Proč má smysl dělat Amway?

Content not available.
Please allow cookies by clicking Accept on the banner
Zakladatel Amway Rich DeVos hovoří o Amway bonusech (s českými titulky)

Už 26 let se distributoři Amway snaží vysvětlit lidem v České republice, jak důležité je, aby nebyli závislí na jednom zaměstnání nebo podnikání. Vysvětlují lidem, že je dobré mít příjem postavený na prodeji věcí, které nakupují lidé v dobách dobrých i zlých. Ptají se lidí, co by se s nimi stalo, kdyby jim na půl roku vypadl příjem…

A i když samozřejmě existovali lidé, kteří chápali, o čem distributoři Amway mluví, našli se i tací, kteří se jim vysmívali… Možná zapomněli na přísloví: KDO SE SMĚJE NAPOSLED, TEN SE SMĚJE NEJLÉPE.

Nepřeji nikomu nic špatného, ale věřím, že dnešní situace je pro mě a pro mnoho příznivců Amway podnikání velkým zadostiučiněním. Každý den čteme články o tom, jak tenisté nyní pracují jako pokladní v supermarketu, herečky hledají brigádu, atd. Držím všem palce, ať toto období překonají.

ALE…

Řešení tu bylo už před 26 lety a bylo a stále je přístupné pro všechny. Jmenuje se Amway. Nepotřebujete mít vysokou školu, abyste se do ní mohli pustit. Nepotřebujete ani žádný speciální talent. Krok za krokem si můžete začít budovat vedlejší příjem, který časem může přerůst ve Váš hlavní zdroj příjmu. Budete mít tým lidí, kteří Vám budou pomáhat a budou Vám k dispozici takřka 24 hodin denně po 7 dní v týdnu.

A pokud budete vytrvalí, odměnou za to Vám může být příjem, o kterém mluví spoluzakladatel Amway, pan Rich DeVos, ve videu v úvodu tohoto článku.

Možná jste někdy v minulosti dostali nabídku na spolupráci od některého z distributorů a odmítli jste ji s tím, že máte “své jisté” a dnes jste v situaci, kdy si říkáte: “Možná jsem to tehdy měl/měla zkusit.” Budete jen sedět a vyčítat si své tehdejší rozhodnutí? Minulost nezměníte, ale můžete změnit budoucnost.

Představte si následující situaci:

Je rok 2025 a přišlo období další krize. Vaši známí, kteří se před 5 lety pustili do Amway, jsou nyní finančně nezávislí. Jen Vy jste opět ve stejné situaci, v jaké jste byli před 5 lety, protože jste se tehdy rozhodli, že to ani nevyzkoušíte. Jak byste se cítili, kdybyste věděli, že jste mohli něco změnit, ale nic jste pro to neudělali? Jaké by v tu chvíli bylo Vaše přání? Pokud byste si v tu chvíli ze všeho nejvíce přáli vrátit čas, abyste své rozhodnutí mohli přehodnotit, mám pro Vás skvělou zprávu:

Právě jsem pro Vás vrátil čas o 5 let nazpět. Je rok 2020. A Vy můžete udělat rozhodnutí, které rozhodne o tom, jak se budete mít ode dneška nejen za 5 let, ale po zbytek života. A také o tom, jak se budou mít Vaše děti a děti Vašich dětí…

Přeji všem, ať toto období překonáte! Koneckonců, těžké časy netrvají věčně.

Rating: 10.00/10. From 17 votes.
Please wait...

61 Komentářů k "Proč má smysl dělat Amway?"

 1. Ahojte,

  asi tento komentář nepatří pod tento článek, nicméně vidím, že diskuse je u mnoha případů uzavřená a proto se ptám taky.

  Připojil jsem se k vzdělávacímu a tréninkovému systému Amway a navzdor tomu, že to má v mém okolí pověst asi takovou jako komunisté ze SSSR, tak jsem hrdý, že jsem se připojil. Mám však otázku, na kterou mi nikdo neodkáže odpovědět. Týká se jednoho výrobku, který velmi rád používám, ale vidím na něm potenciální kaňku.

  Jedná se o zubní pastu. Líbí se mi, že je koncentrovaná. Líbí se mi její chuť. Líbí se mi, že spotřebovat tuto pastu trvá dlouhou dobu. A taky jsem velmi rád za patenty této pasty, která je k zubu šetrnější. Nicméně, vidím jednu malou kaňku. Koukám na obal a hle – její množství fluoridů je 950 ppm. Před časem jsem se dal do řeči se slečnou studující medicínu – obor zubař. A ta mi říkala, že základem dobré pasty je fakt, že má aspoň 1300 ppm.

  Může mi někdo prosím KONSTRUKTIVNĚ vyvrátit mé strachy? Jestli něco nemám rád, tak zubařku a vrtání plomb. Minulý rok mi přibyly 4 plomby a další nechci. A vážně chci, aby mé zuby byly v co nejlepší kondici. Děkuji za odpověď. Tomáš. 🙂

 2. Chtel jsem se zeptat jestli mi nekdo muze rict nejakou reálnou zkusenost s výdělkama v Amway.
  Byl jsem nedavno pozvany kolegou na prezentaci a ted si o tom zjišťuju nejaky dalsi informace.
  Na internetu se vsude pise ze to je blbost a ze se na tom neda vydelat nebo ze je to letadlo.
  Kdyz firma funguje desitky let tak to asi letadlo nebude to je jasný, ale zajímaly by me ty vydelky.
  Pan tam mluvil o vydelcich desitky nebo stovky milionu a tomu se mi teda nechce verit. Na internetu jsem nasel Ze tolik ma firma obrat tsk to asi nevydělá jeden clovek, ne?
  A ten muj kolega to taky dela uz par let a furt chodi do prace.
  Tak mi jde o to, jestli to nejsou vsechno jen nejaky povídačky a ze na tom vydela jen par lidi nekde v Americe který to delaji 30 let.
  Jestli se na tom dá vydělat.
  Tak jestli mi nekdo rekne treba delam to pet let a vydelavam si 25 tisic mesicne.

  A taky jak je to s tim pasivním příjmem. Jestli ho nekdo Z toho ma

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 2.6.2020 z 8:34 | Odpovědět

   Dobrý den, 🙂
   na Internetu se o spoustě věcí píše, že je to blbost. V ČR máme na téma Amway internetového “experta”, náboženského fanatika, který si založil celou sérii dezinformačních blogů, kde hejtuje Amway a mj. Vám vysvětlí, že Amway je nástroj Satana. Pokud budete naslouchat takovýmto lidem, tak se nikdy nikam nepohnete. Proto oceňuji, že jste zavítal na tyto stránky.

   Amway, jak správně píšete, letadlo rozhodně není a má to i potvrzené černé na bílém od americké Federal Trade Commission:
   https://www.amway-fakta.cz/neni-amway-pyramidova-hra-letadlo/

   Pokud pán mluvil o desítkách nebo stovkách milionů Kč, pak s největší pravděpodobností mluvil o tom, co je možné v Amway obecně dosáhnout, ne o tom, kolik on si vydělává. V ČR je zatím nejvyšší dosažená úroveň Dvojitý diamant, na Slovensku také.

   Pokud se budeme bavit o výdělcích, je nutno si uvědomit, že Amway je podnikání. Bude záležet na Vašich schopnostech, na Vaší ochotě se učit novým věcem, na Vaší kreativitě, na týmové spolupráci a dalších věcech. Nikdo Vám nemůže zaručit úspěch, na druhou stranu Vám ale nikdo nemůže zabránit dosáhnout nejvyšších úrovní, pokud budete opravdu ambiciózní a pracovitý.

   Samozřejmě, že většina lidí si v Amway nevydělává desítky nebo stovky milionů Kč. Většina lidí se registruje kvůli nákupům za velkoobchodní ceny a jen někteří to vezmou jako podnikání. Mezi ty se také následně dělí veškeré vyplacené odměny.

   Rámcovou představu o výši výdělků v Amway ve východní Evropě poskytuje tento článek, kde máte uvedené příjmy jednotlivých distributorů rozčleněné podle jednotlivých kvalifikačních úrovní:
   https://www.amway-fakta.cz/opravdu-se-daji-v-amway-vydelat-penize/

   Na otázku ohledně pasivního příjmu myslím nejlépe odpověděl sám zakladatel Amway, Rich DeVos, ve videu, které najdete v úvodu článku. Existují lidé, kteří ho mají? Ano. Jsou to všichni? Ne. Existují případy, kdy nemusíte v některé větvi už pracovat, ale v některých jiných pracujete. Kam zařadíte takový příjem – mezi pasivní nebo aktivní? Je to prostě podnikání a bude záležet na Vás, kam se budete schopen dostat. Každopádně NIKDO v Amway nemá pasivní příjem od začátku. Každý, kdo ho dnes má, se k němu musel propracovat. Takže slovo “pasivní” není vlastně až tak přesné, ale to už slovíčkaříme. A ano, i v ČR existují případy, kdy lidé se Amway podnikání věnovali třeba rok a dodnes z toho mají příjem. Je to typický případ distributora? Ne. Ale možné to je.

