Je Amway nejlepší podnikatelská příležitost na světě?

Před mnoha lety přišla Amway s heslem “Chceme být nejlepší podnikatelskou příležitostí na světě”. Pojďme se společně podívat na to, do jaké míry se jim povedlo toto předsevzetí naplnit.

Pro každého samozřejmě bude pojem “nejlepší podnikatelská příležitost” znamenat něco jiného. Pro někoho to bude už jen to, že Amway je podnikání, se kterým může začít. Můžu být přesvědčen, že McDonald je nejlepší podnikatelský nápad. Ale k čemu mi to bude, když neseženu 20 milionů na kauci, zakoupení franšízy a vybavení restaurace? V tu chvíli se mi jako daleko lepší bude jevit Amway podnikání, které nevyžaduje žádné velké investice.

Řekněme, že si budu chtít založit velkoobchod. Znamená to pro mě nutnost pronajmout prostory, nakoupit zboží na sklad, atd. V tu chvíli se mi jako “nejlepší podnikání” může jevit projekt, kde tyto věci za mě zajistí někdo jiný a já se starám jen o získání zákazníků.

Můžu považovat za nejlepší podnikání např. stavebnictví, ale pokud to bude znamenat, že investice jsou tak vysoké, že i kdyby mi banka půjčila, mohl bych v případě nezdaru přijít o střechu nad hlavou, bude se mi možná jevit Amway jako lepší varianta, protože v Amway mi v případě nezdaru “hrozí” jen to, že zůstanu na svém.

Můžu se rozhodnout, že si založím stánek nebo kamenný obchod. Jaký je ale potenciál růstu? Když můj stánek bude v Praze, jaká je pravděpodobnost, že si v něm bude nakupovat někdo, kdo je z Ostravy? Nebo ze Slovenska? Nebo z Polska? Nebo z Německa? Když začnu uvažovat nad potenciálem růstu, možná mě osloví podnikání Amway, kde mohu pobírat bonusy z jiných trhů, aniž bych musel investovat do pronájmu nových prostor, atd.

Spousta lidí žije v představě, že zubař nebo právník je skvělé podnikání. Ale co když si zlámu ruce nebo se vybourám v autě? Kolik vydělám? V tu chvíli možná upřednostním příjem, který chodí dál, i když já nemůžu pracovat. A to je to, co podnikání Amway umožňuje.

Mimochodem, o jak vysokých příjmech se tu bavíme? Statistiky příjmů VPA, kteří se aktivně věnují budování byznysu, seřazené podle dosažených úrovní naleznete v článku: Opravdu se dají v Amway vydělat peníze?

Co třeba soukromá lékařská praxe? Může to být nejlepší podnikání na světě? Pro některé asi ano. Ale co pro Vás? Pokud jste sotva vychodili mateřskou, pochybuji, že byste v tomto oboru uspěli. V tuto chvíli Vám možná bude připadat, že byste dali přednost podnikání Amway, kde nebudete potřebovat žádné speciální znalosti.

Pro někoho bude “nejlepší podnikání na světě” znamenat, že na podnikání nebude sám. Takto fungují např. franšízy, ale tam si za to vždy nechá firma zaplatit. V tu chvíli se jako ideální podnikání bude jevit obchod Amway, ve kterém má člověk zajištěnu pomoc uplinů a to zdarma.

Pro každého znamená pojem “nejlepší podnikání na světě” něco jiného. Pro některé lidi se tímto nejlepším podnikáním na světě stala právě obchodní příležitost, kterou nabízí Amway. Ať už jste si ve výše zmíněných charakteristikách “nejlepšího podnikání” našli Vy tu svou nebo ne, všechny ty výše zmíněné splňuje Amway podnikání beze zbytku. Nemůžeme se proto divit, že pro některé lidi se Amway doopravdy stala nejlepší podnikatelskou příležitostí na světě.

Rating: 9.45/10. From 31 votes.
Please wait...

161 Komentářů k "Je Amway nejlepší podnikatelská příležitost na světě?"

 1. Avatar for Ferda Mravenec Ferda Mravenec | 22.7.2014 z 11:18 | Odpovědět

  Supr článek. 🙂 Na internetu jsem našel skvělou nahrávku kde je to rozebrané ještě podrobněji:
  http://www.ulozto.cz/x3naWTB/charakteristika-idealniho-podnikani-roman-cizek-mp3

 2. Pravda. A to ještě není zmíněná 90 dní záruka na zboží + zpětný odkup nadbytečných zásob ( to pokud někdo se chce zajímat hodně o maloobchodní prodej a špatně si to spočítá ), čí 180 dní záruka vrácení peněz i na registraci i 1.objednávku a i 30 dní záruka vrácení peněz za měsíční seminář, pokud je člověk nespokojený 🙂

 3. Pokud se nad tim človĕk opravdu zamyslí, tak zákonitosti a praxe budování amway businessu nejsou nijak rozdílné od klasického konvenčního podnikání. Musíte si zkrátka uvĕdomit, že jste firmou, šéfem, svým zamĕstnancem, tvůrcem obratů, školitelem novĕ příchozích partnerů a motivátorem…To v čem spatřuji hlavní výhodu amway je čas na toto zjištĕní, bĕhem kterého by vĕtšina normálních firem poslala majitele do bankrotu… Gratuluji všem členům k dobrému rozhodnutí…

 4. Tak včera jsem se podruhé sešel ohledně Amway byznysu se svou kamarádkou. Narovinu mi řekla, že se registrovat nechce, protože nemá dobré zkušenosti z jiných MLM, ale že by si vyzkoušela výrobky, navíc některé zná z dřívějška. Když mi asi 3 h před schůzkou od ní přišla SMS, myslel jsem, že mi oznamuje, že nemůže na schůzku dorazit, ale ptala se mě, jestli mnou zapůjčený výrobek může půjčit své kamarádce na vyzkoušení, protože ta by o něj pravděpodobně také měla zájem. 🙂 S výrobky je spokojena, chce si objednávat a vypadá to, že bude mít ve svém okolí pár známých, kterým výrobky doporučí také. Když jsem jí řekl, že ode mne za to dostane větší část provize, tak se nejdřív bránila, ale nakonec řekla, že proč ne. Ale registrovat se nechce, protože pak by to od ní určitě nikdo nechtěl. 🙂 Podle mne je tohle fakt super příležitost, protože každý, kdo jen trochu chce, si v tom najde své. A mám námět na další článek – srovnání Amway s jinými MLM.

 5. JC, sounds like you have it figured out. Thought you would like this story:

  As you may recall, Bernice Hansen was sponsored by Walter Bass. She had a friend that was a customer. This was back in 1950. Her friend had a friend that was ill. She recommended Nutrilite XX. The friend, Helyne Victor, got well. Bernice’s and Helyne’s friend got in and sponsored Joe and Helyne Victor. Joe went on to develop Nutrilite’s largest business. He would have gotten in with or without the friend. The friend later quit. You are in the Victor downline, all because of a customer.

  You don’t have to sponsor all your customers. They are great sources of referrals, and more referrals. Some where in your group of new customers may be the next Joe Victor.

  Překlad: JC, to zní, jako že jsi na to přišel. Myslím, že se Ti bude líbit tento příběh:
  Jak si možná vzpomeneš, Bernice Hansen (pozn. admin: Korunní VPA v Amway byznysu) byla zasponzorována Walterem Bassem (pozn. admin: Smaragd v Amway byznysu, první prezident rady distributorů ADA). Ona měla kamaráda, který byl zákazníkem. Byl rok 1950. Její kamarád měl kamarádku, která byla nemocná. Bernice jí doporučila Nutrilite Double X. Tato kamarádka, Helyne Victor, se začala cítit lépe. Kamarád Bernice a Helyne se zaregistroval a zasponzoroval Joe a Helyne Victorovy. Joe vybudoval největší byznys v Nutrilite. On by se zapojil i bez svého kamaráda. Tento kamarád později skončil. Ty jsi ve Victorově sestupné linii, a to vše jen díky zákazníkovi.
  Nemusíš zasponzorovat všechny své zákazníky. Oni jsou skvělými zdroji referencí a dalších referencí. Někde ve Tvé skupině nových zákazníků je možná další Joe Victor.

 6. @Howard
  Great story Howard. Thank you for your comments.
  I want to be the next Victor. 🙂
  I like Jody’s seminars.
  He is one of my heroes.

 7. Jody told me that story during one of my interviews for my book. He is the unofficial Amway historian. Jody should be coming to Europe next year. Hope you can get him to speak for you. Great guy!

  Any of you can be the next “Victor”. Are you willing to do what it takes? (Talk is cheap. Show me!) Will you set the example for your team to follow? (It took Joe from 1950 to 1964 to go Diamond.) Are you persistent, like Joe?

  Joe was very relatable. Everybody liked him. Jody couldn’t have picked a better role model. Joe was a dedicated servant to all. Jody is the same way. Great leaders like Rich Devos and the Victor’s understand the Biblical principle of service. They lift people up and encourage them. You can do it, too.

  Be the best YOU that you can be. Then, continue to get better. Practice.

 8. Víte, čtu to tady. Zní to vše hezky. Ale já jsem člověk, který nezná moc lidí a seznamovat se kvůli byznysu se mi příčí. Rozhodně se to nehodlám učit. Takže Amway určitě funguje, ale jen pro jistý typ lidí. Rozhodně ne pro introverty jako já.

 9. Ano….stává se to dost často, že zákazník vám přivede dalšího zákazníka……Ty výrobky jsou prostě dobrý. Tedy pokud je používáte správně….pokud někdo používá Double X jako čípky 2x denně, tak se nemůžeme divit, že je poněkud “nasr..ý” :-))))

 10. @Lukáš
  Lukáši je dokázáno, že introvertů úspěšných v Amway, je mnohem více než extrovertů. Proč je to tak? Protože i obecně mezi lidmi je na světě mnohem více introvertů než extrovertů. 😉 Amway je byznys s úžasným potenciálem duplikačního efektu, takže i když neznáš mnoho lidí a nechceš se seznamovat, tak můžeš využít i to málo lidí, které znáš a uvidíš. Myslím, že příběh, který tu Howard uveřejnil hned před tebou je krásnou odpovědí na tvou obavu. Nikdy nemůžeš vědět, kdo z tvých známých bude tento byznys budovat a z koho by mohl být třeba nový Joe Victor. 😉

 11. Lukáši, o tom to je. Pokud se něco nehodláš učit, tak nehodláš a samozřejmě se to také nikdy nenaučíš. Nikdo ti nemůže nic vnucovat, co bys dělat měl a co ne, proč taky.

  Nakonec staré platné přísloví traduje: “líná huba, holé neštěstí” 🙂

  Argument s introvertstvím je však zcela lichý, jedná se jen o tvůj pocit, doměnku, viz velký počet introvertů na kvalifikovaných pozicích po celém světě.

 12. @Luke
  Introverts can do this business. I did! (Passion for a cause helped. And, I was willing to learn.) One other person on this site is an introverted Founders Platinum with more down line. If we can do it, then definitely any introvert can. Why not you?

  If you think you can, you can. If you believe you can’t, you won’t. The mind is the builder. Be careful what you put into it. You become like what you think, read, and believe. You become a reflection of those you chose to associate with. Choose wisely.

  Don’t be lazy and make excuses. Excuses are useless. If you don’t want to do something, any excuse will do. People that want to be successful learn not to make excuses. They take responsibility for all they do and all they fail to do. They treat failure as practice. They pick themselves up, dust themselves off, and start all over again. They keep on keeping on. They never, ever quit.

  Luke, I believe you can do it. You must believe in yourself. God created the spirit that is you, bless your soul. Our Creator doesn’t make junk. You are loved. Love yourself and love others. Live by the Golden Rule. No, I do not mean he who has the gold rules. I mean, treat others as you want to be treated. Become a giving person. That is what being in the Amway business has taught us. That is why I am encouraging you. You can do it!

 13. @Victor
  There will never be another “Victor”. Each of us are unique. Joe was a special kind of person. His son, Jody, is too. His sons, Joe and Steve are, also. The best we can do is observe their example and try to emulate them the best we can. Behaviors can be learned. Remember, Jody had an excellent role model in his father. Jody is mine. Yet, I fall far short of being like him.

  First of all, Jody is a leader that people are willing to follow. He truly cares about all of us. He is humble, most of the time. Jody is a great servant. He is patient. He is interested in others. He listens and considers before he speaks. Jody treats others the way he wishes to be treated. Persistence is his “middle name”. Jody has always been a winner, never a quitter. You will never hear anything negative from him. He lifts people up. His humor puts people at ease.

  It may not be possible to “be the next Victor”, but we can behave like the Victors behave. That is a doable goal. It may take a lifetime to accomplish. But, it can be done.

 14. @Howard
  Thanks Howard for your short leadership session. 😉 Those characteristics of Jody’s skills are excellent. I know that we all are unique. But I didn’t mean by being the next “Victor” being the next Joe, or Jody. I like the name “Victor”, which means “winner” that’s why I am using this nick. So I want to be the “victor” with the nick “Victor” 🙂

 15. @Lukáš
  Ty lukáši vy*er se naty vymletý emwejáky dokud je čas. jeto uplně obyčejný letadlo a vymejvárna mozku. Na týdle stránce tě budou masírovat že sou nejlepší na světě a jak to zmákneš ale realita bude úplně jiná. Vor vzákoně to psal dobře emwejáci sou jak ty prodejci Becka. Nabulíkujou ti kecy jak budeš za tejden milionář a pak budeš jen kupovat ty jejich předražený šmejdy a nevyděláš nic. Vor na vás. :LOL:

  Pozn.: Ačkoli tento příspěvek porušuje pravidla, rozhodl jsem se ho zveřejnit, jelikož je to ukázka směsice naprosto nedostatečné argumentace, nepodložených tvrzení a lživých nařčení, znásilňování češtiny nevyjímaje. Čtenářům může výše uvedený komentář posloužit jako odstrašující případ, jak mohou dopadnout, když se zařadí po bok kritikům. Takže, Xú, děkuji. Admin 😉 😀

 16. Avatar for Petr Štěpánek Petr Štěpánek | 27.7.2014 z 23:39 | Odpovědět

  Hezký den,

  moje odpověď na otázku v názvu článku je ano.

  S úctou, Petr Štěpánek

 17. Takže, milý Xú, vezmu tvé žvásty pěkně popořadě:

  1) vysvětlení, proč Amway není letadlo, najdeš v příspěvku: Není Amway pyramidová hra (letadlo)?
  Máš tam i kopii soudního rozhodnutí, kde se píše, že Amway není letadlo. Jestli to nechápeš, my Amwayáci za to nemůžeme.

  2) O firmě Beck se tu vedla poměrně dlouhá debata, kde několik Amwayáků ukázalo, že tyhle firmy fungují úplně jinak. Amway a Beck se ve fungování shodují asi stejně jako se shodují jednotlivá písmena v jejich názvech.

  3) Kdo tu podle tebe tvrdil, že za týden bude někdo milionář? Když Tě teď požádám, abys mi ukázal, kdo z Amwayáků to tady kdy řekl, ničeho se nedočkám, že jo? Tak schválně, jestli budeš schopný to něčím doložit. Já tvrdím, že je to lež. Všichni tady totiž naopak říkáme, že bude potřeba pracovat a že nějakou dobu potrvá, než se dostaví výsledky. Ale důležité je, že dosáhnout úspěchu v Amway je možné. Že ty to nebereš na vědomí, je jen ukázkou tvojí ignorance.

  4) Výrobky Amway nejsou předražené – stačí si přečíst článek: Jsou výrobky Amway předražené? Ukaž mi na konkrétním příkladu L.O.C. či např. bělidla nebo třeba kosmetiky, jak je “předražené”. Nic z toho samozřejmě neukážeš, protože ani nevíš, jak se tyto výrobky používají.
  A já ti tady říkám, že se klidně můžeme pobavit o chemickém složení a kvalitě výrobků. Narozdíl od tebe jsem si ty výrobky z tohoto hlediska prověřil a můžu za ně dát ruku do ohně. 😀

  5) Jestli Lukáš něco vydělá nech na něm. Na tvém názoru to totiž vůbec nezáleží. 😀 Ty se klidně můžeš postavit na hlavu, ale Lukášův úspěch je jen v jeho rukou. 😛 Jediné, co můžeš dělat ty, je přihlížet, případně to komentovat. 😀 😀 😀

 18. @Victor
  Howard is my real name. Loosely translated it means, Defender. In old English it means, Shield bearer. I live up to that name. It has taken a long time for me to realize the truism, “Fools rush in where Angels fear to tread”, has a basis in fact. My “angel”, Jody, has been helpful in guiding me to choose my battles wisely. I still jump in to defend people when I should let them fight their own battles. “Speaking for others” is wrong. Know-it-alls often do it. The older I get the more I realize how wise Jody is. Jody and most other Diamonds do not respond to slights. They don’t get into “pissing contests”. They are mature and “rise above”. As one grow toward Diamond they learn to do the same. It takes practice.

 19. Ááááááááááááá tady se zas někomu můj příspěvek nehodil do krámu.Narušilo by to propagandu amway.Proč si ho neschválil?Příště aspon tady nepiš,že na jiném blogu se neschvalují komentáře,když tady je to stejné!!!!!!

  • Milý Top Geare, odpověď na to, proč jsem neschválil Tvůj komentář, najdeš v Pravidlech pro komentáře, bod 6. Tebou uvedené video spadá do kategorie bulváru. Jeho autoři nedali možnost vyjádřit se k danému tématu tomu, koho se to týkalo především – firmě samotné. Ostatně si přečti komentáře pod videem, kde na to hned několik lidí upozorňuje. Když si obstaráš vyjádření firmy, které se reportáž týkala, a zveřejníš ho spolu s tím videem a poukážeš na to, že autoři reportáže manipulují lidmi, když poskytují jen jednostranný pohled na věc, nemám problém se zveřejněním. Smiř se ale s tím, že pro pomluvy a bulvár zde není místo – podobně jako na Wikipedii.
   Rozdíl mezi těmito stránkami a těmi, o kterých píšeš, je v tom, že zde se neschvalují pomlouvačně laděné komentáře (i když si myslím, že občas jsem až příliš benevolentní). Na těch druhých se neschvalují doložená pravdivá tvrzení. A to, jak jistě uznáš, je přeci jen dost podstatný rozdíl, ne?
   Je ještě něco, co by sis přál vysvětlit?

 20. Aha důvod se vždy najde,když není příspěvek podle správného scénáře.Tak v tom případě,až někdo vloží video které bude vychvalovat amway (amo) a nebude tam kritický protipol doufám že ho též neschválíš.Pomluvu a pravdu chápeme každý jinak,bohužel ten kdo miluje v pravdě vidí pomluvu!

