Amway v roce 2021 zvýšila obrat na 8,9 miliardy USD

Amway předevčírem oznámila, že celosvětový obrat za rok 2021 dosáhl hodnoty 8,9 miliardy USD, což je o 4 % více než v roce 2020. Společnost dokázala zvýšit obraty na klíčových trzích jako je např. Malajsie, Jižní Korea nebo Čína. Nutrilite, přední světová značka vitaminů a potravinových doplňků tvořila 53 % celosvětových tržeb.

Deset největších trhů v roce 2021: Čína, Spojené státy, Jižní Korea, Japonsko, Thajsko, Taiwan, Malajsie, Indie, Rusko, Itálie

Nové kvalifikace od Korunního VPA výše (pouze ze zemí, kde jsou kvalifikace známé):

 • Lee Jun Ho & Sim Hwa Yeong (이준호&심화영) – Crown (Korea, 8/2021)

Více informací budeme přinášet postupně, zatím si můžete stáhnout Global Impact Report 2021.

ČTĚTE TAKÉ:

Obrat Amway v roce 2020 dosáhl 8,5 miliardy USD
Content not available.
Please allow cookies by clicking Accept on the banner
Rating: 10.00/10. From 7 votes.
Please wait...

342 Komentářů k "Amway v roce 2021 zvýšila obrat na 8,9 miliardy USD"

 1. Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 7.5.2022 z 22:07 | Odpovědět
  # Trh Obrat 2020 Obrat 2021 Změna v %
  1 Čína mld CNY mld CNY %
  2 USA mil USD mil USD %
  3 Jižní Korea 1,1295
  bil KRW
  1,2047
  bil KRW
  +6,66 %
  4 Japonsko 97,520
  mld JPY
  98,457
  mld JPY
  +0,96 %
  5 Thajsko 19,499,380,701
  THB
  18,711,700,616
  THB
  -4,03 %
  6 Taiwan 10,68
  mld TWD
  10,94
  mld TWD
  +2,43 %
  7 Malajsie 1153,5
  mil MYR
  1485,9
  mil MYR
  +29 %
  8 Indie mld INR mld INR +7,18 %
  9 Rusko 15
  mld RUB
  mld RUB %
  10 Itálie 73.401.631
  EUR
  69.224.861
  EUR
  -5,69 %
  Další známé trhy
  N/A Maďarsko 7.232.396.800
  HUF
  6.890.029.100
  HUF
  -4,73 %
  N/A Ukrajina 1 376 834 000
  mld UAH
  1 286 378 000
  UAH
  -6,57 %
  N/A Česká republika a Slovensko 483,678
  mil CZK
  446,468
  mil CZK
  -7,69 %
  N/A Polsko 172885860,90
  PLN
  170725673,69
  PLN
  -1,25 %
  N/A Vietnam 1.692
  mld VND
  2.088
  mld VND
  +23,4 %
 2. No, mám pocit že po letošku dojde vlivem výpadku ruského trhu k poklesu obratu firmy Amway.

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 25.7.2022 z 12:27 | Odpovědět

   Dost pravděpodobně ano. Stejně jako u ostatních firem, které z Ruska odešly. Ale nepředbíhejme.

  • Pozn. admin: Ničím nedoložená tvrzení a spekulace smazány.

   • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 30.7.2022 z 15:43 | Odpovědět

    Vláďo, to, co Vy nazýváte pravdou, jsou bohužel jen Vaše fabulace. Jak Vám už několik let opakuji, stačí když tu svou “pravdu” doložíte např. oficiálním oznámením firmy, které pak nesplnila, samozřejmě Vám to tu zveřejním. Do té doby je mi líto.

    • V pořádku. Váš názor.
     P.S.: Zbytek příspěvku smazán (osobní invektivy a zesměšňování prokazatelných výsledků)

     • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 1.8.2022 z 8:54 | Odpovědět

      Omyl, kvůli takovémuto chování u Amway nevydrželi lháři, kteří se snaží svalit vinu za vlastní chyby na firmu nebo na někoho, kdo je zrovna po ruce. A to je v pořádku. Tito ať se registrují u jakéhokoliv jiného MLM, když si myslí, že s tímto přístupem jim pokvete pšenka jinde.
      Asi tisíckrát jsem Vás upozorňoval, že spekulace sem nepatří. Tady chceme důkazy. Tvrdil jste, že Amway neplní sliby. Za x let jste nebyl schopen předložit důkaz jediného slibu, který Vám Amway dala a nesplnila jej. Takto se nediskutuje. Nebude Vám zde dovoleno pomlouvat a plácat si, co chcete. Jasné?

 3. Proč má Amway po 28 letech působení na trhu tak málo distributorů a tak malý obrat narozdíl od konkurence?

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 1.8.2022 z 9:03 | Odpovědět

   Nejprve byste nám jako obdivovatel LR mohl sdělit (když už se vysmíváte Amway), proč má LR po 36 letech působení na trhu tak malý obrat (310 milionů USD). Jen pro srovnání: Amway měla po tolika letech obrat 6,3 miliardy USD (při tehdejší hodnotě dolaru), tedy cca o 6 miliard USD více. 😀

   Pokud se týká údajně “malého” počtu distributorů: Amway, na rozdíl od mnoha jiných MLM, zavedla systém obnovení. Ten byl zaveden kvůli tomu, aby v systému nezůstávali “uvězněni” neaktivní lidé, kteří by kvůli ochraně sponzorských linií nemohli změnit sponzora a uspět jinde. Spousta jiných MLM tento systém zavedený nemá a tak neaktivní lidé zůstávají v systému uvězněni a podle toho to také vypadá s produktivitou na jednoho distributora. Počet distributorů, které uvádí Amway, jsou počty AKTIVNÍCH distributorů (bráno těch, kteří se dobrovolně každý rok rozhodli obnovit licenci). Ne počet “vězňů” podle hesla, co peklo schvátí, to nenavrátí.

   Dále, o lživých praktikách distributorů některých konkurenčních MLM firem je na těchto stránkách několik článků. Např. zde:
   Srovnání MLM: Část 3. – Amway vs. LR

   Jenže lež má krátké nohy. Počkejte si a uvidíte, kdo v tomto boji přežije a zvítězí.

   Mohu Vám uvést x příkladů z různých zemí (namátkou mě napadá USA, Čína a další), kde Amway nastoupila na trh, slavila úspěch, pak se vynořily desítky dalších firem, které rostly jako z vody a na úkor Amway, protože používaly nekalé praktiky, a následně tyto firmy buď zanikly samy nebo je zavřela příslušná autorita. A lidé, co se nechali zlákat jinam, se pak vrátili ke svému Amway podnikání. Amway tu byla, je a bude pro lidi, kteří chtějí vybudovat stabilní podnikání a jsou ochotni ho budovat čestně a poctivě.
   No a ten zbytek, ať jde ke konkurenci. Mně to žíly netrhá… 😀

   • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 2.8.2022 z 10:40 | Odpovědět

    Vláďo, už mě nebaví ten Váš kolovrátek pořád dokola. Odpovědi jste dostal a neustále se ptáte na to samé. Není můj problém, že ty odpovědi nedokážete pochopit. Na otázku, proč má LR po 36 letech působení na trhu tak malý obrat v porovnání s Amway jste neodpověděl, čili tímto považuji naši debatu ohledně tohoto tématu za uzavřenou. I to Vaše mlčení a neodpovídání na otázky totiž může sloužit čtenářům jako dostatečně výmluvná odpověď. Takže Vám za něj děkuji a poroučím se.

 4. What is the definition of insanity?

 5. Nevěřil bych, že v roce 2022 se najde někdo, kdo se nechá naverbovat do MLM.
  Vždyť si stačí otevřít internet a musí být naprosto očividné i hodně hloupému jedinci, že to je naprostý nesmysl. Ale zase když vidím, kolik lidí je schopných volit ANO nebo SPD…
  Část populace asi nedokáže racionálně uvažovat a zvládat základní výpočty jako dělení nebo pravděpodobnost.
  Rád bych někdy potkal naživo člověka, který tomu opravdu věří. Na škole pár takových lidí bylo, ale už leta jsem na nikoho nenarazil. Devadesátky jsou asi nenávratně pryč 😀

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 5.8.2022 z 13:14 | Odpovědět

   Davide, otevřel jsem si Internet dle Vašeho doporučení: http://www.amway-nazory.cz
   Vidím tam samé “hloupé jedince”, jak MLM chválí. Mezi jinými pedagogy z Vysoké školy ekonomické, investigativního žurnalistu pana Radka Johna, reportéra CBS, americké prezidenty a kongresmany a další.
   Zřejmě je to ta část populace, která, jak píšete, nedokáže racionálně uvažovat a zvládat základní výpočty jako dělení nebo pravděpodobnost…
   Nebo je to třeba jinak a jste to třeba právě Vy, kdo něco nepochopil? Nebo možnost, že byste byl neomylný, nepřipouštíte? 😉
   Víte, on ne každý žvást z diskuzí na Internetu je relevantní, nicméně určitě může způsobit, že někdo neinformovaný naletí dezinformacím. Zrovna dnes vyšel článek na Internetu, který ukazuje, jak někteří lidé, místo toho, aby používali vlastní mozek, raději přebírají kdejaký blábol, který jim někdo předhodí. V tomto případě se jednalo o vědce, který místo fotky hvězdy sdílel vyfocené kolečko klobásy a lidé na to naletěli…
   https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/vedec-sdilel-misto-fotky-hvezdy-kolecko-klobasy-nachytal-tisice-lidi-40404947
   Možná, že tou klobásou jsou ve Vašem případě právě ty příspěvky na internetových diskuzích, které způsobily, že Váš názor je takový, jaký je. Zkuste se nad tím aspoň trochu zamyslet. Hezký den.

   • Pokud berete jako zdroj web provozovaný zainteresovanou osobou, pak vám pochopitelně vyjde jen to, co se dotyčnému hodí.
    Po přečtení webu SPD bych také mohl říci, že masa uprchlíků znásilňuje naše ženy na ulicích a EU chce dát každému do rodiny muslima. Realita je ovšem jiná, což zaslepení lidé přehlíží a vyhledávají jen zdroje, které se jim hodí.

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 6.8.2022 z 11:04 | Odpovědět

     Vám asi nedochází, že ten web sice je provozovaný zainteresovanou osobou (to jsou ostatně i dezinformační weby o Amway), ale ty osobnosti, které na těch videích o Amway mluví, nejsou Amway distributoři a mají své vlastní kariéry, které s Amway nesouvisí. Takový člověk asi nebude riskovat kariéru tím, že bude vyzdvihovat něco, čemu nevěří, ne?
     Jenže abyste tohle dokázal přijmout, musel byste sám být nezainteresovaný (což Vy evidentně nejste). Pak byste možná zjistil, že Amway má řadu svých obdivovatelů i mimo své distributory.

     Sám jste si v podstatě odpověděl svou poslední větou. Realita je jiná (než jak ji vnímáte Vy), ale Vy vyhledáváte zdroje, které se Vám hodí (ve Vašem případě diskuze nebo dezinformační weby), abyste si tu svou “realitu” potvrdil. Každý soudný člověk ale chápe, že názory pedagogů z VŠE jsou relevantnější než názory fanatiků zaujatých proti Amway.

     • Myslíte tu VŠE, kde dělá děkana proruský kolaborant z Trikolóry?

      VŠ pedagog hlavně není profese, která by z člověka udělala boháče, takže je to stejně lehce uplatnitelná osoba jako řadový influencer z youtube.

      Hlavně je celkem zbytečné řešit, kdo co doporučuje a proč.
      Důležitý je fakt, že Amway není nijak mimořádná příležitost a zbohatne tím jen naprosté minimum lidí.
      A raději se spolehnu na data dostupná na stránkách Ministerstva spravedlnosti (účetní uzávěrka Amway), než na údajný názor pedagoga ze školy, jejíž představitel podporuje ruské vrahy.

      • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 8.8.2022 z 11:17 | Odpovědět

       Jistě, uplácení, to už tu dlouho nebylo. Naposled od trolla Yowieho před 7 lety. Máme tu o tom i článek:
       https://www.amway-fakta.cz/amway-kritik-breci-podplatili-cely-svet-krome-me/
       Něco nového, pokud možno z vlastní hlavy, by nebylo? 😉
       A když už nás obšťastníte něčím jiným, než prostoduchými konspiračními teoriemi o tom, jak Amway uplatila celý svět kromě Vás, můžete rovnou napsat, jak souvisí současný – dle Vašich slov – proruský kolaborant z Trikolóry s osobnostmi, které naleznete na Amway-Fakta? Nebo je to jen neobratný pokus o škatulkování (podle slabomyslné úvahy – oni taky byli děkani, takže jsou nutně úplně stejní) a myslíte si, že Vám na něj někdo skočí? 😉
       Než příště něco napíšete, zkuste se zamyslet nad svou úrovní argumentace, ať to nevypadá, že si tu píši s puberťákem.

       • Oháníte se tu organizací, jejíž čelní představitel je proruský kolaborant a podporovatel vrahů.

        A celebrity podporující Amway za peníze? To není o žádném uplácení, je to normální byznys.
        Jako když Jágr propaguje Huawei. 😀

        • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 10.8.2022 z 0:43 | Odpovědět

         Omyl! Nepochopil jste můj komentář. Neoháním se organizací, oháním se konkrétními osobnostmi, jejichž názor, přestože učí na stejné škole, se nemusí shodovat s názorem jiného člověka, o kterém tvrdíte, že je proruský kolaborant. Toť vše. Takhle jednoduché to je a snad už ten rozdíl chápete.

         • Já to chápu. Oháníte se názory lidí, kteří podporují a spolupracují s proruským kolaborantem.
          Pro mě je to nedůvěryhodné, ale chápu, že někoho to může přesvědčit.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 11.8.2022 z 19:24 |

           Ano, lidi, kteří se Vám nehodí do krámu, je potřeba zdiskreditovat. Třeba i hloupým argumentem, že jsou to spolupracovníci kolaboranta. Chápu, je to in, tak se k tomu snižujete. Co jste btw dokázal vy, když už se tu snažíte zneduveryhodnit pedagogy z VSE?

          • Avatar for David David | 12.8.2022 z 19:13 |

           Já je nediskredituji.
           Jen zpochybňuji jejich autoritu, kterou pro mě opravdu nemá spolupracovník podporovatele rusáků, kteří vraždí ženy a děti na Ukrajině.
           Jestli to vidíte jinak, vaše věc.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 13.8.2022 z 14:55 |

           Ano, vidím to tak, že to, že pracují nebo pracovali na stejné škole, kde shodou okolností je nyní na pár let v čele nějaká osoba, nevypovídá nic o tom, jaký je názor těchto lidí na situaci na Ukrajině. Jedině člověk rozumu mdlého může tyto dvě věci spojovat, nota bene pokud ví, že někteří z těch pedagogů, kteří Amway chválí, byli na VŠE ještě předtím, než se dotyčná osoba, do které se navážíte, vůbec na VŠE ocitla.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 17.8.2022 z 23:55 |

           V tom případě jste zabedněný, protože spojujete dvě věci, které spolu nesouvisí, abyste si oddůvodnil, proč názory těchto odborníků nebrat v potaz a vzít zavděk zmanipulovanou diskuzí náboženského fanatika.
           Pokud chodíte do zaměstnání, dejte si pozor, abyste nebyl označen za spolupracovníka ruského kolaboranta. Mohlo by se Vám totiž stát, že někdo z Vašich spolupracovníků nebude sdílet Vaše názory na Ukrajinu a hned budete (podle Vaší logiky) nevěrohodná osoba, protože jste spolupracovník kolaboranta. Jestli tohle je ta logika, kterou používáte, tak jste jednodušší než jsem myslel…

          • Avatar for David David | 15.8.2022 z 15:53 |

           To je pořád dokola to samé.
           Chápu, že když dotyční chválí váš byznys, tak je to pro vás strašně směrodatné. Pro mě vůbec.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 17.8.2022 z 20:39 |

           A víte, že je mi úplně jedno, co je pro Vás směrodatné? Vlastně ani nevím, proč jste tady…

  • a čo robia influenceri? 😀 influencer marketing len okopíroval myšlienku MLM 😀 iba s tým rozdielom, že influencer si buduje skupinu nakupujúcich lebo on je ten kto má vplyv a všetci sú (ak to prevedieme do MLM terminologie) v jeho šírke 😀 a nik z nich nemá nárok zarábať si napr nejakými zľavovými kodmi lebo napr daný influencer má 200K followerov, ludia čo využijú napr zľavový kod na GymBeam majú možno pár stovák followerov.

   Pre eshopy ako GymBeam má zmysel robiť s ľudmi ako Lamka, Enžl a podobne. V MLM je super, že tam nie je podstatne kto má koľko followerov. V MLM využíva každý ten vplyv čo už má alebo ktorý si aktívne zväčšuje 🙂

   Takže hej… MLM je v r 2022 až taký odpad, že najziskovejšia forma marketingu v súčasnosti (influencer marketing) ho dokonale okopírovala 😀 lebo aj firmy už zistili, že reklama na vlastnom odporučaní produkuje najväčší cashflow 😀

   • To bys stejně mohl říct, že MLM je jen okopírovaný model od dealerů drog.
    Srovnávat influencery a prodejce MLM je nesmysl a i kdybychom si řekli, že lidi na youtube a IG vše obšlehli od Amway, tak to nemá žádný vliv na to, zda je výhodné dělat MLM.

    Apple taky okopiroval některá řešení od Blackberry a kde jsou obě firmy dnes?

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 6.8.2022 z 11:18 | Odpovědět

     Napsal jste sice, že srovnávat influencery a MLM je nesmysl, ale už jste se neobtěžoval nám sdělit, proč by to měl být nesmysl. Zkuste nám to vysvětlit blíže, ať pochopíme Vaše myšlenkové pochody. 😉

     Obě skupiny totiž vytvářejí poptávku po určitém zboží/službách ve své sféře vlivu (v rámci MLM je to síť, v rámci influencerů jsou to followers) a obě skupiny za to berou peníze. Až na rozdíl, který popsal hhhh tam žádný další podstatný rozdíl nevidím.

     Zato Vaše přirovnání k dealerům drog kulhá na obě nohy. Dealování drog je nelegální činnost, zatímco MLM ne. A když byste chtěl být přesný, MLM model je skutečně okopírovaný – od obchodních řetězců Sears a JC Penny, které svého času odměňovaly své obchodní manažery za otevírání nových poboček.

     • Princip doporučení v obchodu je starý tisíce let, reklama několik staletí.

      Tvrdit, že influencer je kopie Amway, je zkrátka blbost.

      Psal jsem, že bych rád viděl člověka, který uvěří Amway nebo jinému MLM.
      Vůbec netuším, proč do toho někdo tahá influencery.

      • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 8.8.2022 z 11:26 | Odpovědět

       S tou první větou bych i souhlasil. Že je influencer marketing postavený na stejné myšlence jako Amway byznys je také fakt. A je úplně jedno, jestli první, kdo reklamu na základě osobního doporučení použila, byla Amway nebo Váš praprapra…dědeček Mamutík v pravěku.
       Na jednu stranu nepřímo přiznáváte, že princip osobního doporučení funguje, na druhou stranu se divíte tomu, že někdo uvěří Amway/MLM.
       Tak si to v té hlavě trochu srovnejte a třeba to rozlousknete. 😉

       • Princip osobního doporučení, reklama a MLM jsou odlišné věci, i když jsou si v něčem podobné.

        Není v tom žádný rozpor.

        • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 10.8.2022 z 0:34 | Odpovědět

         Ano, osobní doporučení je jednou z forem reklamy. MLM odměňuje za osobní doporučení. Opravdu jsou si tyto 3 věci “v něčem” podobné. 😀

  • Kdyby byl MLM takový “bullshit”, tak by nedávalo smysl, že by to chválili politici. Nemyslíte, že by si daní politici pod sebou “podřezávali politickou větev”?
   Ono se stačí podívat na takový bulvár, který se za každou cenu chytá kdejaké senzace. Třeba zmíněný Radek John. Proč myslíte, že bulvár na Johna nevyrukoval s jeho názorem na MLM v době, kdy John dělal politickou kampaň (i když je ten jeho postoj k Amway dostupný)?

   • Politici tu aktivně podporovali celou řadu zločinců. Argumentovat jimi je naprosto absurdní.

    Celkově je vlastně zbytečné argumentovat názorem nějaké cizí osoby.

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 8.8.2022 z 11:33 | Odpovědět

     Opět škatulkování? Takže které zločince tedy všechny ty osobnosti podporovaly? Prosím o kompletní seznam.
     Já vím, jejich názory se Vám nehodí do krámu, takže logicky musí z Vaší strany následovat pokus o jejich diskreditaci. To se děje právě výše zmíněným škatulkováním podle chybné úvahy:
     Jeden náš politik podpořil jednou zločince, což implikuje, že vše, co podpoří, je přinejmenším podvod, což znamená, že Amway je podvod.
     Jenže takto logika nefunguje, víme?
     Jestli někdy někdo z politiků tady podpořil zločince, pak to neznamená nic jiného, že ten jeden konkrétní člověk podpořil jednoho konkrétního zločince, nic víc.
     Ale s tou poslední větou souhlasím. Je celkem zbytečné argumentovat názorem nějaké cizí osoby. Ty jsou tu spíš jako třešnička na dortu, aby lidi měli srovnání, co o Amway tvrdí významné osobnosti v porovnání s tím, co o tom tvrdí kdejaká nula na Internetu (nebrat osobně). Argumenty jsou na těchto stránkách jinde, třeba zde:
     https://www.amway-fakta.cz/tag/myty-a-fakta-o-amway/

     • Jste demagog.
      Netvrdím, že Amway je podvod, protože nějaký politik podpořil zločince, ale že je nesmysl argumentovat prohlášením nějakého politika.

      Navíc to není podstatné. Jen hlupák půjde něco dělat jen proto, že mu to řekl politik.

      • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 10.8.2022 z 0:40 | Odpovědět

       Ale my se tady přeci nebavíme o tom, že byste měl jít něco dělat, protože Vám to řekl nějaký politik. O čem se bavíme, je, že byste s něčím neměl přestávat, jen proto, že Vám to řekl David na diskuzi. 😉
       Jak jinak si vysvětlit Váš první komentář zde? Amway neděláte, nicméně přispěl jste sem se svými skeptickými poznámkami. Já když se něčemu nevěnuji, nekomentuji to, protože jsem si vědom toho, že můj názor na danou věc není podstatný. Vy jste zjevně toho názoru, že by Vám čtenáři měli naslouchat, že máte co říci. A vzkaz, který chcete evidentně předat, je zasít pochybnosti v lidech. Budu Vás tedy parafrázovat: stejně, jako by nikdo neměl s Amway začínat proto, že mu to řekl politik, neměl by s ní ani končit, protože to doporučuje anonymní David v diskuzi.
       Rozhodovat by se lidi měli podle své vlastní zkušenosti, čili je nechte, ať si to vyzkouší, když se jim Amway líbí. A když zjistí, že to dělat nechtějí, vždycky můžou využít záruku spokojenosti.

       • Já ale nikomu neřeknu, aby to nedělal, protože jsem to řekl já, ale protože je to nesmyslný byznys a to na základě celkového potenciálu, který dlouhodobě potvrzuje účetní uzávěrka.
        Té věřím více než reklamní akci politika nebo celebrity.

        • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 11.8.2022 z 19:18 | Odpovědět

         Jenže té účetní závěrce rozumíte jako koza petrželi. Z ní totiž nevyčtete nic o počtu lidí, kteří ty odměny pobírají. Nevíte nic o úsilí, které jednotliví distributoři vynaložili na to, aby tyto příjmy pobírali. Nevíte nic o tom, kolik času museli investovat. Nevíte nic. Máte jen čísla obratu a vyplacených odměn. A z toho nevyčtete s prominutím vůbec nic.

         • Ano, z účetní uzávěrky pochopitelněnelze vyčíst, kolik vydělají další podnikatelské subjekty, ale je z toho celkem jasně patrné, že nějaké vyšší příjmy může mít jen pár jednotlivců.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 13.8.2022 z 14:46 |

           Mají je přesně ti lidé, kteří se zasloužili o zajímavé obraty. Pokud byste chtěl zařídit, aby zajímavé částky vydělávala většina, musel byste si peníze tisknout a rozdávat je. To je jasné i malému dítěti. Stejně tak je jasné, že pokud někdo dnes vstoupí a vytvoří zajímavý obrat, zařadí se mezi ty, kdo ty zajímavé peníze vydělávají již nyní. Tak jednoduché to je.

          • Avatar for David David | 15.8.2022 z 14:08 |

           Tím nijak nepopíráte fakt, že vysoký příjem má díky Amway jen pár jednotlivců.
           To má být nejlepší podnikatelská příležitost?

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 17.8.2022 z 20:30 |

           Mají je ti aktivní. Vy v tom vidíte něco špatného, když jsou lidi odměňováni podle svých výsledků, které se odvíjejí od jejich aktivity? Nikdo Vám nebrání se k nim přidat. To není tak, že by Diamantový odznak byl “předurčen” jen několika vyvoleným. Vy jej můžete dosáhnout také. Nechápu proto, v čem spatřujete problém.

          • Avatar for David David | 24.8.2022 z 10:52 |

           Vy jste všichni jako kolovrátek.

           Já tu přece nepopírám, že ten vysoký příjem mají ti aktivní.
           Jen z veřejně dostupných a zcela věrohodných podkladů vyvozuji, že ho má jen naprosté minimum lidí, takže evidentně nejde o nejlepší podnikatelskou příležitost a uspěje jen nepatrný zlomek těch, co do Amway vstoupí.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 25.8.2022 z 12:09 |

           A kdybych Vám řekl, že ti, kdo vydělávají, jsou přesně ti, kdo se neregistrovali jako zákazníci nebo jako někdo, kdo to má na vedlejšák, tak to taky budete považovat za nefér… To pak je těžké, když máte tohle eurosocialistické (ne)myšlení.

          • Avatar for David David | 26.8.2022 z 16:40 |

           Opět opakujete to samé.
           Já nepopírám fakt, že vydělává jen ten, kdo něco dělá.

           Konstatuju, že z účetní uzávěrky Amway jasně plyne, že vysoký výdělek má v ČR jen pár jednotlivců a pár desítek dalších se tím slušně uživí, což mi prostě nepřijde jako nějaký mimořádný nebo dokonce nejlepší byznys.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 26.8.2022 z 22:32 |

           Máte zajímavé dedukce. Teď budu dedukovat já:
           Aby to pro Vás byl mimořádný byznys, musel by v tom zřejmě vydělávat každý, tedy i ti, kdo nic nedělají…
           Nejste náhodou komunista?
           Mohl byste mi prozradit, proč jste vlastně na těchto stránkách? Podle všeho je Váš guru ten fanatický sektář bestmen, tak proč diskutujete tady? Vaše argumentace je hodně jednoduchá, postavená na dezinformacích vyprodukovaných bestmenem a yowiem. V podstatě papouškujete bez hlubších znalostí a bez přemýšlení to, co tam vyplodili oni.
           Zkuste si přečíst tyto příspěvky a najdete tam odpovědi na většinu svých otázek:
           https://www.amway-fakta.cz/jaky-je-prumerny-vydelek-distributoru/
           https://www.amway-fakta.cz/mytus-amway-vas-neuzivi-prumerny-obrat-amwayaka-je-maly/

          • Avatar for david david | 29.8.2022 z 12:48 |

           Jste dobrý demagog, ale aby vám to aspoň trochu sedělo, musíte nejprve smazat nebo upravit moje komentáře výše.

           Aby byl něco mimořádný byznys, pak to logicky nemůže být něco, kde ze 20 tisíc lidí vydělá pár set tisíc měsíčně max 10 nejvýše postavených včetně toho, kdo tu s tím před třiceti lety začal.

           Vaše demagogické výpočty a srovnání s Makrem mě nezajímají. Je jasné, že se všemožně znažíte mlžit o počtu aktivních prodejců, když z účetní uzávěrky jasně vyplývá, že se tím slušně užíví jen pár desítek lidí a bohatí jsou maximálně jednotlivci.

           Co stovky lidí na seminářích? Proč tam jezdí, když si jenom nakupují??
           Mě Makro ještě nikdy nepozvalo na placený motivační seminář, kde by mi úspěšný majitel sítě večerek nebo restaurace ukázal, kde byl na dovolené nebo jaké má auto.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 29.8.2022 z 20:13 |

           Demagog jste Vy, protože ve své úvaze předpokládáte, že všech 20000 lidí se do toho pustilo jako do podnikání, věnuje se tomu jako podnikání a očekává od toho výsledky jako od podnikání. A právě v tom spočívá Váš omyl. Ano, tak jednoduché to je. Sám vlastně přiznáváte, že to není 10 nejvýše postavených z 20000, ale 10 nejvýše postavených ze stovek lidí, co jezdí na semináře.
           Víte vůbec, že spousta z těch, kdo jezdí na semináře, to mají jen jako dobrý přivýdělek? Že se tam jedou potkat s kamarády z různých koutů republiky? Že si chtějí třeba jen odpočinout od těch žvástů, kterými je krmíte Vy? Že třeba to mají jako “zadní vrátka”?
           “že se tím slušně užíví jen pár desítek lidí a bohatí jsou maximálně jednotlivci.”
           Což znamená, že pokud někdo zvedne obrat, bude se tím také moci slušně živit a nebo být bohatý. Jestli si na to nevěříte, řekněte to rovnou. Někdo jiný si na to třeba věří a dokáže to? Proč Vám to tak vadí a nedokážete to překousnout? Vždyť Vy dělat Amway nemusíte, nikdo Vás do toho nenutí. Jediné, co chci, abyste do toho nekrafal jiným. Proč si myslíte, že o Vaše názory na to, co jste nikdy nedělal, někdo stojí? Takových “dobrých rad” od “odborníků” na cokoliv je plný Internet. Bohužel nikdy nikomu nic smysluplného nepřinesly.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 29.8.2022 z 20:27 |

           A ještě jednu věc Vám povím: Mě obviňujete, že mlžím, přitom počet AKTIVNÍCH prodejců neznáte! Pořád chcete dělit odměny i mezi neaktivní lidi (viz odkaz na 20000 registrovaných lidí), přitom vůbec neberete v úvahu třeba Paretovo pravidlo. Takže až přijdete s počtem AKTIVNÍCH lidí, kteří se tomuto podnikání věnují na plný úvazek = 20000, nebo dokážete, že počet lidí, co jezdí na semináře = počet lidí, kteří se tomu věnují jako svému podnikání na plný úvazek, pak můžeme v debatě pokračovat. Do té doby na shledanou.
           A abyste pochopil, jakého tupce ze sebe děláte, tak jedna otázka, když už tu padl ten Rohlík. Kolik procent lidí z těch všech, kteří s Rohlíkem “spolupracují” ať už jako kurýři NEBO JAKO ZÁKAZNÍCI, vydělávají na slušné živobytí? Princip je úplně stejný – pokud do toho započítáte registrované zákazníky, dojdete samozřejmě k tomu, že se nevyplatí dělat pro Rohlík, Amway a vlastně pro nic… Gratuluji, to jsou tedy dedukce hodné mentálně zaostalého pubertálního výrostka, který se ještě ve škole nepropracoval k základům statistiky.
           Dokud budete svoje znalosti čerpat jen na Wikipedii, budete působit přesně tak, jak působíte: jako wikistudent-šašek, který ničemu nerozumí, ale má potřebu ty své (ne)znalosti roztrubovat do světa. Chápu, v reálném světě o Vaše rady nikdo nestojí, tak se snažíte realizovat na Internetu. Bohužel pro Vás, Vaše argumentace je tu cca 1000x vyvrácená. To, že jste nepochopil, že je vyvrácená, nic nemění na faktu, že je. Jen to ukazuje to, že nejste schopen pobrat základní principy statistiky. Tak neztrácejte čas na Internetu, vraťte se zpátky do školy a zkuste na tom trochu zapracovat. Třeba se to napodruhé, napotřetí… povede…

          • Avatar for David David | 30.8.2022 z 13:57 |

           To je klasika, “neznáte” počet aktivních distributorů, aby nebylo jasně patrné, jak mizernou šanci má začínající distributor Amway.

