Opravdu jsou Amway kritici novodobí Mesiášové?

Na internetových fórech se můžeme setkat s lidmi, kteří se ptají jiných anonymních diskutujících, co si myslí o Amway. A jak to tak bývá, někdo napíše něco pozitivního, jiný zase negativního. Lze narazit ale i na některé extrémně vyhraněné názory – jeden zaslepený, fanatický kritik se Vám např. bude snažit namluvit, že Amway má podplacený celý svět (tedy kromě něj samozřejmě 😉 ) a že jediným důvodem, proč zakládá dezinformační weby o Amway, na nichž šíří své (s)myšlenky, je, aby spasil svět a zachránil potenciální oběti od toho “zla” zvaného MLM. POZOR, TO NENÍ LEGRACE – ON TO OPRAVDU TVRDÍ!

Připravte se na to, že když přijdete s konkrétními osobami, které MLM podporují, budou Vám tito fanatici tvrdit, že jsou všechny podplacené. Pan prof. Jiří Jindra je podle nich podplacený, to samé budou tvrdit o prof. Zadražilové, o panu Radku Johnovi, Miku Wallacovi, prezidentech Georgi Bushovi, st., Ronaldu Reaganovi, Geraldu Fordovi, Billu Clintonovi, státním návladním Robertu Stephanovi, profesorovi marketingu Dr. Charlesu Kingovi, který MLM vyučuje na univerzitě… Někteří kritici jdou dokonce tak daleko, že tvrdí, že jsou podplacené i soudy či americká FTC, kteří si bez svolení kritiků “dovolili” prohlásit, že Amway není pyramidová hra, ale legální MLM, a kritici s nimi mají již nějakých 35 let problém. 🙂

Pointa je jednoduchá – jakmile někdo řekne něco pozitivního o Amway, příp. o MLM obecně, je podle kritiků podplacený! A důvod? Vždy, když nějaká uznávaná osobnost takový názor vysloví, nějaká MLM společnost mu nabídne, aby pro ni někde vystoupil. Je to nelogické? Není. Vy jako majitelé firmy byste postupovali úplně stejně. Ale pro kritiky je to okamžitě důkaz, že daná osobnost není nezávislá. Háček je v tom, že ŽÁDNÝ pozitivní názor na Amway nebo na MLM nemůže být podle této teorie nezávislý, protože lze předpokládat, že když je dotyčný požádán, aby svůj názor přednesl např. na semináři distributorů (a taková situace nastane vždy), pak nabídku přijme – a v tu chvíli je automaticky podle kritiků “zkorumpovaný”! Ano, čtete dobře!!! Podle kritiků je tedy jediný správný (nezávislý) názor ten negativní!

ALE – JE TOMU SKUTEČNĚ TAK?

Samozřejmě, že není! Kritici totiž zamlčují jednu podstatnou věc: a sice že POMSTA, VYŘIZOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚČTŮ, ZÁVIST ČI OSOBNÍ AVERZE K DANÉ OSOBĚ NEBO FIRMĚ JSOU MNOHDY DALEKO VĚTŠÍ MOTIVACÍ NEŽ PENÍZE. Koneckonců, spousta lidí, kteří zabijí někoho v afektu, by to také pro peníze neudělala… Samotný fakt, že kritik se tomuto businessu nevěnuje, z něj tedy ještě nedělá osobu s nezávislým pohledem na věc!

Pokud si někdo chce vyřídit účty s nějakým distributorem, dost často se neohlíží na ty ostatní a začne všechny házet do jednoho pytle. Začne obviňovat a “přikrášlovat”, vymýšlet si, jen aby to dotyčného co nejvíce poškodilo. Nedejbože, pokud dotyčný distributor je úspěšný a tím vlastně dokázal kritikovi, že se mýlí. Takového přeci musí dehonestovat nejvíc!!!

OPRAVDU POVAŽUJETE TAKOVÝ NÁZOR ZA TEN OPRAVDU NEZÁVISLÝ?

Pokud se snad setkáte s někým, kdo zastává tento fanaticky negativní postoj, můžete jej konfrontovat s těmito stránkami. Potom uvidíte, zda přijde s opravdu věcnými argumenty, nebo zda začne dokolečka “mlít”: všechno je to podplacené! 🙂 Ale uklidním Vás, v reálu těch druhých moc nebude, protože jsou to většinou typy lidí, kteří na osobní schůzce vše odkývou a teprve poté sednou na Internet a začnou si stěžovat (pod více nicky samozřejmě, aby to vypadalo, že jich je hodně). 🙂

Takže závěrem: ano, distributoři skutečně nejsou nezávislí. Ale kritici také ne – spousta z nich si na pomlouvání MLM dokonce postavila svůj způsob obživy! O distributorech to alespoň víte a také víte, že s tímto podnikáním mají osobní zkušenost. A od Amway máte záruku spokojenosti, takže nic neriskujete.

Jak je to ale se skutečnou motivaci kritiků? Znáte ji? Víte, jaká je jejich osobní zkušenost s MLM? Jsou kritici opravdu nezávislí, jak o sobě tvrdí? A je osobní averze bez dostatku informací pro Vás tím nejlepším rádcem? Já jsem si vybral, že když nic neriskuji, raději si udělám SVŮJ názor na základě osobní zkušenosti. Ale jestli budete věřit kritikům nebo raději sami sobě, to je rozhodnutí, které musí udělat každý z nás sám za sebe.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Rating: 9.19/10. From 74 votes.
Please wait...

232 Komentářů k "Opravdu jsou Amway kritici novodobí Mesiášové?"

 1. Moc pěkně napsáno. Setkal jsem se s jedním takovým kritikem, co se za Mesiáše považuje a skutečně většina jeho argumentů na pozitivní fakta od odborníků či institucí je, že jsou všichni podplácení…..a to se samozřejmě dočetl v knize proti MLM jiného kritika, který si na kritice MLM udělal kariéru (takže je jistě “objektivní”) ;-))))
  Ale je pravda, že těchto kritiků je velmi málo…. jen zaplevelili internet svým hlásáním pod různými nicky a tak to vypadá, že je jich o dost vice.

 2. Ještě se zapomnělo, že je podplacený i Robert Kiyosaki. 😀 😀 😀 Ten má také pozitivní postoj k mlm. 🙂

 3. … a Donald Trump, Richard Branson, Waren Buffett…. Ale oni vlastně mají své MLM firmy, proč asi? Aby mohli vydávat peníze na podplácení?

 4. Jasný vy zaslepený amwayové. Jediný vy máte pravdu avšichni ostatní lžou. Tady si nasebe píšete samou chválu jak máte vymytý mozky ale počkejte až na vás yowie pošle Fitzpatrika.:LOL to už se smát nebudete.

  • Neraduj se předčasně. Až sem Fitzpatrick přijede, bude mít co vysvětlovat. 😀 Možná nebude špatný nápad pozvat i Jeffa Babenera, to pak bude sranda na entou! 😀

 5. Ne, ne, Kiyosaki prý vydělává na knížkách na nás a proto nás velebí. Že prý všichni co nás chválí, tak jsou s MLM nějak spojeni ( třeba VŠE dostala od Amway Kč a prezident USA nemluvil na semináři v Tokyu zadarmo ). Takže asi nejlepší objektivní názor je od člověka, který tomu nerozumí, v oboru nedělá…ha, ha, ha. Prostě blázen :-)))) A samozřejmě se nazývá tenhle kritik vzdělancem a schopným….sámochvála. Připomíná mi tuto “chytrou paní s dvěma titulama”
  http://www.youtube.com/attribution_link?a=RRaC7DXxxZ0&u=%2Fwatch%3Fv%3DvmDCP9v30Fc%26feature%3Dshare

 6. @Xú

  Bububu, už se bojíme “kouzelného antiamway dědečka” Fitzpatrika :-)))
  My máme taky jednoho kouzelného dědečka – “Děda Vševěda” resp. Děda VšeOamwayVěda” a ten o Fitzpatrika omlátí 3 terrabajty prokazatelných jasných fakt o Amway :-

 7. :
  Jasný vy zaslepený amwayové. Jediný vy máte pravdu avšichni ostatní lžou. Tady si nasebe píšete samou chválu jak máte vymytý mozky ale počkejte až na vás yowie pošle Fitzpatrika.:LOL to už se smát nebudete.

  Je obecně známo, že pravda je jenom jedna, nemá žádné verze, nebo subjektivitu.
  Napiš prostě fakta, která jednoznačně dokazují, že je MLM podvod.
  Pokud taková fakta neznáš, proč tuto “teorii” tedy podporuješ? Zdá se ti to jako “dobrý nápad” ..?

 8. @Xú
  Tvůj komentář začnu zvažovat až ve chvíli, kdy budu mít pocit, že ses naučil psát. Protože do té doby,si nemohu být jistá tím, že píšeš to, co máš opravdu na mysli. Napočítala jsem minimálně sedm chyb… to už samo o sobě o něčem vypovídá! Taky udělám občas chybu, ale nepíšu jako negramotný pětiletý dítě.
  Mám otázku! Neoznačili tě na úřadě jako nesvéprávného?! Tolik chyb nenaseká ani Google překladač a když jsme u toho Googlu… potkat Tě, tak ti jebnu takovou mezi oči, že by tě ani ten Google nenašel.
  Jenom Tě upozorňuji na to, že pokud jsi přesvědčený o tom, že Amway je podvod,nelegální a tudíž páchá trestný čin a ty si to doposud nenahlásil na policii, tak se sám dopouštíš trestného činu. Takže buď té lásky a běž to nahlásit, oni ti to patřičně vysvětlí! Nezapomeň sem pak napsat, že celá PČR je podplacená ;).

  Pokud někdo bere komentáře od Xú vážně… doporučuji jednu věc: Kýbl plný studené vody a vyklopit si ho na hlavu.

  S přáním hezkého dne, Amber:)

 9. @Xú
  Podlož to důkazy (nezkreslenými, nevytrženými z kontextu apod.)… Máš takové? Zatím s čímkoliv jste přišli, tak bylo vyvráceno, tak jste přišli z něčím jiným, zase vyvráceno, pak další blábol z vaší strany, znovu vyvrácen, a tak pořád dokola a dokola… až už nemáte nic nového, tak jedete zase od začátku, vše vám znovu vyvrátíme, tak probíráte znovu to samé dokola a dokola a my to stále vyvracíme už pár desítek let, bez internetu i s ním… Nepřijde vám to jako deme.ce z vaší strany??? Navíc uvědomujete si, že my si tím tříbíme argumenty a že je pak používáme pro růst svých byznysů??? Pokud nám tedy chcete uškodit, bylo by logické, kdyby jste byli zticha nebo konečně přišli s něčím jasným, nevyvratitelným a nezkresleným 😉 😉 😉

 10. Please forgive me! Who is Xu? Somebody with firsthand knowledge of Amway? EX-IBO? Xu thinks Fitzpatrick is an expert? Where does Fitzpatrick get his expertise from? Facts win over opinion every time. Zu who?

 11. @Soptik21
  Pobavil jsi mě. Snad dodám jen “Amen” 🙂

 12. It is clear to me that most “critics” are really nothing more than bullies. They like to push and shove to see if they will get a reaction. All they seem to care about is provoking a fight. Comrade Zukov won’t respond to you because you called her bluff. She is all mouth and no action. A coward, like all bullies. Feel sorry for her, if you must, but keep your eyes on your goals. You can do it! @Howard

 13. Avatar for Daniel Vašek Daniel Vašek | 7.6.2014 z 15:37 | Odpovědět

  @Alex
  Ahoj Alexi,
  no přiznám se, že u Kiyosaky si jsem jistý, u Amway vydělává:-)). Nic proti, ale Kiyosaky je obchodník,každým coulem!!:-)). Takže by bylo mi velmi pošetilé si myslet, že když se prodávají jeho knížky v systému, tak jsou prodávány (dávány) zdarma.-). Jsem si jist, že si své myšlenky, zkušenosti a duševní vlastnictví nechá řádně zaplatit:-)). Což je z mého pohledu naprosto v pořádku:-)). Takže když chválí systém v Amway, můžeme říci, že to dělá z obchodních důvodů. Přece si jako obchodník nezlikviduji svoji síť zákazníků. To bych si pod sebou pižlal větev a to nechci:-)).

 14. @Daniel Vašek Zapomínáš na jednu věc, ten systém fungoval i bez Kiyosakiho a právě proto ho doporučuje a nejen proto, že se díky systému stal nejprodávanějším autorem na dané téma 🙂 Kdyby ten systém nefungoval, asi by se jím nemohl stát ne? 😉

 15. Daniel Vašek :
  @Alex
  Ahoj Alexi,
  Takže když chválí systém v Amway, můžeme říci, že to dělá z obchodních důvodů. Přece si jako obchodník nezlikviduji svoji síť zákazníků. To bych si pod sebou pižlal větev a to nechci:-)).

  Chválit lze odpovědně, efektivně a dlouhodobě jen to, co si chválu zaslouží. Lidé zdaleka nejsou tak blbí, aby dokola kupovali Kiyosakiho literaturu, kdyby v ní chválil a velebil naprosté nesmysly.

  Z obchodního hlediska je to pak pochopitelně základním pravidlem. Zkus jako obchodník prodávat BMW a přitom jezdi v a chval Mercedes.

  To bys moc úspěšný nebyl, kromě toho, že by tě kolegové měli za pěknébo blbce 🙂

 16. Avatar for Daniel Vašek Daniel Vašek | 8.6.2014 z 18:26 | Odpovědět

  @Soptik21
  Ahoj Soptíku,
  to, že systém fungoval i bez Kiyosakiho, tak to nezpochybňuji. To se ani nedá:-)), ale říkám, že Kiyosaky v Amway vydělává a to z pohledu vzdělávání. Tedy v rámci školícího systému a pokud je mi známo, tak je i registrovaný člen:-)). Tedy, když vydělá on na knížkách, tak i leadeři v Amway. V tom mají mnozí pravdu, že školící systém na lidech vydělává. To je obchod:-)). Z mého pohledu to je OK, pač chci-li být lepší zubař, potřebuji lepší dovednosti a tedy je nutné si je zaplatit:-)). Nicméně setkal jsem se s lidmi, kteří to popírají, že se to v Amway děje, takže tak:-)).

 17. Avatar for Daniel Vašek Daniel Vašek | 8.6.2014 z 18:43 | Odpovědět

  @acz
  Ahoj ACZ,
  no domnívám se a to se nechci nikoho dotknout, že lidé jsou ovečky:-)) a ti potřebují svého pastýře. Takže když si člověk prostuduje Kiyosakiho, tak zjistí, že se v jeho knihách věci neustále opakují:-)). Tedy zjednodušeně řečeno jeho marketing je mnohdy lepší, než obsah knížky.-) a to se ho nechci dotknout, pač je mnohem lepší obchodník než já:-)). Navíc, rodí se stále nová a nová generace, takže stačí kvalitní marketing a vzniká kolektivní vědomí.-). Tedy ovečky nakupují:-). Takže s tvrzením, že lidé nejsou tak blbý, aby kupovali brak nesouhlasím!!!!! Já bych řekl, že potřebují vedení, ne že jsou blbý, ale to je věc terminologie a diplomacie:-)).

 18. @Daniel Vašek
  Hele, Dane, já tak trochu nevím, o co Ti jde? Prodávat knihy zadarmo? Socialistické vzdělání zdarma? Kyosakiho knihy se prodávají za naprosto normální cenu. Prostě někdo si koupí kuchařku a dělá podle ní bábovku a někdo Kyosakiho a stará se podle ní o své finance. Oboje lze dělat dobře i špatně, ale snad žádný normální člověk není znechucen faktem, že si za to zaplatil a nedejbože na tom někdo vydělal

 19. Nerozumím tomu, proč se tu řeší zrovna Kiyosaki a jeho výdělky na knihách. Pan Daniel Vašek by mohl případně navrhnout lepší způsob řešení než je ten aktuální a předat ho na ISC.

 20. Avatar for Daniel Vašek Daniel Vašek | 14.6.2014 z 19:02 | Odpovědět

  @Alex
  Ahoj Alexi,
  no prodávat knihy zadarmo. To by byl dobrý protimluv:-)).

 21. @Daniel Vašek
  Nechytej mě za slovíčka. Víš jak to bylo myšleno

 22. Absolventi VŠE tvrdí:

  “Amway je sekta, MLM je podvod a zákazníci jso vlastne ovce … ”

  Co by na to asi řekli jejich profesoři?

  Nebylo by uz skutečně na čase definitivně zavést plné školné na VŠ? Vždyť tyhle studijní “výsledky” platíme ze svých daní!

 23. Daniel Vašek :
  @acz
  Ahoj ACZ,
  no domnívám se a to se nechci nikoho dotknout, že lidé jsou ovečky:-)) a ti potřebují svého pastýře. Takže když si člověk prostuduje Kiyosakiho, tak zjistí, že se v jeho knihách věci neustále opakují:-)). Tedy zjednodušeně řečeno jeho marketing je mnohdy lepší, než obsah knížky.-) a to se ho nechci dotknout, pač je mnohem lepší obchodník než já:-)). Navíc, rodí se stále nová a nová generace, takže stačí kvalitní marketing a vzniká kolektivní vědomí.-). Tedy ovečky nakupují:-). Takže s tvrzením, že lidé nejsou tak blbý, aby kupovali brak nesouhlasím!!!!! Já bych řekl, že potřebují vedení, ne že jsou blbý, ale to je věc terminologie a diplomacie:-)).

  Jsem hluboce přesvědčený, že lidé, kteří snesou onu klasifikaci “ovce”, netuší, kdo to Kiyosaki je, nikdy nic podobného nečetli a vzdělávání tohoto typu považují za škodlivé.

  Hlavním cílem Kiyosakiho knih je právě odovcovatění. Jenže i po tom člověk musí toužit, nikoliv si v tom lebedit.

  Tvá úvaha je bezpochyby zcela mylná.

 24. Zrodil se nám nový MESIÁŠ, jistý PePe a svá proroctví přednáší skutečně ve velkém stylu, posuďte sami, co vše si dokáže bytost, definovaná jako člověk, vymýšlet:

  To, že v Amway naprostá většina lidí prodělává bude večer v mém novém článku. Z 33 000 členů jen asi necelá stovka z vrcholu pyramidy vydělala dost na to, aby pokryli své náklady… 😆

  To je ale byznys!

  Vždycky najdete nějakého vola, který Vám do toho na pár měsíců vleze, ideálně mladého, naivního a zoufale toužícího po penězích. A to je ten problém. Tam, kde je po fázi rychlého růstu na začátku, už je problém vůbec udržet stavy. Sám to jistě víte lépe, než já… :mrgreen:

  Mimochodem, víte, co mi připadá vtipné? Amway ukazuje, jak roste, a tedy že i MLM roste, ale téměř třetina obratu je vytvořena v Číně, kde je ale MLM nelegální(měli s MLM špatné zkušenosti, spousta okradených a skončilo to smrtí několika lidí). Odečtěte si tedy od Amway obratu obrat čínský a zjistíte, že to až zas taková sláva není. Btw. to samé je samozřejmě třeba udělat i v případě Herbalife, Nu Skin, a dalších MLM. Čína je pro ně stěžejní trh, ale oficiálně se nesmí jednat o MLM.

  Vidíte ten paradox? MLM firmy rostou nejvíce tam, kde je MLM zakázané… 😆

  Admin: Lži, polopravdy a nadávky, jejichž autorem je výše zmíněný PePe (yowie, Roger, Ludweek,…) jsem přeškrtnul, aby čtenář nemusel pátrat po tom, co je a co není pravda. Vysvětlení viz níže.

 25. Už jsme tu i jinde s adminem yowiemu (Pepe je jen další nick pro jednu a tu samou osobu) vysvětlovali, že v Číně firmy, které obdrží od vlády licenci, mohou mezi sebou řádně obchodovat a je to normálně zákonné. Systém odměn je sice jiný než ve zbytku světa, ale jinak principy zůstávají.

  Dejme tomu, že já budu výrobce a vyrobím zboží v hodnotě 400.000 Kč a mám samozřejmě nastavený nějaký systém množstevních slev. Nějakému velkoobchodníkovi řeknu: když odebereš zboží v hodnotě 400.000 Kč, dostaneš 21% slevu, tedy 84.000 Kč. Velkoobchodník mi tedy zaplatí 316.000 Kč.

  Dotyčný velkoobchodník následně najde pro to zboží 4 maloobchodníky a každý nakoupí zboží v hodnotě 100.000 Kč. Těm ale on dá slevu jen 12%. Je to v pořádku? Je, oni neudělali takový objem nákupu, mají tedy menší slevu. Tj. oni nakoupí každý za 88.000 Kč, celkem 4x 88.000 = 352.000 Kč. Velkoobchodník má tedy 21-12=9% zisk, tj. 36.000 Kč.

  Toto považují všichni (i kritici) za normální obchod. A teď si vyměňte výrobce za Amway, velkoobchodníka za sebe a maloobchodníky za své downline. A podle kritiků je z toho najednou letadlo a podvod. Ale proč, to už Vám kritik nevysvětlí – ono to totiž ani vysvětlit nejde. 🙂
  No tak v tom případě je každý obchod letadlo a podvod. 😀

  Proto také v Číně řádně registrované firmy, které mají od státu udělenu licenci, mohou mezi sebou obchodovat. Amway může obchodovat s velkoobchodníky. Ti mohou obchodovat se svými odběrateli, kteří také musí mít licenci od státu. A rázem je z toho ten “zakázaný” MLM. On totiž MLM ve skutečnosti není nic jiného, než normální obchod převedený ze světa “kamenného” obchodování na přímé zásobování výrobcem. Velkoobchodník v MLM nemusí kupovat zboží za 400.000 Kč na sklad (nic neriskuje). Vše za něj dělá firma (Amway) a jeho náplní práce je najít odbyt. Je to normální obchod! Jen pár fanatických kritiků to odmítá připustit.

 26. A já jen doplním, že yowie opět manipuluje čtenáři, protože je nabádá, aby si od celkového obratu odečetli Čínu a dostanou prý růst ve zbytku světa. Co ovšem yowie opět zamlčuje, je, že bez znalosti prodejů V MÍSTNÍCH MĚNÁCH se nemůžete dobrat prakticky k žádnému výsledku, protože to, co je opravdu důležité, je růst prodejů v místní měně po odpočtu inflace. Následný přepočet obratů z místních měn na dolary je pak další proměnná a proto se z celkového obratu v dolarech nedá vyčíst naprosto nic. Klidně se může stát, že prodeje v místních měnách porostou a přepočet na dolary bude stagnovat nebo i mírně poklesne a naopak. To ovšem yowiemu nebrání cucat si zase data z prstu.

 27. There once were four blind Indian men who were asked to describe an elephant. Of course, none had ever “seen” one. They were led to one so they could get a “feel” of it. One grabbed it by the tail. another found its trunk. the third bumped into a leg and put his arms around it. The last walked into the side of the elephant. What did each man “feel” he had discovered?

  Pee Pee is like a blind man standing in a puddle of “something”. If he puts his finger in the liquid and then into his mouth. What might he taste? Pee Pee is telling of his experience. It is probably true.

  The point is, Pee Pee may be “blind” to other ways of building the business. We consider our way the best, of course. Too many people have been fooled into thinking they can get rich quick with little effort. We know that is not true.

  He appears to have discovered “the wrong way” to build an Amway business. He then compounds his error by seeking out and relying on flawed information. To his credit, he is now seeking out opposing opinions. (Do I give him too much credit? Only he can tell.)