  • Možná sis toho ještě nevšiml, ale přesně o těch kritických protipólech jsou prakticky celé tyto stránky. 🙂 Takže ten kritický protipól už tu je – stačí jen číst. 😉
   Video vychvalující AMO není pomlouvačné, takže ho samozřejmě zveřejním. Na kriticích pak je, aby ho férově zkritizovali, což předpokládá, že svá tvrzení opřou o solidní argumenty. Vím, že jste si na jiných diskuzích zvykli, že si tam můžete plácnout, co je libo, a admin vás “přikryje” (když vám to někdo vyvrátí, jednoduše to nezveřejní), ale tady očekávám argumenty.
   Druhá strana věci je, že lidé na Internetu jsou většinou větší “hrdinové” než v reálu. To vše pak vede k tomu, že někteří si na Internetu dovolí veřejně pomlouvat, i když v reálu by si to nikdy nedovolili, protože by jim hrozilo, že bude následovat žaloba.
   Výsledkem pak je, že na Internetu je spousta nepravdivých a lživých nařčení (a to nejen o Amway, to platí obecně) a je proti tomu jen těžká obrana. Jediné, co s tím lze dělat, je dát lidem i pohled z druhé strany a pak jen doufat, že použijí mozek a zhodnotí, kdo má v rukou skutečně argumenty a kdo své názory nemůže ničím podložit. A to je přesně účel těchto stránek.
   Je tedy vcelku logické, že tyto stránky nikdy nebudou sloužit k šíření pomluv. Znovu opakuji, že pokud svá (i kritická) tvrzení dokážete podložit solidními argumenty (tj. není to pomluva), pak budou zveřejněna. Tyto stránky se kritice nebrání, tyto stránky naopak kritiku řeší. Ale s bulvárem a lživými nařčeními tu nepochodíte.

 21. Stojím za adminem. Málokdo z kritiků (možná snad nikdo) dokáže přinést opravdu solidní argument. Vždy jsou to jen kecy a neustále omílané dokola a dokola.

 22. Přesně tak.
  Tamto video je podle mě realita a na Vás je,abyste ho férově prodiskutovali a zkritizovali.Jenže to se musí nejdříve zveřejnit,aby mohla být diskuse.
  ***
  Podle mě diskusní forum je o diskusi a admin by měl řešit maximálně slovní útoky,vulgární slova a né co je pravda a co pomluva od toho je přece diskuse.To platí zde i jinde!

  Pozn.: Nepodložené spekulace vymazány. Admin

  • Problém je, že to video je účelově zpracováno a schválně zamlčuje ty podstatné věci. Jeho autoři ho natočili s cílem někoho poškodit a tomu je vše podřízeno (včetně toho, že nedali prostor k vyjádření druhé straně). Takže znovu: obstarej si prosím vyjádření druhé strany a slibuji, že potom si to video rozebereme v samostatném článku. 🙂

   Jinak, pomluva je samozřejmě slovní útok a ten tedy jako admin řeším. A nezáleží na tom, jestli jsi tu pomluvu vyřknul Ty, nebo se ji sem snažíš “propašovat” formou odkazu. Tady prostě pomluvy nebudou. Nejsi schopen svá tvrzení doložit? Smůla. Dolož je, a budou zveřejněna. Myslím, že je to fér přístup. Křivě někoho z něčeho obvinit je velmi snadné a ten člověk je proti Tobě v nevýhodě, protože těžko může dokázat něco, co se nestalo (když o Tobě např. na Internetu někdo prohlásí, že jsi zloděj, jak prokážeš, že nejsi?). Proto se zde snažím uplatňovat presumpci neviny – Ty dokaž, že to, co tvrdíš, je pravda. Je to pro Tebe snad nepřekonatelný problém?

 23. @admin
  …lidé na Internetu jsou většinou větší „hrdinové“ než v reálu. To vše pak vede k tomu, že někteří si na Internetu dovolí veřejně pomlouvat, i když v reálu by si to nikdy nedovolili…

  Souhlasím s tebou. Sám si z minulosti pamatuji na případ tohoto hrdinství (tehdy jsem ještě neměl registraci). Do očí jednomu distributorovi neměli odvahu říct ani popel. Ale když daná osoba nebyla přítomna (a tudíž se nemohl bránit argumenty), tak to byli nekteří pomlouvači najednou strašní hrdinové. Pokud bych jejich chování měl přirovnat k přísloví: “Po bitvě je každý generál” – tak bych je musel ožnačit za “nejvyšší admirály”. 🙂

  Docela by mě zajímala odpověď na otázku: Kolik z internetových pomlouvačů našlo někdy v sobě dost odvahy na to, aby své kritické názory řekli do očí nějakému vyššímu odznaku (např. od platiny výš)? – takových lidí by se možná moc nehlásilo, co myslíte.

 24. Slovní útok je třeba ty z..de,v..e,čů..ku a jiné,ale co je pravda a pomluva tobě nepřísluší posuzovat od toho je tady tato diskuse nebo není a je to jen propaganda amway?Pokud někdo s někým manipuluje,jistě se k tomu nepřizná.Video je důkaz.Podstatné je v něm.
  Vyjádření druhé strany to jste přece i vy a proto sem to video zde dal.Vidíš a už o videu diskutujeme,ale bohužel jen my dva,protože jiní ho asi neviděli.

  • Ohledně rozdílu mezi manipulací a motivací doporučuji přečíst článek: Jsou Amway semináře vymývání mozků, manipulace?

   Jak sis jistě stačil všimnout, tyto stránky se nevyhýbají kontroverzním tématům, není to tedy propaganda. Slušná diskuze (v rámci pravidel) je povolena a důkazem budiž i to, že jsem zveřejnil i kritické příspěvky. Ovšem mezi kritikou a pomluvou je podstatný rozdíl.

   Autoři inkriminovaného videa vycházejí z předpokladu, že dotyčný prezentující nemluví pravdu a proto logicky museli dojít k závěru, že s lidmi manipuluje. Už nikdo se ve videu ovšem nezabývá tím, jestli je výchozí předpoklad správný – tj. zda skutečně nemluví pravdu. Pokud by totiž mluvil pravdu, lze na chování speakera pohlížet jako na motivaci. A pokud se jednalo opravdu o prezentaci Amway (nevím, na to je to video moc krátké a jméno firmy tam zmíněno nebylo, takže to s jistotou nelze prohlásit), pak musím říct, že v té prezentaci jsem neobjevil žádnou lživou informaci a dokonce ani autoři videa nebyli schopni žádnou konkrétní lež identifikovat. Nabízí se tedy otázka, proč ho autoři točili? Kdyby to mělo být proto, aby upozornili na nějaký nešvar, proč nejmenovali konkrétní firmu? Nezlob se na mě, ale takto jak je to postavené, je to prachobyčejný bulvár.

   Třešničkou na dortu je, že oslovení “odborníci” na řeč těla, kteří ji označují jako manipulační techniku, ji sami při rozhovoru používají také. 😀 Podle stejné logiky tedy můžeme prohlásit, že dotyčný “odborník” rovněž s lidmi manipuluje. 😀 Řeč těla totiž sama o sobě manipulační technikou není. Používá ji každý, někdo vědomě, někdo nevědomě. Pokud ji používáme vědomě, pak je důležité rozlišit důvod. Chceme-li se obohatit na úkor druhého, bude to manipulace. Děláme-li to pro jeho dobro, bude to zřejmě motivace. Otázkou zůstává, kam zařadit použití řeči těla, když to děláme pro dobro toho člověka a zároveň i naše, což je případ většiny MLM.

   A na závěr: pokud nepovažuješ pomluvu za slovní útok a zastáváš názor, že je lepší pomluvu zveřejnit a pak teprve vyvracet, jen to něco vypovídá o Tvém způsobu přemýšlení. Já zastávám názor, že pomluvy nemají mezi slušnými lidmi místo. Takže v tomto se asi neshodneme.

 25. Mimochodem,pokud je to jasná pomluva,jistě amway nebo kdokoliv jiný zažaloval zažaluje *** za pomluvu a *** se musela nebo bude muset omluvit a zaplatila či zaplatí poškozenému nemalou sumu.Je to tak,stalo nebo stane se to?

  *** jméno subjektu vymazáno

  • Amway těžko může někoho žalovat, když nikde ve videu nezaznělo její jméno a s největší pravděpodobností se o ni ani nejednalo (viz dále). A jestli ji zažaluje dotyčný prezentující, nevím, protože ho neznám, nevím, s jakou firmou spolupracuje. Zmíněný typ výrobků totiž prodává hned několik MLM a Amway nemá pro svůj prací prášek dávkovací kuličku, která je tam zmíněna. Takže toto video se s největší pravděpodobností ani netýkalo Amway (mám podezření na jeden konkurenční MLM, ale nebudu spekulovat). To ovšem nic nemění na tom, že ať už se to týkalo kterékoli firmy, má toto video bulvární charakter a autoři nedali prostor druhé straně, aby se vyjádřila.

 26. Ono taky těch internetových pomlouvačů moc není (naštěstí), ovšem snaží se, aby to vypadalo, že je jich většina (viz článek http://www.amway-fakta.cz/proc-se-zda-ze-na-webu-prevazuji-o-amway-negativni-nazory/). A jelikož se očividně jedná jen o určitý typ lidí, šance, že budou schopni rozumně diskutovat osobně se zkušeným VPA je velice nízká. Nebo se pletu?

 27. Již sem ti psal,že pomluvu a pravdu chápeme totálně rozdílně.Ty to bereš jako motivaci,já jako manipulaci a v tom se naše názory nikdy neshodnou.Jistě nejsem jedinej kdo to nazývá manipulace a proto je potřeba na to dotyčné alespon upozornit.Obrázek si již udělají sami jestli to je “dobro”

  • Tak v tom případě bych rád slyšel Tvou definici motivace. Manipulace pro dobro toho druhého??? Kdybychom používali definice tak, jako je používají kritici, slovo “motivace” by zmizelo ze slovníku…
   Nicméně držme se tématu, a tím je Amway. To video je o jiné firmě.
   A kromě toho, tyto stránky nebudou sloužit k šíření odkazů na bulvární videa, pomluvy, apod. Máš-li k dispozici nějaké video, které se týká Amway, a které je natočeno vyváženě (tj. že autor dal možnost vyjádřit se všem stranám), uvítám ho.
   Já jedno takové mám, rád bych ho zveřejnil, ale nemám na něj autorská práva. Je to záznam celého pořadu 60 Minutes, který byl odvysílán v roce 1982 v USA.
   Část z tohoto pořadu (rozhovory s Dexterem a Birdie Yagerovými) jsou na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=9xwE0VG-H44, ale já mám k dispozici i celou nahrávku, kde mluví i zakladatelé Amway.
   Přestože reportér 60 Minutes, Mike Wallace, šel původně natočit kritickou reportáž, poté, co zjistil, jak Amway funguje, změnil názor. Reportáž sice nakonec odvysílali, ale byla vyvážená. A všichni se shodli na tom, že v porovnání s jinými reportážemi 60 Minutes, byla tato jedna z nejmírnějších a Amway z toho vyšla vlastně vítězně. Jenomže aby k tomuto mohlo dojít, musí být reportér opravdový profesionál, který dokáže přiznat, že se v něčem mohl mýlit. A ne, že si budu omílat svou, i když mi byl 1000x prokázán pravý opak.

 28. Top gear :
  Mimochodem,pokud je to jasná pomluva,jistě amway nebo kdokoliv jiný zažaloval zažaluje *** za pomluvu a *** se musela nebo bude muset omluvit a zaplatila či zaplatí poškozenému nemalou sumu.Je to tak,stalo nebo stane se to?
  *** jméno subjektu vymazáno

  Jdeš pokaždé k soudu, když tě někdo za tvými zády pomlouvá a ty se to náhodou domákneš?

  Kdyby Amway, nebo jakákoliv jiná firma, chodila k soudu pokaždé, když ji někdo pomlouvá, tak nedělá nic jiného.

  To jsi nikdy neslyšel?

  Máš závěry jako pětileté děcko.

 29. @acz

  V tom případě chudák třeba takový Microsoft a Bill Gates. Co já jen zažil lidí, co je někdy pomluvili. 😀 Třeba by o tom Top gear mohl natočit video. 😉

 30. Top gear :
  Již sem ti psal,že pomluvu a pravdu chápeme totálně rozdílně.Ty to bereš jako motivaci,já jako manipulaci a v tom se naše názory nikdy neshodnou.Jistě nejsem jedinej kdo to nazývá manipulace a proto je potřeba na to dotyčné alespon upozornit.Obrázek si již udělají sami jestli to je „dobro“

  A to je presne ta situace, nad kterou by ses mel zacit hluboce zamyslet. Pravdu i pomluvu by totiz zdravy clovek mel chapat vzdy stejne.

  Vzpamatuj se, od ranniho rozbresku az do vecerniho ulehani na kavalec jsi obklopen manipulaci, stejne jako ty sam, at uz vedome, nebo nevedome, trvale nejak manipulujes.

  Manipulace je i to, kdyz koupis holce cokoladu, abys ji udelal radost.

  Jsi jeste nedospely jedinec, ktery ma o zivote predstavy jako hloupe deti. Mimochodem, i deti ukazkove manipuluji, jde jim to naramne dobre a je to pro ne zcela prirozena soucast vyvoje.

 31. @ACZ
  You are correct. The Diamonds consider the source and just ignore it. Don’t worry about the small things. Critics words are small things. Diamonds knock the dust off their shoes and move on. That is one reason why they achieved Diamond. Overcoming criticism made them stronger. They let the critics have their opinions. (It is a waste of time arguing with them. Most have made up their mind and refuse to be confused by the facts.) Actions speak louder than words. Don’t let anybody steal your dream. You can do it!

 32. Chtěla bych se podělit o moje zkušenosti s amway. Mám přítele a jeho dobrý kámoš je v amway. Pořád o nich mluvil a mluvil o diamatech, smaradech a o snech. Pročetla jsem si pár článku od příznivců i nepříznivců amway a došla jsem na to, že nejlepší bude si to zkusit na vlastní kůži, dát si schůzku a udělat si na to názor sama. Na schůzce se bavilo hlavně o snech a předraženýc autech atd. ale na otázku, jestli je možný, když někoho sponzoruji a všechno se odečte a vypočítá se možná provize, tak jestli u většího výdělku je možné abych měla nulu. Mi řekl nic. Zdá se mi, že na vašich “seminářích” spíše posloucháte nahrávky o tom jak někdo byl diamant a jak mu všichni záviděli a jak si mohl koupit hromadu věcí. Za tohle dávat peníze ? Za takovou přednášku? On po dvou letech ani neví jak to doopravdy funguje. Celkem mě i mrzelo, že se mně nezeptal na to, jestli můžou jít s námi další dva lidi a já si to uvědomila, až když mě seznamoval. Amway se chlubí svoji kvalitou, ale je to kravina. 99% amwayáků neví, co výrobky obsahují a proč je v “zázračněm” vitamínu C maltodextrin, který dodává energii, tudíž když si ho dáte, tak se po něm cítíte lépe. A nakonec napíšete, že je vhodný pro diabetiky i když v něm je glycerin i matedoxtrin 😀 😀 za ty prachy chci kvalitu a né “hraní si na kvalitu”, desetkrát dražší věc? A to se nebavím o dalších produktech. A ted přichází ta otázka, co vám závidím ? Předražené věci? Drahé semináře? ne !! spíše vám chci pomoct. Omlouvám se Vám, za to, že jsem se tady nerozepsala, ale pokud to chcete někdo probrat napište na mail *** 😉

  *** kontaktní e-mail vymazán. Admin

  • Ahoj Iveto, děkuji za komentář. Je dobře, že sis chtěla udělat názor sama a to Ti schvaluji.
   Z Tvého textu jsem pochopil, že jsi zřejmě narazila na někoho, kdo nemá o Amway moc informací. To se samozřejmě může stát. Můžeme to tu ovšem jednoduše napravit. Jak tedy zněla ta konkrétní otázka? Z Tvého komentáře mi není zcela jasné, na co ses dotyčného ptala – mám na mysli následující pasáž:
   “na otázku, jestli je možný, když někoho sponzoruji a všechno se odečte a vypočítá se možná provize, tak jestli u většího výdělku je možné abych měla nulu. Mi řekl nic.”
   Zkus svůj dotaz nějak upřesnit.
   Pokud se týká kvality Amway výrobků, možná Tě potěší, že chystám seriál, který se bude zabývat výhodami Amway výrobků, vč. jejich kvality. Ještě dnes by se měla objevit první část, takže sleduj pozorně tyto stránky a určitě se dozvíš odpovědi na své otázky ohledně kvality Amway výrobků. 🙂
   Ohledně obsahu maltodextrinu a glycerolu jsem požádal o vyjádření kompetentní osobu. Věřím, že Ti odpoví.
   Hezký den. 🙂

 33. Iveto, to, že něco obsahuje maltodextrin, ještě neznamená, že je to nebezpečné pro diabetiky. Záleží totiž vždy na množství.

  Stejně tak tvrzení, že se člověk cítí lépe díky dodaným kaloriím z maltodextrinu, je mylné. Maltodextrin má 4 kalorie na 1 gram. Jedna tableta NUTRILITE Vitamin C Plus s postupným uvolňováním váží 700 mg, z toho 120 mg připadá na koncentrát aceroly, do kterého se přidává maltodextrin během výroby jako protispékavá přísada (tvoří 25-30%) – zdroj: http://www.faqs.org/rulings/rulings2000HQ962687.html. Tedy 30% ze 120 mg dělá 36 mg maltodextrinu v jedné tabletě. Vzhledem k minimálnímu obsahu zde tedy nefunguje ani jako sladidlo a jako zdroj energie už vůbec ne (uvedené množství maltodextrinu poskytne jen 0,144 kalorie).

  Maltodextrin je tedy ve finálním výrobku zastoupen v naprosto zanedbatelném množství a NUTRILITE Vitamin C Plus s postupným uvolňováním je tudíž vhodný i pro diabetiky.

  Dodané množství energie z jedné tablety je taky naprosto zanedbatelné a určitě nemá vliv na to, že se po požití cítíš líp – pokud jsi tento efekt zaznamenala, bude způsoben něčím jiným.

  Jinak, glycerol je všeobecně považovaný za bezpečný pro diabetiky (nejedná se o cukr, ale o trojsytný alkohol). Kromě toho, zde je použit opět ve velice malém množství, jako zvlhčovadlo.

  Pokud tedy budeš užívat doporučenou 1 tabletu denně, žádné nebezpečí Ti nehrozí.

 34. @Top gear
  The name of this site is, “Amway Fakta”. We discuss facts and fictions about Amway, only.

