdi ze jsou nejlesi, ze

           Pak se clovek divi jak se pretahuji / presvedcuji lidi na stranu LR

           Lze se jim. Tvrdi se jim informace ktere jsou ZAKONY CR nebo EU legislativou zakazany a nikomu to nevadi

           Tak pokud ti tri porusili pravidla/smlouvu maji padaka.

           Jen na jejich obhajobu. Duvod jim rici mohli to je fakt 😂 alespon by se predeslo spekulacim ze strany LR ovecek tak tech ostatnich kterym se dostane jejich plac pod ruce

          • Avatar for Milan Milan | 14.11.2022 z 9:33 |

           Obávám se, že držkopády je nečeká. Není to poprvé, co se LR zachovala jak neměla, minimálně v Německu proběhly kdysi zajímavé věci. Lidi na pozicích se budou držet zuby nehty aby nepřišli o příjem a lidi bez vyšších pozor to neřeší. Mají přece Fresenius a Made in Germány a tím jsou TOP. Ale možná se mýlím, vycházím ze zkušeností s Essens , která vloni udělala sviňárnu a z “lídrů” neodešel nikdo.

 15. Amway v Japonsku dostal za uši. Nemůžou po dobu půl roku lapat nové členy. Japonské regulační orgány potrestaly Amway proto, že mnoho distributorů lákalo nové členy různými pokoutnými způsoby, zkrátka klamavými praktikami. Např. je hledali na sociálních síťích nebo dokonce na online seznamkách. Tajili jim jméno firmy, nebo je lákali k tomu, aby se stali členy, aniž by věděli členy čeho se stávají… 🙂

  Viz. Odkaz

  • Nějak nechápu, v čem je problém, když každý má 180 dní na to, aby se rozkoukal, poznal systém zevnitř a rozhodl se, jestli chce nebo nechce zůstat. I kdyby je někdo lákal tak, jak se píše v článku, stejně při registraci jméno musí zjistit, protože je na stránkách. A když už ho zjistí a chtěl by vystoupit, tak prostě vystoupí. V čem je teda problém?

   • No to je jednoduche
    Je to o zodpovednosti. Misto aby si sam kazdy priznal ja jsem se blbe rozhodnul tak to priznam a jak se da odstoupit od smlouvy a hledam info jak z toho ven
    Tak se udela to TO ONI za to muzou oni a uz to jede
    Klasicky model toho jak spolecnost uvazuje

    Je to videt dnes a denne a nemusime daleko

    Staci se podivat kolem sebe

  • klamavá praktika, rovná se zpráva na soc. sítích… Divím se, že ještě existuje svoboda projevu, když můžete plácat takové koniny…

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 6.11.2022 z 8:38 | Odpovědět

   Aha, takže jedna žena tímto způsobem zaregistrovala 2 členy a pak se prý objevily 2 případy, kdy někdo lákal někoho přes sociální sítě. 3 případy z cca 1 milionu distributorů. A tomu Vy říkáte “mnoho distributorů”… Co dodat?
   Snad jen to, že tohle vypadá jako akce nějakého aktivisty, který nepobral základní věc – záruku spokojenosti.

  • Ty musis byt hodne velky zoufalec vid?
   Koho tady presvedcujes o tom ze Amway je spatny byznys podnikani? nas co s tim mame prijem, jsme spokojeni s produkty. Nebo sebe?

   Bez radsi orat pole urcite tam vyuzijes svoji enerii uplepe nez tim co tu placas za kraviny. Amway bude fungovat i bez tebe i jinych co nam rekli ne to je “to” letadlo.

 16. Je velmi úsměvný pročítat mnohé odpovědi. Jak se mnozí křečovitě zastávají Amway která prokazatelně udělala chybu a používala pochybné praktiky náboru.

  Víte proč mnoho lidí nikdy nedosáhne úspěchů? Protože se neumí poučit a neumí si přiznat vlastní chybu.

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 7.11.2022 z 15:53 | Odpovědět

   Vláďo, Vláďo. Vy jste klasický příklad toho nového sprostého slova… jak jen to bylo? AKTIVISTY. Jediné, co umíte, je dělat z komára velblouda. Jeden člověk na druhém konci světa udělá něco špatně a Vy jste z toho živ tady v ČR celé roky… Víte, proč je Amway největší MLM? Protože její zakladatelé neřešili malichernosti a nezaobírali se ptákovinami jako Vy. Vždy, když spolupracujete s milionem lidí, najde se mezi nimi někdo, kdo něco zvorá nebo udělá chybu. No a co? Zkuste se na to dívat s nadhledem. I když pro Vás je to určitě kauza s velkým K, za pár let jediný, kdo si na to vzpomene, budete Vy a pár idiotů. Ano, paní udělala chybu. No a co? Chcete ji za to pověsit na nejbližším stromě? Beztak ji žaloval někdo Vám podobný. Běžte se přilepit na Picassa a provolávejte, že je to na protest proti zlé japonské Amway. To by na Vás sedělo asi nejlépe.

 17. Pro spitfare: Z Vašeho příspěvku se můžeme přesvědčit že LR se chová stupidně a arogantně. Záruku serióznosti nemáte nikde.
  (Pozn. Admin: z příspěvku vymazány provokace a odkaz na irelevantní video nesouvisející se zárukou serióznosti)

 18. A tak … jedná se o video …

  Ať si každý udělá názor sám s jakým tématem může souviset 🙂

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 6.12.2022 z 17:54 | Odpovědět

   Video s Diamanty, jimž byla ukončena licence, a kteří tvoří nula nula nic procent z celkového počtu x tisíc Diamantů, kteří se kdy kvalifikovali, neříká nic o záruce serióznosti. Vlastně ano – říká to, že Amway je ochotna se zbavit černých ovcí i za cenu ztráty obratu, pokud jde o lidi, kteří Amway byznys budují neférovým způsobem. Takže jste vlastně potvrdil, že Amway je seriózní firma. To je to, co jste chtěl svým příspěvkem říct?
   Odkaz jsem smazal, protože video je manipulativní. Vůbec totiž neuvádí důvody, proč dotyční Diamanti o ty licence přišli.

   • Děkuji za uznání. Tak máme do sbírky další zakázaný video o Amway pravdě… 😀😆😉

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 8.12.2022 z 15:31 | Odpovědět

     Není můj problém, že si nedokážete obstarat věrohodné zdroje a tudíž Vám nezbývá, než používat zdroje bulvární. Fakt, že někteří Diamanti přišli o licence z důvodu neetického jednání, ukazuje všem normálním lidem, že Amway jedná seriózně. Tak jsem pochopil Váš příspěvek a s tímto souhlasím. Nějak ale nechápu tu větu o zakázaném videu o pravdě. Až bude říkat to video CELOU pravdu, pak jej samozřejmě zveřejním. Jenže to má jeden háček: jakmile bude říkat CELOU pravdu, už ho zase nebudou chtít zveřejnit kritici. Tak si vyberte. 😀

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close