   Závěr: vydělat se na tom dá. Bude to konkrétně ve Vašem případě jednoduché? Nevím. Ale nebudete to vědět ani Vy, pokud to nezkusíte. Máte záruku spokojenosti, o peníze přijít nemůžete, pokud budete používat mozek. Nejlepší, co můžete udělat, je, zkusit, kam až budete schopen se v hierarchii Amway dostat Vy. Co o tom kdo povídá na Internetu, je vcelku jedno, protože rozumný člověk ty bláboly na dezinformačních webech odhalí velmi brzy.

   • Diky za odpoved.
    Blbosti a nesmysly o Satanovi me nezajímají. Navic co jsem koukal tak v Americe je Amway naopk hodne o krestanstvi. Já nemam rad nabozenstvi takze tohle je mi fuk. Myslel jsem vsechny mozne diskuze ne jen stránky nejakeho blazna.

    Ten odkaz s výdělky je dobry a něco takoveho jsem myslel. Ale zase kdyz se na to podivam, tak nejaky dobry výdělek ma jen docela málo lidi, ne?
    Nevim kolik Amway u nas dela lidi ale pry to jsou desetitisíce a u te tabulky pisete ze tech zakladatelskych funkci je asi stovka a dostanou rocne sto milionu korun. Ze je K tomu hodne stejných funkci ktrre nejsou zakladatelske a ty budou mit mene nez ty zakladatelske.
    Kdyz má Amway obrat nekolik set milionu korun tak mi z toho vychazi ze se musim vysvohnout mezi par procent tech nejlepších a ziskat nejakou tuhle hodnost jako je Ta platina, abych si tim opravdu vydelal.
    A jde mi o to, jestli mam vubec sanci, protoze tyhle funkce maji lidi, kteri to delaji desitky let a jsem realista a je mi jasny ze neoredezenu toho pana Hasesmana když to začal dělat v roce 1993 a já v roce 2020.
    Nemusel bych být nejlepsi v ČR spis jestli je vubec mozne uspět ted.
    Kolik z tech diamantu a dalsich funkci to dela treba jen par let? To se nekde zveřejňuje nebo ne?

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 3.6.2020 z 6:18 | Odpovědět

     Jsem rád, že blbosti o Satanovi Vás nezajímají. V tom se shodneme. 🙂
     Jen na doplnění: zhruba od roku 2011 ten, jak píšete, blázen spamoval různé diskuze o Amway a psal do nich příspěvky typu: “Přišla jsem o syna. Pustil se do Amway. Pomóóóc.” a podobné nesmysly. Odhalen byl na základě toho, že neumí pořádně česky, takže se v jeho příspěvcích opakovaly češtinské perly typu “samozdřejmě” nebo “bohužél” a spousta dalších stylistických chyb. Tolik k tomu, proč téměř každá diskuze, která na Internetu o Amway existuje, je zaplevelena negativitou. Je to práce tohoto člověka a několika málo dalších lidí, kteří se baví tím, že hejtují tuto firmu. No a protože to trochu přehnali, tak vznikly tyto stránky, kde je odhalení podobných individuí velice jednoduché a v případě, že je vznesené obvinění závažného charakteru a schopné někoho poškodit, je k jeho zveřejnění požadován důkaz.
     K výdělkům: těch lidí, kteří vydělávají, je přesně tolik, kolik jich odvedlo tu práci k tomu, aby se kvalifikovali. Z principu je jasné, že vždy bude více lidí na 3% (menší obrat), než na 6% a těch bude víc než třeba Platin. A logicky někdo, kdo přivedl 2 lidi, nebude vydělávat 50 tisíc měsíčně. Čili je logické, že nejvíc peněz vydělávají lidé, kteří vytvořili a řídí největší organizace, tedy, abychom se správně pochopili, mají nejvíce aktivních větví na co možná nejvíce procentech. Z toho plyne i další věc: Vy můžete být Crown Ambassador (20 větví na 21%) a Váš sponzor může být na úrovni 21% pokud bude mít pouze Vás. Neplatí, že čím je člověk výše ve struktuře, tím víc vydělá. Záleží na počtu větví.
     Amway u nás rozhodně nedělají desetitisíce lidí. To je celkový počet registrovaných, ale většina z nich má statut Member Plus nebo Member – tedy statuty, které fungují jako registrovaní zákazníci, kteří nemohou přijímat odměny.
     Nevím teď z hlavy přesně počet VPA, ale myslím, že se pohyboval okolo 4000. A právě mezi tyto lidi se dělí veškeré odměny. Opět platí to, co jsem psal na začátku: nejvíce je těch, kteří odvedli nejméně práce (ti budou snižovat průměr) a nejméně je těch, kteří odvedli nejvíce práce, přičemž prací se myslí vytvoření velkého počtu aktivních větví. Ale tohle pravidlo platí v jakémkoli oboru lidské činnosti, nejen v Amway.
     Platina je skutečně úroveň, kde už se dají vydělat celkem slušné peníze. Je nutné říct, že spousta Platin dosáhla této úrovně na vedlejšák, takže v této souvislosti je to hodně zajímavý příjem.
     Jestli máte šanci na Platinu v dnešní době? Zcela určitě. Na tuto otázku odpovídá článek: https://www.amway-fakta.cz/amway-mate-jeste-sanci/
     Existuje spousta lidí, kteří nestihli začátek, a přesto se dokázali kvalifikovat na nejvyšší úrovně. Není tedy důvod, proč Vy byste nemohl stihnout Platinu, pokud budete ochoten pracovat.

     • Nemyslím si ze by vsechny ty příspěvky psal jeden clovek nebo mala skupinka nejakych lidi
      Ja to vidim i v okoli. Nedavno jsem se o tom bavil s lidma v praci a vsichni to povazujou jako úplnou blbost kolegové i majitel firmy a i lidi z moji rodiny
      Takze je to asi dost rozsirenej nazor
      A hlavne i v ty záplavě blbosti A nesmyslu a kritiky ruznejch stroskotancu je taky dost docela dobrych myslenek a vy se s tim taky lehce vyporadavate.
      Nerikam ze v necem lzete to urcite ne ale jsou to takove politické odpovědi a nemyslím jenom na me, precetl jsem si tu vic článku.
      Proste mam pocit ze na tom mitingu mi reknou jak je to super nejlepsi příležitost ze lehce vydělám penize a získám pasivní prijem a ja bych to musel rikat ostatnim aby do toho nekdo sel a ldyz se nad tim nekdo zamysli tak je jasne ze to neni vubec lehke a vy to vzdy vysvetlite ze nekdo malo pracoval nebo se malo snazil. A ty stamiliony se pak ukazuji na někom kdo zije v Americe a dela to cely zivot
      To se muzu stat treba yutuberem a verit ze tim vydělám stamiliony ale kdyz to zacnu delat ted a kdyz jsem Cech tak nikdy nepřekonam Pewdiepie
      Jasne ze jako teoreticky by de to stat mohlo ale sance je nulova to je lepsi si jit vsadit nejakou loterii.

      • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 3.6.2020 z 17:05 | Odpovědět

       Nepsal jsem, že by všechny ty příspěvky psal jeden člověk, ale že ten člověk spamoval různé diskuze. A důkazů na to je až dost, třeba zde: https://www.amway-fakta.cz/proc-se-zda-ze-na-webu-prevazuji-o-amway-negativni-nazory/
       A ono, když pak čtete v jednom kuse kecy o tom, jak někdo přišel o kamaráda nebo o rodinu a nevíte, že to napsala ta samá osoba, která nikdy Amway nedělala, tak vám z toho tak nějak vyplyne, že je to blbost. Prostě ta lež byla opakovaná tak dlouho, až si ji někteří lidé ztotožnili s pravdou. Někdo si to přečetl, pak se v dobré víře snažil ochránit ostatní, takže si k tomu něco přidal a najednou je z toho firma, která požírá malé děti a vysává z nich krev.