 35. Děkuji za vyjádření, chápu, že je v tom minimální množství a že je schválené normou, ale to můžete napsat i kdyby výrobek obsahoval aspartam. Je tu riziko toho, že člověk (diabetik) dostane do sebe maltodextrin nebo jinou frmu cukru i v jiných formách a z minimálního množství se stane vetší množství. A pořád jsem nepochopila proč je maltodextrin v tabletách obsažen, za tu cenu si chci koupit vitamín c a né cukr. Jinak Glycerol je slabě jedovatý. V menších dávkách způsobuje bolesti hlavy, žaludeční potíže a zvracení. Ve větších dávkách může způsobit poškození jater. Ale u něho máte pravdu, protože nezvyšuje hladinu inzulinu v krvi.

  Jinak k tomu kamarádovi, vím sama, že mu to nejde, protože když mi ukazoval plán, ptal se mě kolik je 21% ze 100 000 😀

 36. Iveta :
  Děkuji za vyjádření, chápu, že je v tom minimální množství a že je schválené normou, ale to můžete napsat i kdyby výrobek obsahoval aspartam. Je tu riziko toho, že člověk (diabetik) dostane do sebe maltodextrin nebo jinou frmu cukru i v jiných formách a z minimálního množství se stane vetší množství.

  Ano, to opravdu můžu napsat, protože 36 mg neudělá žádný rozdíl. To bys těch tablet musela sníst celé balení, aby to s Tebou něco udělalo.

  Iveta :
  A pořád jsem nepochopila proč je maltodextrin v tabletách obsažen, za tu cenu si chci koupit vitamín c a né cukr.

  Vysvětlení, proč je maltodextrin ve výrobku obsažen, najdeš v tom odkazu, který jsem Ti poskytl. Cituji: “Acerola cherry concentrate powder (NF9716Z) is produced from the juice of Acerola cherries. The powder is produced by washing and milling the cherries, during which time the stems, skins and excess pulp are removed. During the water extraction process, a varying amount of maltodextrin (25-30 %) is added, as necessary, as a carrier to improve filtration and prevent the material from sticking to the mixing equipment.”
  a
  “Maltodextrin is added to the Acerola concentrate powder as an anticaking agent in such quantities that it constitutes 25 – 30 % of the product.”

  Je to součást technologie výroby. NUTRILITE získává část vitaminu C z přírodních zdrojů a to je technologicky poměrně náročný postup. Výhodou je, že výsledný výrobek obsahuje i další zdraví prospěšné látky, nejen vitamin C.

  Iveta :
  Jinak Glycerol je slabě jedovatý. V menších dávkách způsobuje bolesti hlavy, žaludeční potíže a zvracení. Ve větších dávkách může způsobit poškození jater. Ale u něho máte pravdu, protože nezvyšuje hladinu inzulinu v krvi.

  Zlatá toxikologická poučka říká, že jedovaté je vše – záleží pouze na množství. “Otrávit” se můžeš i obyčejnou vodou. LD50 kuchyňské soli (tedy dávka, po které uhyne polovina subjektů, podána orálně) je 3g/kg tělesné hmotnosti. Přesto nepředpokládám, že bys přestala pít vodu nebo solit jídlo. Můžu Tě ubezpečit, že glycerolu je např. v zubní pastě daleko více a stejně to nikomu nevadí (tělo glycerol normálně metabolizuje na glukózu a glykogen). Pořád měj ale na paměti, že v tabletách NUTRILITE je glycerolu zanedbatelné množství.

 37. Iveta :
  Chtěla bych se podělit o moje zkušenosti s amway. Mám přítele a jeho dobrý kámoš je v amway. Pořád o nich mluvil a mluvil o diamatech, smaradech a o snech. Pročetla jsem si pár článku od příznivců i nepříznivců amway a došla jsem na to, že nejlepší bude si to zkusit na vlastní kůži, dát si schůzku a udělat si na to názor sama. Na schůzce se bavilo hlavně o snech a předraženýc autech atd. ale na otázku, jestli je možný, když někoho sponzoruji a všechno se odečte a vypočítá se možná provize, tak jestli u většího výdělku je možné abych měla nulu. Mi řekl nic. Zdá se mi, že na vašich „seminářích“ spíše posloucháte nahrávky o tom jak někdo byl diamant a jak mu všichni záviděli a jak si mohl koupit hromadu věcí. Za tohle dávat peníze ? Za takovou přednášku? On po dvou letech ani neví jak to doopravdy funguje. Celkem mě i mrzelo, že se mně nezeptal na to, jestli můžou jít s námi další dva lidi a já si to uvědomila, až když mě seznamoval. Amway se chlubí svoji kvalitou, ale je to kravina. 99% amwayáků neví, co výrobky obsahují a proč je v „zázračněm“ vitamínu C maltodextrin, který dodává energii, tudíž když si ho dáte, tak se po něm cítíte lépe. A nakonec napíšete, že je vhodný pro diabetiky i když v něm je glycerin i matedoxtrin za ty prachy chci kvalitu a né „hraní si na kvalitu“, desetkrát dražší věc? A to se nebavím o dalších produktech. A ted přichází ta otázka, co vám závidím ? Předražené věci? Drahé semináře? ne !! spíše vám chci pomoct. Omlouvám se Vám, za to, že jsem se tady nerozepsala, ale pokud to chcete někdo probrat napište na mail ***
  *** kontaktní e-mail vymazán. Admin

  Ahoj Ivi, z tveho prispevku, stejne jako ostatni, jsem slusne receno “vedle jak ta jedle”. Jak porozumet tomu, co vlastne pises, kdyz polovina jsou vylhane nesmysly, polovina cire domenky a na fakta zbylo procento, kdy skutecne distributor nemusi znat naprosto dokonale kazdy chemicky rozbor tri set produktu Amway.

  Mimochodem, znas nejaky priklad z praxe, kdy nejaky prodavac, ale klidne treba i reditel v obchode ci supermarketu, zna detaily, ktere jsou oriskem i pro vystudovaneho chemika? A pokud ti rozbor nevysypal z rukavu distributor Amway, tak uz je VSECHNO SPATNE? Tobe takovy zaver dava smysl?

  Dva roky jsem pendloval po seminarich Amway vsech znamych urovni i ruznorodych obsahu (produktove, skolici, obchodni, prezentacni) ale nikdy, nikdy a opakuji NIKDY jsem se nesetkal s formou, ze bychom, jak tvrdis ve svem pry “zazitku”, poslouchali JAKEKOLIV nahravky. Jak si mam pak tve tvrzeni vysvetlit? Logika mi napovida, ze si vymyslis.

  Pises, ze nekdo po dvou letech nevi, jak Amway funguje. Ptam se, jak to muzes vedet a posoudit, kdyz ty sama to nevis tuplovane? Nebo jsi snad zdatna a zkusena distributorka Amway? Tedy jak?

  Vis co se rika o mysich, ktere se pokouseji ucit orly letat? To porekadlo prece znas, nebo je pro tebe nezname?

  Amway se kvalitou nechlubi o nic vic, nez jakakoliv jina firma na svete. Presto vsak ma, na rozdil od mnohych v ruce nespocet dukazu i argumentu, kterych je zde cela hromada, staci se jen zeptat, ze kvalitni a premiove produkty skutecne vyrabi a nabizi.

  Ktery produkt Amway je 10x drazsi, nez stejne kvalitni produkt konkurence, jak tvrdis? Jsi si vubec vedoma, ze tady uz varis nejen z vody, ale vylozene jen placas nesmysly?

  Divim se, ze Admin nereagoval na nektere tve “zavery” dle pravidel zdejsi diskuse, nebot se jedna a ty to moc dobre vis, o zjevne a nicim nepodlozene nesmysly. Napovez mi Ivi, proc dospely clovek pise na verejnosti zcela vedome naproste nesmysly? Nebo nam chces tvrdit, ze si toho nejsi vedoma, tedy ze nevis, co vlastne delas?

  Zkus to Ivi znovu a s rozumem, uvidis, ze to das.

  ACZ

 38. Iveta :
  Děkuji za vyjádření, chápu, že je v tom minimální množství a že je schválené normou, ale to můžete napsat i kdyby výrobek obsahoval aspartam. Je tu riziko toho, že člověk (diabetik) dostane do sebe maltodextrin nebo jinou frmu cukru i v jiných formách a z minimálního množství se stane vetší množství. A pořád jsem nepochopila proč je maltodextrin v tabletách obsažen, za tu cenu si chci koupit vitamín c a né cukr. Jinak Glycerol je slabě jedovatý. V menších dávkách způsobuje bolesti hlavy, žaludeční potíže a zvracení. Ve větších dávkách může způsobit poškození jater. Ale u něho máte pravdu, protože nezvyšuje hladinu inzulinu v krvi.
  Jinak k tomu kamarádovi, vím sama, že mu to nejde, protože když mi ukazoval plán, ptal se mě kolik je 21% ze 100 000

  Proc se tedy nezameris na ty jine produkty, ze kterych je mozne taktez ziskat Maltodextrin? Ty jsou podle tebe zcela v poradku?

  Nemel by tak nahodou clovek – diabetik sam regulovat prijem sobe skodlivych skupin a volit si sam mnozstevni spotrebu toho ci onoho? Jak by tohle mohla ovlivnit jakakoliv firma s potravinami?

  Kupujes si snad v tech zminovanych tabletach misto vitaminu C onen “cukr”, jak dogmaticky uzaviras argumentaci? Ony tedy podle tebe onen vitamin C neobsahuji? Sama vis, ze obsahuji, tak proc takhle placas?

  Ona cena produktu neni definovana mnozstvim prislusne kyseliny, ale formou, jakou byla ziskana a zpracovana do finalniho produktu s veskerym souvisejicim vlivem, jaky tato forma produkce ma.

  Proc by se te nekdo nemohl ptat, kolik je 21% ze 100k? Vzdyt to je ucel, aby sis sama odpovedela, aby sis sama svymi usty a predevsim vlastnim mozkem vyslovila onu castku a sama si ji tedy uvedomila.

  To je jako kdyz se synka zeptam co se stane, kdyz si sahne na rozpaleny sporak. Proc myslis, ze se ho na to asi ptam? Protoze od nej potrebuji poradit? Fakt si to myslis?

  Mas ty sve vlastni deti?

 39. @Me

  Děkuji, jste první kdo mi takhle dokázal odpovědět.

 40. @acz
  Klid !! 😀 Jen jsem řekla názor a ty hned takhle, jsou tu dva typy lidí, jeden mi srozumitelně dokáže odpovědět a druhý mi nadává a pak se divite, že se takhle šíří pomluvy po internetu. Pane nerváku, děti nemám a vy onoho člověka neznáte. Za večer se x krát sekl ve výpočtecha i k lehký počtům používal kalkulačku. Ale já mu to nevyčítám, někdo je dobrý ve sportu, někdo v matice. Nemusíte mě hned urážet. Neříkám, že výrobky, které obsahují maltodextrin jsou v pořádku, ale dají se v lékarně koupit za poměrně nižší cenu. Konkrétně vitamín c se pohybuje kolem 80-x kč ale u vás stojí 1500. Vím, že jsem se spletla. Ale od toho tu jste aby jste mi pomohl a já si uvědomila v čem jsem udělala chybu a né nam mě takhle vyletět.

 41. @ivate

  Není zač. 🙂 Jinak ještě k tomu maltodextrinu: kvalitu potravinových doplňků neurčuje to, zda obsahují nebo neobsahují maltodextrin. Konkrétně u NUTRILITE Vitaminu C Plus je kvalita dána právě obsahem rostlinných koncentrátů z aceroly, grapefruitu a mandarinky, které kromě vitaminu C obsahují i řadu dalších látek (např. fytonutrientů), vč. např. stopových prvků, a tzv. postupným uvolňováním.

  Vitamin C je zakomponován do matrice, ze které se uvolňuje pomaleji a stabilněji a míra absorpce dosahuje okolo 80% (z 240 mg tělo vyloučí jen 48 mg). Zároveň nedochází k přetěžování ledvin a k překyselení žaludku. U běžných tablet bez postupného uvolňování s obsahem 600 mg vitaminu C dochází ke ztrátě až 70%, což znamená, že tělo bez užitku vyloučí až 420 mg. Tedy když to shrnu, ze 600 mg “normální” tablety využije tělo 180 mg, zatímco u NUTRILITE je to 192 mg z 240 mg.

  Cena, kterou jsi uvedla, odpovídá doporučené maloobchodní ceně za velké balení (180 tablet), cena pro distributory je o dost nižší. A za to má zákazník prvotřídní výrobek s obsahem rostlinných koncentrátů a s pečlivě kontrolovanou kvalitou. Ta je důležitá i proto, aby bylo dodrženo množství vitaminu C v jedné tabletě. Jak ukázal test ConsumerLab, 25% vitaminů C na americkém trhu nesplňuje to, co deklaruje. Jak je tomu tady, se můžeme jen dohadovat.

  A u NUTRILITE máš samozřejmě ještě záruku spokojenosti, takže když nebudeš s výrobkem spokojená, můžeš ho i načatý vrátit a dostaneš všechny peníze zpět.

  Můžu ještě s něčím pomoct?

 42. ivate :
  @acz
  Klid !! Jen jsem řekla názor a ty hned takhle, jsou tu dva typy lidí, jeden mi srozumitelně dokáže odpovědět a druhý mi nadává a pak se divite, že se takhle šíří pomluvy po internetu. Pane nerváku, děti nemám a vy onoho člověka neznáte. Za večer se x krát sekl ve výpočtecha i k lehký počtům používal kalkulačku. Ale já mu to nevyčítám, někdo je dobrý ve sportu, někdo v matice. Nemusíte mě hned urážet. Neříkám, že výrobky, které obsahují maltodextrin jsou v pořádku, ale dají se v lékarně koupit za poměrně nižší cenu. Konkrétně vitamín c se pohybuje kolem 80-x kč ale u vás stojí 1500. Vím, že jsem se spletla. Ale od toho tu jste aby jste mi pomohl a já si uvědomila v čem jsem udělala chybu a né nam mě takhle vyletět.

  Já jsem zcela klidný. To ty jsi rozhozená, že ses zřejmě z rozčilení přejmenovala z “Iveta” na “ivate” 🙂

  ….. A já hned jak?

  Já pevně věřím, že i velice podprůměrně myslící tvor dokáže posoudit, jestli to, co vypouští z klávesnice, je totální pitomost, provokace, nebo úpřimně položený dotaz.

  Promiň, ale nic takového, jako úpřimnou a smysluplnou otázku nevidím v jediném tvém příspěvku, zato tam čtu hromadu hovadin, jako třeba že si nehodláš za jakési nekřesťanské peníze kupovat místo vit.C jakýsi cukr, naznačuješ naprosto otevřeně, že produkty Amway jsou životu nebezpečné pro určitý okruh lidí, že jsou 10x dražší, než by měly být a td.

  Ale nechám se tedy poučit a opiš mi jediný takový dotaz z tvého kteréhokoliv příspěvku, děkuji předem. Postačí Ctrl-C a Ctrl-V.

  Takové “názory” tedy skutečně nemá ani můj 7-mi letý syn, protože by se za ně styděl a ty se jimi dokonce hájíš jako dospělý člověk. Nezlob se tedy, že na úpřimné a poctivé prezentování názoru ti zde prostě nikdo nenaletí a že se z tvé klávesnice jedná jen o účelové provokace a cílenou snahu o diskreditaci za jakoukoliv cenu.

  Nevím, proč mi vyprávíš dále příběh o distributorovi s kalkulačkou, já samozřejmě reagoval na tvůj jediný argument o otázce kolik je 21% ze 100K. Na té otázce nikdo na světě
  pochopitelně nespatří nic závadného, natožpak odstrašujícího.

  Sama si musíš uvědomit a odpovědět si, co tě vlastně na prezentci plánu Amway zaujalo, jestli onen plán Amway a jeho možnosti, nebo způsob práce distributora. Jedno z toho toiž důležité a podstatné je, to druhé naprosto vůbec.

  Nehledě na to, že se tomu člověku veřejně vysmíváš, aniž by se on sám mohl bránit. Tedy samé chválihodné činnosti, že ….

  Ale volba je na tobě.

  Pěkný zbytek večera.

 43. Iveta :
  Je tu riziko toho, že člověk (diabetik) dostane do sebe maltodextrin nebo jinou frmu cukru i v jiných formách a z minimálního množství se stane vetší množství.

  Každý potřebuje cukr, i ten diabetik, záleží kolik produkují inzulínu. Pokud málo, potřebují méně cukru, ale znám i případ inzulínové nadprodukce a dotyčný musí jíst hodně sladkého 😀
  Ale jak píše ME 36 mg Maltodextrinu je fakt málo 😀 Navíc uvědomíme-li si, že vit. C se uvolňuje cca 8 hodin, tak to máš 4,5 mg za hodinu 😀 😀 😀

 44. @Soptik21
  Ale mě informaci, kolik maltodextrinu obsahuje jedna dávka poskytli až včera.

 45. @acz
  Tohle opravdu nemá smysl.

 46. @Iveta
  Pokud se podíváš na složení “jakéhokoliv” produktu, jsi schopná sama poznat, jestli dané látky je obsaženo hodně nebo málo. Vyhláška 113/2005 Sb. nařizuje, že jednotlivé složky ve SLOŽENÍ musí být řazeny sestupně podle obsahu. A jelikož Maltodextrin a Glycerol jsou až ke konci seznamu, lze předpokládat, že je toho tam fakt málo… V praxi je důležité se soustředit spíše na začátek než na konec seznamu 😉 😉 😉

  § 8
  Údaje o složkách potravin

  (1) Údaje o složkách se řadí sestupně podle obsahu jednotlivých složek v potravině v době
  výroby potravin a musí být uvedeny slovem “složení”. Údaje o složení potraviny podle množství potravních doplňků se nemusí uvádět v případě, že je potravina označena údaji o výživové (nutriční) hodnotě podle zvláštních právních předpisů.

 47. Avatar for Havlíček Borovský Havlíček Borovský | 2.8.2014 z 23:12 | Odpovědět

  Vy to tady většinou tak chválíte, ale já s tím nadpisem moc nesouhlasim. Vím, že Amway funguje a výrobky má kvalitní, ale spíš se mi nelíbí ten systém, že lidé ztratí svůj rozum, opakují naučené fráze a trochu se vzdálí z reality. Ano, silní jedinci vydělají, ale většina slabích v tom jen je a nikdy úspěchu nedosáhne….a jen čtou, poslouchají a jezdí na semináře a mají dražší, ale kvalitní zboží

 48. @Havlíček Borovský
  Neztrácí náhodou svůj rozum každý, kdo vidí nebo slyší reklamu na produkt nebo službu, a pak jde a koupí to???
  Neztrácí náhodou svůj rozum každý, komu šéf v práci řekne, ať udělá nějakou věc a on byť jí nechce udělat (většinou), jí stejně udělá a musí, protože to řekl šéf???
  Školící systém naopak vede lidi k tomu, aby přemýšleli 🙂

 49. @Havlíček Borovský
  Je pravda, že silní jedinci vydělají. Ale ti slabí mají šanci vydělat taky, protože jim právě ti silní pomáhají. Já osobně jsem nikdy nepatřil k lidem, kteří by šli sami od sebe podnikat, ale na Amway jsem si troufnul, protože mi sponzor slíbil, že mi pomůže. Ani jsem kvůli tomu nemusel přijít o rozum, naopak, spoustu věcí jsem se naučil.
  To, že většina lidí nedosáhne úspěchu, platí v každém oboru. Jdi studovat vejšku a sleduj, jak posluchárna prořídne po prvním semestru. Jdi se podívat, kolik lidí hraje tenis a kolik z nich prošlo kvalifikací na Wimbledon.
  V Amway je ale jedna obrovská výhoda. K cíli můžeš dojít, i když nebudeš rychlý. Každý má svoje tempo. Možná ti to potrvá delší dobu, ale můžeš tam dojít taky.
  Semináře a vůbec systém je dobrovolná záležitost, která ti pomůže, ale můžeš se rozhodnout, že ho nebudeš využívat. Amway tě za to nevyhodí. Je to čistě na tobě.