           ACZ k tomuto napsal:
           „Z oněch 10-ti procent aktivních VPA, čili zhruba z oněch tří tisíc lidí, jen asi polovina pracuje pro Amway více, než 10 hodin týdně. Druhá polovina pracuje méně, než oněch 10 hodin týdně, to znamená třeba jen 5 hodin, nebo také třeba jenom hodinu týdně.A nyní pozor. Jen asi 4% z aktivních VPA, to jest zhruba z oněch 3.000 lidí se věnuje byznysu 40 hodin týdně. To je doba, odpovídající běžné pracovní době. Takže jen asi 100 lidí v republice dělá Amway podobně aktivně, jako každý jiný kdo chodí normálně do práce.“

           Předpokládám, že to je podle vás naprostá blbost a sekl se o řád.

           Tahle debata je ale zbytečná, já tu nepočítám, kolik vydělá průměrný amwayák, ale jak málo lidí se tím v ČR může uživit nebo dokonce zbohatnout. A na toto dává účetní uzávěrka fimry celkem jasnou odpověd.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 30.8.2022 z 19:36 |

           Pokud je mi známo, tato statistika pochází z průzkumu provedeného v rámci skupiny Network 21 a i když se u jiných skupin může mírně lišit, ta čísla budou plus mínus stejná. Ale dobře, že jste ji tu uvedl. ACZ se totiž o žádný řád nesekl, maximálně jste se diametrálně sekl ve svých předpokladech Vy. Ta statistika říká v podstatě to, co říkám celou dobu já a co koneckonců tvrdí i Paretovo pravidlo. Drtivou většinu obratu v ČR dalo dohromady několik set lidí, z nichž cca stovka se tomu věnuje naplno a ti si také po zásluze rozdělí většinu odměn. Pokud se zařadíte mezi ty, co se tomu věnují naplno a zvýšíte obrat, můžete si přijít na pěkné peníze i Vy. Pokud se zařadíte mezi těch několik desítek tisíc nakupujících zákazníků, nerozdělíte si nic, maximálně dostanete slevu na zboží. Je to stejné, jako u toho Rohlíku. Když budete kurýr, můžete si vydělat slušné peníze. Když budete zákazník, nevyděláte. Už to chápete?

          • Avatar for David David | 31.8.2022 z 14:19 |

           Buďto se sekl nebo Amwayáci pracují za pakatel.
           Vždyt i kdybychom počítali s těmi minimy, která ACZ uvedl, což by znamenalo, že půlka pracuje jen hodinu týdně a druhá půlka jen 10 hodin, tak to při minimální mzdě vyjde celkem na 83 000 000,- Kč.
           A kdyby ta aktivní stovka lidí měla vydělat aspoň průměrnou mzdu, tak je na to potřeba dalších 50 milionů.
           Ale je to podnikání, které má náklady, minimální mzda je naprosto mizerná odměna a hlavně, kde jsou ti boháči?

           Tohle by mohlo vycházet leda, kdyby Amway měla v ČR tak dvoumilardový obrat a vyplácela na provizích vyšší řády stamilionů.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 31.8.2022 z 16:52 |

           Máte nějaké zvláštní výpočty. Předně, VPA nepracují za mzdu, ale za provize. Ale pokud tedy přistoupím na Vaši terminologii…
           Pokud půlka dělá hodinu týdně a druhá půlka 10 hodin týdně, tak znáte někoho, kdo by takovým lidem platil minimální mzdu?
           Pokud se budu držet toho, co ACZ napsal, pak 1500 lidí dělá víc než 10 h týdně. V každém takovém rozdělení vždy platí, že nejvíce lidí dělá nejméně (tedy 10 hodin připadne na největší počet účastníků). 40 a více hodin připadne už pouze na 4% lidí (viz ACZ). Ta většina, co pracuje 10 hodin týdně, Vám ten průměr stáhne pochopitelně dolů.
           Teď jde o to, jakou část z celkových odměn pobere tato skupina. To neví nikdo, protože každý má jen část informací. Amway neví, kolik času jednotliví VPA věnují svému podnikání, a VPA nevědí, kolik berou ostatní. Jediné, co víme, je, že logicky by ta nejaktivnější skupina měla pobrat v průměru více peněz, než ostatní skupiny, protože také nejvíc pracují.

           Zásadní chyba, které se ve svých úvahách dopouštíte, je, že se snažíte toto podnikání srovnávat se zaměstnáním. Vysvětlím Vám na konkrétní statistice, jak fungují čistě provizní systémy. Např. v Koreji 450 nejvýše postavených VPA z celkových 1,15 milionu VPA (0,0004 %) pobírá v přepočtu 4,6 milionu Kč ročně a jejich celkový podíl na na vyplacených odměnách je 27 %. Ano, takto fungují provizní systémy – ty nůžky mezi neaktivními a aktivními jsou DALEKO VÍCE rozevřeny, než v zaměstnání. Je to proto, že provizní systém je spravedlivý, zatímco v zaměstnání Vám socialisté vyjednali minimální mzdu, protože jim je jasné, že kdyby tam ta minimální mzda nebyla, nemakačenko by si nevydělal ani na slanou vodu. Kdyby většina podnikatelů “pracovala” tak, jako někteří zaměstanci, už dávno by zkrachovali. V zaměstnání ale tito lidé pobírají i tak nějaké peníze.
           V provizním systému, kdo odvede práci, může si vydělat velké sumy. A zbytek, co nedělá, nebo dělá 1 hodinu týdně, logicky nemůže zbohatnout.
           Jestli si myslíte, že Amway je nějaký zaopatřovací ústav a že Vám dá z výsledků těch aktivnějších pošle odměnu a jim tu odměnu poníží, jste vedle. Pokud jste ale ambiciózní a jste ochoten makat, můžete si vydělat velké peníze.
           Takže Vás už jen opravím. Napsal jste: “Buďto se sekl nebo Amwayáci pracují za pakatel.”
           Ani jedno, ani druhé. Prostě pakatel dostávají ti, kdo neodvedli téměř žádnou práci, tj. NEpracují za pakatel. Ti, kdo pracují, vydělávají. A to je také jednoduché vysvětlení toho, že někteří lidé v tomto systému zůstávají mnoho let, i když dostávají minimální odměny. Protože tito lidé sami nejlépe vědí, že neodvádějí žádnou práci a tudíž ani nečekají horentní odměny! A tak idiotští kritici nevěřícně kroutí hlavou, jak je možné, že takový člověk zůstává, a nedokáží to nijak normálně vysvětlit (když pominu slaboduché teorie, kterak jsou tito lidé manipulováni na seminářích, na které ani nejezdí 😀 ). Tito socialističtí euroaktivisté se snaží za každou cenu “narovnat” (čti pokřivit) toto spravedlivé prostředí, které si lidé SVOBODNĚ vybrali a setrvávají v něm z vlastní vůle. Proč? Protože eurosocialista nejlépe ví, co je pro lidi dobré. A nejlépe to vědí komunisté. Ti Vám nařídí, co je pro Vás dobré, a ani se Vás nebudou ptát na Váš názor. Stejně jako Vy se neptáte těch lidí, kteří si Amway (nebo jakýkoli jiný MLM) svobodně vybrali a Vy jim za to nadáváte.
           Pokud se týká pasivního příjmu, když říkáte A, řekněte i B: kolik peněz potřebujete, abyste dosáhl pasivního příjmu třeba 80000 Kč/m z vlastnictví nemovitosti?

          • Avatar for david david | 1.9.2022 z 11:04 |

           Srovnávám to s minimální mzdou, protože tolik by dotyčný dostal, kdyby místo amway dělal jakoukoliv jinou práci. V praxi je to ale samozřejmě více, pak by to ovšem celé vyšlo pro vás mnohem hůř, protože i s hodinami, které ACZ uvádí, ohodnocenými minimální mzdou to převyšuje celkově vyplacenou provizi a to nepočítáme žádné boháče nebo lidi, kteří budou mít aspoň dvojnásobek průměrné mzdy.

           Prostě bud se sekl ACZ a aktivních amwayáků je jen zlomek a nebo je drtivá většina ohodnocena za svou práci hluboko pod minimální mzdou.

           Na pasivní příjem 80 000,- Kč z nemovitosti potřebujete investovat mezi 12-20 miliony, ještě před pěti lety ovšem stačilo tak o 30% méně.
           Je to ovšem zcela nesrovnatelné s Amway, kde takový pasivní příjem nemá (v ČR) nikdo. Kdyby se na to Hassman vykašlal, tak za 20 let nemá nic, kdežto já mohu mít reálně dvojnásobný výnos.
           Resp. Hassman ho bude mít taky, ale ne kvůli Amway, ale protože určitě investoval do normálních aktiv.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 1.9.2022 z 15:29 |

           Vy stále nechápete jednu podstatnou věc: srovnáváte zaměstance pracujícího 8 hodin denně s člověkem, který se někde zaregistruje a nic nedělá. ACZ uvedl pouze PŘÍKLADY hodin, neuvedl přitom, kolik z těch VPA se tomu vůbec nevěnuje (tj. 0 hodin)! Ano, aktivních Amwayáků, stejně jako třeba vrcholových sportovců, je jen zlomek ze všech, co kdy byli registrovaní (u Amway, u fotbalového klubu nebo kdekoliv jinde).
           Problém v průzkumech Amway je v definici “aktivního” distributora. Přečtěte si tento článek a možná pochopíte.
           Napsal jste: “Kdyby se na to Hassman vykašlal, tak za 20 let nemá nic, kdežto já mohu mít reálně dvojnásobný výnos.”
           A na tenhle nesmysl jste přišel kde, smím-li se zeptat? Zkuste si přečíst tento článek, třeba Vám dojde, kde děláte chybu:
           https://www.amway-pravda.cz/pasivni-prijem-z-amway-realita-nebo-mytus/

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 1.9.2022 z 17:08 |

           Shrnu tu jen pár Vašich vejžbleptů, které Vás dovedly k chybným závěrům:

           “tolik by dotyčný dostal, kdyby místo amway dělal jakoukoliv jinou práci.”
           Pokud by onen hypotetický distributor v té hypotetické práci dělal tolik, co dělá v Amway, nejenže by nedostal výplatu, ale letěl by ještě ve zkušební době. V Amway naproti tomu může zůstat jak dlouho chce, nikdo ho nevyhodí a když se třeba za 10 let rozhodne, že něco chce změnit, je mu nabídnuta pomocná ruka. Chápete ten rozdíl, nebo zase nic?

           “protože i s hodinami, které ACZ uvádí, ohodnocenými minimální mzdou”
           Pokud si vzpomínám dobře, ACZ psal “nebo třeba taky hodinu týdně”. Vy byste tedy zřejmě člověku, který bude pro Vás pracovat hodinu týdně, platil minimální mzdu. To jste větší socan, než jsem si myslel. 😀 Zas to s tím sociálním cítěním nepřehánějte, Vy eurosocialisto. Abyste pak před Vaší firmou neměl zástupy bezdomovců, co se k Vám jdou hlásit o práci 1h týdně na 40 různých pozic. To byste se takovému bezdomovci za plný úvazek nedoplatil. :DDD

           Zkuste se příště trochu zamyslet nad tím, co zde píšete.

          • Avatar for David David | 5.9.2022 z 12:17 |

           Stále dokola melete nesmysly a komunistech, ale nijak jste se nevyjádřil k podstatě věci, kterou je fakt, že pokud má ACZ pravdu a jím uvedené hodiny sedí, tak Amwayáci nepracují ani za minimální mzdu.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 5.9.2022 z 16:31 |

           Odpověděl jsem Vám už několikrát, jen jste to asi zatím nepochopil. Ne, většina Amwayáků NEPRACUJE, čili nedává smysl se bavit o práci za minimální mzdu. Chápete to už? Podobně jako se nemůžete bavit o práci na plný úvazek u částečného úvazku.

          • Avatar for David David | 5.9.2022 z 19:25 |

           Co to je za hloupou demagogii?
           Když nejsem zaměstnaný a dělám nějakou práci, tak nepracuju??

           Navíc to píše i vás kolega ACZ. Znovu cituji:
           „Z oněch 10-ti procent aktivních VPA, čili zhruba z oněch tří tisíc lidí, jen asi polovina pracuje pro Amway více, než 10 hodin týdně. Druhá polovina pracuje méně, než oněch 10 hodin týdně, to znamená třeba jen 5 hodin, nebo také třeba jenom hodinu týdně.A nyní pozor. Jen asi 4% z aktivních VPA, to jest zhruba z oněch 3.000 lidí se věnuje byznysu 40 hodin týdně. To je doba, odpovídající běžné pracovní době. Takže jen asi 100 lidí v republice dělá Amway podobně aktivně, jako každý jiný kdo chodí normálně do práce.“

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 5.9.2022 z 21:43 |

           Tou prací myslíte, že jste se dokázal podepsat na přihlášku a jinak nic neděláte? Nechte prosím na lidech, aby si sami posoudili, zda je jejich odměna adekvátní vloženému úsilí. Vám je po tom velké kulové a akorát tu ze sebe děláte hlupáka, když chcete platit minimální mzdu lidem, kteří nic nedělají.

           Petr to napsal dobře, pokud někdo prodá 1 LOC, nemůže za to čekat horentní sumy. Čemu na téhle triviální myšlence nerozumíte?

          • Avatar for David David | 6.9.2022 z 12:27 |

           Takže ACXZ teda lhal, když tvrdil, že tolik Amwayáků pracuje??
           A ve skutečnosti ten čas nějak promrhají a tak za to dostanou prd?
           Nebo je to celé vycucané z prastu a aktivně pracuje mnohem méně lidí, než ACZ uvedl??

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 6.9.2022 z 17:05 |

           Podle Vás je práce 1 hodina týdně taková práce, která by měla být ohodnocena minimální mzdou? To jste asi spadl z višně přímo na hlavu, ne?

          • Avatar for David David | 7.9.2022 z 20:56 |

           Psal jsem:
           Vždyt i kdybychom počítali s těmi minimy, která ACZ uvedl, což by znamenalo, že půlka pracuje jen hodinu týdně a druhá půlka jen 10 hodin, tak to při minimální mzdě vyjde celkem na 83 000 000,- Kč.

           Z toho je snad celkem jasně patrné, že myslím minimální hodinovou mzdu. Matematika ZŠ.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 8.9.2022 z 16:43 |

           Opět Vás odkáži na původní zdroj informací. Definujte “aktivitu”. Logické myšlení, které se bohužel na Vaší škole nevyučovalo.

          • Avatar for David David | 12.9.2022 z 12:50 |

           Proč bych měl definovat aktivitu?
           ACZ napsal, že tolik hodin pracuje tolik lidí a to prostě nevychází i za předpokladu, že by vydělali částku odpovídající minimální hodinové mzdě.
           A to ještě bez odečtu nákladů.

           Tak kde je chyba?
           ACZ lhal?

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 12.9.2022 z 15:20 |

           ACZ nemusel lhát, jen Vy jste asi člověk, který nechápe rozdíl mezi “dělat” a “dělat”. Vysvětlím Vám to, aby to pochopil i člověk rozumu mdlého. Řekněme, že budete dělat např. právníka a budete brát 5000 Kč/h. Budete dělat 1h. Kolik si vyděláte? 5000 Kč. No a teď řekněme, že jdu k Mekáčovi a najdu za kasou Vás, 17letého Davida s akné, který mi za 150 Kč/h vnucuje hranolky k Big Macu.
           Kdo z Vás dvou vydělá víc? Asi to nebudete Vy, že ano? Ale oba jste přece “dělali” 1 hodinu. Aha? Už chápeme, proč je důležité definovat aktivitu?

          • Avatar for David David | 13.9.2022 z 12:24 |

           Co to je za hloupou demagogii??
           ACZ uvedený počet hodin nesedí, i kdyby všichni vydělali jen stovku na hodinu, tak proč řešit nějaké tisíce? 🙂

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 13.9.2022 z 16:05 |

           Melete (opět) nesmysly. ACZ nijak nespecifikoval rozdělení, kterým se řídí aktivita. Pouze uvedl 2 příklady z mnoha možných. Buď to nechápete a nebo děláte, že to nechcete pochopit. Ani v jednom případě naše další diskuze nikam nepovede.

          • Avatar for david david | 14.9.2022 z 11:57 |

           zkuste si to přečíst ještě jednou:

           „Z oněch 10-ti procent aktivních VPA, čili zhruba z oněch tří tisíc lidí, jen asi polovina pracuje pro Amway více, než 10 hodin týdně. Druhá polovina pracuje méně, než oněch 10 hodin týdně, to znamená třeba jen 5 hodin, nebo také třeba jenom hodinu týdně.A nyní pozor. Jen asi 4% z aktivních VPA, to jest zhruba z oněch 3.000 lidí se věnuje byznysu 40 hodin týdně. To je doba, odpovídající běžné pracovní době. Takže jen asi 100 lidí v republice dělá Amway podobně aktivně, jako každý jiný kdo chodí normálně do práce.“

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 14.9.2022 z 17:01 |

           Raději si to znovu přečtěte Vy. Kde je tam obsažena jakákoli definice aktivity????? Vy ji tam někde vidíte? Když budete objednávat na alza.cz, myslíte si, že Vám někdo bude platit? Když budete objednávat na amway.cz, jste v podobných průzkumech braný jako aktivní VPA. Když Vám dovezou zboží domů z Alzy a Vy strávíte s předávkou a s rozbalením 5 minut, také za to chcete od Alzy minimální mzdu, jako v případě Amway? Už tomu rozumíte?

 6. Dokud budou lidi jako vy Davide, tak je jasné, že je ta příležitost ještě dost dobrá. V momentě, kdy už bude každý vědět, že je to dobré, tak se zřejmě dočkáme onoho pověstného nasycení trhu.

  Naštěstí je ale stále velký počet lidí, jako vy, kteří vůbec nemají tušení, jak tento byznys model funguje. Funguje, jste v něm, jen o tom nevíte, a jen nevěřícně kroutíte hlavou a nemáte z toho nic.

  A narovinu, je dobře, že v tom nikdy nebudou všichni.. Někdo musí vymýšlet nová auta, léky, léčebné postupy, technologie, někdo se musí starat o banky a spousty spousty dalších institucí, které jsou potřeba, abychom nežili jako v pravěku.

  Líbí se mi citát: ještě nikdy v historii se nestalo, aby lidé věděli o něčem tak málo, ale přitom se o tom psalo tolik nesmyslů, ale i úžasných věcí.

  Odkud čerpáte ty své informace?

  • Vím, jak tento model funguje, a opravdu v něm nejsem.

   Čerpám informace třeba z webu ministerstva spravedlnosti, kde MLM firmy zveřejňují své účetní uzávěrky nebo z jejich veřejných prezentací, které mi ještě dokreslují názory jednotlivých MLM distributorů.

    • Pochopitelně se nedá vyčíst výdělek někoho konkrétního, ale ukazuje to potenciál, který je v ČR mizerný.
     Z cca 100 milionů ročních odměn lze udělat jen velmi omezené množství více či méně bohatých lidí.
     A co teprve nějaké pasivní příjmy, které má údajně celá řada již neaktivních prodejců Amway.

     • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 10.8.2022 z 0:44 | Odpovědět

      A ono je někde psáno a dáno, že do budoucna nepůjde zvyšovat obraty a tím pádem i celkovou částku, která se vyplácí na odměnách?
      Koukněte se třeba sem:
      Malajsie byla otevřena v roce 1976, po 28 letech, tedy v roce 2004, byl obrat cca 450 milionů MRY. Dnes je to téměř 1,5 miliardy MRY (viz odkaz).
      Přímý prodej v ČR za pandemie vyrostl o 7% (viz odkaz).
      Čili dost dobře nechápu Vaši motivaci “radit” lidem o něčem, čemu se sám nevěnujete. Myslíte si, že lidé se nedovedou sami rozhodnout a potřebují Vaše “rady”?

      • Ale my nejsme v Malajsii ani na jiném asijském trhu.
       Obrat Amway v západních zemích klesá, vyplacené provize jsou v ČR zhruba stejné posledních 20 let.

       Takže celá vaše argumentace stojí na tom, že posledních 30 je to špatné, hodně vydělává jen ten, který před těmi 30 lety začal, ale nějakou náhodu se všechno může změnit, stanou se z nás Asijci a obrat se zdesetinásobí?

       • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 11.8.2022 z 19:22 | Odpovědět

        Proč náhodou? Nikdy jsem neřekl, že tento byznys stojí na náhodě. V současné době lidé začínají chápat, že mít vedlejší příjem je výhodné. Tohle může být třeba dobrý začátek. Vy žijete v minulosti, ale ani ti nejlepší distributoři, kteří se dnes registrují, nebudou mít nic z obratu, který někdo vytvořil před nimi, čili pro ně je úplně irelevantní, kolik je teď vyplacených odměn. Oni dostanou svoje odměny z toho, co se podaří vytvořit jim. A to už laskavě nechte na nich.
        P.S.: Taktně jste přešel zmínku o tom, že přímý prodej v ČR za pandemie vyrostl o 7%, a vybral jste si jen tu Malajsii. Zřejmě proto, že si myslíte, že když budete taktně mlčet a odvedete řeč jinam, tak si toho nikdo nevšimne… 😉

        • Tak by to nebyla náhoda, ale zázrak, který se nestal za poslední desetiletí u nás ani v žádné jiné vyspělé zemi.

         • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 13.8.2022 z 14:47 | Odpovědět

          To, že Vy o těch případech nevíte, ještě neznamená, že neexistují…

         • Ale ono se to nestalo a je to jasně patrné z obratu, který Amway sama zveřejňuje a v ČR z účetních uzávěrek.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 17.8.2022 z 20:42 |

           Jenže zrovna k Vaší smůle se tak stalo. Ale USA podle Vás asi nejsou vyspělá země. Tak to pak máte těžké…
           Znovu říkám, že když Vy o těch případech nevíte, tak to neznamená, že neexistují.

          • Avatar for David David | 24.8.2022 z 10:50 |

           Myslíte jako na počátku Amway?

           Před desítkami let, kdy USA byly zcela odlišná země než jaká je teď?
           Jinak i tam je trend stejný a obrat se tam zjevně neznásobil, když ten celkový klesá a v Asii je zároveň růst, jak tu sám vytahujete.

           Co tedy čekáte? Že v ČR bude zázrakem situace jako v USA v 60. letech? Nebo se změníme na Asijce?

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 25.8.2022 z 12:06 |

           Bavíme se o posledním desetiletí, tak to neinterpretujte jako že je to doba dávno minulá. To, že nemáte informace, neznamená, že ty trhy nerostou.

           Na celkovém obratu se samozřejmě především odráží síla dolaru, takže opět z Vaší strany přešlap…

           Není potřeba se měnit na Asiaty, stačí, když EU nebude neustále za stejnou práci vyplácet víc a víc peněz. Už teď se roztáčí inflační spirála a lidé reálně mají méně peněz. Spousta z nich bude hledat příležitosti. To je asi jako s těmi dvěma obchodníky s botami, které Baťa vyšle do Afriky. První volá: pošlete mi letenku, tady nikdo nenosí boty. A druhý volá: pošlete 10000 párů bot, tady nikdo nenosí boty. Vám Amway nevydělává nic, naopak Vás peníze stojí, protože jen ztrácíte čas na diskuzích. Mně Amway vydělává. Nechci vědět to, co víte Vy. Rozumíme si?

          • Avatar for David David | 26.8.2022 z 16:37 |

           V posledním desetiletí se v USA zněkolikanásobil obrat Amway? Kdy konkrétně a o kolik?

           A síla dolaru? To by Amway měla mít právě několikanásobný obrat. Stačí se podívat, jak narostly obraty významných firem za posledních 20 let.

           A to samé i tady v ČR. V půlce 90. let jen tak nějaká firma neudělala 100 mil obrat nebo člověk nevydělal 30 tisíc korun měsíčně. Za milion se dal v Praze koupit hezký byt. Dnes tolik otočí i malé firmy, za 30 tis se pracuje v Lidlu a za milion jsou parkovací místa nebo sklepní koje.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 26.8.2022 z 22:31 |

           Již meziroční růst obratu o 10 % lze považovat za úspěch a takového růstu dosáhla Amway v Americe třeba v roce 2020:
           https://www.amway-fakta.cz/obrat-amway-v-roce-2020-dosahl-85-miliardy-usd/
           Za druhé: takové země, kde Amway roste, lze v posledním desetiletí najít i jinde. A opět, už jsem Vám je zde uvedl. Stačí číst.
           Mimochodem, čemu se věnujete Vy?

          • Avatar for David David | 29.8.2022 z 12:38 |

           Nárust o 10% za jeden rok nic neznamená, když je v jiném roce zase pokles.
           Porovnejte obrat Amway v roce 2001 a 2021. Pak se podívejte na ostatní velké firmy jako je Google nebo Apple.

           Aby v ČR mohly být díky Amway stovky milionářů, tisíce dobře vydělávajících, aby tu měli lidé ten slavný pasivní příjem, musel by se obrat zmnohanásobit.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 29.8.2022 z 20:12 |

           Super. Už chápu, jak přemýšlíte. Google a Apple jsou podle Vás dobré. Vše ostatní je póvl. Tak to máte hodně zjednodušený pohled. BTW: Jakou firmu vlastníte Vy? Jak jste vyrostl v poslední dekádě?

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 29.8.2022 z 20:47 |

           A stejně tak pokles v jednom roce nic neznamená, když pak přijde zase nárůst. S poslední větou souhlasím, ale o tom se tu přeci nikdo nepře. Já jsem nikdy netvrdil, že se stávajícím obratem tu budou tisíce dobře vydělávajících. Naopak, vždycky jsem tvrdil, že pokud je tu pár set lidí, kteří něco chtějí dělat a dělají, pak tu nemůže být tisíce dobře vydělávajících. A také jsem tvrdil, že pokud někdo nový přidá k obratu, který tu je, další obrat, může se zařadit mezi ty nejlépe vydělávající. Stejně jako třeba Wonbo Shim & Jungah Han, kteří vstoupili do Amway v Americe 46 let po otevření trhu, za 3 roky udělali Zakladatelského diamanta a nyní jsou na úrovni Crown Ambassador. Pořád nechápu, čemu na tom nerozumíte.
           BTW: V Americe mají také takové kašpárky, kteří se všechny snaží přesvědčit, že uspět v Amway už se nedá. No, Wonbo Shim a Jungah Han se jim na jejich rady zvysoka vykašlali a teď se jim smějí. A to je přesně to, co každý rozumný člověk udělá i s těmi Vašimi radami.

          • Avatar for Dawid Dawid | 30.8.2022 z 14:13 |

           To jsem neřekl. Jenom ukazuji, jak rostly opravdu úspěšné světové firmy.
           Nikdy jsem netvrdil, že mám světově významnou firmu nebo že dělám nejlepší byznys na světě.

           Amway prostě stagnuje a hlubokému poklesu brání jen expanze v Asii.
           V ČR bylo výhodnější dělat Amway před patnácti lety než dnes, když obraty i odměny jsou zhruba stejné, ale průměrná mzda se skoro zdvojnásobila.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 30.8.2022 z 19:37 |

           Vy znáte obraty všech poboček v místních měnách, že si dovolujete tvrdit, že Amway stagnuje? Obrat v dolarech Vám toho totiž moc neřekne, když každý rok je jiný kurz.

          • Avatar for David David | 31.8.2022 z 14:24 |

           Takže když obrat americké firmy klesá, tak vlastně může stoupat, protože na nějakém rozvojovém trhu stoupá nominální obrat dceřiné společnosti, která ale nakupuje zboží od matky v dolarech?

           To je opravdu zajímavá úvaha.
           Takže podle vás kdybyste měli pobočku ve Venezuele nebo Zimbabwe, tak by rostl tamější obrat o stovky procent měsíčně?

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 31.8.2022 z 18:53 |

           Zase jste nepochopil, co mám na mysli. Pokud klesne obrat americké firmy kvůli tomu, že v Číně jsou jeden rok nějaké nepokoje a celkový obrat spadne meziročně o několik set milionů dolarů, zatímco Vaše pobočka vyrostla o 29%, pak to znamená, že celkový pokles v dolarech se na Vašem příjmu na daném trhu neprojevil. Chápete to už teď?

          • Avatar for David David | 1.9.2022 z 11:10 |

           Ale on celkový obrat klesá, přitom velké světové firmy narostly za 20 let i o násobky.
           I v ČR jsou obrat i vyplacené provize za posledních 20 let víceméně stejné.

           Spoléhat na to, že se po třiceti letech na trhu se obrat Amway v ČR zmnohanásobí je podobně naivní jako věřit tomu, že se dá zbohatnout na automatech.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 1.9.2022 z 15:34 |

           Jenže pro každého distributora je důležitý JEHO VLASTNÍ obrat, nikoliv obrat celé firmy. Váš obrat může jít nahoru a celkový obrat může klidně klesnout. Proto jsem Vám napsal tu větu o těch leaderech. To jediné totiž určuje, jestli Vaše skupina poroste nebo ne. Jak moc je naivní věřit tomu, že obrat Amway v ČR se zmnohonásobí nechte na těch, kteří si to dají nebo nedají za cíl. Stejně jako Wonbo Shim a Jungah Han v USA vybudovali obrovský byznys, když kritici skučeli, že na Amway už je pozdě. Právě tyto příklady z praxe hravě vyvracejí Vaše teorie o tom, co je a co není možné.

          • Avatar for Milan Milan | 2.9.2022 z 18:07 |

           Davide, slibujete o kolik narostl obrat světových firem za posledních 20 let a že obrat Amway stagnuje. O kolik vzrostly ceny u světových firem za posledních 20 let? Našel jsem fakturu Amway z roku 99 a výrobek na ni uvedený byl dražší než je v současnosti. Když řeknete A, řeknete i B, tedy co za znásobením obratu a stagnací stojí. To, ze světové firmy zvedly obrat neznamená vůbec nic. To, že odměny Amway jsou podle vás reálné nižší než před dvaceti lety souvisí s nerostoucimi cenami.