 28. Dnešní dopoledne pro mě bylo neočekávaně plodnou satisfakcí. O co že to ale šlo?

  Tento týden jsem dostal k “svátku” knihu, na kteru jsem čekal spoustu let a v podstatě nikdy moc nedoufal, ale vždy věřil, že vůbec vznikne. No ale, stalo se, což je další důkaz, že když člověk věří ….. 🙂

  Stanislav Bernard dozrál do autobiografického věku a jelikož jako jeden z mála, má co říct, tak to také udělal. Kniha vyšla nedávno, jmenuje se Stanislav Bernard – Tvrdohlavý muž a já ji dnes otevřel.

  Podmínky byly vhodné, manželka odjela za sezonními nákupy do Vídně, takže mám na starosti jen své dva kličíky. A ty je nejlépe uklidit do našeho kombíka, který nadevše milují. Prostě malí kluci.

  Takže jsem si nechal od jury udělat piccolo, nasadil capartům kšiltovky, knížku strčil pod paži a vyrazil před dům na lavičku. Na vaření bylo ještě dost času a ti dva jsou fakt neodbytní 🙂

  Jak naskákali do vozu a zabouchli dveře, otevřel jsem knihu a začal číst první stranu (a teď to přijde) ….

  Takový úvod mi doslova vyrazil dech.

  Stanislav totiž hned na první stránce, pln sebevědomí i noblesy, posílá slušně DO PRDELE všechny ty tradiční české pomlouvače, škarohlídy a myšlenkové chudáky, jednoduchým souvětím:

  “A NEŽ ZAČNU VZPOMÍNAT, JEN PŘEDESÍLÁM, ŽE NIKOMU NIC NEBUDU ZARUČOVAT, ANI NEMÁM POTŘEBU, PROTOŽE VÍM, JAK TO TENKRÁT NA ZAČÁTKU BYLO – A JSEM NA TO HRDÝ.

  A POKUD NĚKDO NECHCE VĚŘIT A VNÍMAT FAKTA, TAK JE MI LÍTO …”

  Ámen, tečka, halelůja …..

  Tenhle obrovsky silný postoj mi ještě chybí, ale ono to přijde.

  Příběh Stanislava Bernada, stejně jako příběhy nekonečného množství dalších, lidí či firem, budou vždy terčem kritiky, posměchu i pomluv nespočetného množství lidí.

  Lidí, jak píše sám Stanislav na dalších stránkách, kterým je nejlepší se jednoduše vyhnout.

  Knížku samozřejmě doporučuji.

  Dech beroucí příběh podnikatele na české podnikatelské “válečné frontě”. Kde víc se můžeme naučit, jak v této zákopové válce uspět.

  Pěkný den všem.

 29. Já jsem si zase dnes pustil jeden ze svých nejoblíbenějších filmů – Prázdniny v Římě. Když jsem ho dokoukal, schválně jsem se šel podívat na ČSFD, jaké recenze na něj lidé píšou. Samozřejmě většina komentářů po právu vychvalovala film do nebes, ale našly se i komentáře kritiků, kteří na něm zkritizovali i nezkritizovatelné. Nějací duševní mrzáci si tam evidentně léčili svoje komplexy z toho, že sami v reálném světě nic nedokázali a snažili se alespoň v tom virtuálním světě projevit své názory, jako by snad o ně někdo stál.
  Nedalo mi to a vzpomněl jsem si na tuto diskuzi a na Amway. Pokud už je někdo takový blb, že dokáže zkritizovat takový film jako jsou Prázdniny v Římě (nebo si tam dosaďte jiný Váš oblíbený film, na ČSFD najdete kritiku u jakéhokoli filmu), překvapuje Vás, že někteří lidé budou kritizovat Amway? 🙂
  Jedno přísloví říká, že když do Vás zezadu kopají, znamená to, že jste vpředu. A jestli nějaký primitiv dokáže kopat do Audrey Hepburn, Gregoryho Pecka nebo Williama Wylera, který Prázdniny v Římě režíroval, pak já se rád zařadím mezi ty, do nichž primitivové kopou kvůli Amway. 🙂 Alespoň mi to, narozdíl od primitivů, vydělává peníze. 😀

 30. Avatar for vor v zakoně vor v zakoně | 28.6.2014 z 15:43 | Odpovědět

  Po cca dvou letech prohlédnu diskuze o Amway a vidím, že ME a ACZ stále tráví většinu svého volného času tlacháním a obhajováním neobhajitelného. To je vážně smutné…

 31. Mé heslo: Netrap se kvůli těm, kteří Tě pomlouvají za zády… jednoduše je to proto, že jsi o krok před nimi… a oni jsou v dokonalé pozici… políbit Ti pr*el. 😀

 32. Avatar for vor v zakoně vor v zakoně | 28.6.2014 z 20:30 | Odpovědět

  admin :
  Vítejte na těchto stránkách. Před dalším přispíváním si prosím přečtěte Pravidla pro komentáře, obzvláště pak pravidla 4-6, která kritikům obvykle činí problémy.

  Jasně, všechny kritické názory smazat… Chytré 🙂

  • Četl jste prosím ta pravidla 4-6? Evidentně ne. Neříkají totiž nic o tom, že se budou mazat kritické názory, ale že se budou mazat ničím nepodložené pomluvy. A také říkají, že pokud člověk prezentuje názor, má ho uvést jako názor a vysvětlit, jak k němu došel. Vy jste si z toho vyvodil, že se budou mazat kritické názory. Mám to tedy chápat tak, že Vaším plánem bylo zde šířit pomluvy a zaměňovat názory za fakta a jste tedy nespokojen? Já respektuji, že na jiných diskuzích Vám tolerují pomluvy a jiné podpásovky, ale tady fungují jiná (férová) pravidla. Svá případná kritická tvrzení proto prosím doložte nezvratnými důkazy. Garantuji Vám, že pokud tak učiníte, budou Vaše tvrzení zveřejněna (samozřejmě pokud neporušíte některé z dalších pravidel). Děkuji za pochopení.

 33. @vor v zakoně
  Co jsem si tak procházel jejich komentáře, tak jsem od nich viděl více důkazů než od vás. Takže máte trochu pravdu – ve vašem případě je to trochu smutné.

 34. vor v zakoně :
  Po cca dvou letech prohlédnu diskuze o Amway a vidím, že ME a ACZ stále tráví většinu svého volného času tlacháním a obhajováním neobhajitelného. To je vážně smutné…

  Jsem si celkem jistý, člověče, že na diskusích o Amway strávím týdně tak hodinu. Já nevím jak u Vás, ale tady u nás v Brně, to není většina volného času 🙂

 35. Avatar for vor v zakoně vor v zakoně | 28.6.2014 z 23:00 | Odpovědět

  @acz

  Denně možná.
  Jaktože vlastně ještě nejsi milionář? Co takhle změnit byznys?

 36. @vor v zakoně
  A helemese, koho to mé oči vidí? 🙂 Takové radosti na starém bělidle. 🙂
  Ahoj vore, tak co? Troufneš si tentokrát na férovou diskuzi? To jest, jak píše Admin, když něco plácneš, taky to podpořit důkazem, jako to dělám já a acz? Na diskuzi na Altánku Ti to moc nešlo. Co to zkusit tady?
  P.S.: Já sice strávím na diskuzích o Amway více času než acz, ale já to mám jako svého koníčka, který mě navíc živí. Jako co to máš Ty?

 37. Avatar for vor v zakoně vor v zakoně | 28.6.2014 z 23:17 | Odpovědět

  @Me

  Rád bych diskutoval, ale to nejprve budeš muset říct svým kamarádům, aby mi nemazali příspěvky…

  Je hezké, že tě (jako jednoho z mála) Amway živí, opravdu ti to přeji!

  Já diskutuji pouze pro vlastní pobavení, ale to v podstatě ty také, jelikož touto diskuzí těžko někoho přesvědčíš, aby vstoupil do amway.

  • Milý vore, dovolte mi, abych Vás upozornil, že některé z Vašich příspěvků porušují pravidla diskuze. Namátkou vybírám jedno ničím nedoložené tvrzení a pomluvu, ve kterém Amway srovnáváte s firmou BECK, a píšete:

   “prodej údajně ojedinělého zboží, které se nikde jinde neprodává, a které po dokonalé psychologické masáži kupuje výhradně skupina spoluobčanů s omezenými rozpoznávacími schopnostmi”

   Prosím o doložení tohoto tvrzení např. statistickým průzkumem, který ukáže, kolik z lidí, kteří si kupují výrobky Amway, má omezené rozpoznávací schopnosti. Pokud to nedokážete doložit, nedivte se, že takovéto pomluvy nebudou zveřejněny. Nás zde zajímají fakta. Děkuji.

   Doporučuji Vám, abyste se řídil následujícím heslem: MĚJTE NA PAMĚTI, ŽE NAŠE SVOBODA KONČÍ TAM, KDE ZAČÍNÁ SVOBODA NĚKOHO JINÉHO, A ŽE SLOVA „SVOBODA“ A „ANARCHIE“ NEJSOU V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ TO SAMÉ.

   Na vysvětlenou: přesně kvůli takovýmto pokusům o pomluvy a šíření lživých tvrzení byla zavedena Pravidla pro komentáře. Vy se můžete svobodně rozhodnout, zda je budete respektovat (a tudíž zda chcete, aby Vaše příspěvky byly zveřejněny). Pokud se rozhodnete porušovat pravidla, nestěžujte si. Tímto debatu o zveřejňování/nezveřejňování považuji za uzavřenou a už se k tomuto tématu nebudu vyjadřovat. Nyní je to ve Vašich rukou.

 38. @vor v zakoně

  Sice ten dotaz nebyl určen mně, ale nedá mi to: je to asi potisící, co slyším, resp. čtu nesmysly a posměvačné narážky o milionářích z úst odpůrců. Asi to bude nějaká vysoce nakažlivá nemoc, která se mezi Vámi odpůrci šíří a zasahuje mozek.
  Mně za celou dobu, co jsem v businessu, nikdo nikdy nepřesvědčoval, že budu milionář. Pouze, že když budu pracovat, můžu dosáhnout zajímavých výsledků. Ale daleko víc než o milionech, jsem slyšel mluvit o svobodě a o tom, být svým vlastním pánem. A na to opravdu není potřeba, abys byl milionář. Na to Ti v Čechách stačí být dobře postavená 18% nebo Platina.
  Kecy o milionářích jsou nejvíc slyšet od Vás. A to, jak se nám je snažíte nacpat do pusy, je už směšné.
  Ale abych Ti nekřivdil, tady máš jednu nahrávku. Určitě se Ti bude líbit. Je totiž o tom, kterak Vy kritici inspirujete některé lidi k tomu, aby ten business nevzdali. A takhle to potom dopadá:
  http://ulozto.cz/xp5AXKk/jim-beverly-mainor-oh-harry-mp3
  Příjemnou zábavu. 🙂

 39. Avatar for vor v zakoně vor v zakoně | 28.6.2014 z 23:52 | Odpovědět

  @admin

  OK. Dobře, uznávám, že je pouze moje domněnka, že zboží firmy Beck a Amway kupují výhradně lidé s omezenými rozpoznávacími schopnostmi, ovšem faktem zůstává, že BECK i Amway se ohánějí jedinečností svého zboží a toto zboží se nikde neprodává běžný způsobem a že obě firmy prodávají díky propracované psychologické strategii.

 40. Avatar for vor v zakoně vor v zakoně | 28.6.2014 z 23:59 | Odpovědět

  @Me

  Homepage významného Amwayáka Čížka: http://i52.tinypic.com/zm1i07.jpg

  Jinak řeči o milionech jsem slyšel několikrát na vlastní uši a ty samozřejmě také. Nechápu, proč popíráš něco, co si každý může na vašich akcích poslechnout…

 41. @vor v zakoně

  No tak jestli všechny Tvé příspěvky obsahují takovéto bludy, jak popisuje Admin, tak jedině dobře, že je neschválil. Ta Tvá věta je samozřejmě postavena tak, aby poškodila Amway, ale přitom tam není ani jeden důkaz! Ani nemůže být!
  Průzkumy totiž ukazují, že 42% distributorů má nějakou formu vysokoškolského vzdělání, dalších 29% má nějakou obchodní školu a jen 5% jich má střední školu nebo nižší vzdělání. Viz graf zde: DSA: Industry statistics 2009
  Ovšem pokud tvrdíš, že všichni tito lidé jsou lidé s omezenými rozpoznávacími schopnostmi, nepochybuji, že máš pro to důkaz. Tak sem s ním. 🙂 Věřím, že ho Admin zveřejní.

 42. Avatar for vor v zakoně vor v zakoně | 29.6.2014 z 0:13 | Odpovědět

  @Me

  Minimálně v ČR tato statistika zdaleka neplatí.

  Každopádně spousta důchodců, která “výhodně” nakoupila u BECK také neměla pouze základní vzdělání a přesto se nechali zlákat ke koupi “jedinečných a výhodných” produktů za násobky normálních cen…

 43. @vor v zakoně

  To si asi nerozumíme.

  1) Kde jsi z těch obrázků vydedukoval, že acz má být milionář? Znáš snad jeho pracovní nasazení?

  2) Nemůžeš popřít, že v Amway miliony vydělat jdou. Vyžaduje to práci, ale možné to je. Je tedy něco špatného na tom, když se to lidé dozvědí?

  3) Vzhled Tebou uváděných stránek už je delší dobu jiný.

  Takže nějak nechápu pointu. Když někdo ukáže potenciál businessu na obrázku, tak podle Tebe je to špatně? Proč? Protože nějaký lenoch není ochoten udělat to, co je potřeba? Tak v tom případě navrhuji zrušit všechny lifestylové magazíny a při té příležitosti vydat nový zákon, který zakáže publikovat příběhy úspěšných lidí. Takhle nějak by sis to představoval?

 44. @vor v zakoně

  Srovnání s firmou Beck kulhá na obě nohy. Amway na své zboží nabízí záruku spokojenosti, takže když s ním zákazník není spokojen, má právo i načatý výrobek vrátit a dostane peníze zpátky. Silně pochybuji, že jim Beck nabídne něco podobného. Vysoká kvalita výrobků Amway je neoodiskutovatelná, klidně je tu můžeme rozebrat. Navíc, zboží firmy Amway je spotřebního charakteru a těžko si lze představit, že by ho zákazník nejenže nevrátil (při záruce spokojenosti), ale ještě by si ho kupoval opakovaně, kdyby s ním nebyl spokojen.
  Zákazníci se také dost často registrují a ta % s vysokoškolským vzděláním jsem zde uváděl. Na stejné stránce je i věkové rozdělení distributorů, které ukazuje, že narozdíl od zákazníků firmy Beck, u Amway je pouze 8% registrovaných lidí ve věku nad 64 let. Čili ta cílová skupina je opravdu někde úplně jinde. Jestli máš k dispozici jinou statistiku, prosím, uveď ji.
  Proč se zboží neprodává v obchodech, je kvůli něčemu jinému. Je to možná dobrý námět na další článek, co Ty na to, Admine?

 45. Avatar for vor v zakoně vor v zakoně | 29.6.2014 z 1:09 | Odpovědět

  @Me

  Podívej se na dokument Šmejdi a také na vystoupení spolumajitele Becku v Máte slovo.
  Dozvíš se dvě zajímavé věci, které jsou prakticky totožné s Amway:
  1, Lidi jezdí na akce opakovaně a opakovaně kupují předražené výrobky.
  2, Beck se chlubí tím, že jeho zboží lze bez problém vrátit, na což trefně reaguje ministr průmyslu a obchodu tím, že je to sice pravda, ale lidi toho ze studu nebo komlikovanosti nevyužívají.

  Jinak, ano, Beck cílí na jinou skupinu, což vyplívá z jejich obchodní strategie, resp. způsobu psychologické manipulace, kterou aplikují. To je logické a já jsem nikdy netvrdil, že se Amway zaměřuje primárně na důchodce.

  A nevím, proč sem pleteš zahraniční statistiky. Drž se tech českých, podle kterých je průměrný roční příjem amwayáka do 5 tis. a určitě nemá téměř polovina VŠ vzdělání.

 46. Dokument jsem viděl, ale s firmami sdruženými v Asociaci osobního prodeje, to má společného jen tři písmena: N-I-C

  1) Zkusím sledovat tok Tvých myšlenek: od firmy Beck lidé nakupují opakovaně, od Amway také. Zboží lze u obou firem vrátit. Takže z toho plyne že Beck=Amway? Takže protože Ty máš 2 ruce a dvě uši a Tvoje přítelkyně je má taky, tak jste oba chlapi? 🙂

  2) Co je třeba na LOC nebo na pracím prášku SA8 Premium předraženého? Nebo třeba na bělidle? Nebo třeba na ústní vodě? Nebo třeba na těstovinách? Obviňuješ tady z něčeho, co není pravda. Pokud si člověk umí přepočítat cenu za balení na cenu za dávku, tak po srovnání se zbožím obdobné kvality snadno odhalí, že nemluvíš pravdu. A to se nezmiňuji o dalších výhodách Amway výrobků jako je ekologické hledisko apod. Chceš diskutovat o kvalitě a ceně výrobků? Směle do toho! Uvidíme, kdo má v rukou argumenty a kdo jen domněnky.

  3) Nevím, jak komplikované podmínky pro vrácení zboží nabízí firma Beck, ale u Amway ho stačí vrátit buď distributorovi (když zboží vrací zákazník) a nebo firmě (když ho vrací distributor) a není s tím žádný problém. Dokonce se ani nemusí uvádět důvod, nic se nevyplňuje, žádná reklamace. Jen se předloží účtenka/faktura a bez řečí to vyřídí. Takže srovnávat Amway s Beckem je mírně řečeno nefér.

  4) Průměrný roční příjem Amwayáka jsi samozřejmě spočítal špatně, protože dělíš celkovou sumu vyplacených odměn počtem všech Amwayáků, tj. zahrnuješ i registrované zákazníky, kteří se do Amway nepouštějí kvůli příjmu, ale kvůli slevě na zboží. To je jako bys počítal průměrnou mzdu v ČR včetně nezaměstnaných – vyjde Ti nesmysl. Ale to už je na těchto stránkách vysvětleno:
  http://www.amway-fakta.cz/prumerne-prijmy-distributoru-amway-myty-pokracuji/

  5) Statistiku ohledně vzdělání distributorů v ČR dolož Ty. Ty jsi ten, kdo tvrdí, že to je v ČR jinak než v USA, tak to dokaž. Sice nevím, jestli to má nějaký význam, protože kdyby byla pravda to, co říkáš (že Amway zboží kupují lidé s omezenými rozpoznávacími schopnostmi), pak by to mělo platit i v USA, ne? Nebo je snad podle Tebe v tomto ohledu ČR nějaká výjimka? Fakt, že v USA si zboží kupují i lidé s vyšším vzděláním, dokazuje, že to, co tvrdíš Ty, je nesmysl. Leda by tedy vysokoškolské vzdělání v USA bylo určeno výhradně pro lidi s omezenými rozpoznávacími schopnostmi. 😉 Ale jestli trváš na tom, že použijeme statistiku z ČR, tak klidně. Dolož ji a můžeme si to rozebrat.

 47. What is the big deal about being a millionaire? Very few, including myself and this “critic”, will do what is required to become one.

  What is the big deal about education level. Education does NOT correlate with common sense. This “critic” seems to be lacking in common sense. Yet he is saying others lack it?

  What we accuse others of is often a reflection of our own self. When you point a finger, remember, three are pointing back at you. (To my shame, I often find three pointing at me!)

  What “critics” sometimes do is ‘muddy the water” with a lot of splashing around. Then, they wait for you, their victim, to rise to their bait. When you react, they are in control. They have fun with your discomfort or anger, at your expense.

  An appropriate response might be to ask, “Why do you say that?” They then have to think of a response. You are now in control. If they cannot justify their comment, that may be the end of it. If it turns out they are seeking information, then you can have an intelligent conversation.

  Překlad: Co je za problém s tím milionářem? Velmi málo lidí, včetně mě a tohoto “kritika”, je ochotno udělat to, co je potřeba, aby se jím stali.
  Co je za problém s úrovní vzdělání? Vzdělání nesouvisí se zdravým selským rozumem. Tomuto kritikovi, zdá se, schází zdravý selský rozum. A přesto tvrdí, že schází jiným?
  Podle sebe soudím Tebe. Když na někoho ukážete prstem, pamatujte, že tři prsty ukazují na Vás. (Často se studem zjišťuji, že ty tři míří na mě!)
  Kritici někdy kalí vodu a cákají kolem. Pak čekají na Vás, jejich oběť, až jim skočíte na návnadu. Když zareagujete, oni mají věci pod kontrolou. Mají radost z Vašich nepříjemných pocitů nebo vzteku, baví se na Váš účet.
  Vhodná reakce by mohla být: Proč to říkáš? Oni pak budou muset vymyslet odpověď. Vy máte nyní věci pod kontrolou. Pokud nedokáží ospravedlnit svou poznámku, může to být konec. Pokud se ukáže, že hledají informace, pak můžete inteligentně konverzovat.

 48. Avatar for vor v zakoně vor v zakoně | 29.6.2014 z 10:55 | Odpovědět

  @Me

  1, To jsem nikdy netvrdil. Nebuď demagog. Řekl jsem, že BECK i Amway se ohánějí jedinečností svého zboží a toto zboží se nikde neprodává běžný způsobem a že obě firmy prodávají díky propracované psychologické strategii.
  2. viz bod jedna: Kdyby to bylo tak výhodné, nebylo by potřeba pořádat masivní akce.
  Bráníš se uplně stejným způsobem, jako ten majitel BECKu 🙂
  3. Stačí ho vrátit do firmy a ta Vám vrátí peníze. Věřím, že Amway to bude mít určitě ještě mnohem jednodušší a průchodnější, ale oba využíváte toho stejného: lidi se to přesto stydí vrátit nebo jim to přijde komplikované. A to se u BECKa jedná o dražší věci než u Amway.
  4. Promiň, tak je to tedy něco přes 10 tis ročně a to mezi sebou máte i pár milionářů na špici a určitě i pár dobře vydělávajících. Drtivá většina aktivních amwayáků tedy nevydělá prakticky nic. Kdyby stejný čas trávili prací metaře nebo poskoka v McDonalds, vydělali by si více a navíc by neutratili tisíce za “vzdělávací” materiály.
  5. Že by přes 40% distributorů mělo mít VŠ a jen 5% “pouze” maturitu nebo méně, je zjevná lež, která je v přímém rozporu s průměrným vzděláním občanů ČR. (http://ciselnik.artega.cz/vzdelani_obyvatel_cr.php). To by musela dělat Amway jen absolutní elita. Takové průměrné vzdělání nemá snad ani Mensa ČR 🙂

 49. V pořádku, Howard má pravdu. Trochu jsem se nechal unést, když jsem tu vora uviděl, protože se známe z dřívějších diskuzí na Internetu.

  Takže to zkusíme jinak:

  Můžeš mi prosím Tě, vore, říct, proč tvrdíš něco, co evidentně není pravda?

  Nejprve si prosím přečti tento článek:
  http://ekonomika.idnes.cz/primy-prodej-v-cesku-roste-privydelavaji-si-i-manazeri-pgg-/test.aspx?c=A080415_194847_spotrebitel_zra

  Píše se tam o právníkovi, o vysokoškolském pedagogovi a o obchodním řediteli, kteří se Amway věnují. Všechny osobně znám a vím, že výrobky používají také. Podle Tebe jsou to zřejmě lidé s omezenými rozpoznávacími schopnostmi.

  Ale abych nemluvil jen o distributorech, mezi mými zákazníky jsou i úspěšné podnikatelky a naše zboží si pochvaluje i profesor z VŠCHT, který s firmou nemá nic společného (kromě toho, že se s ní setkal v USA, kde nějakou dobu působil). Mají tedy všichni tito lidé omezené rozpoznávací schopnosti? Řekl bych, že problém bude jinde – a to v “pravdivosti” Tvého výroku.