 50. Na nesouhlas ma kazdy pravo, to je bez diskuse.

  Jak ale muzete Karle nesouhlasit s otazkou?

  Domenka o tom, ze lide ztraci svuj rozum, je vykonstruovany nesmysl. Nicim takovym distributori Amway, at uz jsou pilni, nebo uplne necinni, netrpi a nikdy samozrejme netrpeli.

  Kupovat si drahe zbozi je taktez zcela normalni, protoze kazdy clovek ma nejake sve priority. Rada produktu Amway pak naopak draha neni vubec, nebot se jedna o koncentraty, viz zdejsi odborny clanek na toto tema. Prectete si ho.

  Karle, at delate cokoliv, uspesni jsou vzdy jen ti pilni, jak vy rikate “silni”. Slabym, tedy linym, psenka nekvete vubec v nicem.

  Ale na rovinu, neni to tak spravedlive?

 51. @Havlicek Borovsky
  What does success mean to you?

 52. @Havlíček Borovský

  tak nadpis je jasný viz první věta pod nadpisem

  Před mnoha lety přišla Amway s heslem „Chceme být nejlepší podnikatelskou příležitostí na světě“.

  jen admin se tam zabývá logickým argumenty přoč jí je nebo proč se o ní dá takto mluvit.

  že se někomu nelíbí systém?. ze zkušenosti vím že záleží na tom jak se kdo na systém dívá.
  Pokud to někdo pochopí že systém je něco co ho omezuje, nebo nařizuje tak se mu systém seminářů, literatůry, nahrávek atd…. bude připadat jako blbost.

  pokud se na to ale někdo podívá jako na soubor návodů, zkušeností, rad, podpory a pomoci tak amway podnikání postaví poměrně snadno a velice rychle 😉

  představ si že si koupíš 6 složitých skříní třeba z IKEA a ztratíš k nim návod jak je složit jak dlouho a kolikrát je budeš skládat? pravděpodobně je tak po 5 hodinách vzteky rozdupeš 😀 a řekneš že to nedává smysl, nebo když je složíš nebudou moc pevné a dlouho nevydrží.

  a teď si představ, že máš návod máš k tomu nahrávku kterou namluvil někdo kdo to už skládal a k tomu ti tu první skříň pomůže postavit člověk, který už to několikrát skládal a ty se můžeš dívat a podávat šroubky. Jak rychle postavíš ten zbytek? a jak skvěle se budeš cítit.

  že vydělávají ti silní a slabí neuspějí, Amway podnikání má jednu věc kterou jsem nikde jinde nepotkal. “slabí” to znamená lidi které by běžný podnikatelský nebo korporátní svět zlikvidovat, mají šanci se napojit na systém a kdykoliv se oni rozhodnou můžou být “silní”

  a ta realita, možná by bylo dobré, kdyby jsi popsal co je vlastně pro tebe realita ze zkušenosti vím že to je pro každého něco jiného 🙂

  a drahé výrobky to je dogma které někdo někdy vymyslel a všichni se toho drží.
  doporučuji přečíst si články níže 😉

 53. seba
  Jedinej rozdíl mezi chudým a bohatým je ten,že bohatýmu ten návod na vydělávání peněz ti chudí uvěří a sežerou,protože přece ví jak vydělávat..Joj kolik lidí již dalo na návod bohatých a jsou ve sra….
  Žádný návod na zbohatnutí neexistuje,jen universální rady které můžou některým schopným lidem pomoci aby se vydali správnou cestou.

 54. @Top gear

  Bavme se raději konkrétně o Amway. Já jsem ten návod použil a mám výsledky a spousta lidí z mého okolí také, i když podle tebe bychom všichni měli být ve sra…. A podotýkám, že nejsem nijak zvlášť schopný, jen jsem dělal, co mi radili. Máš pro to nějaké rozumné vysvětlení?

 55. @Top gear

  “Žádný návod na zbohatnutí neexistuje,jen universální rady které můžou některým schopným lidem pomoci aby se vydali správnou cestou.”

  jestli ono to nebude o tom že ti “někteří schopní” uvěřili těm “universálním radám”( které jsou mimochodem otevřené úplně pro všechny :-D) začali je používat a proto se “vydali správnou cestou.”

 56. @Top gear
  Sounds like you agree that knowledge is power. Yet you also seem to discount our system approach to building our businesses. Our “system” makes available the knowledge necessary to be successful in any venture, not just Amway. It is there for all those that have a desire to learn.

  Way back in 1947 Bill Lammi answered an ad, “WANTED: Food supplement distributors…” He was the first to use Napoleon Hill’s book, “Think and Grow Rich”. A customer felt sorry for poor, struggling Bill and gave it to him. It changed his life. Six month later he was in the top refund bracket and stayed there for the rest of his life. Rich Devos and Jay Van Andel were in his downline. They added the book to Amway’s tool list. It was one of the first self-help books I ever read. I still read self-help books.

  Napoleon Hill stipulated, “There is one quality which one must have to win. And that is a definiteness of purpose, the knowledge of what ones wants, and a burning desire to possess it.”

  To be successful one must have a personal WHY that is acted upon. Knowledge alone is worthless. The wise person acts, even though there is fear. The “poor” man would rather sit on the sidelines and watch the action. (For many, Amway is a spectator sport.)

  Fear is the great mind killer. Action overcomes fear. So, just do it!

  It didn’t cost me anything to attend high school. It was free and I didn’t respect it. I did what I enjoyed and got poor grades as a result. Three years in the army helped me to mature. I chose to continue my education. By that time I had a family to support. There were tuition, fees, and books to pay for. I worked my way through four years of school as a building custodian. Still, I had to borrow money to complete my education. This taught me to respect and value knowledge.

  I joined Amway in 1970, while in college. Buying educational materials was an understood expense. If I wanted to improve myself as a human being, I realized it was going to take time and money. It was worth it. I really liked the people I was associated with because they genuinely cared about me. It didn’t matter that I was coss-line to most of them. They wanted what was best for me. I want what is best for you. You can do it! Whatever “it” is.

 57. Me
  Vono to od tebe vyznívá,že většina lidí kdo návod použije má výsledky.Jasný tisíce lidí,kteří prošli amwejem za dvacet let v ČR a neuspěli návod tedy nepoužili 🙂 Máš pro to nějaké rozumné vysvětlení proč ho nepoužili?

 58. Zaprvé jsi mi vůbec neodpověděl na otázku.
  A zadruhé: jistěže mám vysvětlení. Co třeba že nebyli ochotni udělat to, co je potřeba? Copak je na tom něco zvláštního? Proč spousta lidí šla studovat VŠ a nedostudovala, proč spousta lidí začala hrát na nějaký hudební nástroj a skončila, proč se spousta lidí začala učit cizí jazyk a nikdy se ho nenaučili? Vždyť na všechno existují návody, skripta, školy, učebnice, které prokazatelně jiným fungují.
  A teď, když jsem ti odpověděl na tvou otázku, odpověz ty na tu mou, tedy na můj příspěvek:
  “Bavme se raději konkrétně o Amway. Já jsem ten návod použil a mám výsledky a spousta lidí z mého okolí také, i když podle tebe bychom všichni měli být ve sra…. A podotýkám, že nejsem nijak zvlášť schopný, jen jsem dělal, co mi radili. Máš pro to nějaké rozumné vysvětlení?
  Dík.

 59. Top gear :
  seba
  Jedinej rozdíl mezi chudým a bohatým je ten,že bohatýmu ten návod na vydělávání peněz ti chudí uvěří a sežerou,protože přece ví jak vydělávat..Joj kolik lidí již dalo na návod bohatých a jsou ve sra….
  Žádný návod na zbohatnutí neexistuje,jen universální rady které můžou některým schopným lidem pomoci aby se vydali správnou cestou.

  Jak jsi vydedukoval, že někdo, kdo je ve srabu, dal na “návod” bohatého, jak zbohatnout? Mě tedy logika říká, že takový člověk na ten “návod” spíše nedal, proto také zůstal tam, kde byl. V onom srabu.

  Samozřejmě, že existuje návod na zbohatnutí. A je jich nekonečně mnoho (nebyl doposud nijak omezen či vyčíslen). Každý člověk, který zbohatl, má minimálně jeden a dokonce zaručeně funkční, resp. ověřený vlastní realitou zbohatnutí.

  Co je to to “být schopný” …? Existuje k tomu nějaký definiční popis? Ty něco takového máš?

  Znáš i nějakou univerzální radu, o kterých píšeš?

 60. Me
  Ták a sme u toho proč spousta lidí třeba nevystudovala VŠ.Mnozí proto neudělali co je potřeba,ale mnohým chyběla schopnost i když chtěli.To je prostě ve všem co člověk dělá,na něco i tvé schponosti stačit nebudou i kdyby ses rozkrájel.Zkus se naučit na housle jako Šporcl,sem na tebe zvědav.
  To je i odpověd na tvou otázku,pokud máš výsledky musíš být schopný.
  Opravdu si myslíš,že amwejem za 20 let prošlo tisíce lidí kteří neměli výsledky a ani jeden z nich proto absolutně nic neudělal,nečetl návod.

  ACZ
  Ty si mě opět nepochopil.Právě těm bohatým leckdo uvěří,že mají návod na zbohatnutí.Například pak stačí aby bohatej udělal nějaký pěkný letadýlko a už ti chudí letí ve srač…Taky věřili že mají návod na zbohatnutí a zbohatnou,ale ještě víc zbohatnul bohatej.Aby si mě zase perfektně pochopil tak tím letadlem nemyslím amway 🙂
  Každý bohatý má určitě svůj recept na zbohatnutí,ale to snad neznamená že bude fungovat všem to si jen mnozí myslí.
  Víš co je schopnost,mám kamaráda co má sportovní schopnost talent.Dáš mu do ruky hokejku,za hodinu umí dobře hokej,za hodinu umí lyžovat,hrát tenis,lízt na kilimandžáro atd,to všechno se naučí sám bez nikoho.Pokud se s ním může někdo měřit,tak jen člověk který tu schopnost má taky.Von je fakt hovado a je to extrémní případ,ale takto je to ve všem.Všichni být dobří byznysměni nemůžou.
  Univerzální rada je snad jasná,pracovat,učit se.
  Řekni mi tvůj nebo váš návod?

 61. @Top gear

  Tak a teď mi teda konečně řekni, které že to speciální schopnosti, které se nedají naučit, musí podle tebe mít člověk, aby udělal řekněme 21% v Amway. Já žádné speciální schopnosti neměl, jen jsem byl vytrvalý a povedlo se to. Ty tvrdíš, že je k tomu potřeba mít nějaké speciální schopnosti nebo talent, tak jistě pro tebe nebude problém jmenovat něco konkrétního, co se nedá naučit, a co jsem podle tebe tedy měl, když se mi to podařilo.

  Mimochodem, i kdybych připustil, že je potřeba mít nějaké speciální schopnosti, co ti brání, když je nemáš, vzít svoje lidi za někým z uplinů, kdo je má? Neumíš snad mluvit, aby ses s tím uplinem domluvil? Dozvím se odpověď? Nebo se zase odmlčíš?

  Zdá se, že zapomínáš, že v MLM nejsi odkázán jen sám na sebe, ale máš k dispozici pomoc sponzora a uplinů. Existuje nějaký důvod, proč bys ji nemohl využít? Jakou pro to potřebuješ speciální schopnost???

  Mám tu pro tebe jeden hezký citát:
  “The only thing that stands between a person and what they want in life is the will to try it and the faith to believe it is possible.” – Rich DeVos

 62. @Top gear
  It is not enough to “read the instructions.” Just about anybody can do that. Action is then required. Persistence is required to succeed at anything. Very few will persist, let alone act. Therefore, the Bible is true when it says, “The poor will always be with us.” It is human nature to follow the path of least resistance. That is what “poor” people do. It is easier to talk than to do. It is easier to criticise than to be constructive. Talk is cheap. To argue a point takes knowledge of the facts. Top Gear, what is your real point? One simple sentence will do.

 63. Už sem to tady psal,schopnost je mimo jiné i umění se učit.Někdo se něco naučí rychle jako kamarád sport,někdo potřebuje čas a někdo se to nenaučí ani za 100 let.
  No a ten co nemá schopnost může využívat pomoc učitelů,trenérů,sponzorů jak chce a nenaučí se takřka nic.

 64. @Top gear

  Šmarjá, to je ale poraženeckej postoj. To svět neviděl. Tak ještě jednou, polopatě:

  Řekněme, že máš člověka, o kterém si myslíš, že je schopný a kterému bys rád ukázal byznys, ale neumíš to. Zavoláš mu a domluvíš se s ním, že ho vezmeš na oficiální prezentaci (kterou dělá někdo jiný). Tam se kamarádovi rozsvítí a řekne si, že to zkusí. Řekne, uhni mi z cesty, já v tom budu lepší než ty. Napojí se na podpůrný systém, vezme ty rady a rozjede se a udělá 21%. 3 takoví kamarádi a ty jsi Smaragd. Co na TOHLE potřebuješ za speciální schopnosti????? Co je na TOMHLE těžkého????? Snad jen to, že než narazíš na ty 3 “správné”, budeš asi muset projít přes hromadu Top Gearů. No a co? I tak to za to stojí. Chápeš????? 😀

  Ty sis ale postavil hlavu, že na to nemáš schopnosti, a tak to ani nezkusíš. A vůbec tě nenapadlo, že ten problém je možná jen v tvé hlavě. Kdyby ses přestal vymlouvat a zkusil to, zjistil bys, o čem tu celou dobu píšu. Říkám ti to znovu – i já byl překvapený, jak je to ve skutečnosti jednoduché. Ty samé kecy o tom, že tohle a tohle nikdy nezvládnu a že na to nemám vlohy, jsem měl na začátku taky. Jediný rozdíl je v tom, že já jsem to, narozdíl od tebe, zkusil a díky tomu jsem poznal, že to můžu zvládnout.

 65. @Top gear
  The mind is the builder. It creates whatever you want it to create. Believe in yourself. Don’t make excuses. Excuses are useless. Adopt an attitude of “I can do it!” I believe you can do just about anything you make up your mind to do. Have a little faith in yourself. Act to overcome your laziness and fear. You can do it! Be a top gear, not a broke gear.

 66. Me
  Mám jeden velkej problém,mě by amway nebo něco podobného vůbec nebavilo.

 67. @Top gear
  Hmm, rozumím ti Top geare. Taky jsem si na začátku říkal, že by mě to asi nebavilo. Ale pak jsem se rozhodl, že bude lepší, když mě bude “nebavit” Amway za 100 tis. měsíčně, než aby mě “nebavilo” zaměstnání za 15 tis. měsíčně. 😆

 68. Koukám, že už mě Victor předběhl s odpovědí. 🙂 Takže tak nějak to vidím i já. S tím, že mě Amway baví tím víc, čím větší mám výsledky. Ale samozřejmě se můžeš rozhodnout, že by tě to nebavilo, aniž by sis vyzkoušel CO by tě vlastně nebavilo. No a pak jsou takoví, co si to vyzkouší a zjistí, že je to docela fajn práce, i když se jim to ze začátku nezdálo. A takoví mají šanci vydělávat zajímavé peníze.

 69. Máš pravdu,jenže zaměstnání můžeš nějak přežít pokud tě to nebaví a udělat si své povinosti..Amway tě podle mě musí bavit jinak se nic nenaučíš nikam neposuneš.

 70. Top gear :
  Me
  Mám jeden velkej problém,mě by amway nebo něco podobného vůbec nebavilo.

  Tak ty si nám sem přišel jen říct “že by tě to nebavilo”???
  No má úcta 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

  Co “Lucie v zákoně”, taky by vás to nebavilo? 😀 😀 😀

  Myslím, že toto by mohl být ten pravý důvod všech kritiků Amway od roku 1959…. Prostě by je TO VŮBEC NEBAVILO!!! 😀 😀 😀

 71. @Top gear

  A dozvím se tedy konečně odpověď na moji otázku nebo teď zase chvíli buideš hrát mrtvého brouka, jak to mají odpůrci ve zvyku, vždy, když dojdou argumenty?

  Me :
  @Top gear
  Řekněme, že máš člověka, o kterém si myslíš, že je schopný a kterému bys rád ukázal byznys, ale neumíš to. Zavoláš mu a domluvíš se s ním, že ho vezmeš na oficiální prezentaci (kterou dělá někdo jiný). Tam se kamarádovi rozsvítí a řekne si, že to zkusí. Řekne, uhni mi z cesty, já v tom budu lepší než ty. Napojí se na podpůrný systém, vezme ty rady a rozjede se a udělá 21%. 3 takoví kamarádi a ty jsi Smaragd. Co na TOHLE potřebuješ za speciální schopnosti????? Co je na TOMHLE těžkého????? Snad jen to, že než narazíš na ty 3 „správné“, budeš asi muset projít přes hromadu Top Gearů. No a co? I tak to za to stojí. Chápeš?????

 72. @Top gear

  Jasně, že abys uspěl, musí tě to bavit. To platí ve všem. Myslíš, že Šporcla ty housle nebaví a že na ně fidlá jen proto, že musí?
  Ale tady je jiná otázka: když nejsi schopen říct, co je vlastně potřeba dělat, abys uspěl v Amway, jak můžeš říct, že by tě to nebavilo? Chápal bych, kdybys to zkusil, dosáhl bys nějakých výsledků a pak bys řekl: tenhle styl práce mě nebaví. Ale když sis to nevyzkoušel, tak se jen dohaduješ, jestli by tě to bavilo nebo ne. Věř mi, taky jsem si myslel, že něco takového mě nemůže bavit. A skutečnost je úplně jiná.