          • Avatar for David David | 5.9.2022 z 12:09 |

           Celkový obrat je celkem podstatný, protože ukazuje, kolik lidí tu za poslední desetiletí uspělo.
           Hypoteticky je pochopitelně možné, že dojde k obrovskému růstu, ale je to vysoce nepravděpodobné.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 5.9.2022 z 16:25 |

           Celkový obrat nejenže neukazuje, kolik lidí uspělo, ale neukazuje ani to, kolik lidí uspělo v ČR. Pokud se tedy jednou nebavíte o celosvětovém a podruhé o českém obratu. Kdo definuje pojem “kolik lidí uspělo”? Co to je úspěch v Amway? Když někdo vstoupil jako zákazník a teď z toho má pasivní příjem 10000 Kč/m, je to úspěch nebo ne? Za druhé: pokud obrat v místní měně nepadá, ale roste, znamená to, že s největší pravděpodobností ke stávajícím rekvalifikovaným odznakům přibývají další. Ve Vaší poslední větě děláte zásadní chybu: zavádíte pojem pravděpodobnost u jevu, který není nahodilý. Úspěch v Amway můžete totiž ovlivnit. Více si můžete přečíst v tomto článku. Jak vidíte, odpovědi na všechny své otázky už tu máte. Stačí si jen přečíst celá Amway-Fakta a nemusíte objevovat kolo. 😉

          • Avatar for David David | 5.9.2022 z 12:12 |

           Milan:
           Tohle bych vůbec nevytahoval, protože jestli tu byl nějaký Amway výrobek dražší v 90. letech než dnes, tak by to ukazovalo, že produkty musely být extrémně předražené a to i za předpokladu, že by je dnes Amway prodávala s velmi malou marží.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 5.9.2022 z 16:29 |

           Milý pane, právě že je potřeba to vytáhnout. Vtip je totiž v tom, že tyto výrobky v 90. letech neměly konkurenci! V době, kdy se české obchody hemžily fosfátovými pracími prášky a těch pár bezfosfátových nepralo, byl Amway SA8 jediný koncentrovaný (kompaktní) prášek svého druhu. Samozřejmě jeho cena byla DRAŽŠÍ, než cena fosfátových sajrajtů, ale když se např. Procter & Gamble pokusil uvést podobný prací prášek – Ariel Futur (méně koncentrovaný, ale také bezfosfátový), během chvíle se poroučel z trhu, protože ho lidé za cenu vyšší, než byla cena SA8 (po přepočtu na dávku) nekupovali.
           Takže Vaše poznámka jen vypovídá o tom, že vůbec neznáte situaci, která tehdy byla na trhu.

          • Avatar for Milan Milan | 5.9.2022 z 17:49 |

           Předražené? Já bych řekl, že nákladnější ve vztahu ke kupní síle. Protože ten výrobek byl vyroben v zahraničí s určitými náklady navýšenými o zisk, daně a clo. Dejme si jako příklad 10 USD a fiktivní kurz 20 Kč/USD. Stál tedy 200 Kč. Pokud bych přijal vaší mylnou úvahu, že byl předražený, pak by vzhledem k období měl stát 50 Kč aby nebyl předražený. Což je nesmysl. I přes vyšší pořizovací náklady byl konkurenceschopný a díky koncentraci i levnější než běžné výrobky. Ale to si jistě jako podnikatel (pokud se nepletu) uvědomujete.

           Jiný příklad. V roce 2000 jsem kupoval Škoda fabia za cca 330.000 Kč. Bez Klimy a podobných vychytávek. O 15 let později stala s větší výbavou 250.000 Kč. Koupil jsem tedy podle vaší logiky předražené auto. Podle mne ne. Srovnatelná auta stála stejně. Dacia Logan za 199 000 Kč nabízela menší užitnou hodnotu. Jistě chápete, co vám tím říkám.

           Tímto končím debatu, která pro mne nemá smysl.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 5.9.2022 z 18:01 |

           Ona debata s jakýmikoli zastánci eurosocialismu a komunismu nikam nevede. Oni totiž dobře vědí, co je pro svobodné lidi nejlepší. A vědí to líp, než ti, kterých se to týká. Takový člověk nikdy nepochopí, kde dělá chybu, a mele si pořád svou. Nic si z toho nedělejte, není každému dáno… Místo toho, aby tito lidé řešili opravdové problémy, řeší se 70 druhů pohlaví, řeší se, jestli Sněhurka nebyla znásilněna princem, protože si nevyžádal písemný souhlas s polibkem, řeší se, že Popelka byla zlatokopka, která po jedné krátké známosti padla princi kolem krku, vyvíjí se aplikace k udělení elektronického souhlasu se sexem, a řeší se, jak to, že všichni, kdo kdy podepsali přihlášku Amway, nejsou bohatí…
           A my se pak divíme, že někteří lidé mají Západ za impotentní…

          • Avatar for David David | 5.9.2022 z 19:21 |

           Sami tu tvrdíte, že výhoda amway je v tom, že nabízí věci denní potřeby.
           Pokud je prodáváte 20 let za stejnou cenu, tak celkem logicky musely být dříve extrémně předražené.
           Nebo by teď musely stát zlomek toho, co konkurenční výrobky, jejichž cena vrostla i několikanásobně, což je na první pohled nesmysl.

           A stejně tak ze stagnujícího obratu i vyplacených provizí celkem jasně plyne, že bylo výhodnější dělat Amway před dvaceti lety než dnes.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 5.9.2022 z 21:39 |

           Vy jste asi opravdu méně chápavý… viz můj komentář výše. Takže protože pořád tapetujete a nečtete, tak Vám sem naposledy zkopíruji odpověď. Pokud si dál budete mlít svou, bude to považováno za tapetování (= porušení pravidel diskuze).

           Milý pane, právě že je potřeba to vytáhnout. Vtip je totiž v tom, že tyto výrobky v 90. letech neměly konkurenci! V době, kdy se české obchody hemžily fosfátovými pracími prášky a těch pár bezfosfátových nepralo, byl Amway SA8 jediný koncentrovaný (kompaktní) prášek svého druhu. Samozřejmě jeho cena byla DRAŽŠÍ, než cena fosfátových sajrajtů, ale když se např. Procter & Gamble pokusil uvést podobný prací prášek – Ariel Futur (méně koncentrovaný, ale také bezfosfátový), během chvíle se poroučel z trhu, protože ho lidé za cenu vyšší, než byla cena SA8 (po přepočtu na dávku) nekupovali.
           Takže Vaše poznámka jen vypovídá o tom, že vůbec neznáte situaci, která tehdy byla na trhu.

          • Avatar for David David | 6.9.2022 z 12:31 |

           I kdybych přistoupil na vaše tvrzení, že byly tehdy nějak výjimečné, tak to nic nemění na skutečnosti, že byly extrémně drahé a tomu, kdo si je koupil, vzrostly výrazně náklady.
           A nebo by dnes byly za naprostý pakatel, což prostým nahlédnutím na ceny vidím, že to není pravda a mnohé produkty jsou dražší nebo minimálně stejně drahé jako ty od top světových značek.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 6.9.2022 z 17:07 |

           Drahé a předražené je rozdíl. To asi uznáte. Ano, byly drahé, byly to totiž koncentráty a např. prací prášek stál cca 10 % celého měsíčního platu. A i přesto se Amway tehdy dařilo ho prodávat lépe než firmě P&G její Ariel Futur, protože ten byl ještě dražší. Stačí takto?

           Dám Vám analogii a doufám, že někde mezi těmi 18 cm mezi ušima to sepne: Když jsem si kupoval první počítač, stál mě 64 000 Kč. Konfigurace: Pentium 133 MHz, 2,1 GB HDD, 32 MB RAM. Nechtějte vědět, za kolik jsem kupoval poslední počítač a jaká je jeho konfigurace.
           První DVD mechaniky stály, pokud si dobře vzpomínám, 80 000 Kč. Dnes Vám ji dá kamarád zadarmo, když se bude zbavovat starého počítače.
           A podobně, kompaktní prášky tehdy stály víc než obyčejné. To ale neznamená, že jejich cena musela jít nahoru. V první fázi se platí za vývoj a ti, kdo si ten výrobek koupí, ten vývoj také platí a mají za to něco exkluzivního. V dalších fázích už vývoj znovu platit nemusíte. Chápeme? Nebo stále nic?

          • Avatar for David David | 7.9.2022 z 21:11 |

           Podle mě je to předražené, ale jasně, je to věc názoru. Objektivně jsou ale Amway produkty velmi drahé a pokud tedy údajně stály stejně v 90. letech, tak to byl naprostý cenový extrém.

           Amway dělají běžní lidé a pokud si někdo s vidnou toho, že jednou zbohatne a bude mít pasivní příjem, kupoval věci běžné spotřeby za takové ceny, tak byl obětí podobně jako důchodce na předváděcí akci.

           Vaše srovnání s počítačem je těžká demagogie, když sám tvrdíte, že hlavní vyhoda Amway je v nabídce běžného domácího zboží a ne hi-tech produktů.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 9.9.2022 z 20:13 |

           Musíte číst mé komentáře až do konce, jinak mi pořád nebudete rozumět a bude to vypadat, jako když neumíte číst. Cenový extrém to nebyl, protože konkurenční výrobky (obdobné kvality) tehdy stály i víc.
           Na všechny výrobky navíc je a byla záruka spokojenosti, čili srovnání s těmi důchodci kulhá na obě nohy. Co víc si můžete přát, než mít možnost výrobek používat a pokud Vám nebude vyhovovat, mít možnost ho vrátit (i z větší části vypotřebovaný) a dostat své peníze zpět?
           Pozor, já někde tvrdil, že Amway zboží není hi-tech? Já vždy tvrdil pravý opak. O kvalitě Amway zboží tu je x článků. Opět, kdybyste četl, možná byste lépe chápal.
           Mimochodem, k té údajné demagogii: v době, kdy jsem si pořizoval první počítač, nebyly počítače hi-tech a ta konfigurace, kterou jsem si pořídil, nebyla nijak “nadupaná”. Nebyla vyloženě špatná, prostě byla normální. Jenže to Vy si ve svém věku nemůžete pamatovat, jaká tehdy byla doba, tak o ní nás, kdo jsme ji zažili, nepoučujte.
           Prostě jsem chtěl počítač, tak jsem byl připraven, že to něco bude stát. Podobně jako lidé, kteří chtěli kvalitní prášek na praní bez fosfátů, byli připraveni, že to bude něco stát. Vy vycházíte z toho, že co Vám neurčí a nezreguluje EU, tak je a priori předražené. Já jsem svobodný člověk a rozhodl jsem se, že si ten počítač a ten Amway prášek koupím. A Vám je po tom velké kulové a můžete se jít se svými EUregulátory vycpat!

          • Avatar for David David | 12.9.2022 z 12:48 |

           Můžete sem poslat ceník z 90. let a dnes?
           Neprodáváte přece jen nějaký prášek, na kterém se pořád dokola točíte,ne?

           A firmy prodávající zboží důchodcům měly možnost zboží vrátit, ovšem málokdo to udělal.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 12.9.2022 z 15:12 |

           Jmenujte mi jeden jediný důvod, proč bych měl kvůli takovému provokatérovi hnout prstem a skenovat 28 let staré ceníky. Je úplně jedno, kolik výrobků Amway prodávala v 90. letech. Každý z nich měl/má nějakou přidanou hodnotu. A je úplně jedno, jestli je to prací prášek, na kterém děláte svá zmanipulovaná srovnání, nebo něco jiného. Princip zůstává stejný. Nevíte o výrobcích Amway nic a pak to s Vašimi soudy dopadá, jako u toho prášku.
           Takže když někdo má možnost vrátit zboží a neudělá to, je to chyba firmy? A když si ho koupí opakovaně, tak taky? Když si zákazník zavolá, že mu došel Dish Drops nebo Pre Wash, tak prodat mu ho, by mělo být trestné? Takhle jste to myslel? To máte všechny občany ČR za k****y, že jim navlékáte ochranu? Mám pro Vás špatnou zprávu. Bez té Vaší ochrany je nám lépe a nestojíme o ni. 😀 😀 😀
           Podobně jako nestojíme o Vaši eurosocialistickou guru, od které jste ten mor chytil (viz video výše).

 7. Dobré ráno Admine: Mohl by jste nám a především aktivním Amwayákům sdělit ve kterým státě a kde prostřednictvím Amway koupíme výrobky firmy BOSCH za ty nejbáječnejší ceny ?
  Žádáme také o případný link eshopu. Děkujeme

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 11.8.2022 z 15:56 | Odpovědět

   Chápu Vaši otázku. Zřejmě jste chtěl budovat byznys na produktech firmy Bosch, zjevně proto, že se pohybujete mezi lidmi, kteří tyto produkty kupují častěji než zubní pastu nebo šampon, na kterých Amway byznys vždy stál a stojí. Jsem rád, že si úspěšně od těchto lidí udržuji odstup (zřejmě se kumulují v LR). 😀

   Ale když jste se už zeptal, rád Vám odpovím. V ČR výrobky firmy Bosch seženete přes partnerský obchod Amway, datart.cz.

   V USA od r. 1968 až do 90. let minulého století, ve kterých Vy stále žijete a odkazujete se na ně, prodávala Amway výrobky třetích stran přes tzv. Personal Shoppers katalog. Jedno vydání z 90. let je k dispozici v archivu, ovšem je to tak tlustá brožura, že ji rozhodně celou skenovat kvůli Vám nebudeme. Budete se muset spokojit s tímto odkazem: https://www.ebid.net/us/for-sale/vintage-amway-1995-personal-shoppers-service-thick-catalog-294-pages-unused-171744033.htm

   V Malajsii jsou to zase vybrané produkty značek Philips, Morphy Richards a jiné.

   Je příznačné, že si nyní berete do svých úst Amwayáky a jejich jménem se něčeho dožadujete. 😀 Nebo ta poslední věta měla znamenat: “My Vláďa I. Vás žádáme o případný link”?

   A teď, když jsem Vám tak krásně odpověděl, byste mi mohl říci, ve které zemi prodává výrobky firmy Bosch firma LR Health and Beauty, kterou tak obdivujete. Odpověď na tuto otázku je podmínkou zveřejnění Vašich dalších kometářů. 😉
   Předem upozorňuji, že odpověď typu: “LR nic takového neslibovala”, není odpověď na mou otázku. Otázka zní, ve které zemi je prodává. To jen abyste se nesnažil zase odvést debatu jinam. Ostatně Amway nic takového také nikdy neslibovala, a to ani v ČR, kde se toto zboží dá přes partnerský obchod sehnat. 😉

  • Já hlavně nechápu koncept těchto stránek.
   Údajně jde o nejlepší podnikatelskou příležitost a web spravuje anonymní osoba, která má argumentaci založenou na tom, že někde na druhé straně Země to několika lidem skvěle funguje??

   Proč neřekne, jmenuji se Jan Novák, Amway dělám od roku 2012, posledních pět let vydělávám průměrně 80 tis čistého a za celou kariéru jsem v Amway vydělal 8,5 milionu?
   Podobných výdělků dosahuje 150-200 lidí, já jich znám osobně asi deset??????

   Tohle je samé mlžení.

   • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 12.8.2022 z 15:35 | Odpovědět

    Koncept těchto stránek je jednoduchý. Vznikly jako reakce na dezinformace šířené jedním náboženským fanatikem. O mou osobu tu v žádném případě nejde a i proto (a kvůli negativním zkušenostem lidí z mého okolí, jejichž identita byla zveřejněna) zůstávám v anonymitě. Nehodlám se totiž vydat napospas pár vyšinutým jedincům, kteří nemají nic jiného na práci, než se obouvat do každého Amwayáka, kterého znají jménem. Zadejte si do Googlu jména známých Amwayáků a pochopíte.
    To, co je podstatné, nejsem já, ale fakta, kterých je tady na těchto stránkách myslím dost na to, aby si každý, kdo se o Amway zajímá, mohl udělat obrázek, v čem kritici tohoto podnikání nejčastěji chybují, kde jsou slabiny v jejich úvahách, jak manipulují s lidmi, atd.
    Na první seznámení si stačí přečíst tento článek.
    Ačkoliv Vám neřeknu, jak se jmenuji, můžu Vám odpřisáhnout, že pustit se do Amway bylo z finančního hlediska moje nejlepší životní rozhodnutí. Nebudu Vám tu svěřovat svá daňová přiznání, prostě Vám jen sděluji, jak to je. Jestli mi věříte nebo ne, je mi jedno, nehodlám trávit svůj život tím, že Vám nebo komukoli jinému budu ukazovat své výdělky a budeme si je navzájem poměřovat (ty výdělky). Z toho už jsem vyrostl.

    • Toho náboženského fanatika, který web vede pod svým jménem a má na něm neomezené komentáře?

     Na druhé straně anonym, který pouze tvrdí, jak je Amway byznys výhodný a dokládá to statistikou nějaké asijské země?

     Tak to je ten náboženský fanatik již na první pohled věrohodnější. Sorry jako.

     • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 13.8.2022 z 14:49 | Odpovědět

      Otevřené diskuze? To jako vážně? A na to jste přišel jak? Jste snad admin těch stránek a schvalujete příspěvky, že s takovou jistotou tvrdíte, že je tam otevřená diskuze? Diskuze tam jsou zmanipulované, kdokoli z distributorů tam uvedl nějaká fakta, která vyvrátila bestmenova tvrzení, byl okamžitě zabanován a komentář smazán…
      Ale je to na Vás, klidně si mu věřte…
      Je s podivem, že v dnešní době, kdy lidé mají přístup i k relevantním informacím, se najdou i lidé, kteří jsou ochotni zadarmo dělat užitečné idioty náboženskému fanatikovi. Ale vlastně co se divím, stačí se podívat na to, jak úspěšně se šíří různé dezinformace o Covidu nebo o Ukrajině. Každý blb si dnes myslí, že když má přístup na Internet, tak ví všechno. Kritické myšlení je v troskách a když už je někde náznak pokusu, tak zase chybí základy matematiky, statistiky, chemie a dalších oborů. Proč přemýšlet? To bolí. Stačí si přečíst zmanipulovanou diskuzi vedenou náboženským fanatikem a víme vše o všem, že? Nebo ne?
      Kdejaká nula, která stěží vychodila ZŠ, má po přečtení Wikipedie, nebo ještě hůře, nějakého blogu, pocit, že zbaštila všechnu moudrost světa a může poučovat další o oborech, o kterých neví vůbec nic. Já takové lidi posílám k šípku ještě dřív, než stačí otevřít ústa. Ale Vy jim klidně naslouchejte, jestli chcete.

      • To je argument jak z pera Okamury, který všechny banuje a nadává na cenzuru.

       Vy máte moderovanou diskuzi a pan fanatik otevřenou, ve které jsou dokonce stovky urážek na jeho osobu.

       Oháníte se nulami, ale sám obhajujete údajnou nejlepší podnikatelskou příležitost anonymně, aby se nedaly objektivně posoudit vaše úspěchy.

       Tak o čem tu chcete polemizovat??

       • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 17.8.2022 z 20:34 | Odpovědět

        Pokud za otevřenou diskuzi považujete takovou, ve které se mažou důkazy usvědčující bestmena ze lží, pak myslím, že nemá smysl dál s Vámi diskutovat. Mimochodem, jak mi vysvětlíte ty články, na které jsem Vám dal odkaz a kde jsou vyvráceny dezinformace zveřejněné na jeho blogu? Máte tam důkazy, vidíte, že na svých stránkách lže a přesto se navážíte do těchto stránek? Nechápu Vás…

        • To je ohraná písnička. Tak co převratného vám bylo smazáno?

         Já tam vidím stovky urážek na jeho osobu, jistá osoba pod přezdívkou ACZ tam s ním celá leta volně polemizovala.

         Mimocohdem je zajímavé, že takto horlivý amwayák se na nejlepší byznys už vykašlal.

         • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 25.8.2022 z 11:19 | Odpovědět

          Ohraná, ale pravdivá. Několika distributorům byla smazána některá tvrzení o výrobcích podložená čísly protokolů. Zkusím najít screenshoty, které mi dotyčná osoba zaslala, ale mám takový pocit, že i kdybych ho našel, tak ho stejně budete omlouvat…

          • Avatar for David David | 26.8.2022 z 16:27 |

           Tak vydejte článek plný screenshotů, který admina naprosto znemožní a ukáže, že máte ve všem pravdu.

           A co pan ACZ? napsal tisíce příspěvků na obhajobu Amway, včetně mnoha urážek a zabanovaný není. Skončil sám, protože v Amway byznysu zkrachoval.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 26.8.2022 z 22:29 |

           Kdybyste četl, tak ty články tu už jsou. Stačí nečíst se svářečskými brýlemi na nose.
           https://www.amway-fakta.cz/proc-se-zda-ze-na-webu-prevazuji-o-amway-negativni-nazory/
           https://www.amway-fakta.cz/co-maji-spolecneho-seznam-cz-papez-frantisek-lady-gaga-a-amway-perly-z-ceskeho-internetu/
           P.S.: Pokud je mi známo, ACZ se věnuje své firmě a Amway byznys chválí. To, že zkrachoval, jste si vycucal z prstu, nebo to máte nějak podloženo?
           A když už jsme u těch lidí, proč zrovna ACZ? Proč ne třeba pan Hassmann? Proč ne všichni Smaragdi? Proč nezmiňujete je?

          • Avatar for david david | 29.8.2022 z 12:32 |

           To ale nejsou žádné převratné důkazy o Amway.
           Jenom to ukazuje, že admin se snažil rozvířit diskuzi pod vymyšlenými identitami a že věří náboženským nesmyslům, což bych ovšem moc nekritizoval, když zrovna Amway je USA propojena s velmi podobně uvažujícími jedinci, kteří jen toho satana nevidí v MLM.

           ACZ skončil neúspěchem. Nechci tu uvádět jeho osobní údaje, ale každý si je může lehce dohledat a třeba mu zavolat nebo napsat.
           Roky Amway fanaticky hájil, promrhal v tomto byznysu hromady času a výsledek je nula. Nemá žádný pasivní příjem, nevydělal miliony, ale vrátil se k tomu, co dělal dříve – živnostník na levé straně kvadrantu.

           Hassman tu s Amway začal a patří tak logicky k těm několika málo opravdu dobře vydělávajícím jedincům.
           Ale ve srovnání s běžnými podnikateli je stále naprosto nevýznamný.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 29.8.2022 z 20:11 |

           Zkraťme to. Co jste dokázal Vy, když je tedy podle Vás Hassmann nevýznamný?
           Bláboly o Satanovi snad ani nebudu komentovat. Pokud tomu věříte, pak jste stejný blázen jako ten, co o tom píše.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 29.8.2022 z 21:58 |

           BTW: Takovýto způsob “rozvíření diskuze” Vám přijde normální? Vůbec to podle Vás není manipulace čtenářem? Vůbec to v kombinaci s mazáním komentářů od druhé strany není nečestné jednání? A jinak to máte v hlavě v pořádku? Uvědomujete si vůbec, že obhajujete neobhajitelné??? Nebo jste takový fanatik, že toho cvoka budete hájit dál?
           Pokud se týká ACZ, nazýváte jeho čas promrhaným, ale na něco jste zapomněl – kde toto prohlásil samotný ACZ? NIKDE! Vycucal jste si to z prstu a vložil mu to do úst. Takže se seberte, jeďte za ním a zeptejte se JEHO, zda to považuje za promrhaný čas. ON JEDINÝ je totiž oprávněn mluvit za sebe. Vy jste až ten úplně poslední, kdo má právo si ho brát do úst.

          • Avatar for David David | 30.8.2022 z 14:20 |

           Znovu:
           To ale nejsou žádné převratné důkazy o Amway.
           Jenom to ukazuje, že admin se snažil rozvířit diskuzi pod vymyšlenými identitami a že věří náboženským nesmyslům, což bych ovšem moc nekritizoval, když zrovna Amway je USA propojena s velmi podobně uvažujícími jedinci, kteří jen toho satana nevidí v MLM.

           Tedy nepopírám, že je to hloupé a že dotyčný věří nějakým nesmyslům, ale není to žádný důkaz, že je jeho web celý zmanipulovaný.
           zatím jste neuvdel nic převratnhé, co se tam nesmí objevit.
           Pokud něco takového máte, tak to uveďte tady i na jeho webu a uvidíme.

           ACZ skočil neúspěchem. To je zjevný fakt, na který se ho může kdokoliv zeptat. Ze stejného důvodu vystupují všichni zastánci Amway anonymně 🙂

           Hassman je nevýznamný z hlediska běžného podnikání, stejně jako třeba já. Ani jeden z nás nemá miliardy nebo tisíce zaměstnanců. Já ovšem nepropaguju nejlepší byznys na světě.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 30.8.2022 z 19:42 |

           Milý Davide, je komické, že mě vyzýváte, abych zveřejnil něco, co ten fanatik nezveřejnil. Když to uvedu, řeknete, že je to moje tvrzení…
           Zřejmě jste si ale nevšiml, že na těchto stránkách se nacházejí články odhalující lži a manipulace, kterých se bestmen na svých stránkách dopouští.
           Přečtěte si třeba následující články a pak pochopíte:
           https://www.amway-fakta.cz/amway-nenalette-dezinformacim/
           https://www.amway-fakta.cz/amway-kritik-ze-sebe-opet-dela-saska/
           https://www.amway-fakta.cz/je-preprava-amway-vyrobku-skutecne-ekologicka/
           https://www.amway-fakta.cz/amway-kritik-pristizen-pri-manipulaci/
           Vaše úvaha, že zastánci Amway vystupují anonymně, protože jsou neúspěšní, je komická. Sám moc dobře víte (a už jsem Vám to i psal), že jediný důvod anonymity je, že se nechceme nechat šikanovat tím bláznem na Internetu.
           Existuje mnoho nepřímých důkazů na to, že např. stránka podvodnici.info patří panu Černému. Jsou na ní zveřejněny adresy a jména lidí, kteří sice nemají nic do činění s Amway, ale nějakým způsobem zkřížili tomu fanatikovi cestu. Výsledkem je, že jejich jméno bylo pošpiněno.
           V tomto článku dokonce o panu Černém píší v souvislosti s tím, že se pohybuje na tenkém ledě, když zveřejňuje jména dlužníků:
           https://www.lidovky.cz/domov/firmy-zacaly-uvadet-jmena-dluzniku.A100215_000056_ln_noviny_sko
           Takže můžete sice volat po tom, abychom tu zveřejnili svá jména, ale prostě máte smůlu. Nejdřív pošlete pana Černého tam, kam patří, aby bylo zajištěno, že nebude škodit slušným lidem jen proto, že mají jiný názor a pak si můžeme promluvit třeba z očí do očí.
           A pokud se týká ACZ, právě že já se ho na to ptal a za neúspěch to rozhodně neoznačil. Takže v tomto se vaše názory evidentně rozcházejí. A hádejte čí názor je pro mě jako pro třetí osobu relevantní? Jak to vnímá ten člověk nebo jak jste si to vybájil Vy?
           Poslední věc: nejlepší byznys na světě. Zkuste nevytrhávat věci z kontextu a zkuste se zaměřit na podstatu sdělení. Myslím, že jsem o tom už tady psal buď článek nebo minimálně komentář, zkusím Vám ho najít.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 31.8.2022 z 6:49 |

           Jak jsem slíbil, tak činím. Tady máte ten článek o “nejlepší podnikatelské příležitosti” i s kontextem, v jakém je to myšleno:
           https://www.amway-fakta.cz/je-amway-nejlepsi-podnikatelska-prilezitost-na-svete/

          • Avatar for david david | 31.8.2022 z 14:34 |

           Mě zajímá, jaký konkrétní text smazal.
           Napište to sem, já to napíšu do všech diskuzí na jeho webu a uvidíme, co se stane.

           Takže Amway a její členové se bojí jednoho člověka do té míry, že musí vystupovat anonymně? Přitom by to byl nejlepší důkaz o tom, že Amway funguje.
           Působí to tedy jako dost jasná výmluva.

           Takže Amway je nejlepší podnikatelská příležitost na světě jen proto, že se dá začít s pár tisícovkami v kapse?
           To se dá ve stokách dalších oborů
           Nebo proto, že můžete dosáhnout pasivního příjmu?
           Vždyť ten tu může mít za desítky let byznysu jen pár jednotlivců a pořád to není nic jistého oproti skutečně pasivnímu příjmu v podobě rozsáhlého akciového portfolia nebo vlastnictví nemovitostí.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 31.8.2022 z 19:06 |

           Já Vám ho sem nakopíroval. Spíše než kopírovat text se ho zeptejte, proč jej předtím smazal. Jestli ho případně teď zveřejní nebo ne, nic neznamená. Ten člověk má za sebou celou historii záškodnické činnosti. Mazání komentářů na jeho webech a vystupování pod smyšlenými identitami jsou jen jedny z mála věcí. U mě je to člověk, se kterým nechci mít vůbec nic společného. Vy se s ním klidně běžte vykoupat do bazénu a při té příležitosti se od něj nechte pokřtít (viz foto ze “křtu” volně dostupné na Internetu).

           Opět jste nepochopil. Nikdo se ho nebojí. A už vůbec tu nikdo nikomu nepotřebuje nic dokazovat. Kdo chtěl pochopit, pochopil. Kdo nechtěl pochopit, jeho věc.
           Vy pořád žijete v nějaké iluzi, že se snad nechám vyprovokovat a sdělím Vám o sobě úplně všechno, protože cítím nutkavou potřebu Vám něco dokázat. Necítím. Jasné? Capito? Understand?
           Ještě jednou, pro méně chápavé. Nejsem tu proto, abych Vám cokoliv dokazoval. Jsem tu proto, abych distributorům poskytnul střípky z byznysu z různých koutů světa, které si oni poskládají. Že je zrovna Vy nechápete (nebo spíš nechcete pochopit), je mi úplně ukradené. 🙂

     • Tak to máte na mysli asi někoho jiného. Protože ten náboženský fanatik, o kterém mluví zdejší admin, má velice bohatou zkušenost s promazáváním komentářů nejednoho člověka – jen proto, že nedokázal oponovat argumentům a nechtěl si přiznat, že by se i on mohl v něčem mýlit.
      A že si v minulosti říkal “Bestmen” (nevím, zda to používá i nyní (a je mi to jedno) – proto minulý čas) -> opravdu skutečné jméno. 😀

      • To jsou jen naprosto průhledné výmluvy.
       Jeho web je plný urážek na jeho osobu, mnozí (obvykle dnes již bývalí) příznivci Amway tam napsali tisíce příspěvků.

       Zkrátka v otevřené diskuzi nemáte šanci obhájit své názory, tak tvrdíte, že jste vymysleli něco převratného, co vám ale bylo smazáno.
       To je směšné.

       • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 17.8.2022 z 20:37 | Odpovědět

        Ano, i tento pohled fanatika zaujatého proti Amway a podporující šíření lží na Internetu, o něčem vypovídá…
        Jak se vyjádříte k tomu, že bestmen v internetových diskuzích zneužil jméno jednoho Amwayáka a jeho jménem psal příspěvky, které vyznívaly, jako když je píše lhář? Dotyčnou osobu znám. Přijde Vám to normální? Asi ano…

        • Psát jménem někoho jiného je neférová praktika, ale to je jen vaše tvrzení.
         Já jako nezainteresovaná osoba vidím pouze to, že jeho web není moderovaný, je dokonce plný urážek na jeho osobu, takže tvrdit, že něco maže a mít sám moderovaný web, je trochu úsměvné.

         • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 25.8.2022 z 11:13 | Odpovědět

          Není to jen moje tvrzení. Je to osobní zkušenost člověka, kterého znám a o kterém vím, že nelže. Je to prostě fakt, se kterým nic neuděláte.
          Jak můžete web, na kterém byly smazány komentáře usvedčující bestmena ze lži necenzurovaným??? To mi hlava nebere. A jako důkaz toho, že tam neprobíhá cenzura považujete, že tam jsou urážky? Vůbec Vás nenapadlo, že urážky tam zveřejní, protože si tím nakloní čtenáře na svou stranu, zatímco fakta smaže? Četl jste vůbec ty články, na které jsem Vám dal odkaz a kde jsou uvedeny důkazy manipulace, ke které na jeho stránkách dochází? Asi ne, viďte…?

          Takže když to shrnu, web, kde se nemažou urážky, ale mažou se tam fakta, je podle Vás necenzurovaný, ale web, kde se mažou neustále se opakující ničím nepodložená tvrzení, jejichž prvotní znění tu i přesto zůstalo, je podle Vás nevěrohodný. No nic, s Vámi diskutovat je asi ztráta času…

          • Avatar for david david | 26.8.2022 z 16:25 |

           Co konkrétně tam tedy bylo smazáno?
           Můžete to tam napsat, udělat screen, abychom se přesvědčili, že to dotyčný smazal?