       Sám jsem viděl důkaz, jak tahle tichá pošta funguje – distributora, kterého se jeho matka se sestrou snažily “zachránit” od Amway jen proto, že si přečetly stránky toho náboženského fanatika. Nic o tom nevěděly, ale po přečtení těch blábolů měly pocit, že jejich životním posláním je “vyštípat” ho z Amway. Přitom ony samy naletěly náboženskému fanatikovi. Problém je v tom, že na většině svých blogů se tento člověk nezmiňuje o své víře, jen pomlouvá Amway. Ale přečtěte si jeho stránky “s kristem cé zet” a pochopíte, o čem tu mluvím. Tento člověk už v roce 2010 rozjel systematickou kampaň proti Amway. A důvod? Prý je to nástroj Satana!

       Takže až se budete ptát lidí na jejich názor, tak se jich taky zeptejte, jakou KONKRÉTNÍ zkušenost s tím mají. Pochopili výpočty v marketingovém plánu? Jestli ano, ať Vám spočítají minimální příjem Zakladatelského Smaragda, který má pod sebou Zakladatelského diamanta, který má pod sebou Zakladatelského Crown Ambassadora. Fakt to zkuste, to se pobavíte! 😀 Já to zkusil. Všechny ty kecy o tom, že ten nahoře vydělává nejvíc najednou vzaly za své. A všechny ty kecy o tom, jak tomu celému rozumí najednou přešly do otázek z jejich strany.

       Abyste mohl ty názory považovat za relevantní, potřebujete zjistit, jakou osobní zkušenost s Amway ti lidé mají. A tady dám ruku do ohně za to, že jediná zkušenost, kterou většina lidí z Vašeho okolí má, je v tom lepším případě zkušenost někoho jiného, o které slyšeli zprostředkovaně (to dělala nebožka teta Máňa a nic nevydělala), a nebo v tom horším případě nějaká blbost, kterou si přečetli na Internetu.

       Samozřejmě že úspěch je odvislý od Vašich schopností, od aktivity, ochoty se učit. Pewdiepieho neznám, ale předpokládám, že je to taky jen člověk, který se také youtuberem nenarodil. Takže asi tak. Někdo jeho úspěch vysvětlí štěstím, ale zkuste se zeptat jeho, jestli se stal známým ze dne na den a jestli to bylo štěstí, co způsobilo jeho úspěch. Tipnul bych si, že vám řekne, že ne. Ale přeci nejde o to, stát se Pewdiepiem. Stačí zůstat sám sebou, pracovat na sobě a klidně můžete být lepší. Pomáhá talent. Jasně. Ale není to to, co by Vám mohlo zabránit udělat Platinu.

       Politické odpovědi? V čem proboha? Jednám s Vámi na rovinu. Pokud chcete slyšet, jaká je pravděpodobnost, že dosáhnete Platiny, tak Vám říkám, že je to 100%, když splníte kvalifikační kritéria. Troufáte si na to? Jestli ano, běžte do toho, jestli ne, tak můžete zůstat tam, kde jste. Pomoc, kterou Vám Váš sponzor nabízí, využije někdo jiný a Vy můžete za pár let sledovat, jak někdo jiný dosáhl Platiny, jak někdo jiný dosáhl Smaragda nebo Diamanta.

       Samozřejmě, že stamiliony z toho vydělávají lidé, kteří to dělají aktivně nejdéle. Přece jste nečekal opak – že by ti, kdo jsou v tom rok, vydělávali více než ti, co jsou v tom celý život a celou dobu pracují. Ale kdo Vám může zabránit v tom, abyste za 30 nebo 40 let nevydělával to, co vydělávají ti nejlepší dnes?

       Na rozdíl od loterie, tady svůj úspěch můžete ovlivnit. Pro některé dobrá zpráva, pro některé špatná. Jaká je pro Vás?

      • Lidi píšou různý blbosti. Vidím že ke tam hodně bláznů ale něco jsou docela logický veci.
       I lidi od nas z prace si urcite necetly nejaky clanky o Amway a vsichni to berou jako blbost a to i majitel firmy ktery je podnikatel.

       Já se ptám na konkretni zlusenost nesoudim to podle toho ze mi nekdo rekne neslo mi to nevydelal jsem tsk to nejde. To je jasný ze se najde uplne u vseho u kazdeho podnikani nebo treba sportu.

       • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 3.6.2020 z 18:19 | Odpovědět

        Já bych začal u toho, že bych těm lidem položil jednoduchou otázku: “Proč si vlastně myslíš, že je Amway blbost? Tys to někdy dělal?” A uvidíte, co Vám řeknou. 😀 😀 😀

       • No lidi říkají ruzne veci nekdo nesmysly nekdo docela rozumný pripominky.
        Docela dost lidi se s Amway setkalo osobne, jsko ze jim to nekdo ukazal nebo byli na přednášce. Tim myslim jako lidi z práce kdyz jsme o tom tedkom mluvili.

 3. Avatar for Vláďa T. Vláďa T. | 3.6.2020 z 0:06 | Odpovědět

  Chtěl bych znát kolik je u nás 100 procentních Amwayáků . Tj. Lidí které živí 100 procentně Amway. Konkrétně: již nemají zaměstnání, nemají žádný jiný aktivity, žádný jiný zdroj příjmů. Žádný profit z pomůckového byznysu. Pouze dle procent podle bodové tabulky. Zkrátka tak jak je prezentováno na marketingovým plánu.

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 3.6.2020 z 6:58 | Odpovědět

   Toto číslo bohužel nemá nikdo k dispozici. Amwayáci nepodávají firmě Amway přehled o svých dalších aktivitách, čili na takto položenou otázku nelze dost dobře odpovědět. Navíc v praxi existuje spousta Amwayáků, kteří se do Amway nepouštěli s tím, že nutně chtějí vypadnout z práce, válet se doma a jen sledovat, jak se jim valí miliony (příp. miliardy) na účet, což je soudě podle prostoduchých komentářů některých chorých mozků asi nejčastější mylná představa o typickém Amwayákovi. Existuje spousta úplně normálních, obyčejných lidí, kteří se do Amway pouštěli s tím, že je jejich kariéra baví, ale chtěli si prostě vydělat více, než je v jejich zaměstnání možné, nebo chtěli mít větší kontrolu nad svým životem. Existují dokonce případy Diamantů, kteří se dál věnovali své profesi, i když několikanásobně přesáhli v Amway úroveň, která je byla schopna uživit. Někteří Amwayáci měli již před vstupem své podnikání nebo zaměstnání, a pokud je baví, není důvod, aby se ho vzdávali jen proto, aby náhodou někomu, kdo nemá na práci nic jiného než hejtovat, nepřipadalo, že jsou neúspěšní. Takoví lidé obvykle zvysoka kašlou na “kritéria”, podle kterých je posuzují jiní, protože si uvědomují, že je to jejich život a do toho, kromě nich samých a jejich blízkých, nikomu nic není. A pochybuji, že by tito úspěšní Amwayáci opustili to, co je baví, jen proto, aby nějaký anonym na Internetu o něm náhodou nenapsal, že je neúspěšný. 😀

   Zatímco tedy na Vaši otázku nelze jednoznačně odpovědět, lze odpovědět na jinou: kolik je v ČR Amwayáků, kteří z Amway mají dostatečně vysoký příjem na to, aby nemuseli chodit do práce? Tedy ne, že nechodí, ale že nemusí chodit. Ne, že se nevěnují žádné jiné aktivitě, ale že nemusí, pokud nebudou chtít.
   Samozřejmě, každý máme jiné nároky, ale řekněme, že příjem Zakladatelské platiny (ať uvažujeme stabilní podnikání) by k tomu mohl postačovat.
   K tomu mohou posloužit čísla v tomto článku, která je ale nutno chápat ve správných souvislostech. Tj. podívat se na počty lidí, kteří jsou skutečně aktivní, a teprve z tohoto počtu vyvozovat závěry, jaké je procento těch úspěšných. Jednoduché vodítko: jeďte se podívat na seminář a při oceňování sledujte, kolik lidí je oceněno za aktivitu (různé organizace mají různá pojmenování, ale princip zůstává stejný). Pak se podívejte na počet lidí v sále a hned pochopíte, proč je počet Zakladatelských platin v ČR takový nebo makový. A pak sem můžete napsat, jestli v porovnání s počtem lidí, kteří se tomuto podnikání opravdu věnují, Vám počet Zakladatelských platin připadá malý nebo naopak velký. 🙂

  • Přesně tohle bych chtěl vědět ale tady se strasne mlži
   Jsou to same odpovědi jako od politika v televizi a působí to na me dojmem ze ty výdělky nebudou dobre.
   Jinak se to snad dá rict. Taky mam prectavu o tom kolik si vydela u nas klempir zednik nebo prodavacka.
   Ze ten zednik kdyz se bude flakat a mit blbou praci tak to bude treba 20 tisic a ldyz bude dobrej tak treba 60 tisic. Ale tady mi reknou ze to muzou byt stamiliony ale ty ma pritom jen nejaky Američan a kdyz nekdo spocita pravděpodobnost ze se neco vydela tak reknou ze vsichni malo prscujou a tak si muzou sami za to ze mevydelaki nic

   • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 3.6.2020 z 17:11 | Odpovědět

    Můžete mi prozradit, jak Vám mám říct něco, co nikdo neví??? Vy snad víte, kolik lidí u Vás v práci má ještě nějaké další aktivity?
    Dal jsem Vám jasnou tabulku, co víc chcete? Jestli Vám v případě klempíře nebo prodavačky stačí informace o tom, kolik si vydělá, tak v případě Amway máte k dispozici příjmy rozčleněné podle jednotlivých kategorií. Co víc chcete? Kolik lidí nemá jiný příjem než z Amway? Jak to máme jako zjistit? To má Amway do obchodních podmínek dát větu: “Zavazujete se, že v případě, že máte ještě jiný zdroj příjmu, budete o tom firmu Amway neprodleně informovat, stejně jako v případě, když o tento zdroj příjmu přijdete. Důvodem je, abychom mohli anonymům na Internetu poskytnout přesné statistiky ohledně toho, kolik lidí má příjem jen z Amway.”??? To jako vážně?

    • Ale me prece nezajima kolik kdo vydela celkem ale kolik vydelavaji v Amway.
     A společnost prece vi kolik komu vyplatila tak je divne ze to nechce zveřejnit.
     U nas v praci taky vi kolik si kdo vydela a u zivnostniku kolik si vyfakturuji.
     Me proste dost odrazuje takove tajnistkareni. To je snad jasne a myslim ze i spoustu dalsich lidi.
     Kdyz pujdu nekoho oslovit a on se me na tohle zepta tak mu nechci lhat a rict ze si muze vydelat stamiliony a muzu mu snad rict, ze v našem byznyse je tolik a tolik lidi a z nich si roli s tolik vydela nejakou castku.

     • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 3.6.2020 z 18:07 | Odpovědět

      Ale me prece nezajima kolik kdo vydela celkem ale kolik vydelavaji v Amway.

      Tuto větu nechápu. Máte k dispozici tabulku odměn podle jednotlivých úrovní. Tak proti čemu protestujete?

      A společnost prece vi kolik komu vyplatila tak je divne ze to nechce zveřejnit.

      Můžete mi říct, proč by tyto důvěrné informace měla dávat napospas konkurenci a lidem, kteří by si to překroutili a připojili svůj vlastní “výklad”? Navíc, určitě by nastaly případy, kdy by bylo snadno odhalitelné, kdo se za určitým příjmem skrývá a v takovém případě to je docela dost velký zásah do soukromí. Kromě toho, Vám je tato informace ÚPLNĚ K NIČEMU! Nedočtete se z ní, kolik si vyděláte Vy! Takže se dožadujete něčeho, co by znamenalo lézt do soukromí jiným, ale tuto informaci k ničemu nemůžete použít. Už takto je to docela velký zásah, když víte, na jakou úroveň se kdo kvalifikuje a znáte průměrný příjem na této úrovni. Pokud Vám ani tato informace nestačí, tak pochybuji, že byste vykoumal cokoli kloudného i kdybyste měl přístup do účetního systému Amway.

      U nas v praci taky vi kolik si kdo vydela a u zivnostniku kolik si vyfakturuji.

      Přesto předpokládám, že nikde ve Vaší práci nevisí tabulka s tím, kolik lidí si vydělalo přes milion, kolik přes půl milionu atd. Tam Vám to nevadí, tady se toho dožadujete. Nechápu…

      Me proste dost odrazuje takove tajnistkareni. To je snad jasne a myslim ze i spoustu dalsich lidi.

      Vidíte. A pak se najdou takoví, kteří si říkají, že když nic neriskují, tak to zkusí. To je asi tak ten hlavní rozdíl mezi námi dvěma. 🙂

      Kdyz pujdu nekoho oslovit a on se me na tohle zepta tak mu nechci lhat a rict ze si muze vydelat stamiliony a muzu mu snad rict, ze v našem byznyse je tolik a tolik lidi a z nich si roli s tolik vydela nejakou castku.

      Když se Vás zeptá na co? Kolik si v tom lidé vydělávají? Vždyť odpověď je jednoduchá. To záleží na odvedené práci. Někteří si vydělávají pár stovek měsíčně a ti nejlepší, kteří to dělají 50 let, si vydělávají miliony dolarů. Jednoduchá a pravdivá odpověď. Pokud to chtěl slyšet kvůli tomu, aby si udělal představu, kolik si vydělá on, tak musí pochopit, že z tohoto to opravdu nevyčte. I kdybyste nakrásně znal všechny ty příjmy, tak nevíte zcela zásadní informaci: KOLIK ČASU TOMU TI LIDÉ VĚNUJÍ!!!!! Když někdo vydělá 10000 Kč měsíčně je to málo nebo hodně? Pokud by na tom pracoval 8 hodin denně, bude to málo. Ale co když na tom pracoval měsíc někdy před 10 lety a dodnes mu z toho chodí každý měsíc 10000? Už chápete, proč ty Vaše otázky jsou úplně mimo mísu a proč, i kdybyste na ně znal odpověď, tak Vám k ničemu nebude? Místo filozofování se seberte a běžte něco dělat. Tam zjistíte, jak to funguje v praxi. Na Internetu nezjistíte nic.

     • Rikal jsem zd to nikdo nevi, tak jenom rikam ze to společnost musi vedet. Prece to neplati jen tak nahodne.
      Firma ma prece jasný přehled kolik komu vyplatila bez toho by asi nemohla fungovat a financak by ji zavřel.

      Pokud ty čísla nejsou spatny tak nevidim jediny logicky duvod proc by to nekomu melo vadit.
      Ti úspěšní se tim stejne chlubi a mohlo by se to uvést nejak obecne treba ve stylu 10 lidi si vydela vice nez milion.
      Jde prece o ty bezne lidi.
      U nas ve firme taky nikoho zas tsk nezajima kolik vydela majitel nebo reditel ale kolik dostane kdyz tu zacne pracovat a na kolik se mize dostat.

      Tabulka tu nevisi ale taky jsme mala firma a nikdo neříká ze to je nejlepsi podnikatelská příležitost a pokud by si to majitel myslel a chtel o tom nekoho presvedcit tak mu zabere asi pul hodiny to spocitat.
      Proto nechapu proc to neudela i Amway.

      Já o tom uvažuju ale nejsem si jisty jestli k tomu nekoho premluvim a dost divne na me pusobi jak kazdy tvrdi neco jineho mebo tskhle mlzi

      • Avatar for Ladův Kocour Ladův Kocour | 8.10.2020 z 9:53 | Odpovědět

       Samozřejmě, že firma má přehled a tuny čísel, dle kterých vyplácí, nebo dle kterých se řídí při hospodaření. Tohle má samozřejmě i Vaše firma, která – stejně jako společnost Amway – má zákonné podmínky pro provozování činnosti. Pokud by je nedržela – ČOIka nebo vůbec správní orgány tomu určené ji zavřou.

       Já zase nevidím jediný logický důvod, proč by to firma měla zveřejňovat. Honit si ego? Však je to top#1 v síťovém marketingu už skoro jedno desetiletí v kuse s odskokem několik MILIARD USD, pro Krista…

       Vy jste si nejspíše neuvědomil, že práce a podnikání je opravdu nebe a dudy. Pokud jste zaměstnanec, tak samozřejmě, že chcete vědět mzdu, za kterou budete pracovat. Máte nějaká uzavřená či dokončená studia a máte na trhu práce nějakou hodnotu dle svých zkušeností, škol, certifikátů a doporučení. Zaměstnanec (aby se ujal v moderním trhu práce) musí mít portfolio plné zkušeností. Podnikatel nikoliv. Podnikatel prostě koná a ačkoliv definice podnikání končí “… za účelem zisku.” tak tenhle účel zisku je pouze cíl – je náchylný na změnu. Jako podnikatel si nemůžete tomu nahoře říct, kolik chcete vydělat. Můžete se snažit sebevíc, ale je to jen a jen Vaše odpovědnost dosáhnout toho cíle, který si stanovíte. Popravdě i v normálním podnikání si nemůžete spočítat, kolik vyděláte jako majitel*. Pokud tedy nechcete firmu mít pouze jako dojnou krávu bez nějaké investice do aktiv (účet.def.) z vlastního kapitálu (účet.def.).

