Amway – nenaleťte dezinformacím aneb 12 lží o Amway

Před nějakou dobou jsme věnovali několik článků lidem, kteří prostřednictvím celé série blogů patřících jednomu majiteli šíří o Amway na Internetu dezinformace a pomluvy, kvůli svému přesvědčení, že (cituji doslova): “v Amway budujete ďáblovu síť a to pravý křesťan chtít nemůže a nesmí”. Dnes tyto náboženské fanatiky necháme stranou a zaměříme se na nejčastější dezinformace a mýty, které prostřednictvím svých blogů šíří, a budeme je konfrontovat s fakty a ukážeme si, proč jsou tyto informace nepravdivé.


ANKETA: Setkali jste se někdy s dezinformacemi o Amway?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Lež č. 1 – Amway je pyramidová hra / letadlo

NEPOCHOPENÍ PRINCIPŮ FUNGOVÁNÍ AMWAY

Už v roce 1979 rozhodla americká Federal Trade Commission po 4 letech zevrubného zkoumání, že Amway není pyramidová hra, ale legální multilevel marketing. Celý záznam z procesu je k dispozici ke stažení na stránkách ftc.gov. Amway dnes působí více než 60 let ve více než 100 zemích a teritoriích na celém světě a v každé zemi, kde došlo k vyšetřování*, došly soudy k závěru, že Amway není pyramidová hra.

* kromě USA v letech 1975-1979 jsou zdokumentována vyšetřování v Jižní Koreji v roce 1991, ve Velké Británii v roce 2008 a v Indii v roce 2014, vždy se stejným výsledkem.

Lež č. 2 – Všechny MLM (tedy i Amway) jsou produktové pyramidové hry

NESMYSLNÁ DEFINICE, KTEROU ŽÁDNÁ AUTORITA NEUZNÁVÁ

Produktová pyramidová hra je terminus technicus používaný samozvanými “odborníky” na téma MLM. Tito lidé (FitzPatrick, Taylor a další) vydělávají na takzvaných “konzultacích” a živí se tím, že obor MLM pomlouvají. Žádný zákon a pochopitelně žádný soud nikdy tento termín neuznal. Důvodem je to, že pyramidová hra z definice nenabízí vstupujícímu členovi za jeho vstupní poplatek žádnou protihodnotu nebo jen zboží velmi mizivé kvality. Pokud se ale nabízí zboží, které je kvalitní a které si lidé kupují kvůli jeho užitné hodnotě, jedná se o legální obchod.

Lež č. 3 – Amway zboží je předražené. Prodávají špagety za 435 Kč!

SROVNÁNÍ DĚLÁNO NA ZÁKLADĚ NEÚPLNÝCH INFORMACÍ

Cena Amway zboží je dlouhodobě konkurenceschopná a odpovídá kvalitě. Přesto můžete na Internetu nalézt zavádějící tvrzení o předraženosti špaget i jiných výrobků. Vždy, když srovnáváte, musíte srovnávat zboží obdobné kvality. V případě Amway špaget jsou to špagety vyráběné stejnou technologií (trafilatura al bronzo), jejichž cena je i na běžném trhu vyšší, než cena běžných, rychle sušených těstovin s hladkým povrchem – viz např. odkaz zde, kde je 500 g konkurenčních špaget vyráběných touto technologií nabízeno za 91 Kč. Pro srovnání: doporučená maloobchodní cena Amway špaget po přepočtu na 500 g vychází na přibližně 54 Kč a cena pro distributory je 45,50 Kč.

Důkaz o tom, že cena Amway výrobků, byť není nejnižší na trhu, odpovídá kvalitě, je možné nalézt např. v článcích Recenze: ARTISTRY™ essentials Odstraňovač líčidel z očí a rtů a Recenze Amway výrobku Artistry vyhlazující sérum.

Navíc, Amway poskytuje záruku spokojenosti, takže kdokoliv, kdo není spokojen s kvalitou nebo cenou, může i načatý výrobek vrátit a dostane zpět všechny své peníze. Tuto záruku přitom firma poskytuje již od svého založení, tj. více než 60 let. Sami si můžete odpovědět na otázku, zda by firma dokázala vyrůst v největší firmu přímého prodeje, kdyby prodávala předražené výrobky, které můžou lidé vrátit.

Lež č. 4 – Pokud se zaregistrujete v Amway, musíte nakupovat za 5000 Kč měsíčně

TVRZENÍ VYTRŽENO Z KONTEXTU

Podepsáním přihlášky Amway se k ničemu takovému nezavazujete. Veškeré nákupy u Amway jsou zcela dobrovolné. Pokud někde uvidíte toto tvrzení, bude se pravděpodobně odkazovat na video s nejmenovaným českým Diamantem, který tvrdí, že dělat 100 bodů je základ/povinnost. Tato věta je ovšem vytržena z kontextu. Celý obsah sdělení zní: Pokud chcete být úspěšní v Amway, bude potřeba poznat zboží, jeho vlastnosti, přednosti. To se nejlépe naučíte tím, že ho budete používat. A dále, pokud chcete někoho ve své skupině učit, jak udělat obrat (100, 200 b…), ze všeho nejdříve se to musíte naučit Vy! Není možné učit někoho, co sám neumím. A toto snad uzná každý. Každý, kromě náboženských fanatiků typu Jindřicha Bobliga z Edelstadtu, který za vším vidí Satana.

Lež č. 5 – V Indii zavřeli ředitele pobočky Amway, což je důkaz, že se jedná o pyramidu

POLOPRAVDA, PŘEKROUCENÁ INFORMACE A NESPRÁVNÝ VÝKLAD

Pravda je taková, že ředitel indické pobočky byl skutečně v minulosti dvakrát zatčen. Poprvé to bylo v roce 2013 na základě falešného obvinění, že Amway je pyramidová hra, za což se omluvil ministr pro korporátní záležitosti Sachin Pilot (odkaz zde). Důvodem bylo, že tehdejší zákony byly napsány více než 20 let předtím, než na indický trh přišly první MLM firmy a pojem pyramidová hra nebyl jednoznačně definován. Všechno zlé je ale k něčemu dobré – když se situace na základě neprověřeného obvinění v roce 2014 opakovala (odkaz zde) a znovu došlo ke zneužití tohoto “děravého” zákona, byl tento incident pověstnou poslední kapkou a popudem pro indickou vládu, aby zavedla novou legislativu pro přímý prodej (odkaz zde). Tím došlo k jasnému odlišení multilevel marketingu od pyramidových her a od té doby indický trh s přímým prodejem roste. Třešničkou na dortu je, že jeden kritik, který svého času opěvoval Indii a tvrdil, že by si z ní západní země měly vzít příklad, protože je údajně v potírání pyramidových her nejdál, nyní otočil a viní indickou vládu z toho, že se nechala uplatit…

To, že dezinformační weby zůstaly pouze u prvotní informace o zatčení a zamlčují zbytek příběhu, by mělo být dostatečným vodítkem pro inteligentní lidi, aby si ujasnili, kde je pravda.

Lež č. 6 – Amway se nechová ekologicky, protože převáží “Jary” přes půl zeměkoule

POUŽITÍ POLOVIČATÝCH INFORMACÍ K TOMU, ABY VE ČTENÁŘI VYVOLALY CHYBNÝ ZÁVĚR

Kritik zamlčuje, že uhlíková stopa, kterou zanechává lodní přeprava koncentrátů i na vzdálenost 6000 km, je naprosto zanedbatelná, v porovnání s kamionovou přepravou ředěných výrobků po Evropě (možná proto, že vůbec netuší, co to uhlíková stopa je).

Tvrzení, že se Amway nechová ekologicky, protože své výrobky (jako např. LOC) přepravuje z USA, je nepravdivé hned ze dvou důvodů: jednak se LOC již nevyrábí v USA, ale v Evropě, a za druhé, uhlíková stopa, kterou přeprava LOC zanechávala v době, kdy se dováželo z USA, byla díky jeho vysoké koncentraci a použití lodní přepravy i tak menší, než uhlíková stopa ředěných výrobků, které jsou normálně dostupné v obchodech. Pokud Vás zajímají podrobnosti k tomuto tvrzení, přečtěte si článek Je přeprava Amway výrobků skutečně ekologická?