           Pokud to dělal opakovaně, tak jistě něco takového máte. Je to naprosto jednoduchý důkaz, který by napadlo si pořídit asi každého.

           Nebo nic takového nemáte a jen tvrdíte, že ty převratné důkazy vám byly smazány?
           Připomíná to strategii voličů a politiků SPD. Sdílejte to, než to smažou 🙂

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 26.8.2022 z 22:28 |

           Milý pane, proběhlo to cca před 8 lety. Vy si takhle dlouho schováváte důkazy? Hlavně, dotyčné osoby, když jim byly komentáře smazán, přestaly ty dezinformační weby navštěvovat a jedna z nich dala k dispozici všechny své zdroje týmu Amway-Fakta.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 27.8.2022 z 0:16 |

           Dal jsem si tu práci a našel jsem Vám, co pan Černý (majitel CZ blogu a ostatních dezinformačních webů) smazal. A musím se opravit, není to 8 let, ale už 12. Je toho samozřejmě více a od vícero uživatelů, kteří mají stejnou zkušenost. Zde jsou např. komentáře uživatele Me, které pan Černý smazal a Me je pak zveřejnil na serveru, nad kterým pan Černý neměl kontrolu.

           První komentář se týká bestmenovy manipulace se statistikami: (Printscreen se vzhledem ke své délce po rozkliknutí zobrazuje jako úzký pruh, aby se vešel svou výškou na obrazovku. Nicméně když kliknete pravým tlačítkem myši a zvolíte Otevřít obrázek na nové kartě a v této nové kartě si ho zvětšíte, text bez problémů přečtete.)
           Printscreen 1 - diskuze altanek.blog.cz

           Druhý komentář se týká prací účinnosti prášku na praní:
           Printscreen 2 - diskuze altanek.blog.cz

           Jak vidíte, u obojího Me doložil svá tvrzení logickým zdůvodněním a ve druhém případě dokonce citoval zdroj od nezávislé instituce, ale pan Černý mu komentáře smazal. Stále trváte na tom, že bestmen má na svých stránkách otevřenou diskuzi?

          • Avatar for David David | 29.8.2022 z 12:14 |

           Pokud tvrdíte, že vás web byl založen jako rekce na jeho stránky, kde se maže, tak bych čekal, že o tom budete mít nějaký konkrétní důkaz.
           To, co uvádíte, je screen z úplně jiných stránek, tak nevím, co to má jako dokázat.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 29.8.2022 z 20:06 |

           Jak jsem předpokládal. Chytrému napověz, hloupého kopni. Že se tu s Vámi vůbec bavím. Myslíte si, že lidi nemají nic jiného na práci než archivovat 50 let kvůli Vám nějaký komentář, který jim na stránkách jednou někdo smazal a oni už na ty stránky od té doby nechodí? Copak nestačí, že ti lidé popsali svou zkušenost někde, kde jim nikdo příspěvky nemazal. Že místo screenshotů si pořídili jen kopii toho, co napsali, aby to mohli potom publikovat jinde, to vadí? Vy si toho náboženského fanatika budete obhajovat do skonání světa, že? Nakonec taky věříte těm blábolům o Satanovi, ne? Že já to na Vás nepoznal hned. Sbohem.

          • Avatar for David David | 30.8.2022 z 14:24 |

           Pokud jste si dal práci s vytvořením tohoto webu, na kterém pak strávíte stovky hodin, tak bych jaksi čekal, že si pořídíte nějaké důkazy o podle vás hlavním manipulátorovi.
           Zvlášt když je to tak jednoduché a navíc se to dá udělat kdykoliv i teď.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 30.8.2022 z 20:06 |

           Má to několik háčků. Abych to mohl provést, musel bych navštívit stránky pana Černého. A jelikož ho nehodlám podporovat zvýšením návštěvnosti, je to jaksi nerealizovatelné. Za další – pokud už v minulosti manipuloval diskuzí, nevidím jediný důvod, proč by člověk měl na jeho stránky chodit. Jen proto, abych Vám poskytl jakýsi “důkaz”? Ne, to opravdu ne. Buď věříte tomu, že ten screenshot, který jsem Vám tu uvedl, je autentický a autor v něm mluví pravdu (tj. že pan Černý opravdu mazal příspěvky), nebo tomu nevěříte. Pokud tomu věříte a stále pana Černého obhajujete, tak jste pro mě ten poslední, komu chci něco dokázat. Prostě mi za to nestojíte. A pokud tomu nevěříte, pak jste pro mě jen zaslepený fanatik, se kterým nemá smysl se dohadovat.
           Ale ten největší háček je, že vycházíte ze zcela mylného předpokladu – a sice, že pan Černý je pro mě nějakým způsobem důležitý natolik, abych s jeho stránkami trávil čas. Tak pokud jste to stále nepochopil: Není. Je mi ukradený. Amway-Fakta jsme vytvořili pro distributory, aby měli v rukou argumenty. Ano, dezinformační weby pana Černého byly ve své době katalyzátorem, který vznik našich stránek urychlil, ale ony by se objevily dřív nebo později tak jako tak. Už jen proto, že bláboly, které pan Černý uvádí na svých stránkách, jsou bezmyšlenkovitě převzaty z jiných (podobně zkreslených) zdrojů. Řeknu Vám to tak, jak to je: můj život a ani životy dalších lidí, kteří stojí za Amway-Fakta, se netočí kolem toho, co nějaký blázen píše na Internetu. Všichni máme dost svých koníčků a zájmů na to, abychom věnovali čas pomatenci, který věří, že za vším na tomto světě stojí Satan. Když mu chcete naslouchat Vy, Váš problém. Mě do toho netahejte.
           Diskuze, které tu vedu s Vámi i s jinými, nevedu kvůli tomu, abych Vás přesvědčil, toho jste si snad všiml. Každý řádek, který jsem napsal, není kvůli Vám, ale kvůli distributorům, kteří dostávají relevantní argumenty. Vy, Vláďa i pan Černý mi jen sloužíte k tomu, aby to tu nevypadalo, že si námitky cucám z prstu sám a vyvracím je sám sobě a diskutuji tu sám se sebou.

       • Pokud myslíte vážně s obhajobou argumentů, tak se můžete vyjádřit k cenovému srovnání v tomto komentáři: https://www.amway-fakta.cz/proc-nekteri-lide-kritizuji-amway/#comment-1754 (ty ceny Jaru a Dish Dropu byly spíš aktuální tehdy – ale podstata zůstala).
        Ono je taky otázkou, jestli si některé z těch “urážek” nepsal náhodou sám, aby bylo vidět, jak jsou na něj všichni zlí. Nebylo by to poprvé, co by si psal komentáře pod různými nicky. Admin o tom zde také psal článek: https://www.amway-fakta.cz/proc-se-zda-ze-na-webu-prevazuji-o-amway-negativni-nazory/ Četl jste ho? Všimněte si těch gramatických chyb, co používal. 🙂

        • Mě nezajímají ceny, tvrdím, že je Amway je v ČR naprosto nevýznamná podnikatelská příležitost.

         Jinak je ale docela blbost argumentovat cenou nějaké prestižní značky. To, že stojí parfém od Toma Forda nebo Kilian 6000,- Kč, nemá žádný vliv na cenu parfému ostatních značek.

         A Jar? Ušetřit pár korun za cenu toho, že produkt musím přelévat? Navíc neznačkové produkty stojí polovinu. Hlavně kdo posledních cca 10-15 let používá nějak aktivně Jar?

      • Spitfare,
       Každý kdo neumí oponovat a hlavně neumí přiznat chybu, poučit se z nich je odsouzen k neúspěchu !!!

       • Přesně tak. Když si člověk neumí přiznat, že Amway spolupráci s Tescem neslíbila (a jednání bere jako “hotovou tutovku”), pak ten člověk skončí. 🙂

        • To že Vám spitfare Amway nic neslibovala neznamená že neslibovala jiným

         • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 18.8.2022 z 11:51 | Odpovědět

          Bohužel, vzhledem k tomu, že Vy neustále zaměňujete informaci od Vaší sponzorské linie o tom, že se jedná s Tescem o případné spolupráci, za slib Amway, že ta spolupráce je jistá, tak samozřejmě dojdete k nesmyslnému závěru…

          • Avatar for Vláďa T Vláďa T | 18.8.2022 z 13:37 |

           Bohužel tady se opět potvrzuje že v případě jakýchkoliv problémů dělá Amway z lidí blbce. Takže za neschopnost Amwaye může moje bývalá sponzorská linie uplinů …

           Pořád se divíte že pak máte takovou fluktuaci??? 😀

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 18.8.2022 z 13:52 |

           Bohužel tady se opět potvrzuje, že jediný problém je, že nerozumíte psanému textu. Blbce ze sebe děláte akorát Vy sám, tím, že nedokážete přijmout fakt, že distributoři jsou nezávislí podnikatelé. Máte to v obchodních zásadách, říká se to na plánu. Tak co chcete víc, abyste to pochopil?

         • Ale důkaz o tom, že by to “slibovala” jste jaksi doposud nedodal.

          • Avatar for Vláďa T Vláďa T | 18.8.2022 z 14:53 |

           Ale dodal vážený spitfare, ale pro Vás jsou tyto důkazy ve složce ZAKÁZÁNA FAKTA!
           Obraťte se prosím na censora

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 18.8.2022 z 15:46 |

           Nedodal jste nic, resp. dodal jste odkaz na video, které bylo pro zkreslování faktů SOUDNĚ ZAKÁZÁNO, a kde navíc nemluví nikdo, kdo by zastupoval Amway! V tomto bodě tedy lžete!

 8. No konečně po velmi dlouhé době stručná, věcná a transparentní odpověď!! Děkujeme .
  Musím Vás opět pochválit!

  Ještě bych poprosil o doplňující informace kolik ušetříme ( v procentech ) proti konkurenci.

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 12.8.2022 z 15:38 | Odpovědět

   Vzhledem k tomu, že konkurence představuje X desítek, stovek, tisíců… firem a výrobků, mělo by Vám dojít, že Vaše otázka je nesmyslně položená. A hlavně, je úplně jedno, jestli je to 1 %, 10 % nebo 50 %. Já si totiž výrobky firmy Bosch kupuji tak jednou za uherský rok, takže je to opravdu fuk, jestli na tom ušetřím 50 Kč nebo 500 Kč.

   • Je myšleno samozřejmě ten samí výrobek, ale u konkurence. Pošlu odkaz.
    Hlavně pro Amwayáky: jestliže kupujete profi kvalitní nářadí za 40-50.000 úspora bývá značná. A navíc pro Vás to znamená v takovém obratu cca 1000 Amway bodů 😉😀

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 12.8.2022 z 16:51 | Odpovědět

     Vláďo, halóóó. Probuďte se!!! To si jako vážně myslíte, že úspěch v Amway je podmíněn tím, že Amway poskytne slevu na profi kvalitním nářadí? To jako vážně? Jste si jist, že nebyl zaregistrován v něčem, kde Vám říkali, že jsou JAKO Amway, ale lepší? Pak bych se Vašim reakcím nedivil…
     S odkazem se nenamáhejte, tímhle směrem s Vámi rozhodně debatu nepovedu, protože za chvíli vyrukujete s teorií, že Amway má prodávat se slevou raketoplány a pokud je prodávat nebude, tak se tomuto podnikání nemá smysl věnovat…

 9. Vážený spitfare, Amnine,
  Vážení hrdí Amwayáci. Musím sdělit další pozitivní fakt. A musím Vás POCHVÁLIT za neskutečnou píli a tvrdou práci kterou jste předvedli!
  Musíme uznat fakta, že jako Amway CZ jste v obratu na počet obyvatel tvrdě porazili v obratech Amway POLSKO.

  Polsko je země s rozvinutější ekonomikou, národem plnejch obchodníků, šmelinářů, handlířů cca 4x více obyvateli A působení Amway v Polsku je mnohem déle než v Čr.

  Vůči těmto zásadním faktům má Amway PL sotva dvounásobný obrat na 4 násobný počet obyvatel.

  Výkonost Amway v Čr je výborná.
  Ještě jednou gratuluji a jen tak dál !!!
  Viz. Adminova tabulka výše.

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 17.8.2022 z 20:27 | Odpovědět

   Kdepak, výkonnost Amway v ČR má stále své rezervy. Záleží na tom, s kým se porovnáváte.

   • To je dobře. Vypadá to že Amway CZ má jedny z nejlepších tržeb na obyvatele v Evropě. Dokonce porazila jiné, dříve mnohem silnější trhy.

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 18.8.2022 z 11:50 | Odpovědět

     Znovu říkám, záleží, s kým se poměřujete. Porovnejte si to s Malajsií nebo třeba s Jižní Koreou a zjistíte, že v ČR jsme s Amway zatím ani nezačali a je tu dost prostoru pro nové lidi, kteří mohou dosáhnout nejvyšších úrovní.

 10. Poměřujeme se s těmi, kdo AMWAY do Čr přivedl a od koho jsme se dlouhá léta učili. Byli to především lidé z okolních zemí. Jako bylo Polsko, Maďarsko, Rakousko a Německo. A také především USA.

  Je dobré se poměřovat se zeměmi, kde máme větve uplinů. Lidí kteří nás učí. Chápete??

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 18.8.2022 z 13:54 | Odpovědět

   Nechápu. V dnešní době, kdy si na youtube můžu pustit školení Crown Ambassadora z Malajsie nebo z Taiwanu, proč se omezovat? Nota bene, když zjistím, že tito distributoři se přesně drží základů, jak je učili Rich a Jay.

   • Máte pravdu, dnes si můžete svobodně vybrat…

    Vždy jsem se srovnával s trhy v linií uplinů

    • Což je opravdu omezený pohled. Dám vám příklad.
     Vezměme si hypoteticky tato čísla

     Obrat CZ 1000 Kč
     Obrat SK 200 Kč
     Obrat PL 10000 Kč

     Váš upline je pouze v CZ a na SK. Pak je výsledek CZ super.
     Upline vašeho souseda je v CZ, SK a PL. Pak je výsledek v CZ nic moc.

     Toto poměřování vede k jedinému. Kdo poměřuje, ten si řekne že dosáhl maxima a víc už nejde.

     • … omezený pohled… dodnes dle statistik Amway v Čr ještě vůbec nezačala! Vždyť průměrná útrata na jednoho obyvatele činí ročně něco málo přes 50 Kč ! 😆 To je přes 4Kč měsíčně 😆😆😆😉

      Zdroj: tabulky admina Amway fakta a Wikipedia

     • A v okolních zemích je tržba/obrat na obyvatele o polovinu nižší než v Čr. A to v zemích kde má Amway delší historii a širší portfolio než v Čr. Proč???

      • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 22.8.2022 z 15:00 | Odpovědět

       A v Koreji a v Malajsii zase naopak vyšší. Proč???

       • Protože třeba.. jiný kontinent, jiná mentalita, jiný portfolio produktů a služeb.

        • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 22.8.2022 z 18:53 | Odpovědět

         Zajímavé je, jak v jednom případě máte hned jasno, že je to jinou mentalitou, a ve druhém případě tápete a nedokážete vysvětlit, proč 2 sousedící státy se stejnou mentalitou, portfoliem, atd. mají rozdílné výsledky… 😀
         Co když je to celé úplně jinak a příčina je jinde?

       • … odpovídání na otázku otázkou… typicky Amwayácký zlozvyk. Nicméně kvůli takovýmu chování od uplinů a vůdců Amway vůči mne a ostatním distributorům .. To byl další z důvodů proč jsem ukončil spolupráci s Amway!!!

 11. Mimochodem, v případě jakýchkoliv problémů Amway a dělání s obyčejných lidí a distributorů idioty, to byl také jeden z důvodů proč jsem ukončil spolupráci s Amway!!!

 12. Průměrná útrata na obyvatele u konkurence rohlík cz je cca 1200 Kč za rok. U nejlepší firmy na světě Amway je pouhých 50 Kč za rok. Proč???

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 22.8.2022 z 14:59 | Odpovědět

   Třeba proto, že srovnáváte jablka s hruškami? 😉

   • Až na to že se Amway dlouho chvástala tím že bude největší, nejvýhodnější a nejlepší internetový obchod v Čr a na světě 😆

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 22.8.2022 z 18:54 | Odpovědět

     Amway nic takového netvrdila. Opět zaměňujete tvrzení některých distributorů s tvrzením firmy. Co dodat?

     • Tak si pusťte se záznamu mnohé marketingové plány 😉

      • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 22.8.2022 z 20:05 | Odpovědět

       Pustil jsem si marketingový plán od Riche DeVose (který může mluvit jménem firmy Amway), ale nic takového jsem v něm neslyšel.

 13. Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 22.8.2022 z 21:37 | Odpovědět

  PRO VLÁĎU: KONEC DEBATY. JEN TO VŠEM UBÍRÁ ČAS A K NIČEMU JSME SE PO TOLIKA LETECH S VÁMI NEDOBRALI. POŘÁD MELETE TO SAMÉ A ŽÁDNÝ DŮKAZ JSTE NIKDY NEPŘEDLOŽIL. UŽ SEM NEMUSÍTE PSÁT, VAŠE PŘÍSPĚVKY NEBUDOU ZVEŘEJNĚNY. VÝJIMKOU BY MOHL BÝT KOMENTÁŘ, KDE UVEDETE DŮKAZ SVÉHO PŮVODNÍHO TVRZENÍ. OVŠEM VZHLEDEM K TOMU, ŽE TENTO DŮKAZ NEEXISTUJE, TAK SE S VÁMI VŠICHNI ROZLOUČÍME.

 14. Každá cenzura je pouze důkazem slabosti a neschopností daného jedince/ jedinců řešit problémy a poučit se.

  Jestli v minulosti byly mazány komentáře na dnes necenzurovanem webu, je to špatně.

  Nicméně dnes díky slabostí a neschopností Amway, která maže a cenzuruje kompromitující důkazy na stránkách Amway fakta nad kterou má kontrolu prostřednictvím svých zainteresovaný distributorů, vůbec nic neznamená.

  Kompromitující důkazy jsou zveřejněny na webech nad kterými Amway nemá kontrolu!

  Chtě bych říci čtenářům jedno: Prověřuje prosím FAKTA. Jednak ty pozitivní a také negativní aby jste se mohl poučit ! Děkujeme

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 27.8.2022 z 10:00 | Odpovědět

   Někteří lidé mají v hlavě mozkožrouta. A víte, co tam dělá? Hladoví.
   Za prvé: Drtivá většina diskuzí je moderovaných, právě proto, aby nebyl dán prostor trollům a tapetářům. Na tom samozřejmě není nic špatného, protože nepřítomnost trollů a tapetářů zkvalitňuje diskuzi. O slabosti či neschopnosti to nevypovídá nic, maximálně o poněkud radikálnějším postoji vůči idiotům. Pokud se mažou fakta (viz dezinformační weby), je to špatně. Vy jste tady ale žádná fakta nezveřejnil. Pouze jste něco vyštěkl, označil to za fakt a nepodložil to. Takto se, milý pane, nediskutuje.
   Za druhé: Jak proboha můžete vědět, že je ten jeho web dnes necenzurovaný? Vůbec nevíte, které komentáře smazal, vědí to jen ti, komu je smazal.
   Já na těchto stránkách naproti tomu zveřejňuji názory obou stran. Pokud ale začnete tapetovat a lhát, nebude Vám k tomu dán prostor. Mimochodem, firma Amway s těmito stránkami nemá co do činění a nemá nad nimi sebemenší kontrolu, čili tvrzení, že Vám Amway cokoliv smazala nebo zcenzurovala, je lživé.
   Navíc, co jste řekl, řekl jste, a Váš názor tu je. Nemusí tu být ovšem v 50 vláknech od jednoho člověka to samé. Důkaz jste nezveřejnil, místo toho se sem snažíte propašovat video, které soud zakázal, protože účelově zkresluje fakta. Vy ho označujete za kompromitující důkaz, soud ho označil za lživé a zkreslující? Co chcete víc, abyste to pochopil?
   Přineste důkaz, kterak Vám Amway slíbila, že bude spolupracovat s Tescem a pak to nesplnila, a já ho zveřejním. Do té doby máte smůlu. Rozumíte tomu???

  • A že zrovna vy, Vláďo, dáváte Amway ve spojitosti s neschopností. V minulosti jste tu tvrdil, že se prý vysmíváme lidem, co chodí do práce. Údajný “důkaz” jste předložil až po dvou letech a opakovaných výzvách k jeho předložení. A ve výsledku jako předloženým “důkazem” byla nahrávka, ve které se Roman Hassmann pracujícím lidem NEvysmíval. A z toho, co na té nahrávce povídal, jsem pochopil, že si s lidmi máme snažit udržet dobré vztahy, i když se do Amway nezapojí.
   Takže je taky otázkou, jakou “kvalitu” důkazů zde předkládáte.

   • Omyl vážený spitfare. Nahrávku kde se Amwayáci vysmívají lidské práci jsem zatím stále opakovaně nenašel! Kromě zmíněné nahrávky existují svědectví především bývalých Amwayáků. Ale při hledání jsem narazil na jiné materiály který byly až na výjimku Hassmanna zcenzurovány.

    Je možný že získám nahrávku kde Amway prostřednictvím svých distributorů slibuje spolupráci s Tescem. V minulosti několik kolegů pořizovalo nahrávky na diktafon a kam.zaznamy. Ovšem se jedná o dnes bývalý Amwayáky.

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 27.8.2022 z 18:00 | Odpovědět

     Je zajímavé, že ono Vámi proklamované tvrzení, přestože podle Vašich slov je tak časté, jste za x let nebyl schopen na žádné nahrávce najít… 😀 Už to samo o sobě něco vypovídá. Smazal jsem Vám odkazy na nesmysly a lži, které jste se sem snažil propašovat.
     Tak šup šup, honem běžte získat tu nahrávku, kde Amway (nikoliv něčím prostřednictvím, ale přímo firma Amway) slibuje spolupráci s Tescem. No a když to nezvládnete, tak aspoň to, kde to “slibuje” distributor. Ono se pak totiž ukáže, že to, co říkali distributoři se pohybovalo jen v rovině možné případné spolupráce. Tak jsem to slyšel já a stovky dalších. O jisté spolupráci jste hovořil možná tak akorát Vy, když jste lákal lidi na “tutovku” a taky jste podle toho po zásluze dopadl. A dobře Vám tak.

     • Ano, dobře mi tak. Poučil jsem se. Prostě nikdy nikomu neveř.
      Kdybych se nepoučil, dopadl bych jako můj upline. Stále chodí do práce která jej nebaví, jezdí ve starý rezaví popelnici a často kvůli Amway seminářům nechodí na rodinné a přátelské oslavy. Jeho rodina už nad ním zlomila hůl. Prostě komu není rady, tomu není pomoci.

      • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 27.8.2022 z 22:00 | Odpovědět

       Nebo byste třeba uspěl. Už Vám někdo řekl, že v Amway můžete vydělávat víc než lidé ve Vaší sponzorské linii? Úspěch/neúspěch Vašeho uplina neurčuje to, kam se dostanete Vy. I když ve Vašem případě… No nic.

      • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 27.8.2022 z 22:31 | Odpovědět

       Vláďo, už se uklidněte. Tady máte něco na zklidnění, ať víte, čemu se věnuje Kaoru Nakajima, člověk, který jako první dosáhl úrovně Double Crown Ambassador. No uznejte, není to hezká hudba, kterou složil? Neměl byste být rád, že mu Amway umožnila, aby se věnoval svému koníčku a dělal lidem radost? Čím jste obšťastnil v poslední době někoho Vy? 😉

       Content not available.
       Please allow cookies by clicking Accept on the banner

       Content not available.
       Please allow cookies by clicking Accept on the banner

    • A proč jste ty nahrávky již dávno nesehnal (nezískal)? Vždyť ta tvrzení o vysmívání a o Tescu není něco, s čím byste přišel včera. To je samé řeči řeči a furt nic. 😀 😀

 15. Jak se vůbec daří distributorovi ACZ? Je stále v Amway? Kolik let je distributorem? Na jaký je úrovni? Děkuji za případnou odpověď.

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 30.8.2022 z 20:06 | Odpovědět

   Proč se nezeptáte přímo jeho? Proč chcete slyšet klepy typu jedna paní povídala?

   • Kdybych jej znal osobně nebo měl na něj kontakt, nemusel bych se tímto způsobem ptát…😉

    … Opět odpověď na otázku otázkou… typicky Amwayácký způsob 😀

    Mimochodem, v minulosti jste psal že někteří bývalí diskutující jsou velmi úspěšní a spokojení . Tak nerozumím tomu proč Amwayácky zatloukáte?

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 31.8.2022 z 13:31 | Odpovědět

     Aneb na blbou otázku blbá odpověď.
     Když ho neznáte, proč najednou ten zájem o jeho osobu? Abyste ho mohl rozebírat a dehonestovat na Internetu? 😉
     Mohu pro Vás udělat jednu jedinou věc: mohu ACZ zkontaktovat a zeptat se ho, zda stojí o to, se s Vámi bavit. Chcete, abych to udělal?

     Jinak, ano, na těchto stránkách diskutují a diskutovali mj. i velmi úspěšní Amwayáci. Ovšem jak to souvisí s nějakým údajným zatloukáním opravdu nevím. To si jako myslíte, že Vám tu odhalím identitu jednotlivých nicků? Tak to jste ještě víc padlý na hlavu, než jsem myslel. 😀

    • Není nijak složité mu napsat nebo zavolat. Projektantů z Brna se stejným jménem moc není.

 16. Vláďo, já se opravdu divím, že vás to baví. 🙂 Nevím, co je vaším opravdovým důvodem, zda se snažíte odradit lidi od podnikání Amway, ať svými nepodloženými argumenty nebo zpochybňováním faktů? Myslím si, že vaše snaha je úplně zbytečná. Amway bude fungovat dál a mnoho VPA si s tímto byznysem bude vydělávat peníze a plnit své sny. Vůbec nehraje roli kolik lidí momentálně v Amway v ČR je a kolik z nich si vydělává a nějaké peníze. Amway nabízí příležitost komukoliv, kdo je ochoten se učit a udělat tu práci, která je k vyplacení odměny třeba. Někomu stačí to, kolik má a někomu ne. V něčem se Amway podnikání přece jen podobá jiným druhům byznysů a to, že jsou lidé, kteří končí, jsou lidé, kteří si udržují svou úroveň a pak jsou lidé, kteří rostou a dosahují skvělých výsledků. Doporučil bych vám Vláďo, podívejte se do vaší bývalé sponzorské linie, určitě tam někdo je, kdo má výsledky a nechte se to od něj naučit. Tohle podnikání je úžasné a přináší výsledky, když děláte to, co vás učí někdo, kdo výsledky má. A pokud vás někdo zklamal, je to smutné, ale to jsou lidé a stává se to. Vy jste také za dva roky, nedodal žádný důkaz, který po vás admin chtěl a přesto má svá pořád svatou trpělivost. Amway ale svoje sliby plní, mám ID 15 let a nikdy se mi nestalo, že by neudělali něco, co slíbili. Vláďo, Amway můžete věřit!

  • “Vůbec nehraje roli kolik lidí momentálně v Amway v ČR je a kolik z nich si vydělává a nějaké peníze.”

   Takže Amway je nejlepší podnikatelská příležitost, na seminářích se ukazují luxusní věci, mluví o milionech, ale nakonec je vlastně jedno, kolik kdo vydělává, protože oficiální čísla jasně ukazují, že v ČR s Amway zbohatne jen pár jednotlivců a uživí se pár desítek lidí.

   • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 1.9.2022 z 15:40 | Odpovědět

    Jak je to s nejlepší podnikatelskou příležitostí jsme si už vysvětlili. Na seminářích se ukazují luxusní věci? Kdy jste byl naposledy na nějakém semináři? Kdy se tam mluvilo o milionech? Ano, pokud je tam Diamant, tak možná mluví o svém životním stylu, aby lidé pochopili, co i oni můžou jednou mít, když budou pracovat se stejným nasazením. Ale Diamantové semináře jsou jen několikrát do roka, na většině seminářů se rozebírají úplně jiné věci.
    Ale nakonec konkrétně VÁM (i mně) může být opravdu jedno, kolik kdo vydělává, POKUD VYDĚLÁVÁ PODLE SVÝCH ZÁSLUH. To totiž vůbec není Vaše věc, abyste těm lidem určoval, kolik si mají vydělat, abyste je Vy považoval za úspěšné. Oni moc dobře vědí, kolik práce odvedli a jestli za to dostali to, co si zaslouží. Nepotřebují Vás, abyste jim vymýšlel teorie o tom, jak vlastně pracují, i když nepracují a měli by dostávat víc za méně práce. To běžte dělat do nějakého státního podniku nebo na úřad, kde Vaši specializaci určitě uvítají (tímto se omlouvám státním zaměstancům a úředníkům, kteří opravdu pracují 8 hodin denně). Nebo můžete jít kandidovat za komunisty. Tam Vaše teorie přesně zapadnou.
    Ale přestaňte se pasovat do role jakéhosi socialistického ochránce práv svobodných občanů, kteří nutně potřebují Vás, aby udělali to jediné (podle Vás) správné rozhodnutí. Oni se umí rozhodovat sami za sebe. Nejsou to ovce, které z nich děláte tím, jak v jejich zájmu “ochranářsky” vystupujete. Každý se může svobodně rozhodnout, že se zaregistruje/nezaregistruje do Amway a že v ní bude/nebude aktivní. A Vám je po tom velké kulové.

    Připomínáte mi tu eurosocialistikou fanatičku z tohoto videa:

    Content not available.
    Please allow cookies by clicking Accept on the banner

    A zasloužíte si úplně stejnou reakci, která se jí dostala od Nigela Farage.
    “You patronising stuck up snob! How dare you tell people they didn’t know what they were voting for. They knew exactly what they were voting for.”

    • Na pár seminářích jsem byl, mnohé jsou dohledatelné i online a o milionech, vilách i dovolených se tam běžně mluví, přitom reálně na to dosáhne jen pár jednotlivců. Sály jsou však plné stovek nebo dokonce tisíců lidí.

     Ano, každý dostane podle svých zásluh, ale tím stále jen okecáváte fakt, že v Amway tady v ČR zbohatlo jen pár jednotlivců a i oni jsou oproti běžným podnikatelům zcela nevýznamní.

     • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 5.9.2022 z 16:34 | Odpovědět

      Pokud jsou sály plné tisíců lidí, nejedná se většinou o semináře pro jednu zemi, čili nesnažte se zkreslovat. Neokecávám nic, naopak Vám stále opakuji, že zbohatli ti, co si to zasloužili svou prací a svými výsledky. Vy s tou jednoduchou větou máte evidentně nějaký problém. Že by závist? Nechte na čtenářích, zda pasivní příjem pana Hassmanna budou považovat za bezvýznamný, nebo ne. Rozhodně to neposoudíte Vy, s jednou kapsou prázdnou a druhou vysypanou (v porovnání s panem Hassmannem).

     • Definujte prosím významného podnikatele. Opakujete to několikrát, takže to pro vás jistě nebude problém. A ještě vás požádám, uveďte u každého z nich výši počáteční investice kterou musel udělat (stačí řádově), aby se jeho podnikání rozjelo tak, aby byl významným podnikatelem. Časovou investici bohužel nezjistíme.

      • Z pohledu běžného podnikání je významný někdo, kdo má majetek v řádech vyšších stamilionů nebo spíše miliard, zaměstnává větší počet lidí, atd. Je to snad celkem jasné.
       A to nikdo z Amway není. I těch zhruba pět nejúspěšnějších amwayáků patří majetkově mezi min sto tisíc dalších obyvatel ČR. Jen dolarových milionářů je kolem 35 tisíc.