       Firma Amway nemusí nijak dokazovat to, že je to nejlepší podnikatelská příležitost. Tahle “starost” je už dávno překonána fakty, které šíří pouze VPA prostřednictvím schůzek s prospekty. VPA dělají firmě reklamu tím, jak vystupují a proto je jen a pouze v jejich režii, co si o firmě pomyslíte po schůzce s nimi. Veškerá čísla, veškeré počty, veškeré informace o podnikání by Vám měl (mohl) sdělit člověk, který Vám představil tuto příležitost.

       Člověk se kterým jste probíral možnost této příležitosti Vám odpoví na jakýkoliv relevantní dotaz, který budete mít.

       Jen prosba – za Boha – nikoho nepřemlouvejte. Díky přemlouvání se hodně lidí spálilo, neboť člověk, který je seznámil s touto příležitostí jim nasliboval NA JMÉNO FIRMY modrý z nebes a proto je tu obří skepse, která zde dělá složitější podmínky. Alespoň o to víc vyrosteme :).

       A poslední prosba – moc rád bych Vás poprosil, abyste trošku zapracoval na stylistice textu… Žačíná se mi to mlžit, jak nevidím čárky nebo háčky či viditelný a smysluplný větný celky. Myslím to dobře ;).

       *Pokud tedy nejste v Amway, které je už tak dosti transparentní, díky kalkukačce na stránkách amway.cz, kde se dá vypočítat odměna dle čísel ve vašem podnikání. Tuto kalkulačku sdílet nebudu – o tom se poraďte s člověkem, který Vám tuto příležitost představil. On uzná za vhodné, zda je to dobrý nápad či nikoliv.

 4. Avatar for Vláďa T. Vláďa T. | 4.6.2020 z 0:40 | Odpovědět

  KONKRÉTNÍ zkušenost mám. Jsem totiž bývalý Amwayák. Takže vím co se prezentuje na marketingovým plánu a co se prezentuje na seminářích. Je sen každého dosáhnout pasivního příjmu. Co se týče vysmívání klasické práci známe přece oba dobře. Alespoň si myslím. Takže bych chtěl znát kolik lidí dosáhlo toho, že se stali 100 procentními Amwayáky. A vůbec bych to nepovažoval za tajemství kvůli konkurenci a negativům. Ba naopak. Dle mého názoru by 100 procentní Amwayáci měli být příkladem pro své Downliny, aby prokázali, že to funguje a že se nelže. Takže kolik je u nás cca 100 procentních Amwayáků??? Děkuji

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 4.6.2020 z 6:19 | Odpovědět

   KONKRÉTNÍ zkušenost mám. Jsem totiž bývalý Amwayák.

   Jak dlouho jste se Amway věnoval, mohu-li vědět?

   Je sen každého dosáhnout pasivního příjmu.

   Předpokládám tedy, že to byl i sen Váš. Můžete nám tedy napsat, co jste za dobu svého působení v Amway pro to udělal a jak dlouho jste na tomto cíli pracoval?

   Co se týče vysmívání klasické práci známe přece oba dobře.

   Neznáme. Já jsem se nikdy lidem, kteří dělají práci, která je baví, nesmál. Nejsem totiž hlupák a moc dobře si uvědomuji, že potřebujeme učitele, doktory a další profese. Možná to ale bylo jinak. Možná na těch Vašich prezentacích to bylo namířeno na lidi, kteří chodí do práce, která je nebaví, ale nad Amway ohrnují nos. V tom případě ano, nezbývá mi, než kroutit hlavou nad tím, proč nadávají na svou práci a když je jim nabídnuta možnost to vyřešit, tak řeknou ne.

   Takže bych chtěl znát kolik lidí dosáhlo toho, že se stali 100 procentními Amwayáky.

   A já Vám znovu musím napsat to samé. Amway není detektivní kancelář, aby kvůli Vláďovi T. lustrovala své distributory, čemu všemu kromě Amway se věnují. I pan Hassmann, i Dexter Yager mají/měli boční aktivity. Budete o nich tvrdit, že se z Amway neuživí a že to jsou příklady neúspěchu? Vaše dedukce, že pokud se někdo nevěnuje jen Amway, tak je neúspěšný, je totálně mimo mísu.

   • Avatar for Vláďa T. Vláďa T. | 4.6.2020 z 23:04 | Odpovědět

    Dobrý večer,
    Amway jsem dělal aktivně v rámci několika let.
    Ano. Byl to i můj sen dosáhnout pasivního příjmu.Co jsem pro to udělal?Vše co mne bylo upliny doporučeno.
    Makal jsem jako barevný, jezdil na všechny semináře. Vynechal jsem snad 2 když jsem byl marod.Dozvěděl jsem se mnoho užitečných informací,
    za ta léta jsem si vytvořil pár stálých a docela slušné portfolio budoucích zákazníků.

    Musím říci že si vážím veškerých lidí, Amwayáků nevyjímaje kteří začnou nějaký MLM. Mnohé se naučí.
    Otázkou je, zda-li MLM firma dodrží své sliby! U Amway je zásadní problém, že své sliby toho co bude v budoucnu mnoho let neplní.Klidně můžu být konkrétní..

    V dnešní době pasivní příjem mám, ale nikoliv z Amway. A navíc stále chodím do práce,protože mne baví.

    Z Vašich odpovědí usuzuji, že pravděpodobně budete milenián, nebo v podobném věku.Nic proti Vám, ale je mnoho věcí, které firma Amway slibuje přes 20 let a výsledek zatím není žádný.
    Existují nahrávky, kde se vysoce postaveni distributoři vysmívají obyčejné práci a dokonce jimi pohrdají.To jste věděl?

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 4.6.2020 z 23:37 | Odpovědět

     Vláďo, s tím mileniálem jste trochu vedle. Trochu moc. První MLM mi byl nabídnut v roce 1994, z čehož tak nějak vyplývá, že tou dobou jsem už asi byl i na světě. Dost pravděpodobně budu starší než Vy. 😉
     Píšete, že jste dělal Amway aktivně několik let (kolik?), zmiňujete, že jste makal jako barevný, jezdil na semináře a že jste udělal vše, co Vám bylo upliny doporučeno. Předpokládám, že Vám ale uplini neříkali, že máte Amway vzdát. Takže někde se stala chyba. Mohu se zeptat, co to znamená: makal jako barevný?
     Naše zkušenost s Amway je diametrálně odlišná. Píšete, že Amway neplní sliby. Neměl jste spíš na mysli nějakého konkrétního distributora? Co konkrétně Vám Amway slíbila a nedodržela to?
     Co se týká údajného vysmívání se práci: pokud máte na mysli třeba Dextera Yagera, tak si musíte ty nahrávky poslechnout v patřičném kontextu. A pokud ho pochopíte, už Vám to tak skandální nepřijde.
     https://www.youtube.com/watch?v=-bvlNeZlZoc

  • Pane Vláďo, můžete prosím jmenovat nějaké distributory (např. od platin výše), kteří se vysmívají těm co pracují? Já totiž patřím mezi ty, kteří respektují člověka, který se rozhodne pro zaměstnání (protože i takový popelář je užitečná profese).

   • Avatar for Vláďa T. Vláďa T. | 4.6.2020 z 23:14 | Odpovědět

    Pane Spitfare , mohu, když mi dáte čas. Na konkrétní jména si nevzpomínám, ale mohu zkusit vygooglit ty nahrávky. Jsou staršího data. Nebo napíši kolegovy, také již bývalému Amw. se kterým jsme se na toto téma nedávno bavili.

    Aktualizace 4.8.2020: Dovoluji si připomenout, že před 2 měsíci v tomto komentáři Vláďa slíbil, že když mu dáme čas, uvede konkrétní jména distributorů, kteří se vysmívají těm, co pracují. Z původního Vláďova komentáře to vypadalo tak, že prakticky všichni distributoři se vysmívají těm, kdo pracují. Do dnešního dne jsme se žádných jmen nedočkali…
    A tak je to v podstatě se vším. Kritik Amwayáka z něčeho obviní a když je vyzván, aby své tvrzení doložil, ničeho se nedočká.
    Původní Vláďův komentář ponechávám, aby si každý mohl udělat obrázek, kde je pravda. Admin

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 4.6.2020 z 23:39 | Odpovědět

     Já mám spíš pocit, že pořád zaměňujete 2 věci: Amway a způsob, jakým toto podnikání dělali někteří konkrétní lidé. Zeptám se jinak: pokud už tedy píšete své soudy o Amway, slyšel jste někdy projev některého ze zakladatelů Amway?
     Mohl byste identifikovat cokoli špatného, co tito lidé řekli na adresu zaměstnání? Tohle je to, co mě zajímá. Tohle vypovídá o Amway. Ne to, že nějaký distributor, se kterým se třeba spousta jiných lidí nikdy nesetká, něco řekl v nějaké souvislosti a někdo to třeba vytrhl z kontextu.