 50. Avatar for vor v zakoně vor v zakoně | 29.6.2014 z 11:14 | Odpovědět

  @Me

  Ještě k tomu vzdělání: Když jste údajně všichni tak vzdělaní, tak proč pořád dokola omíláte Kyosakiho a další, kteří formální vzdělání bagatelizují?
  Proč se například Hassman vždy ohání tím, že byl původně jen elektrikář (nejsem si jistý to profesí, ale pokud to není elektrikář, tak je to něco podobného)? Mimochodem v prvním příspěvku v diskuzi pod jeho profilem nějaký amwayák zavrhuje vzdělání a tvrdí, že jen minimum vysokoškoláků podniká, protože “na školách učí spousty lidí, co jinde neuspěli, nesehnali práci, nevyšlo jim podnikání”.

 51. @vor v zakoně

  1) Každý prodej je především psychologie. Ať je to Beck, Billa, Albert nebo Amway. Jediné, co mají Beck a Amway společného, je, že se jejich zboží neprodává normálně v obchodech, ale o důvodech už píše Admin v dalším článku. 🙂

  2) Amway nepořádá masivní prodejní akce. S výjimkou několika Expo do roka, které mají jediný účel: seznámit veřejnost se značkou Amway. Vstup je tam volný, člověk nemusí poslouchat žádné přednášky, jde ke stolkům, kde je zboží, které jeho zajímá a nikdo ho nenutí k žádné objednávce. Z toho, co jsi napsal, je vidět, žes nikdy na žádné akci pořádané firmou Amway nebyl. Většina prodejů se v Amway realizuje “jeden na jednoho”, tj. kamarád doporučí něco kamarádovi a drtivá většina objednávek se pohybuje ve stokorunách. Pořád Ti to přijde jako “stejné jako Beck”?

  3) Součástí servisu distributora je i to, že pokud prodá nový výrobek, do týdne se zákazníkovi ozve a zeptá se ho, jak je s výrobkem spokojen a příp. mu nabídne výměnu za jiný nebo vrácení peněz. Distributor je ten, kdo iniciuje případné vrácení zboží. Není totiž ani v jeho zájmu, aby Amway prodávala nekvalitní věci, protože kdyby to tak bylo, zákazník by si je příště nekoupil a on by neustále musel hledat nové a nové zákazníky. Účelem přímého prodeje, jak ho provozuje Amway, je získat věrné zákazníky.
  Ty si vysvětluješ nízké procento vráceného zboží u Amway tím, že zákazníci mají omezené rozpoznávací schopnosti. Zamyslel ses nad tím, že to může být způsobeno i tím, že jsou se zbožím prostě spokojeni?

  4) Opět nesmysl: kde jsi vzal těch 10000 Kč/ročně? Ty znáš počet aktivních VPA? O tom silně pochybuji, protože ho nezná ani firma. Jak jsi tedy k tomu číslu došel?

  5) Já jsem uváděl oficiální statistiku americké Asociace přímého prodeje. Tak ji teď můžeš vyvrátit. Také jsem Tě žádal o statistiku z ČR, která by se týkala vzdělání distributorů ve firmách přímého prodeje v ČR. Ničeho jsem se nedočkal, namísto toho tu uvádíš průměrné vzdělání občanů v ČR. Ovšem do doby, než uvedeš oficiální data Asociace osobního prodeje v ČR, která by ukázala vzdělání distributorů, je to naprosto irelevantní. VŠ vzdělání má (i podle Tvého zdroje z roku 2011) v ČR 1.316.561 lidí. Distributorů je nyní asi 28.000. Netvrdím, že 100% distributorů má VŠ vzdělání (i když matematicky tam je prostor více než dostatečný), ale že se klidně můžeme přiblížit k těm americkým číslům, to klidně možné je. A nemusí to ani znamenat, že by všichni distributoři Amway byli členové Mensy. Jak jsi sám zjistil, je tu ještě 1.288.561 dalších lidí, kteří mají VŠ vzdělání. Takže Tě poprosím, buď dodej české statistiky vzdělanosti distributorů nebo se držme těch amerických čísel. A teď můžeš “dokázat”, že všech 42% amerických VŠ vzdělaných distributorů má omezené rozpoznávací schopnosti, jak jsi předtím tvrdil.

 52. Avatar for vor v zakoně vor v zakoně | 29.6.2014 z 12:02 | Odpovědět

  @Me

  Já jsem neřekl, že mezi Vámi nejsou žádní VŠ vzdělaní lidé! Ty jsi vážně hrozný demagog!!
  Já jsem pouze konstatoval, že VŠ vzdělaných mezi sebou určitě nemáte přes 40%!!

  Můžeš se vyjádřit k dalším bodům?
  Např. k zajímavé shodě v “ojedinělosti” Vašeho zboží a zboží BECKu?
  Nebo k příjmu průměrného amwayáka, který je hluboko pod příjmem metaře, pracujícího pro Kočku?

  Jinak opět: I BECK má podporu několika známých osob a někteří jeho klienti si zboží veřejně pochvalovali…
  Nechceš jít raději pracovat tam? Výdělky tam jsou uplně někde jinde než u Amway…

 53. @vor v zakoně

  Zaprvé, nevím, jak můžeš vědět, koho já “pořád dokola omílám”, když se neznáme. Shodou okolností jsem Kiyosakiho nikdy nepropagoval.

  Myslím, že s tím Hassmannem je to jen nedorozumění. Účelem není bagatelizovat vzdělání, ale ukázat lidem, že i když třeba nedokončili školu, nejsou odsouzeni k tomu, aby byli chudí. A zase naopak, že škola automaticky neznamená bohatství. A to je fakt.

  Prostě lidé mají znovu šanci a nezáleží na tom, kam až se doteď dostali, ale na tom, jestli teď využijí šanci, která je před nimi.

  Pokud nějaký Amwayák zavrhuje vzdělání, pak je to primitiv. Když ale někdo zobecní hlášku jednoho Amwayáka na všechny Amwayáky a ještě význam některých tvrzení překroutí, není z mého pohledu o moc chytřejší.

 54. vor v zakoně :
  @Me
  Já jsem pouze konstatoval, že VŠ vzdělaných mezi sebou určitě nemáte přes 40%!!

  A ta statistika, která toto tvrdí, je kde? Prosím, můžeš ji konečně uvést??? Já netvrdím, že to tak je. Ale v Americe je to tak zcela jistě, takže dokud nepředložíš statistiku z ČR, žádám Tě, aby ses vyjádřil k těm americkým číslům.

  Můžeš se vyjádřit k dalším bodům?
  Např. k zajímavé shodě v „ojedinělosti“ Vašeho zboží a zboží BECKu?

  Nechápu dotaz. Ptáš se na to, proč se Amway zboží neprodává normálně v obchodě? Admin už na to téma píše článek (viz diskuze výše), tak chvíli počkej, určitě se tu zanedlouho objeví. 🙂 Důvodů je samozřejmě víc, od koncentrace a z toho plynoucí nutnosti vysvětlení dávkování, až po historické.

  Nebo k příjmu průměrného amwayáka, který je hluboko pod příjmem metaře, pracujícího pro Kočku?

  Už jsem se vyjádřil asi 2x, to sis nevšiml? Tak potřetí: kde jsi vzal počet aktivních VPA a kolik to podle Tebe je? Když chceš počítat příjem průměrného aktivního VPA, pak by bylo dobré ten počet aktivních VPA nejprve znát, nemyslíš? Plácneš nějaké nesmyslné číslo, ničím ho nedoložíš a když jsi vyzván, abys to udělal, mlčíš. Možná by sis měl znovu přečíst pravidla diskuze…

  Jinak opět: I BECK má podporu několika známých osob a někteří jeho klienti si zboží veřejně pochvalovali…

  Stejně jako tisíce dalších firem, které známe z TV reklamy. Rozdíl je ale v tom, že Amway nespoléhá na známé osobnosti, ale na doporučení od spokojených zákazníků. Občasné reference ohledně zboží, které lze nalézt na Internetu, jsou jen výsledkem toho, že některé známé osobnosti naše výrobky používají. Logicky jim to nikdo nebude zakazovat. 🙂

  Nechceš jít raději pracovat tam? Výdělky tam jsou uplně někde jinde než u Amway…

  Uhodls, nechci. 🙂 Výdělek, který mám u Amway, mě plně uspokojuje a nemusím mít černé svědomí.

 55. @vor v zakoně

  Doložte prosím svá tvrzení o procentuálním zastoupení vysokoškolsky vzdělaných distributorů v ČR a o průměrném příjmu na aktivního VPA, jak Vás o to žádá Me. Děkuji.

 56. @vor v zakoně
  Hele vore, já jsem jeden výrobek jednou vracel a žádný stud jsem necítil. Podle mě jsi trochu mimo.

 57. Avatar for vor v zakoně vor v zakoně | 29.6.2014 z 13:17 | Odpovědět

  spitfare :
  @vor v zakoně
  Hele vore, já jsem jeden výrobek jednou vracel a žádný stud jsem necítil. Podle mě jsi trochu mimo.

  Jasně, stejně tak někteří vrátili i zboží BECKu… Ovšem většina tak neučiní, s čím se dá samozřejmě počítat.

 58. Avatar for vor v zakoně vor v zakoně | 29.6.2014 z 13:23 | Odpovědět

  admin :
  @vor v zakoně
  Doložte prosím svá tvrzení o procentuálním zastoupení vysokoškolsky vzdělaných distributorů v ČR a o průměrném příjmu na aktivního VPA, jak Vás o to žádá Me. Děkuji.

  Že máte údajně průměrnou vzdělanost mnohonásobně nad průměrem ČR tvrdíte vy a je to zjevný nesmysl. Nevím jak bych to měl lépe vyvracet než tím, že je to v příkře v rozporu s průměrným vzděláním a tím, že vaše “vzdělávací” literatura a motivační programy míří jednoznačně na lidi bez (VŠ) vzdělání, tím, že formální vzdělávání budťo odsuzují nebo minimálně bagatelizují.
  Stačí si přečíst příspěvky vašich kolegů na internetu, aby si kdokoliv udělal představu.

  • Dovolím si Vás upozornit, že toto tu nikdo netvrdil. Pouze tu Me uvedl oficiální americké statistiky a Vy jste je napadl s tím, že v ČR je to jinak. Me Vás požádal, abyste uvedl své zdroje. Žádám Vás o to nyní i já. V případě, že je nedoložíte, jedná se o šíření ničím nepodložených tvrzení a to zde nebude tolerováno. Stejně tak Vaše tvrzení o průměrném příjmu aktivního VPA, o kterém jste uvedl, že je 5 nebo 10 tis. Kč ročně. Toto je zjevný nesmysl i pokud uvážím počet všech VPA, natož těch aktivních. Opět se jedná o ničím nepodloženou dezinformaci a ta jako taková na tuto diskuzi nepatří. Naposledy Vás proto žádám o výše uvedenou statistiku a doložení průměrného příjmu aktivního VPA. Děkuji.

 59. Avatar for vor v zakoně vor v zakoně | 29.6.2014 z 13:42 | Odpovědět

  @Me

  1, Nesrovnávej to tu s USA. Za prvé si podobnou statistiku může vytvořit uplně každý a za druhé to nemá žádný vliv na fungování v ČR. Porovnej si jen obraty a provize americké a české amway. Ale chápu, že lepší je uvést průměrný americký výdělek (jak to každopádně máte zde v jiném článku), který je ve skutečnosti několikanásobkem toho českého.

  2, Já znám vaši odpověď na to, proč se zboží Amway neprodává v běžných obchodech! Jen konstatuji, že je naprosto totožná s odpovědí zástupce firmy BECK (a jiných prokazatelně zlodějských společností)!

  3, Průměrný příjem jsem vykalkuloval na základě Amwayem oficiálně zveřejněné informace o vyplacených odměnách a to celé vyděleno aktivními prodejci (jejich počet uvedl tvůj kolega acz, případně se dá přihlédnout k americké statistice).
  Pokud se domníváš, že je tomu jinak a průměrný příjem Amwayáka je jiný, prosím informuj mě o tom. Rád se dozvím pravdu a nebudu již nadále nikoho mystifikovat.

  4, Jen jsem konstatoval, že názor několika známých osobností, které jsou do něčeho přímo zainteresováni, nemá žádnou váhu (tys je uváděl). Takové lidi si platí společnosti od Amwaye, přes BECKa, až po mexické narkokartely 🙂

  5, Pokud dokáže dobře vydělat u Amway, u Becka bys byl multimilionář! A černé svědomí (stejně jako amwayáci) prodejci BECKa také nemají…

 60. Avatar for vor v zakoně vor v zakoně | 29.6.2014 z 14:22 | Odpovědět

  admin :
  Dovolím si Vás upozornit, že toto tu nikdo netvrdil. Pouze tu Me uvedl oficiální americké statistiky a Vy jste je napadl s tím, že v ČR je to jinak. Me Vás požádal, abyste uvedl své zdroje. Žádám Vás o to nyní i já. V případě, že je nedoložíte, jedná se o šíření ničím nepodložených tvrzení a to zde nebude tolerováno. Stejně tak Vaše tvrzení o průměrném příjmu aktivního VPA, o kterém jste uvedl, že je 5 nebo 10 tis. Kč ročně. Toto je zjevný nesmysl i pokud uvážím počet všech VPA, natož těch aktivních. Opět se jedná o ničím nepodloženou dezinformaci a ta jako taková na tuto diskuzi nepatří. Naposledy Vás proto žádám a výše uvedenou statistiku a doložení průměrného příjmu aktivního VPA. Děkuji.

  To si děláte srandu? Takže když tu nějaký Váš kolega napíše, že 45% Amwayáků má IQ přes 130 nebo jiný zjevný nesmysl, tak já mám doložit vědeckým výzkumem, že tomu tak není? Pokud chcete argumentovat tímto způsobem, pak opravdu můžete tvrdit uplně cokoliv. Klidně to, že v amway má 90% lidí dokorát.

  Co se týče příjmu: Amway oficiálně zvěřejnila, že v roce 2012 měla tržby 380 mil. na kterých se podílelo 28 000 VPA.
  Zároveň špičky Amway byznysu se chlubí příjmy v desítkách milionů (např. Čížek v článku uvedeném ME).
  Kde je pak prostor pro to, aby byl průměrný příjem aktivního VPA vyšší?

  • Nikdo tu nepsal, že 45% Amwayáků má IQ přes 130. Me napsal, že 42% amerických distributorů má VŠ vzdělání a doložil to oficiálním průzkumem DSA. Vy jste ten, kdo tento průzkum zpochybňuje, proto je na Vás dokázat, že to, co DSA (Me) tvrdí, není pravda. Rozumíme si?

   Číslo 28000 není počet VPA, ale počet VPA, M+ a M dohromady. Pouze VPA ale dostávají odměny. A to ještě ne všichni, pouze ti aktivní. Proto se ptám, jestli znáte jejich počet, abyste mohl tvrdit, že průměrný výdělek aktivního VPA je tolik a tolik Kč ročně.

   Mimochodem, Čížek se nechlubil ročním příjmem v desítkách milionů. V článku je uvedena věta:
   “Nemusím otročit jiné firmě,” říká třicetiletý Jindřich Čížek, který se takto začal živit ještě jako student a nyní se jeho roční příjem pohybuje v sedmiciferných číslech.
   Sedmiciferná čísla jsou 1.000.000-9.999.999 Kč. Tedy miliony, nikoliv desítky milionů.

 61. @vor v zakoně

  1) Dozvím se konečně zdroj Tvé informace, že % vysokoškolsky vzdělaných distributorů je v Čechách výrazně jiné než v USA? A dozvím se tedy, zda všech 42% vysokoškolsky vzdělaných distributorů v USA má podle Tebe omezené rozpoznávací schopnosti?

  V článku je tabulka průměrných příjmů distributorů podle úrovní a týká se východoevropských trhů, nikoliv amerického, takže prosím nemanipuluj se čtenářem.

  2. A jsme zpátky u toho. Ty máš 2 ruce a 2 uši, Tvá přítelkyně také. Ty jsi chlap, z toho mi vychází, že jste oba chlapi. To, že Beck dělá některé věci stejně jako Amway, ještě přece proboha neznamená, že je to jedno a to samé! Ty taky dýcháš a spousta bláznů v Bohnicích také. Jsi snad kvůli tomu blázen?

  3. Prosím, rozumíš česky??? Můžeš prosím uvést ten konkrétní počet aktivních VPA? Dozvíme se to konečně? Pozor, bavíme se o počtu aktivních VPA, nikoliv o M+. Kde přesně jej acz uvedl a kolik to tedy je? Žádné vytáčky, číslo! Jasné? Nebo se mám zeptat svahilsky?
  A když to číslo budeš uvádět, uveď prosím také rovnou, kolik hodin denně se podle Tebe ten “průměrný” aktivní VPA věnuje budování businessu. Chceme si to přece pak přepočítat na hodinu, abychom to mohli srovnat s tím metařem, že?

  4. Pokud Amway už zaplatí nějakou známou osobnost, je to v porovnání s jinými firmami naprosto zanedbatelná částka. Dělá to tak spousta firem, i těch seriózních, a v daleko větší míře, než Amway. Proč jsi jako srovnání uvedl jen ty neseriózní firmy? Chtěl jsi snad čtenáři vsugerovat pocit, že Amway je neseriózní firma? Takhle se podle Tebe vede diskuze? Vytrhnout věci z kontextu, našroubovat na ně svoje teorie o zločincích a pustit do světa?

  5. Mé svědomí nech laskavě na mně. O tom, s prominutím, nerozhoduješ Ty. 🙂

 62. vor v zakoně :
  Jasně, stejně tak někteří vrátili i zboží BECKu… Ovšem většina tak neučiní, s čím se dá samozřejmě počítat.

  A odkud víš, že v případě Amway většina z těch, kdo jdou nespokojeni, zboží nevrátí? Odkud máš tyhle statistiky??? Proboha, to se mi snad zdá! Vždyť se montuješ do něčeho, čemu ani za mák nerozumíš! Viděl jsi jednu reportáž o Becku, řekl sis, oni taky neprodávají zboží v obchodech, takže je to stejné jako Amway a šíříš o Amway naprosté nesmysly! Jdi se někdy podívat na některou z akcí, abys viděl, jak funguje Amway. Tvé srovnání s Beckem je naprosto mimo mísu. Amway má do Becka asi stejně daleko jako Avon. Jsou to úplně jiné businessy. Jiné cílové skupiny. Jiný přístup k zákazníkům. Jsi úplně, ale úplně mimo.

 63. Avatar for vor v zakoně vor v zakoně | 29.6.2014 z 14:56 | Odpovědět

  @Me

  1, Je to prostě zjevný nesmysl, srovnatelný s tím, jako by to samé tvrdil Vandas o členech DSSS. Každý mmůže vyrazit na jejich akci nebo na akci Amway a tam se ptát lidí, což ty sám moc dobře víš. Vem někdy kameru na akci amway a postupně tam natáčej lidi – jestli přes 40% z nich doloží VŠ vzdělání, tak se tu budu kát a hájit Amway, kdekoliv to bude jen možné…

  2, Srovnávat se zbláznem protože dýchá je směšné. BECK i Amway staví na tom, že prodávají výrobky, o kterých většina lidí domnívá, že jsou předražené, a toto obhajují tím, že tyto výrobky jsou ojedinělé a nelze je srovnávat s konkurencí a v normální síti se neprodávají, protože bez “servisu” (tzn. psychologické manipulace) je nelze prodat.

  3, V roce 2012 měla česká amway 28 000 VPA. O dva roky dříve ředitelka amway mluvila o 25 000 obchodních zástupcích (https://www.youtube.com/watch?v=5B75xT6ZfHU). Tvůj kolega ACZ, tvrdil něco jiného, takže je lhář budto on nebo Vaše ředitelka.
  Navíc to nesedí s další Vaí statistikou: http://www.amway-fakta.cz/mytus-vetsina-lidi-jde-do-amway-aby-se-stala-milionarem/

  Každopádně jsem mu kdysi spočítal (v úvozovkách cituji ACZ):
  „Z oněch 10-ti procent aktivních VPA, čili zhruba z oněch tří tisíc lidí, jen asi polovina pracuje pro Amway více, než 10 hodin týdně. Druhá polovina pracuje méně, než oněch 10 hodin týdně, to znamená třeba jen 5 hodin, nebo také třeba jenom hodinu týdně.A nyní pozor. Jen asi 4% z aktivních VPA, to jest zhruba z oněch 3.000 lidí se věnuje byznysu 40 hodin týdně. To je doba, odpovídající běžné pracovní době. Takže jen asi 100 lidí v republice dělá Amway podobně aktivně, jako každý jiný kdo chodí normálně do práce.“
  – Budeme operovat s tím, že 1500 amwayáků (těch, co pracují méně než 10 hod. týdně) pracuje průměrně 3 hodiny. Pokud by tito lidé měli dostat dělnických 120,- Kč hod, tak by to ročně dělalo cca 26 milionů korun, když připočteme náklady s byznysem spojené, tak to bude celkem minimálně 30 milionů korun…
  – Dále budeme operovat s tím, že 1.500 amwayáků (těch, co pracují více jak 10 hod. týdně) pracuje průměrně 15 hodin. To by dělalo celkem asi 130 milionů, když připočteme náklady spojené s výkonem práce (telefony, benzín…) i amwayáctvím (knížka jednou za dva měsíce, regionální seminář, občas velký víkendový seminář – cena vstupenky 1.700 – 2.400 Kč), tak je to celkem cca 140 milionů korun.
  – Na závěr připočtěme 100 lidí pracujících na plný úvazek, kteří spotřebují dalších alespoň 30 milionů korun ročně.

  Když vše sečteme, tak se dostaneme se na celkem zajímavou sumu, která činí téměř 200 milionů korun, které by Amway musela ročně svým distributorům vyplatit, pokud by všichni amwayáci pracovali za dělnických 120,- Kč/hod.
  Ovšem Amway vyplácí na odměnách sotva 60% této sumy a pár jedinců z řad amwayáků skutečně velké peníze vydělává. Navíc zůstává dalších 20.000 registrovaných amwayáků, kteří údajně pouze odebírají produkty.

 64. ad 1) Pokud je to zjevný nesmysl, dokaž to, že ta statistika DSA je nepravdivá. A nezapomeň opět doložit, že všech 42% amerických VŠ vzdělaných distributorů má omezené rozpoznávací schopnosti.

  ad 2) Ano srovnání s bláznem je směšné asi úplně stejně jako Tvoje srovnání Amway s Beckem. Chtěl jsem Ti jen ukázat absurdnost Tvého “srovnání”, když vytrhneš z kontextu jednu nebo 2 věci a prohlásíš, že proto jsou ty 2 firmy naprosto stejné.

  ad 3) 25000, resp. 28000 je počet všech “distributorů”, tedy jak už píše výše Admin – VPA, M+ a M. Ano, ředitelka to zjednodušila, ale opravdu VPA, tedy lidí s ŽL je podstatně méně než 28000. Co má statistika toho, kolik lidí se pouští do MLM, aby z nich byli milionáři, společného se vzděláním distributorům, mi uniká.

  K citátu od ACZ: nevím, jestli to chápu dobře, ale acz tvrdí:
  “Počet VPA je asi 3000.” – to by tak zhruba mohlo odpovídat.
  “1500 z nich pracuje na businessu více než 10 hodin týdně.”
  “4% ze 3000, tj. 120 lidí dělá business 40 hodin týdně.”

  U zbylých tvrzení nemám zdroj, čili nevím, jestli jdou pravdivá. Dají se zjistit zase jen průzkumem, protože Amway tyto informace nemá.