Lež č. 7 – Amway chybí v žebříčku nejekologičtějších firem magazínu Newsweek, z čehož vyplývá, že to s tou ekologií nebude tak slavné

MANIPULACE S FAKTY, NEÚPLNÁ FAKTA

Amway se na výše uvedeném žebříčku nenachází z jednoduchého důvodu – jedná se o žebříček firem veřejně obchodovaných na burze, tudíž se na něm Amway jako soukromá společnost logicky ani nemohla objevit. Více informací naleznete v článku Amway kritik přistižen při manipulaci.

Pokud Vás snad zajímá, jak je na tom firma Amway se svým přístupem k životnímu prostředí, pak vás možná zaujmou články zde.

Lež č. 8 – Amway je sekta

NESMYSL! NÁLEPKA POUŽÍVANÁ K VYVOLÁNÍ STRACHU A ZAKRYTÍ SKUTEČNOSTI, ŽE KRITIKŮM DOŠLY ARGUMENTY

Stačí si položit jednoduchou otázku: Co je účelem snažení Amway distributorů? Je to snaha najít lidi, kteří chtějí změnit svou finanční situaci, a kterým pomůžou stát se nezávislými podnikateli. Znáte nějakou sektu, kde by ze členů chtěli mít nezávislé lidi?

Proč tedy někteří lidé tvrdí, že Amway je sekta? Nevím, jak to říct slušně… Asi ze stejného důvodu, kvůli kterému tito stejní lidé tvrdí, že “Seznam.cz je propagátor Satana“, že “Papež František je člověk, kterého ovládá Satan“, že “Lady Gaga je pod velkou mocí Satana“, že když Vám nejde Internet, mohou za to démoni, že “kreslené filmy Walta Disneye se používají pro kontrolu dětských myslí” a že “Karel Gott provozuje dábelskou show“, což je údajně důkaz toho, že v hudebním průmyslu je Satan. Nevěříte? Pak si přečtěte článek Co mají společného Seznam.cz, Papež František, Lady Gaga a Amway? – Perly z českého Internetu.

Skutečně, pan Černý, který je autorem dezinformačních webů o Amway, je, až na jednu výjimku, rovněž autorem výše uvedených citátů (ona výjimka se týká tvrzení o spojitosti démonů a nefunkčního Internetu, jehož autorem je jiná osoba, která ovšem publikovala na dezinformačních webech pana Černého několik článků).

Pokud Vás nezajímají tvrzení náboženských fanatiků, ale chcete vědět, co si o Amway myslí odborníci, pak si přečtěte článek Skutečně tvrdí odborníci, že Amway je sekta?

Pokud Vám toto nestačí, pak se můžeme sejít v 6 hodin 66 minut a Satan s Vámi. 🙂

Lež č. 9 – Na Amway seminářích je přítomna davová psychóza, šílenství, tleská se, jásá, skanduje a křepčí…

NESMYSL! TVRZENÍ POUŽÍVANÉ K VYVOLÁNÍ STRACHU

Na Amway semináře jezdí lidé, kteří vidí v Amway cestu k dosažení finanční nezávislosti. Někteří z těchto lidí jsou nadšení a své nadšení dávají najevo. Podobně jako když jdete na fotbalové utkání, kde hraje Váš oblíbený tým, nebo na koncert svého oblíbeného zpěváka či zpěvačky. Zajímavé je, že nikdo z kritiků se nepozastavuje nad tím, že se tleská na koncertě, ale když někdo zatleská někomu, kdo dosáhl úspěchu v Amway, tak jim to přijde nepochopitelné. Otázkou je, kde udělali soudruzi z řad kritiků chybu… 🙂

Lež č. 10 – V Amway vydělávají jen ti, co stihli být na začátku. Dnes už je na Amway pozdě

NEPRAVDA! NEPOCHOPENÍ ZÁKLADNÍCH PRINCIPŮ FUNGOVÁNÍ AMWAY

Existuje mnoho mladých distributorů po celém světě, kteří ani nemohli stihnout začátek, protože v době, kdy Amway začínala, nebyli ještě ani na světě. Přesto se jim podařilo dosáhnout během krátké doby Diamantových nebo i vyšších kvalifikací. Chcete vědět, jak dlouho jim to trvalo? Pak si přečtěte článek Amway – máte ještě šanci?

Všechny tyto příběhy dokazují pravdivost slov spoluzakladatele Amway, Riche DeVose: “Není to o tom, kdy vstoupíte. Je to o tom, co uděláte po tom, co vstoupíte!”

Lež č. 11 – V Amway nejvíc vydělávají ti nahoře, ty nikdy nemůžeš vydělat víc než ti, kdo jsou nad tebou

NEPRAVDA! NEPOCHOPENÍ ZÁKLADNÍCH PRINCIPŮ FUNGOVÁNÍ AMWAY

Váš příjem z Amway nezávisí na tom, jestli jste nahoře nebo dole, ale na tom, kolik práce odvedete. Prodejní a marketingový plán firmy Amway (odměňovací systém) je nastaven tak, že si můžete vydělat více, než všichni lidé nad Vámi. I to je důvod, proč Amway stále funguje – nikdo by totiž nechtěl vstoupit do systému, kde by bylo jasné, že vždy budete vydělávat méně než ti, nad Vámi. I když… tak mě napadá, není toto přesně to, co na Vás čeká v zaměstnání? 😉

Lež č. 12 – LOC se vyrábí z palmového oleje a kvůli Amway se tak vypalují tropické deštné lesy

NEPRAVDA! ZNEUŽITÍ EVIDENTNÍHO PŘEKLEPU NA STRÁNKÁCH AMWAY. ZÁMĚRNÉ NEODSTRANĚNÍ ZAVÁDĚJÍCÍ INFORMACE ANI PO PŘEDLOŽENÍ DŮKAZU, ŽE TOMU TAK NENÍ.

LOC se nevyrábí z palmového, ale z kokosového oleje. Produkce kokosového oleje, který se získává z kokosovníku ořechoplodého, je považována za trvale udržitelnou. Oproti tomu produkce palmového oleje, získávaného z palmy olejné, může být jak udržitelná, tak neudržitelná. Na našich stránkách je uveden důkaz, že LOC z palmového oleje ani nelze vyrobit. Pravdou zůstává, že za tuto dezinformaci si může Amway tak trochu sama, protože na českých stránkách dlouhou dobu visel špatný překlad z angličtiny. Na druhou stranu, přestože je tento překlep již delší dobu opraven, tvrzení, že se LOC vyrábí z palmového oleje, na kritikových stránkách visí dodnes, i když byl na tento fakt upozorněn. Jedná se tedy z jeho strany o záměrně šířenou lež! Podrobnější informace naleznete v článku Amway a palmový olej.

A jak jste na tom Vy? Naletěli jste někdy na některé z výše uvedených (nebo i jiných) dezinformací o Amway? Hlasovat můžete v anketě v úvodu článku.

ČTĚTE TAKÉ

Varování před dezinformačními weby o Amway
Content not available.
Please allow cookies by clicking Accept on the banner
Co mají společného Seznam.cz, Papež František, Lady Gaga a Amway? – Perly z českého Internetu
Content not available.
Please allow cookies by clicking Accept on the banner
Rating: 10.00/10. From 14 votes.
Please wait...