     • Avatar for Vláďa T. Vláďa T. | 6.6.2020 z 13:06 | Odpovědět

      Nechápu, že říkáte, že to tak dělali někteří lidé. Kdybyste mluvil na rovinu, řekl byste, že to tak dělá i nyní většina lidí a větví. Komunismus byl také na začátku pěknou myšlenkou, ale v praxi ne moc dobře proveditelnou bez totalitního podkladu. A tak se mi nyní po všech zkušenostech jeví Amway. Jako nějaká zvláštní elitářská skupina lidí, kteří v ničem nevynikají.

      Aktualizace 4.8.2020: Dovoluji si připomenout, že před 2 měsíci v tomto vlákně Vláďa slíbil, že když mu dáme čas, uvede konkrétní jména distributorů, kteří se vysmívají těm, co pracují. Z původního Vláďova komentáře to vypadalo tak, že prakticky všichni distributoři se vysmívají těm, kdo pracují. Do dnešního dne jsme se žádných jmen nedočkali…
      A tak je to v podstatě se vším. Kritik Amwayáka z něčeho obviní a když je vyzván, aby své tvrzení doložil, ničeho se nedočká.
      Původní Vláďovy komentáře ponechávám, aby si každý mohl udělat obrázek, kde je pravda. Admin

      • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 6.6.2020 z 15:24 | Odpovědět

       I kdyby to, co píšete, byla pravda, nikdo nemůže donutit Vás, abyste to dělal stejně. Všimněte si také, že ani zakladatelé Amway nic z toho, co tu říkáte, nedělali. Komentář ohledně “skvělosti” myšlenky komunismu raději komentovat nebudu…

 5. Avatar for Vláďa T. Vláďa T. | 4.6.2020 z 11:45 | Odpovědět

  Ptám se jen proto, aby se prokázalo, jestli je Amway opravdu ta nejlepší podnikatelská příležitost na světě. Pokud se na seminářích mnoho přednášejících chvástá svým majetkem, proč by se někdo nemohl oprávněně pochlubit svým výsledkem své práce?

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 4.6.2020 z 17:29 | Odpovědět

   Vaši otázku nechápu, tak zopakuji tu svoji. Proč trváte na tom, že jediný úspěšný Amwayák je ten, který nemá žádný jiný zdroj příjmu? Hassmann i Yager ho měli, takže byli v Amway neúspěšní?

   K nejlepší podnikatelské příležitosti: koukám, že “nejlepší podnikatelská příležitost” Vás dokázala úplně pohltit a jste jí úplně posedlý. Takže v tom je zcela určitě nejlepší. 😀
   Ale myslím, že tady záleží na úhlu pohledu. Podle mě se na věc každý díváme trochu jinak. Podle Vás je zjevně nejlepší podnikatelská příležitost ta, kde většina lidí, co se do ní pustí, vydělává pasivně miliony dolarů. Já osobně považuji za nejlepší podnikatelskou příležitost tu, která všem lidem, bez ohledu na jejich vzdělání, národnost, pohlaví, nebo věk nabízí rovnou příležitost, které se mohou chopit, a s podporou, která je jim nabízena, mohou uspět, bez toho, aby riskovali majetek.
   Nevím, na jaké přednášky jste chodil, že se tam lidé chvástali. Já jsem chodil vždy na přednášky, kde mi ti lidé jen ukazovali, co vše je možné v Amway dosáhnout, když budu tvrdě pracovat. Popravdě, chvástání mi v této souvislosti nějak nedává smysl. Přece každý máme úplně jiné sny, tak jaký význam by mělo říkat ostatním: “Heč, koukni na mě, jaký mám barák! Ten je krásný, že?” Když mým snem nebude mít přesně takový barák, tak mě to přece nechá úplně chladným. Já to vždy bral tak, že ti lidé mi říkají: “Tady je možnost vydělat si tolik a tolik, že si za to můžu pořídit to a to. A teď si představ, co by sis pořídil ty, kdyby se ti podařilo dosáhnout stejných výsledků. A já ti v tom budu pomáhat.”
   Tak tohle jsem v tom vždycky slyšel já. Asi jsme každý byli na jiných přednáškách. 😉

 6. Taky jsem se nechal na podobný seminář vtáhnout do nějakýho hotelu v Praze na Budějárně svým známým (neúspěšný fitnessák). Říkal že jde o super projekt, měl jsem představu že půjde o něco opravdového a zajímavého. Pěkná chujovina, hned bylo jasný, že o prodej nějakejch prostředků na čištění hajzlů nejde. To následný ukecávání u stolečků je fakt totální haluz. A když jsem znechuceně odcházel, viděl jsem ještě překvápko v podobě starého pedofilního Amway dědka, co ukecával toho známého i jeho přítelkyni aby si koupili lístky na výmaz akci se slevou. A když mu řekli, že nemají peníze (protože amway jim nesype), tak jim prostě oznámil, že to za ně zatáhne a jsou tedy jeho dlužníky 😀
  Když jsem dědkovi říkal, že dělám v IT, tak mi začal tvrdit že jeho manželka zaměstnává lidi jako jsem já a že se běžně stává že jednoho dne ajťák přijde do práce a zjistí, že už jí nemá.
  To je prostě nepochopitelný, netvoříte žádný hodnoty, to vám nevadí? Kromě toho, že sem tam prodáte nějaký předražený šméčko, tak generujete jenom shady peníze z chudáků pod váma.
  v dTestu byl snad jedinej váš produkt. Nějakej opalovák před x lety, kterej byl nejdražší a dopadl nejhůř. Jinak žádný nezávislý testy nejsou.
  Jak má člověk přesvědčit někoho pod sebou, aby prodával hovna, který sám nepoužívá?
  Ty kecy o koncentrovanosti vašich výrobků jsou fakt k smíchu. V naší pastě je víc pasty…

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 5.6.2020 z 7:45 | Odpovědět

   Už z Vašeho stylu vyjadřování je patrné, že největší chyba se stala v tom, že Vás Váš známý pozval. Člověk, který má zapotřebí svou frustraci ventilovat anonymně na Internetu, kde se dotyční nemohou bránit, je skutečně hodný politování. Ale Vy, Internetový hrdina, jste tomu “dědkovi” zcela jistě řekl do očí, že je “pedofilní”, že ano? Nebo jste tam na místě před ním mlčel? Pokud takovýto způsob komunikace považujete za normální, ani bych se nedivil, kdybyste toho padáka ve své práci dostal.
   Vy se raději držte od Amway dál, protože kdybyste se do ní pustil Vy, tak nevím, jak bych pak vysvětloval ostatním, co se s Vámi setkali, o čem Amway je. Zakladatelé Amway sice vždy říkali, že Amway nabízí šanci všem, ale to zjevně neznali Vás.
   Poroučím se, pane primitive.
   I když tomu možná nebudete věřit, Váš příspěvek, více než o “dědkovi” a o Amway, vypovídá spíše něco o Vás samotném. A silně pochybuji, že jste nám tu ohledně “dědka” nalil čistého vína.

   Z celého Vašeho výlevu stojí za komentář snad jen poslední odstavec:

   Obchodníci podle Vás netvoří hodnoty? Hmmm. Tak v tom případě Vám poradím: běžte do nejbližšího supermarketu a řekněte jim to samé. Ať to všechno zavřou, že netvoří hodnoty. Možná byste je měl přestat podporovat, vždyť jsou podle Vás méněcenní. 😀 Uvidíme, jak dlouho si vystačíte jen s tím, co si sám vypěstujete na zahrádce. 😀
   Třeba pak pochopíte, kde jste ve vašem způsobu přemýšlení udělal chybu. I když… to vás asi přeceňuji.

   A k těm nezávislým testům: k Vaší smůle jste si vybral zrovna test, kterým se dTest totálně zdiskreditoval. Za metodiku ho zkritizoval i Státní zdravotní ústav:
   http://www.szu.cz/uploads/documents/szu/aktual/test_opalovacich_pripr_deti_2014.pdf
   https://www.novinky.cz/zena/styl/clanek/statni-zdravotni-ustav-nesouhlasi-s-hodnocenim-opalovacich-kremu-v-dtestu-234544
   To jste asi nevěděl, že? Jistě, ovcím stačí pohled jedné strany (co na tom, že udělala chybu), inteligentní člověk použije mozek a věrohodné informace.
   Není to příznačné, že když už kritici přijdou s nějakým rádoby logickým argumentem, nakonec se ukáže, že je všechno jinak a že zase šlápli vedle? 😉

   • Já jsem věděl že jste to byl vy, pane dědku. 😀
    Prosímvás, já narozdíl od toho pána u tabule na přednášce nezesměšňuji práci nikoho. Právě naopak. Zesměšňuji jen vás, co si hrajete na obchodníky a přitom váš záměr je úplně jinde.
    Pozn. admin: lži o Amway vymazány
    Raději běžte obvolávat své kamarády, pokud vám nějací mimo Amway zbyli a nabízejte jim své předražené energy drinky bez energie, Jarovatější Jary a prací prášky, které odstraní krev z vaší staré košile až vám někdo rozbije hubu.