 73. @Soptik21

  Největší legrace je, že odpůrci nevědí, jak Amway funguje, neví, co a jak je nutno dělat, aby člověk uspěl, ale v jednom mají jasno – vědí, že by je to nebavilo. 😀
  Ale co, já byl taky takový. Svému sponzorovi jsem po plánu řekl, že mi vadí, že se to jmenuje Amway. Měl na to jednoduchou odpověď – když ti to bude vydělávat 60 tisíc měsíčně, bude ti vadit, že se to jmenuje Amway? Tak jsem si to ještě jednou nechal projít hlavou a došel k závěru, že úplně nejlepší bude, když to vyzkouším a až ty peníze budu vydělávat, tak se pak rozhodnu, jestli mi to jméno vadí nebo ne. A hádej jak to dopadlo. 😀 Správná odpověď: Nevadí. 😀 😀 😀

 74. @Me
  Njn. Když se podívám do historie, tak lidé měli vždy obavy z neznámého a nového, ale málokdy ta zášť trvala tak dlouho, přes všechna fakta, myslím že Amway je v popředí…
  Logika mi napovídá, že to musí být fakt velký, a teď když víme, že by je TO JEN NEBAVILO, je nad slunce jasné se toho držet jako “VLAS SUŠENKY”, jak řekl jeden Diamant 😉 😉 😉

 75. @Top gear
  Whatever you choose to do – have fun at it. That is the way to live stress free.

  I am 69 years young. My face is wrinkle free. I still have most of my brown hair. My secret?
  I always find a way to have fun doing what I am required to do. Not all tasks are desirable. Attitude makes all the difference. Make a game out of what you have to do. Set short term goals. My first one in the morning is to make my bed. That first task is easy to accomplish. It puts me in the right frame of mind for the rest of the day. It is a joy to climb in to a made bed at night. At least for me.

  Long term goals are important, too. They are achieved through a series of short term goals. You might choose to get out of your comfort zone and start a conversation with one new person a day. And, it doesn’t have to be about Amway. Just be friendly. The next time you are standing in a line turn around and speak to the person behind you. You may find you have something in common. You might even decide to discuss FAMILY, OCCUPATION, and RECREATION; just for practice, of course. Practice does make perfect. There should be no stress; because you are just practicing. You can do it!

  Your long term goal helps you to achieve your WHY. If you want a new car – why? What will it cost? Your goal might be to pay cash for it. What do you need to do to acquire that much money? If you want a better relationship – why? If all you want to do is achieve a certain level in life, you may but it won’t last if it doesn’t have meaning. You have to have a reason. If you want to be married because all your friends are married – that is not a good reason. If you want to be a Diamond because you want the recognition but not all the responsibility – forget about it. What do you want? What do you really want? Do you have what it takes to make that difficult decision?

  Success is a journey, not a destination. Success in Amway is not accumulating possessions, it is the person you become in the process of chasing your dreams. It should be a lifelong journey. There is no stress to being a service to others. When you help enough others to get what they want you will find your success. You can do it!

 76. Me

  Ne pro mě to zato nestojí jelikož nežiji ve snech,ale v realitě.Tisíce neúspěšných v amway je pro mne jasným důkazem,že strácet čas jde i zábavněji.

 77. Tohle je opravdu ukázka naprostého nedostatku sebevědomí. S tvým přístupem seď raději doma a nedělej nic. Raději nechoď na vejšku, protože jsou tisíce lidí, kteří ji nezvládli. Taky nedělej žádný sport – nemá to cenu, protože jsou v něm tisíce neúspěšných.

  Někdo se holt dívá na ty, kdo neuspěli a bere to jako důkaz, že on taky neuspěje a ani to nezkusí, a jiný se kouká na ty úspěšné a bere to jako důkaz, že to může zvládnout.

  A mimochodem pořád jsi neodpověděl na moji otázku. Tvrdil jsi, že na Amway potřebuješ mít speciální schopnosti. Já ti uvedl důkaz, že to není pravda a ty jsi nereagoval. Dostanu tedy konečně odpověď?

 78. Topgear píše:

  “Univerzální rada je snad jasná,pracovat,učit se.
  Řekni mi tvůj nebo váš návod?”

  No tak vidis, nic jineho v Amway ani nepotrebujes, jen pracovat a ucit se.

  Cele tajemstvi tech neuspesnych v Amway je to, ze ani nepracovali, ani se neucili. A to je uplne vsechno.

  Presto o tom inkvizitori Amway dokazi spekulovat uz 55 let a popsat lesy nesmyslu 🙂 Ze ? 🙂

 79. @Top gear
  Hele, kdy odpovíš panu Me na otázku, na kterou jsi byl minimálně dvakrát vyzván odpovědět? 🙂

 80. @Top gear
  Tisíce neúspěšných v amway je pro mne jasným důkazem…
  Pokud bychom postupovali podle této logiky, tak by se od této chvíle už nikdo nikde nezačal učit na žádný hudební nástroj. Protože by pro ně mohlo být “jasným důkazem” to, že se řada lidí na hud. nástroj hrát nenaučila.

 81. cody :
  @Top gear
  Tisíce neúspěšných v amway je pro mne jasným důkazem…
  Pokud bychom postupovali podle této logiky, tak by se od této chvíle už nikdo nikde nezačal učit na žádný hudební nástroj. Protože by pro ně mohlo být „jasným důkazem“ to, že se řada lidí na hud. nástroj hrát nenaučila.

  Jen podotknu, jaký je ten TopGear zabedněnec:

  Tisíce neúspěšných jsou pro něho “důkaz”.

  Tisíce úspěšných jsou pro něj ničím …

  Jak inteligentní je asi člověk,který udělal takovéhle závěry?

 82. Me
  Odpověděl sem čím si představuju slovo schopnost.Nějakou speciální schopnost sem nikdy nepsal pánové.

  Proč nedostatek sebevědomí,poraženecká nálada.Prostě v amway nevěřim a to je rozdíl mezi náma.

  acz
  Už sem ti to psal,opravdu si myslíš,že ani jeden z milionů neúspěšných lidí v amway na celém světě nepracoval,neučil se nic proto neudělal?

 83. @ACZ
  Top Gear’s mind is made up. He ignores our positive facts. They are an inconvenient truth. It is easier for him to rely on unsubstantiated, negative opinion. That is what all lazy, fearful people do. The poor will always be with us. Until he changes his way of thinking his glass will always be half full. Only he can do that. We can’t do that for him. The horse has been led to the water. If it is not thirsty it will not drink. Top Gear is as stubborn as a mule in his opinion. BTW, what do you get when you cross-breed a horse with a mule?

  Broke Gear:
  Most “failure” in Amway is due to a lack of persistence. When one does not have a burning desire to achieve something they don’t try very hard. Amway is a vehicle to be used to get to some point in life. Without a definite why any bump in the path can upset that vehicle. When your dream is strong enough the little bumps along the way are merely an inconvenience. If survival is all you are interested in you will never make the journey to financial freedom. You are better off relying on others to take care of your needs. If you choose that path, please don’t be jealous of those that work harder than you and as a result have more than you do.

  Amway is about people helping people to help themselves. When you help enough other people get what they want, then and only then will you be able to get what you want. If you choose to do a little, you will make a little. If you do a lot, you will make a lot. If your choice is to do nothing, sorry we can’t help you. Selfish is not a successful strategy in Amway. You have to be willing to put the needs, wants, and desires of others first. Service is our watchword.

  You do not have to have special skills to get started in Amway. However, you may have to develop a new set of skills if you want to develop a big business. They can be taught and learned if you trust your upline and follow their advice. They have nothing to gain by giving you bad advice. Just the opposite, they succeed by helping you and others to succeed. Your attitude makes all the difference in your success. You have total control of what you think, feel, and do. Nobody can make you do what you don’t want to do. Have the courage to take responsibility for your life. Fill up your glass with the beauty of a positive spirit. You can do it!

 84. Top gear :
  Me
  Odpověděl sem čím si představuju slovo schopnost.Nějakou speciální schopnost sem nikdy nepsal pánové.
  Proč nedostatek sebevědomí,poraženecká nálada.Prostě v amway nevěřim a to je rozdíl mezi náma.
  acz
  Už sem ti to psal,opravdu si myslíš,že ani jeden z milionů neúspěšných lidí v amway na celém světě nepracoval,neučil se nic proto neudělal?

  Tak teď jsem trochu zmatený. Nejdříve tu vyvoláš debatu o tom, že na Amway musí mít člověk schopnosti. A když se tě 3x zeptám jaké, tak odpovíš, že žádné??? Ty jsi fakt exot.:-)
  A když tak zasvěceně mluvíš o těch, co podle tebe neuspěli v Amway, čím to podle tebe je? Doufám, že se teď zase nedozvím, že ten člověk musí na to mít vrozené schopnosti…:-):-):-)
  To není o tom, že bys nevěřil “v Amway”, to bys musel být ignorant, abys vyignoroval ten nespočet důkazů, že to jde dokázat. Je to o tom, že nevěříš, že bys to dokázal, a hledáš viníka všude okolo, jen ne v sobě.
  A když už jsem u toho, pořád jsi neodpověděl na to, co je těžkého na tom, vzít svoje lidi za uplinem a nechat si od něj pomoct.

 85. @Top gear
  Let’s talk about ability. It takes practice to build up your confidence in your ability.

  I have always enjoyed the game of basketball. I am quite tall yet was never able to dunk the ball. I didn’t devote time to building up my jumping muscles, just my running muscles. I did take the time to develop other abilities. Two were dribbling and passing. I learned how to be tricky and do the unexpected. Learning to dribble the ball took less effort than jumping and I got good at it. Then, I learned to dribble between my legs. Next, I learned how to do it while I was running. Passing behind my back accurately, while running, was harder. First, I had to learn to get my butt (buttocks) out of the way.

  To become good at anything you have to learn to get your “But” out of the way.

 86. @Top gear
  Ty Top geare, mě by zajímalo, kde vy idioti kritici pořád berete ty vaše čísla. Ty třeba píšeš o tisících a pak o miliónech neúspěšných lidí v Amway, jako bys měl za sebou kdovíjak vědeckej výzkum a hromadu osobních zkušeností. Přitom většinou víte úplný hov*o o tom, kolik z nás a jak moc si vydělává peněz. Ty ses prostě rozhodl, že nás budeš na těchhle stránkách provokovat svýma blábolama. O.K. Tak provokuj. Klidně si piš o tom jak by tě Amway nebavila. Bez problémů si popisuj, jak sníš o žigulíku a na ženský se chodíš koukat do kina. Klidně si sám sebe popisuj, jak ty bys na to neměl, protože jseš neschopáckej neschopák. 🙂
  Jestli ale chceš psát obecně o úspěchu a neúspěchu v Amway, přestaň plácat ty svoje zhovadilý nesmysly a cucat si z prstu tisíce a milióny neúspěšných. Ty ten byznys neděláš. Nejsi na setkáních a seminářích, abys viděl úspěchy a neúspěchy lidí, co tam jezdí. Ani nevíš, co Amwayáci považujou za úspěch. Tak si přestaň vyplachovat hubu blábolama o tisících a miliónech neúspěšných v Amway, protože o tom nevíš vůbec nic, stejně jako ti ostatní idioti, který píšou na internet názory na něco, o čem slyšeli akorát z taxíku, ale tváří se, jako by o tom věděli úplně všechno.

 87. Top gear :
  Me
  Odpověděl sem čím si představuju slovo schopnost.Nějakou speciální schopnost sem nikdy nepsal pánové.
  Proč nedostatek sebevědomí,poraženecká nálada.Prostě v amway nevěřim a to je rozdíl mezi náma.
  acz
  Už sem ti to psal,opravdu si myslíš,že ani jeden z milionů neúspěšných lidí v amway na celém světě nepracoval,neučil se nic proto neudělal?

  Ja si to nemyslim TopGeare. Ja to vim. Kazdy, kdo v Amway nic nevybudoval, skutecne nicnebudoval. Tak to proste je. To je cela zahada vsech udajnych neuspechu v Amway.

  A je to velmi logicke, v Anway bez usilovne a dlouhotrvajici prace a pilneho uceni nelze zadneho smysluplneho vysledku dosahnout.

  Proste na to, abys vybudoval treba smaragdovou sit, musis ukazat treba i 1000 planu a to neni zadna leharna a aby ty ukazky meli i svoji efektivitu, je treba se hodne ucit, obzvlaste, pokud vubec nic neumis.

  A muzes se postavit treba na hlavu. Tak to proste je.

 88. Hele Top geare, kolik peněz musí distributor vydělávat (nebo na jaké pozici musí distributor být), abys ho označil za úspěšného?

 89. @spitfare
  To on ti Top gear vysvětlí, že aby považoval distributora za úspěšného, musí mít alespoň průměrný příjem, to jest 25 tisíc měsíčně. Jenže zároveň odmítá vzít v úvahu, že většina lidí to dělá na vedlejšák třeba jen 2 hodiny denně nebo si třeba jen nakupují, takže se businessu nevěnují vůbec. A tyhle všechny Top gear bere jako ty neúspěšné.
  Tak a teď schválně, jestli jsem se s tou Top gearovou odpovědí trefil.:-)

 90. jeremy
  Ty seš drsoń,pěkně sem tě rozuřil a to mi dělá dobře 🙂

  Me
  Nevím s kým sis tady psal,ale semnou očividně ne.
  Že nemusí být žádné schopnosti sem nepsal,žádné vrozené schopnosti sem taktéž nenapsal.Psal sem že schopnost je třeba i umění se učit,na to sem poukazoval z mého předchozího příspěvku.
  To že nevěřím v amway neznamená že nevěřím v něco jiného,třeba již osmým rokem mám pasivní příjem,malej ale je.

  spitfare,me
  Tady rozhodně nejde o výšši vyplacených provizí.Jak správně píšete někomu stačí pár tisícovek měsíčně někomu desítky tisíc měsíčně.To že jsou tací co již řadu let takřka nic nevydělají ale doufají v lepší zítřky vynechám.Hlavně jde o ty co skončili,protože kdyby jim to něco přineslo neskončí.Četl sem a kdyžtak mě opravte,že jen v americe od začátku prošlo amway cca 20 milionů lidí.Určitě budete argumentovat vzděláním a jak lidé pochopili a otevřeli si své vlastní firmy,ale vzdělávat se jistě jde i bez amway.

 91. Top geare, přečtěte si laskavě, co jste napsal zde:

  Top gear :

  Me
  Ták a sme u toho proč spousta lidí třeba nevystudovala VŠ.Mnozí proto neudělali co je potřeba,ale mnohým chyběla schopnost i když chtěli.To je prostě ve všem co člověk dělá,na něco i tvé schponosti stačit nebudou i kdyby ses rozkrájel.Zkus se naučit na housle jako Šporcl,sem na tebe zvědav.
  To je i odpověd na tvou otázku,pokud máš výsledky musíš být schopný.
  Opravdu si myslíš,že amwejem za 20 let prošlo tisíce lidí kteří neměli výsledky a ani jeden z nich proto absolutně nic neudělal,nečetl návod.

  Z toho, co jste napsal, vyplývá, že úspěch v Amway přisuzujete nějakým schopnostem. V následující debatě Vám Me uvedl příklad, který je jasným důkazem, že i bez schopností člověk může uspět, když využije pomoc sponzorské linie. Byl jste několikrát vyzván, abyste vysvětlil rozpor mezi Vaším tvrzením a tímto konkrétním příkladem. Zatím jsem nezaznamenal odpověď.
  V komentáři určeném uživateli Jeremymu přiznáváte, že Vám jde o to, abyste provokoval, což je vidět i z toho, že neodpovídáte na otázky.
  S ohledem na výše uvedené skutečnosti a na to, že se nyní diskuze točí neustále okolo jediného bodu, Vám sděluji, že do doby, než odpovíte na položenou otázku, nebudou Vaše další komentáře zveřejňovány. Snad to přispěje k tomu, abychom se konečně posunuli dále.

 92. TopGear pise:

  “jeremy
  Ty seš drsoń,pěkně sem tě rozuřil a to mi dělá dobře ”

  Ja myslim ze tohle je cela podstata jeho ucinkovani zde. Pruda a provokace pro vlastni zabavu.

  Ja osobne navrhuji TopGeara, diky svemu priznani, z dalsi diskuse zcela vyloucit. Je totiz uplne zbytecna.

 93. Souhlasím. Buď je diskuze o výměně názorů, která vede k obohacení obou stran o nové poznatky, nebo je o cílené provokaci druhé strany, kdy jsou její argumenty překrucovány či ignorovány. Osobně si dělím lidi, kteří zde diskutují, na skeptiky (to jsou ti, co mají sice těžké, ale dobré otázky, na které hledají potřebnou odpověď, a když ji dostanou, jsou ochotni svůj postoj i změnit) nebo na cyniky (mají stále stejné otázky, jen jinak položené, argumenty neberou v potaz a jejich cílem je pouze zesměšňovat či urážet někoho jiného za účelem vlastní zábavy či za účelem tupého obhajování svých názorů vytvořených většinou bez jakéhokoliv reálného základu).

 94. Ještě mě napadá jedna kategorie diskutujících – septik. 🙂

 95. Tak se nebojte,kdo se bojí stratil v sebe víru.Ach sem vyloučen je rozchod,brečim jako želva.Slzy stékají do popelníčka a na zahnání smutku piji kořalku.Budu v hlouby srdce vzpomínat na ty naše výměny názorů.
  Nedokáži popsat své pocity,ale bude mi po vás strašně smutno 🙁

 96. Top gear :
  Tak se nebojte,kdo se bojí stratil v sebe víru.Ach sem vyloučen je rozchod,brečim jako želva.Slzy stékají do popelníčka a na zahnání smutku piji kořalku.Budu v hlouby srdce vzpomínat na ty naše výměny názorů.
  Nedokáži popsat své pocity,ale bude mi po vás strašně smutno

  Takhle nějak jakože reaguje dospělý chlap, jo? 🙂

 97. @Top gear
  To jste mi špatně rozuměl. Nejste vyloučen z diskuze. Jen chci, abyste odpověděl na položenou otázku. Z toho, co jste napsal, vyplynulo, že podle Vás může uspět v Amway jen schopný člověk. Přitom každý, kdo o Amway něco ví, ví, že sponzorské linie jsou plné Zakladatelských platin i vyšších odznaků, kteří mají ve své skupině daleko vyšší odznaky, než jsou oni sami, a svůj úspěch postavili na tom, že si nechali pomoci od sponzorské linie.

 98. admin
  To sem nikde nepsal,že pomocí od sponzorské linie nejde uspět.Psal sem,že aby někdo uspěl měl výsledky musí mít schopnost,musí mít něco víc než pracovitost a chtít.Pomoc využije a dokáže úspěšně realizovat jen schopný člověk.Vydělávání peněz je boj a nejvíc vydělají ti nejschopnější.