       Každé podnikání je o investici a mnozí začínali jako živnostníci.
       Dokonce i v tom žebříčku top miliardářů jsou lidi, kteří začínali úplně od nuly.

       • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 6.9.2022 z 17:08 | Odpovědět

        Super, takže z Vás nakonec vypadne, že volíte Babiše. Jupííí.
        Mimochodem, ve světě jsou i lidé, kteří jsou z Amway dolaroví miliardáři.

        • Ale to je ve světě a světově významní podnikatele jsou násobně bohatší než většina českých miliardářů.
         Navíc kdo jsou ti nejbohatší amwayáci? Zakladatelé a majitelé Amway, resp jejich rodiny.
         To same se ale stalo i v ČR. Opravdu hodně tu na MLM zbohatl jen jediný člověk a to ten, který vlastnil jednu konkurenční MLM společnost. A jeho nejbohatší distributoři byli oproti němu žebráci.

         • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 9.9.2022 z 20:09 | Odpovědět

          Jenže ono co si budeme povídat, ti majitelé s tím také měli nejvíc práce. Vy jako distributor máte od nich veškerý servis, máte zajištěn vývoj výrobků, výrobu, kontrolu kvality, distribuci, inovace, hlídání expirační doby, veškerá povolení k prodeji na daném trhu. Vše, co byste si jako výrobce musel dělat sám, tak máte přímo pod nosem od těch zakladatelů, kterým tak závidíte.
          Distributoři mají vše na zlatém podnose a zbývá jen udělat obrat. Rozumíme si, za co ty miliardy jsou?

          • Avatar for David David | 12.9.2022 z 12:44 |

           To jsme pořád na začátku toho a potvrzuje to, co celou dobu tvrdím: Amway je nevýznamný byznys a rozhodně se ani zdaleka nejedná o nejlepší podnikatelskou příležitost.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 12.9.2022 z 15:03 |

           Amway je tak nevýznamná, že její semináře navštěvují američtí prezidenti, učí se o ní na vysokých školách a je to největší firma ve svém oboru, která předstihla v prodejích i Avon. Ano, v porovnání s tím, co jste dokázal Vy, je skutečně bezvýznamná. Jen jste nám zapomněl jaksi sdělit, cože jste to vlastně dokázal…

          • Avatar for spitfare spitfare | 12.9.2022 z 22:46 |

           Je-li nevýznamná Amway s tržbou 8,9 mld USD, tak co má v tom případě říkat taková firma Oriflame, jejíž tržby byla v loňském roce 1,26 mld USD. 🙂
           https://dsnnewprd.wpengine.com/global-100-lists/

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 12.9.2022 z 23:21 |

           To by David musel vědět, co to Oriflame je. 😀 Takový byznys je pro Davida, investorského magnáta, pod jeho rozlišovací schopnost. Zajisté má větší firmu než je Amway, Avon i Oriflame dohromady.

          • Avatar for David David | 13.9.2022 z 12:34 |

           Opět další porce demagogie.

           V světové i českém žebříčku firem je Amway nevýznamná a nijak to neovlivňuje skutečnost, že spousta dalších firem také.
           Ty se ovšem netváří jako nejlepší podnikateslká příležitost na světě.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 13.9.2022 z 16:15 |

           Opět předvádíte stejnou debilní argumentaci (omlouvám se čtenářům, ale opravdu mě nenapadá výstižnější slovo). Osel vytrhne z kontextu jednu jedinou větu a na té staví svou rádobyargumentaci.
           Normálním čtenářům, kteří dokáží chápat věci v kontextu, je určen tento článek. Idioti jej číst nemusí.

          • Avatar for David David | 14.9.2022 z 11:54 |

           Tuhle větu opakovaně říkají top amwayáci.
           reklamujte to u nich.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 14.9.2022 z 17:04 |

           Jenže oni tu větu říkají v určitém kontextu, který normální člověk chápe. Vy evidentně ne…

       • Miliardář který začínal od nuly? Uveďte mi jednoho, který se od nuly stál miliardářem čestné. To znamená bez podrazů a janabrachismu.
        K té významnosti. Oni jsou významní i ti drobní živnostníci, ale to zcela jistě víte.
        A celkově k tomuto tématu. Porovnávat např. maloobchod s průmyslem nebo finančnictvím může buď ten, kdo chce vysílat manipulace nebo ten kdo tomu rozumí jak koza hvězdám. Nevím co z toho je horší ale zdá se mi, že se na toto hodí citát pana Wericha o nebezpečnu.

        • Třeba nejmladší selfmade milardář Bednář.
         Majetek má podobně velký, jako je obrat České Amway od doby, kdy přišla na náš trh.

         • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 12.9.2022 z 14:59 | Odpovědět

          Ještě prosím o srovnání s obratem Vaší firmy. Děkuji 😉

          • Avatar for David David | 13.9.2022 z 12:28 |

           Já netvrdím, že dělám nejlepší byznys na světě, pokud jste si neráčil všimnout.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 13.9.2022 z 16:11 |

           Aha, takže celá ta debata je o tom, že Vy jste z kontextu vytrhnul jedno slovní spojení a teď se na tom točíte? A ten článek, který vysvětluje ten kontext, jste četl, nebo jste ho jen nepochopil?

         • Dobrý příklad. Špatného použití příkladu. Poměřovat firmy z různých oborů má nulovou vypovídací hodnotu. V tomto případě umocněnou tím, že jeho podnikání je na jiném kontinentu. K té významnosti, včera jsem četl, že jedna z významných českých firem s obratem vyšších stovek milionů zaměstnávající stovky lidí (vaše definice významnosti) končí a stěhuje výrobu do zahraničí. Tolik k té významnosti. Další debatu považuji za zbytečnou, protože s každým příspěvkem víc a víc odhalujete to, co mělo být veřejnosti skryto.

          • Avatar for David David | 13.9.2022 z 12:31 |

           Co je na tom za špatný příklad?

           Je naprosto evidentní, že Amway je v konkurenci běžných firem naprosto nevýznamná a čeští amwayáci (těch pár nejbohatší jedinců), patří majetkově mezi desetitisíce českých občanů.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 13.9.2022 z 16:13 |

           Z čeho že je to evidentní??? Z toho, že jste to řekl Vy, David s velkým D? Jakýže obrat má tedy Vaše firma, ať zjistíme, zda je významná nebo ne?

          • Avatar for Milan Milan | 14.9.2022 z 2:41 |

           Pro Davida. Co je na tom příkladu špatného je uvedeno v textu. Hned v úvodu. Evidentně opravdu máte problém s pochopením čteného textu. To, že si dosazujete slova která v textech nejsou a pak na to reagujeme je třešnička na dortu. A neodpovídání na položené otázky je taky typickým rysem diskutujících vašeho typu. Takže za mne, další debata je mrhání časem.

          • Avatar for David David | 14.9.2022 z 11:28 |

           Ale amway není vyjímečná v ničem jiném. Pouze ve srovnání s podobně fungujícími firmami.
           A k tomu, jestl je Amway nejlepší byznys v MLM byznysu, jsem se nijak nevyjařoval.

           Pro admina: už poněkolikáte opakuju: nikde jsem netvrdil, že dělám nějaký mimořádný byznys nebo že moje firma je nějak významná.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 14.9.2022 z 16:02 |

           Čili když to všechno shrneme, je tady Google a pak póvl. Do póvlu podle Vás patří vše kromě Googlu, tedy i Vaše firma. Už je mi to jasnější. 😀

          • Avatar for David David | 19.9.2022 z 13:58 |

           Ano, moje firma není nijak výjimečná a nikdy jsem netvrdil opak. Narozdíl od amwayáků.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 19.9.2022 z 19:39 |

           Jistě, Vy ctihodný majiteli Bentley, majiteli průmyslového areálu, na který jste si vydělal s počátečním kapitálem do “běžného” podnikání 1000 Kč. 😀
           Ještě tu o Budulínkovi, prosím. 😀

 17. Vážení pánové,
  možná by bylo dobré, abyste odevzdali své občanské průkazy a začali sklízet plody svého zvráceného uvažování a abyste nechali lidi, ať přemýšlí sami za sebe a nechali ostatní, kteří vás budou manipulovat a balamutit v dobré víře stejně jako to děláte vy. Zajímalo by mě jestli by se vám to líbilo, vy spasitelé..

  To, že něčemu nerozumíte a jen si myslíte, to, že jste si něco přečetli a pak to ani neumíte správně interpretovat, protože vůbec nevíte, co je to práce s lidmi, a budete to opakovat neustále dokola, fakta nezmění.

  Spolupráce s Amway v roli distributora zkrátka není zaměstnání – každý, kdo do něj vstupuje, do něj vstupuje sám za sebe, nemá žádného šéfa ani povinnosti cokoliv dělat. Nemusí nakupovat, nemusí mít zákazníky, nemusí tvořit tým, takže veškerá jeho činnost záleží na něm. A když neudělá nic, nic neprodá, nikomu nepomůže vydělat a něco vybudovat, tak zkrátka nic nevydělá. Jak prosté.. Když udělá trošku a pak si dá rok pauzu, je to na něm. Takový člověk ale nemůže nic velkého vydělat. Když nemaká, resp. nic nevytvoří, nemůže z toho profitovat. Možná to tak funguje u vás a vaši nadřízení jen nemají čas zkontrolovat, že nic neděláte a proto vám možná vaše firma dál platí peníze za nic, protože si to třeba dokážete nějak okecat.

  Amway platí za odvedenou práci, kterou měří obratem. Neplatí za kecy, registrace, sliby, nářky, neplatí za kdyby ani za rybníky. Platí prostě za body. Body = obrat. A 35% z toho, co utrží, rozděluje za reklamu – tedy dle toho jaký kdo vytvořil obrat do obchodní struktury, která firmě zajišťuje odbyt – neplatí televizi, media, noviny, asociálním sítím atd. pouze distributorům. Více prodiskutujte se svým upline. Pokud nejste v byznysu, je vám po tom kulové. Jsme otevření a Amway razí politiku otevřených dveří. Přijít může kdokoliv a člověk sám rozhodne jestli bude něco dělat nebo ne.

  Pokud někdo prodá 1x LOC, nemůže vydělávat 10 000,- měsíčně, i kdyby byl zaregistrován 100 let. Protože hodnota jeho odvedené práce je 255,- včetně DPH, Chápete? To není jako když sedíte ve své práci nebo na úřadě jako státní zaměstnanec, který jen dělá že dělá, nebo eurosocilista v evropském parlamentu, který má plat za pindání nesmyslů, nebo spíše za přikyvování.. chápete ten rozdíl?

  odvedete práci – zákazníkovi přinesete hodnotu v podobě produktu/služby, zákazník je spokojený, zaplatí. Pokud není spokojený může uplatnit 100% záruku spokojenosti. Toto je jediný způsob jak se dají vydělávat peníze. Že někomu jinému poskytnete výrobek nebo službu, kterou on chce nebo potřebuje. Tečka.

  Já letos oslavím 14. výročí od registrace v Amway! Bohužel jsem se často nechal zlákat jinými, na oko zajímavými, příležitostmi, podnikal jsem s kamarády, musím říct, že to taky něco stálo, pak akcie a jiné podniky atd.

  Díky školícímu systému, seminářům, knihám a spoustě nahrávek jsem se postupně vypracoval na pozici ředitele (letos oslavím 10 let) a dnes mám i svoji firmu, zaměstnance, dph a ty blbosti okolo. No a letos konečně začínám s prvními malými krůčky v Amway, podařilo se s minimálním usilím dosáhnout po x letech nečinnosti nové úrovně a ve spolupráci s uplinem začínáme!

  Proč ředitel firmy a dokonce majitel své firmy (to je můj první vedlejšák) ještě musí dělat amway? Nemusím. Nepotřebuji. Proč to teda dělám? Jednoduché. Za více než 60 let firma Amway vyrostla o pár miliard USD, bohužel bez mého přičinění, moje odměna za to tedy je po zásluze minimální. Přispěl jsem totiž jen minimálními obraty okolo 100b, v posledních letech okolo 200-300 b/měsíčně. Mají skvělé výrobky, se kterými mám mnohaletou zkušenost. Proč ještě? Protože abych mohl dělat amway byznys stačí hoďka až dvě denně. Ta práce je naprostá pohoda a zábava. Pracujete.. teda spíš si jen povídáte s lidmi, které máte rádi. Nechci moc říkat, že je to práce, protože práce – makat znamená v mém slovníku trochu něco jiného. Tohle je sranda.

  Zkuste to v kterémkoliv jiném podnikání na pár let přestat dělat nebo si dát jen tak pauzu a dělat třeba něco jiného atd. Zajímalo by mě, jak by vás platili, kdybyste udělali ekvivalent toho, co já v posledních letech v Amway.

  Existuje spousta příležitostí, ale žádná podobná s podobnými atributy, jako má Amway, tedy nulovým rizikem a podobným potenciálem se tedy moc za ty roky neukázaly. Spousta podvodů, ruzných binárů, letadel, shitcoinů, nesmyslů jako většina tokenů, blbin apod. Zdravím Tomáše z cairos… dlouho se nám tu neozval. Asi bručí..

  Je evidentní, že o podnikání nemáte nejmenší tušení a vůbec jste nepochopili princip MLM. Založte si firmu, zkuste něco vymyslet, uskutečnit, někoho zaměstnat a hodně si pohlídejte, abyste vůbec měli na odvody, vážení pánové. Pak něco někomu raďte…

  Bohužel/bohudík ne každý to pochopí a jediné negativum, které jsem na amway za ty roky našel, a za to vlastně nemůže amway, ale lidé, prostě ne každý to pochopí a že pracovat s blbcem nemá smysl. To je to jediné, co vás na tom může občas nebavit. Důležité je si to včas uvědomit, podat ruku, popřát hodně štěstí a jít rychle dál. Bohužel toto se netýká pouze Amway, ale to platí globálně. Jakmile totiž budete cokoliv budovat, budete potřebovat lidi a budete narážet na blbce viz tato debata příspěvky Davida, Vládi, Tomáše a dalších expertů, kteří ani nechápou rozdíl mezi “někde jsem něco slyšel” a “garantujeme že” a budou vám dokola papouškovat, že …. bláboly. Bohudík, tyto stránky jsou od toho, aby zde byla fakta a najdete zde i fakta, která se nelíbí všem. Pravda totiž někdy bolí. Ale je podmínkou doložení, důkaz – na bláboly kašleme.

  Ale zpět v věci, je to práce s lidmi.
  Lidi nikde nedělají na 100% to, co mají dělat. Bohužel spousta lidí je nespolehlivých, nepřijdou do práce, resp. pošlou CV, následně neberou telefon, nezavolají zpět, ti co se domluví na pohovor, přijde polovina, druhá polovina se ani neomluví, a polovina z těch které přijmete a podepíšete s nimi pracovní smlouvu na nástup nedorazí = toto jsou moje zkušenosti se zaměstnáváním lidí za posledních 10 let. Vzorek více než 1100 zaměstnanců, jednoduše si tedy můžete spočítat, s kolika lidmi jsem již musel uskutečnit pracovní pohovor, resp. kolik pohovorů domluvil… Chyba, že jsem jim všem neukázal Amway. Možná by mi dnes někteří smaragdi nosili taštičku na semináři.. Škoda. Čas nevrátím, ale stále jsem mladší než byli zakladatelé Awmay když začínali, takže pokud se mi nic zásadního nestane, mám stále čas byznys vybudovat.

  Pokud jste normální, očekáváte, že co se řekne, to platí, a splníte, co jste řekli, tak uvidíte, že je vše férové, firma platí včas a platí za odvedenou práci – za vybudovaný obrat. Spolupracuji s více firmami a lidmi mimo Amway a musím říct, že Amway platí za 14 let nejspolehlivěji a většinou jako první. Firma je zkrátka poctivá, funguje léta, dělá obrovské obraty, generuje 50 000 nových 21% každý rok. Už to samotné by mělo stačit jako důkaz, že to funguje. Nikdo na světě nemá lepší důkaz. A klidně vás mohu seznámit osobně s novými 21%, platinami, rubíny, smaragdy, protože za poslední dva roky máme ve skupině nové zakladatelské platiny, nové rubíny, smaragda, teď bude zakladatelský smaragd, nové 21%, které tam jsou dokonce o x let méně než já, nezáleží tedy, kdy se zapojíte, ale jakou práci odvedete.

  Protože jak by tedy jinak bylo možné, že minulý měsíc u nás byla nová 21%? A před ním nový smaragd… atd? Po x letech na českém trhu? je to jednoduché – začali makat. To je vše.

  Pokud se nebojíte máknout, tak tady to má smysl. Pro porovnání – abych si zvýšil příjem na pozici ředitele o 10 000 musím ve svém zaměstnání přivést 10 nových lidí, kteří budou každý den produkovat základní výsledky. Tzn. je potřeba, aby mi přišlo přibližně 100 životopisů – inzerce Jobs, kampaně na asociálních sítích nejsou zadarmo, ale jinak to nejde(chcete vědět, kolik to stojí?), jak jsem psal výše – polovina nezvedne telefon, takže domluvíte reálně 50 pohovorů, 25 přijde, za předpokladu, že budou všichni (:-D 😀 :-D) dobří, reálně vám nastoupí cca 10-12 lidí a teď to začne – začnete je školit, investovat do nich čas a jim se nechce makat. (a to máme nejvyšší výdělky v oblasti a v oboru, spoustu benefitů, přestávek, bonusů za ty roky velmi dobře vypracovaný adaptační systém atd.) a přesto si práce neváží a dělají jen minimálně a pak vám nechodí do práce.

  A teď si ukážeme jak je to v Amway. Máte kompletně připravený eshop, výrobu, legislativu, logistiku, dopravní firmu, záruky od firmy, celou infrastrukturu, webovky, neřešíte žádné registrace na zdravotní pojišťovně, OSSZ, finančák, datové schránky, DPH, zaměstnance, odvody, daně, nepotřebujete žádné prostory, platit někde nájem, elektriku, vodu, služby, úklid, účetní prostě nic. Jen se zaregistrujete jako do kteréhokoliv jiného eshopu, pokud si nakoupíte to, co domů potřebujete tak máte registraci zdarma! Nemáte žádné povinnosti – tedy chovat se slušně, nelhat, neříkat lidem nesmysly o výrobcích – prostě dodržovat etický kodex. takže se zaregistrujete, vyzkoušíte si výrobky, pokud se vám líbí a chcete pracovat, máte jistě ve své sponzorské linii spoustu lidí co to umí a rádi vám pomohou.

  Za těch posledních 14 let narostlo portfolio výrobků tak, že jen na nákupech domů, co potřebujeme – kafe, těstoviny, čaj, telefonování, drogerie, kosmetika, vitamíny… nemluvě o datartu, polaru… prakticky na osobní spotřebě nejdeme pod 150 bodů. Minulý měsíc osobně 650b – máme pár zákazníků a sami používáme výrobky – mám s nimi 14 let zkušeností a ať si říká kdo chce co chce, lepší zkrátka na našem trhu rozhodně nenajdete.

  Stačí si jen pár týdnů čistit zuby Glisterem a pak když náhodou někde na firemní akci zapomenete zubní pastu a půjčíte si od kolegy třeba signal nebo colgate, tak každý kdo jen trochu vnímá má pocit nedobře vyčištěných zubů a jakoby pocit písku na zubech.. brrr.. prací prášky, přípravky na čištění, nebo na nádobí… šampony… strašný rozdíl v kvalitě a taky v ceně.

  Hodně to poznáte, když budete mít třeba mimčo.

  Opravdu nechápu, jak perou mamky bez předpíráku a bez SA8… to si nedovedu představit. Vyperete všechno, perfektně, za pár kaček a malá krabička prášku dávno bez fosfátů a různých sajrajtů, které používá nebo používala rádoby konkurence. Pereme ve třech s miminem 3-4 pračky týdně. 3kg SA8 máme cca na 7 měsíců. Zkuste to s Arielem… a to nemluvím o tom, že ta krabička je celkem dost malá v porovnání s obřím pytlem konkurenčního prášku.

  Když potřebuji výrobku mnohem méně díky koncentraci a funguje skvěle, tak prostě díky správnému dávkování ušetříte a to nemluvíme o ekologii. Nemusíme koupit a vyhodit 18 lahví saponátu na nádobí, ale máme jednu na ředění a jednu s koncentrátem, takže jednou za rok vyhodím jednu láhev z velmi snadno recyklovatelného materiálu, navíc láhev je vyráběná s použitím energie z obnovitelných zdrojů – který výrobce je opravdu ekologičtější??? Saponát z kokosového oleje, s aloe, bilogicky odbouratelný, snadno rozpustný ve vodě, bez fosfátů atd.

  Mimochodem s pár spokojenými zákazniky máte nejrychleji a nejjednodušeji vydělané peníze, které vám pokryjí náklady na základní provoz – telefon, tužka, papír, nahrávky, knížka, lístek na seminář, (kdo si myslí, že se v dnešním světě obejde bez vzdělávacího systému, pravděpodobně ani neví, že ve svém byznysu brzo skončí) a to se bavíme o tom, že školící systém je skoro zadarmo. 350 za lístek? To je výsměch. Měli jsme rok spolupráci s psychology ve druhé firmě. Řekněme, že by za to, co to stálo, byl velmi pěkný slušný nový automobil. Slušným automobilem nemyslím značky jako VW,Audi,Škoda, Volvo, atd. to jsou auta. Myslím Automobil. Přínosné to podle mě bylo, ale jaksi to není moc nikde poznat a nedá se to změřit :-D. A to nemluvím kolik stojí “motivační speakeři, které si zveme na firemní akce 2x ročně..

  Prodej zákazníkům u mě vypadá běžně takto – nemohl byste mi prosím objednat x a x a x? Jasně, bude to v pátek, stavíte se pro to a nebo vám to mohu přivést v pátek odpoledne? to je opravdu dřina…a cink cink šup už vám to trochu začíná docházet?

  A jak budovat síť? prosím žádné nahánění, otravování známých atd. V žádném případě. Spolupracujte se svým upline ve sponzorské linii a on vám s tím pomůže. Zdarma. Až vám pomůže vydělat, tak pak vydělá i on. Komunikujte a ptejte se lidí, jestli hledají příležitost. Z vlastní zkušenosti musím přiznat, že dnes lidi hledají příležitosti celkem hodně. Ptejte se, jestli by se jim hodily peníze navíc a POUZE A VÝLUČNĚ těm, kteří hledají, tak s těmi si sedněte a nechte je, ať si příležitost posoudí sami. Jejich rozhodnutí respektujte.

  Kdo pochopí a chce, tak ho napojíte. Kdo nechce, respektujte jejich rozhodnutí. Pokud budou chtít, můžou být zákazníky. Pokud ne tak ne, respektujte jejich rozhodnutí a přejte jim úspěch jinde. Uvidíte, že budou stejně zvědaví a časem se vás budou ptát, co ten váš byznys. S těmi, co chtějí, tak pracujte dál a pomozte jim. To je vše.

  Starejte se o svoje zákazníky, používejte výrobky, sdílejte příležitost (není myšleno tak, že budete inzerovat výrobky a příležitost na asociálních sítích, to v žádném případě) – bylo myšleno tak že těm, co hledají, to ukazujte. Je potřeba to ukazovat často, aby to mohlo fungovat je třeba odvést určité množství práce. ne každý, kdo se zaregistruje, něco dělá. Takže dál pracujte se zákazníky a s těmi, co chtějí pracovat, a rozšiřujte.

  Spolupracujte s upline a nechte si pomoct a poradit. Napojte se na někoho, kdo to umí, kdo to vybudoval. Na někoho kdo má prokazatelné výsledky. Neraďte se s někým, kdo tomu nerozumí. Ten kdo tomu rozumí, tak v tom vydělává. Jednoduché.

  Taky se nebudete radit o operaci srdce vaší dcery se sousedem instalatérem, že? Najdete si špičkového dětského internistu.

  Nebo třeba fotbal. Spousta lidí na to kouká, spousta lidí to hraje, ale kolik jich skutečně vydělává velké peníze? to jsou hodně malé zlomky, že? Proč? protože to chce talent, dřinu, talent, dřinu a kliku. Ale najdete spoustu chytráků, kteří budou hodnotit jak to a ono. Takže fotbal nefunguje?

  Proč střední školu nedokončí 100% studentů? jsou špatné školy?
  Proč většina prváků nedokončí VŠ? Jsou špatné VŠ?

  protože to chce talent, dřinu, talent, dřinu a kliku. Ale najdete spoustu chytráků, kteří budou hodnotit jak to a ono. TAKŽE TO NEJDE? NEFUNGUJE TO?

  PROČ JE VĚTŠINA LIDÍ NEÚSPĚŠNÁ A VYDĚLÁVAJÍ MINIMUM PENĚZ? Protože je nepohodlné na sobě makat, přiznat si svoje chyby a makat na sobě. Stojí to dřinu, čas. Lehnout si na gauč a kritizovat je snazší.

  Bohužel ten život bez sebereflexe a posunu mi připadá mnohem horší, proto jsem se v 19 letech rozhodl pro tu druhou stranu. Žádný můj spolužák se nemá tak jako já. nemachruju a opovrhuji tím, ale proč to tak je? Přečtěte si znovu řádky výše. Lidem se moc nechce makat.

  Hledáme ty, co chtějí, nebojte se, je jich dost a každý den se rodí noví lidé..

  V amway potřebujete co? ochotu se něco naučit, pracovat. Vytrvat, kontrolovat směr, jakým jdete, a nechat si poradit a pomoct. Potřebujete speciální talent? Ne. Mladý Pán, který byl minulý měsíc oceněný za novou 21% má obrovskou trému před lidmi, chvěl se mu hlas i kolena, když mluvil a taky to dokázal vybudovat. Je tedy potřeba být skvělý speaker? Ne. a přitom je to velkej borec, kulturista, podnikatel. Frajer – šel dál i přes to, že je to hodně za hranicí jeho komfortní zóny! Má můj velký respekt. Pro mě toto totiž není takový problém.

  Každý má nějaký názor. Názor nic nestojí. není potřeba odvést žádnou práci pro získání názoru, vynaložit žádné peníze na to, aby mohl mít někdo názor. Každý má nějaký. Názor je jako nos. Někdo má velký, někdo malý, někdo špinavý…

  Hejt najdete na každou firmu. Když budete hledat, tak hejt najdete na každou profesi a vsadil bych se, že na každý produkt na světě. Proč? Protože málo kdo si umí říct – nerozumím tomu. Podělal jsem to. neudělal jsem vše, co bylo potřeba a to platí na všech stranách – mohl být nekvalitní produkt, zmetek, někdo mohl špatně odkomunikovat reklamaci, nebo třeba zákazník ani nereklamoval a nebo produkt použil špatně atd..

  Úspěch je velmi jednoduchý. Buď uděláte VŠE, co je potřeba, a nebo ne. Nic mezi tím není. Prostě je třeba vytrvat, budovat, konzultovat poučit se a postupně to rozjet. v momentě, kdy to budete dělat aspoň trochu dobře aspoň na 60-70%, začne to přinášet výsledky. Do té doby to není vidět a je třeba vybudovat jak se dnes říká “skills”. Tento zákon platí VŠUDE, UNIVERZÁLNĚ – ať už se budete učit chodit, jezdit na kole, podnikat, jít do nové práce nebo spáchat sebevraždu. Pokud neuděláte vše, co je potřeba, tak se to prostě nepovede. Tečka. Proč se to neučí? Protože by pak nebylo dost ovcí. Beeee… Kdo platí nejvíc daní? zaměstnanci. Pak bychom nemohli tak snadno krást na úrovni obce, města, okresu, kraje, státu, EU… no a taky by neměl kdo umývat auta, dělat u policie, nebyli by lékaři… výroba, takže je dobře, že Amway nedělají všichni a nikdy to ani všichni dělat nebudou, protože ne každej to pochopí… chápete? Potřebujeme lékaře, potřebujeme výrobu, potřebujeme jiná odvětví. Bez toho by se naše společnost zhroutila a nežili bychom si tak krásně, jak si žijeme.. Kdo to pochopí, má šanci, kdo ne, třeba bude dobrý v něčem jiném. Každý je na něco dobrý a všichni jsou potřeba.

  Nečekal jsem, že se tak rozepíšu, komentář by se dal také přiřadit pod článek “Vaše zkušenosti s Amway”

  • Napsal jste krásný elaborát, ale opět jen zdlouhavě okecáváte fakt, že díky Amway v ČR zbohatlo jen pár jednotlivců a i ti jsou z celkového pohledu oproti běžným podnikatelům naprosto nevýznamní.

   “A jak budovat síť? prosím žádné nahánění, otravování známých atd. V žádném případě. Spolupracujte se svým upline ve sponzorské linii a on vám s tím pomůže. ”
   Napsat si seznam všech známých a ty oslovit, doporučují snad na každé Amway akci, každý si to může poslechnout i na nahrávkách od Hassmana. Je to ostatně celkem logické. Koho by měl jinak člověk oslovit? Volat náhodným lidem?

   Celkově je vás příběh dost zvláštní. Máte firmu se zaměstnanci, ale zároveň jste ještě někde zaměstnaný??
   Jako generální ředitel vybíráte lidi na zjevně nekvalifikované pozice? (“ti co se domluví na pohovor, přijde polovina, druhá polovina se ani neomluví, a polovina z těch které přijmete a podepíšete s nimi pracovní smlouvu na nástup nedorazí”)
   Vypadá to celé podivně a značně nevěrohodně.

   • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 5.9.2022 z 16:36 | Odpovědět

    A Vy neustále opakujete ty samé nesmysly, které jste si založil na komunistické ideologii, že všichni, kdo podepíší registraci v Amway by měli dostávat alespoň minimální mzdu (asi za to, že prokázali, že se umí podepsat). Jenže, milý zlatý, takto provizní systémy nefungují.

    • To jsem nikde nepsal, tak mě raději pěkně po okamurovsku zcenzurujte.

     • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 6.9.2022 z 17:27 | Odpovědět

      Napsal jste:
      “Srovnávám to s minimální mzdou”
      “protože i s hodinami, které ACZ uvádí, ohodnocenými minimální mzdou”
      “drtivá většina ohodnocena za svou práci hluboko pod minimální mzdou”

      Já Vám jasně napsal, že drtivá většina těch lidí NEDĚLÁ, nebo dělá tak málo, že si za to nezaslouží ani minimální mzdu. Vaše věta implikuje (viz ta poslední), že by si ji zasloužili.
      Takže jste to NAPSAL a tuhle idiotskou premisu jedete pořád dokola jako kolovrátek!
      BTW: Cenzura by byla, kdybych Vám smazal i to Vaše původní tvrzení. To já Vám tu ale nechám. Jen Vás nenechám zaplevelit další diskuzi stejnými žvásty, které už Vám tu byly vyvráceny.
      Takže se naučte diskutovat nebo si nestěžujte. Argument jste přednesl, byl Vám vyvrácen. Řešení není ho opakovat znovu donekonečna a doufat, že se opakovaná lež stane pravdou. Chápeme?

      Pokud chcete diskutovat o tom, co napsal ACZ, nejprve si od něj vyžádejte zdroj, abychom se mohli ujistit, co v tom průzkumu znamená pojem “aktivní”. Ono se také může ukázat, že je to počet lidí, kteří si jen v určitém období nakoupili a ta jejich “aktivita” je, že seděli u počítače a sázeli zboží do košíku.