  No ale jestli cca 120 lidí dělá ten business naplno, pak to docela sedí s tím, že v ČR je asi stovka lidí, kteří jsou na úrovni F. Platinum, F. Emerald a F. Diamond. Takže z toho bych vycházel. Jaký je průměrný příjem těchto odznaků? Odpověď najdeš zde:

  http://www.amway-fakta.cz/opravdu-se-daji-v-amway-vydelat-penize/

  Mně to tedy nepřijde jako málo. 🙂

  Ostatní Tvoje úvahy a předpoklady o nějakých 3 hodinách denně a 120 Kč/h jsou jen spekulace. Taky to může být 1 hodina denně nebo 0,01 hodina denně. Drž se čísel, která jsou ověřená.

 65. Navíc, definice “aktivního” je poměrně široká. Může to znamenat i člověka, který jen prodává. Takový člověk bude mít minimální bonus od firmy (nebo třeba taky žádný), ale může si vydělat slušné peníze na maloobchodním rabatu. A ten MO rabat Ti u těch 1500 aktivních VPA, kteří na businessu pracují více než 10 hodin denně, úplně chybí. Přitom se běžně u aktivních VPA může pohybovat přes 2000 Kč/m, ale znám i případy, kdy je to 5-7 tis. Kč/m. A tyto peníze nejsou zahrnuty v odměnách, které vyplácí Amway. Ty dostává VPA přímo od zákazníka. Takže v tomto bodě je to, co předvádíš, pustá spekulace. Nebo snad víš, kolik lidí z těch 1500 lidí je aktivních v tom slova smyslu, že rozšiřují skupinu, tj. sponzorují nové VPA? Nevíš. Prostě je tady toho tolik, co neuvažuješ, že ve finále Ti z toho vychází naprosté nesmysly.

  Následující příklad jen demonstruje Tvou logiku:
  Člověk se věnuje prodeji 10 hodin týdně a prodá zboží za 400 b. Vydělá si 400x40x1,21×30%=5808 Kč na MO rabatu a 400x40x3%=480 Kč na výkonnostní odměně (to jsou ty peníze, co mu pošle firma).
  Co děláš Ty, je, že zanedbáváš těch 5808 Kč a prohlásíš, že tento člověk bere 480/4/10=12 Kč na hodinu (počítám, že měsíc má 4 týdny). Ale on ve skutečnosti bere (5808+480)/4/10=157,20 Kč/h.

  Už chápeš, kde děláš chybu?

 66. @vor v zakoně
  ÁÁÁ. Další “statistik” a “zachránce všehomíra”, který se rozhodl, že se bude chytat čísel, kterým vůbec nerozumí, větiček vytržených z kontextu a svých domněnek, které mají hodnotu srovnatelnou s hromádkou sušeného trusu hraboše polního 🙂

  No co. když se někdo rozhodne udělat ze sebe veřejně pitomce, tak bychom mu v tom neměli bránit. 😆 😆 😆

 67. @Victor

  Mě by spíš zajímalo, jestli to vor opravdu dělá z přesvědčení nebo naschvál, ze zlomyslnosti. Každopádně se to dozvíme z jeho reakce na můj výše uvedený výpočet. Jestli přizná svou chybu, pak to byla nevědomost a za to bych se na něj nezlobil. Pokud chybu nepřizná, tak alespoň víme, na čem jsme. 😉

 68. Avatar for vor v zakoně vor v zakoně | 29.6.2014 z 17:07 | Odpovědět

  @Victor

  Oficiální statistika týkající se tržeb (kterou si narozdíl od statistiky vzdělání nemůže jen tak někdo vycucat z prstu) je podle tebe nesmysl a domněnka??

 69. Why this interest in education level? Amway is a business for all. I know a Triple Diamond who finished eighth grade. I know of several Crown Ambassadors that have PhDs. Most of the rest of us fall somewhere in between. so, I ask once again, what is the point of this conversation? Seems like much to do about nothing.@vor in the Act

 70. Avatar for vor v zakoně vor v zakoně | 29.6.2014 z 20:03 | Odpovědět

  Byl bych rád, kdybyste mi tu nemazali příspěvky a kdyby mi někdo vykalkuloval průměrný příjem amwayáka (tím myslím reálnou cifru vycházející z tržeb Amway a ne dílčí, nic neříkající, výpočty).
  Děkuji.

 71. Avatar for vor v zakoně vor v zakoně | 29.6.2014 z 20:05 | Odpovědět

  @Howard

  Není to nijak důležité. Pouze jsem se ohradil k nesmyslné statistice uváděné Me.

 72. @vor v zakoně
  Oficiální statistika tržeb je v pohodě. Nesmyslné jsou ty neustálé pokusy vás kritiků, bez znalosti dalších okolností, tuto statistiku interpretovat a vyvozovat z ní neustále naprosto chybné závěry.

  Admin i “Me” na těchto stránkách už nesčíslněkrát vysvětlili a doložili, že počítání průměrů z obratu firmy a počtu registrovaných členů je totální zhovadilost, ale vy kritici asi neumíte číst, protože jinak mi nedává smysl, abyste tu pořád omílali ty tisíckrát vyvrácené bláboly!

  Navíc – i kdyby ta vaše čísla vycházela správně, jako že nevycházejí ani náhodou – co by to vypovídalo o možnosti konkrétního člověka na úspěch v Amway byznysu??? Nic!!!

  Kdyby se totiž lidé měli rozhodovat podle statistických průměrů, nikdo by asi dnes neuzavíral manželství, protože více než polovina manželství dnes končí rozvodem. Lidé by asi nikdy nechodili studovat, protože statisticky největší nezaměstnanost je mezi čerstvými absolventy škol. V pátek odpoledne by asi nikdo nevyjížděl na víkend, protože největší nehodovost je právě v pátek odpoledne atd.

  Protože však většina lidí, kromě fanatických kritiků Amway, přemýšlí hlavou, dál se žení a vdávají a některým to vyjde, dál studují a někteří najdou dobrou práci, dál jezdí na víkend a vracejí se v pohodě domů a dál budou lidé vstupovat a někteří velmi úspěšně podnikat v Amway!!! 🙂

 73. vor v zakoně:

  Mám pocit, že vůbec nečtete odpovědi na své příspěvky. Na vše Vám již bylo jasně odpovězeno, Vaše argumenty tu Me vyvrátil a Vy neustále opakujete to samé bez toho, že byste uvedl důkaz. Upozorňuji, že žádné další příspěvky obsahující ničím nedoložená lživá obvinění nebudou zveřejňovány. Tolik k Vaší žádosti o nemazání komentářů.

  Byl jste vyzván, abyste dokázal své tvrzení, že statistika Asociace přímého prodeje není pravdivá, což jste neučinil, pouze znovu a znovu bez důkazů opakujete, že je “nesmyslná”.

  Váš výpočet průměrného příjmu aktivního VPA byl rovněž zpochybněn. Pro výpočet potřebujete 2 hodnoty – celkovou sumu vyplacených bonusů a celkový počet aktivních VPA, kteří budují skupinu. Vy znáte pouze sumu vyplacených bonusů, o druhé pouze spekulujete. Už Vám bylo jasně řečeno, že skutečný počet aktivních VPA nezná ani Amway, přesto se neustále dožadujete výpočtu.

  Victorovi vkládáte do úst něco, co nikdy neřekl (viz Oficiální statistika týkající se tržeb je podle tebe nesmysl a domněnka??). Victor Vám pouze jinými slovy sdělil to, co Vám již dříve napsal Me, a sice, že o počtu aktivních VPA pouze spekulujete a že tudíž Váš výpočet je nesprávný a zavádějící.

  Takže pokud chcete nadále diskutovat, podpořte nejprve svá tvrzení důvěryhodnými zdroji. Tj. ukažte, že statistika DSA je lživá (abychom si rozuměli, tvrzení typu: “vždyť je to evidentní” není důkaz) a pokud budete nadále chtít prosazovat, že průměrný příjem VPA je X Kč, doložte kolik je aktivních VPA, kteří budují skupinu, a uveďte zdroj této hodnoty (opět: ACZ uvedl počet aktivních VPA, tj. včetně těch, kteří se pouze věnují prodeji a ne budování skupiny, čili toto číslo nelze pro výpočet použít). Děkuji.

 74. @vor v zakoně
  Vore, nedělej tu ze sebe vola. 95% informací, které tu jsou v článcích napsány a dokázány ověřitelnými fakty a oficiálními statistikami např.státních institucí apod. jsi evidentně buď nečetl a nebo záměrně vyignoroval. Když už je tedy Tvůj koníček diskutovat na net-diskusích, tak se tomu věnuj pořádně!
  Při pravé diskusi totiž minimálně vnímáš to, co Ti sděluje protistrana…..Ty však vedeš monolog, protistranu nevnímáš a pak se ptáš dokola na x-krát zodpovězné otázky. Např. údajně předražené výrobky, průměrné příjmy distributorů ve světě i v našem regionu atd. tu byli vysvětleny tu na http://www.amway-fakta.cz byli vysvětleny min.2-3x. Takže nebuď líný a přečti si to….A HLAVNĚ TEN TEXT VNÍMEJ!!!

  Nejvíc “MIMÓZNÍ” mi ale připadá Tvoje účetnickámatika, když si k vyplacené odměně distributora přičteš ( údajné ) výdaje distributorů a z toho výpočítáš výdaje firmy Amway.
  Na tuto “geniální” výpočetní mechaniku jsi příšel kde? To jsi si vymyslel sám?
  Jako spoustu názorů, co předkládáš zde? To by totiž mnohé o Tobě a názorech vypovídá

 75. @vor v zakoně
  A když na jistém blbblogu admin maže komentáře zastánců, kteří se opovážili předložit fakta (která se tamnějšímu adminovi nehodila do krámu) – to ti nevadilo? 🙂

  • Je tu jeden podstatný rozdíl – na Tebou zmiňovaných stránkách se mazaly příspěvky Amwayáků kdykoli byly podloženy informacemi z důvěryhodných zdrojů a vyvracely to, co tvrdí autor stránek. Tady jsou naopak příspěvky, které jsou podloženy informacemi z důvěryhodných zdrojů, ponechány. Pokud ale kritik neuvede zdroj svých informací, je nejprve slušně požádán, aby jej doložil, a když nevyhoví, jeho následné komentáře nejsou zveřejňovány. Myslím, že je to fér přístup. Každému tu dáme šanci, aby se vyjádřil a ukázal, že má v rukou argumenty. Pokud je ale nedokáže podložit, nenecháme ho, aby zaplevelil diskuzi nesmyslnými nařčeními.

 76. @vor v zakoně

  Our business is very simple. (That doesn’t mean it is easy!) If you do a little business (sales) – you will make a little money. If you do a lot (of sales, recruiting, and teaching), you will make a lot of money. If you do nothing (except talk), you will make no money.

  We buy high quality products (at wholesale), mark them up (however much we want), and sell them for a (retail) profit. As we get more customers, we earn more money. Then, we get referrals from those customers. We sell more products. Make more money. Recruit others and teach them how to do the same. Make a lot more money. That money will come in the form of bonuses. Those bonuses can become very substantial. They all depend upon the structure of your business.

  My advise to you? Intellectually trying to figure out how much one could potentially make is a worthless pursuit. There are just too many variables and permutations. Simply put, different strokes for different folks. Been there, done that. don’t waste your time.

  If you decide to do what we do, then you must decide how much time and effort you want to devote to building your business. Most people do this in addition to having a full time job. Some eventually decide to make this their full time work. Lazy doesn’t cut it in this or any other business. You get out of it what you put into it. It makes no difference what somebody else does. What counts is what you do. It is that simple.

 77. @admin
  Škoda, že takový přístup, jako máš ty, nemají i ostatní admini.

  • Kritikům se tento můj přístup samozřejmě nelíbí. 🙂 Oni jsou totiž zvyklí z jiných fór, že je jim dovoleno špinit Amway dle libosti. Bez důkazů, příp. překroutí nějakou statistiku, nesprávně ji zinterpretují a to pak vydávají za “pravdu”. Přitom se schovávají za tzv. “svobodu slova”. Výsledkem je, že Internet je potom plný nesmyslů, a to nejen o Amway. Zajímalo by mě, kdyby dnes někdo vymazal všechny lživé a zavádějící informace, kolik by toho na Internetu zbylo…
   Cílem těchto stránek je, aby se čtenář konečně dozvěděl pravdu o Amway podnikání. Ne domněnky, ne smyšlenky. Fakta! A taky aby v diskuzi mohl čtenář posoudit, kdo má v rukou skutečné argumenty.

 78. Přemýšlím, kolik lidí z mé skupiny má VŠ vzdělání nebo v současné době na VŠ studuje. Když nepočítám up-liny (z nichž ti nejbližší 3 mají VŠ všichni), tak v mé skupině vč. mě je jich dost (prakticky všichni osobně sponzorovaní, min. 1 má i Ph.D. a pracuje na docentuře). A to je tam ještě spousta lidí, kteří teprve končí střední. Zajímavé však je, že studium VŠ nemá vliv na jejich příjem v Amway byznysu.
  Když to porovnám se zaměstnáním, pracuji ve VÚM v Praze, tak tady má VŠ drtivá většina lidí (nemají ji uklízečky a pomocní dělníci), je zajímavé, že ale tady to má vliv i na jejich příjem. Nejlepší je, že majitel firmy je jen Ing., zatímco mezi jeho zaměstnanci jsou Ph.D. a CSc., přesto on vydělává víc než oni. 🙂
  Že by to v podnikatelské sféře tedy fungovalo jinak než v zaměstnáních? 🙂 Wow. 🙂

 79. Teď jsem se koukal na svoje osobáčky a zjistil jsem, že min. 60% z nich má VŠ vzdělání. A to počítám jen ty, u kterých to vím na 100%. Je možné, že jich je ve skutečnosti ještě o něco víc.
  Nic, to je vedlejší. Ale podle vora v zakoně zřejmě všichni tito lidé dostali své diplomy za to, že mají omezené rozpoznávací schopnosti. 🙂
  Budu jim to muset vyřídit, aby se taky měli čemu smát. 😀 😀 😀

 80. vor v zakoně :
  @acz
  Denně možná.
  Jaktože vlastně ještě nejsi milionář? Co takhle změnit byznys?

  Co to prosímtě plácáš? To jako každý, kdo není milionář, by měl okamžitě změnit to, co dělá?

  Pokud chceš spekulovat kolik hodin denně strávím na internetu, co takhle to nějak prostě a jednoduše doložit? To by nešlo?

  Jinak nechápu o co se tady snažíš. Ale snad se to pokusíš jednoduše vysvětlit.

 81. @vor v zakoně
  …..Nevím jak bych to měl lépe vyvracet než tím, že je to v příkře v rozporu s průměrným vzděláním a tím, že vaše „vzdělávací“ literatura a motivační programy míří jednoznačně na lidi bez (VŠ) vzdělání, tím, že formální vzdělávání budťo odsuzují nebo minimálně bagatelizují.
  Stačí si přečíst příspěvky vašich kolegů na internetu, aby si kdokoliv udělal představu.

  Tvrdíš, že “naše” vzdělávací literatura a motivační programy míří na lidi bez VŠ vzdělání. Jak jsi na tuhle hloupost přišel? Máš pro to nějaké důkazy?

  Tvrdíš, že “naše” literatura odsuzuje formální vzdělání, nebo že jej bagatelizuje. Jak jsi zase přišel na tohle? Můžeš to nějak doložit? Například text z nějaké “naší” literatury, který by toto tvé blábolení potvrzoval?

  Co je to ta “naše” literatura? Můžeš to nějak popsat? Prosím ale logicky a s fakty v rukou. Blábolení domněnek doufám bude rovnou vymazáno.

 82. vor v zakoně :
  Byl bych rád, kdybyste mi tu nemazali příspěvky a kdyby mi někdo vykalkuloval průměrný příjem amwayáka (tím myslím reálnou cifru vycházející z tržeb Amway a ne dílčí, nic neříkající, výpočty).
  Děkuji.

  Jak ti může někdo vykalkulovat průměrný příjem Amwayjáka, když v první řadě nikdo neví, především pak TY NE, kdo to vlastně je?

  Dále je zcela zbytečné řešit nějaké průměrné přijmy neidentifikovaných lidí s neidentifikovatelnou činností.

  Je to stejně naivní, jako snažit se pléno přesvědčit, že pracovat jako zaměstnanec v ČR nemá vůbec žádnou cenu, protože průměrná mzda je pouhých cca 25 000 brutto. Vůbec nechápeš, že průměr nic nedokazuje a jak také potvrzuje praxe, mnozí lidé v ČR vydělávají třeba 100-300 tisíc měsíčně a mnozí sotva 8 000,-.

  Každý prostě podle toho, co umí, jak je aktivní, pracovitý a snaživý. A úplně to smé platí i u Amway. Nestačí být jen zaregistrovaný proboha. Copak jsi poravdu tak tupý, že to nejsi schopen pochopit?

  Pořád tu dokolečka otloukáš termín o „ojedinělosti produktů“ a bez ochoty rozlišovat mezi sebou hrušky a rajčata tomu všemu říkáš “jídlo” a basta fidli. To jsi vážně takový blb?

  O vyjímečnosti svých produktů je hluboce přesvědčená většina kvalitních firem po celém světě a nestydí se o tom mluvit. To je jako špatně?

  Podívej třeba na Apple? Většina lidí jej jenom pomlouvá, většina lidí tvrdí, že produkuje předražené krámy, že nestydatě okrádá zákazníky. Většina lidí jej haní za soudní tahanice o patenty. Většina lidí jej pomlouvá kvůli jisté uzavřenosti svých systémů. NO A CO? Má to kvůli tomu Apple zabalit? Poslechnout internetové žvanily, kteří to v životě dotáhli jen na vyšší level v pomlouvání?

  Co bys doporučil Applu ty? Co bys doporučil firmě Amway? Dokážeš to sformulovat?

  Protože zatím jen slepě hledáš do čeho by sis opakovaně kopnul, ale to rozhodně není žádné řešení, ani žádný smysl života.

  Našel sis svůj smysl života, jedná se o NOTORICKÉ POMLOUVÁNÍ.

  Sice naivně tvrdíš, že to děláš pro zábavu, ale pravda je taková, že nikdo nepomlouvá pro zábavu. Tak psychologie ani myšlení člověka totiž samozřejmě nefunguje.

 83. I have a university degree, yet I don’t understand the point of this “education” discussion. Maybe I have “limited cognitive ability”. This conversation/argument, to me, seems pointless. Maybe I am missing something in the translation. All y’all seem to be having a good old time time just exercising your fingers. That’s how we see it here in Texas. (Yes, more than one American monitors this site.) Please don’t be offended. I call balls and strikes as I see them.

 84. @Me
  Ještě bychom měli uvést, kolik z našich lidí studovalo v Plzni. Z mé skupiny nevím o nikom. 🙂
  Co se týče “naší” literatury, měl bys vidět, jaké výsledky má díky této literatuře a díky účasti na “našem” vzdělávacím systému má přítelkyně. Pracuje od minulého roku v jednom řetězci kaváren, práce jí baví a jde jí od ruky tak, že jí nabídli místo manažera, které jim kvůli nízkému finančnímu ohodnocení odmítla. 🙂 Tak pro ni vytvořili úplně novou pozici training managera, na které nastupuje, protože to už vypadalo zajímavěji. Když se svým šéfem dohadovala svou náplň práce, přinesla si asi 8 “našich” knížek, ze kterých mu ukazovala, co a jak by dle jejího názoru bylo dobré udělat. Výsledkem je, že jí její šéf nabídl, že když si bude někdy nějakou podobnou knížku kupovat, ať mu přinese účtenku, aby jí to mohl proplatit!! 🙂 Takže ona investuje do sebe a svého byznysu a teď jí na to bude přispívat i zaměstnavatel!!! Toť k “našim” knihám a “našemu” vzdělávacímu systému. 😉

 85. @vor v zakoně

  😀 pořád o tom příjmu, co takhle vzít si Marketingový plán, respektive si ho od někoho nech ukázat a pak si můžeš vesele počítat.

  v Amway je nejspravedlivější odměňovací systém, který lze vůbec nalézt.
  každý distributor má vždy 100% přehled o tom kolik dostane zaplaceno a co je pro to potřeba dát na oplátku.

  a ještě k tomu průměru, zkus zajít do nějaké velké firmy třeba CEZ a zeptej se jaký je průměr příjmů u nich ve firmě srovnej to s obratem firmy. 😀 co dostaneš za číslo? a co vůbec říká to číslo? naprosto nic.

 86. ty jsi tak mimo, že ani nevíš jak moc 😀

  poctivě jsem přečetl všechny tvé příspěvky a fakt netuším co se tu snažíš dokázat 😀

  hele moje doporučení, přečti všechny příspěvky od Admina (myslím tím přečíst si a zamyslet se nad nima a nad sebou) protože kdyby jsi je četl nedělal by jsi ze sebe takovou trubku 😀

 87. Tak jsem to nakonec celý nedočetla…. Protože celou dobu jsem měla pocit, že vor mystifikuje sám sebe, neustále mele dokola, že někdo něco řekl, i když to nikdy neřekl….. Mám pocit, že by se z vora měl přejmenovat na v*la ….

 88. Kdysi byl pojmenován “Kláda na hnoji” 😀
  Jinak nabývám pocitu, že snad musí být někým nastrčenej a jen tu provokuje, aby tu zaznívaly argumenty, protože přeci “nemůže” být někdo tak totálně bl*ej… Smutné je, že za “nějakou dobu”, až tu Admin zveřejní pár nových článků, začne nad jedním z nich polemizovat a pak bude pokračovat ve staré (desítkami let probírané) klasice. Někde v diskuzi (třeba “u Bestblba”) vyštrachá nějakou “””ověřenou””” statistiku, proč v Amway není možné dosáhnout úspěchu, jaký jsme Letadlo, jak naše produkty nefungují atd. atd. … 🙂 🙂 🙂 🙂

 89. Dostal jsem se k debatě až teď, už není moc co dodat, ale…
  Z debat i na jiných SERIOZNÍCH serverech se člověk může naučit, že když něco kritizuji, je slušné (téměř povinné) uvést zdroj. Souhlasím tedy s adminem a dodávám, že na takovéto kritické a přitom nepodložené výstřelky do tmy jsem už starý a jdu se raději věnovat obchodu… 😛

 90. @Soptik21

  Provokatéři jsou potřeba. Podle mě to jsou nejlepší motivátoři. Vždycky, když mi někdo vysvětluje, že něco nemůžu dokázat, tak mě to motivuje k tomu, abych mu ukázal, že to dokážu. A když potom člověk vidí ty výrazy na třídních srazech, když bývalým spolužákům oznamuji, že mě živí Amway! 😀 To stojí za to. Představ si, že dneska už mi nikdo z nich nevysvětluje, že to nemůže fungovat. 😀
  Ale musí se jim nechat, že ze začátku se snažili, seč mohli, aby mě před Amway “zachránili”. 🙂 Naštěstí jsem nikdy nebyl padlý na hlavu, abych je poslechl. A dobře jsem udělal. 😀

 91. “Nothing is impossible! Just do it!” – Founders Crown Ambassador, Max Schwarz

 92. Upozornění pro vora:
  Než napíšete další komentář, přesvědčte se prosím, že neobsahuje zavádějící informace. Dále, pokud už citujete nějaké statistiky, citujte prosím přesně a nic podstatného nevynechávejte.

 93. Theory and opinion cannot stand the light of the facts.

  The simple fact about building an independent Amway business is that if you treat your business like a business, you will succeed. It requires that you acquire knowledge and are willing to put that knowledge to work. It will be hard work, but it will be rewarding work.

  The only thing anybody has to fear is fear itself. Facing up to the critics and those that laugh at you and want to know, “What makes you think you can be successful at that?” will just make you stronger. Never, never quite. Prove them wrong. You can do it!