226 Komentářů k "Amway – nenaleťte dezinformacím aneb 12 lží o Amway"

 1. Avatar for NEUMANN FRANTIŠEK NEUMANN FRANTIŠEK | 2.8.2020 z 10:46 | Odpovědět

  AHOJ ADMINE.PŘED NĚJAKOU DOBOU JSI NAPSAL,ŽE BY JSI MOHL NĚCO NAPSAT O BINÁRNÍM SYSTÉMU.PROSÍM,BYL BYS TAK LASKAV,A UDĚLAL SROVNÁNÍ BINÁRNÍHO A STAIRSTEP BREAKAWAY SYSTÉMU.URČITĚ TO BUDE OBROVSKÁ POMOC PŘI POCHOPENÍ POZITIV I NEGATIV PRÁCE V MLM V RÁMCI TĚCHTO SYSTÉMŮ.PŘEDEM DĚKUJI ZA NÁS VŠECHNY,KTERÝM TVOJE VYSVĚTLENÍ URČITĚ VELMI POMŮŽE.FRANTA

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 2.8.2020 z 22:49 | Odpovědět

   Zdravím, článek jsem začal sepisovat před nějakou dobou, je hotová hrubá verze, ale tu jsem zatím nepublikoval. Je totiž moc dlouhá a chybí obrázky, které jsou nutné pro vysvětlení. Podle reakcí lidí z mého okolí, kteří měli možnost ten článek číst, jsem usoudil, že není dostatečně srozumitelný (vzhledem k tomu, že vyžaduje, aby čtenář byl napřed seznámen s řadou pojmů, které se vyskytují v binárním systému), takže jsem se rozhodl jej nepublikovat. Věřím ale, že Vaše Platina by měla být schopna toto vysvětlit, takže Vám doporučuji, abyste se obrátil na ni.

 2. Navrhuji zestručnit poslední odpověď v anketě na: “Jsem dement”. 😀

 3. Zdravím,zmínil jste se o panu Černém a jeho článcích o Amway.Jen jsem se chtěla zeptat to je ten pán co má firmu s čisticími prostředky ?

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 16.8.2020 z 7:40 | Odpovědět

   Zdravím. Podle našich informací se nejedná o majitele firmy Eurona by Černý, Lukáše Černého, ale o Luboše Černého. Případný příbuzenský vztah není moc pravděpodobný, ale na jeho potvrzení nebo vyvrácení nemáme dost informací.

 4. Zdravím, mohli by ste sem niekto hodiť linky na fakty typu “Nutrilite, eSpring a Atmosphere Sky sú top 1 produkty vo svojich oblastiach”, resp. že Artistry patrí do TOP 10 najpredávanejšich značiek kozmetiky na svete? 🙂 neviem to dohľadať, ale viem, že to na nete je

 5. Ahoj Admine,
  našel jsem jedno video kde jsou VÝJIMEČNĚ lidé s Amway spokojeni. Jde ovšem ryze o jejich zaměstnance, kteří narozdíl od mnoha distributorů dostávají za svou práci vždy důstojnou mzdu.

  Viz

  https://m.youtube.com/watch?v=D32HuutVOvo

  díky
  Vláďa

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 15.10.2020 z 1:10 | Odpovědět

   Já Vám to řeknu takhle: existují tisíce nahrávek spokojených distributorů/Diamantů. Ti Vám z té Vaší statistiky “výjimečnosti” nějak vypadli. Smaragdi budou dost pravděpodobně spokojeni také. A když se tak nad tím logicky (víte co to je?) zamyslím, tak asi i většina lidí, kteří pravidelně obnovují, a to i přesto, že podle Vás nedostávají důstojnou mzdu (zřejmě jsou si, na rozdíl od Vás, moc dobře vědomi toho, jak moc/málo práce odvedli). Takže o nějaké výjimce ohledně spokojených lidí se mluvit rozhodně nedá. Zřejmě jste nepochopil základní princip Amway: firma není zaopatřovací ústav. Pouze nabízí příležitost a zázemí a odměňovací systém, který je transparentní. Práce je na Vás. Pokud nejste ochoten ji odvést, proč je Vám tak proti srsti, že někdo jiný k tomu ochoten je a cítíte nutnou potřebu tu příležitost shazovat? Vy jste si ji vyzkoušel? Jestli ano, dejte tu samou šanci jiným, protože jestli se Vám nedařilo, nic to neříká o tom, že to tak půjde u všech. A pokud jste ji nevyzkoušel, pak jednoduše mlčte, protože nemáte právo někoho poučovat o tom, co je k úspěchu v tomto businessu potřeba. To je vzkaz přímo od majitele Amway, Riche DeVose, ne ode mě. Najdete ho na nahrávce Try or Cry. “If you are not going to do something about it then shut up about it!”
   Mě na tom vždy fascinuje jedna věc – a to je, jak se kritici pasují do role “hodnotitelů”. Kdo jim dal právo hodnotit, jestli ti lidé, kteří zůstávají s Amway, dostávají nebo nedostávají přiměřenou odměnu? Nemyslíte si, že, za prvé, by to měli nechat na nich, a za druhé, jim do toho nic není?

 6. Do a little, make a little. Do a lot, make a lot. Do nothing, make nothing. Sounds fair to me.

 7. Kdyby Amway místo lží splnila jeden slib , alespoň vstup Tesca do sítě, mohlo mít mnoho distributorů alespoň malý pasivní příjem. Nemyslíte?

  • Pokud Vaše představa je, že když se místo Tesca podařilo dohodnout jiný obchod, tak se automaticky jedná o lež, tak s tím nic nenadělám. Mimochodem, Amway NIKDY nelhala a ani neslibovala vstup Tesca do sítě. Pravda, jednání probíhala, ale následně došlo ke změně vedení v Tescu a celé jednání zamrzlo, takže se holt dojednal jiný obchod. Pro Vás nepřekonatelný problém, pro jiné super příležitost. 😉

   • Mohu prosím vědět jaký jiný obchod se podařilo dohodnout místo Tesca??

    • Můžete. Jedná se o obchod s potravinami – Polar. Navíc, v současné době probíhá vyhodnocení úspěšnosti jednotlivých partnerských obchodů. Firma získává zpětnou vazbu od distributorů a plánuje se větší podpora celého projektu partnerských obchodů na celoevropské úrovni.

    • A od koho jste slyšel mluvit (slibovat) o tom Tescu? Zaměstnance či nějakého distributora?

     • Od svých tehdejších uplinů přece:-) . Vy jste v Amway teprve krátce, že?? 🙂

      • Nejsem v ní “krátce”. Ale z jistého zdroje jsem se v minulosti dozvěděl, že s firmou jedná Polar (předtím než byla tato firma zařazena mezi partnerské obchody), takže jsem se neměl Tesco důvod nezajímat. 🙂

      • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 26.10.2020 z 9:08 | Odpovědět

       Čili je to tak, jak jsem psal. Někdo z uplinů Vám řekl kdovíco, Vy jste si to vyložil jako slib a teď z toho obviňujete Amway. Každopádně, potraviny tu máme, takže kde vidíte problém?

       • Než Vám odpovím přepošlu komentář z jiné diskuse ohledně tématu… viz. ” Jo jo to Tecso si pamatuji, mleli o tom snad 2 roky. Jako že to Tesco vstoupí, pak to bude úplně o něčem jiném, to změní celý Amway „biznis“ vydržte to Tesco přijde a sežeňte co nejvíc lidí ať toho pořádně využijeme. Velký prd, Tesco nevstoupilo……

        • Takže někdo něco prohlásí na Internetu a Vy se toho držíte jako klíště. Co se třeba podívat na to, že už potraviny jsou (i když přes jinou firmu)? Podle Vás úspěch Amway stojí a padá s Tescem? Tohle uvažování fakt nechápu…
         Jen tak mezi námi, o Tescu se rozhodně nemluvilo 2 roky. Nesmíte věřit všemu, co nějaký ňouma někde napíše. Navíc se nikdy nemluvilo o tom, že je to jisté, protože jednání byla teprve v počátku. Takže někdo někde něco zaslechl, pustil to tichou poštou dál, Vy jste se toho chytl a teď obviňujete Amway, že Vám lhala. Takže to zkraťme: pošlete mi jakýkoli oficiální materiál, kde by Amway slibovala vstup Tesca a budeme se bavit dál. Pokud ho nemáte, pak jste jen obětí tiché pošty, nic víc. Pokud neumíte takové informace zpracovávat, pak je raději pusťte z hlavy. Ušetříte si tak spoustu starostí.