      Méně než 10 hodin týdně znamená cokoliv od nuly (včetně) do 10 (přičemž 10 tam nepatří). Jinými slovy to znamená méně než 2 hodiny denně, pokud uvažujeme 5 pracovních dnů v týdnu. 1 hodina týdně znamená 12 minut denně! Při minimální mzdě 16200 Kč by to znamenalo cca 4050 Kč/h. Nepředpokládám, že byste byl tak blbý a takovým lidem platil minimální mzdu, ale pokud ano, věřím, že by tu výrazně ubylo bezdomovců, tak směle do toho! Možná by se Vám povedlo přetáhnout i pracovníky bank, kteří dnes chudáci vydělávají řádově méně peněz a kterým byste zřejmě u Vás platil při plném úvazku cca 648 000 Kč/m.

      Prostě se smiřte s tím, že Amway platí podle zásluh, ne podle toho, jak Vaše eurosocialisticko-komunistické myšlení píská. A vzhledem k tomu, že spousta z těch, kdo nemají výsledky, setrvávají jako registrovaní členové, je myslím nasnadě, že usoudili, že jejich odměna je přesně taková, jako odpovídá jejich zásluhám.

      Spíše mi prozraďte, proč jste vlastně na této diskuzi. Protože jestli něco opravdu nechápu, je, když někdo Amway věnuje tolik času, co Vy, a nemá z toho ani halíř. To je něco, nad čím mi opravdu zůstává rozum stát. Asi máte času na rozdávání… 😀 Nebo Vás snad platí konkurence minimální mzdou? 😉

      • Proboha, je snad evidentní, že myslím minimální hodinovou mzdu a ne minimální měsíční mzdu za každou hodinu práce.
       “půlka pracuje jen hodinu týdně a druhá půlka jen 10 hodin, tak to při minimální mzdě vyjde celkem na 83 000 000,- Kč.”

       Ted jsme si to tedy ujasnili a znovu se zamyslete nad tím, co ACZ napsal.

       Já mám času dost, narozdíl od vás mám skutečně pasivní příjem, tak si snad mohu trochu zadebatovat nebo ne?

       • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 8.9.2022 z 16:49 | Odpovědět

        Fascinuje mě, odkud víte, jaký mám já příjem. Nevíte o mně naprosto nic, přesto “víte”, že nemám pasivní příjem. 😀
        Vzhledem k tomu, jak dlouho Vám trvalo, než Vám došlo, že já se bavím o minimální měsíční mzdě, přestože jsem tento pojem několikrát zmínil, jste asi hodně natvrdlý.
        Jinak, já mám času také dost, takže směle do další debaty, aspoň tyto stránky budou žít. 😀
        Jen jsem chtěl ukázat, že jestli někdo opravdu prodělává na Amway, tak jsou to lidi, kteří se ji snaží pomlouvat. 😀
        Logicky mi tedy nedává moc smysl, proč se pozastavují nad výdělky ostatních, když sami za ty hodiny, které tráví na Internetu s Amway, nemají vůbec nic. 😀

        • Já jsem natvrdlý, protože mi hned nedošlo, že člověk s vaším vzděláním, nezvládá (nebo nechce zvládnout) matematiku ZŠ a vykrucuje se jako naprostý ubožák, když jednoduchý výpočet jasně vyvrací tvrzení jeho amwayáckého kolegy?

         Tak napište, jaký máte pasivní příjem?
         Bydlíte ve vile a jezdíte v S-classe? Nemusíte chodit do práce? Nebo o tom jen sníte, když vám to povídá Hassman na semináři.

         • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 12.9.2022 z 15:29 | Odpovědět

          Abyste mohl to tvrzení mého kolegy vyvrátit, musel byste mít k dispozici definici slova “dělat”. Tu nemáte, jen si neustále snažíte něco cucat z prstu a vůbec Vám nedochází, že Vy jste ten POSLEDNÍ, kdo může hodnotit to, jestli daný člověk dostává nebo nedostává zaplaceno podle svých zásluh. To můžou posoudit pouze ti lidé, kterých se to týká. O Vaše eurosocialistické cítění tu nikdo nestojí. Běžte se realizovat do Severní Koreje.

          O mém vzdělání toho víte ještě méně než o Amway, takže nevím, z čeho vycházíte. Opět ze svého ožužlaného palce? Nevím, proč Vám leží tolik v žaludku moje osoba. Asi je to tím, že Vás štvou tyhle stránky. To je dobře, je vidět, že já i celý tým Amway-Fakta děláme svou práci dobře. 😀

          A jinak, moje doporučení stále platí. Pokud chcete pochopit, kde jste udělal ve svých výpočtech chybu, tak se vraťte do školy a toho, koho budete mít na statistiku, se zeptejte, jaký je rozdíl mezi symetrickým a asymetrickým rozdělením a jaké chyby se dopustíte, když jako charakteristiku asymetrického rozdělení zvolíte takovou veličinu, jako je aritmetický průměr. Třeba to pochopíte od něj/ní. Moje schopnosti vysvětlit Vám to, jsou asi už u konce. To víte, ne každý podnikatel, který o sobě na Internetu tvrdí, že má pasivní příjem, je Einstein, aby pochopil můj výklad…

          Vaše primitivní rozbory účetních závěrek dokáže vyvrátit každý, kdo absolvoval jen základy statistiky. Nemusí ani umět testování hypotéz, stačí jen úplně základní definice. Pokud stále nechápete, je mi líto, ale nic s tím neudělám. Co nezvládli profesoři na Vaší škole, nehodlám dohánět já. Je mi Vás jen líto. Jestli opravdu máte nějaký pasivní příjem (o čemž silně pochybuji), tak si ho prosím Vás nechte a raději se k ničemu nevyjadřujte. Buďte rád, že s Vašimi ubohými znalostmi jste na něj dosáhl a raději mlčte, ať se zbytečně neztrapňujete. Jako ten člověk, který dělá viceprezidenta jedné společnosti, bere 400 tisíc USD ročně a přiznává, že je tam zaměstnaný jen proto, že vedení té firmy ještě nepřišlo na to, že ho nepotřebují.

          Ve Vašem případě totiž platí ono slavné přísloví: “Mluviti stříbro, mlčeti zlato (ve Vašem případě spíš kalifornium nebo antihmota).”

          Váš problém je v tom, že jste přesvědčen, že jste cosi vyvrátil, jenže ono to tak není. Vy jste vycházel z toho, že věta “nebo také třeba jenom hodinu týdně” znamená “nejméně 1 hodinu týdně”. NE. NEZNAMENÁ. JE TO JEN PŘÍKLAD. Klidně bych místo toho mohl napsat “nebo také třeba jenom 1 sekundu týdně”. To, že neumíte česky, není náš problém. Jasné? Opět – šup šup zpátky do školy. Ale to už se opakuji…

          • Avatar for David David | 13.9.2022 z 12:28 |

           Slovičkaříte.
           ACZ jasně napsal, že ty lidi nějaký čas pracují.
           A pokud by za ten čas měli dostat jen ubohou stovku na hodinu, což je minimální hodinová mzda, tak to sežere prakticky veškteré provize.

           A co jsem špatně vyčetl z auditované účetní uzávěrky?
           Je snad obrat mnohem vyšší a vyplacené provize taky???

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 13.9.2022 z 16:10 |

           Vyčetl jste z ní špatně počet lidí, kteří dělají minutu denně.
           Nikdo tu neslovíčkaří. Vy si jen proměnné, které potřebujete a neznáte je, cucáte z prstu. A pak z těch hausnumer produkujete jednu zhovadilost za druhou.

          • Avatar for David David | 14.9.2022 z 11:56 |

           Ale vám to nevyjde, i kdyby to byla minuta denně a těch “10 a více hodin” jen deset hodin.
           Tak o co se tu snažíte?
           Raději mě zablokujte, at se ještě více neztrapníte.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 14.9.2022 z 16:58 |

           Viz moje předešlé odpovědi ohledně definice aktivity. Na to jste nereagoval, pouze hloupě plácáte neustále to samé. Takže jste je buď nečetl, nebo nerozumíte psanému textu.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 14.9.2022 z 23:47 |

           Ach jo, tak znovu, polopatě:
           Přistupme na tu Vaši stupidní utkvělou představu, že každý Amwayák, který dělá minutu denně si zaslouží minimální mzdu.
           Minuta denně pro 1500 distributorů při 100 Kč/h by dělala ročně: 1500*365/60*100 = 912.500 Kč ročně
           10 h týdně pro dalších 1500-120 distributorů při 100 Kč/h by dělalo: 10*(1500-120)*52*100 = 71.760.000 Kč ročně
           Z poslední účetní závěrky vyplývá, že bylo vyplaceno 165,638 milionů na odměnách.
           Poté, co všichni nemakačenkové uvedení výše dostanou minimální mzdu dle Vašich evropskounionistických představ, zbyde 92.965.500 Kč. Pokud by si tyto peníze rozdělilo těch 120 lidí, kteří pracují 40 h týdně, pak těchto 120 lidí dostane v průměru 774.712,5 Kč ročně. Ovšem opět platí, že někdo dostane podstatně více, a někdo podstatně méně, asi tak, jako je to u průměrné mzdy, na kterou cca 2/3 lidí nedosáhnou.
           Máte s touto částkou nějaký problém?

          • Avatar for David David | 19.9.2022 z 14:11 |

           Krásná demagogie.
           V těch 165 mil je ovšem zahrnuto i Slovensko a je to za rok 2020. V loňskem roce to bylo jen 146 milionů a to dle účetní uzávěrky došlo k nárustu počtu VPA ze 19 382 v ČR a 7 361 na Slovensku (rok 2020) na 27 085 v ČR a 8 769 na Slovensku (rok 2021).

           ACZ to počítal v době, kdy ČR byla samostatně a dělilo se tu asi 80 mil Kč ročně. Psal to před více než deseti lety.
           I s tou vaší minutou a stovkou za hodinu zbyde pár milionů pro Hassmana a osotní jsou žebráci.
           Blbé, co?
           auditovaná účetní uzávěrka – ta se blbě okecává.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 19.9.2022 z 19:52 |

           Já už asi vím, kde se stala chyba. Vy žijete v domnění, že těch cca 27 tisíc lidí jsou všichni podnikatelé, kteří mají dostávat výplatu na účet. Nějak jste pozapomněl na spousty M+, kteří si registraci pořídili kvůli tomu, že si chtěli nejdřív zkusit budovat skupinu a kteří si své odměny vybírají ve slevách na zboží.
           Vaše komentáře mě jen utvrzují v tom, že o Amway máte informace z agentury Jedna paní povídala.
           Mimochodem, nikdo žádnou auditovanou účetní závěrku nerozporuje. Pouze rozporuji Vaše chybné závěry, ke kterým jste došel na základě mylných předpokladů. Znovu opakuji, že lidé dostávají zaplaceno podle předem jasného transparentního systému, který je jim prezentován. Pokud se rozhodli, že setrvají, pak to asi nebude kvůli tomu, že by byli nespokojeni s odměnou, kterou dostávají. Zjevně tedy považují svou odměnu za adekvátní vynaloženému úsilí a nepotřebují Vás, abyste jim “objasnil”, že vlastně pracují, když nepracují. Co je na tom tak těžkého pochopit, opravdu nevím.
           Tímto debatu s Vámi končím. Beztak Vám nejde o nic jiného než o provokace.

   • 😀 😀 😀 Davide, je vidět, že jste úplně mimo realitu. Je vidět, že nepodnikáte, nezaměstnáváte lidi.. tak tím pádem nevíte jaké to je. Obsazujeme pozice, na kterých není potřebná vysoká míra kvalifikace co jde ruku v ruce právě s těmi čísly, které jsem uváděl.

    Prý že furt něco okecáváme? Davide – každý podle zásluh. Proč většina lidi nedostuduje? Proč není většina Čechů finančně za vodou? Kdopak za to asi může???

    Pracuji ve vlastní firmě, ale to vám zřejmě uniklo.. 😀

    Jak jsem psal výše – jediné co je někdy opravdu těžké na práci s lidma je pracovat s tím kdo nechce a nebo je dement. S dementy to je fakt těžký … 😀

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 11.9.2022 z 8:38 | Odpovědět

     Já bych spíš řekl, že David nechápe, jak někdo může mít firmu a pracovat. 😀 Vždyť, ON, David s velkým D, by se k něčemu tak sprostému jako PRÁCE nesnížil, kdyby měl firmu. 😀
     I ten jeho vybájený pasivní příjem, který údajně má, mu spadl do klína sám. Zřejmě David Kellner. Nebo rovnou David Gates, co se ve volných chvílích učí česky na internetových diskuzích? 😀

     • Fascinuje mě, co všechno si dokážete vymyslet. Nechcete zkusit politiku?
      Založit si něco jako SPD?

      Kde jsem psal, že nechápu, jak někdo může mít firmu a pracovat?

      • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 12.9.2022 z 15:25 | Odpovědět

       To jsme na tom podobně. Vy si taky vymýšlíte nesmysly a píšete je sem. 😀

       • Ptám se, kde jsem psal, že nechápu, jak někdo může mít firmu a pracovat?
        Nikde, takže jste si to vymyslel.

        • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 13.9.2022 z 16:08 | Odpovědět

         Napsal jsem: “Já bych spíš řekl, že David nechápe, jak někdo může mít firmu a pracovat.”
         V tomto kontextu se tedy jedná o vyjádření mého názoru a ten mám právo a Vaše eurosocialistické myšlení mě ho nezbaví, ani kdybyste se stavěl na hlavu. A k tomu názoru jsem došel na základě Vašich tupých komentářů. Stačí takto?

    • Právě že podnikám a proto vidím, jaká to je blbost.

     Nerozporuju vaše statistiky, naopak jsem z nich vyvodil, že zaměstnáváte nějaké nekvalifikované pracovníky a pak by bylo opravdu hodně podivné, aby je vybíral sám generální ředitel firmy.

     Raději si přečtěte, co jste sám napsal. Už se do těch výmyslů zamotáváte.

     “Proč ředitel firmy a dokonce majitel své firmy (to je můj první vedlejšák) ještě musí dělat amway?”

     “jsem se postupně vypracoval na pozici ředitele (letos oslavím 10 let) a dnes mám i svoji firmu, zaměstnance, dph a ty blbosti okolo.”

     “abych si zvýšil příjem na pozici ředitele o 10 000 musím ve svém zaměstnání přivést 10 nových lidí, kteří budou každý den produkovat základní výsledky”

     • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 12.9.2022 z 15:24 | Odpovědět

      Než Petr odpoví, tak se zeptám já, v čem vidíte ono údajné zamotávání se. Sice jste se snažil citovat, ale já v tom žádné zamotání nevidím.
      Mimochodem, jistě nám prozradíte, v čem podnikáte…

     • V čem jste se zamotal? Je to prosté jak kolumbovo vejce. Podnik, který vedu není multimilardová korporace s nadnárodním přesahem. Prostě zaměstnávám okolo 50 lidí, minulý měsíc 57, není to příliš kvalifikovaná práce a pracuji jako majitel/ředitel, HR, IT, účetní, školitel, nákupčí a už několikrát jako stavební dozor. Tak to zkrátka v malých podnicích bývá – jeden musí být multifunkční. No a postupně rostete, nabíráte nové lidi a postupně činnosti delegujete. Nikdo nejsme superman a nikdy nevíme, kdy nebudeme moci přijít, takže postupně ruku v ruce s rozvojem firmy se činnosti delegují. V čem jste se ztratil?

      K tomu začínáme budovat Amway byznys. Víte proč? Protože je mnohem jednodušší dělat Amway. Stojí to cca hodinu denně zavolat pár lidem, zjistit, jestli bych jim mohl nějak pomoci a pokud ano a budou se chtít zapojit, tak jim rád pomohu se startem, rozvojem, seberozvojem, aby si sami dokázali rozvíjet svůj obchod. Telefon stejně mám a budu mít – neplatím ho kvůli Amway. Internet doma stejně máme a mít budeme, není kvůli Amway a představte si, že se doma myjeme, jíme, … a neděláme to proto že existuje Amway, ale protože musíme jíst atd.

      A nemusíme řešit žádné zaměstnance, neschopenky, neplatiče, nechodiče do práce nebo záruky, logistiku, IT, zázemí, nemusíme nikde platit žádný pronájem prostor, energie… Malá firma jako ta naše jen pro vaši představu zaplatí za prostory cca 200 000,- měsíčně, a to jsme ještě ani nešli do práce. k tomu IT systém, ústředna, mailserver atd atd. to máte dalších 300 000. A když vám teď řeknu že náklady na mzdy cca 50 zaměstnanců vychází cca na milion za měsíc, tak si spočítáte, že porušujeme zákon, že? že mají lidé méně než minimální mzdu. Že vás odhaduju správně? 1000 000 / 50 je 20 000 hrubého, že? nj. jenže kolik zaměstnanců bylo v práci celý měsíc? Kolik bylo na PN, kolik je brigádně, kolik jich přišlo např. jednou dvakrát, kvůli zkouškám. hmm takže jak vidíte, počítat s průměrem je celkem volovina, dává vám to smysl?

      To, že vy si myslíte, že je to blbost je dobře. Pokud byste si totiž myslel, že je to skvělé, tak bychom měli mezi sebou hrozného natvrdlého vola. Zkrátka pro vás to není. Nepochopil jste to a sám jste se tak vyřadil. A zřejmě vás štve, že jsou na světě lidi a je jich spousta, kteří to chápou. Prostě stejně musíme všichni do smrti nakupovat. Stejně budeme kupovat služby jako je internet, telefonování, musíme kupovat drogerii, kosmetiku, vitaminy, potraviny… zde je to výhodnější, kvalitnější, se skvělými zárukami a riziko je 0. Pokud nejste idiot, nedá se na tom prodělat. Když 14 let nic neuděláte, víte co se stane? Nic. Zkuste to v klasickém byznysu. Nedělat nic. Za chvilku vám budou bušit na dveře exekutoři, jak to že jste nezaplatil energie, nájem, zaměstnance. Vždyť je to do očí bijící… Jak je možné, že takto prostá fakta nechápete?

      K tomu vašemu pasivnímu příjmu – jak moc je pasivní? na základě čeho jej máte a jak jste si ho vybudoval? Jak odolný je tento váš příjem?

      Tohle už bylo napsané jen ze setrvačnosti.
      Pasivní příjem v Amway se buduje tak, že vytváříte obrat a duplikujete obrat a práci v síti a získávate podíl na osobním i celkovém obratu dle výše obratu. Jak prosté. Dle velikosti skupiny, přesněji řečeno na základě soběstačnosti skupiny – tzn. jak kvalitní obashuje lídry je schopná skupina fungovat sama nezávisle na lídrovi/uplinovi. Dovětek – nutně asi skupina nepotřebuje lídra, aby si koupila zubní pastu, když jim dojde a pokud je zákazník se stávají pastou spokojený… Vzhledem k tomu, že výrobky jsou skvělé a cenové více než příjemné (pokud nejste idiot tak asi chápete že jar za 15 je lepší než Jar za 32,- a nemusím koupit 18 lahviček z plastu…) atd. a za předpokladu, že nejste trotl a nemyjete okna zubní pastou, pokud si nečistíte zuby drátěnkou, zkrátka že používáte výrobky podle toho, na co byly určeny, tak pak musíte být zákonitě spokojený, protože na trhu ruku na srdce nic lepšího není a pokud jste něco lepšího objevil, rád se potkám a vyzkouším. Čas od času z rozmaru (rozumějte z vlastní blbosti – když třeba zapomenu něco objednat a musíme narychlo něco koupit) testuji různé výrobky – abych si udržoval povědomí o kvalitě “konkurence” občas koupíme deodorant, tu mýdlo, před půl rokem jsem koupil ústní vodu Listerine – super reklamy všude, zkusil jsem.. no slušnej kentus… je sladká jak prase – zřejmě doslazená umělým sladidlem – nechápu proč se sladí ústní voda, to mi hlava nebere, brní z toho huba a na zubech a jazyku zůstává nepříjemná pachuť a jakoby nějaký povlak..

      Díky používání glisteru mi zmizely odhalené krčky, a ve svých 33 letech mohu celkem hrdě prohlásit, že mám pouze 3 plomby, žádný problém. Minimum zubního kamene.. Užívám spoustu doplňků stravy, Double x a další a byl jsem doma lets 2 dny, kdy mě přemohlo nějaké nachlazení. před třemi lety také dvoudenní intenzivní rýma. To jsou mé nemoci za posledních 6 let a teď mě vysvětlete, jak je Nutrilite blbost. když cítím, že na mě něco leze – stačí 4-5 vit. c a hned to sleze.. a takto bych mohl pokračovat všemi výrobkovými řadami, protože za ty roky máme zkušenosti – svoje vlastní z používání – ne z katalogu a doměnek jako vy. Proto nám nemůžete vysvětlit že je to blbost. Že to nefunguje. Bohužel pro vás jsou tady lidi, kterým každý měsíc od amway přistavají na účtech peníze. Mě moc ne – zkrátka za předchozích 14 let, jesem registroval v průměru jednoho za rok. A když si vzpomenu, že jsem se zaregistroval, zaplatil sponzorovi registraci, aby mi převzal startovní soupravu, na kterou je mimochodem také 100% záruka 180 dnů, Když si otevřete živnost, lup – kolek, registrace, soc, zdrav.. zaregistroval jsem se do Amway a nikdo po ně nic nechtěl. Nic jsem nemusel. Koupil jsem si pár výrobků, které jsem stejně potřeboval koupit. Možná vám to uniká, ale já a spousta dalších lidí se cítíme lépe, když se umyjeme šamponem, když vypereme prádlo ne jen ve vodě, ale pomocí pracího prášku.

      Vzhledem k tomu, že to budu dělat do smrti a spočítám si, kolik asi za to člověk za život zaplatí, odečtete si 30% a pak dalších 21% jako přímý distributor – věřím totiž, že každý, kdo tu práci odvede, tak to dokáže, pokud si nechá pomoci a bude dělat co se má dělat a osobně znám více než 100 čechů, kteří už to dokázali a všichni na vedlejšák! V ČR už je přes 1000 lidí co udělali 21% a více, takže evidentně to proveditelné je. Když si vezmete že reálný průměrný výdělek se pohybuje okolo 28 – 35000 a běžná platina, co znám, vydělává 70 – 100/měsíčně, každý nepotřebuje baráky, Ferrari, Jachty (jachta v čechách není úplně výhra), tak je to celkem pěkný výdělek – máte na slušné živobytí, dovolenou, i na celkem solidní auto, mimochodem, v čem jezdíte? Značka, R.v. motor, palivo??

      Pro vás to asi nic moc není, Ale pomoci lidem vydělávat 2x 3x násobek ročního příjmu hodnotím jako super příležitost, protože vydělávat 70-80 jako manažer, to není o 8 hodinách denně. Osobně neznám nikoho, kdo by pracoval trvale v Amway 8 hodin každý den. Možná párkrát do měsíce a nebo když maká na nové úrovni, ale většina aktivních reálně odpracuje pár prezentací za týden, pár hovorů, naklikat do eshopu pár výrobků, co potřebuju domů a pro pár zákazníků, nepovažuji za práci, to už je fakt výsměch.

      Prezentace je jednoduchá, jednotlivé následné kroky jsou jednoduché. Jen je potřeba se to naučit aspoň trochu správně a dělat to. Musí se DĚLAT, MAKAT – pracovat…To je celý.

      Proč většina neuspěje v životě i v amway? je to velmi prostá odpověď. Protože většina nikdy nezvedne prdel a nejde makat na svých snech/cílech a je úplně jedno jak moc dobře je vyšlapaná cestička. Většina je prostě líná něco dělat.

      Nevědí co chtějí, nedělají to, proto je život nebaví a stojí za hovno. Pokud ale děláte, co vás baví a s lidmi co máte rádi a oni aspoň trochu mají rádi vás, pak je to super.

      Mimochodem, aby vás něco mohlo bavit, je potřeba to aspoň trochu umět. Když nebudete umět plavat, jsem si na 100% jistý, že nebudete mít rád plavání.
      Je možné se naučit plavat?
      Je možné se naučit mluvit?
      Je možné se naučit někomu něco ukázat svými slovy?
      Je možné se naučit zapnout pračku?
      Je možné se naučit nakupovat to, co potřebuji ale tak, abych na tom maximálně profitoval, když to stejně musím dělat celý život?

      Proč toto tady píšu a píšeme? Protože bohužel na internetu je spousta bullshitu – každý si totiž může psát co chce.

      Věřím ale, že člověk se zdravým selským rozumem dokáže rozlišit co jsou fakta a co dává smysl a co je bullshit.

      Bohužel méně inteligentní lidé jsou náchylnější k manipulaci, díky které se následně střelí do vlastní nohy, ale věří, že dělají dobře.

      Často také hraje roli EGO. Přiznat, že jsem se spletl, že jsem něco nepochopil, nebo že jsem natvrdlý trouba – to není příjemné nikomu. Bohužel, pokud si za tím budeme stát, nikdy se nedozvíme, co bychom mohli změnit, posunout, zlepšit a jak by to pro nás i pro ostatní následně mohlo fungovat a kolika lidem by se tak mohl zlepšit život.

      • Buď máte problém s vyjadřováním nebo ani nevíte, co si vymýšlíte.

       „Proč ředitel firmy a dokonce majitel své firmy (to je můj první vedlejšák) ještě musí dělat amway?“

       „jsem se postupně vypracoval na pozici ředitele (letos oslavím 10 let) a dnes mám i svoji firmu, zaměstnance, dph a ty blbosti okolo.“

       „abych si zvýšil příjem na pozici ředitele o 10 000 musím ve svém zaměstnání přivést 10 nových lidí, kteří budou každý den produkovat základní výsledky“

       Vaše citace jasně ukazují, že jste někde zaměstnaný a k tomu máte ještě jednu firmu.
       Tak co je teda pravda? 🙂

       Jinak jste vyplodil další celou řadu nesmyslů.

       “A když vám teď řeknu že náklady na mzdy cca 50 zaměstnanců vychází cca na milion za měsíc, tak si spočítáte, že porušujeme zákon, že? že mají lidé méně než minimální mzdu. ”
       Ano, brigádník je forma zaměstnání, ale přece nebudu tvrdit, že mám 50 zaměstnanců, když na HPP jsou čtyři a k tomu chodí na střídačku v průběhu roku 46 dalších. Takže to je jen slovičkaření a zaměstnanců máte reálně méně a není pak nijak překvapivé, že jsou nižší mzdové náklady než u firmy s 50 zaměstnanci na HPP.

       “Pokud nejste idiot, nedá se na tom prodělat. Když 14 let nic neuděláte, víte co se stane? Nic. Zkuste to v klasickém byznysu. Nedělat nic.”
       Co je klasický byznys? Firma s pronajatými prostory a desítkami zaměstnanců? Nic jiného neznáte?

       “K tomu vašemu pasivnímu příjmu – jak moc je pasivní? na základě čeho jej máte a jak jste si ho vybudoval? Jak odolný je tento váš příjem?”
       Mám průmyslový areál, pronajímám kanceláře a další nemovitosti. Akcie nebo podíly ve firmách jsou pochopitelně mnohem více nejisté, ale pořád mnohem jistější než pasivní příjem z Amway, který tu bude mít jen pár lidí a ti stejně musí svůj byznys pořád kontrolovat a udržovat.

       “V ČR už je přes 1000 lidí co udělali 21% a více, takže evidentně to proveditelné je.”
       A kolik ti lidé tedy vydělávají, když se ročně celkově rozdělí ani ne 100 milionů Kč?

       “Když si vezmete že reálný průměrný výdělek se pohybuje okolo 28 – 35000 a běžná platina, co znám, vydělává 70 – 100/měsíčně, každý nepotřebuje baráky, Ferrari, Jachty (jachta v čechách není úplně výhra), tak je to celkem pěkný výdělek – máte na slušné živobytí, dovolenou, i na celkem solidní auto, mimochodem, v čem jezdíte? Značka, R.v. motor, palivo?”
       Osobně znáte více než 100 takových lidí?
       Tak to znáte prakticky všechny vydělávající amwayáky a to ještě za předpokladu, že bežný amwayák nevydělá nic. znovu opakuju, že celkem se rozdělí 100 mil ročně.
       Papír snese vše, tak tu nebudu psát, v čem jezdím, ale ještě jsem neviděla amwayáka, který by měl lepší auto. Jen ten Hasmann má (respektive měl, protože jsem ho viděl už před lety) stejnou třídu, jen s běžnějším motorem. A to pro mě vůz není nějaká modla.

       “Proč většina neuspěje v životě i v amway?”
       Amway zkusily v ČR desetitsíce či spíše statisíce lidí. Zbohatlo jich kolik? pět.
       To je dost špatný poměr oproti čemukoliv jinému.

       “Přiznat, že jsem se spletl, že jsem něco nepochopil, nebo že jsem natvrdlý trouba – to není příjemné nikomu.”

       Psal jsem na začátku, že bych rád viděl ty úspěšné amwayáky. Rád se nechám přesvědčit, ale tady vidím jen partu anonymních demagogů.
       Jediný reálně úspěšný amwayák, kterého jsem kdy viděl, je Hassman. A to mi bohužel přijde dost málo.

       • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 13.9.2022 z 16:25 | Odpovědět

        Nebaví mě už číst Vaše vejžblebty, tak se zastavím jen u jedné věci. V jednom máte pravdu. Papír snese opravdu vše. Stejně tak Vaše klávesnice. Myslím tím ten areál, pronájem kanceláří…
        Píšete: “Rád se nechám přesvědčit.”
        To je možné. Ovšem neznám idiota, který by zrovna Vás přesvědčovat chtěl a měl by to zapotřebí.
        A k těm anonymním demagogům – ano, máte pravdu, jeden demagog, který si hraje na chytrého a nerozumí základům statistiky, se tu našel. Totiž Vy. Přiřazujete si aktivitu lidem, o kterých vůbec nevíte, jak moc jsou nebo nejsou aktivní, a opíráte se o hodnoty, které někdo uvedl jako příklad. Kdyby ACZ řekl, že méně než 10 h týdně znamená třeba taky 0,0000000001 s týdně, tak tu budete operovat s tím, že průměrný Amwayák vydělává strašně moc na hodinu????? Jste vůbec normální????? Tohle je podle Vás statistika? Takhle se počítá s průměry? S kým si tu vlastně píšu? S puberťákem, který nedochodil základku, nerozumí psanému textu a neumí používat mozek? Dělení Vás na škole sice naučili, ale mozek jaksi drhne…

        • Jen hloupě plácáte.
         Prostě to nevychází.
         I kdyby těch méně než 10 hodin bylo jen 0,0001, tak 10 a více hodin je pořád min 10 hodin a i s tím samotným to prostě nevychází.
         Reklamujete to u ACZ 🙂

         • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 14.9.2022 z 16:56 | Odpovědět

          Co nevychází? Definoval jste snad tu “aktivitu”? Nedefinoval! Tak jak můžete říct, že něco nevychází, když nemáte jasno v základních předpokladech? (viz ten příklad s právníkem a se studentem na brigádě v Mekáči)
          Co když ta “práce” ve skutečnosti znamená, že zajedou na návštěvu k rodině na pokec a při té příležitosti jim tam vzali objednávku. Budete jim také chtít platit minimální mzdu, pane socialisto? Co když ta “aktivita” znamená, že se jen přihlásili na stránky a objednali si zboží? (takto třeba definovali svého času aktivního distributora v Americe) Také podle Vás adept na minimální mzdu????

   • kámo strč si tie sračky do análneho otvoru (musím sa držať aby som nebol vulgárny…)

    Amway funguje pre každého, kto robí veci vedúce k výsledkom. A ktoré veci to sú? To Ti povie upline alebo uplini ktorí tú cestu už prešli. A je na TEBE či ich počúvneš. Roman a tých 100+ 21tiek a vyšších odznakov ktoré Roman má v skupine, počúvali svojich uplinov, preto majú výsledky.