  • To je právě ten problém – Vy jste totiž na tento příklad předtím vůbec nereagoval. A teď, když jste konečně zareagoval, tak si protiřečíte, resp. se nás tu snažíte opět přesvědčit, že člověk potřebuje mít nějaké “schopnosti”, aby dokázal požádat sponzora o pomoc. Nezlobte se, ale to už je vážně k smíchu. Za chvíli nám tu začnete tvrdit, že v Amway může uspět jen ten, kdo se naučil mluvit. Uzavřeme tedy toto téma tím, že pro úspěch v Amway nepotřebuje mít člověk nějaké vrozené schopnosti, ale stačí, když využije pro začátek pomoci sponzorské linie a bude hledat ty “schopné”, kteří se naučí budovat “hloubku” a tím zajistit duplikaci. Potom uspěje i on.

   Ano, pokud někdo umí jednat s lidmi, umí ostatní učit, má náskok, ale to jsou věci, které pro něj může udělat sponzor, upline nebo podpůrný systém.

   Pravda je, že v některých jiných MLM, pokud zaregistrujete někoho schopnějšího, můžete o něj přijít, pokud postupuje rychleji, než Vy, ale to není případ Amway. Zde se sponzorské linie nemění podle výsledků jednotlivých VPA, ale zůstávají zachované, takže každý má možnost dojít do svého cíle svým tempem.

 99. admin
  Jo pravda to je,ovšem aby ty schopné našel a aby uvěřili musí být sám schopný.Velký problém je najít do amway vůbec nějaké lidi a komu se to povede x krát je prostě schopný.

 100. Já bych řekl, že Adminovo vysvětlení už musí být pochopitelné už snad pro všechny. O úspěchu v Amway nerozhodují speciální schopnosti, ale vůle chtít něco dělat a udělat to.

 101. top gear:
  Hele, co je vůbec ta schopnost, kterou musí člověk mít, aby v amway uspěl? Ty tu pořád píšeš o schopnostech, ale zatím mi připadá, že ji ani nedokážeš pojmenovat. To jako za nějakou (“lepší”) schopnost považuješ přijít za upline a říct mu: “Hele Franto, prosim tě, mohl bys mi s něčím pomoct?”

 102. @Top gear
  Some people work hard and others work smart. The most successful people in Amway do both. It is to the upline’s advantage to teach and encourage their downline to do both. Smart IBO’s seek and accept wise council. Stubborn people insist on doing it their way even though there has proven to be better ways. Knowledge and persistence are keys to success.

 103. spitfare
  Tak mi tedy vysvětli proč na celém světě je a jistě ještě bude miliony lidí,kteří odešli z amway.Ani jeden z nich určitě něměl vůli chtít něco udělat a ani jeden z nich neřekl:„Hele Franto, prosim tě, mohl bys mi s něčím pomoct?“

 104. @Top gear

  Top geare, s tebou je to opravdu těžké. Odpověď na tuto otázku už tu zazněla asi 1000x. Když se přestaneš dívat na lidi jako na roboty a začneš se na ně dívat jako na lidi, tak pochopíš, že opravdu jediný důvod, proč někteří neuspěli v Amway, je ten, že prostě nic neudělali, neukázali jediný plán, někteří si ani nekoupili výrobky a nikdy nepožádali sponzora o pomoc. Na to, abys uspěl v Amway, je potřeba, abys nebyl podě**ný z toho, jít za kamarádem a nabídnout mu spolupráci. A je fakt, že spousta lidí prostě nemá dostatečnou motivaci, aby tenhle “strach” překonala. Ti odpadnou hned na začátku. Pak je další skupina, která sice začne, ale nikdy nepochopí princip duplikace, a když vidí, že se výsledky nedostavily po 2 týdnech, tak vyšumí. No a pak je další skupina lidí, kteří si uvědomí, že Amway není sprint, ale maraton, mají motivaci, nechají si pomoci a vydrží. A to jsou ti, co mají výsledky.

  No a to je taky důvod, proč existuje spousta lidí, kteří se nikdy nenaučili žbleptnout anglicky, přestože začali, atd. Vzdávání se je jedna z nejběžnějších lidských charakteristik. Naštěstí ale ne u všech.
  Jdi, pořiď si registraci, se sponzorem zaregistrujte pár lidí a pak se koukni, kolik z nich opravdu za tebou přijde, abys jim pomohl, a kolik z nich opravdu ukazuje plány. Pak z nich vyber ty, co mají motivaci, aby se nevzdali na první překážce, přiveď mi je a já ti ukážu lidi, kteří budou 21%. Tak jednoduché to je, a je úplně jedno, co ty si MYSLÍŠ. A jestli odmítáš pořídit si registraci, tak se se svými NÁZORY běž vycpat, protože na teorie “co by bylo, kdyby to bylo tak, jak si nějaký Top gear představuje”, tu nikdo z nás není zvědavý. Tady diskutuješ s praktiky a vypadáš tu jako někdo, kdo chce poučovat kardiochirurga se 30letou praxí, jak má vést řez, protože jsi to viděl v Nemocnici Chicago Hope.

 105. Me
  Takže z těch milionů lidí kteří odešli,nebyl ani jeden který proto něco udělal,ukázal mnoho plánů,požádal sponzora o pomoc.Ani jeden to neudělal tak jak mu všichni na seminářích a cd a jiní říkali.Tomu nemůže snad ani ten největší fanoušek amwayje uveřit pokud má ještě špetku zdravého rozumu.Je mi to jasný,že to nikdo nepřizná,jelikož a protože na tom je postavená celá propaganda amway.

 106. @Top gear

  Top geare, znovu opakuji, běž si zasponzorovat několik lidí, a pak se podívej na to, kdo z nich dělá na 100% to, co mu uplini radí. A pak se koukni na jejich odznaky a napiš sem, co uvidíš. Plácáš tu totiž naprosté pitomosti, cucáš si tu z prstu teorie o “dříčích”, kteří odpadli, a zaslepeně odmítáš přijmout léta našich zkušeností.

  Tak to zkraťme: ukaž mi jediného člověka, který opravdu ukázal mnoho plánů, jel podle rad uplina a nedosáhl úspěchu. Já ten byznys dělám téměř 20 let a za tu dobu jsem nezažil ve své skupině JEDINÉHO takového člověka. Znáš ty nějakého, u kterého bys dal ruku do ohně za to, že každý měsíc ukazuje minimálně 15 plánů, konzultuje a dělá ty věci, které ho upline učí, a nedosáhl 21%? Jmenuj mi ho a já se ti tu veřejně omluvím. Ale do té doby, dokud ten člověk bude existovat jen v tvé fantazii, se k tomu raději nevyjadřuj, protože o tom víš kulové! V Amway jsi v životě nebyl, jediné, co o ní víš, je to, co sis přečetl na Internetu. A to je sakra málo na to, abys o ní kvalifikovaně někomu mohl radit.

  Uvědom si, že to, že je někdo “v Amway”, neznamená NAPROSTO NIC! Nic to nevypovídá o jeho aktivitě. Spousta lidí vstoupí, aby si nakupovali výrobky pro sebe, ale nebudují byznys, ale pokud nakupují jen několik výrobků, tak se můžou rozhodnout, že si je raději budou kupovat od sponzora, než aby si platili obnovení. A ty si z toho vyvodíš, že dřeli a neuspěli. Jak říkám, o Amway víš velké kulové. Kdybys zažil jediný seminář a podíval se na to, kdo je pravidelně oceněn za aktivitu, tak bys viděl, jak se krásně kryje aktivita s výsledky. Jenže to je něco, co ty NECHCEŠ vidět, protože by ti to zbouralo tvoji teorii o tom, že dělat Amway se nevyplatí. Jsi zaslepený dezinformacemi z blblogu, to je vše.

  Prozraď mi jednu věc: co vede člověka k tomu, že se na Internetu vyjadřuje k věcem, se kterými nemá osobní zkušenost? Já si například nedovedu představit sám sebe, jak diskutuji o věcech, kterým nerozumím. Prostě se do nich nemontuju, protože si ani nemyslím, že by někdo rozumný v takové diskuzi stál o moje názory. Maximálně, pokud mě téma zajímá, se na něco zeptám. Ale ty to máš zřejmě “nastavené” jinak. Nudíš se a nemáš do čeho píchnout, tak sis řekl, že půjdeš sdělovat světu své názory na Amway? Nebo co proboha tě tak táhne k tomuto tématu?

 107. Top geare, snad jediný způsob, jak může aktivní Amwayák přijít o zbytky svého zdravého rozumu, je číst neustále dokola Tvé bláboly a začít jim věřit. Víš co? My, když sem něco píšeme, tak na to buď máme nějaký nezávislý odkaz, příp. oficiální vyjádření firmy apod. anebo osobní zkušenost. Ty sem přijdeš, napíšeš si, co chceš, a s dokazováním se moc netrápíš. Jestli Tě skutečně zajímá, jak to opravdu je, poslechni pana Me a pořiď si registraci, napoj se na systém a zaregistruj alespoň 10 lidí, které s sebou vem na seminář a kterým pomož registrovat jejich lidi. Věřím, že dřív než budeš mít skupinku o 20-30 lidech, pochopíš, jak to skutečně je.

 108. Me
  Víš moc dobře,že ukazat ti konkrétního člověka je víc než těžké.Znám tři a opravdu netuším jak pracují,i když kamarád hodně ukazoval plánů i v naší partě a kolik nás souhlasilo nula.On je taky důvod proč se zajímám o amway (amo) již cca 3 roky.Proč již sem psal.Já to chápu,nepřiznáš to ani v jednom případě,i když by to bylo naprosto neuvěřitelné v tom počtu milionů lidí.Nebo snad víš jak všichni co odešli pracovali,kolik času úsilí tomu věnovali,když tvrdíš že nepracovali na plno.Každý nemůže být dobrý natož špičkový obchodník.

  To že amway nedělám,nedělal sem a dělat nikdy nebudu neznamená absolutně nic.Neříkám že sem expert na amway,ale rozdíl mezi námi je ten,že čím víc vím tím víc mám rozdílnější názor než ty.

 109. @JIRKA C.
  Have you heard Rich DeVos’s speech, “Try or Cry”?

 110. Vite co damy a panove, pojdme vratit registrace.

  Top gere pro nas ma zcela jiste super podnikatelskou prilezitost a jiste nam ji prozradi.

  Jiste nam da tip na to jak vydelat a nedelat. Protoze nase prilezitost je zumpa a on nas privede na spravnou stranu 😀 😀 😀

  Predstav nam bysnys, kde bez prace a zavazku zbohatnou a uspejou ty tvoje miliony!!!

  Pokud je nase prilezitost mizerna, zcela jiste mas lepsi alternativu. Sem s ni !!!

 111. @Top gear
  What do you really know about Amway? You seem to be like a blind man trying to figure out what an elephant looks like. Guessing doesn’t equate to having the facts. Rumors often aren’t true. Do some honest research and see if you can find any facts to back up your opinions.

  Here is an idea: Find somebody to sponsor you. Humble yourself and follow their advise for a year. Give it an honest try. Then you can intelligently discuss the merits of Amway.

 112. @Howard
  I’m sorry, but I didn’t.

 113. @Top gear
  Mám zkušenosti, že pokud člověk sice vyvíjí aktivitu, ale nenechá si poradit a nedělá ji správně, tak úspěch nepřijde, dokud neudělá dostatečný počet chyb, aby zjistil, jak se to správně dělá. Během tohoto období spousta lidí skončí a myslí si, že to nefunguje. Jenže většinou to je tak, že oni nefungovali správně. A pokud nebyli ochotni přijít za svým sponzorem nebo up-linem, aby jim pomohl, tak prostě mají smůlu. Měl jsem pár takových lidí ve skupině. Ukazovali plán hlava nehlava od počátku, klidně si dali schůzku i v 1 h ráno. Já jsem věděl a říkal jsem jim, že ten plán neukazují správně, že to potřebují vidět vícekrát než jednou, ale oni si mysleli, že to sami zvládnou líp. Přes veškerá varování to nakonec vzdali, protože měli pocit, že strašně makají, ale výsledky se nedostavili.

 114. @Top gear
  Dalším důvodem je, že lidé ukazují plán nesprávným lidem (třeba Tobě). Tohle jsem dělal já, protože jsem se úspěšných lidí ve svém okolí “bál” (měl jsem k nim až moc velký respekt a než jsem pochopil příležitost Amway, tak jsem si myslel, že je by to zajímat nemohlo), tak jsem ukazoval plán těm, z nichž jsem respekt neměl skoro žádný a u kterých mi tolik nezáleželo, co si budou myslet. Bohužel tento typ lidí většinou nemá dost ambicí, aby chtěli ve svém životě něco aktivně měnit, a tak jim Amway neřekne prakticky nic. To člověk především na začátku podnikání moc nechápe, a proto si může začít myslet, že Amway nefunguje. Po konzultaci s up-linem jsem naštěstí toto pochopil dřív, než jsem toho nechal.

 115. @Top gear
  Takže abych to shrnul. Aktivitu je třeba spojovat i s efektivitou. Z počátku podnikání mohou být někteří hodně aktivní, ale málo efektivní. Podpůrný a školicí systém, který máme k dispozici všichni, pomáhá především zvyšovat naši efektivitu, takže člověk, který se na něj napojí, začne být efektivnější (a to nejen v Amway!). Na byznysu Amway jako takovém není praktický žádná chyba. Pokud se však člověk nedrží ověřených návodů, které mu radí jeho sponzorská linie, tak se může stát, že se ulítá k smrti, a výsledek při tom nebude dle jeho přesvědčení odpovídat vynaloženému úsilí (pro matematiky bude odpovídat aktivitě krát velmi nízká efektivita). – Jinými slovy, kdokoliv – KDOKOLIV – se drží školicího systému, může uspět a uspěje. (Sakra – jdu něco dělat!) 🙂

 116. seba
  Mám pro tebe špatné zprávy,super podnikatelská příležitost jak vydělat a nedělat neexistuje.Možná si založ své vlastní MLM a při vychutnávání kubánských doutníků na jachtě se budeš culit,jak zarputilý bojovníci na netu brání tvůj byznys.Pokud ale někde je nějaká příležitost jak zbohatnout,věř že to tobě ani nikomu jinýmu neřeknu a zbohatnu sám 🙂 🙂 🙂

 117. @Top gear
  What is your goal in life? Why do you want it? How are you going to get it? Who is your role model? Which would you rather do, make things happen or watch things happen? Do you want to make a difference in other people’s lives? Thank you for helping Jirka C. to make his decision. Good for you!

 118. @Top gear

  Myslím, že jsi Sebu nepochopil. Nemyslím, že by čekal, že mu ukážeš příležitost, kde vyděláš, aniž bys něco dělal. On tě k tomu vyzval právě proto, aby ti ukázal, že nic takového neexistuje. A tys to jen potvrdil. Čili myslím, že pro Sebu to žádné špatné zprávy nejsou. 😉

  Ale když to všechno shrnu, tak tvoje odpověď je, že žádnou příležitost nemáš. Taky dobrý vědět, když už se tedy budeme bavit o tvých zkušenostech s vyděláváním peněz a o tom, co můžeš lidem poradit jako alternativu, se kterou bys jim dovedl pomoci.

  Když se ještě vrátím k tomu, abys mi ukázal jediného člověka, který pracoval, nechal si pomoci od sponzora a nemá výsledky, tak se nakonec ukázalo, že žádného neznáš. Ale z tvé odpovědi jsem vycítil, že zřejmě máme každý jiný úhel pohledu na to, co je to “hodně plánů”. Ty píšeš, že: “i když kamarád hodně ukazoval plánů i v naší partě a kolik nás souhlasilo nula.” Možná v tom bude ten zakopaný pes. Někteří se domnívají, že stačí ukázat plán 20 kamarádům a musí být Crown Ambassadoři. A když se jim to nepovede, tak mají pocit, že business nefunguje.

  Když se tedy budeme bavit o té práci, kterou je nutno odvést, mám tu pro tebe dva citáty. Ten první je od Esther Kim z Koreje, 200 Plus Founders Crown Ambassador 40 FAA: “Mluvila jsem se svými přáteli, sestrami a bratry, jeden za druhým a každý den jsem měla schůzky s 10 lidmi. Stali jsme se Diamanty po 2 letech a 10 měsících. Potom jsem hodně cestovala. A stále jsem tvrdě pracovala a nakonec jsem se stala po 9 letech Crown Ambassadorem.”

  A ten druhý je od Billa Britta, což byl Founders Crown Ambassador 40 FAA:
  “Jednoduše jsem ukázal plán 1200 lidem. 900 řeklo ne a jen 300 podepsalo soupravu. Z těch 300 jen 85 něco udělalo, z těch 85 to 35 vzalo vážně a z těch 35 mě 11 učinilo milionářem.”

  Tak a teď ruku na srdce, kolik plánů ukázal ten tvůj kamarád?

  Představa, že Bill Britt nebo Esther Kim měli výsledky zadarmo a že jen vydělávají a nic nedělají, je možná tvoje představa, když se na ně podíváš dnes, kdy mají obrovské a fungující organizace, ve kterých mají leadery, kteří si svůj business umí obhospodařit sami. Ale ty nevidíš ty roky práce, kterou oni tomu věnovali, než se dostali tam, kde jsou dnes.

  Mohl bych tedy ještě dostat odpověď na svou otázku, co vede člověka jako jsi ty k tomu, že se na Internetu vyjadřuje k něčemu, o čem prakticky nic neví a polemizuje s lidmi, kteří mají mnohaleté zkušenosti?

 119. Me
  Ty si mi taky neodpověděl na otázku:Znáš všechny do jednoho z těch milionů lidí kteří skončili,že můžeš tvrdit že nic pro úspěch a výsledky neudělali.Znáš všechny?

  Už si vymysli jinou fintu než že o tom nic nevím,to jsem již slyšel tolikrát,že mě to akorát motivuje psát dál víc kriticky a už sem ti odpověděl.

 120. Podle mě ho k tomu vede jen nuda a potřeba se někde projevit a realizovat. Podle nás je to jeden z těch nejubožejších způsobů, v jeho měřítku možná jeden z těch nejlepších.

 121. @Top gear

  Top geare, kdybys četl moje komentáře, tak už ti to dávno došlo. Business dělám skoro 20 let a za tu dobu jsem nezažil ve své organizaci jediného člověka, který by si nechal poradit, makal by a byl vytrvalý a nedosáhl by 21%. A když se bavím o své organizaci, tak se bavím o několika tisících lidech, kteří v ní jsou nebo byli. A několik tisíc lidí je už dobrý statistický vzorek, abych mohl odhadnout, jak to asi vypadá jinde (předpokládám, že víš, co je to statistika).