         • Ještě než Vám ještě odpovím přepošlu opět jeden komentář který s tématem souvisí : ” Ty partnerské obchody tam stejně fungovaly jen jako pozlátko, tedy že už nejde jen o Amway, ale o normální nakupování v běžném životě ze kterého jsou peníze. Trochu smysl dávalo to telefonování, které bylo o trochu levnější. Společnost na tu elektriku a plyn zkrachovala, poté svou síť prodala společnosti Bohemia energy, kterou předtím Amway distributoři pomlouvali. Prodával se tam dokonce i popcorn a chemické sračky od Bubllelogy které se prezentovaly jako nejzdravější pití na světě, dokud je Jan Tuna ve svém pořadu nerozbil.

          Někdo si tenkrát asi řekl něco ve smyslu: Je tady banda mladých zmanipulovaných blbců. kteří pod vidinou zisku prodávají kde co. Tak jim taky něco nacp

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 30.10.2020 z 13:01 |

           To tvrzení o krachu vzal autor kde, smím-li se ptát? Máte jediný důkaz o bankrotu výše zmíněné společnosti? Toto tvrzení je asi stejné, jako by autor tvrdil, že Whatsapp zkrachoval, protože ho koupil Facebook…

 8. A nebylo by lepší než řešit zda bude Tesco nebo něco jiného, se raději zaměřit na to, jak rozvinout velký Amway byznys teď? Protože pokud by něco takového mělo přijít, tak je rozhodně lepší, když máte již velkou síť, než čekat až to přijde a pak začít něco tvořit. Ta nabídka, kterou Amway teď má, je tak obsáhlá, že i s jednotlivými značkami, jako je třeba Nutrilite, Artistry nebo XS, by to byl velký byznys! A druhá věc je, že za partnerské obchody nidy nemůže být tolik bodů, jak za mateřské produkty, takže aby to bylo i finančně zajímavé, bez skutečně velké sítě, to nepřinese očekávaný efekt. Amway dává obrovskou naději všem lidem, kteří mají velké sny, a jsou ochotni udělat tu práci. I bez Tesca, můžete být 21%, Platina, Diamant nebo Founders Crown Ambassador.

  • Jedno je dle statistik jisté. Většina Amwayáků bude mít dříve nebo později úspěch!!! Ovšem ne v Amway:-) Mnoho dnes již bývalých členů má úspěšné firmy, jsou úspěšní živnostníci nebo to v klasické práci dotáhli na vyšší posty. Proč??? 🙂

   • A ty statistiky berete kde, smím-li se ptát? Jinak, možná si to neuvědomujete, ale to, co říkáte, mluví právě ve prospěch Amway. Pokud se v Amway ti lidé naučili tomu, co je k úspěchu potřeba, a pak jdou a uplatní to jinde, proč ne? Koneckonců, kdybyste si někdy poslechl zakladatele Amway, tak oni sami o tom mluví – že to hlavní v Amway je, že si člověk začne uvědomovat, co všechno je schopen dokázat. Takže ano, NĚKTEŘÍ (to, jestli je to většina nebo ne, nevíte ani Vy ani já) se v Amway zcela určitě “vyškolí” a jdou pak dělat něco jiného a jsou v tom úspěšní. A jen to potvrzuje, že Amway je super příležitost, jak si bez rizika vyzkoušet, jestli je pro mě podnikání to pravé ořechové.

    • Máte pravdu, mnoho lidí se vyškolí. Ono prodat již těžce prodejné zboží je úspěch. Jedna z mála pozitivních věcí v Amway je studium knih pozitivního myšlení…
     Semináře = předražený . Jako následující webminář pořádaný v listopadu za pouhých 2550,-Kč

     • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 1.11.2020 z 9:56 | Odpovědět

      Mě vždycky fascinuje, jak dokážete rychle “zhodnotit”, jestli akce, která ještě ani neproběhla, je nebo není předražená. 😀 Vy snad máte křišťálovou kouli a živíte se věštěním. 😀
      Pokud si myslíte, že je to zboží těžce prodejné, pak ho logicky nemáte šanci prodat. Co třeba si o něm nejdřív zjistit nějaké informace, abyste pochopil rozdíl oproti konkurenci? 😉
      Ohledně seminářů: zkuste nechat na účastnících, z nich drtivá většina už nějaký takový seminář zažila, zda si vstupenku koupí nebo ne. Co Vy na to? Nebo jim snad chcete diktovat, co by měli a co by neměli dělat?

      • Dobrý den Admine, přeposílám komentář z jiné diskuse. Podotýkám že není můj, ale souvisí s tématem. Děkuji za odpověď.

       ” 2550,- za to, že budu o víkendu sedět u online přenosu? To už se můžou rovnou přestat obtěžovat s výrobkama a dělat jen konference. Taky jak to, že je to snad ještě dražší, než konference před pár lety, kde se musela platit hala, letenky a doprava kecálkům a další věci. Ovečky jsou asi plné mléka, tak je potřeba je pořádně podojit. “

       • Podívejte se, pokud se nepletu, jsme na svobodném trhu a platí zde zákon nabídky a poptávky. Jak už tu někdo psal, co někomu připadá drahé, jinému připadá levné. Záleží na úhlu pohledu. Také je nutno podotknout, že tato akce se nekoná každý měsíc, ale jednou do roka. Otázkou je, zda právě ta cena neoddělí lidi, kteří to berou jako business, od těch, kteří by pak brečeli, že utratili peníze a nic z toho nemají. 😉
        A teď jedna osobní zkušenost: každý seminář je jiný. Jsou tam jiní speakeři, každý speaker nemusí sedět každému. Za ta léta jsem absolvoval nespočet seminářů a takových, na které dodnes vzpomínám, bylo jen několik. Slovy kritika: vyhozené peníze. Jenže! Těch několik seminářů (resp. informace, které jsem na nich dostal, a pocit, který ve mně vyvolaly) mi za ta léta vydělalo nespočetněkrát víc peněz, než kolik jsem dal za všechny semináře dohromady. Takže se dá říct, že pro mě ten seminář má daleko větší hodnotu, než usmolených 2550 Kč, jestli chápete, co tím chci říct. A ano, chápu, že pro někoho to bude hodně. Ale proboha, vždyť semináře jsou dobrovolné. Klidně to ten člověk, kterého citujete, může udělat tak, že postaví skupinu a pak udělá seminář pro svoje lidi zadarmo, jestli si myslí, že mu to tak bude fungovat lépe. Jsme svobodní lidé, tak co komu vadí, že někdo něco prodává za nějakou cenu a někdo jiný si to koupí, protože mu ta cena vyhovuje? Nadáváte snad někomu za to, že si koupil Rolls-Royce, jen proto, že Vy byste si ho třeba nikdy nepořídil? Zkuste respektovat svobodu ostatních a nesnažte se jiným diktovat, jak mají žít, nebo co si můžou nebo nemůžou koupit, aniž byste jim začali nadávat do ovcí, vypláchnutých mozků a já nevím do čeho ještě. Kdybych měl klesnout na úroveň vyjadřování, jakou prokázal autor citátu, pak bych musel opáčit, že je socka, co si jednou za rok nemůže dovolit vydat 2550 Kč za něco, co mu může pomoci. A budu mít úplně stejnou pravdu, jako on, jen z druhého úhlu pohledu.
        Vtip je v tom, že ani jeden z nás nemá právo toho druhého z čehokoli osočovat. Prostě to jen každý vidíme jinak, ale to neznamená, že jeden je ovečka a druhý socka. Ten člověk o nic nepřišel tím, že já jsem si něco koupil. A já jsem nepřišel o nic tím, že on si to nekoupil. Čili jemu není nic do toho, co já si kupuji, a mně není nic do toho, co on si nekoupí. Chápete?

        • Věřím Vám. Některý semináře Vám můžou pomoct. A teď zásadní otázka, vrátila se Vám mnohonásobně investice v podobě výdělků jen z Amway??? Děkuji

         • Ano. Vrátila.