 94. Now, shame on me, here is my opinion:

  The “facts” seem to indicate that “Vora” is trying recruit (my opinion) some of you who are reading this and other blogs on this site. He indicates he has a better way to make money and is willing to spread disinformation about Amway to do so. (Am I reading the translations correctly?)

  When I was in school, some of the “D” students would make fun of the “A” students, calling them names. Why did they do that? They were unwilling to put in the effort that the “A” students were to get good grades. It was easier to try to bring the “A” students down to their level than it was to increase their own effort. Remember, talk is cheap. Work takes a lot more effort.

  The way I see it, you have three choices: (1) Believe “Vora” and go join him. (He won’t even use his real name.) (2) Don’t believe him and argue with him. (Enough of that has been done already.) (3) Or, you can consider the source and choose to ignore “Vora”.

  I tend to agree with “admin”. Further, I say, ban “Vora” if he continues his willful attempt to spread disinformation (and thus use this site as a recruiting tool).

  Intelligent discussion is good. Distorting the facts is not. Shame on “Vora”.

 95. @vor v zakoně
  Hele, vore, srovnávat firmu Beck s Amway je totální nesmysl. Jediný Tvůj argument je, že obě firmy mají unikátní sortiment. Ale to mají tisíce firem. Jinak jsi totálně mimo. Amway nepořádá zájezdy a předváděcí akce s dárkem, kam zve důchodce. Navíc Amway má na veškerý sortiment 100% záruku vrácení peněz během 90ti dní. Beck není MLM. Takže tady srovnáváš jablka s jehličím, protože oboje je zelený a na stromě.
  PS. A hlavně na většinu Tvých otázek ohledně výdělku jsou tady již jasné odpovědi včetně ověřitelných statistik ve článcích. Tak nebuď líný a přečti si je. Je možná hezký, že máš svůj názor, ale aby jsi nebyl za vola, místo vora, tak by to chtělo se podívat na oficiální fakta, což ta Tvoje bujná fantasie opravdu není. Takových jako Ty jsem už pár zažil….od sebe papouškujete převzaté negativní názory na Amway, které většinou nejsou vůbec pravda a když jste na to upozornění s jasnými důkazy ( nikoliv pouze názory ), tak to prostě ignorujete, jako by jste to neviděli a furt si jedete svou…..a jako třešnička na dortu nás informované obhájce nazvete demagogy……to je na tom to nejsmutnější.
  Mohl by jsi mi vysvětlit, proč ignoruješ fakta? A kde jsi například vzal ten nesmysl, že lístek na měsíční seminář stojí 1700 – 2500? Vždyť stoji tak 300-350, což je směšná suma…navíc opět se zárukou vrácení peněz

 96. Avatar for vor v zakoně vor v zakoně | 5.7.2014 z 19:34 | Odpovědět

  @Alex

  Ovšem obě tyto firmy mají tak unikátní sortiment, že je neprodejný v běžné obchodní síti!
  Amway a BECK výrobky proto koupíš ve volném prodeji leda hluboko pod cenou v internetových bazarech…
  Zástupci obou firem to vysvětlují tím, že jsou lidi hloupí a nedokážou pochopit ty výhody. Proto je potřeba zboží prodávat pouze na prodejních akcích resp. přes síť distributorů.

  Normální firma, se skutečně ojedinělým sortimentem, ho může prodávat mnoha způsoby. Představ si (hlavně ty ACZ), že by se amway nebo BECK výrobky prodávaly třeba na Alze – myslíš, že by je někdo koupil aniž by byly slevněny minimálně o 50-90%??

 97. Avatar for vor v zakoně vor v zakoně | 5.7.2014 z 19:37 | Odpovědět

  @Alex

  Když to tu podle tebe je, tak mi tu předlož nějaký podložený výpočet a ne soubor protiřečících si úvah a kalkulací.
  Opravdu se to chci dozvědět, tak nechápu, proč mi nemůžete nikdo konkrétně odpovědět.

  A o semináři za 1700-2500 jsem nic nepsal.

 98. @vor v zakoně
  A o semináři za 1700-2500 jsem nic nepsal.

  On o té ceně psal spíš Luboš Černý (admin blbblogu), ke kterému “vzhlížíš”. 😀

 99. @vor v zakoně

  Jak to udělat, abys to pochopil? Zaprvé, Amway a Beck mají společného asi tolik jako Beck a Microsoft nebo jako Beck a Nivea. Prostě NIC. Dokážeš tato 3 písmenka pochopit?

  K “neprodejnosti” zboží: kolem roku 1998 uvedl P&G na český trh kompaktní prostředek 1,5 kg za cca 280 Kč a lidé ho nekupovali, protože vedle toho byl v krámě 500 g prostředek za 50 Kč. Tak ho P&G stáhnul z prodeje. Podle Tvé logiky, tento výrobek byl neprodejný. Jenže jediný důvod byl, že zákazníka nikdo o výhodách kompaktních prostředků neinformoval!!! Dnes, poté, co zákazníci byli informováni, se kompaktní prostředky prodávají.

  Samozřejmě, že by Amway mohla své výrobky šoupnout do maloobchodních řetězců, udělat na ně reklamu a prodala by je také. Jenže:

  1) stala by se z ní normální firma vyrábějící drogerii, kosmetiku a potr. doplňky
  2) ze dne na den by přišla o všechny své distributory
  3) kdyby tento způsob použili v Asii, asi by jim to bylo k ničemu, protože tam naopak největší úspěchy slaví přímý prodej
  4) všichni distributoři by přišli o své byznysy a dost pravděpodobně by si našli jiného dodavatele a firmě Amway by dělali negativní reklamu
  5) kdyby Rich DeVos a Jay Van Andel nepoužili pro prodej svého zboží přímý prodej, pravděpodobně by nikdy neprorazili na trh, protože velcí výrobci prostě nikoho nového na trh nepustili, což potvrdilo i vyšetřování FTC vs. Amway, 1979

  Existují i další důvody, proč Amway nikdy své zboží nepustí do maloobchodní sítě, jako např. že dali závazek svým přátelům, kteří s nimi začínali. Ale na to, abys toto pochopil, je nutné, aby sis poslechl nějaký projev od Riche nebo Jaye, abys pochopil, jaký mají přístup ke svým distributorům.

  Správně píšeš, že normální firma se skutečně ojedinělým sortimentem, ho může prodávat mnoha způsoby. Amway si zvolila jeden z těch způsobů. Tobě se nelíbí. No a co? Jsou lidi, kterým se líbí. Zrovna dnes jsem vezl jedné zákaznici zboží. Nakupuje pěkně v pohodlí domova. Když má něco, co potřebuje vyřešit, půjčím jí výrobek zdarma a když vidí, že jí zafungoval, začne si ho kupovat. Zkus v krámě říct prodavači, že máš na prádle tu a tu skvrnu a jestli by Ti neodsypal trochu Arielu, že bys chtěl zkusit, jak to funguje, a dej vědět, jak jsi dopadl. 😀

  Prostě každý způsob má něco do sebe, já Ti neberu ten Tvůj, Ty nám laskavě nech ten náš. To, že se Ti nelíbí, neznamená, že my všichni máme omezené rozpoznávací schopnosti. Jen to znamená, že nejsi ochoten uznávat názory lidí okolo sebe. Takže to vypovídá spíš něco o Tobě, ne o nás.

 100. Tak ještě jednou, po milionté: nikdo Ti nemůže říct, kolik bere průměrný distributor, protože nikdo neví, jak je ten “průměrný” distributor definovaný (např. kolik odpracuje hodin denně). Nikdo neví, kolik distributorů je v daném měsíci aktivních 2 hodiny denně, 5 hodin denně, 8 hodin denně… Každý z nás je schopen to odhadnout za část své skupiny, se kterou osobně pracujeme, ale za celek to neví ani Amway. To už myslím taky někde zaznělo. Jsi schopen tuto jednoduchou informaci vstřebat?
  A když nevíš, kolik těch distributorů je, nemůžeš spočítat ten průměr. Snadno pak můžeš dojít k nesmyslům, protože do toho průměru zahrneš i neaktivní. Capito?
  Proto se zveřejňují tabulky průměrných příjmů podle úrovní. Tam se dá předpokládat, že jsou to lidé s podobnou úrovní aktivity. A ty máš zveřejněné tady:
  http://www.amway-fakta.cz/opravdu-se-daji-v-amway-vydelat-penize/
  Tam najdeš příjmy těch, kdo se businessu opravdu věnují! Stačí takto nebo to chceš svahilsky?

 101. Me, calm down. Consider the source. He has been caught in the act. In fact, it is all an act to get under your skin and bother you. He could care less about the facts. His mind is made up. He doesn’t want to be confuse by facts. He is having too much fun pretending he is intellectual. “Don’t cast your pearls before swine.”

  Amway is a simple business to understand. One doesn’t have to be very smart to understand STP. See The People. Sell The Products. Show The Plan. Before any of that is done, one must gain the knowledge to effective do so. Then, the hard part. Do it!

  Don’t worry about the money. It is there. That is a promise. Work for it. You will be rewarded in direct proportion to what you are willing to do. You get to decide how much time and effort you need to put forth to achieve what you desire.

  Do a little and make a little. Do a lot and make a lot. Just thinking and talking about it will gain you nothing. Your choice.

  Make good decisions on how you spend your time. Don’t be “caught in the act” of fooling yourself that you are doing something when you are really accomplishing nothing.

 102. @Howard
  Howard, the STP is GREAT. I love it, I’ll use it. See The People, Sell The Products, Show The Plan. I have to start thinking how to translate it in Czech. 🙂 Thank You very much. 🙂

 103. @JIRKA C.
  Možná jsem na to přišel, jak STP přeložit do češtiny: PP program = Potkávej Prospekty, Prodávej Produkty, Prezentuj Plán. 😀 A jde to i v češtině. 🙂

 104. STP => Sdílej Tento Plán 😀 😀 😀

 105. Correct! Don’t worry about STS (Stock The Shelves) or STF (Sweep The Floor). There is a proper time for that.

  Jay Van Andel told us to “Do the things that are important.” STP is what is important. Avoid “busy work.” Schedule your time wisely. God, family, and business. Keep your life in balance.

 106. @vor v zakoně
  hele jen doporučení, vyzkoušej si nějaký výrobek.
  protože kdyby jsi ho zkusil nikdy by jsi nemohl napsat takovou hloupost. pak by ti totiž došlo jak kvalitní a levné to zboží je 😉

 107. @vor v zakoně

  konkrétní odpověď jo? moje doporučení je zajdi si někam na míting kde se vysvětluje ten plán, tam se vypočítává KONKRÉTNÍ příklad!!!

 108. komentuje me
  Tam najdeš příjmy těch, kdo se businessu opravdu věnují!

  Já bych tuto větu trochu napsal jinak:Tam najdeš příjmy těch,kteří jsou schopní a jde jim to.Jelikož je minimálně naivní si myslet,že těch co se byznysu věnují (mají vysledky) je tak málo.Prostě těch co se byznysu věnují a výsledky nemají je zcela jistě také dost.

 109. Top Geare, to co píšeš, je nesmysl! Jestli se člověk cítí neschopný, tak ať si přivede lidi na schůzku se svým schopným uplinem. Já jsem to tak na začátku dělal. A když jsem se ten business naučil, osamostatnil jsem se. Ale dodnes pomoc uplinů využívám.
  Žádný upline s mozkem v hlavě neodepře pomoc člověku, který opravdu chce uspět a jen ten business zatím neumí dělat!
  Většina těch lidí, ze kterých jsou spočítány ty průměry v tabulce, nejsou lidé, kteří by se narodili s tím, že by uměli vysvětlovat plán u tabule. Naopak, většinu z toho tvoří lidé, do kterých bys nikdy neřekl, že v tomto businessu můžou uspět. Ale strašně moc chtěli uspět a byli ochotni na sobě pracovat. Vím to, protože sám jsem jedním z nich a některé další mám ve své skupině. Kde bereš svoje “zkušenosti” Ty?

 110. Experience comes from trying and failing. Then, trying again and again until you do succeed. When we join this business we are making a commitment to help others. PEOPLE HELPING PEOPLE HELP THEMSELVES. Most or us use a “system approach” to help ourselves and others to grow and mature into successful business people. We all have a choice about how much we want to learn and do.

 111. vor v zakoně :
  @Alex
  Ovšem obě tyto firmy mají tak unikátní sortiment, že je neprodejný v běžné obchodní síti!
  Amway a BECK výrobky proto koupíš ve volném prodeji leda hluboko pod cenou v internetových bazarech…
  Zástupci obou firem to vysvětlují tím, že jsou lidi hloupí a nedokážou pochopit ty výhody. Proto je potřeba zboží prodávat pouze na prodejních akcích resp. přes síť distributorů.
  Normální firma, se skutečně ojedinělým sortimentem, ho může prodávat mnoha způsoby. Představ si (hlavně ty ACZ), že by se amway nebo BECK výrobky prodávaly třeba na Alze – myslíš, že by je někdo koupil aniž by byly slevněny minimálně o 50-90%??

  Bohužel musím konstatovat, že opět vkládáš do příspěvků ničím nepodložené doměnky.

  Mám několik otázek:

  1. Prodávají jiné značky velmi drahé, (prémiové zboží) i normálním způsobem?
  Má odpověď je ANO, velké množství firem. Jaká je tvá odpověď?

  2. Pokud tedy prodává mnoho firem prémiové spotřební zboží normálně, proč by to nešlo u produktů Amway, které tolik lidí zná a kupuje si je objednávkami přes internet?

  3. S čím Amway produkty porovnáváš, když tvrdíš, že jsou předražené a tudíž “normálním způsobem” neprodejné? Srovnáváš je s kvalitativně shodnými, prémiovými produkty?

  4. Co je podle tebe normální způsob prodávání zboží? Je to ten, který známe sotva několik set let (ten supermárketový tak 50 let a ten internetový tak 10 let), nebo ten, který je pro lidstvo znám už od pravěku – tedy přímý prodej?

  5. Jsou lidé hloupí? Co si myslíš ty? (např. v kontextu s prezentací jistého bestmena, kterého tak zbožňuješ, který veřejně tvrdí, že “koncentráty jsou pitomost a vůbec nechápe jejich smysl” ..)

  K rozdílům BECK a Amway:

  Generuje obchodní plán BECK pasivní příjem?

 112. Avatar for vor v zakoně vor v zakoně | 8.7.2014 z 13:51 | Odpovědět

  1.-3. To je furt dokola stejná argumentace jako u toho BECKa, ten taky dokola opakuje, aby to lidé srovnávali s “prémiovými” produkty.

  4. To, že ve středověku nebyly supermarkety neznamená, že by šlo o přímý prodejv dnešním slova smyslu. To bys pak mohl nazvat každého menšího obchodníka přímým prodejcem.

  5. Relativně hloupých nebo naivních lidí se najde dost. Jinak by Hassman nebyl milionář a Beckhhauser miliardář 🙂

  6. Sice negeneruje pasivní příjem, ovšem ten příjem aktivní je u nich natolik vysoký, že má člověk díky němu možnost investovat do pasiv.

 113. Vore, už zalez do díry a přestaň mlejt pořád dokola to samý, na tvoje otázky tady byla už minimálně 5x odpověď!!!! Začínám mít pocit, že musíš mít od někoho vygumovanej mozek. Vsadila bych na celé dny strávené u TV zpráv a internetu, máš na něco vůbec svůj názor? (Názor by měl mít i svůj důvod, tady jsem se zatím jen dozvěděla, že umíš používat CTRL+C a CTRL+V) Co takhle se svejma komplexama zajít k doktorovi?!

 114. @vor in the Act

  Do you have an issue with Mr. Hassman? I am familiar with the name but not the man.

  1. Do you consider the people in his organization to be “relatively stupid and naive”?

  2. Do you believe Mr. Hassman represents all Amway independent business owners?

  Note. My “independent” business consists of me and my retail customers. I am NOT the boss of those I have sponsored. Neither is Mr. Hassman.

 115. @vor v zakoně
  Spíš bychom se mohli my zeptat tebe. Čím se živíš, pracuješ vůbec? Podnikáš nebo chodíš do zaměstnání když sem dáváš svoje názory určitě by nezávislé čtenáře zajímmala tvá kvalifikace na názor. Protože si nedokážu vysvětlit tvoje naprosté ignorování faktů které zde dostáváš.

  Přiznej ostatním zda jsi vůbec někdy viděl koncept Amway. Beck sem netahej to nemá s mlm moc společného. To totiž není svobodné podnikání.

  A když jsi tady zmínil toho pana Becka jestli se nepletu, je to zakladatel a majitel firmy.

  Chceš nám tvrdit že zakladatelé firmy P&G, Ford, WV, BMW, Porsche, Sony Microsoft atdddddd….. Nejsou miliardáři? Nebo nemají právo jimi být?? Pokud ano tak bude problém asi někde jinde 😀 😀

 116. @seba
  Na tohle vor neodpoví … A když ano, tak jak moc věrohodná ta informace bude? 🙂 Ledaže by poslal nějaký odkaz na spolehlivý nezávislý zdroj. 🙂

 117. Me
  Tak mi vysvětli proč je v čechách těch úspěšných (mají výsledky) za 20 let tak málo.Já vidím tři možné důvody.
  Bud tedy sme nehorázně línej národ.Nebo to neumíte pořádně naučit.Či pro mne nejreálnější,že musí mít člověk určité schopnosti,jelikož z debila se diamant nestane ani kdyby se posr..

 118. vor v zakoně :
  1.-3. To je furt dokola stejná argumentace jako u toho BECKa, ten taky dokola opakuje, aby to lidé srovnávali s „prémiovými“ produkty.
  4. To, že ve středověku nebyly supermarkety neznamená, že by šlo o přímý prodejv dnešním slova smyslu. To bys pak mohl nazvat každého menšího obchodníka přímým prodejcem.
  5. Relativně hloupých nebo naivních lidí se najde dost. Jinak by Hassman nebyl milionář a Beckhhauser miliardář
  6. Sice negeneruje pasivní příjem, ovšem ten příjem aktivní je u nich natolik vysoký, že má člověk díky němu možnost investovat do pasiv.

  Jak vysoky je ten aktivni prijem u BECK? Jake provize ma obchodnik BECK z primeho prodeje treba hrncove sady za 30 000 prodejni ceny? Jake provize ma distributor Amway ze stejne drahe hrncove sady?

  1-3. byly obycejne otazky, nikoliv jakousi argumentaci,jejichz odpovedim ses vyhnul, proc?

  Porovnaval nekdo nekdy produkty BECK se stejnym premiovym zbozim z “regaloveho” prodeje? Jak to dopadlo?

  Porovnaval nekdo nekdy premiove zbozi Amway se stejne premiovym z “regaloveho” prodeje?
  Jak to dopadlo?

  Ve stredoveku slo pouze o primy prodej, moulo, lide co vyrobili tak sami hned prodavali. Ze ty nevis ani co to vlastne ten primy prodej je? 🙂

  Tvrdis tedy, ze lide mohou bohatnout jen na hlouposti druhych a jinak ne?

 119. Top gear :
  Me
  Tak mi vysvětli proč je v čechách těch úspěšných (mají výsledky) za 20 let tak málo.Já vidím tři možné důvody.
  Bud tedy sme nehorázně línej národ.Nebo to neumíte pořádně naučit.Či pro mne nejreálnější,že musí mít člověk určité schopnosti,jelikož z debila se diamant nestane ani kdyby se posr..

  Tobě to přijde málo? Mně tedy ne! Kolik lidí si díky spolupráci s Vaší firmou vydělává 40 tisíc Kč/m? Kolik lidí si vydělává více než 100 tisíc měsíčně? Kolik si jich vydělává více než 400 tisíc Kč/m? A kolik z nich to má na vedlejšák?

  Jistě, z hlediska Jižní Koreje nebo Taiwanu nebo třeba Estonska jsme stále žabaři, ale to také znamená, že trh je ještě stále nevyužitý a je tu dostatečný prostor pro růst. 🙂

  A na závěr – i debil může znát 6 lidí, kteří udělají 21%. Což znamená, že i on může být Diamant. Ovšem debil obvykle skončí tak, že si ani nepořídí registraci, takže ano, máš pravdu, v reálu debil opravdu Diamanta neudělá. Budiž mu útěchou, že nikdy nepochopí, o co přišel. 🙂

 120. @Top gear
  Otazka jakej prijem beres jako uspech? Ano je pravda ze na nasem trhu neni tolik diamantu a smaragdů co by mohlo.
  Odpoved je ale velice prostá. Je to vždy o vizi, motivaci a pohodli.
  V regionu České republiky ti staci dosahnout 15, 18 nebo 21% a zvednes si prijem bud o 20, 30 nebo 50 tisíc mesicne a vice a to spouste lidem proste staci. Kdyz jsi smaragd či diamant mas prumernej prijem 150 respektive 400 tisic. Predstav si sam sebe ze jsi si behem pul roka az roka zvedl prijem o 50 000,- j a predstav si ze mas ten prijem zajistenej. Co by te hnalo dal? Byl by jsi hladovej?
  V americe ti 21% treba nestaci na odchod z prace tam si to lidi dovoli az nekde na smaragdu.
  V čechach na to lidem kdyz vemu prumerne prijmy muze stacit 15%. Prakticky treba stabilni 21% a proste to je 2x az 3x tolik co lidi vydelavaji v zamestnani, a to jim staci. Odpoved na tvou otazka lide v je ze lide v Čr

 121. @seba
  Omlouvam se za diakritiku, ale pisu to z telefonu :-D.

  Na dokonceni bych chtel rict ze amway bysnys dava lidem presne to co od nej ocekavaji, co si zaslouzi a co si dokazi predstavit.

  To je odpoved na tvou otazku

 122. Me
  Si myslim,že právě na debila laciný kecy o majetku perfektně fungují.
  Jinak moc moc děkuju pánubohu,že ze mě udělal debila a díky tomu sem si nepořídil registraci.Větší štěstí mě nemohlo potkat 🙂 🙂

 123. Top geare, to se Ti tedy povedlo – napsat 2 věty, z nichž druhá vyvrací tu první… 😀
  Nejdřív tvrdíš, že na debila to funguje, a ve druhé větě tvrdíš, že jsi debil a proto to na Tebe nefunguje… 😀
  Jinak, než se příště začneš čertit, tak si laskavě pořádně přečti, co jsem napsal. Nikdo, kromě Tebe samotného, tu o Tobě netvrdil, že jsi debil. Jen jsem napsal, že debil si registraci nepořídí. To ovšem neznamená, že všichni, kdo nemají registraci, jsou debilové.
  Když řeknu, že všichni zdraví chlapi mají 2 oči, tak to neznamená, že všichni, kdo mají 2 oči, jsou zdraví chlapi. Měli jste na základní škole v matematice logiku a výroky?

 124. @Top gear
  Pěkně se vybarvuješ. 🙂 Aspoň začínám chápat, v čem je u kritiků chyba. Logika jim prostě nejde, proto vyvozují své “logické” závěry z dat, ze kterých takové závěry logicky vyvozovat nejde. A pak se tu musíme dohadovat o kravinách. Souhlasím se Sebou, že na smaragda a diamanta člověk potřebuje najít novou motivaci. Když si v ČR splníš své finanční sny již na Platinové úrovni, tak se spousta lidí uspokojí jen s touto úrovní a na Smaragdovou či Diamantovou úroveň nemají motivaci. Tohle říká jak Dexter, tak Rick, tak i ostatní Diamanti, že na cestu dál potřebovali “doplnit palivo” v podobě nějaké touhy, vize, snu …

 125. Me
  Já se nečertil,jen sem strašně štastnej že nejsem registrovanej at je důvod v mentální retardaci či v něčem zcela jiném 🙂

 126. Top geare, děkuji za zvednutí nálady, dlouho jsem se takhle nezasmála :-DDDDD

 127. Zmínili jste tu slovo úspěch. Podle mě by si řada lidí měla nejdřív asi definovat, co to je (pak můžeme řešit, kolik je tu úspěšných lidí). Mě se na slovo úspěch líbila definice Ivo Tomana v pořadu Hydepark: http://www.ceskatelevize.cz/specialy/hydepark/19.10.2012/
  (řeší to hned u první otázky)

 128. Vy ste mě moc nepochopili.Psal sem že debil se nestane diamantem ani kdyby se posr.. né že snad nemá nějakou touhu,vizi,sen,protože pro debila je i přes obrovské nasazení problém vydělat v amway 1 korunu českou.
  Me psal že ti co mají výsledky se byznysu věnují.Já sem psal že těm co mají výsledky to jde jsou schopní.Debil výsledky nikdy mít nebude ani kdyby se byznysu uvěnoval k smrti.