    Pozn. admin: Autor byl pro neurvalé chování a urážky zablokován. Další jeho příspěvky nebudou zveřejněny.

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 5.6.2020 z 17:22 | Odpovědět

     Vážený pane, tohle jste trochu přehnal. S další diskuzí tady se rozlučte. Vůči takovým “hrdinům”, jako jste Vy, jsem imunní. Jen aby bylo jasno – pokud jste přesvědčen, že mě znáte, jsem Vám kdykoli k dispozici, abyste mi “rozbil hubu”, jak píšete. Klidně se někdy stavte tam, kde jste přesvědčen, že jste mě potkal, a můžeme změřit mou sílu s Vaším tlučhubismem. 😀
     Mé kamarády si laskavě neberte do svých nevymáchaných úst, ale jedno Vám o nich řeknu: nerozlišuji je podle toho, jestli se pustili do Amway nebo ne. Ovšem vím s jistotou, že lidi jako Vy, nemají mezi mými přáteli místo. A jsem na to hrdý.
     Vaším posledním příspěvkem jste ztratil možnost další diskuze, takže Vám děkuji za názornou ukázku idiocie vládnoucí mezi kritiky a loučím se s Vámi.

   • Avatar for Vláďa T. Vláďa T. | 6.6.2020 z 17:32 | Odpovědět

    Díky za odkaz, ale v tom článku na novinkách není o Amway ani slovo.

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 6.6.2020 z 23:08 | Odpovědět

     Nejde o konkrétní značku. V testu byla poškozena většina firem, které nabízejí kvalitní výrobky, nejen Amway. Šlo o to, že dTest používal zastaralé metody testování. V inkriminované době zveřejnil v krátké době po sobě 2 testy – první byl test opalovacích krémů a druhý byl test opalovacích krémů pro děti. Oba testy byly provedeny stejnou metodikou, kterou Státní zdravotní ústav kritizoval.
     Test byl problematický i způsobem hodnocení, kdy autoři testu naměřené hodnoty nesprávně interpretovali, takže závěry byly úplně zavádějící.

     • Zajimave. A proc tedy uz zadne dalsi nezavisle testy vasich produktu nebyly nikdy zverejneny?

      • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 7.6.2020 z 15:13 | Odpovědět

       Ale to přeci není pravda. Samozřejmě, že byly zveřejněny. Např. ekolist testoval SA8 Premium i SA8 Color. V případě SA8 Delicate sice redakce udělala chybu, když tento výrobek na jemné tkaniny testovala na znečištění určené pro bavlněné tkaniny, se kterým se obecně prostředky určené na vlnu nemohou poprat (bílkovinná znečištění), ale jak se můžete přesvědčit oba prášky (SA8 Premium i Color) vyšly co do kvality jako jedny z nejlepších.
       V lednovém čísle časopisu Consumer Reports z roku 2007 vyšel prášek SA8 jako suverénně nejkvalitnější, když nasbíral 99 bodů ze 100 (nejbližší další měl 87 bodů). Ano, byl nejdražší, ale pral suverénně nejlépe. A pokud se Vám nelíbí cena, máte možnost jej vrátit a dostanete své peníze zpět. Takže kde je problém? V kvalitě zcela jistě ne (leda by Vaším vroucným přáním bylo, že chcete prát hůře). V ceně by také neměl být (je jen na Vás, jestli Vám cena v porovnání s kvalitou vyhovuje a výrobek si ponecháte nebo ho vrátíte a de facto jste pral zadarmo, takže jste o nic nepřišel).
       Čili jak je vidět, není to o tom, že by žádné výsledky testů nikdy nebyly zveřejněny.
       Kromě toho, to, jaký výrobek se objeví nebo neobjeví v nezávislých testech, neurčuje nikdo jiný, než zadavatel testu. A ten z principu nepřijímá vzorky od výrobců ani od prodejců. Nakupuje je anonymně, aby výsledek testu nemohl být ovlivněn tím, že by třeba výrobce pro účely testu namíchal lepší složení. Takže není v silách Amway nijak tyto výrobky do podobných testů “protlačit”.

 7. Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 6.6.2020 z 11:50 | Odpovědět

  Tak ještě jednou, polopatě, pro natvrdlého jedince. Pokud píši, že se máte rozloučit s další diskuzí a že Vaše další příspěvky s ohledem na Vaše chování zde nebudou už zveřejněny, tak to znamená přesně to, co jsem napsal. Pokud jste přesvědčený, že mě znáte, a máte se mnou nějaký problém, klidně se za mnou stavte a můžeme si to vyříkat osobně. Garantuji Vám, že to moc času nezabere.
  Ostatním čtenářům z řad distributorů i z řad slušných kritiků se omlouvám za znehodnocení diskuze způsobené chováním jednoho nevychovaného a nevzdělaného ajťáka a slibuji, že mu už nebude dán prostor, aby si zde mohl léčit své komplexy méněcennosti.

  • Co si také můžeme myslet o člověku, který staršího člověka nazývá “pedofilním dědkem” a mluví o rozbití huby. To si lidi hned mohou udělat obrázek o tom, kdo se chová normálně a kdo se chová jako hulvát. 🙂

 8. A co ta stránka? 😀 To běží na activu, jo? To se načítá jak z nějakýho Raspberry ve sklepě. Pozor ať vám nevyprší ten certifikát od Let’s Encrypt xD. Je hezký, že jste si udělali backlink domén, ale vypadá to spíš k smíchu když si koupíte i další domény s předponou “amway-“, například amway-nazory.cz a amway-pravda.cz.
  Vy máte prostě všechno Amway. Amway názory, pravdu, fakta a i život a to opravdové vás nezajímá.

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 6.6.2020 z 12:00 | Odpovědět

   A sakra, tady je to najednou samej ajťák s ekvivalentními vyjadřovacími schopnostmi… Šíří se to jako koronavirus a i příznaky to má stejné. :DDD

   • 😂 😂 😂 Pravda 😊 mám ešte otázku mimo článku – čo tak spraviť porovnanie Amway vs. Herbalife? Hľadám to na nete a nikde to neviem nájsť. Ú nás sa Herbalife rozmáha a potrebujem fakty, ktoré budem v argumentácii vedieť použiť 😊 vaše články Amway VS. iné MLM sú super 👌 😉

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 7.6.2020 z 20:12 | Odpovědět

     Články Amway vs. firma X vznikly, až na jednu výjimku (Avon), jako reakce na nekalé praktiky distributorů konkrétních firem. Konkrétně se jednalo o snahu přetáhnout distributory Amway ke konkurenci na základě lživých tvrzení. U společnosti Herbalife jsem se s žádným pokusem přetáhnout distributory Amway k nim nesetkal, nebyl tedy důvod k sepsání článku.

     • jj viem, ja tiež nie, ale napríklad som videl ako o sebe hlásajú, že Herbalife je najväčšia nutričná spoločnosť na svete atď… taktiež som zachytil na czsk webe že z ich produktov zomrela jedna žena a v danom článku je spomenutých viacero takýchto prípadov

      https://aktin.cz/mlada-zena-uzivajici-herbalife-zemrela-na-selhani-jater-pozor-na-nesmyslne-pripravky-na-hubnuti

      Ale hej, chápem váš postoj, tiež mám skúsenosti že Herbalifaci patria medzi tých poctivejších MLM 🙂

      • olovo, rtuť, kadmium, psychotropní látky (v 75 % vzorku) a další blíže nespecifikované toxické látky??????to vše fakt našli v doplňcích travy Herbalife!? Připadá mi to jako nějaký hoax, no každopádně jsem vděčný za integritu lidí co stojí za Nutrilite

       • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 17.6.2020 z 17:44 | Odpovědět

        Pro úplnost je třeba dodat, že publikace, na kterou se autor článku odvolává (Philips et al.) byla odstraněna na základě žádosti šéfredaktora a Indian National Association for the Study of the Liver, takže je otázka, jak věrohodná byla:
        https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6995887/
        Cituji:
        “This article has been removed at the request of the Editor-in-Chief and Indian National Association for the Study of the Liver (INASL).
        The article, which was published in the March–April 2019 issue of the journal, has been removed for legal reasons. However the decision to remove the article does not imply admission of any allegation made about the article by any party.”