          • Avatar for Vláďa T Vláďa T | 11.11.2020 z 20:10 |

           Blahopřeji. Jste jeden z mála.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 12.11.2020 z 8:02 |

           Děkuji. Možná to bylo proto, že jsem něco z toho, co jsem se na těch seminářích naučil, také v praxi použil. A také proto, že jsem v Amway nikdy neviděl způsob na rychlé a bezpracné zbohatnutí, ale uvědomoval jsem si, že vybudovat skupinu zabere nějakou dobu, takže jsem se nevzdal hned po prvním neúspěchu. K tomu přispělo i to, že jsem na seminářích pravidelně získával pocit, že když ti lidé na pódiu zvládli přes všechny překážky udělat tu svoji úroveň, tak není jediný důvod, proč bych nemohl já dosáhnout té, na kterou jsem mířil.

         • Zdravím Vláďo, napsal jste jeden z mála? Určitě jste myslel jeden z mnoha. 🙂 Už s ohledem na to, kolik peněz Amway ročně vyplácí na odměnách, to je opravdu mnoho a mnoho lidí. Nemyslím to nijak konfrontačně, to jsou jen fakta.

          • Avatar for Vláďa T Vláďa T | 13.11.2020 z 10:11 |

           Zdravím GG. Myslel jsem na Český a Slovenský poměry…

         • Za prvé – daný seminár je FEC, za druhé, je asi o 20€ lacnejší ako keby bol offline (v SR to vychádza cca 76€), za tretie, teraz bolo FEC pre celú Yager Group (ak mám správne info) a za štvrté – nikdy som nadupanejšie FECko nezažil… Nie každý si môže dovoliť zaplatiť Johna Maxwella a ak by bolo FEC offline, určite by neprišiel, kedže jeho cena je 1 000 000 dolárov za konferenciu na úrovni FECka 🙂 a to nehovorím o Garym Chapmanovi (autor 5 jazykov lásky), Lou HOltzovi, legende univerzitného futbalu v USA, Bobovi McEwenovi, ktorý bol 12 rokov členom USA kongresu… proste nezažil som ešte nadupanejšie FEC ako tento rok. Samozrejme, radšej by som šiel do Ostravy, tá atmosféra dosť chýbala, ale informačne to bola hotová smršť. A k tomu môj obľúbený diamant, Theo Galan Jr. … 🙂

          a info ohľadom ceny (nech vám zavriem tú múdru klapačku 🙂 ) – teraz bola možnosť pozerať FEC s uplinami, nás konkrétne bolo 10 a teda FEC ma fakt vyšlo asi na cenu 3-4 XSov 😀 Takže ak chceme o niečom mudrovať, zistime si fakty najprv a potom píšme sračky na net hej? 😀 Ach títo Amway kritici… Ja som taký rád, že existujete… Bez vás by bola na svete nuda 😀

          • Avatar for Vláďa T Vláďa T | 22.11.2020 z 8:22 |

           Jaká byla celková návštěvnost posledního semináře???

     • Cena se odvíjí od kvality informací a od toho, kdo ty informace předává. Nekupujete si seminář, ale hodnotu toho, co vám ty informace mohou dát. A to je z pravidla mnohem víc, než stojí ta vstupenka. To je jako, když někdo kupuje auto a může si koupit nové auto za 250.000,- nebo za 1.250.000,- obojí to je auto, které odveze někoho z bodu A do bodu B, ale dost pravděpodobně ta posádka pozná rozdíl v kvalitě. Takhle se dá mluvit o celém trhu. A druhá věc k ceně. Cenu vždy hodnotíme podle našich aktuálních finančních možností. Co je pro někoho drahé, může někomu jinému připadat normální. A Amway umožňuje všem lidem, kteří odvedou tu práci, aby si navýšili příjmy a pak nemuseli řešit, zda si to mohu nebo nemohu dovolit. Mezi námi znám firmy, které nabízejí mnohem dražší vstupenky na různé školení nebo semináře a pořád mají plno.

     • Zajímalo by mě, o jakých produktech pan Vláďa mluví konkrétně. Protože když se podívám na své MO zákazníky, kteří si ode mě nakupují opakovaně, tak mi ta jeho teorie o těžce prodejném zboží na ně tak trochu nesedí. 🙂 A to se jim to zboží nesnažím nějak “vnucovat”. 🙂

   • Úspěch, ale ne v amway? A jaká je vaše definice “úspěchu v amway”? 🙂

    • Každý má nastavenou úroveň úspěchu jinak, ale myslím si, že nejlepší definice úspěchu je: “Kolik lidí díky tomu, že si žil, žije lepší život.”

    • podľa Amway kritikov nie si úspešný, ak nie si minimálne diamant 😀 😀 😀 pritom už na 15% si vieš zarobiť 400-900€ (podľa toho, ako tá skupina je postavená) a to Ti vie v pohode pokryť splátku hypo jedného alebo aj dvoch bytov 🙂 resp to máš pekný balík peňazí ktorý si vieš odkladať bokom a po roku máš 4800 – 10800€ našetrené… (na Slovensku za to chodí väčšína ľudí rok do práce), keby ste drahí Amway kritici odložili ego, nechali sa riadiť radami uplinov a nepolemizovali by ste s nimi, tak by ste úspech dosiahli aj vy nepochybne 🙂 mňa by len zaujímalo, koľko z vás spravilo absolútne prvý krok v biznise – napísanie si 101 snov a cieľov 🙂 ak nie ste schopní ani toto spraviť, tak pre vás nebude nielen žiadne MLM ale ani žiadne podnikanie 🙂

     • Vážený hhhh. Myslíte si že jsem kritik??? Omyl pravda je mnohem horší. Jsem realista. Píši zkrátka věci tak jak jsou.

      • Práveže vôbec 😀 ale musím uznať, že s Vami sa dá aspoň diskutovať na úrovni, lebo tí vypatlanci, čo píšu na tých konšpiračných weboch, to je fakt banda tupcov 😀 a hlavne mažú príspevky ľudí, ktorí sa Amway zastávajú 😀 čiže objektivita ako sa patrí 😀

       Proste MLM každý z nás robí celý život, Amway Vám dáva možnosť na tom zarobiť. Thats all 🙂 a ako hovorí Jeff a Rhonda Yager na nahrávke – “Nikdy sme nepropagovali naše zboží jako nejlacnejší, ale jako nejlepší” a s týmto sa plne stotožňujem 🙂 Neviem teda, či to bolo priamo na tej nahrávke, všera som počúval 6 nahravok počas dňa ale myslím, že to tam je 🙂

       • Díky:-) .
        Z vlastní zkušenosti mohu říci že cca první 2 roky mne Amway něco dávala… ale pak už mi to jen a jen začalo brát. Tvrdá zkušenost. ” Úspěch ” se dostavil až po několika letech v jiným odvětví podnikání…

  • Vážená GG. Máte pravdu v tom že by bylo dobré rozvinout business. Jenže k čemu Vám bude síť lidí, když máte většinou těžce prodejné zboží. Navíc když duplikujete své upliny a slibujete lidem třeba vstup zmiňovaného Tesca, které nakonec nevstoupí, jak jsi máte připadat???

   • Vláďó, o “těžce prodejném zboží” svědčí obraty, které Amway dělá již více jak 60 let. Miliony lidí ty produkty používají, to jsou fakta, takže s tímto argumentem těžko uspějete. To je jako, když budete tvrdit, že Mercedes má těžko prodejná auta, už jsem o tom psal v předchozím příspěvku. Neznám vaše upliny, ale někdy z nějaké šeptandy nebo tiché pošty vznikají různé dezinformace. Pochybuji, že by tohle někdo školil, když by to neměl potvrzené, že to tak opravdu bude. Vláďo, co takhle se nad tím povznést, všichni jsme lidé a děláme chyby, nenechte si kvůli takové malichernosti utéct tak velkou příležitost, jakou Amway bezesporu je.

    • Nevím jaký uznáváte hodnoty, ale lháři mne nepřipadají jako malichernost ! 🙂 Tesco je jen jeden z vícero nesplněných slibů.