 129. @Top gear
  Tak “debil” tak jak to definujes nema sanci se do Amway bysnysu vubec pustit, protozeto je clovek ktery vsechno zna vsude byl 2x od vseho ma klice. To znamena ani nedorazi na schuzku, protoze on ma prece “rozum”. Amway bysnys je vyberovy bysnys a “debil” se nekvalifikuje. Aspon takova je moje osobni zkusenost. 😉

 130. To si děláš srandu prej amway je výběrový byznys a debil se nekvalifikuje.Co musí mít člověk za kvalifikaci aby byl vybrán:-) Přijít na schůzku :-)? To je ale debilů v čechách co 🙂

 131. Top gear :
  Debil výsledky nikdy mít nebude ani kdyby se byznysu uvěnoval k smrti.

  Říkáš to tak sebejistě, jako kdyby z Tebe mluvila osobní zkušenost. 😀
  Sorry, ale nedalo mi to… 😉

 132. @Top gear
  Nekvalifikoval jsi se. 😀

  Nevim jestli ti to tady mam napsat, protoze kdyz to nemas tak to proste nepochopis, ono se to tady totiz tahne vsemi diskuzemi a vsude to zminujeme 🙂

  Dam ti sanci aby jsi na to prisel.

  Snad to ostatni vydrzi a nechaji te alespon chvili v nevedomosti 😀

 133. @Top gear
  Hele neda mi to 😀 u kazdeho cloveka je to jine a ma to 3 pismena 😀

 134. Top gear :
  To si děláš srandu prej amway je výběrový byznys a debil se nekvalifikuje.Co musí mít člověk za kvalifikaci aby byl vybrán:-) Přijít na schůzku :-)? To je ale debilů v čechách co

  Víš co mě nejvíc zaráží? Ty Tvoje dedukce. Poprvé sis z mojí věty, že debil si nepořídí registraci, bůhvíjak vydedukoval, že platí i opačné tvrzení – tj. že když si nepořídíš registraci, jsi debil.
  Teď jsi zase z věty “debil ani nedorazí na schůzku a tudíž se nekvalifikuje” vydedukoval, že jediná kvalifikace je, že musí dorazit na schůzku. Já prostě z té Tvé “logiky” žasnu! 😀
  Takže speciálně pro Tebe: dorazit na dohodnutou schůzku je podmínka nutná, nikoliv postačující.
  V případě, že tomu nadále nebudeš rozumět, doporučuji otevřít učebnici matematiky ze ZŠ, nalistovat kapitolu o logice a výrocích a študovat a študovat, dokud Ti to nedojde.
  Ale díky za Tvé příspěvky. 🙂 Pro ostatní je to skvělá ukázka toho, že když odpůrci tvrdí, že jim nějaký Amwayák něco povídal, měli by si ještě poslechnout toho Amwayáka. Ono se totiž, stejně jako tady, může ukázat, že Amwayák říkal něco úplně jiného.

 135. @Top gear
  Amway je skutečně výběrový byznys a kvalifikace do něj existuje.
  1) Člověk, který se kvalifikuje musí skutečně nejdřív nebýt debil a přijít na schůzku – debilové většinou nedorazí 😉
  2) Člověk, který se kvalifikuje musí pochopit, že je výhodnější nakupovat si zboží pro sebe ve svém vlastním obchodě než platit marži v supermarketu – to debil také většinou nepobere – stačí si tady přečíst některé komentáře 😆
  3) Člověk, který se kvalifikuje musí pochopit, že se jedná o jeho vlastní podnikání, a že bude třeba aby pracoval, pokud chce vydělat peníze a splnit si své sny a vize – to už je pro debily úplně mimo jejich chápání 🙂

  Pokud člověk splní tato kritéria, kvalifikuje se, alespoň u mne na to, abych s ním pracoval. Vůbec to ale nemá nic společného se schopnostmi nebo vzděláním. Potkal jsem spoustu schopných a vzdělaných lidí, kteří se nekvalifikovali a na jednoduchý a logický koncept reagovali jako tuplovaní debilové. A pak jsem potkal další spoustu lidí o jejichž schopnostech by se dalo pochybovat, ale pochopili, chtěli, snažili se a jsou úspěšní.

  Souhlasím s tebou v jediném, že je v Čechách debilů dost a dost, jako všude jinde, ale nám naštěstí stačí ta menšina, která se kvalifikuje 😉

 136. Antilogické “závěry” jsou u inkvizitorů Amway standardním projevem jejich myšlení.

  PEPE, alias jisté množství dalších aliasů, třeba píše:

  Říká se, že Amway systém funguje na 100%, pokud následujete “plán”.
  Vy jste tedy evidentně nebyl dobrý Amwayák, protože dobrý Amwayák uspěje ve 100% případů….
  Vidíte, to je v MLM docela běžné, znám spoustu lidí, kteří se potácí z MLM do MLM, neuspějí nikde a nakonec se živí tím, že školí další “MLM junkies”, jak je to super…
  To je neuvěřitelné, potkat tak fanatického obhájce něčeho, co je špatné, ale i poté, co ho systém vykopnul, tomu bezmezně věří.

  Nejprve, zřejmě omylem, konečně konstatuje fakt, že byznys s Amway funguje, pokud děláte to, co máte, z čehož kupodivu opět velmi správně vydedukuje, že jsem nebyl dobrý VPA a nedělal jsem to, co jsem měl, když jsem neuspěl. To je železná pravda o Amway, fakta, které platí 55 let.

  Teď ale přijdou ty děsy: na základě těchto závěrů vydedukoval, že špatný je systém Amway, který mě vykopnul 🙂

  Ten vůl razí dokonce ideologickou doktrínu, že když v prvním ročníku studií VŠE, které prý absolvoval, ze školy odejde, tak to znamená, že tu školu v podstatě nejde vystudovat, protože je to špatná škola 🙂 A celé to podtrhuje idiocií, že člověk, který ze školy odejde, musí být sektář, nebo zmanipulovaný fanatik, pokud proti té škole nic nemá a nějakým způsobem tuto školu dokonce i obhajuje 🙂 a to dokonce i tehdy, když s tou školou nepřerušil žádné kontakty a stále v ní má přátele jak ve sboru profesorů, tak studentů.

  Prostě když něčeho necháte, musíte to začít “logicky” pomlouvat :-), jinak jste sektář, nebo fanatik 🙂

  On zcela evidentně ještě nedospěl k poznání jedné z mnoha lidských vlastností, například vlastnosti SVOBODNÉ VOLBY.

 137. Tito lidé si pod pojmem svoboda představují akorát to, že mohou plácat jakékoliv nesmysly. Ovšem nedochází jim, že ke svobodě automaticky také náleží zodpovědnost za sebe a za to, co mohu ovlivnit.

 138. Ono to bude tim, ze kritici delaji spousty chyb, jako napr.:
  -prejimaji od sebe nazory a je uplne jedno, jestli na netu, nebo v hospode. Nejvtipnejsi jsou nazory z videa na youtube, kde vezmou nejaky extrem a zacnou ho vydavat za normu. Takze dle teto logiky si najdu video zeny, ktera parkovala auto na 16 pokusu a pak zakazu zenske populaci jezdit? Co na tom, ze mnoho zen jezdi lepe nez kdejaky chlap. Videl jsem video, rika se, ze to zensky neumi, tak konec :-))))

  – z mnoha faktu si vyberou jen ten, co se jim hodi, dokresli ho svou bujnou fantasii, nebo nazorem typu To se tak rika a Kazdy to tak zna, vyignoruji ta ostatni fakta, ci dokonce odpovedi, ktere dostali a pak ten svuj nazor vydavaji za pravdu. Tady to vidime neustale. Furt tu nekteri mektaji neco o udajne malem poctu uspesnych, milionarich, ci pravdepodobnosti uspechu, pritom tu uz dostali jasna fakta a odpovedi min.v 6ti clancich

  – Kritizovat je jednodussi nez neco delat. Kritiku se nikdy nezbavime. Napr.Kvitova vyhrala Wimbledon a na netu ji stejne kritizuji. Jako co na to rict. Proste kritici maj tak nudny zivot, ze se serou do jinych zivotu

 139. seba
  Ani nevíš jak sem štastnej,že sem se nekvalifikoval.Zpíval sem si,tančil,tleskal a z té radosti sem vylepil na zed svůj CÍL plakáty indického slamu a ruského žigulíka 🙂

 140. @Top gear
  Ty ani nevíš, jak my jsme šťastni, že jsi se nekvalifikoval. Oslavovali jsme to tři dny. Zapili jsme to na dovolené. Složili jsme dokonce oslavnou píseň na to, že se nemusíme patlat s každým, a že nám sem tam nějaký slouha s žigulíkem za dvě stovky odváží odpad ze zahrady do sběrného dvora 😆

 141. @Top gear
  Nevim jestli jsi si plne vedom toho co jsi napsal 😀 prave jsi neco prokazal, necham te v blazene nevedomosti aby se ti lide mohli smat 😀

  Ale stejne ti musim podekovat, diky tvym komentarum a ostatnich expertu mi roste sponzorovani novych lidi, kteri si nejsou jisti, ale kdyz vidi ty slinty co jste schopni zde vytvorit, jsou schopni odpovedet podobnym zkrachovalcum ve svem okoli 😀

  Nevim jak ostatni, ale ja si preji abyste dale prispivali do diskuze, nemusim pak s novym clovekem travit tolik casu a odpovidat prave na takove nesmysly. 😀 oni si tady odpoved najdou 😀

  Dekuji adminovi za tyto stranky 🙂 😉

 142. @Top gear
  No vidíš, Top geare, a já jsem zase šťastnej, že jsem se kvalifikoval a to i přesto, že jsem se Amwayákům předtím smál víc než Ty a svému současnému sponzorovi jsem říkal, že jestli je to Amway, tak do toho nejdu. Vidíš, i takoví se můžou kvalifikovat. 🙂
  A dneska mě Amway živí. Já vím, já jsem jeden z těch “vyvolených” nebo “vybraných” jedinců nebo jak mě teď nazveš, příp. jeden z těch, co měli to “štěstí”. Sranda je, že tak jako já, se dovede “vybrat” a “vyvolit” prakticky kdokoliv. Stačí jen mít kuráž to zkusit a nebát se, co si bude myslet nějaký “Top gear” nebo “vir v záchodě”.

 143. Na viry v záchodě máme skvělý čisticí prostředek. 🙂

 144. @JIRKA C.
  Nebo přípravek na trouby. Ten je taky dobrý. 🙂

 145. seba
  To mi něco připomíná,když mě kamarádka před lety naháněla do amway taky říkala když jsem odmítl,že jsem a budu zkrachovalec,vždy chudý,nemám sen a cíl,protože amway je skvělý byznys o milionech ona je má a já je nechci.
  Pointa je taková když sem před rokem vyvěsil na fejsbůku nabídku pronájmu na byt ona se ozvala.

  • Jen jestli to ta kamarádka opravdu říkala. Jak jsme se všichni mohli přesvědčit výše, fantazii máte bujnou, takže si z psaného textu dokážete vydedukovat i to, co tam není. Jak jste na tom s porozuměním mluvenému slovu se neodvažuji hádat. Ono to možná bylo tak, že nic takového Vaše kamarádka neřekla, že?

 146. Me
  Ne ne pokud opravdu máš výsledky,tak nejsi vyvolený nebo že máš štěstí ,prostě ti to jde jsi schopný což jistě nemohou říci všichni v amway.
  Krásné jak si nějak zapomněl to sluvko “schopný” napsat,to jediné sem totiž napsal já,žádné štěstí,vyvolený,vybraný jedinec sem nepsal jak by si asi chtěl.

 147. Top gear :
  seba
  Ani nevíš jak sem štastnej,že sem se nekvalifikoval.Zpíval sem si,tančil,tleskal a z té radosti sem vylepil na zed svůj CÍL plakáty indického slamu a ruského žigulíka

  V Amway byly za 55 let praxe vypozorovány určité trvale se opakující výsledky.

  Lidé s tvým myšlením a přístupem se ještě nikdy na žádnou pozici v Amway nekvalifikovali. Nikdy. Toliko k tvým radostným oslavám, že ses nekvalifikoval. Navíc, jak pozoruješ v reakcích okolí, nenajdeš nikoho, koho by to jakkoliv trápilo, že trpíš štěstím, že ses nekvalifikoval.

  Nezbytnou podmínkou jakékoliv kvalifikace v obchodním modelu Amway, je přizpůsobit k tomu své postoje, konání, činnosti a především myšlení.

  Následně bylo konstatováno díky tisíce let ověřovaným zkušenostem, že to platí u jakékoliv lidské činnosti.

 148. Top gear :

  Me
  prostě ti to jde jsi schopný což jistě nemohou říci všichni v amway.
  Krásné jak si nějak zapomněl to sluvko „schopný“ napsat…

  Top geare, těší mě, že si o mě myslíš, že jsem schopný, přestože mě vůbec neznáš. Vyvedu Tě z omylu – nejsem o nic schopnější, než kterýkoli jiný distributor. Proto jsem to vynechal, protože jestli něco opravdu hrálo roli, pak to určitě nebyly mé schopnosti. Jen mám trpělivost se věci učit a nechal jsem si pomoct. To je celé “tajemství”, které stojí za tím, že mám výsledky.
  Nebyl jsem pro tuhle práci nikým předurčen, vyvolen, nebo vybrán. Ve skutečnosti jsem silný introvert. Prostě jsem si jen nechal poradit od lidí, kteří byli tam, kde jsem chtěl být já.
  Jednoduché jak facka. A nepotřeboval jsem nic víc, než chuť to dokázat a ochotu na tom pracovat.

 149. admin
  Nevim ale ty děláš jako by snad fantazie amwajáků byla na nižším stupni 🙂
  Tuhle masáž sem opravdu dostal a to v hospůdce kdy kamarádka přišla přemotivovaná s několika kolegy v saku ze semináře.To sme s kámošema nevěděli jestli se nám to nezdá.

  • No, pořád lepší mít fantazii na nižším stupni, než mít halucinace a blouznit. 😀
   Já Vám neberu, že si myslíte, že jste tu masáž dostal. Otázkou je, zda Vám po tom, co jste předvedl výše, ještě někdo věří, že se to skutečně stalo tak, jak popisujete. 😀 Předtím, než si na to udělám nějaký názor, bych si raději nejprve poslechl i verzi té Vaší kamarádky. Schválně ji sem pošlete, ať nám napíše svou verzi. Co Vy na to? 😉

 150. “Luck” happens when preparation and opportunity meet.

  Preparation comes from knowledge and practice.

  Lazy people do not study. They sit on their hands and do nothing.

 151. Top gear :
  admin
  Nevim ale ty děláš jako by snad fantazie amwajáků byla na nižším stupni
  Tuhle masáž sem opravdu dostal a to v hospůdce kdy kamarádka přišla přemotivovaná s několika kolegy v saku ze semináře.To sme s kámošema nevěděli jestli se nám to nezdá.

  Pokaždé, když čtu výtky k “přemotivovanosti”, okamžitě vím, s kým mám vlastně tu čest.

  Možná by ti už měl konečně někdo vysvětlit, že vysoká motivace, kterou vy účelově předefinováváte na hanlivé “přemotivovanost”, není nic špatného, naopak. Vysoká motivace dostala lidstvo z jeskyní až do vesmíru.

  Jenže kdo by ti to vysvětlil. Široko daleko ve tvém okoli ze všech tvých známých nikdo netuší, co to vlastně motivace je, natož aby jí trpěl, notabene její zvýšenou přítomností.

  Že mám pravdu?

 152. @Top gear
  Hele ty hrdino, ty jsi tam slysel co tvoje ego potrebovalo, co?

  Mozna by jsi si mohl vyndat hlavu ze zadni casti predku oplachnout ji nasadit na krk a zkus to pouzit.

  Ja ti totiz reknu co okolo tebe proslo a jak na sebe muzes byt pysny!

  Tvoje kamaradka ti totiz nabidla multimiliardovy bysnys, ktery jsi mohl ty a tva rodina budovat na generace!
  Ona ti nabidla kompletni prilezitost s kompletnim navodem jak ho vybudovat, k tomu ti nabidla ze ti bude pomahat a bude te podporovat a nebude po tobe chtit aby jsi ji platil.

  Co jsi udelal ty? Jako “kamarad” jsi ji nepodporil, ani jsi ji jako chlap nepomohl a jedine na co jsi se zmohl ji oznacit za premotivovanou. A snazil jsi se ji zesmesnit.

  Jako spravny chlap si zatleskej, jsi charakter. Premyslej nad sebou.

  Jeste se zeptam, kolikrat za den nebo vubec za zivot ti nekdo nabidne prilezitost ktera ma potencial udelat milionare z tebe a tvych deti na porad?
  Jakou budoucnost chystas pro sve deti? Co je ceka? Mas vubec co jim predat? Majetek? Duchovno? Vize?
  Kolika lidem jsi v zivote TY pomohl? Protoze tvoje kamaradka ti udelala laskavost ze te oslovila. Ze tobe to doposud nedoslo znamena jedine. NEKVALIFIKOVAL jsi se !!!

  Zdar

 153. The mind is the builder. Only you can truly motivate you. Others may inspire. Hearing “No, that can’t be done.”, motivates me sometimes to prove the speaker wrong.

  Unfair criticism motivates some to speak up. When good people do nothing, evil triumphs. The IBOs on this site are among the best. They care.

 154. May I ask a favor, please? Edit out your uses of slang before you post. Some people don’t understand what you are writing. The translator doesn’t know how to translate it. Thank you. 🙂

 155. seba
  Jéééžiši ty ses ale rozohnil.Táák a takle jako ty někteří reagují pokud někdo odmítne multimiliááááááááárdový byznys.Potom strááááášně kopete kolem sebe,že my kritici si ty vaše histerické výlevy cucáme z prstu.Ten tvůj příspěvek mi připadá jako by ho psal mudžahedín který všechny kdo nepřistoupí na jeho víru nažene do kouta a za ALÁHA bůůům.
  Chce to studenou sprchu a psychloga.

 156. @Top gear
  Já žasnu! Kde jsi prosím Tě četl nějaký hysterický výlev, který by Tě opravňoval přirovnávat Sebu k mudžahedínovi? Vždyť Seba jen napsal, že jediný závěr z toho celého je, že ses nekvalifikoval! Nic víc! Kde jsi prosím Tě vzal ty kecy o zahnání do kouta a nějakém střílení? Přečetl sis vůbec, co ti sem Seba napsal? Už tu polívku z lysohlávek nejez, evidentně Ti nedělá dobře.
  Namísto laciných keců o mudžahedínech nám tu raději vysvětli, kde Seba nepíše pravdu. To mě zajímá víc. Nejde tu totiž o to, že jsi něco odmítl, ale o to, že do toho businessu bezdůvodně kopeš. Kdybys ho odmítl a dál to hloupě nekomentoval, bylo by vše OK. Protože se ale do businessu neustále navážíš, Seba Ti vysvětluje pohled druhé strany. To není kopání kolem sebe, to je obrana proti bezdůvodnému kopání do nás.
  Kamarádka Ti nabídla business, nabídla Ti pomoc, Ty jsi to odmítl. U toho to mohlo zůstat, ale Ty jsi začal svou kamarádku řešit zde, kde se ona ani nemůže bránit, protože to ani neví, a za jejími zády ji tu zesměšňuješ, aniž bys jí dal možnost se hájit. Na adminův dotaz, jestli jí o této diskuzi řekneš, aby nám ona mohla napsat svůj pohled, zbaběle mlčíš…
  Takže Ti řeknu jediné – já mít takového “kamaráda” jako jsi Ty, kopnu ho víš kam? Já mám totiž o kamarádech jiné představy (a nemusí to být nutně to, že se mnou budou pracovat na businessu, jak se určitě mylně domníváš). Očekávám, že vůči mně budou féroví a nebudou mě pomlouvat za mými zády. To je ten vzkaz, který měl Seba na mysli a který jsi zřejmě nepochopil nebo se ho snažíš zlehčit falešnými pseudoargumenty o mudžáhedínech.
  Studenou sprchu bys zasloužil spíš Ty za to své neustálé překrucování, které tu předvádíš.

 157. @Top gear
  Rikal jsem oplachnout, nez ji nasadis.

  Jsem rad jak pises, protoze nestranny ctenar udela spravne rozhodnuti, protoze rozumne uvazujici clovek si ma sanci udelat nazor na kritiky. Dekujeme a pokracujte.

 158. “Top gear” are you now “Low gear”? So much slang! Please restate your initial point of contention with a simple statement. Do you remember what is was?

  Překlad: “Top geare”, je z Vás teď “Low gear”? Tolik slangu! Prosím jednoduchou větou zopakujte, co bylo počátečním bodem sváru. Pamatujete si, co to bylo?

 159. Top geare, dovoluji si Vás upozornit, že jste dosud neodpověděl na žádnou přímo položenou otázku. Pokud chceme udržet nějakou úroveň diskuze, byla by minimálně slušnost odpovědět, když se Vás někdo na něco zeptá. Alespoň budete moci prokázat sílu svých argumentů. Už jsem stačil vypozorovat, že kritici, když jim dojdou argumenty, hrají “mrtvé brouky”, vůbec nereagují na položené otázky a jen si stále melou svou. Když se jim podaří odvést téma jinam, znovu se po nějaké době vytasí s úplně stejnou námitkou, která již byla dříve vyvrácena a tak to jde neustále dokola. Proto Vás za všechny prosím, abyste nyní odpověděl na výše položené otázky, ať můžeme pokračovat v diskuzi. Děkuji.

  P.S.: Už jste kontaktoval svou kamarádku, do které jste se tu navážel, aby nám napsala svou verzi toho Vašeho příběhu?

 160. @admin
  …a tady je “důkaz”, že to tak je 🙂 Sice tu nemele ten “VŮL V ZÁCHODĚ”, ale evidentně jsou ze stejného prohnilého stáda 😀 😀 😀 😀 😀

  Soptik21 :
  Jinak nabývám pocitu, že snad musí být někým nastrčenej a jen tu provokuje, aby tu zaznívaly argumenty, protože přeci „nemůže“ být někdo tak totálně bl*ej… Smutné je, že za „nějakou dobu“, až tu Admin zveřejní pár nových článků, začne nad jedním z nich polemizovat a pak bude pokračovat ve staré (desítkami let probírané) klasice. Někde v diskuzi (třeba „u Bestblba“) vyštrachá nějakou „“”ověřenou“”“ statistiku, proč v Amway není možné dosáhnout úspěchu, jaký jsme Letadlo, jak naše produkty nefungují atd. atd. …

 161. admin
  Není v mých silách odpovídat na všechny vaše otázky.Já bych řekl,že s mrtvými brouky je to 50 na 50 (nemyslím tebe),tak si amwejáci a kritici nemají co vyčítat.
  Nekontaktoval jelikož na ní nemám konkakt a roky sem ji nepotkal.Neznám ani její příjmení na fejsbůku.
  Myslíš že by to přiznala,kdyby se jí na to někdo třetí zeptal.Myslíš že by přiznala pokud je stále v amway,že jí to vydělá tak na polívku z brabčích hoven.
  Co je na tom k neuvěření.Byly sme v hospduce a v tom si k vedlejšímu stolu sedly 4 nastrojení lidi právě příchozí ze semináře.Kamarádka mě uviděla a začal řádný povýšenecký maškarní bál.Mimochodem kamaráda velmi úspěšného podnikatele také nešetřila a označila za vždy chudýho stejně jako mě.