    To že “Amway nefunguje” alebo že funguje pre niekoho a pre niekoho nie, je rovnaká chujovina, ako keby poviem, že “cvičenie pre mňa nefunguje” – sry, ak budeš robiť silový tréning, naberieš svaly. BODKA. To platí s takou istotou ako to, že zajtra vyjde slnko. A aj tak sa každý druhý človek vyhovára na “genetiku, problémy so štítnou žľazou” atd. Ale ked pozrieš na ich kalorický výdaj vs príjem, tak denne zožerú 5000 kcal a spália ledva 2000-2500 kcal a takýmto kcal nadbytkom priberieš kilo tuku za 3-4 dni ako nič, kedže jeden kg tuku je cca 7700 kcal.

    A znamená to že cvičenie nefunguje? Nie. Proste telo sa riadi istými zákonitosťami, silový tréning + kardio + dostatok bielkovín = spálený tuk a viac svalov.

    V Amway je to podobne: vzdelávací systém + aktivita + poučenie sa z chýb + opätovná aktivita a budovanie skupiny + osobný obrat + počúvanie mentorov = úspech. A ten sa dostaví skôr či neskôr

    Navyše – nechápem, prečo si všetci myslia, že ak človek robí Amway, resp hocijaký iný MLM, musí byť nutne milionár? Vieš koľkým ľudom (vrátane mňa) by pomohol vedľajší príjem z Amway “len” 600-800€ v čistom? To by 95% ľudí napr s prehľadom pokrylo splátku hypotéky a eliminovalo často obrovský stres, kedže hypotéka je pre bežného človeka asi najväčší mesačný výdaj.

    Takže ak niekomu Amway nefunguje, nech sa dotyčný pozrie do zrkadla a spýta sa sám seba tieto otázky:

    – počúval som uplinov?
    – aký obrat som robil?
    – koľko mám zákazníkov?
    – koľkým novým ľuďom som napísal denne / týždenne?
    – koľko plánov som ukázal tento mesiac?
    – čítam knihy?
    – počúvam nahrávky?
    – akých ľudí mám okolo seba?

    Nie je totiž hanba priznať sám sebe, že som tam kde som preto, lebo som sa vyhováral. To totiž znamená, že ak som neuspel kvôli sebe a veciam ktoré som nerobil, to znamená že môžem sám svoju situáciu zmeniť a JA SOM TEN KTO MÁ TO ČI USPEJEM, VO SVOJICH RUKÁCH.

    Za to nemôže totiž nikto iný okrem nás. Za naše vzťahy, zdravie aj financie nemôže nik oný okrem nás – a toto sú asi u každého človeka tie najdôležitejšie oblasti života. A ak s nimi nie sme spoko, nemôže za to ani Matovič, ani Sulík, ani Babiš, ani Putin, ani ilumináti ktorí nás chcú očipovať vakcínami (nechápem, kto takým bludom môže veriť 😀 ), ale len MY.

    A sry, ak má niekto PASÍVNY príjem 40 000€ na Double Diamond úrovni MESAČNE, ver tomu že možno nie je miliardár, ale čo sa týka finančnej a časovej slobody, nie je veľa ľudí, čo by takýto príjem mali a nemuseli by riešiť nájmy, energie, zamestnancov atd. a k tomu by mali lifestyle že môžu 10-12x ročne chodiť na dovolenky, venovať sa manželke a deťom naplno a byť pánmi svojho života po každej stránke.

    To je totiž super na MLM – poskytuje bežnému človeku všetky výhody a žiadnu nevýhodu podnikania. Skús rozbehnúť niekde napr predajnu s oblečením (so značkami aho Hilfiger, Boss, Gucci atd) jednorazovo za 200€ 😀 veľa šťastia lebo sa to nedá.

    Prečo jednorazovo za 200€? lebo v Amway nemusíš robiť žiadny povinný obrat. Takisto nemusíš predávať. Prenajmi si napr predajnu v nejakom obchodnom centre (čo sú tisíce eur mesačne) a nepredaj ani kus oblečenia. A bež za riaditeľom OC, že nech Ti odpustí nájom… uvidíš čo Ti povie 😀 k tomu zamestnanci, energie, dalej riešiš často problemy aj s nespoľahlivými dodávateľmi a xy dalších vecí ktoré ľudia podnikajúci v MLM absolútne nemusia riešiť. V Amway dokonca nemusíš ani mať živnosť na začiatku, tá sa oplatí až okolo 9-12% úrovne 🙂

    A ja ako SZCO pracujem v korporáte ako ITčkár, nemám žiadne vyššie zmienene náklady, nikoho nezamestnávam atd a už tak cítim aka je to fuška byť živnostník a podnikať “bežným spôsobom” a to je dôvod, prečo chcem vybudovať stabilný Amway biznis. IT ma síce baví, ale byť za PC 16 hod denne nie je nič extra aj ked to hodí 3500 – 4000€ mesačne. Radšej by som toto mal z Amway + ak niekto bude chcieť, nakodim mu nejaký eshop za 400-500€, prípadne aj zadarmo kedže by som nebol už závislý od práce v korporáte a Amway príjem by mi to pokryl.

    Takže na MLM nemá nič čo sa týka pomeru vstupné náklady (0-250€ – podľa toho či Ti sadnú produkty, ak sa ich rozhodneš vrátiť, Amway Ta stála 0€ a žiadny čas) vs riziko (nulové ako som popísal vyššie) vs zisk (potenciálne neobmedzený, závisí to od toho, či robíš správne veci a či počúvaš mentorov)

    A môžeš sa postaviť na hlavu, ale je to FAKT a Tvojím bezvýznamným hejtom to nezmeníš 🙂

 18. Pro Pana Jana, co se to tu strhlo za bourku? Ze Vas to bavi vubec cist …

 19. Nedá mne to abych nepřeposlal čerstvý komentář z jinýho webu.
  Co si o tom myslíte?

  Děkuji

  Viz.

  SMAZÁNO (DŮVOD VIZ NÍŽE)

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 6.9.2022 z 21:35 | Odpovědět

   Tyto smyšlené příběhy produkuje/produkoval pan Černý jako na běžícím páse, ovšem stylistika a stejné slovní obraty (v češtině ne zrovna moc používané) působí jako pěst na oko. Mění se jen osoby. Když si pozorně přečtete zmanipulovanou diskuzi na jeho webu, zjistíte, že jednou je to “zkušenost” “manželky”, podruhé “osobní” “zkušenost” “bývalého Amwayáka”. Ovšem jeho primitivní vyjadřování ho vždy usvědčí – v těchto případech vypichuje úplně stejné výrazy se stejnými gramatickými chybami, kterými Amway dehonestuje.
   Naletěl jste podvodníkovi. Na to mu možná skočí někdo, kdo si přečte 2 komentáře a odejde. Ale někoho, kdo si jich přečetl za tu dobu více, to praští hned do očí, pokud není úplně blbý.
   Viz již minulý článek, který o jiných jeho manipulacích pojednával.
   Jednou podvodník, navždy podvodník. A nezachrání ho ani svatý Branham. 😀
   Ještě jedna poznámka, netapetujte tu komentáři, které jste zkopíroval z cizích stránek, aniž byste věděl, že ten komentář obsahuje pravdivé informace. Tyto stránky tu nejsou od toho, aby se tu objevovaly vymyšlené žvásty, které vyplodil nějaký chorý mozek. Pokud dodáte informace o té údajné osobě a jméno té údajné firmy s tím obratem a tato osoba poskytne své vyjádření k tomu, co napsal její údajný manžel, pak můžeme ten komentář zveřejnit.

 20. Avatar for Petr dlouhopříspěvkový Petr dlouhopříspěvkový | 12.9.2022 z 21:14 | Odpovědět

  Vzhledem k obsáhlosti svým příspvků se obávám, že brzo dostanu ban.

 21. Vzhledem k tomu, že jste v podstatě neodpověděl na žádný dotaz a jen si vše malujete tak, aby vám to pasovalo k postoji “já to přece vím lépe” nemá smysl se s vámi dále bavit. V tomto byznysu jste nikdy nic nedokázal, tedy tomu nerozumíte. Tečka. Nemáte tedy právo tady cokoliv pindat. Nebo si také do svého byznysu pouštíte lidi, kteří o tom ví prd jako vy o Amway?

  Co znamená ve vašem měřítku zbohatnout? Uvědomte si že pro většinu lidí to není miliarda cash.. ale spíše pohodvý životní styl – kdy nemusí řešit jestli mají na elektriku, na beznín, na servis auta, aby se mohli solidně obléknout, najíst, mít třeba domek a jet třeba 2x 3x na dovolenou k moři.. nemuset splácet vánoční dárky atd..

  Co znamená ve vašich měřítcích úspěch? řekl bych, že jste dost mimo jeho definici a moc úspěšně a šťastně dle vašeho vyjádření nepůsobíte. Kdybyste byl tak v pohodě a za vodou, proč vám leží v žaludku bezvýznamný byznys, o kterém nic nevíte a který vůbec neumíte budovat a ani jej budovat nechcete?

  Vlastnit nějaký areál, kde mají jiný svoje byznysy zřejmě nebude dosti naplňující.. Moc lidem to asi nepomáhá a moc vděku zřejmě také nepožíváte. Zaplaťte nájem nebo se vystěhujte…
  nebo nemáte náhodou nějaký ten spasitelský komplex a nebojíte se, že byste měl málo fachmanů do fabriky ve vašem průsmyslovém areálu?

  Jedním z těch co znám, je člověk, který také pracoval vv jednom průmyslovém areálu a má se skvěle, rodinka, kupuje si nová auta, ne sice bmw, které mám tak rád, ale za milion se dá koupit solidní auto a nemusí to být mercedes, nebo kroužky, na které bych vás celkem pasoval. brr..

  Proč sem vlastně chodíte, když je to pod vaši rozlišovací schopnost?

  Jak jste se dostal k průmyslovému areálu? Každý nezdědí kus pozemku, kde během let vyrosly haly atd. a teď dostává všimné… nebo jak jste k tomu přišel?

  Koupil jste louku, zasíťoval, vybudoval první halu, druhou… 50.. z ničeho?
  Kolik to stálo peněz, času, usílí, znalostí, naleštěných klik než jste dostal či podmazal povolení ke stavbě atd.. HM?

  Podnikat se dá různě – můžete něco vytvářet, vymýšlet služby, produkty.. můžete investovat.. ale je třeba mít co investovat..

  Nebo můžete vybudovat platinu a postupně si třeba rozjet svoji firmu. Třeba na telefonní služby.. hle další amwayák s lambem, nemovitostmi… atd..

  Víte pouze to, co jste náhodou zaslechl, víc ne. Víte ja kto vím? kdybyste byl tak strašně chytrý a úspěšný tak bychom vás totiž znaly, byl byste top mlm guru v evropě.. a místo toho prd a ořech k tomu.

  Co se stane s vaším příjmem, když na rok na dva odjedete?

  a to auto mě zajímá, jsem autíčkář a žádný milionář rozhodně jako vy nejsem, tak mě to opravdu zajímá.. to víte, vyrostl jsem v čechách, ale jsem hodně přející.. nebojte. Cizí věci mám ve velké úctě i když je to třeba audi, tak se nemusíte stydět. i když vyosené pedály, rozborky.. beztak jezdíte ropákem, protože je to ekonomičtější a raději peníze investujete než je vyhazovat za benzín, že?

  Proč většina lidí nikdy neuspěje napříč veškerými činnostmi ne jen v mlm nebo v podnikání?

  Jaká je statistika úspěšností obecně založených firem, podniků? kolik jich krachuje? přežije?

  Jak velké procento zaměstnanců uspěje právě na své pozici?hm??

  Jen vytrhujete věci z kontextu a bohužel tady vám to nikdo nesezobne.. ta takovými trolími bobky musíte jít na jiné weby, tam vám budou gratulovat..

  Pokud nemáte moc času, peněz, schopností, nápadů … tak moc možností není. Pokud vám spadnou do klína dobře umístěné pozemky a máte kapitál a nebo jej seženete.. jasně.. a co rizika? Každý nemá na to, aby nesl velké riziko a je také spousta lidí, co se jim už něco také nepovedlo nebo byly podvedeni a nechtějí znovu riskovat. Míra rizikovosti jde ruku v ruce s mírou ziskovosti…

  Amway tedy není rizikové podnikání jako většina ostatních. Samozřejmě, vše se dá dělat špatně. Pokud si vezmu úvěr, nakoupim si za milion na sklad a budu čekat, že za mnou budou všichni běhat – to je celkem naivní představa – přesto to v jiných oborech lidé dělají – provozní úvěr, nakoupí – mají odbyt… pak najednou ne..insolvence, lup.. Tohle ale v amway nikdo, kdo vydělává neučí a i kdyby někdo zblbnul, amway garantuje odkup skladových zásob! Vy něco svým spolupracovním garantujete? jistíte?

  Vydělávat 80, 100, 150 si myslím, že je na české poměry fajn a pro 90% populace je to obrovský luxus a cena toho je trochu práce za pár hodin týdně s tím, že máte neustále někoho, kdo vás vede za ručičku… ano malé riziko, ano nebudete za rok miliardář… ale také je potřeba si říct, co stojí vybudovat miliardový byznys – není to asi o deseti hodinách týdně a pár prezentacích za měsíc, že?
  přesto jsou v amway lidé, kteří na takové příjmy dosáhli.

  • “Vzhledem k tomu, že jste v podstatě neodpověděl na žádný dotaz a jen si vše malujete tak, aby vám to pasovalo k postoji „já to přece vím lépe“ nemá smysl se s vámi dále bavit”

   Já jsem upozornil na zásadní rozpory ve vašich tvrzeních a vy jste je nijak nevysvětlil.
   Vy jste začal psát o tom, jak jste se vypracoval na ředitele, k tomu jste si jako vedlejšák pořídil firmu se zaměstnanci, osobně vybíráte dělníky a pak jste najednou vlastníkem všeho 🙂

   “Co znamená ve vašem měřítku zbohatnout?”
   V ČR v současné době to znamená mít majetek minimálně v řádech desítek milionů korun. A to pořád není nic mimořádného a člověk patří mezi desetitisíce dalších.
   To se díky Amway podařilo dosáhnout kolika lidem? Třem? Pětí?

   “Vlastnit nějaký areál, kde mají jiný svoje byznysy zřejmě nebude dosti naplňující.”
   Ptal jste se na opravdu pasivní příjem. A ten obvykle není z povahy věci moc naplňujíci.

   “Proč sem vlastně chodíte, když je to pod vaši rozlišovací schopnost?”
   Nemůžu diskutovat? Je to zábava, stejně jako pro vás nebo pro admina.

   “Jak jste se dostal k průmyslovému areálu? Každý nezdědí kus pozemku, kde během let vyrosly haly atd. a teď dostává všimné… nebo jak jste k tomu přišel?
   Koupil jste louku, zasíťoval, vybudoval první halu, druhou… 50.. z ničeho?
   Kolik to stálo peněz, času, usílí, znalostí, naleštěných klik než jste dostal či podmazal povolení ke stavbě atd.. HM?”
   Kupuju starší nemovitosti a ty obvykle opravuju. Nepotřebuju na to nikoho podmazávat.

   “Co se stane s vaším příjmem, když na rok na dva odjedete?”
   Něco by pochopitelně nefungovalo vůbec, něco by na tom bylo hůř a něco by fungovalo normálně.

   “a to auto mě zajímá, jsem autíčkář a žádný milionář rozhodně jako vy nejsem, tak mě to opravdu zajímá.. to víte, vyrostl jsem v čechách, ale jsem hodně přející.. nebojte. Cizí věci mám ve velké úctě i když je to třeba audi, tak se nemusíte stydět. i když vyosené pedály, rozborky.. beztak jezdíte ropákem, protože je to ekonomičtější a raději peníze investujete než je vyhazovat za benzín, že?”
   Bentley Continenatal GT. V naftě se to nevyrábí, ale pochopitelně mám i nějaké “ropáky”.

   “Proč většina lidí nikdy neuspěje napříč veškerými činnostmi ne jen v mlm nebo v podnikání?
   Jaká je statistika úspěšností obecně založených firem, podniků? kolik jich krachuje? přežije?
   Jak velké procento zaměstnanců uspěje právě na své pozici?hm??”
   To není pravda, ale klasická lež, kterou opakují ve všech MLM. Jak 85% firem do tří let zkrachuje nebo že málokdo dostuduje VŠ.
   Každý zaměstnanec má plat, v Amway má drtivá většina lidí jen pár korun.
   Podnikáním se živí statisíce lidí, v amway jen pár jednotlivců.

   “Vydělávat 80, 100, 150 si myslím, že je na české poměry fajn a pro 90% populace je to obrovský luxus a cena toho je trochu práce za pár hodin týdně s tím, že máte neustále někoho, kdo vás vede za ručičku”
   Ale tolik vydělá jen pár lidí z několika tisíců, či spíše desetitisíců.

   • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 14.9.2022 z 16:26 | Odpovědět

    “To není pravda, ale klasická lež, kterou opakují ve všech MLM. Jak 85% firem do tří let zkrachuje nebo že málokdo dostuduje VŠ.”
    Vážně? Vy jste studoval VŠ? Pominu to, že jestli je to pravda, tak asi dneska může mít diplom i totální trotl. V době, kdy jsem studoval já, tak polovina lidí vypadla v prvním semestru. A další půlka z té půlky následovala ve 2. semestru. Po 5 letech končilo z několika set nabraných lidí několik desítek. Takže v tomto má pravdu Petr, ať si o tom tvrdíte, že je to lež nebo ne. Fakta nezměníte.

    “Nemůžu diskutovat? Je to zábava, stejně jako pro vás nebo pro admina.”
    Já bych řekl, že pravý důvod bude úplně někde jinde. Nedovedu si představit, že třeba Bill Gates by zavítal na tuto diskuzi. Spíš bych Vás tipoval na nějakého “Spasitele” lidstva před Amway.

    “Kupuju starší nemovitosti a ty obvykle opravuju. Nepotřebuju na to nikoho podmazávat. ”
    Pořád jste neodpověděl na otázky, Vy vlastníku průmyslového areálu jezdící v Bentley Continenatal GT. Jak jste se dostal k průmyslovému areálu? Každý nezdědí kus pozemku, kde během let vyrosly haly atd. a teď dostává všimné… nebo jak jste k tomu přišel?
    Koupil jste louku, zasíťoval, vybudoval první halu, druhou… 50.. z ničeho?
    Kolik to stálo peněz, času, usílí, znalostí, naleštěných klik než jste dostal či podmazal povolení ke stavbě atd.. HM?“

    “Bentley Continenatal GT. V naftě se to nevyrábí, ale pochopitelně mám i nějaké „ropáky“.”
    Ó jé, takže tu máme majitele Bentley. Tlesky tlesk. Ovšem Continental se píše Continental a ne Continenatal. To jen tak na okraj. 😀

    Ovšem na něco jste při tom všem chvástání zapomněl. Opravdu úspěšní a bohatí lidé necítí potřebu shazovat byznysy druhých lidí. To dělají zakomplexovaní ubožáci, kteří se se svými komplexy nedokáží vyrovnat. Mimochodem, v prezidentské debatě v roce 1996 se Bill Clinton zeptal diváka, který mu položil dotaz, jakému byznysu se věnuje. Divák odpověděl, že Amway. A Clintonova odpověď byla: “Good for you.”
    Najdete to v čase 16:35 v následujícím videu:
    https://www.youtube.com/watch?v=2SBiyLXto9s
    Proč mu Bill Clinton neřekl to, co nám tu radíte Vy, majitel průmyslového areálu a Bentley Continenatal GT? 😉 😀 😀 😀

   • “Já jsem upozornil na zásadní rozpory ve vašich tvrzeních a vy jste je nijak nevysvětlil.
    Vy jste začal psát o tom, jak jste se vypracoval na ředitele, k tomu jste si jako vedlejšák pořídil firmu se zaměstnanci, osobně vybíráte dělníky a pak jste najednou vlastníkem všeho 🙂” Nenapadlo vás, že se třeba v průběhu času stalo, že firma změnila majitele?

    Na toto vám už řeknu pouze “Vanitas vanitatum et omnia vanitas”.

    😀

    “Kupuju starší nemovitosti a ty obvykle opravuju. Nepotřebuju na to nikoho podmazávat.” – toto by jistě pochopil i prvňáček. DOtaz byl směřovaný na to, kolik a kde jste na to vzal a porovnáváme tady výnosnost vs počáteční investice a následná časová a finanční investice. opet vám unikla podstata věci.

    “Bentley Continenatal GT. V naftě se to nevyrábí, ale pochopitelně mám i nějaké „ropáky“ – pecka, měl jsem možnost se v tom svézt, nádherný auto. Gratuluju!

    “Každý zaměstnanec má plat, v Amway má drtivá většina lidí jen pár korun.”
    – nikdo netvrdí, že není pravda, že většina, která nic nedělá má jen pár korun. a je to přesně tak. Amway platí za dosažené výsledky dle dosaženého obratu. Pokud jste nevybudoval skupinu, která nenakupuje, nic nedostanete. Co je na tom špatně? Když zaměstnanec nebude chodit do práce, jaký bude mít plat?

    V amway totiž jde být a nic nedělat a třeba si jen občas něco nakoupit a nebo dokonce si klidně celý rok nic koupit nemusíte, když nechcete.

    Můžete využívat vzdělávací systém od Yagera můžete růst např. profesně, já to tak měl. Postupně jsem se díky vzdělávání vypracoval a dnes jsem v pozici majitele/ředitele. Leta jsem v amway nedělal vůbec nic. Sem tam jsem si nakoupil, co jsem potřeboval.

    Moje ztráta je nula. Opět neporovnatelné s klasickým byznysem, který by dávno skončil nebo se zaměstnáním. Když zaměstnanec přestane chodit do práce, ukončím s ním pracovní smlouvu.

    Podnikáním se živí statisíce lidí, v amway jen pár jednotlivců.”
    Zase se mi vrací na mysl ten citát s marností… tady nikdo netrvrdí, že v amway jsou pouze milionáři v dolarech. Pokud vím tak díky Amway jich je na celém světě asi 2500 v USD. Kolik jich vzniklo díky spolupráci s vámi a vaší firmou? 1?

    Nikdo tady nikomu přeci neslibuje, zaregistruj se, nic nebudeš dělata do dvou let jseš diamant. To vám řekne možná tak nějaký blázen, ale rozhodně to nikdy neslibovala firma a nikdo, koho za ty roky znám.

    Na všech akcích, kde jsem byl a už jich je hodně vždy byly prezentovány možnosti a co kdo dosáhl a jak toho dosáhl.

    Co se týče těch miliardářů v podnikání – je jich velmi málo všude v čr jich je kolik 30? z deseti milionů jen 30? to podnikání asi nefunguje ne podle vaší logiky.

    a je to vždy pouze majitel a třeba společník. Firmy nestřilí milionáře do světa jak na běžícím páse a ani amway.

    To, co tu tvrdíme, je že to, co je potřeba udělat pro dosažení úspěchu v amway je naprosto nesrovnatelné s tím, co je potřeba udělat a dokázat v klasickém byznysu nebo investicích nebo jako živnostník a nebo v zaměstnání. Druh přijmu tedy – to že když nedej bože poté co jsem vybudoval např. 21% a nebudu moci např. 2 měsíce pracovat, nestane se nic Pokud zaměstnanec přestane pracovat – pokud vydělává málo, dostane cca polovinu, pokud vydělává nad 80 je to mnohem méně.

    Pokud nepracuji, jsem nemocný a jsem např. zakladatelská platina, tak můj obrat pravděpodobně ani neklesne, protože lidi si zubní pastu kupovali už před tím stejně beze mě.. a domů co mi dojde si tejně přes eshop zvládnu nakoupit.

    To je to “kouzlo”, chápete?

    Pokud přestane pracovat klasický živnostník, který dělá sám na sebe – tzn. např. právník – tak když nepracuje, nevydělá nic.

    Investor – pokud jeho investice nepotřebuje jeho čas – měla by fungovat bez něho ale zase je to individuální.

    Majitel podniku – záleží, jak je na majiteli podnik závislý, jak kvalitní zaměstnance má, atd.

    Amway byznys přináší výhody z více kvadrantů, samozřejmě záleží jak jsou ve skupině jednotliví lidé samostatní. navíc mohou pracovat s vaším upline. Takže když např. onemocníte mohou dál bez vás budovat svoji skupinu s vaším lídrem atd. a vám pak roste příjem i když nic neděláte.

    Nevýhody jsou také – to jak vám to jde ovlivňujete vy a lidé, se kterými pracujete. Vztahy, neupřímnost – ale to je o lidech. Výhoda je, že si vybíráte s kým spolupracujete a s kým ne..

    Těžko vám bude někdo budovat vaši firmu bez podílu a někdo zvenčí. Pravděpodobně ani nebudete chtít nikoho z venčí, aby vám to “nerozebral”.

    Všechno stojí hromadu času, hromadu úsilí a peněz a často velmi vysokovou míru kvalifikace. Dnes se už nedá moc začít podnikat a neznat obor podnikání. V amway jde začít s takřka nulovou investicí, dá se budovat po práci, za pár hodin týdně s naprosto směšnými náklady a i tak je možné dosáhnout zajímavé výsledky.

    Jak dlouho by vám trvalo získat současný majetek? kolik peněz a času to stálo?

    Vsadím se, že to bylo víc než 2 hodiny denně pět dní v týdnu a bylo potřeba pustit větší chlup, v porovnáné s registrací v amway, koupit prací prášek, sapon, vitamíny a aviváž, že?

    A neuvedl jste, jak jste se dostal k prvním penězům. Úvěr? úspory? jaký byl váš start? a jak se vám podařilo vybudovat současný majetek? Jak dlouho podnikáte?

    Stalo se někdy, že jste o investici přišel?

    • Sorry, ale tak si přečtěte, co jste napsal. Prostě si to vzájemně dost protiřečí.

     ” DOtaz byl směřovaný na to, kolik a kde jste na to vzal a porovnáváme tady výnosnost vs počáteční investice a následná časová a finanční investice.”
     Vydělal jsem na to běžným podnikáním. Úplně počáteční investice byla 1 000,- Kč do živnostenského listu.

     “Pokud vím tak díky Amway jich je na celém světě asi 2500 v USD. Kolik jich vzniklo díky spolupráci s vámi a vaší firmou? 1?”
     Nemůžete srovnávat globální firmu s českou pidi firmičkou? Srovnejte Amway s Apple nebo Google.
     Navíc všechny světové firmy generují hromadu bohatých lidí nepřímo, prodejem jejich zboží. Vzhledem k tomu, že je to běžný trh a ne MLM, tak se to nepočítá do žádné statistiky. Přitom je to úplně stejný princip.
     Jenom v ČR určitě zbohatlo více lidí na prodeji věcí od Applu než v Amway.

     “Co se týče těch miliardářů v podnikání – je jich velmi málo všude v čr jich je kolik 30? z deseti milionů jen 30? to podnikání asi nefunguje ne podle vaší logiky.”
     Korunových miliardářů jsou stovky, dolarových miliardářů je něco přes deset, dolarových milionářů pak desítky tisíc.
     Podnikáním se dlouhodobě živí přes milion lidí.

     Kdežto Amway v ČR uživí max pár desítek lidí a na vysoký příjem dosáhne jen pár jednotlivců.

 22. David, what is it that you want?
  What is the purpose of this conversation?

 23. Good morning Howard. My purpose in the conversation is to discuss only the facts. positive, negative, neutral. just all of them.

 24. Ještě něco k vašim měřítkům úspěchu. Úspěch nerovná se desítky 1 000 000 na účtu. Pokud chci něčeho dosáhnout a najdu způsob jak toho dosáhnout, udělám vše proto aby jsem toho daného výsledku dosáhl a dosáhnu tohoto výsledku = úspěch.

  Mým cílem doposud nikdy nebylo mít na účtu desítky 1 000 000 000, nikdy jsem na tom nepracoval, nikdy jsem nevyjel žádný plán k tomu, abych měl na účtu desítky 1 000 000 000, chápete?

  Takže podle našich měřítek jsem zřejmě velmi neúspěšný, podle mě to tak ale není. Zatím jsem dosáhl všeho, co jsem chtěl. Aj když vám to bude připadat směšné, dosáhl jsem víc než jsem původně chtěl.

  Naštěstí jsem ještě relativně mladý, uvědomuješ si že byla chyba mít malé cíle, ale v té době a ještě poměrně nedávno jsem prostě vyšší cíle nebo větší cíle neměl.

  Podobně to má většina lidí a většina lidí má ještě mnohem menší cíle a vize než mám já, proto tedy adekvátně pracuji na dosažení takových cíl. Chápete?

 25. Davide,

  Mám pro vás výzvu. Vzhledem k tomu jak jste moudrý a do všeho vidíte a všemu rozumíte vyzývám vás přijeďte, zaregistrujte se, poskytneme vám kompletní mentoring a support , Vybudujte úroveň trojitého diamantama a pojďme se následně pobavit o tom jak je to následně k ničemu nebo jestli budete mít stejný názor.

  Vzhledem k vašim dovednostem a jistě rozsáhlému portfoliu kontaktu to nebude problém, jistě máte celou řadu dobrých a kvalitních přátel, kteří s vámi půjdou rádi do byznysu a budou jistě všichni na 100% nebo víc pracovat, takže by to dle dnešních měřítek do 5 let neměl být žádný problém.

  A porovnáme si pak výši příjmu s výší investic a můžeme si pak porovnat výnosnost vašeho diamantového byznysu a vašeho současného podnikání, co vy na to?

  Jsem si takřka jistý, Že takovou výzvu nepřijmete, skrze vaše komplexy, nepochopení, a vaše pouhopouhé trollení.

  Protože by se ukázalo, že byste musel uznat, že plácáte nesmysly.

  • Proč bych měl začít dělat něco, co zjevně nefunguje?
   Protože se to podařilo někomu v Malajsii nebo jiné asijské zemi?

   K čemu by mi byly kontakty na naprosto nesmyslný byznys? Přijdu za člověkem, který hledá stamilionové investice a nabídnu mu prodej pracího prášku a jaru, na kterém může vydělat 10 tisíc měsíčně, když přemluví všechny své kamarády? 🙂

   Proč bych dělal byznys, na kterém prokazatelně dobře vydělává jen pan Hassman, který s ním začal v 90. letech? A obhájci toho byznysu vystupují zásadně anonymně, aby se nedalo prokázat, že jim to (ne)funguje. To nedává moc smysl.

   Psal jsem na začátku, že by mě zajímalo, kdo tenhle byznys dělá a věří mu. Proč admin nebo kdokoliv jiný nenapsal: Jmenuji se Jan Novák, Amway byznysu věřím, vydělávám posledních pět let 40 000 čistého měsíčně, předtím jsem tři roky byznys budoval. Moje číslo je xxx xxx xxx, email: xxxxxxxx@seznam.cz, jsem z Prahy, přijedte se přesvědčit na akci, kde bude několik desítek dalších úspěšných lidí???
   Místo toho jen mlžení a demagogie.

   • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 19.9.2022 z 19:59 | Odpovědět

    … napsal anonymní kritik, údajný majitel Bentley a člověk, který ani nedokáže napsat příjmení Hassmann se dvěma “n”. 😀
    Že Vy nejste tak sdílný s informacemi, které požadujete po ostatních? Pročpak nesdělíte jméno Vaší firmy, ať se můžeme přesvědčit, že to, co jste nám tu napovídal, je pravda?
    Myslím, že řada Vašich komentářů, které tu už jsou, jako ukázka Vaší psychické kondice už úplně stačí, tímto končím diskuzi s Vámi. Nehodlám s Vámi už ztrácet čas. Co jste chtěl, napsal jste, i jste to x-krát zopakoval. Naše debata se nikam neposouvá a já mám příjemnější věci na práci, než věnovat čas někomu, jako jste Vy.