     • Já jsem u toho nebyl, takže nechci soudit, jak dalece to byl slib vašeho sponzora. Ale Amway to určitě neslibovala!!! A mě opravdu přijde škoda, že si necháte utéct tak skvělou příležitost, jenom proto, že jste měl problém s jedním člověkem. Tak si to s ním vyjasněte, nebo běžte za někým v jeho sponzorské linii komu věříte. Věřte si, i vy můžete vybudovat velký byznys. 🙂

 9. Pro Admina: Zajímalo by mě proč je následující víkendový WEBMINÁŘ tak drahý když jsou na něj vzhledem k současné situaci minimální náklady.

  • To je podobný typ otázky, jako proč jsou CD tak “drahá”, přestože vylisovat ho je záležitost haléřová. Ale opravdu je to tak? Kdo určuje, co je drahé a co je levné?

  • Je to preto, lebo to, čo Yagerovci ušetrili na nákladoch, vrazili do speakerov 🙂 vyššie som o tom písal 🙂 a na to, že Amway už nerobíš, tak to celkom aktívne sleduješ, klobúk dole 🙂

 10. … podobný dotaz přeposílám od jinýho uživatele vytržený z kontextu… ” Taky jak to, že je to snad ještě dražší, než konference před pár lety, kde se musela platit hala, letenky a doprava kecálkům a další věci. ”

  Děkuji za případnou odpověď

  • Avatar for Ladův Kocour Ladův Kocour | 20.11.2020 z 15:11 | Odpovědět

   Přesně tak – je to vytržené z kontextu, pěkně jste to řekl.

   Ono věřte tomu nebo ne, tak zrovna čistě digitální promítání rozhodně není levná záležitost. Firmy si účtují nemalé peníze, protože mají zaměstnance a protože mají náklady, které se musí uhradit. A pak by taky chtělo, aby bylo i něco pod matraci, kdyby cokoliv… 🙂

   Každopádně kvalita semináře byla značně nad cenou, kolik stál. Jeden z důvodu té ceny může být ten, že speakerů bylo opravdu hodně. A všichni byli naprosto senzační! Další důvod mohl být to, že si pořadatel uvědomil, že se neplatí “za lístek” ale “za domácnost”. Takže ve finále je cena z těch 2600 Kč dole na 650 Kč, když máte 4 aktivní v rodině. A tenhle fakt akorát potvrzuje moje tvrzení v tom, že kvalita informací, zde byla opravdu, ale opravdu za hubičku. 🙂

   Však já jsem student. Já jsem schopnej protočit 2000 za noc v klubu :). Přece dokážu investovat i těch blbejch 650Kč :)…

 11. Dobrý den Admine, můžeme prosím vědět jaká byla celková návštěvnost posledního webmináře? Děkujeme

  • Zdravím. Popravdě, nevím, nesledoval jsem ji. Navíc, vzhledem k tomu, že se dal záznam pustit opakovaně několik dní, tak výsledné číslo je nicneříkající. K nějakému serióznějšímu vyhodnocení by bylo potřeba vidět unikátní přístupy a ty nemám jak zjistit.

   • … a nedala by se požadovaná informace odvodit z celkového množství prodaných lístků???

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 28.11.2020 z 9:50 | Odpovědět

     Nedala, protože seminář zjevně sledovalo daleko více lidí než kolik bylo zakoupeno vstupenek (viz komentář výše). Kromě toho, toto číslo neznám, takže Vám jej ani nemohu sdělit.

  • Myslím, že to asi není otázka na zdejšího admina, ale měl byste se obrátit na organizátory dané akce. Ale i kdybychom to věděli – jak by Vám tato informace konkrétně pomohla ve Vašem životě?

   • 🙂 … ” jak by Vám tato informace pomohla? … ” Promiňte, ale přesně tímto stylem odpovídali moji uplini když mi NECHTĚLI odpovědět ne některý otázky … 🙂 Jinak nic proti Vám:-)

    • Doufám, že to ode mě nevyznělo jako nějaký “útok” (nic proti Vám nemá).
     Ale teď vážně. Pokud bychom tu účast znali – co to Vám nebo komukoliv jinému přinese? Zlepší se snad finanční situace někoho z nás, pokud tu účast budeme znát? 🙂 Nebo proč je to pro Vás tak důležité? Ze zvědavosti by mě zajímalo, co by vám ta informace dala. 🙂 Myslím, že distributoři, kteří jezdí na velké semináře, si asi udělají obrázek o tom, kolik na ně jezdí lidí.

     • Souhlas. Co nám nebo komukoli přinese informace o tom, kolik lidí bylo na posledním vystoupení Madonny? K čemu tuhle informaci někdo potřebuje? Napadají mě dvě vysvětlení: buď se chce inspirovat a dosáhnout toho samého, nebo začne násobit počty účastníků cenou vstupenky a po odečtení nákladů začne závidět jiným, kteří odvedli více práce, že mají víc. Pro mě je podstatné, co mi ta akce dá. A pokud já vyhodnotím, že mi to za tu cenu stojí, může být ostatním ukradené, jestli jsem za to ty peníze dal, stejně jako mně je ukradené, že oni tam nebyli.

 12. Dobrý den, mohli by jste nám prosím odpovědět jak dopadl tento mladý muž??? Dosáhl svých plánů ? Viz. Video…

  https://m.youtube.com/watch?v=5Hv44-i53gk

  Děkujeme

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 1.12.2020 z 12:13 | Odpovědět

   Bohužel to ví jen on. Já ho neznám, těžko Vám mohu odpovědět. Nicméně vím o jiných případech, kdy lidé zažili něco podobného. Kdy je ostatní přesvědčovali, že Amway je nesmysl a že to nemá cenu. A dnes ti samí “chytráci”, co tehdy na to měli svůj “názor”, mlčí, protože utřeli. Na jednoho z těch lidí, co to zažili, se koukám, když se dívám do zrcadla. Není to o tom, co říkáte, ale je to o tom, co uděláte. Jestli ten dotyčný, ty blbé kecy ve stylu “vole, já ti to přeju, vole, abys vole ty prachy vole měl…” ustál a makal na svém byznysu a našel si kolem sebe jiné lidi, než ty vole-lidi, se kterými se stýkal tehdy, pak uspět mohl. Pokud se jimi nechal převálcovat a nešel se seznámit s někým jiným, kdo má aspoň trochu normální vystupování, pak asi neuspěl. Každopádně děkuji těm, kdo to video nahráli na Internet, protože z něj si člověk může udělat jasnou představu, jakým lidem ani nemá cenu tuto příležitost nabízet. Daleko více, než o Amwayákovi, to video totiž vypovídá o těch lidech kolem něj. Takových “hrdinů” a všeználků je všude kolem plno. Zajímavé je, že nikdo z nich si netroufne oponovat úspěšným distributorům, ale vždycky si troufnou jen na začínající distributory. Možná se pletu, ale neříká se takovému chování zbabělost? Jen úvaha k zamyšlení…

  • Takovíto lidé mi vždy svými řečmi připomenou scénu z jednoho českého filmu, ve které herec Karel Augusta řekl: “Jo, nabízí bohatství, sám má prd.”

   Lidi v tom videu se tomu klukovi snaží naznačit, že Amway není to “pravé ořechové” a sami mu nic lepšího nenabídnou. 🙂

  • A to mě by zase zajímalo, jak vlastně dopadli lidi okolo něj. Soudě podle jejich vyjadřovacích schopností bych je tipoval na hodpodské povaleče, kteří každý večer po patnáctém pivu a dvaceti štamprlích řeší se svými kamarády všechny problémy světa od Amway počínaje a konstrukcí raketoplánu konče a pak druhý den ráno zase do fachy a těší se na důchod, ke kterému jsou dnes o 12 let blíž. A aby to někdo nepřekroutil, že mám něco proti pracujícím lidem, tak nemám. Jen z těch lidí, co jsou na tom videu, je mi na blití.

 13. Co se týče toho mladýho, soudím že úspěchu dosáhl mimo Amway. Jinak by dnes logicky zmiňované video používal na seminářích jako svou reklamu a povídal by něco ve smyslu ” hele, tak jsem tenkrát začínal a nyní mám ve skupině xxx tisic lidí… ” Nemyslíte???