        O tom se samozřejmě na serveru aktin.cz nic nedozvíme.
        Nechci se v tomto zastávat firmy Herbalife, ale nebylo by fér zveřejnit jen půlku informací a zbytek zamlčet, takže jsem doplnil (podle mého názoru dost podstatné) informace.

        • Děkuji za odpověď,
         škoda jen ještě, že autor článku na aktin.cz nesmyslně apriori předpokládá, že když značka funguje na principu MLM společnosti, musí obecně vyrábět za velmi nízké ceny, aby prodeje vydělaly celé síti prodejců. To by člověk měl pocit, že aktin.cz je charitatívní organizace a prodává za výrobní ceny, a síť jejich zaměstnanců chodí do práce za:”Děkuji”. Je srandovní, že každý chápe, že v klasické distribuční SÍTI každý článek generuje zisk (výrobce, reklamka, exporter, importér, velkosklad, prodejce) ale když v MLM SÍTI generuje zisk stejný počet subjektů (výrobce, Toman, Novák, Síkora, Špaček, Daněk) tak je to najednou špatně…

         • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 19.6.2020 z 13:43 | Odpovědět

          A proto je důležité, aby stáda ignorantů nejprve pochopila matematiku výpočtů odměn v MLM. Teprve když toto pochopí, tak by se jim mohlo rozsvítit a mohli by si uvědomit, že MLM se v tomto nijak neliší od klasického obchodu.

          • Avatar for hhhhh hhhhh | 19.6.2020 z 21:42 |

           Presne tak, argument o “predražených” produktoch by platil vtedy, keby mal človek skupinu napr 1000 ľudí a rozdielovú províziu z každého z nich. Ale rozdielovú províziu má každý len zo svojej šírky (a aj to len, ak tá šírka je úspešná a má svoju šírku a hlbku). Ale to MLM “kritikom” nevysvetlíte, lebo by najprv museli chápať, čo to šírka a hlbka je 😀 a navyše je nemožné vyrábať Dish Drops ktorý nemá konkurenciu čo sa týka kvality a stojí MO cca 10€ za pár centov, ako sa to snažia “kritici” prezentovať, lebo údajne 90%+ ide na odmeny pre distribútorov 😀

    • Saakra :-/ Nu, já se bojím aby mi teď všechny kamarádky pode mnou neodešly dělat Herbalife. To bych musela měnit už potřetí MLM společnost

     • Jestli to máš nastavené tak, že ocas vrtí psem, a ty následuješ svojí skupinu místo toho, aby skupina následovala tebe, tak ti žádná změna MLM společnosti nepomůže. 😉

 9. Něco ke Zdeňkovi a k otázce, zda má smysl dělat Amway. Chápu Tvé pochybnosti, pokud máš okolo sebe okolí, které na podnikání Amway má svůj názor. Ale to neznamená vůbec nic, pokud ty se rozhodneš v Amway uspět.

  Tvé okolí nikdy nebude mít stejný názor na všechno co ty budeš dělat. Amway je naprosto seriozní byznys, který funguje už více jak šedesát let a názory kritiků na tom nic nezmění. Kritici budou existovat na veškerou činnost, která je vidět, tomu se nedá zabránit.

  Ty si buď přebereš jejich názor, který není podložen fakty za svůj a nebo si zjistíš opravdová fakta. Admin Ti odpovídá správně a to nejlepší, co můžeš udělat, běž za tím člověkem, který Ti ten byznys ukázal ať Tě seznámí s někým ve sponzorské linii, kdo má v Amway výsledky a zeptej se ho na všechno, co Tě zajímá. Nikdo před Tebou nemá důvod cokoliv tajit. V Amway se dá vydělávat a je jedno, kdy tam vsoupíš, tohle nehraje roli.

  Každým dnem se do Amway registrují lidé, a když odvedou potřebnou práci, tak podle marktingového plánu dostanou přesně to, co si zaslouží. V Amway nejsi placený za datum vstupu, ale přesně jak Ti psal admin, za to kolika lidem pomůžeš do šířky, tak velkou odměnu dostaneš. A klidmě větší,než ten člověk, který Tě do toho bynyzu přivedl. Můžeš si nechat vzít tuhle šanci a nebo se do toho pustit s tím, že nemáš co ztratit, a kdyby se to opravdu povedlo,tak Tvé sny se stanou skutečností. Je to velké riziko, dělat to podle rad někoho kdo uspěl a vytrvat?

 10. S nesmírnou lítostí oznamuji,že zemřel nejúspěšnejší člověk v MLM ve střední Evropě vůbec pan Aleš Buksa. Lídr lídrů. Čest jeho památce !!

  • A nepomohlo mu ani pit ty jejich “léky” Aloe gely, co pan Sokol (veterinar a vyrobce zradla pro zvirata) a jini lekari tvrdi na skolenich, ze leci! Ukazuji lidem kazuistily na slolenich a lide jim to basti a uzraci tisice.

 11. Zásadní problém firmy Amway je že dlouhodobě neplní své sliby. Konkrétně: Již od 90 let minulého století slibovali nejlepší ceny za spotřební rychloobrátkové zboží a služby. V principu to samé slibují dodnes. Viz. marketingový plán.
  Jaká je realita dnes po více než 20 letech? Na kterém zboží a službách které ma dnes firma Amway ve svém portfoliu prokazatelně ušetříte?

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 15.6.2020 z 9:20 | Odpovědět

   Není pravda. Opět zaměňujete chování distributorů s chováním firmy. Amway nikdy nečinila žádná prohlášení ohledně “nejlepších cen za spotřební rychloobrátkové zboží”. Ale když už jsme k tomu došli: co třeba LOC? Naředěním jedné lahve získáte 20 půllitrových lahví čistícího prostředku. Vydělte si maloobchodní cenu dvaceti (můžete klidně připočíst cenu jedné lahve a vodné a stočné za vodu potřebnou na naředění) a pak se běžte podívat na to, kolik stojí obdobné výrobky v rozprašovači v obchodě.

   • Máte pravdu, přidal bych ještě Dish drops , Sa8 a zubní pastu… Na těchto výrobcích skutečně ušetříte. Ale to bylo již před více než 20 lety. A na jakých výrobcích a službách se současné doby ušetříte???

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 15.6.2020 z 14:11 | Odpovědět

     Co třeba tento výrobek? Nebo telefonní služby? Nebo energie? Dokonce i ty kritiky neustále omílané těstoviny, jsou levnější, než spousta jiných značek, které jsou vyráběny stejnou technologií (trafilatura al bronzo).
     Tady je zásadní rozdíl v tom, že Vy voláte po tom, že zboží musí být nejlevnější. Já říkám, že musí být konkurenceschopné (to neznamená vždy nejlevnější), abyste byl schopen si na základě kvalitních výrobků vybudovat stabilní byznys. Když byste chtěl mít za každou cenu nejlevnější zboží, pak budete muset jít dolů s kvalitou, protože na trhu se vždy najde nějaký šunt, který bude levnější. Jenže na takovém zboží nemůžete v přímém prodeji postavit stabilní skupinu.
     To, o co tu ve skutečnosti jde, je poměr výkon/cena. A ten, jak se můžete přesvědčit, je na velmi dobré úrovni.
     (Samozřejmě v případě telefonních služeb nebo energií, kde nejde dost dobře porovnat kvalitu, je primární cena. Je opět otázka, zda se dá dlouhodobě nabízet absolutně nejlevnější produkt, ale když se podíváte na dlouhodobý vývoj cen, pak tyto služby pro Amway distributory, mají opět velice zajímavé ceny v porovnání se standardní nabídkou na trhu).
     Možná jde spíše o to, že někdy zaznívá nepřesně na plánu slovo úspora a není řečeno, k čemu se vztahuje. Tady si pojďme na rovinu říct, že pokud lidé před vstupem do Amway nakupovali zboží podřadné kvality a nehleděli na výsledek, tak se vstupem do Amway neušetří, naopak, bude je to stát více. Ale pokud byli zvyklí na kvalitní zboží, pak cena Amway zboží je srovnatelná, ne-li nižší (viz např. ten odličovač). Je nutné pochopit, že zboží Amway se kvalitou i cenou řadí mezi tzv. prémiové značky. To také vede k tomu, že jste schopen si vytvořit zákazníky a udržet si je, což byste se zbožím podřadné kvality dokázal jen stěží.
     Snad to teď je jasnější.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close