 162. @Top gear
  Je skvělé poznat někoho, kdo má křišťálovou kouli a dokáže věštit jako Ty. Mohl bys mi ji někdy půjčit?
  Kamarádku jsi roky nepotkal, nemáš na ni kontakt, ale předem víš, jak by reagovala. Ba co víc, Ty přesně víš, kolik v Amway vydělává! 😀 Ty jsi prostě lepší než Harry Potter!
  Nebo si to jen myslíš…?

 163. top gear:
  Není v mých silách odpovídat na všechny vaše otázky.

  Tak zkus odpovědět alespoň na půlku. 🙂

 164. @Top gear
  Myslím, že by neměl být problém, najet na rok starou fotku nebo co to bylo… 😉 😉 😉
  Nevím jak tvůj FB, ale můj si pamatuje vše od založení… 😉 😉 😉

  Top gear :
  Pointa je taková když sem před rokem vyvěsil na fejsbůku nabídku pronájmu na byt ona se ozvala.

  …nebo že by další LEŽ ???

  Top gear :
  Nekontaktoval jelikož na ní nemám konkakt a roky sem ji nepotkal.Neznám ani její příjmení na fejsbůku.

  Ty už to nehul, nejez, nepij nebo já nevím co s tím děláš 😉 😉 😉
  Se ti to plete, viď??? 🙂 Ne nadarmo se říká: “Mluvte pravdu! Nebudete si pak muset pamatovat, co jste řekli…” 😉 😉 😉

 165. @Top gear
  Ty asi nectes co? Na vsechny tve namitky a skepse ti zde bylo odpovezeno! .

  Nebo pokud ne, tak napis konkretne co jsme ti nezodpovedeli. ???

  Ale na moji otazku jestli ti nekdo dal nabidku na zvyseni prijmu, ci a otazku co chystas pro svoje deti by jsi mohl odpovedet. Kdyz jsem takovej mudzahedin 😀

 166. @seba
  Mimochodem znas vubec vyznam slova “mudzahedin? Vis co to znamena???

  Tvoje znalost toho slova se rovna znalosti AMWAY 😀

 167. @Soptik21
  Pěkné, Soptiku21. 🙂 Dobrá práce. Z počátku to ale vypadalo, že se s Top Gearem dá celkem slušně diskutovat, v poslední době to už tak ale nevypadá. Chudák kamarádka, pravděpodobně asi ani neexistuje.

 168. @JIRKA C.
  Dík 🙂 Ano, zdálo se, že se “dá”… Pravděpodobně to chtěl aby to tak vypadalo… Kritik si naivně myslí, že lstí vyzraje nad pravdou a že zdiskredituje fakta 🙂 Chudinkové :-G 😀 Jak řekl ME “Provokatéři jsou potřeba.” Alespoň se dozvídám nějaké nové argumenty;-)

  Jo a “LOW GEARe” Tvá kamarádka (pokud tedy vůbec existuje), když Tebe a kamaráda (pokud existuje) označila jako “věčně chudého” tak pravděpodobně vůbec nemyslela na tu finanční stránku, ale spíš na tu inteligenční stránku a to měla OBROVSKOU PRAVDU 😉 😉 😉
  …no a teď, když ses sám označil jako DEBIL, to máme potvrzené 😀 Není nad to, když se kritik sám dozná 😀 😀 😀

  Top gear :
  Jinak moc moc děkuju pánubohu,že ze mě udělal debila a díky tomu sem si nepořídil registraci.Větší štěstí mě nemohlo potkat

 169. @Top gear
  Top Geare, co Ty vlastně děláš? Kritizovat umí každý. Takže když se Ti nelíbí možnost vybudovat si výdělečný Amway byznys, který dle Tebe vydělává ( a to Ti je ke cti, že přiznáš, že vydělává ) jen schopným.

  Máš nějakou variantu skvělého výdělku i pro neschopné????

  Děkuji předem za odpověď

 170. Ták abych Vám to objasnil vy colombové.
  Inzerát na fejsbůku přátelé sdíleli a nějak se dostal až ke kamarádce kterou sem neměl v přátelých.Jelikož u toho inzerátu byl i mobil na mě,tak mi psala zprávu.V té době už sem podepisoval smlouvu s nájemníkem,tak jsem něměl potřebu i když je hezká baba si na ní tel. ukládat.

  seba
  Zatím sem dostal hlavně nabídky na snížení příjmů a zvýšení nákladů na domáctnost (amway) 🙂
  Pro své děti už mám základ do života připravený (vlastní bydlení) a to ještě žádné děti nemám.Co ty chystáš pro své potomky?

 171. alex
  Jistě mám variantu skvělého výdělku i pro neschopné.Jít do trafiky a vsadit si sportku.Žádné schopnosti nepotřebuješ a podívej kolik je ročně milionářů 🙂

 172. Top geare, Ty nechápeš, že spoustu z těch, kteří jsou dnes úspěšní v Amway, bys Ty s klidem zařadil mezi ty neschopné, kdybys je viděl, když začínali.

  Dexter Yager byl řidič, rozvážel pivo, koktal a když šel žádat o to, aby mohl prodávat auta, tak mu sdělili, že ho nepřijmou, protože z něj nikdy nebude dobrý prodejce. Dnes je to Founders Crown Ambassador se 65 FAA body.

  Holly Chen učila na střední škole, byla chudá, vyzkoušela mnoho různých MLM. Žádný z nich jí nešel, až Amway. Dnes jsou Double Crown Ambassadoři na Taiwanu, Founders Crown Ambassadoři na dalších 2 trzích a mají 77 FAA bodů.

  Kaoru Nakajima skládal hudbu a sotva se uživil jako prodejce pián. Dnes je z něj Double Crown Ambassador (40 větví na min. 21%) a má 50 FAA bodů.

  Khoo Chong Kok byl “pan chytrý” a odradil od toho businessu přes 20 svých kamarádů, mezi jinými i člověka na 12%. Dnes je Khoo Chong Kok na úrovni Crown Ambassador.

  Mark Lei, když začínal, tak se mu vůbec nedařilo a svého prvního člověka doslova uprosil. Dnes je to Founders Crown Ambassador ve 2 zemích a držitel 40 FAA bodů, Ředitelský diamant ve 3. zemi, Diamant ve 4. zemi a Smaragd v 5. zemi.

  Tvůj problém, Top geare, je, že se koukáš na ty lidi, jak vypadají dnes, když už ten business umí dělat. Neznal jsi je předtím, než vstoupili do businessu.

  Ty vlastně svými komentáři popíráš, že člověk se může Amway business naučit. Podle Tebe to ten člověk buď má v sobě, nebo je odsouzen k neúspěchu. Nikdo z těch, které jsem jmenoval, nebyl rozený Amwayák, byli to normální, obyčejní lidé, kteří jen chtěli něco víc a byli ochotni něco pro to udělat. A dnes jsou jedni z nejúspěšnějších na světě. My se Ti jen snažíme (zatím neúspěšně) vysvětlit, že Amway business se JDE naučit. A není to nic složitého.

 173. @Top gear
  Je vidět, že když Ti docházejí argumenty, začínáš kopat kolem sebe (viz zvýšení nákladů na domácnost). Prosím, mohl bys někdy doložit nějaký konkrétní případ, nejlépe s čísly, odkazy apod.?
  Bydlení je fajn, to Tě chválím. Nemám sebemenší důvod to snižovat, protože vím, že zajistit vlastní bydlení i pro své potomky není jednoduché. Já se zase snažím vybudovat příjem, který by mé rodině chodil, i kdybych případně nebyl (mám s tímto bohužel osobní zkušenost, jelikož jsem v dětství o 1 z rodičů přišel) a podnikání Amway mi zatím přišlo jako nejlepší způsob pro člověka, který nikdy nepodnikal ani v rodině žádného podnikatele neměl, nemá zkušenosti, kapitál, talent apod., aby mohl rozjet “klasické” podnikání a nechápu Tvou potřebu toto shazovat a označovat mě za slabomyslného (nebo jak jsi to výše psal Ty nebo nějaký jiný kritik). Mimochodem – já zboží Amway používám a nepocítil jsem žádné zvýšení nákladů na domácnost. Mám dlouholeté věrné zákazníky, kteří ode mne nakupují zboží za maloobchodní ceny a jsou nadmíru spokojeni. A rozhodně si vyprošuji, aby je tu kdokoli označoval za slabomyslné.

 174. Top gear :
  alex
  Jistě mám variantu skvělého výdělku i pro neschopné.Jít do trafiky a vsadit si sportku.Žádné schopnosti nepotřebuješ a podívej kolik je ročně milionářů

  Mimochodem – touto poznámkou dokazuješ pouze jediné. Nejsi kritik, nejsi skeptik, jsi cynik. A bavit se s cyniky nemá dle mého názoru žádný smysl. Radši budu “slabomyslnej”, než ubohej.

 175. Top gear :
  alex
  Jistě mám variantu skvělého výdělku i pro neschopné.Jít do trafiky a vsadit si sportku.Žádné schopnosti nepotřebuješ a podívej kolik je ročně milionářů

  Rozdíl v sázení a podnikání je ten, že výsledek sázení nemůžeš nijak ovlivnit, jedná se o čistou NÁHODU. U podnikání naopak úplně vše záleží jen na tobě.

  Pokud se ale k podnikání, nebo jakékoliv činnosti za účelem výdělku, stavíš způsobem “tak to jsem zvědav, jak to dopadne”, tak to je opravdu větší pravděpodobnost ve Sportce, že přijdeš k penězům. To je bez debat.

  V byznysu musíš makat a makat opravdu hodně, obzvláště pak když začínáš. To tomu musíš věnovat v podstatě věškerý volný čas, aby to mělo nějaký smysluplný výsledek a snaha o úspěšné započetí nebyla zbytečná.

  Ale tak nějak jsem v tebe věřil, že zrovna tyhle rozdíly budeš vnímat sám od sebe. No, zklamal jsi mě zas.

 176. NOTE. Very few have become Diamond in under five years. Many may now be millionaires. A few might have already been well on their way to becoming one before they joined. None became Diamond based solely on what they did. They were part of a team.

 177. @Me
  Holly chen má 77faa? Já myslel, že maximum je 70. 🙂

 178. Jojo, když Rich DeVos a Jay Van Andel zakládali FAA tabulku odměn, tak si taky mysleli, že maximum bude 40 FAA a že to asi stejně nikdo nedosáhne. 😉 😀
  Několik měsíců zpátky vyšel taiwanský Amagram, kde firma uvádí, že Holly a Barry měli v loňském roce 75 FAA:
  http://amway.webzdarma.cz/Amagram_TW_201402.pdf

  Květnový vietnamský Amagram uvádí, že Holly Chen a Barry Chi mají 77 FAA:
  http://www.vothanhly.com/files/assets/amagram_52014_p2.pdf

 179. Počet FAA bodů není omezen, to jen tabulka FAA odměn zatím končí na 70. Jestli má 77 FAA, tak firma vypíše nové příčky na FAA tabulce odměn. Alespoň to tak zatím vždy bylo.

 180. Chlapáci,alex se mě ptal máš nějakou variantu skvělého výdělku i pro neschopné.Já mu odpověděl a není to snad pravda.To že je to vo náhodě je jasný,ale neschopnému nic jiného nezbývá,protože v podnikání si nic nevydělá.
  Se schopnostmi,inteligencí a pracovitostí se i koktavej řidič dokáže vypracovat,proč ne. Furt zminujete úspěšné lidi ze světa,ale my žijeme a vy podnikáte v čechách.Za 20 let amway v čechách to zas není tak krásné jako v některých jiných zemích a to je snad 20 let málo?

 181. @Top gear
  Kdybys Alexovi odpověděl, aby ti neschopní šli kutat zlato na Klondike, tak by to dávalo větší smysl.
  Ale fajn, že jsi konečně uznal, že i koktavej řidič se dokáže vypracovat. Nevím, jaké máš informace o Amway businessu v ČR (evidentně jich moc nemáš), protože počet úspěšných lidí je zde podle mě tak akorát. Ani moc, ani málo. To znamená, že už je prokázáno, že Amway v Čechách funguje, ale zároveň je tu dost prostoru pro růst.
  A jestli je to za 20 let moc nebo málo? To těžko můžeš posoudít po prvních 20 letech. Naštěstí ale existují i starší trhy, kde se můžeme inspirovat. Koukni třeba na Malajsii. Malajsie není zas až tak moc velký trh (populace: 28 milionu). Trh byl otevřen v roce 1976. Po 20 letech (1996) měli obrat 281 milionů RM, po dalších 10 letech (2006) byl obrat 555 milionů RM, tedy téměř dvojnásobný. Loni měli obrat 834,2 milionů RM. V současnosti je tam 246 tisíc distributorů. A malajský trh pořád roste.
  Tedy, prvních 281 milionů jim trvalo 20 let, dalších 274 milionů jim trvalo už jen 10 let a dalších 279 milionů jim trvalo pouhých 7 let.
  Nebo jinak: v prvních 20 letech malajský trh rostl v průměru 14,05 milionů RM ročně, v dalších 10 letech rostl 27,4 milionů RM ročně a posledních 7 let roste v průměru o 39,9 milionů RM ročně.
  Z dnešního pohledu, prvních 20 let tam byla jen taková rozehřívačka. 😀
  Tak co myslíš, jak to bude vypadat za dalších 20 let tady? 😉

 182. @Top gear
  Top geare ty pořád usilovně komentuješ věci, o kterých víš úplné ho**o. Kdybys byl kolem Amway byznysu alespoň trochu osobně, a ne jen z doslechu nebo spekulací, viděl bys třeba jenom parkoviště na seminářích. Já jsem vídával parkoviště před 15 lety, kdy tam byly škodovky, žigulíky a možná ojeté fordy. Před měsícem jsem na semináři v Liberci koukal po parkovišti a viděl jsem pár Jaguarů, 4x Mercedes, 1x velké GMC, Range Rover, Infinity, Porsche, 1x Ferrari, Corvettu, Volva S80 a XC90, krásný bílý Lexus, VW Touareg, a spoustu dalších pěkných nových, nebo zánovních aut. Já myslím, že to u nás v Čechách není tak špatné, jak bys možná rád věřil. 🙂

 183. Tak co myslíš, jak to bude vypadat za dalších 20 let tady?

  Liga inkvizitorů Amway pevně doufá, že za 20 let bude Amway přece postavena mimo zákon 🙂 Že se to jednou některému z inkvizitorských bloggerů nakonec podaří 🙂

  Tak teď nevím, co je větší pravděpodobnost?

  Že je možné v Amway vydělat třeba milion, nebo že některý z těch bloggerů pošle Amway na onen svět? 🙂 Já bych určitě “vsadil” na to první, přesto jsou lidé, kteří se budou celý život pokoušet o to druhé 🙂

  Tak jim to přejme, není nic veselejšího, když svůj život promarní snahou o nemožné TEN DRUHÝ 🙂

  Jinak dnes už proslavený PePe vyblinkal nový hyperblábol na Amwey-business 🙂 Fakt hustý 🙂

  Pozn. admin: PePe je další nick, který používá yowie alias Roger alias Suburban alias Ludweek – typická taktika kritiků. Tato osoba se snaží vyvolat dojem, že Amway kritiků je mnoho. Jak se však každý může přesvědčit v nezmanipulované anketě na našich stránkách, celkový počet kritiků, kteří hlasovali, že se jim z těchto stránek dělá špatně, je jen 5 (slovy: PĚT). Tímto vyzývám všechny kritiky, kteří ještě nehlasovali, aby tak učinili. Zároveň upozorňuji, že z důvodu objektivity budou promazávány hlasy přicházející z anonymních proxy serverů, aby bylo zabráněno opakovanému hlasování ze stejného počítače.

 184. Me
  Jak to zde bude vypadat za dvacet let,to bez křištálové koule neví nikdo.Může být růst,může být stagnace jako je tomu poslední roky v ČR,může být propad.
  Srovnávat různé státy mezi sebou není přesné.Třeba si vem USA.Někde sem četl že je tam cca 800 tisíc distributorů,populace je 320 milionů.Což dělá 0,25 % lidí v USA je v amway za 55 let.
  V ČR je 10 milionů lidí z toho je 25 tisíc distributorů což je 0,25% lidí je v amway.
  Pokud mám špatná čísla,omlouvám se.
  Takže kdybychom srovnávali trh ČR s USA je vlastně na konci svého růstu.Jak to bude opravdu ukáže jen čas.

 185. Že by USA byly na konci růstu?? To se mi dle posledních zpráv od Ricka moc nezdá. 🙂

 186. Victor
  Já nepochybuji o tom že jsou zde úspěšní lidé v amway,že by jich bylo málo nebo málo bohatí,protože o nich nemluvíte,ale mluvíte o těch v jiných zemích.

  To že někdo přijede krásným novým autem,ještě neznamená že si na něj už vydělal nebo že si na něj vydělal v amway.
  Jak říkával bohužel již nežijící kamarádův otec právník vždycky když likvidoval firmu.Často tu firmu položilo to,když si majitel firmy v prvních letech podnikání koupil luxusní vůz.

 187. @Top gear
  Top geare, prozradím Ti jednu věc, kterou si zjevně neuvědomuješ. Zapomínáš na to, že v Amway existuje tzv. obnovení. Tj. část lidí z businessu koncem roku odchází a přicházejí do něj lidé noví. Tj. pokud se v USA počet distributorů ustálí dočasně na nějaké hodnotě, pak to jenom znamená, že ti, kdo neumí tento business budovat správně, nebudou mít své skupiny stabilní a na nových lidech mohou vyrůst noví leadeři. A tak je to správné.

  Já sám jsem si zažil období, kdy český trh jako celek víceméně stagnoval a moje skupina několik let po sobě měla nárůsty více než 50%, z toho tři roky to bylo 150-280%. V průběhu 6 let se můj podíl na trhu zvětšil 30x, přičemž obraty Amway ve stejném období zároveň rostly o cca 1,7% ročně. A věř mi, že jsem nebyl na 3%. Nejsem nijak zvlášť schopný. Mám pro tento business menší předpoklady, než spousta jiných. Jsem jen vytrvalý. Proto se naše pohledy nemůžou shodnout. Z Tebe mluví teorie, já to zažil na vlastní kůži.

  Tehdy jsem se nechal inspirovat tím, co se v té době dělo v Koreji. Stačilo, že jsme já a pár dalších uvěřili, že my taky můžeme uspět. Bylo nám jedno, jak si tehdy vedl český trh, soustředili jsme se na svoji skupinu. A přineslo to výsledky.

  Mimochodem, když už uvádíš srovnání s Amerikou – to je proto, že Ti byl naservírován jedním blábolilem na Internetu. Jenže onen blábolil zapomněl poznamenat, že existují země jako je např. Korea, Taiwan nebo Estonsko. Tam je ten poměr počtu distributorů vůči populaci úplně jiný (podstatně větší). Správně píšeš, že nikdo nemůže předpovědět, jak to tu bude vypadat za dalších 20 let. Blábolil to přesto dělá a vybírá si ten příklad, který se mu zrovna hodí, protože náhodou v jednom bodě se shoduje s tím, co je v ČR. Já jsem si tehdy vybral jako příklad Koreu a to, co jsem tehdy během těch několika let vybudoval, mě dnes živí. Co myslíš, kdo si vybral “správnější” příklad? Já nebo ten blábolil? 😉 😀

 188. Top gear :
  Victor
  To že někdo přijede krásným novým autem,ještě neznamená že si na něj už vydělal nebo že si na něj vydělal v amway.
  Jak říkával bohužel již nežijící kamarádův otec právník vždycky když likvidoval firmu.Často tu firmu položilo to,když si majitel firmy v prvních letech podnikání koupil luxusní vůz.

  Konečně něco, s čím můžu souhlasit. 🙂 Tak to teď běž vysvělit “Vorovi”. Třeba to od Tebe pochopí.

 189. Me
  Ty taky srovnáváš trh ČR a možný růst s jinými trhy.Ano trh tady může růst jako jinde,ale taky nemusí jako jinde.Na americkém trhu amway začínala,proto je možná pro srovnání nejlepší,ale každý trh je jedinečný a předpovědět mu potenciál je podle mě více než těžké.

 190. @Top gear
  Top Geare, já se ptal na byznys, nějakou činnost, nikoliv na náhodu v loterii!!! Takže odpověď na to nemáš a co děláš taky neřekneš.

  Takže když shrnu Tvou teorii tj.že dle Tebe “může v Amway uspět jedině schopný”, tak to jinými slovy znamená, že v čemkoliv může uspět jedině schopný a neschopný uspět nemůže. No, to není zrovna inovativní myšlenka.

  A co je tedy pro Tebe tak nepochopitelného, že si člověk může schopnosti získat, naučit, nechat si pomoci? Jako sorry, ale celou dobu se Ti tu snaží lidi toto vysvětlit, že v Amway na to je podpůrný tým a systém s návody, informacemi a postupy a Ty pro mě z nepochopitelného důvodu to nechápeš? Proč? Proč? Proč?

  A mimochodem, proč máš v hlavě to paradigma, že když se člověk pustí do Amway, tak musí být zákonitě milionář, nebo minimálně vydělávat desetitisíce? Co to je za blábol? Každý má tu možnost, ale jen menší část lidí tomu věnují ten potřebný čas a úsilí. To taky nechápeš?

  Mi připadá stejné, jako by jsi očekával, že každý kdo se ožení, musí mít šťastné a úspěšné manželství…….ale protože polovina manželství se rozpadne, tak bys řekl, že manželství je špatné a že za to může, či manželství zvládnou jen ti schopní. A oba snad víme, že za rozpad manželství nemůže manželství jako instituce, ale ti konkrétní lidé, protože na tom nepracovali. A tak je to i v jiných lidských činnostech včetně posilování, hubnutí, výuky cizích jazyků, finanční gramotnosti, zdravého životního stylu, bezpečného řízení a včetně Amway. Všechno se dá naučit, ke všemu má člověk možná nějaké vlohy, či vzory z rodiny, ale i přesto se dá vše naučit, stačí jen chtít…..a lidi jsou líní a tak i když všechny věci, které jsem jmenoval jsou velmi důležité a dobré, tak to lidi často nedělají……Amway nevyjímaje.

  PROČ TOTO NECHÁPEŠ????

 191. @Top gear

  Top geare, s Tvojí filozofií by žádný podnikatel nikdy nezačal podnikat, protože cituji: “každý trh je jedinečný a předpovědět mu potenciál je podle mě více než těžké”.

  To je tedy ten důvod, proč odrazuješ lidi od Amway? Že nikdo neví, jak se to bude vyvíjet dál? Vždyť od toho je tu záruka spokojenosti! Ten člověk neriskuje střechu nad hlavou, když to zkusí. Jenže když poslechne Tebe, tak riskuje, že nikdy nezjistí, jestli by mu toto podnikání fungovalo.