  • Nebo si to mohl vyříkat s dotyčnými pány a nadále to “nechat být”. Nemyslíte? 🙂

   • Vyříkat si to mohli, ale nedává logiku proč by to měl “nechat být”. Obzvlášť z Yagerově organizace ( to jsou ti nejuchvástanější 🙂 ) jestli má tento mladej opravdový úspěch v Amway, velmi rád se svým downlinům pochlubí…

    • Chtěl jsem na to dát jiný úhel pohledu. Jestli ten kluk udělal platinu nebo vyšší odznak, tak to přece nemusí znamenat, že to bude za každou cenu při každé příležitosti “omílat” pořád dokola. Nemá povinnost nám to ukazovat. Ne každý má potřebu si honit ego. 🙂

     • Rozumím, ale v tomto mám osobní zkušenost. Byl jsem u Yagerovců. Tak vím jak se uplini rádi chvástali.
      Osobně si myslím že ten mladej už v Amway není. Dokonce ani pan Admin jej nezná. Myslím si že úspěchu a svých cílů dosáhl jinde.

      Připomíná mi mě když jsem začínal v Amway … 🙂 Taky jsem byl tak zapálenej

      • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 17.12.2020 z 0:41 | Odpovědět

       Vláďo, Vy máte opravdu problém pochopit, že ne každý je ovce a že každý Amwayák se může chovat jinak? Nebo jste zapadl do stáda fanatických sektářů typu pana Černého a jen se snažíte ostatní přesvědčit o své “pravdě”? Řeknu Vám zkušenost člověka, kterého znám velmi dobře. Plánoval si, jak pošle z LTS posměvačné pohledy “negáčům”. A víte jak to dopadlo? Na LTS bylo tak fajn, že mu bylo líto času, který by tím strávil, takže jim nakonec nic neposlal a raději poslal upřímné pozdravy lidem ze své skupiny s přáním, aby na těch dalších LTS byli i oni a s nabídkou pomoci. A těch negáčům mu bylo akorát líto.

       • Co je to LTS mohu-li vědět???

       • S fanatiky je to marný. S negáčema těžký… Osobně se považuji za realistu. Píši zkrátka věci tak jak jsou. To znamená že jsem pro Vás horší než fanatický sektář s negáčema dohromady. Viďte ??? 🙂

        • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 18.12.2020 z 9:09 | Odpovědět

         Oprava: Vy si myslíte, že píšete věci tak jak jsou. Realita je úplně někde jinde. Takže nejste horší než fanatický sektář s negáčema dohromady. Jste jen neinformovaný.
         Nicméně mě těší, že toho člověka řadíte k fanatickým sektářům. Mimochodem, nejste sám. Na serveru vira.cz je o něm hezký příspěvek:
         https://www.vira.cz/otazky/web-krestanemcz.html
         Doporučuji přečíst, ať si uděláte obrázek o tom, komu jste nalítli a koho jste celou dobu podporovali.

 14. Zdravím Admine. Našel jsem zajímavý statistický komentář od jinýho uživatele. Co si o tom myslíte???

  Viz. Tak si to srovnejme kluci. V Amway je u nás asi 25 000 lidí a roční obrat je 400 000 000,-. Třeba ve Škodě auto je 33 600 zaměstnanců a roční obrat je 416 000 000 000,-. Jinými slovy, obrat Škody auto, která má o 8000 zaměstnanců víc, je vyšší 1040 krát. Proto mají i dělníci ve Škodovce královské platy. Ale když jste ve firmě, která se skoro stejným počtem lidí má obrat 1040 krát menší, tak tam se zkrátka nemůže rozdělit tolik, když se ty peníze nevydělaly. Jednoduché. Viděl jsem i tabulky průměrných příjmů Amwayáků, je to prdel, když vám o milionech z podia káže nějaká platina nebo co a přitom ten samý člověk bere méně, než polský dělník ve Škodovce… 🙂

  • Vláďo, Vláďo, Vy to furt nechápete. Dám Vám malou nápovědu: kolik hodin denně pracují zaměstnanci Škodovky, aby dosáhli tohoto obratu? A kolik hodin pracují průměrní distributoři? Vy pořád nechápete, že Amway není zaměstnání, kde by Vás někdo kontroloval. A představa, že je v Čechách 25000 distributorů Amway, kteří se naplno věnují své práci, jako by pracovali pro Škodovku, je hodná člověka, který se v tomto byznysu nikdy nepohyboval a má informace z agentury “Jedna paní povídala.” 😀
   Blábol, který citujete, dokáže vyvrátit 5-leté dítě.
   A mimochodem, tuto otázku už jsme zde řešili a na daleko relevantnějším srovnání s Makrem máte dokázáno, že Amway z hlediska aktivity lidí se nijak neodlišuje od jiných obchodů:
   https://www.amway-fakta.cz/mytus-amway-vas-neuzivi-prumerny-obrat-amwayaka-je-maly/

  • Ten zaměstnanec Škodovky má svůj plat jistý jen do té doby, dokud není propuštěn, nebo do té doby, dokud Němci blahosklonně kývnou na to, že výroba bude probíhat v Česku. Jenže, co když se přesune jinam, jako v případě Superbu?
   https://www.autorevue.cz/nejen-superbu-ale-i-kodiaqu-hrozi-presun-vyroby-za-hranice-odbory-se-pusti-do-boje
   Bude následovat exodus zaměstnanců Škodovky? Tak se modlete, aby vám nepřesunuli výrobu do Číny. 😀 Ne, dělám si legraci, ale namyšlenost některých lidí nezná mezí. A přitom nejsou nic, než kolečko v soukolí obrovského kolosu, námezdní síla, která může být kdykoli vyměněna… Jasně, nemusí být vyměněna, pokud souhlasíte s tím, že kam půjde Váš pán, tam poslušně poklušete i Vy… jako pejsek. 😉 Já jen nepochopím, jak na tohle může být někdo namyšlený.

  • Souhlasím s VPA. Pokud se firma přestěhuje do Asie (protože tam nějaký asiat udělá stejnou práci za poloviční plat) a vy jako zaměstnanec Škodovky (pokud tam pracujete) budete propuštěn – také se budete potom chlubit tím, jak se ve Škodovce mají?

   • Taky je dobré srovnat, jaký příjem zdědí ve Škodovce děti toho polského dělníka. 😀 Jinými slovy, jak dlouho poté, co zemře, bude jeho rodina pobírat odměny za to, co pro Škodovku udělal.

  • Ach jo… za prvé, v Amway nie ste zamestnaní, ale ste podnikateľ, za druhé v Amway nemusíte robiť 12ky na dve alebo tri smeny (keby to bolo možné, tak by z každého druhého človeka bol diamant do 1-2 rokov s takou dennou aktivitou 😀 ) no tieto dva body vám vyššie boli vysvetlené 🙂 no hlavne zase porovnávame hrušky s jablkami… koľko stojí priemerná Škoda? 20-30 tisíc eur? Koľko stojí aviváž, prášok na pranie, XS, Nutrilite, cestoviny, olivový olej a x bežných vecí? 🙂

   • Ten komentář jsem přeposlal z jiné diskuse od jinýho uživatele pro zamyšlení. Když jsme u těch automobilů, lze koupit na Slovensku nebo v Čechách nový auto za body ??? V USA to šlo už před 20 lety.

    Díky za případnou odpověď

    • Máte trochu zkreslené informace – jako obvykle. Auta, o kterých mluvíte, nebyla za body. Byl to program, který nabízel úspěšným distributorům automobily jako jednu z odměn (něco jako má LR). Nicméně Amway následně tento program zrušila a raději tyto peníze přesunula do peněžních odměn. Přeci jen ne každému se líbí mít na výběr jen z několika typů aut…

 15. Vláďo, nevím přesně kolik bere poslký dělník ve Škodovce, jak píšeš. Ale vím naprosto přesně kolik berou Platiny. A Zakladatelská Platina si s bonusy jako je GIP a CORE+ úplně v pohodě vydělá přes milion za rok. Amway hodně vylepšila odměňování a od příštího fiskálního roku zase přidají dalšé odměny, tak se bojím, aby ten polský dělník neměl dokonce méně než 15% VPA! 🙂 Natož Platiny nebo vyšší odznaky. To je úplně jiný level.