    • Ale že toho světu o sobě prozradil, že? Nejspíš o hodně víc, než bylo jeho záměrem. Ale děkuji mu, připomenul mi spoustu věcí o lidech

     • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 20.9.2022 z 6:27 | Odpovědět

      No, už neprozradí nic… Tak dlouho se chodí s demagogickými kecy na diskuzi, až Vás utnou. Kdyby s ním byla rozumná řeč, tak klidně. Jenže on se rozhodl pro trolling a neustálé opakování již řečeného bez ohledu na důkazy, které mu jsou předkládány, a které jej upozorňují na chyby, kterých se ve svých úvahách dopouští. Zřejmě žije v domnění, jak to všem nandal, bohužel je to přesně naopak. Jen ukázal, že vůbec nechápe, že počítat s průměrem coby statistickou veličinou u extrémně nesymetrického rozdělení, je jako kdyby do výpočtu průměrné mzdy v ČR započítal i bezdomovce.
      Jenže to by mu muselo jít o něco jiného, než o trolling. Nu což, může jít pl(a)kat jinam.

    • https://www.uschovna.cz/zasilka/CR74CY55IZLNFCTH-LUU/VS3J7I3M5S/

     Foto TP stačí? Můžete poslat vy TP vašeho Lamborghini.
     Jasně, auto může být na leasing, ale pro začátek to stačí, ne?

     Raději ale skončete, aby se neukázala smutná pravda.

     • Davide, co z toho, že jste sem dal foto kousku techničáku, kde není vidět kdo je majitel.. Jen to svědčí o tom, že zřejmě v pracovní době nemáte co dělat a jsme teda rádi a vážíme si toho, že nyní víme, že pracujete na STK a chlubíte se cizími techničáky..

      • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 22.9.2022 z 15:33 | Odpovědět

       Ale no tak, Petře, neurážej tu majitele průmyslového areálu s pasivním příjmem. K techničáku Bentley se dnes dostane i bezdomovec s přístupem k Internetu a trochou zkušeností s kolážemi. Ani nemusí pracovat na STK nebo v hotelu jako řidič, který vozí služebním Bentleyem movitější klientelu. 😉 Ani nemusí mít kamaráda s tímto vozem nebo pracovat ve firmě, kde taková auta občas mají pro motivaci svých zaměstnanců, kteří ho za odměnu dostanou na víkend, aby se projeli a namotivovali k další odměně…

       Doslova kdokoliv může tvrdit, že je majitelem hned 2 Bentleyů a nabídnout TP i s více údaji, než je na té fotce: 😀
       https://www.jrdrazby.cz/admin/files/catalog_documents/index.php?id=6655
       https://www.jrdrazby.cz/admin/files/catalog_documents/index.php?id=5978

   • a nutno podotknout že v čr je dvojitý diamant, diamant, x smaragdů a perel, rubínů atd. V německu, jsou tuším crowni, diamanti, v rakousku, polsku… kam se podíváte. Najdete je snad v každé zemi. Vsadil bych se, že všichni diamanti i ti nejchudší mají stoprocentně lepší život než vy. Mají kolem sebe hromadu přátel, navzájem si pomáhají, stojí za sebou, mohou si cestovat, kde chtějí a nemusí se bát, že by jim někdo vyfoukl super investici. Navíc je třeba dodat, že v podstatě kdekoliv jste, můžete svůj byznys rozšiřovat.

    ehm, jak snadné je koupit např. průmyslový areál v Anglii? německu? A už si neškrtnete, že?

    Takže z hlediska MLM lepší byznys nenajdete, leda nějaký krátkodobý podvod, typu měsíční fee a binární systém.. divím se, že to není mimo zákon… ale zase je větší svoboda, můžete chybovat, že? 😀

    Bohužel váš životní styl jistě není o tom, pracovat deset hodin týdně, že? A vsadím se, že většina lidí by ho asi nechtěla. Smaragdy, které znám 14 let – jejich životní styl bych vítal, mají krásnej barák, x aut, neříkam že nové rollse a bentley, ale mají se dost solidně, dělají si co chtějí, nikam nemusí atd. Hromada přátel po světě a doma.. super.

    Takže jak je vidět, jste jen pouhopouhý trol teoretik. Nic víc. Méně než nic, co by mohlo přispět fakty z praxe k tématu. Nepřinesl jste jediný hmatatelný a pravdivý poznatek.

    Plkejte si doma v Bentley. Bohužel to vaše plkání nepomůže ani lidem ,co si to přečtou, ani vám. Jedná se tedy o ztrátovou investici jak pro vás tak pro čtenáře.
    Takže jestli takto plodně investujete, možná vám dám lepší investiční radu, zkuste eurojackpot 😀

    • To je to, co neumí pochopit. Že podnikání s Amway má oproti klasickému podnikání možná ne tak oslnivé výsledky, co se jednotlivců týká, ale má výraznou přidanou hodnotu v tom, co jste zmínil. Tohle ten, kdo má v byznysu jen konkurenty a podraz je normou, nikdy nebude ochotný akceptovat.

   • Mno… o adminovy víme že je v Amway od roku 1994. Soudím že je na minimální úrovni Smaragd s min. 5 větvemi. Takže bude mít min čtvrt století pěkný pasivní příjmy. Schválené uvádím nižší úroveň. Třeba se mýlím. Třeba je již diamant a výše !

    • Vláďo, vy jste typicky průměrný, neoriginální troll. Pochlubte se nám, co vy jste dosáhl od roku 1994 dříve, než se začnete starat o to, co dosáhli jiní.
     Přemýšlím koho mi připomínáte… už vím, Davida.

     • Troll? 😆 Omyl. Jsem něco horšího. Jsem realista. Zajímají mne pouze FAKTA a pravda! A to mnoho Amwayáků nemůže strávit.

      Čeho jsem dosáhl? Budete se divit, ale pasivního příjmu. Konkrétně podíl na zisku se zákazníků který jsem získal pro výrobní firmu.

      Ve firmě která zákazníkům slíbený splní!
      Dokonce někteří zákazníci jsou bývalí Amwayáci. Ti mají navíc ode mne slevu!

      Čeho Vy jste dosáhl ?

      • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 22.9.2022 z 15:06 | Odpovědět

       Hergot, tady se to hemží samými úspěšnými lidmi mimo Amway byznys. Samý majitel Bentley, příjemce pasivního příjmu atd. atd. Samá bonitní klientela. Možná si sem na stránky nechám dát reklamy na Rolex, Patek Philippe, Rolls-Royce, Bugatti a další značky. 😀 😀 😀

      • Čeho jsem dosáhl já je irelevantní. Na rozdíl od vás to po ostatních, s výjimkou vás, který to od jiných chcete vědět, toto nepožadují. Vás zajímají fakta? Tak sem, nějaké dejte, ale podložené důkazem. Popravdě, normální člověk sem nedává otázky typu kde alwayáci koupi nejlevněji Porsche. To sem může dát jen… doplňte si sám,třeba až budete hledat video k jednomu z bludů, který několik let opakujete. A do té doby, než se vám ho podaří najít, je zbytečné na mne reagovat. S tro(t)lly ukončují debatu.

       • Ale Milane, Vy jste se přece ptal jako první čeho jsem dosáhl.

        Já jsem odpověděl narozdíl od Vás 😆😆😆.

        • Cituji:Mno… o adminovy víme že je v Amway od roku 1994. Soudím že je na minimální úrovni Smaragd s min. 5 větvemi. Takže bude mít min čtvrt století pěkný pasivní příjmy. Schválené uvádím nižší úroveň. Třeba se mýlím. Třeba je již diamant a výše ! Konec citace. I nevyřčená otázka je otázka. Pokud to nechápete, je mi to… jedno. Howgh

         • Ne nechápu! Proč nemluvíte na rovinu? Stydíte se?

          Vlastně neodpovídat je typická tupost Amway

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 23.9.2022 z 16:08 |

           Ano, Vláďo, teď jste na to kápl. Řekl bych, že většina z nás se teď skutečně stydí – za to, že nás někdo, kdo Vás zná, a ví, že i Vy jste byl součástí Amway, může považovat za stejné intelektuální výkvěty, jako jste Vy. Za to se tedy aspoň já hluboce stydím. A ujišťuji všechny, že není Amwayák jako Amwayák. To je asi tak vše, co k tomu mohu říci.

 26. Vážený nebo vážená GG.
  Víte o co mne jde? Pouze probrat FAKTA. Pozitivní, negativní, neutrální. Prostě úplně všechny. A hlavně výměna zkušeností. To je celý.

  Snažit se odradit začínají Amwayáky? Ani náhodou! Protože pouze vlastní zkušenosti jsou ty nejcennější . Jen ať se si zkusí!

  Jedině tak mohou časem na základě vlastních zkušeností mnohé pozitivní negativní a neutrální zkušenosti potvrdit nebo vyvrátit .

 27. When I graduated from college in 1972, I was advised to “KISS.” Keep It Simple, Salesman; or, as some say, Keep It Simple, Stupid. Both are correct.
  Do a little, make a little; do a lot, make a lot; do nothing make nothing. That is the Law of the Farm – you will reap what you sow.
  Capitalism rewards productivity. You earn what you merit. In Amway, it is, “Give a person a fish and you feed him for a day [socialism]; instead, teach him how to fish so he can feed himself for life.” Amway offers mentorship to those who are willing to accept it. You are totally responsible for your choices and the results of you acting on those choices.

 28. Ahoj
  Nedavno me Tereza Bebarova kontaktovala at s ni spolupracuji v Harmonelu. Binarni MLm 🤦‍♂️ Kolik jich uz tady bylo? Honde. Zadny neprezil.
  Znate nekdo Karmazina? Delal Ramisio a ted “vymysll” binar na probiotika. Z Ramisia ho pry vyhodili. Nechapu jak vas mohou vyjpdit z mlm p, asi delal v Binaru nejaka šmeka.
  Muze ne kdo srovnat Binar vs mlm Amway
  Diky

 29. Milé děti, kopíruji z wikipedie co znamená pojem “demagogie”. Demagogie (z řeckého δημος, démos = „lid“ + αγωγος agógos = „vůdce“) je v moderní době působivé a klamné řečnické vystupování, využívané k získání vlivu, politické podpory a moci, zejména mezi lidmi neschopnými kriticky myslet.

  Takže Milý Davide nebo Vláďo nebo snad Luboši.. snažíte se jen poukazovat na to, že je tenhle byznys nesmysl.

  Ten nesmysl zřejmě asi opravdu nefunguje, když je díky němu řada lidí, kteří se tím živí a rozhodně celkem dost z nich dost nadstandartně, protože výše jejich příjmů je několikanásobně větší než průměrný příjem.

  Lidi, kteří hledají stamilionové investice a zbohatly na nich, ty bychom mohli počítat na prstech možná jedné ruky v ČR, pokud bychom se tedy měli bavit, dle vašich kritérii. Tedy majetky aspoň 100 milionů + z čehož dle vaší logiky plyne ponaučení – investování je blbost, protože díky němu se zabezpečila pouze hrstka lidí – většina prodělává kalhoty. To je demagogie úplně stejná jako ta vaše..

  Pojďme na zaměstnání – kolik znáte milionářů v dolarech z ČR, kteří jsou zaměstnanci a nevlastní firmu ve které pracují? a zase bychom napočítali možná 4 v ČR!

  Atd.

  Jediné o co vám tady jde, je čirá demagogie, protože se snažíte svými rádoby zajímavými projevy vzbuzovat v neznalých a nezkušených lidech pocit, že je to kravina.

  A seznámit se klidně můžete. Když budete moc chtít, určitě vás seznámíme.

  O tom zveřejňování – kdyby vše v lidské společnosti fungovalo tak, jak by asi mělo, tedy, že by se lidé navzájem respektovali atd. chápu, že je to pro vás nesrozumitelné slovo, tak by jistě nebyl problém říct jsem ten a ten, vydělávám x let tolik a tolik, začínal jsem jako svářečka..

  Bohužel takto to ale nefunguje. Lidé jako vy by dále zaplevelovali internet další demagogií a smyšlenkami. Opět anonymně, aby se jim nic nemohlo stát a o to určitě nikdo nestojí.

  Vzhledem k obratům, době působnosti to funguje velmi dobře. Ano, pokud hledáte stamilionové investice s návratností do roka, pak toto není váš šálek kávy a nikdo vás do něj ani nenutí.

  Toto je totiž příležitost, jak můžete začít s minimálním kapitálem a přivydělat si a pokud budete chtít, můžete si vybudovat velmi zajímavé výdělky. V ČR lidé dosahují i hodně nadstandartní příjmy (rozuměj až 30x násobek průměrného hrubého výdělku). Ano většina nevydělá nic, nebo minimum, ale důvodem je, že většina nic nedělá, protože nic dělat nemusí.

  Když nebudete investovat a nebudete se o byznys starat, také nic nevyděláte. Je to fér?

  nechápu, čemu pořád nerozumíte.

  Vezměte rozum do hrsti, dle vašich příspěvků se vám tam celý jistě vejde a zkuste si dát 1 a 1 dohromady.

  A co se týče potenciálu a multiplikace, znáte příběh o odměně za vynález šachů?

  celý článek najdete zde:

  https://vtm.zive.cz/clanky/pohadka-o-vzniku-sachu-kolik-bylo-vlastne-te-ryze-na-poslednim-policku/sc-870-a-206414/default.aspx

  Asi jako každý jsem už dávno slyšel legendu o odměně za vynález šachů. Učenec-vynálezce chtěl po indickém králi jen jedno zrnko rýže či pšenice na první políčko šachovnice a na každé další pole pak dvakrát tolik. Král až příliš pozdě prokoukl fintu s exponenciálním vývojem…

  Ale kolik vlastně rýže, která se mi do Indie hodí víc než pšenice, ve skutečnosti bylo? Spočítat zrnka na šachovnici je snadné, je to 2⁶⁴−1, tedy přesně 18 446 744 073 709 600 000. Jde o osmnáct trilionů zrnek (10¹⁸), ale u takového čísla si samozřejmě nikdo nepředstaví, co přesně znamená.

  už vám to došlo?

 30. Nutno podotknout že lide nedělají co mají, nedodržují pravidla a chovají se, no jako lidé. 6iví, chybující.. no a proto mile děti, není možné počítat exponenciální růst jako v případě rýže, vzhledem k tomuto faktoru = člověk, neroste rovnoměrně exponenciálně a ale v závislosti na brzdě, která sedí na prameni.

  Tudíž hlavním rizikem ale zároveň výhodou je, že NE KAŽDÝ TO POCHOPÍ. Toto je třeba pochopit a plně respektovat. Kdo nechápe, nechce, nemusí porazit svůj strach. Může si ho nechat.

  Zdravím 🙂

 31. Nevím jak Bentley, ale kde a ve kterým státě prostřednictvím Amway koupíte Porsche za nejlepší, nejúžasnější a nejlepší cenu? Děkuji za odpověď

  • 😀 Vláďa T = Vláďa Trol s velkým T.. Asi jste si opět popletl s čím amway obchoduje.. Nabízí příležitost k podnikání prostřednictvím obchodování s výrobky, tvorbou obratu a duplikováním obratu v síti.

   Sortiment je drogerie, kosmetika, vitamíny, některé základní potraviny a také výrobky a služby z partnerských obchodů jako jsou např. Datart, O2 Family nebo třeba Polar a další.

   Auta ani nářadí nejsou v kmenovém sortimentu firmy Amway v Evropě pokud vím.

   Co to tu pořád plácáte?

   • Nářadí nyní koupíte prostřednictvím Amway. Viz předchozí odpověď Admina. Konkrétně BOSCH. Na tomto sortimentu můžete výrazně ušetřit praprávě Vy a Vaše firma 😉.

 32. Ale copak Admine, Milan neumí mluvit? 😆
  Narozdíl od mnohých Amwayáků jsem pasivního příjmu dosáhl 😉
  Kdyby Amway nebyla tak tupá, neschopná , prolhaná a pokrytecká mohlo mít mnoho bývalých schopných Amwayáků pasivní příjmy. Realita je ovšem smutná. Z cca 600.000 distributorů, kteří prošli za celou existenci v Amway je jich v dnešní době směšných cca 25.000 😆😆😁😄😉

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 25.9.2022 z 8:25 | Odpovědět

   Když neustále plácáte blbosti, nemůžete se divit, že s Vámi nechce diskutovat. Ne každý má takovou trpělivost jako já. Takže i tentokrát Vám odpovím:
   Ano, Vláďo. Když se na to podíváte z pohledu dlouhého časového období, tak samozřejmě Vám to zkreslí ten celkový závěr. Asi tak podobně, jako kdyby Vám někdo řekl, že za 25 let vydělal 1.500.000 Kč, tak taky nebude milionář.
   Když se totiž podíváte na jakoukoli firmu, fluktuace zaměstnanců vždycky byla je a bude. Lidé do firem přicházejí a odcházejí. Někteří z lidí, kteří se do Amway registrovali před 28 lety již nežijí – ó jaká to šokující zpráva. A představte si, že až Vy tu jednou nebudete, pravděpodobně na Vaše místo do firmy, kde pracujete, nastoupí někdo další a nějaký jiný člověk o té firmě bude psát, že se nevyplatí pro ni dělat, protože Vy už tam neděláte.
   Představte si, že dnes lidé třeba i mění práci. Třeba chtějí ve svém životě nějakou změnu, našli obor, ve kterém našli nějaký třeba i vyšší smysl než jen vydělávat peníze… Těch důvodů můžou být tisíce, proč lidé odejdou nebo se rozhodnou zůstat nebo se rozhodnou dělat dvě nebo více věcí naráz. Kdybyste měl soudit jakoukoliv firmu za to, že od ní odešel někdo, kdo s ní spolupracoval, tak to byste všechny firmy musel nazvat neúspěšnými. Podívejte se třeba na to, jak často se Vám mění bankéři ve Vaší bance. Nebo prodavačky v obchodech.
   Amway má v oboru MLM jednu z největších retencí. Pokud je tedy ona podle Vás neúspěšná, pak chudáci všichni ostatní.

   • Obecně vzato lidé se neustále rodí a také umírají. Takový je koloběh života…

    Je potřeba vzít v úvahu Fakta. Amway se v počtu distributorů během více než 20 let minimálně posunula. Další důležitý fakt je že portfolio produktů a služeb je mnohonásobně vyšší než v devadesatkach. Stejně počet distributorů je podobný než v devadesatkach. Pročpak? Buď jsou neschopní lidé nebo je neschopná firma s nabízenými výrobky a službami.

    Ve srovnání s konkurencí- jinými sdruženími spotřebitelů který mají statisíce, možná i milióny členů v rámci Čr. Klidně mohu jmenovat…

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 25.9.2022 z 10:54 | Odpovědět

     Vláďo, opět ten Váš kolovrátek. Odpověď na tuto otázku už tu máte. Stačí číst…
     Mimochodem, pokud budete tapetovat neustále stejnými komentáři, nedivte se, že Vám je čas od času promažu.

    • ved si si odpovedal 😀 je tu omnoho viac produktov, tzn, že ak je v eshope 400+ produktov, firma potrebuje na dosiahnutie väčšieho obratu omnoho menej ľudí ako keď ich tam bolo 9 (iba drogéria) takže určite Amway dosahuje väčší obrat ako v 90 rokoch napriek tomu, že má “iba” 25 000 distribútorov.

     Tvoja logika je socialistická – viac ľudí = úspešnejší biznis. Tak trošku mi to pripomína štátnu správu na Slovensku – máme tu okolo 8000 ľudí v štátnej správe, z toho 2000 z nich cca ľuďom pomáha “hľadať si prácu…” čiže sú platení úplne zbytočne, kedže dnes v dobe portálov ako Profesia.sk atd si prácu vie nájsť každý aj sám.

     A tak isto by to malo byť podľa Tvojej logiky asi aj s Amway, radšej 600 000 distribútorov (ktorých by sme asi aj vzkriesiť z mrtvych mali) len aby sa Amway mohla oháňať, že je “úspešná” než 25000 distribútorov / registrovaných zákazníkov, ktorí robia obrat bud preto lebo si len nakupujú produkty alebo berú budovanie skupiny vážne a makajú na biznise…

     Ach jo…

     • Přidám další příklad toho, jak víc zákazníků může znamenat ne úspěch, ale velký problém. Stačí jedno slovo. Dedoles.

      • Hhhhh, jakou šanci mají nový Amwayáci? Je pouze minimální nárůst distributorů. Nabídka zboží je o ničem. Hlavně že se Amway chvástala a ve starších videech slibovala že jednou bude zastřešitelem těch největších internetových obchodů a firem na světě.

       Je také logický že vůdcům je naprosto jedno jaký zboží Amway nabízí. Ti mají královský pomůckový byznys.. 😆

       • “Nabídka zboží je o ničem…” 😀

        Jasné, takže mať v portfoliu svetovú jednotku v oblasti výživy, vodných filtrov, kozmetiku, ktorá sa tiež radí k špičke, drogeriu, ktorá nemá v bežných obchodoch konkurenciu a energy drinky, ktoré strčia Redbull a podobné sračky do koša s prehľadom, to je “nabídka o ničem?” 😀

        Btw. ešte 2 pointy:

        za prvé – Amway ponúka produkty, ktoré každý z nás používa – či je to drogéria, kozmetika, powerdrinky, osobná a ústna hygiena… a tieto produkty patria medzi ŠPIČKU, to je FAKT 🙂 takže záujem o ne asi je 🙂

        za druhé – ak je ponuka produktov “o ničom” pre Teba, tak potom sa asi nesprchuješ, neumývaš atd 😀 okej, pre Teba tie produkty fakt nie su.

        A asi zase narážaš na Tesco – dali Ti tu x argumentov že Amway nič take nevyhlásila. Btw. v USA medzi partnerské firmy Amway patria Apple, Nike a x špičkových brandov. To len na margo toho, že ake firmy s Amway chcú spolupracovať 🙂

        A akú šancu majú noví Amwayáci? Rovnakú ako tí starí, ba ešte väčšiu. Roman spravil v 1994tom 21ku za 2 mesiace a bolo tam len 9 produktov, eshop neexistoval v tej dobe žiadny atd. K tomu kedže tie produkty sú špičkové a vydržia 6-9 mesiacov s prehľadom, tak si musel stále hľadať nových zákazníkov. Trz máme 90% produktov daily spotreby, ten biznis je o toľko ľahší ako bol kedysi, že to by som tu xy hodín vypisoval všetky klady oproti tomu, aký ten biznis bol v 90 rokoch napr.

        Len žiaľ, dnes je zase omnoho viac rozptýlení ako kedysi. Takže to, že ľudia neuspievajú v Amway, to nie je chyba biznisu ale toho, že ľudia sú omnoho viac lenivší… Ale hej, hádzať zodpovednosť za neúspech na Amway ako sračka, to je také československé… 😀

  • Umím. S těmi, co nemají v hlavě seno. Vy mezi ně bohužel, i když si to nepřipustite, jste jako kolovrátek. Plácáte blbosti a když jste zahnány do kouta, tak melete svou mantru o tom, že amwayaci mlži a neodpovídají. Takže nemám důvod s vámi diskutovat a přestávám vás v diskuzi vnímat.

 33. Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 28.9.2022 z 23:26 | Odpovědět

  Vláďo, už přestaňte konzumovat tu polívčičku z lysohlávek. Váš komentář jsem nezveřejnil, protože až tady opravdu bude 35000 AKTIVNÍCH distributorů (jak uvádíte Vy), tak tyhle internetové diskuze zaniknou a kritici se raději zaregistrují. 😀 😀 😀

  • Jaký je přesný počet. Nebo kde tyto data získat? Jdou zjistit oficiálně?

   • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 29.9.2022 z 7:02 | Odpovědět

    Vláďo, toto je přesně ten problém, před kterým kritici zavírají oči. Zvedněte se, běžte navštívit jakýkoli seminář a podívejte se na oceňování, kolik lidí jde na pódium za aktivitu (ukazování plánů). To jediné se totiž počítá, pokud se máme bavit o tom, že budujete byznys. Pak pochopíte, co myslím tím, že ty odměny pobírají přesně ti, kdo makají a že zbytek neudělal nic, čím by si je zasloužil.
    A když tohle udělá i David, a pokud budu předpokládat, že má mozek v hlavě, tak tu od něj budu mít žádost, abych smazal celou naši diskuzi. MLM je v tomhle ohledu tvrdý a nekompromisní. Na to, abyste vydělal, je nutné vykázat výsledky. Na kolika jste byl seminářích Amway kašle. Kolik času jste strávil klábosením s kamarády, kteří jsou sice v byznysu, ale nikdo z vás nic nedělá, na to Amway taky kašle.
    Celou dobu se vám oběma snažím vysvětlit, že je rozdíl mezi aktivitou a “aktivitou”. V MLM si můžete na podnikání hrát třeba 50 let a nemít z něj ani korunu. Nebo to prostě vezmete jako podnikání a vyděláte majlant.
    K tomu, co psal David, že na tu cca stovku VPA vydělávají tisíce dalších: Uvědomte si, že s tím, jak se větví organizace, větví se i práce, kterou ti lidé odvedli. Když budu na 21 % a pod sebou budu mít 4 organizace na 3000 b, znamená to, že každý z nich odvedl 4x méně práce než já. A když oni budou mít každý třeba 5 organizací po 600 bodech, tak každý z těch lidí odvedl už 20x méně práce než já. Jak můžete chtít, aby takoví lidé vydělávali majlant, když přinesli obrat nějakých 30000 Kč? Z čeho? To si má Amway ty peníze tisknout? Prostě každý podle svých zásluh. Tečka.
    Odpověď na Vaši otázku: nejdou získat, protože je to věc každého VPA, aby vyhodnotil, zda je odměňován spravedlivě. Amway není zaměstnání, kde by monitorovali, jestli v pracovní době děláte co máte. Neexistuje tu nějaká pracovní doba. Je to Vaše zodpovědnost, jestli tu disciplínu máte a děláte nebo nemáte a neděláte. A Vy jste taky jediný, kdo za to ponese následky.
    Amway nabízí příležitost. Ale co s ní uděláte, je na Vás.

    • Vězte, že seminářů jsem absolvoval mnoho v dobách aktivního budování Amway. Takže vím jak to chodí. Je velmi těžké dosáhnout určitý úrovně, avšak je mnohem těžší si ji udržet. A mnohdy musíte dotovat. Pomůckový byznys nepřichází pro nižší úrovně v úvahu. Takže jste neustále v mínusu. Vidím to na svým bývalým sponzorovi. Jinak by zaplatil svůj dluh a měl konečně čistý štít!

     • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 2.10.2022 z 15:14 | Odpovědět

      Pokud budujete byznys na správných základech, není zas až tak těžké si vybudovanou úroveň udržet. Pokud Vám jde o rychlý výdělek, můžete si jednou plácnout na nějakou úroveň a pak z ní zase spadnout. Je to byznys. Ti, kdo ho dělají správně, vydělávají a mají stabilní skupiny, ti, kdo ho nedělají správně, si pak stěžují, že ho musejí dotovat. Pokud jste neustále v mínusu (myšleno že každý měsíc Vaše výdaje převyšují Vaše příjmy), tak svůj byznys řídíte špatně a raději z něj vypadněte.
      Pokud jste absolvoval semináře, tak předpokládám, že mi tímto dáváte za pravdu, že lidí, kteří jsou v Amway opravdu aktivní (ve smyslu toho, že ukazují určité množství plánů za měsíc) není rozhodně ani 35000, ani 25000 ani 3000, ale jejich počet bude řádově tak kolem 100. A to se pořád bavíme o “práci” tak 2 hodiny denně.

      • A jakou úroveň máte vy?
       Jste jeden z mála vydělávajích amwayáků nebo chodíte denně do práce jako 99,99% ostatních amwayáků?

       • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 6.10.2022 z 16:40 | Odpovědět

        Stáčením rozhovoru do osobní roviny ničeho nedosáhnete.
        Ale když už jste to nakousl, mohu se zeptat, jak souvisí úspěch v čemkoli s tím, jestli člověk dělá dál něco, co ho baví? Já totiž nějak nechápu Vaši logiku, že úspěch znamená sedět doma na zadku a přepočítávat došlé peníze. To mi prostě hlava nebere. Na jednu stranu obviňujete Amwayáky z materialismu, ale na druhé straně Vaše argumentace stojí na tom, že když má člověk pasivní příjem, nesmí dělat nic jiného (čti: v životě jde jen o peníze a když je máte, budete šťastní aniž byste cokoliv dělali, resp. nesmíte dělat nic jiného, protože jinak jste automaticky neúspěšný). Čili pokud je tu někdo materialista, pak jste to Vy se svým způsobem uvažování.
        Ad absurdum, podle Vaší definice je Babiš naprostý chudák, protože vlastní více firem, tedy podle Vaší logiky je v každé z nich neúspěšný, protože jinak by měl jen jednu a nezakládal by další. Nebo je to podle Vás v případě podnikatelů jinak a stydět se musí jen zaměstanci? Stejně tak kdokoli, kdo má pasivní příjem z čehokoli a náhodou ho něco baví, tak se tomu nesmí věnovat???
        Možná byste se měl nad sebou zamyslet. Opravdu nemáte nějaké koníčky, zájmy nebo nějaký vyšší smysl, kterému byste věnoval svůj čas, i kdybyste byl třeba dolarový miliardář?
        Znám několik lidí na úrovni Zakladatelských odznaků a dokonce i na Diamantové úrovni, kteří jsou prokazatelně úspěšní v Amway a přitom stále mají zaměstnání, které je baví. Nejsou na něm závislí, ale dělají ho. A do těchto lidí se trefujete? I jeden z nejúspěšnějších distributorů na světě, Double Crown Ambassador Kaoru Nakajima, skládá hudbu. Podle Vaší teorie je tedy zřejmě neúspěšný v Amway, protože jinak by to nedělal…
        Když budete doktor a budete to dělat jako poslání a zdědíte miliardu dolarů, půjdete si po zbytek života sednout na zadek a budete se nudit u televize??? Jenom proto, že nějaký Franta by o Vás na Internetu tvrdil, že když chodíte do práce, jste vlastně chudák?
        Tohle mi opravdu vysvětlete. Asi nemáme stejný způsob přemýšlení.

        • František zřejmě patří mezi velkou množinu těch, kteří za úspěch v Amway považují jen velké měsíční odměny. Jejich mentální kapacita je nedostatečná k tomu aby pochopili, že pro někoho je úspěch pár tisíc k výplatě a stačí mu to. Ale protože chodí do práce, je automaticky neúspěšný. Ale to je furt dokola, už několik desítek let. A zatím co ti neúspěšní mají navíc ročně vyšší desítky nebo nižší stovky tisíc bokem k výplatě, oni ventilují své mylné názory. 🙂 O dalších, nemateriálních bonusech které Amway umožňuje je zbytečné se před nimi zmiňovat.

         • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 7.10.2022 z 14:40 | Odpovědět

          I kdyby považoval za úspěch pouze velké odměny, stejně nechápu, kde vzal následující implikace:
          “jsem úspěšný Amwayák => nepracuji v zaměstnání (ani v tom, které mě baví nebo naplňuje)”
          a
          “mám zaměstnání, které mě baví => jsem neúspěšný Amwayák”.
          Tohle by mě fakt zajímalo, protože takhle může uvažovat snad jen někdo, kdo sám dělá práci, která ho nebaví, a nechápe, že můžou existovat lidé, kteří i kdyby v Amway byli Trojití Crown Ambassadoři, stejně by dál dělali to, co je naplňuje. A pak že Amwayáci jsou materialisti… 😀

       • Definujte co máte na mysli pod pojmem práce. Je to dost podstatné pro další diskuzi.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close