  Drtivá většina z těch, kteří, jak tvrdíš, business opustili, vlastně ani neskončili. Abys totiž mohl s něčím skončit, musíš nejdříve začít. A tihle lidé v drtivé většině neukázali žádný plán nebo skončili tak u třetího, takže se těžko dá mluvit o tom, že začali. To je prostý fakt a jestli ho odmítáš přijmout, tak je to jen tvůj problém. Proto ti pořád dokola opakuji, že když se budeš dívat na tyhle lidi, tak logicky dojdeš k nesmyslnému závěru. Jediné, co ti to řekne, je, že když nebudeš ukazovat plány, neuspěješ. No to je tedy objev!!!
  Jestli chceš vědět, jak ten business opravdu funguje, musíš se koukat na ty lidi, kteří jsou aktivní. A to je přesně to, co ty NEDĚLÁŠ!

  Klidně se zeptej kohokoli na 21% a potvrdí ti to, co tu píšu já. Já vím, ty napíšeš, že je to propaganda. Ale zajímavé je, že jsem doteď neslyšel nikoho z kritiků, že by napsal: “Ukázal jsem 1200 plánů a nic z toho nebylo.” Víš proč? Protože když někdo ukáže tolik plánů, tak prostě úspěšný bude. Tečka.

  Tak a teď ty: na základě čeho si děláš závěry ty?

  P.S.: Jestliže jsi slyšel hodněkrát, že o tom nic nevíš, tak mám pro tebe jednoduché vysvětlení – je to pravda.

 122. JIRKA C.
  Něco špatného je na tom že si prezentuji svůj názor,jen je jiný než váš.Snad máme demokracii.

  • Nedá mi to, abych nereagoval. Demokracii tu máme, to je bez debaty. Ovšem zkuste si položit otázku, jak bude vypadat mezi normálními lidmi člověk, který bude tvrdit, že 2×2 je 10, a bude to obhajovat tím, že je to jeho názor, a trvá na něm, protože máme demokracii. Domnívám se, že by to chtělo něco víc, než jen názor. Třeba něco, co by mu dodalo váhu.

 123. admin
  Já si myslím,že mé argumenty a kritika jsou naprosto opodstatněné a logické.Aby něco tomu dalo váhu,o to sem se snažil a bud mi článek,odkaz nezveřejníte nebo označíte jakoukoli kritiku kohokoli za toho co tomu absolutně nerozumí.
  Pochopte už jednou,že každému se praktiky tohoto podnikání líbit prostě nebudou a jeden z nich sem já,určitě né jedinej.

  • Ono ani tak nejde o to, co si myslíte, jako spíše o to, která ze svých tvrzení dokážete podložit. Věděl jste například, že i v dnešní době existují lidé, kteří si myslí, že Země je placatá?
   http://procproto.cz/zajimavosti-a-novinky/zeme-je-placka-a-hotovo/
   Přečtěte si ten článek, zjistíte, že s nimi máte mnoho společných charakteristik. 🙂

   Zatím jste předvedl jen to, že jste nakopíroval texty z internetu, které obsahují věcné chyby a ukazují na naprosté nepochopení dané problematiky. Články, které jste se sem dříve pokusil nakopírovat, byly převzaty ze zahraničních stránek a úvahy tam prezentované byly vyvráceny na stránkách http://www.thetruthaboutamway.com naprosto logickým způsobem. Když Vám to tu bylo vysvětleno, vysvětlení jste prostě ignoroval a opakujete neustále totéž.

   Já ale nevidím jediný důvod, proč bych Vám měl pomáhat v šíření nepodložených úvah a textů plných věcných chyb. Svůj postoj jsem Vám vysvětlil a dokonce některé z bodů, na které jste se odvolával, máte rozebrané ve zvláštním článku (např. ten o tom, že v MLM si vytváříte vlastní konkurenci). Připomenu Vám, že v diskuzi jste nedokázal jmenovat jediný trh, kde by již nešlo sponzorovat a nedokázal jste opřít tuto teorii o žádný solidní argument. Naopak, na těchto stránkách naleznete hned několik článků, které dokazují, že teorie saturace trhu (tj. že nový člověk nemůže uspět), v praxi prostě nefunguje.

   Beru na vědomí, že každému se praktiky tohoto podnikání líbit nebudou (i když jste nám opět zatím nedokázal jmenovat, které konkrétně). Ať už je to jakkoli, Vy ale zase račte vzít na vědomí, že některým lidem se prostě líbit budou a Vy s tím nic nenaděláte. Ten netolerantní jste tu Vy, ne my. My jsme se Vás neprosili, abyste sem přišel diskutovat, pokud se tedy rozhovor s Vámi dá nazvat diskuzí. Sleduji Vaše příspěvky již docela dlouho a všiml jsem si, že jste sem nepřinesl ani jednu konkrétní informaci, která by čtenářům v něčem pomohla. Vše, co jste tu byl za celou dobu schopen předvést, jsou jen jakési nekonkrétní nicneříkající domněnky, které vycházejí z chybných úvah. Na otázky neodpovídáte – snad jedinou výjimkou jsou případy, kdy Vás k tomu musím donutit, aby se diskuze netočila pořád v kruhu. A vrcholem byl Váš příspěvek určený Jeremymu, kde přiznáváte, že Vaším cílem je provokovat.

   Zkuste se zamyslet nad svým chováním a předtím, než znovu přispějete, si přečtěte Pravidla pro komentáře.

 124. Me
  Když to děláš skoro 20 let,tak jistě nějakých 1200 plánů máš již dávno zasebou.
  To si stoprocentně píšu s diamantem to jinak není možný,abys to nedokázal za 20 let.

 125. @Top gear

  Top geare, ty jsi vážně komik. 😀 Vůbec neznáme a ty přesto “víš”, že mám “jistě 1200 plánů již dávno za sebou”. Zklamu tě, nemám je za sebou a proto ještě nejsem tam, kde Bill Britt. Stačí takhle nebo mě teď obviníš z toho, že lžu?

  Tohle jsi totiž typický ty: něco si vycucáš z prstu a vydáváš to za fakt. Takže ještě jednou, aby bylo mezi námi jasno: NEMÁM. A rozdíl mezi námi je ten, že já si to dokážu přiznat.

  Ale i když za sebou nemám 1200 plánů, výsledky, kterých jsem dosáhl stačí na to, abych měl z tohoto businessu silně nadprůměrný příjem a kvalifikoval se na výjezdní seminář. A to vše na vedlejšák, takže rozhodně ne za 8 hodin denně.

  Příjem, který jsem si z tohoto podnikání vybudoval, mi docela vyhovuje. A když ti pak jako bonus navíc přijde to, co průměrný člověk v práci vydělá zhruba za rok, tak je to taky docela příjemné. 😛 A pořád se bavíme o práci na vedlejšák (co se týká investovaného času).

  Fakt je, že čas od času, když si splním svoje cíle, mám potíže s další motivací, ale internetové diskuze jako tato, mě vždy spolehlivě nabudí. Stačí jeden pitomec, který tvrdí, že to nefunguje a hned mám o motivaci postaráno. 😉 No a pak se tu zase za nějaký čas sejdeme, ty budeš mít o pár let blíž do důchodu (jestli vůbec nějaký dostaneš) a já budu mít zase o něco vyšší odznak. Takže Top geare, děkuji, že mě motivuješ. 😀

 126. Top gear :
  Pochopte už jednou,že každému se praktiky tohoto podnikání líbit prostě nebudou a jeden z nich sem já,určitě né jedinej.

  Tak proč sem píšeš??? Jen “psychicky narušený” člověk, dělá to co ty… Je absolutně bez smyslu, zabývat se a řešit něco, co nechci…

 127. @Top gear
  Do you T.H.I.N.K?
  Perhaps Admin will interpret what these letters mean.

 128. admin
  Zažil jste vůbec někdy kritiku,která nebyla plná věcných chyb a nepodložených úvah?
  Beru na vědomí,že jsou lidi kterým se to líbí,ale jsou lidi kterým se to líbí,protože neznají negativa a ta jim nikdo neřekne.Jakmile je poznají tak odejdou a tyto lidi chci s těmi negativy seznámit dříve než vstoupí aby byli na ně minimálně připraveni.

  Nikdy se tu třeba nerozebíral soud v británii,proč nechápu.To jsou přece fakta podložená soudem a jistě o tomto případu víte víc než sem se dočet.

  Me
  Tak promin,to sem si jen tipnul.Proč to neděláš naplno,přece stačí ukázat 1200 plánů a máš vystaráno.Proč si 20 let ztrácel čas a pořádně nepracoval.
  Jestli ti tedy máš potíže s motivací a já ti ji dodávám,kéž bych tu byl již před 20 lety vid.

  • Odpusťte, ale pokud chcete šířit “kritiku” plnou věcných chyb a nepodložených úvah, tak k tomu Vám tu prostor nedám. Není v zájmu nikoho, nebo snad jen v zájmu psychicky narušených jedinců, aby se takové dezinformace šířily po Internetu. Pokud trpíte nenávistí k MLM a snažíte se od něj druhé odradit používáním takovýchto pseudoargumentů s pomluv, které jsou založeny na věcných chybách a nepodložených úvahách, pak se nedivte, že takovéto komentáře nezveřejním.
   Vítám jakoukoli konstruktivní kritiku – to je koneckonců něco, co pomáhá v byznysu růst. Ale odmítám Vám být nápomocen v tom, že tu budeme strašit lidi něčím, co není pravda.

   P.S.: Soud v Británii se tu neprobíral, protože chyby, které Amway tehdy udělala, byly napraveny. V podstatě se to dá shrnout tak, že Amway dávala svým distributorům přílišnou volnost v tom, jak svůj byznys dělali, a někteří z nich překročili jisté hranice. Pokud Vás tato problematika zajímá, je dobře vysvětlená i s patřičnými souvislostmi např. zde: http://www.thetruthaboutamway.com/amway-uk-moves-forward-part-i/
   Je fakt, že někteří distributoři ve Velké Británii zveličovali příjmy, kterých je možno dosáhnout. Pokud jste si ale všiml, zde nikdo nic takového nedělá – jediná čísla, která tu používáme, jsou právě oficiální statistiky příjmů, jejichž zveřejňování je důsledkem právě tohoto soudního sporu. Předchází se tak tomu, aby někteří distributoři lákali lidi na nereálné výdělky. Příjmy lidí, kteří se aktivně věnují byznysu, jsou dost zajímavé i bez nafukování, takže opravdu nemáme zapotřebí nic zveličovat.
   Pokud jste ale přesvědčen, že někdo konkrétní zveličuje příjmy, kterých je možno dosáhnout, napište to sem, ale podložte to logickými argumenty.
   Problém s kritiky je ten, že si vždy vyhlédnou jednu zemi, kde došlo k nějakému problému a pak se v tom donekonečna pitvají, přestože ten problém byl již vyřešen. To se děje s Británií, to se děje s Indií a to se děje i se soudním sporem v USA z roku 1979… Kdybychom měli všechny problémy pitvat donekonečna, tak nebudeme dělat nic jiného. Že se některé chyby staly, to nikdo nepopírá – nikdo není neomylný. Účelem ale není pitvat se v tom, co je už vyřešeno, ale napravit chyby, poučit se z toho a jít dál. Ale chápu, že existuje úzká skupina zlomyslných kritiků, kteří k tomu mají jiný postoj. Ti se v tom budou hrabat do konce života – a proto je také lidé nemají rádi.

 129. Top gear :
  Me
  Tak promin,to sem si jen tipnul.Proč to neděláš naplno,přece stačí ukázat 1200 plánů a máš vystaráno.Proč si 20 let ztrácel čas a pořádně nepracoval.
  Jestli ti tedy máš potíže s motivací a já ti ji dodávám,kéž bych tu byl již před 20 lety vid.

  Někdo tu psal něco o tom, že jsem ztrácel 20 let čas? Kde? Neboj, neztrácel jsem ho. 🙂 Postupně jsem si vybudoval stabilní příjem, který jsem si vždycky přál mít, a který mě bohatě stíhá živit i s dostatečnou rezervou. Nikdy jsem Amway nedělal naplno a i tak to stačilo. A stihl jsem se při tom věnovat i spoustě dalších věcí: vystudovat školu, věnovat se svým koníčkům, sportu, atd. Prostě nejen prací je člověk živ.

  Proč tedy nedělám naplno? Právě proto, že nemusím. 😀 Už to tu bylo probíráno dřív. V Čechách máme jeden “problém”: už na 21% si můžeš vydělat i několikanásobek průměrného příjmu v ČR, takže motivace jít dál, nemusí být tak velká. To v Americe na odchod z práce musíš být aspoň Smaragd.
  Já jsem si určil vlastní tempo, do kterého tobě je s prominutím velké kulové, protože nejsi můj šéf 😛 , a šel jsem krok za krokem. A teď se zábavou sleduji, jak někteří vševědi říkají, že jsem byl schopný, přestože mě vůbec neznají a vůbec nevědí, s jakými předpoklady jsem začínal. 😀 😀 😀 Stejně jako se ty dnes směješ lidem, kteří dělají Amway, a vysvětluješ jim, že nemůžou uspět, i já jsem měl pár takových lidí na začátku. Po pár letech se naše role obrátily a už přes 10 let se směju já. 😀 A víš, co je na tom nejlepší? Když jsem začínal, tak říkali, že už je dneska pozdě, protože to tu už (neoficiálně) běží od roku 1992. A hádej, co říkají dneska: “tys měl štěstí” nebo, a to mám také rád: “když ty jsi rozený obchodník” a jiné podobné blbosti. Jako by měli Alzheimera a nepamatovali si mě před 20 lety. 🙂 No nic, jak se říká: každý svého štěstí strůjcem. Já si, narozdíl od nich, na finance nestěžuji. 😀

  No a k té tvojí úloze motivátora: neboj, pitomců, kteří tvrdí, že něco nemůžu dokázat nebo že něco nebude fungovat, bylo vždycky dost. Nejsi nedostatkové zboží. 😀 Takže to, co jsi nezvládl před 20 lety ty, zvládli jiní za tebe.

  A víš, co je největší sranda? Kdysi jsem patřil k vám. Takže i totální negáč, může být jednadvacítka v Amway. 😀

 130. admin
  Každý máme nějaký názor a od toho jsou diskuse,aby se mohli prezentovat.Řešit jestli je názor správný či chybný je přece celá podstata diskuse né být samozvaným soudcem a rozhodovat ještě před zahájením diskuse,co je správné co nikoliv.

  • Zajímavý názor. Samozřejmě, že diskuze je o tom, že prezentujeme názory. Má to ale jeden háček. Pokud budete např. tvrdit, že 2×2 je 10, je to Váš názor, který ale nikoho nepoškozuje. Maximálně Vás budou mít lidé za blázna. Ale Vy si uvědomte, že prezentováním zavádějících informací o Amway můžete člověka, který o tomto podnikání moc neví, poškodit, protože ten může na základě nich chybně vyhodnotit nabízenou příležitost. A já opravdu nevidím jediný důvod, proč toto podporovat. Proto jsem také zavedl pravidlo, že kritici mají svá tvrzení doložit. Dám Vám příklad:
   Plácnout větu: “Je to jasné letadlo!” vyžaduje od kritika jen 4 slova. Vyvrátit to, vyžaduje vysvětlení, proč tomu tak není, a kdybych to měl rozebrat do všech podrobností, tak bych sem musel přeložit celý soudní spor FTC v. Amway z roku 1979, což by zabralo několik desítek stran textu. Ptám se: Proč bych měl takový názor zveřejňovat, když je evidentní, že je nepravdivý a pomlouvačný? Pokud je kritik přesvědčen o své pravdě, ať podá žalobu a vyříkáme si argumenty u českého soudu.
   Podmínka doložení tvrzení byla zavedena právě proto, abych eliminoval lživá tvrzení, kterých je na Internetu (nejen) o Amway bohužel plno a věci neznalého člověka mohou vést k chybným závěrům. Pokud něco tvrdíte, podložte to nevyvratitelnými fakty, stejně, jako to dělám já ve svých článcích. Ale za doložení nepovažuji, že sem zkopírujete text, který obsahuje stejné chyby a argumentujete tím, že přeci Váš zdroj to tvrdí také.
   Za relevantní považuji např. oficiální statistická data (ovšem správně interpretovaná – viz příklad s průměrným příjmem distributorů), fakta uznaná soudem (pozor, ne automaticky celou žalobu, pokud některé body soud zamítl jako neopodstatněné), odkazy na důvěryhodné zdroje jako jsou např. profesionálové pohybující se v dané oblasti, agentury monitorující trh, apod. (mezi důvěryhodné odkazy neřadím videa z youtube s názorem anonymních lidí nebo články bulvárního charakteru).

 131. @Top gear
  Přijímám jiné názory, s tím problém nemám. Ovšem názory bez osobní zkušenosti nebo faktů jsou jen výplody fantazie, a o těch se normálně nebavím. Krom případů, kdy jsou zvěřejněny a laik nemá šanci poznat, jestli se jedná o fikci nebo fakt. V některých případech se jedná dokonce o provokativní fikci (pomluvu), a proti té je třeba se bránit (ta dle mého názoru s demokracií nesouvisí).

 132. @Top gear
  A proč by se na této diskuzi měly opakovaně řešit názory, jejichž chybnost byla již dávno prokázána někým jiným a jinde (viz Tvé pokusy o uveřejnění různých článků na tomto blogu)?

 133. @Top gear
  Don’t waste your time being a provocative critic. Become a problem solver. Offer solutions. First, what is the problem that you want to solve? Have you or someone you care about been hurt in some way?

  I am concerned about you. You are a product of your habits. Your habits will make or break you. Habits cause your future. Only you can change your habits. To do so, you must have a vision for your future. Find something to be passionate about, a cause that is bigger than yourself.

  Find a mentor you trust and respect to be your guide.

 134. admin
  Na jednu stranu vás chápu,ovšem kdyby tyto stránky byly neutrální neřešil by ste to a nechal to vyřešit diskutující.
  Jasné některé příspěvky postrádají rozum jako amway je letadlo atd.
  Stejně jako sem před časem diskutoval s jedním distributorem nesmysl,že prý jeho známej v amway v německu vydělává 5 000 000 000 euro měsíčně.Hádal se do krve,že je to fakt 🙂
  Na jednu stranu admin to tam nechal at se projeví jeho myšlení…

  JIRKA C.
  Mělo by se to řešit,abychom sme se dozvěděli že se to už někde jinde vyřešilo.

  • Tedy nevím na jakých stránkách jste to diskutoval, ale skoro bych si tipnul, že to byly stránky kritika. V tom případě, po zkušenostech s některými kritiky, bych se nedivil, kdyby ten, kdo s Vámi diskutoval, byl admin, který se za distributora vydával, aby ho zdiskreditoval. I takové případy už na Internetu byly.

 135. Me
  Je krásné si sobě zdůvodnit proč si neukázal za 20 let 1200 plánů,protože si nemusel.Takhle mluví úspěšní lidé?
  Navíc člověk který se ohání úspěchy jiných,citáty a sámotnému se mu prostě nechce.Nebo je v tom něco jiného a prostě se ti v českých podmínkách 1200 plánů ukázat nepovedlo?