  Já jsem taky nevěděl, jestli mi to bude fungovat. NIKDO z těch Platinových, Smaragdových a Diamantových to nevěděl! Jen jsme si to přáli, uvěřili jsme tomu a hlavně – ZKUSILI JSME TO. Proč nechceš dopustit, aby si to vyzkoušeli bez rizika i jiní? Proč je od toho odrazuješ? Kdybys jim místo toho nabídl alespoň něco jiného, ale Ty je pošleš sázet Sportku. Tohle opravdu nechápu a ani to chápat nechci. Protože kdybych Tě začal chápat, hrozilo by mi, že skončím jako Ty – jako pomlouvač na Internetu. A to opravdu nechci.

  Ty jsi prostě pesimista. Ve všem vidíš jen problémy. Připomínáš mi ten vtip o dvou prodejcích bot, kteří přijedou do Afriky. Jeden koukne kolem sebe a píše domů: “Pošlete mi zpáteční letenku, tady to nemá cenu, tady nikdo nenosí boty.” Druhý koukne kolem sebe a píše: “Pošlete 10 tisíc párů bot, tady nikdo nenosí boty!”

  Ty jsi ten první druh “prodejce”, já a spousta dalších v této diskuzi jsme ti druzí. Tys nikdy tento business nevyzkoušel, takže Ti logicky nikdy nic ani nemohl vydělat. Já (i spousta dalších zde) jsme si ho vyzkoušeli a vydělává nám. Někde v Matrixu se stala chyba. Ale řekl bych, že u nás to asi nebude.

 192. alex
  Dá se toho hodně naučit,s tím souhlasím.Jistě si vzpomínáš třeba na základní školu.Někdo měl intelekt a ani se učit moc nemusel,někdo měl intelekt,ale učit se musel,někdo měl intelekt,ale líný tak neměl výsledky,ale někdo byl blbý a nenaučil se některé věci nikdy ani kdyby byl ve škole 100 let.No a právě to je ta schopnost a schponost se učit.
  Obchod je umění,které se na dobré úrovni nenaučí každý.

 193. @Top gear
  Já už Top Geare nevím, co si mám o tobě myslet. V odpovědi mi píšeš, že: “nepochybuješ o tom, že jsou zde úspěšní lidé v Amway, nebo že by jich bylo málo, nebo že by byli málo bohatí” a přitom o dva příspěvky výš píšeš: “Furt zminujete úspěšné lidi ze světa,ale my žijeme a vy podnikáte v čechách.Za 20 let amway v čechách to zas není tak krásné jako v některých jiných zemích a to je snad 20 let málo?. Tak si laskavě vyber, který postoj chceš zaujmout, protože tohle je buď schizofrenie, nebo halda žvástů, které tady plodíš, jenom abys nemusel uznat, že Amwayáci mají většinou pravdu.

  Jinak to, že běžné firmy často položí, když si jejich majitel koupí příliš brzy luxusní vůz je asi v mnoha případech pravda, ale tam se jedná o firmy, do jejichž provozu musí majitel reinvestovat značnou část svého zisku. Naproti tomu lidé, kteří úspěšně podnikají v Amway, mohou téměř veškerý svůj zisk použít na vylepšení svého životního stylu, protože zpětné investice do byznysu jsou u nás minimální 😉

  O luxusních autech jsem psal proto, že ty a různí jiní kritici se pořád pokoušíte zpochybnit výdělečnost Amway a stále voláte po důkazech, že se dají v Amway skutečně vydělávat peníze. Největší sranda je, že kdykoli vám nějaký důkaz poskytneme, hned jej zase začnete zpochybňovat tím, že: “To že někdo přijede krásným novým autem,ještě neznamená že si na něj už vydělal nebo že si na něj vydělal v amway. 🙂

  Víš, my vám kritikům nepotřebujeme skládat účty. My víme jak to je a to stačí. 🙂 Ta auta, která jsem jmenoval na parkovišti před halou v Liberci jsou ve valné většině koupena za peníze z Amway nebo, jako to Ferrari, jsou koupena za peníze z podnikání, které ten kolega rozjel díky tomu co se naučil v Amway, a proto se pořád jezdí na semináře učit a motivovat.

  Příběhy úspěšných lidí z jiných zemí zmiňujeme proto, že je tam přece jen víc těch megaúspěšných vzorů než u nás, ale to nemusí znamenat, že to u nás funguje hůř. Jedním z důvodů toho, že je u nás méně Diamantů, EDC a vyšších kvalifikací je prostě to, že u nás i příjem Platiny (kolem 70.tis/měs) nebo Smaragda (kolem 150.tis/měs) mnohým lidem stačí na to, aby si splnili své sny, které od tohoto podnikání očekávali.

  Víš Top Geare, já vím, že mi asi napíšeš, že nemuset chodit do zaměstnání, mít luxusní auta, hezký dům, cestování po světě, soukromé školy pro děti apod., není v životě to nejdůležitější. Na druhou stranu proč by jinak lidé chtěli podnikat, než aby si mohli dopřát pár takových zasloužených příjemností života? Mě osobně to baví 😉 a mám dobrý pocit z toho, že jsem už několika desítkám svých kolegů pomohl k tomu, aby to měli také 😉 a to ještě nejsme ani Diamanti.

  Za jednu věc vám kritikům ale musím přece jen poděkovat. Vždycky mě spolehlivě pobaví, když si přečtu hlubokomyslný příspěvek někoho, kdo jezdí MHD, bydlí u rodičů, nebo ve společném podnájmu, nebo si zvolí přezdívku Top gear a pak sní o žigulíku :-), ale “zasvěceně” píše o tom, jak se v Amway nedají vydělat peníze. To se pak vždycky směju celou cestu až do garáže, kde si sednu do jednoho ze svých čtyř aut, která jsou všechna 100% zaplacená z Amway peněz. 😆

 194. victor
  Můžeš mi vysvětlit,proč máš 4 auta k čemu.Určitě mi odpovíš,protože můžeš vid.Nejspíš nemáš ani jedno,ale chceš je mít a zatím si jezdíš se čtyřma matchboxema po koberci a parkuješ v garáži pro barbínku a kena.
  Pokud opravdu (ruku na srdce) to máš a seš úspěšnej upřímě gratuluji a věř že za dvacet let amway v čechách seš jeden z mála lidí kteří prošli amwayjem(jistě jich nebylo málo),kterým se to povedlo.

  • Ehm, kdybyste věděl, kdo je Victor, asi byste přehodnotil, co jste o něm právě napsal… 😀
   A věřte, že vůbec nezáleží na tom, kolik lidí projde Amwayjem, ale na tom, kolik lidí odvede práci. Victor je jedním z těch, kdo ji odvedli. Nebyl to jeden z těch, kteří se zaregistrovali, aby si jen nakupovali, byl to jeden z těch aktivních. A o tom, jestli bude nebo nebude aktivní, si rozhodl on sám. Nerozhodla o tom za něj žádná statistika nebo pravděpodobnost úspěchu.
   Omlouvám se, původně jsem si říkal, že se budu věnovat tvorbě stránek a diskuzi přenechám ostatním, ale tohle mi nedalo. 😀

 195. @Victor
  YEEEES! :-))))

 196. @Top gear
  Top Geare, chápu, že jsi v opozici……moc lidí tu s Tebou protiargumentuje a Ty se snažíš si zachovat tvář a tak vždycky napíšeš nějaký názor.
  Průšvih je, že tvář jsi si zachovával, když jsi uměl uznat chybu. Teď už někdy svůj argument sám vyvrátíš jiným svým argumentem, viz.co Ti napsal Victor.

  Takže zanech trapných řečí o zvýšení nákladů domácnosti s Amway ( víš, že to není pravda a jen reješ ), odrazováním lidí od Amway, když víš, že to lidem může vydělávat ( byť dle Tebe jen schopným, ale jak toho schopnýho poznáš, nevíš ), když žádnou jinou variantu pro ně nemáš – tedy kromě naprosto zbytečného utrácením peněz za loterii, když pravděpodobnost výhry je menší, než že Tě zasáhne blesk.

  Proč Ti to tak vadí, že se někdo snaží? Protože Ty se nesnažíš?

 197. Top gear :
  alex
  Obchod je umění,které se na dobré úrovni nenaučí každý.

  V pořádku, s tím se nedá nesouhlasit. Co z toho ale vyplývá? Samozřejmě, že každý nedokáže všechno, ale co nedokáže nezjistí, dokud to nezkusí.

  Třeba já, nikdy jsem nesportoval, jsem typický gaučák, když mi kamarádi řekli, ať si jdu s nimi zaběhat, tak jsem si ťukal na čelo, jestli nejsou blázni. Pak jsem to ale jednou zkusil a dnes bez problémů běhám tréninkově 10 km štreky. A to bych přece nezjistil ani nedokázal, kdybych to nikdy nezkusil. Je to tak?

  A co se týče umění v obchodě, resp. v byznysu obecně, tak k úspěchu stačí co se vzdělání týče, ovládat matematiku základní školy a zdravý selský rozum. A pak už jenom chtít. Jistě se nebudeš přít, že existují armády úspěšných podnikatelů a někteří i velmi věhlasných jmen, kteří nedokončili ani střední školu a mají jen základní vzdělání. A co jich je!

  Byznys je totiž v konečném důsledku neskutečně jednoduchá věc. Jde jen o to, produkovat něco, co jiný chce, nebo jej přesvědčit o tom, že by mu to bylo k něčemu dobré.

  A v Amway se o to první (produkci) starat nemusíš, tam už jde jen o to, to zboží prodat. A k tomu skutečně nepotřebuješ žádné vzdělání z žádné známé školy. Ani Harward, ani Českou Obecnou.

  A to je celá záhada toho “neskutečně složitého podnikání”.

  Víš proč velcí boháčí tak neuvěřitelně stále kroutí hlavou nad obecnou bídou světa? Protože nechápou, proč to skoro nikdo ani nezkusí, když sami na sobě vidí, jak často to bylo snadné, kdy stačilo jen odvést kus poctivé práce, prostě hlavně začít.

  A víš, proč to lidé nechtějí raději ani zkusit?

  Protože kam se podívají, kam vkročí, kde se vrtnou, stojí nějaký TOP-GEAR, BESTMEN, PEPE, nebo VOR V ZÁCHODĚ, který jim od rána do večera vrtá díru do hlavy s “RADAMI”, že je to blbost, že nemají šanci, že už je pozdě a podobný zhovadilosti tohoto světa.

  Nakonec odpověz mi sám, čeho jsi kdy v životě litoval, nebo si myslíš, že litovat kdy budeš?

  1. TOHO, CO JSI UDĚLAL
  2. TOHO, CO JSI NEUDĚLAL

  Jaká je tvá odpověď?

  Já tedy nevím, jak kdo z Vás, ale já, a že mi táhne na 50 let, jsem nikdy v životě, ani jednou, nelitoval toho, co jsem kdy udělal. Vždycky až do své smrti však budu litovat toho, co jsem neudělal a setsakramentsky se už snažím, aby toho, co jsem neudělal, nebo neudělám, bylo pokud možno, CO NEJMÉNĚ.

  Protože ať už jsem udělal úplně cokoliv, vždycky mi to v konečném důsledku něco pozitivního dalo a přineslo.

  Ale vůbec nic a nikdy jsem nezískal tím, že jsem něco/to neudělal. Vůbec nic.

 198. Tak tohle se Top Gearovi povedlo. 🙂 Ta otázka “proč máš 4 auta a k čemu” je fakt charakteristická. Je ze stejného rance jako otázka na Edmunda Hillariho, proč leze na Mount Everest, jako otázka na Pearyho, proč chodí na severní pól, jako otázka na někoho, kdo má sen, za kterým si jde, proč za ním jde. Co přinesou 4 luxusní auta? Co zdolání Mount Everestu? Co dobytí severního pólu? Mně by zrovna toto asi nepřineslo nic, ale zkuste se zeptat těch, co tam šli a došli. Dle mého názoru má toto jednoho společného jmenovatele: “Dokázat, že je to možné.” (Anebo si jen udělat radost.) 🙂

 199. @Top gear
  😆 😆 😆 Top geare, jestli mi nevěříš, přijď se někdy podívat na meeting, já ti zadarmo udělám “dreambuilding” a třeba tě i svezu, abys vyzkoušel, jaké to je sedět v autě a ne v žigulíku. :lol 😆 😆

 200. @acz

  Už vidím, jak to Top gear překroutí a začne Ti vysvětlovat, že on ještě nezkusil drogy a nelituje toho. Tak schválně, jak dlouho to bude trvat, než se tu tento “argument” objeví? 😉
  My ostatní chápeme, co jsi chtěl říct, ale na Top geara nesmíš tak rychle. To je vysoká intelektuálská. 😀 😀 😀

 201. Top gear :
  victor
  Můžeš mi vysvětlit,proč máš 4 auta k čemu.

  Třeba chce na každý den v týdnu 1 a už mu tedy chybí jen 3 😉 😉 😉

 202. alex
  Normálně podnikat je snad varianta nebo ne.Na řadu podnikání nepotřebuješ ani peníze,někdy jako třeba známá z baráku si založila úklidovou firmu a od ev. unie dostala peníze na nákup čistícího stroje za 80 tisíc.Amway je pro většinu lidí jen hra na podnikatele.
  V čem sem já argumenty vyvracel?Nikdy sem netvrdil že zde nejsou úspěšní lidé v amway.

 203. victor
  Tak co máš za káry značka,model,rok výroby,objem,výkon.Jistě to znáš z fleku,člověk který má 4 auta,auta miluje.

 204. komentuje acz
  Samozřejmě, že každý nedokáže všechno, ale co nedokáže nezjistí, dokud to nezkusí.
  Byznys je totiž v konečném důsledku neskutečně jednoduchá věc. Jde jen o to, produkovat něco, co jiný chce, nebo jej přesvědčit o tom, že by mu to bylo k něčemu dobré.

  Ale jo něco se má zkusit něco už méně.Ty si to zkusil a evidentně ti to nešlo,proto už amway neděláš.Divný seš inteligentní a stejně ses to nenaučil asi to není tak jednoduché.Nebo proč si přestal dělat byznys aktivně,kvůli vysokým výdělkům to nejspíš nebude.

 205. 🙂 Ty jsi nějakej zvědavej Top geare. Já už jsem ti napsal, že nemám potřebu kritikům skládat účty, ale ať má tvoje dušička pokoj mám Range Rover sport 4,2l suprecharged, Lexus RX, Porsche Boxster, a jeden starší Ford na vožení věcí na zahradu, Jaguar jsem už poslal do světa. Tak čím se přijdeš projet? 😆

 206. Top geare, asi jsme si nerozuměli. Vy jste tvrdil, že pravděpodobnost, že v Amway dosáhnete úspěchu, je menší než ve Sportce. Bez ohledu na to, že nic jako pravděpodobnost úspěchu neexistuje (nejedná se o náhodný jev, naopak se jedná o děj, který je závislý na explicitně daných faktorech jako je aktivita distributora), jsem očekával, že uvedete poměr “Sportkových” milionářů vůči celkovému počtu podaných sázenek a srovnáte ho s počtem lidí v Amway, kteří udělali něco pro to, aby byli milionáři a skutečným počtem milionářů z Amway. Dosud jste tak neučinil. Rovněž postrádám statistiku toho, kolik z těch lidí, co vyhráli ve Sportce miliony, je vyhrávají opakovaně každý rok. Prozatím tedy inkriminovaná tvrzení mažu jako lživá a zavádějící. Pokud budete schopen je doložit výše uvedenými statistikami, jsem ochoten Váš příspěvek znovu obnovit v plném znění. Děkuji za pochopení.

 207. victor
  Tak suvka nemám rád,že bych zkusil toho boxstera s tím sem ještě nejel.S 911 sem se už svez,ale to bylo asi dva kilometry.

 208. Tak doraz. Nebo ti můžu domluvit s jedním mým leaderem domluvit 6-ti litr Corvettu 🙂

 209. Top gear: OK, konečně si rozumíme. Tudíž veškerá srovnání se Sportkou jsou scestná, protože Sportku sází nespočetněkrát více lidí, než kolik jich zde v ČR vynaloží potřebné úsilí, aby byli milionáři z Amway. Srovnávat absolutní hodnoty počtů milionářů je tedy nesmysl. Nelze proto ani tvrdit, že pravděpodobnost úspěchu ve Sportce je vyšší. Jednoduchým výpočtem lze dokázat, že není. Pravděpodobnost, že člověk vyhraje 1. cenu ve Sportce je 1:14 milionům. I kdybych počítal 2x vyšší pravděpodobnost (2 tahy) a i kdybych spočítal všechny lidi, co kdy podepsali soupravu u Amway po celém světě (tj. i ty neaktivní), vyšlo by mi, že počet milionářů z Amway by se při stejné pravděpodobnosti dal spočítat tak na prstech jedné ruky. Skutečnost je ale úplně jiná. Počet Crown Ambassadorů a vyšších odznaků (průměrný příjem přes 1 mil. USD ročně) je přes 100. A to se bavíme o pravidelném (ne jednorázovém) ročním příjmu v dolarech! Pokud bychom zašli do české měny, pak by na to stačil příjem Smaragdů. A těch je nepoměrně více než Crown Ambassadorů. Takže v tomto jste střelil hodně vedle.
  Možná by ale bylo zajímavé spočítat, jak malé procento lidí si rozdělí ve Sportce všechny výhry a kolik procent lidí na sázení prodělá. To jsou přeci počty, které kritiky obvykle zajímají, ne? Tak proč to nezkusit u Té Sportky. Zde můžete demonstrovat, jak se Sportka “vyplatí” (když ji tedy doporučujete) a že rozdělení výher je “spravedlivější” než rozdělení bonusů u Amway. Jsem zvědav, jak si povedete.

 210. Top gear :
  komentuje acz
  Samozřejmě, že každý nedokáže všechno, ale co nedokáže nezjistí, dokud to nezkusí.
  Byznys je totiž v konečném důsledku neskutečně jednoduchá věc. Jde jen o to, produkovat něco, co jiný chce, nebo jej přesvědčit o tom, že by mu to bylo k něčemu dobré.
  Ale jo něco se má zkusit něco už méně.Ty si to zkusil a evidentně ti to nešlo,proto už amway neděláš.Divný seš inteligentní a stejně ses to nenaučil asi to není tak jednoduché.Nebo proč si přestal dělat byznys aktivně,kvůli vysokým výdělkům to nejspíš nebude.

  Proste mam v oblibe svou vlastni profesi. Jenze az diky Amway vzdelavani a nabytym zkusenostem v Amway, jsem poznal, jak svoji profesi pretvorit v podnikani. Amway je tedy mym dozivotnim pritelem, jelikoz mi pomohla obratit zivot vzhuru nohama a konecne se vydat spravnym smerem na lepsi cestu.

  Take nam zustaly skvele produkty a bezvadni pratele. Predstav si, nikdo z Amway me nezavrhl proto, ze jsem zacal neco jineho.

  A predevsim, Amway jsem jen odlozil, na vhodnejsi dobu, az vypiplam to, co piplam uz par let.

  Amway neni dogma ani jedina moznost, to ale neznamena, ze je jakkoliv zavadna. Naopak. Je to prilezitost jak se podnikatelsky najit, vyrust a dozrat.

 211. @Top gear
  viď, SUV to je auto na prd, blbě se s tím parkuje, hrozně to žere, drahý díly, nevejde se do garáže v bytovce. prostě auto na nic 😀 😀

 212. @Top gear
  Top Geare,
  tak za prvé…..klasický živnostník nemá pasivní příjem, přestane makat ( třeba kvůli nemoci ) a má po příjmu. Možná se pojistí, ale ani to mu neudrží životní standard.
  Za druhé: Kolik tak paní z baráku vydělává? Jsou to vysoké příjmy, které ty požaduješ dokazovat od Amwayáků? Jaké má auto? A jaktože nemá barák, když ji máte v domě?
  Nechci nikterak snižovat podnikání oné paní….je skvělé, že pracuje na sebe. Ale není to odpověď na mou otázku. Pasivní příjem, časová svoboda, práce 2-3 hodiny denně…..to s čistícím strojem nedokáže ani náhodou. A to opravdu naivně nepředpokládám, že by to měla hned. Ale i kdyby jsme čekali 2-5 let, tak to tam prostě nebude.

  PS. Už se těším na Tvůj výraz, až Viktorovi vlezeš do Porsche. Tedy jestli máš opravdu koule, dostojíš svým výzvám a opravdu přijdeš 🙂 A neboj…..bude na Tebe hodný, žádné ponižování, ale velmi slušné a vstřícné chování….jenom jestli přijdeš 🙂 Tys z Pardubic?

 213. admin
  Souhlasím s tím,že loterie sází velmi mnoho lidí a jistě více než je v amway.Ovšem právě proto generuje mnoho milionářů.Není to podstata celé věci a hlavní cíl i vašeho podnikání.Úspěšnost je nízká,ale čím víc by bylo lidí v amway tím by se úspěšnost také snižovala.
  Sportku když lidé hrají,tak s výhrou tak nějak nepočítají je to velká náhoda.Nejspíš si po vsazení nelepí na zed svou vysněnou vilu,auto,jachtu,luxusní dovolené.Jsou spíš dopředu smířeni se ztrátou a doufají,kdo nehraje nevyhraje.Proto jdou zkusit štěstíčko někdy znova.Něco jiného jsou hazardní hry třeba automaty,to hraje snad jen vůl.

  • Pointa ale je, že ta pravděpodobnost úspěchu ve Sportce je mnohonásobně nižší než že dosáhnete Diamanta v Amway. Kritici, včetně Vás, se tu sice snaží ostatní přesvědčit o opaku, ale čísla mluví jasně.
   Čili tu máme další dezinformaci šířenou kritiky, u které je evidentní, že je lživá.

 214. If I am lucky, I might win the lottery. All I have to do is spend some money and wait. If I stand outside in a thunderstorm, I have a better chance of being struck by lightening. Maybe the better place to spend my money is on an insurance policy. Which do you think I should bet my life on?

  Critics will say that “successful” Amway IBOs are just lucky. They are correct. Our definition of “luck” is the point where preparation and opportunity meet.

  Preparation comes from the knowledge we gain from our support system. It comes from practicing what we learn. We meet and talk to people. We are searching for trustworthy business partners. That takes time. The more people we get to know, the luckier we become. The odds go up that we will meet people we can relate to. Some will be looking for what we have to offer. Some of them will have what it takes to be successful in our business. Some will. Some won’t. So what. Never, never quit. You can do it.

 215. Top gear :
  adminÚspěšnost je nízká,ale čím víc by bylo lidí v amway tím by se úspěšnost také snižovala.

  Čím víc lidí sází, tím víc je těch co nevyhrají nic…
  Naproti tomu, čím víc je lidí v Amway, tím víc je přeci všech odznaků…

 216. @Top gear
  Top Geare, už se v tom tady patláme takovou dobu, že jsi za celou dobu zapomněl, cos dříve psal a změnil názory několikrát. Já bych doporučil držet se toho, cos řekl z počátku, a to že Amway funguje, když je člověk schopný. A že je byznys OK, pokud se okolo toho nedělá ten humbuk.

  A náš prostý protiargument je, že schopnosti nejsou jen dány, ale dají se naučit, pokud člověk chce.

  A o fanatickém humbuku snad tady nemůže být žádná řeč…..jsou zde jasná fakta – byť mnohá pozitivní, ale prostě fakta, žádné fantasmagorické řeči.

  Jednoduchý jako facka….konec nimrání se v blbostech o úspěšnosti Sportky a paní podnikající s čistícím strojem, nebo jiném na honem vymyšleném názoru.

  Tak nazdar, až si přijdeš pro důkaz povozit se v Porsche

 217. @Top gear
  To jsou řeči absolutně na prd. Pouhé filozofování. V této fázi jsem byl taky. Naštěstí jsem ji opustil (aspoň v to doufám). O podnikání ani o živnostničení očividně nevíš nic. Nebo snad máš živnosťák a jsi alespoň IČOman? Dle Tvých komentářů odhaduji, že ne.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close