 136. @Top gear

  Top geare, ty máš asi problém s chápáním, že? 🙂 Už jsem ti psal, že jsem se nikdy Amway businessu nevěnoval 8 hodin denně, ani 5 hodin denně, ani 4 hodiny denně… Chápeš?
  A přesto se mi povedlo dosáhnout 21%. Víš, co to znamená? Že i člověk, který nemá ambice jako Bill Britt, může být 21%!

  Když jsem začínal, pamatuji si, že jsem v rekordním měsíci měl asi 34 bodů osobně, koukal jsem na první příčku na tabulce odměn (200 b) a říkal si, že ještě 5 lidí jako já a možná v dobrém měsíci budu na 3% a vydělám 240 Kč. Tenkrát mi to připadalo jako moc práce.

  Dneska dělám přes 300 bodů osobně každý měsíc a nestojí mě to téměř žádnou námahu.
  Nevstupoval jsem do toho businessu s tím, že ho budu dělat, vstupoval jsem jako člověk, co si chtěl jen nakupovat za nižší ceny, než jsou ty maloobchodní. 6 let jsem strávil tím, že jsem zkoumal výrobky a prakticky jsem nic neudělal pro to, aby mi rostla skupina, takže jsem kolísal mezi 3-6%.

  Pak jsem se jednoho dne nepohodl se šéfem v práci a díky tomu jsem se rozhodl, že se do businessu opřu. Za 1,5 roku jsem proběhl tabulku odměn až na 21%. Ne kvůli tomu, abych byl milionář, ne kvůli tomu, abych byl Founders Crown Ambassador 40 FAA jako Bill Britt. Chtěl jsem jen svobodu, nemít šéfa, kterého bych musel poslouchat, a nenervovat se v práci. Potřeboval jsem jen nějak nahradit příjem ze zaměstnání. A na to jsem rozhodně nepotřeboval ukázat 1200 plánů. Chápeš? Dneska mám zhruba 3x vyšší příjem, než jsem bral tehdy v práci. Žádné nervy, prostě pohoda, klídek. A vím, že kdykoli budu chtít, mohu si ho zvýšit a nejsem závislý na rozhodnutí nějakého šéfa. Když jsem před nějakou dobou byl 2 měsíce nemocný, nedostal jsem nemocenskou. Dostal jsem bonus v plné výši, přestože jsem neudělal NIC. A dokonce byl ještě o něco vyšší než obvykle.

  Na to, že jsem začínal jako registrovaný zákazník, který svému sponzorovi říkal, že do toho nikdy nikoho nepřivede, myslím, že to není špatný výsledek, ale nikdy jsem sám sebe neoznačoval za úspěšného. To se mi jen ty snažíš vložit do úst. Jsem úplně normální člověk, který jen využil příležitost. Kdokoliv může udělat to samé, co jsem udělal já. Neudělal jsem nic výjimečného, v Amway jsou daleko vyšší odznaky, než mám já. A víš co? Někteří z nich jsou i v mé skupině. Myslíš, že mi to vadí? 😀

  Právě teď mám před sebou další cíl. 40 FAA bodů to ale opravdu zatím není. Vím přesně, co pro to musím udělat, a udělám to. A víš proč? Protože chci. 😀 Ne proto, že mě někdo v práci nutí.

 137. Myslím, že Top gear se z kritika obrátil na motivátora-provokatéra. 🙂 Je to ale věc každého, jaké tempo si nasadí. On je sám sobě šéfem i svým zaměstnancem, jako každý OSVČ. Pokud mu jeho aktuální příjem bohatě stačí, předpokládám, že volný čas raději tráví třeba s rodinou. A během této doby hledá motivaci, která ho nakopne k cestě dál. Každý to má jinak a o tomto mluví i spousta vysokých odznaků, že nejtěžší na tom, jak udělat diamanta, je nalézt dostatečně silnou touhu a motivaci, protože již na nižších úrovních (platina, rubín, smaragd aj.) si člověk většinou splní své finanční sny. Což není zas tak špatné, ne?

 138. @JIRKA C.
  Good for you! See you at 21%. You can do it!

 139. Top gear :
  admin
  Jo pravda to je,ovšem aby ty schopné našel a aby uvěřili musí být sám schopný.Velký problém je najít do amway vůbec nějaké lidi a komu se to povede x krát je prostě schopný.

  Tato “schopnost” je v případě Amway definována jednoduchou formou, jako “pracovitost”.

  Je pracovitost onou schopností, kterou je třeba mít? Já tvrdím, že ano. Bez pracovitosti to opravdu nejde. Ale musí být pracovitost schopností vrozenou? Já tvrdím, že ne. Pracovitost je otázka motivace.

  Abys tedy v Amway zaregistroval “X” zákazníků, nebo disrtibutorů, musíš ukazovat plány a ukazovat je tak, jak tě to naučí tvůj “sponzor” nic víc.

  K tomu nejsou potřeba žádné vrozené, ani jiné tebou opakovaně zmiňované “tajemné” schopnosti.

  K tomu je potřeba jediné, pracovitost = ukazovat plány.

  Schopnosti potřebuješ k tomu, aby ses propracoval do NHL, do Vesmíru, do NASA, do vlády.

  K tomu, abys někomu ukázal “marketingový plán Amway”, žádné schopnosti nepotřebuješ. Ne nad rámec schopností dětí z 5-té třídy, které znají velkou násobilku a umějí kreslit na čtvrtku papíru kolečka. Marketingový plán Amway je záměrně a účelově vymyšlen tak, aby jej zvládl představit skutečně úplně každý a také aby jej úplně každý pochopil.

  Myslíš, že jsou lidé, kteří plán Amway nechápou? Mám pro tebe další překvapení: NEJSOU. Každý jej chápe, ale ne každý to odmítá přiznat, stejně jako ne každý se přesto, že moc dobře ví, jak t ofunguje, tím vůbec hodlá zabívat.

  Protože pořád tam svítí to odpudivé “velké množství nezbytné práce”. A lidé tak toužili po nečem, co je přivede k penězům bez práce. Proto je tolik lidí z Amway znechuceno. Protože se opět nekonají oni “pečení holuby rovnou do huby”, přestože to tak na první pohled, na chvíli vypadalo.

  A to je celá záhada o tajemných schopnostech, které jsou údajně NEZBYTNÉ pro úspěch v Amway 🙂
  —-

  Pořád se divím, že je tu ještě trpěn. Diskuse s ním, kam se za poslední dva měsíce posunula?

 140. Top gear :
  spitfare
  Tak mi tedy vysvětli proč na celém světě je a jistě ještě bude miliony lidí,kteří odešli z amway.Ani jeden z nich určitě něměl vůli chtít něco udělat a ani jeden z nich neřekl:„Hele Franto, prosim tě, mohl bys mi s něčím pomoct?“

  A proč je tak těžké tomu uvěřit?

  Úplně každý, kdo z Amway odešel, to prostě vzdal. Už dál nechtěl dělat to, co je potřeba. Já osobně neznám jediného, který by se v Amway prací přetrhl a vůbec nic z toho nebylo. Ani jednoho a nikdy jsem ani o někom takovém v Amway neslyšel, ani z vyprávění, ani z historie.

 141. Top gear :
  Me
  Víš moc dobře,že ukazat ti konkrétního člověka je víc než těžké.Znám tři a opravdu netuším jak pracují,i když kamarád hodně ukazoval plánů i v naší partě a kolik nás souhlasilo nula.On je taky důvod proč se zajímám o amway (amo) již cca 3 roky.Proč již sem psal.Já to chápu,nepřiznáš to ani v jednom případě,i když by to bylo naprosto neuvěřitelné v tom počtu milionů lidí.Nebo snad víš jak všichni co odešli pracovali,kolik času úsilí tomu věnovali,když tvrdíš že nepracovali na plno.Každý nemůže být dobrý natož špičkový obchodník.
  To že amway nedělám,nedělal sem a dělat nikdy nebudu neznamená absolutně nic.Neříkám že sem expert na amway,ale rozdíl mezi námi je ten,že čím víc vím tím víc mám rozdílnější názor než ty.

  Tak vidíš. Sám přiznáváš, že vlastně nikoho takového neznáš, že je skutečně těžké někoho takového najít. Přesto tvrdíš, že jsou. Nezdá se ti to postavené na hlavu? A co by asi tak měl ME přiznat, když on sám zase nezná nikoho, kdo maká v Amway jako “otrok” a úplně zbytečně?

  To si to má vymyslet, jak to tady denně předvádíš ty sám?

  Znáš tři lidi, co jsou zaregistrovaní, ale netušíš, jak moc pracují, ani co vlastně dělají. Jaká je tedy vypovídající hodnota této informace?

  To, že Amway neděláš, nikdy jsi to nedělal a dělat ani nebudeš, jak tvrdíš, naopak znamená VELMI MNOHO. Například to, že o tom všem NEVÍŠ LAUTR NIC, jen trpíš nekonečným množstvím doměnek a předsudků. Takže nikoliv “vůbec nic”, jak je tvé zbožné přání.

  Závěrem pak podotýkáš, že čím víc víš, tím víc máš rozdílnější názor, jako ME. Tak především ty nevíš čím dál víc, neboť ses v otázve vědění a znalostí Amway neposunul ani o centimetr kupředu.

  A že máš rozdílnější názor, než ME? Tak tomu bylo vždycky v těchto diskusích. A věř, že se to nezmění směrem k tobě.

  ME určitě nepráskne s Amway a nestane se tvým “souputníkem-kritikem”. Tím už byl a ne ledajakým.

  Na rozdíl od tebe už totiž poznal obě strany mince v plné hodnotě a může porovnávat.

  To ty nemůžeš, tedy za ním, bohužel, nekonečně zaostáváš.

 142. Ahojte, prečítala som si článok aj väčšinu komentárov. Viem, že je tu zakázaná prílišná kritika alebo ohováranie. Avšak chcela by som sa opýtať čo si myslíte o pár veciach ohľadom Amway-u.

  Nedávno ma oslovila kamarátka, že vraj ide o nejaký projekt kde sa dá aj zarobiť. (Samozrejme to prebudí zvedavosť v každom). Až na stretnutí som sa po krásnych rozprávkach a utvrdeniach (že nechceme byť ovce – zamestnanci, ale pánmi svojho času /biznisu – majitelia) dozvedela, že treba za licenciu zaplatiť 30 eur, k tomu že treba mať prvú 100 bodovú obejdnávku. Pričom mi bolo povedané že 1 € = zhruba 1 bod. Avšak nemilé bolo moje zistenie pri registrovaní s človekom ktorý sa v tom vyzná, keď 100 bodová objednávka = 200 €!!!

  A toto by ma zaujímalo najviac – ak niekto verí tomuto biznisu – prečo majú potrebu toľko mlžiť a používať manipulačné techniky ??? To ľudí odradzuje. Ako si ja potom na základe tohto mám rozbehnúť biznis a niečo na tom zarobiť keď v to nemám dôveru a ja odmietam mlžiť a klamať len preto aby som pod seba niekoho dostala / registrovala… Čo si mám potom o tomto myslieť? A aký je váš názor na to?

  Budem rada za každý názor. Ďakujem.

  • Zdravím a díky za názor. Jestli jste to pochopila tak, že zde je přílišná kritika zakázána, je mi to líto. Není to tak. Jediné, co je tu zakázáno, jsou pomluvy, tj. ničím nepodložená lživá obvinění.

   K Vašim zkušenostem se sponzorkou: také jsem v minulosti patřil k lidem, kteří by upřednostnili, aby byl plán vysvětlován do všech podrobností. Ovšem když jsem pochopil souvislosti, začal jsem chápat, proč se některé věci vysvětlují tak, jak se vysvětlují. Snad Vám pomůže můj pohled na věc:

   Licence samotná stojí 30 EUR, objednávka výrobků není povinná, ale je samozřejmě doporučovaná prakticky všemi organizacemi, protože je nesmysl dělat byznys bez toho, že by člověk znal zboží, které propaguje.

   V plánu se používají určitá zjednodušení. Ve skutečnosti se procentuální úroveň určuje z bodové hodnoty (B.h.), odměna se počítá z Rozsahu obchodu (R.o. – označení platné pro Slovensko), což je u většiny věcí cena bez DPH (logicky, protože DPH firma odvádí státu, takže z něj nemůže vyplácet odměny). U většiny je pak poměr R.o./B.h. = 1,551. Tj. za 155,10 EUR bez DPH získáte 100 B.h., čili to představuje nákup za 186,12 EUR vč. DPH (při DPH 20%).

   Samotná startovací souprava je bez B.h. i bez R.o. (v Amway nedostáváte nic za prodanou registraci – není to letadlo), tedy pokud si pořídíte první 100 bodovou objednávku, tak napoprvé zaplatíte 186,12 + 30 = 216,12 EUR. Při dalších objednávkách už samozřejmě těch 30 EUR neplatíte.

   Sponzor má v podstatě několik možností, jak to novému člověku vysvětlit: první (nejkomplikovanější) možnost spočívá v tom, že výpočty vysvětlí s přesnými hodnotami a riskuje, že se člověk ztratí ve výpočtech a bude to považovat za moc složité. Druhá možnost spočívá v tom, že zanedbá DPH a položí R.o za rovné ceně vč. DPH a zaokrouhlí hodnotu poměru bodu dolů (na 1). Tím se “opticky” zjednoduší šance dostat se na tabulku odměn (stačí udělat menší obrat), ale zároveň vypočtená hodnota bonusu bude nižší, než jaká za dosaženou B.h. přijde ve skutečnosti. Třetí možnost je ta, že sponzor opět položí R.o.=cena vč. DPH, ale tentokrát zaokrouhlí hodnotu poměru B.h./R.o. nahoru (na 2). Tím se bude jevit dosažení úrovní na tabulce odměn “těžší” (bude nutno udělat větší obrat) a vypočtená hodnota bonusu bude vyšší než ve skutečnosti.

   Pro ilustraci mohou posloužit následující příklady:
   Výpočet pro poměr 1 EUR/1 bod: 200 B.h. = 200 EUR, spočtená 3% odměna je tedy při tomto zjednodušení 6 EUR.
   Výpočet pro poměr 2 EUR/1 bod: 200 B.h. = 400 EUR, spočtená 3% odměna je tedy při tomto zjednodušení 12 EUR.
   Skutečnost pro poměr R.o./B.h.=1,551 a DPH 20%: 200 B.h. = 310,20 R.o., tedy 372,24 EUR (vč. DPH), odměna (počítáno z R.o.) je 3% x 310,20 = 9,306 EUR.

   Vaše sponzorka zvolila první možnost. Věřím, že se dá pochopit důvod, proč k tomu došlo. V Čechách máme tu výhodu, že nepoužíváme Euro, a proto poměr 1 B.h. = 42,032 O.o. (O.o. – je obchodní objem, ekvivalent ke slovenskému R.o.) je vcelku dobře zaokrouhlitelný na 1:40 a zaokrouhlení nezpůsobí nijak velkou odchylku od skutečných čísel. Při zaokrouhlování Eura bohužel vzniká daleko větší chyba. A je na sponzorovi, jak se rozhodne – může to vysvětlit s přesností na centy a riskovat, že přijde o pozornost člověka, nebo se zaměří na to, aby člověk na zjednodušeném příkladu pochopil princip a detaily se dají dovysvětlit později. Proto myslím, že označení manipulace je v této souvislosti příliš silné.

   Co si o tom kterém způsobu máte myslet, Vám neporadím. Věřím, že máte vlastní hlavu a koneckonců Vy jako majitel byznysu se klidně můžete rozhodnout, že budete plán vysvětlovat se všemi detaily. Předem upozorňuji, že pak narazíte, protože např. ne každý výrobek má poměr B.h. a R.o. stejný, DPH může být na různých kategoriích výrobků různé (např. v Čechách je na Nutrilite 15% DPH), u výrobků třetích stran může být nižší R.o., atd., takže se stejně určitým zjednodušením asi nevyhnete. Ale na startovací soupravu máte záruku spokojenosti, takže klidně si můžete vyzkoušet všechny tři způsoby.

 143. Avatar for Виктор Виктор | 10.12.2015 z 11:46 | Odpovědět

  Amway byznys je mnohymi lidmi povazovan za nejlepsi byznys na svete. Dobre, dekuji za toto potvrzeni. Povazuje tento byznys za nejlepsi na svete i napriklad Dexter Yager, Zbig Rek?

  • Odporúčam si nájsť starú nahrávku Od Dextra Yagera – Proč ne Diamant, ktorá vznikla v roku 1980, z nej zistite či v to verí, že je to najlepší biznis na svete 😉 a ku Zbiškovi a Sofii Rek. Včera na seminári som dostal nové systémové dvd na ktorom su práve Zbig a Sofia a ta tam jasne hovori: “Toto je ten najlepší biznis na svete” a keby v to Zbig neveril tak už by 20r nechodil na Slovensko, ktoré je jedno z jeho najmenších biznisov na svete. Keď ho naposledy uvádzal náš úžasný platinový v Liptovskom Mikuláši tak povedal reč v takomto duchu: pred 20r Zbišek povedal, že pokiaľ bude niekto v tomto meste budovať biznis tak sem budem chodiť a jediny, kto sem naozaj chodil, budoval a vydržal tých 20r je práve Zbišek. Takže aj tu je odpoveď, keby neveril, že je to ten najlepší biznis a že sa aj na Slovensku nájdu lídri tak by sem nechodil. Prajem pekný deň – Go Diamond

 144. @Виктор

  Na 100% 🙂

  Jak to mohu vědět? Kdo by zůstával v byznyse a jezdil všude po světě, kde třeba pomůže někomu na novou úroveň, bez zisku pro něj, když by to nemělo smysl?

  Myslím, že konkrétně Yagerové by to opravdu neměli zapotřebí, kdyby tomu fakt nevěřili…
  A můžeš jít klidně napříč celým světem a nalezneš jen opravdu hrstku úspěšných distributorů, kteří by Amway opustili (bez toho, aby před tím spáchali nějakou “botu”), spíše je to tak, že opouštějí své vedlejší byznysy a Amway si nechávají, proč asi? 😀 😀 😀

 145. Ahoj admine, prosím Tě, slyšel jsem prohlášení, že vzdělávací systém Dextera Yagera je nejúspěšnější v “produkování” milionářů celosvětově, dokonce úspěšnější než nějaký vzdělávací systém firmy Microsoft. Je to poměrně wow prohlášení, které by se jistě dalo použít, ale nejsem schopen dohledat nějaké validní, faktické info. Děkuji Ti za Tvou odpověď.

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 11.6.2017 z 23:16 | Odpovědět

   Nevím o žádném nezávislém zdroji, který by to tvrdil, což znamená, že to nemohu ani potvrdit, ani vyvrátit.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close