  • Milion ročně si vydělá pouze od Amway nebo jsou započítány nezanedbatelné příjmy z pomůckového byznysu?? 🙂

   • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 18.12.2020 z 9:05 | Odpovědět

    Vláďo, Váš problém je, že jste se svým povědomím o Amway ustrnul v 80. letech v několika málo skupinách v USA. Amway je dnes úplně někde jinde, vzpamatujte se.

    • Těší mě Vaše odpověď, ale pana Černýho neznám. Alespoň nevím kde jsem se s ním mohl potkat..

     • Mohl jste se s ním setkat jako s adminem přihlouplých stránek Amway-Business cé zet, Czblog cé zet, Sekty org, S Kristem cé zet, Křesťanem cé zet… a dalších několika desítkách blogů. Dále jste se s ním mohl setkat v nejrůznějších internetových diskuzích, jednou jako s mužem, podruhé jako se ženou, kteří oba přišli o partnera (údajně kvůli Amway) atd. atd.

      • Amwey-business cé zet znám. Divím se že vy také. Dle mých informací maj Amwayáci zakázaný na podobný stránky chodit.

       • Možná to bude tím, že Vaše “informace” jsou jak to říct slušně… zkreslené? Fakt nevím, jestli ze sebe jen děláte hloupého nebo to má být jakýsi pokus o vtip, ale věřte tomu, že v Amway nikdo nikomu nic nezakazuje a ani nemůže zakazovat. Každopádně vidíte, že přestože jste se dušoval, že pana Černého neznáte, tak jej de facto znáte. Aniž byste věděl, že Vás svými dezinformacemi oblbuje náboženský fanatik. Tak teď, když už to víte, je na Vás, co s tou informací uděláte. Klidně tu můžete dál papouškovat, co jste se od něj naučil, nebo můžete začít používat mozek. Volba je na Vás. 😀

       • Osobně jsem neslyšel nějakého distributora říkat, že by to někomu zakazoval. Ono jde taky o to, že ten blázen maže komentáře, které obsahují argumenty, které on nedokáže vyvrátit. Takže podle mě jde i o to, že takového distributora nebaví chodit na web, kde je jeho argument cenzurován jen proto, aby pan Černý nemusel přiznávat, že se mohl mýlit (a amwayák mohl mít pravdu).

    • Mám to pochopit tak že se v současné době na pomůckách a seminařích již nevydělává???

     • Máte to pochopit tak, že příjem z pomůckových businessů netvoří většinový příjem. Nesmí tvořit. Samozřejmě, že když někdo jede X kilometrů, aby pro cizí skupinu dělal seminář, je za to odměněn, ale tento příjem netvoří většinu příjmů takového člověka. Daleko více si takový člověk vydělává ze svého Amway podnikání. Chápu, že náhrada pro Diamanty a Crown Ambassadory se Vám může zdát vysoká, ale také si musíte uvědomit, že takoví lidé většinou stojí víc na hodinu, než dělník ze Škodovky. Vždycky se na to musíte koukat z té správné perspektivy. Je to asi takhle: je 100000 Kč za vystoupení zpěváka hodně nebo málo? Záleží na tom, koho si pozvete. Když to bude Franta z Horní Dolní, tak to bude přemrštěné, když by to byl Karel Gott, je to zatraceně málo. Chápete? Nejde na to koukat z perspektivy člověka, který závidí všem okolo, protože on bere v práci 10000 Kč/m. Koukněte se na to z pohledu člověka, kterého si chcete pozvat. Jestli si má vybrat mezi tím, jestli pojede pomáhat svojí skupině a zvýší si příjem o X dolarů, kolik musíte zaplatit, abyste mu vyvážil jeho čas?

   • Vláďo, milion ročně z Amway. Pomůckový byznys není vůbec téma pro ČR. Žádná PLatina nedostává žádné odměny z pomůcek! Jak píše admin, to se týkalo některých skupin v USA v minulosti.

    • Dobrý. A dostávají z pomůckového byznysu něco Perly, Smaragdi, Diamanti. Myslím ty z Čr.

     • Fakt by mě zajímalo, co sledujete těmito otázkami. Chcete, abychom Vám tady řekli, že nikdo z lidí, kteří obhospodařují velké skupiny, nemá nárok na žádnou odměnu za svoje úsilí a musí všechno dělat zadarmo? Jsme v tržním prostředí, kde má každý nárok na odměnu za to, co dělá pro ostatní. Žijeme v kapitalismu, kde podnikání není sprosté slovo, jak si představujete Vy, a pokud ti ostatní se rozhodnou, že mu za to jsou ochotni zaplatit přiměřenou částku, Vám po tom nic není. Klidně můžete závidět, ale to je asi tak všechno, co proti tomu můžete dělat. A smiřte se s tím, že Vy nejste ten, kdo určuje, co je přiměřená částka. To je v kompetenci těch lidí, kteří si ty služby/pomůcky kupují.
      Chápu, že Vy kdybyste se dostal na Smaragda nebo Diamanta, byste semináře dělal zdarma, vydával pomůcky zdarma a ještě byste se chlubil tím, jak na tom proděláváte, ale já neshledávám nic závadného na tom, pokud někdo přijme peníze za něco, co dělá pro druhé a jim to pomáhá.

      • Nic špatnýho tím nesledují. Jde mne o fakta.
       .. sami víte, jak se například Američané rádi chvástaj kolik vydělávají. Znáte ze seminářů… Tak nevidím důvod proč by se neměl Český človíček pochlubit ( nikoli chvástat) , kolik mu jeho snažení přineslo peněz. Nic víc, nic míň:-)

       • Mohu se zeptat, proč neustále cítíte potřebu všem diktovat, co podle Vašeho názoru mají nebo nemají dělat?

        Takže když to všechno shrneme, odpovíte mi na mou otázku? Mají nebo nemají podle Vás lidé, kteří na svobodném trhu podnikají, nárok na odměnu za svou práci, když se najdou lidé, kterým svou prací ulehčují budování podnikání?

        Pokud ano, kde je problém? Pokud ne, tak na planetě Zemi ještě pár zemí zbývá, kam se můžete přestěhovat. 😉

  • Kolik takových platin, které berou v ČR milion ročně je? Nemyslím, že polský dělník ve škodovce bere měně než 15%, protože v jeho případě se jedná o zisk. V případě 15% VPA je to tržba.

   • Odpovím za GG: je jich přesně tolik, kolik si to za tu práci, kterou odvedli, zaslouží. Samozřejmě, že distributor, který se věnuje rozvíjení svého Amway podnikání 2 hodiny týdně, se na příjem milion Kč nedostane. Nebo jste snad čekal opak? Možná ve Škodovce platí i takové, tak v tom případě se tam běžte nechat zaměstnat. V Amway dostávají lidé peníze jen za to, co udělají. Pro některé dobrá zpráva, pro jiné katastrofa. Tečka.

    • Je jich přesně tolik, kolik si to za tu práci, kterou odvedli, zaslouží? To je dle mého názoru odpvěď, která má nízkou vypovýdající hodnotu. Tedy normálnímu člověku to nic neřekne ohledně ziskovosti Amway podnikání. Promiňte mi tu upřímnost, ale mám za to, že pokud jste odpověděl takto a nikoliv konkrétním číslem, tak jich mnoho asi nebude.

     • To je ale přece vlastnost každého čistě provizního systému. Prodám se skupinou tolik a tolik a dostanu tolik a tolik.
      Ohledně konkrétní cifry – nemůžete v systému, jako je Amway, říct: z 25000 distributorů je jen X takových, kteří vydělávají tolik a tolik a proto pracovat ve Škodovce je lepší. To byste mohl udělat jedině v případě, že by všech 25000 distributorů pracovalo 8 hodin denně jako ve Škodovce. Realita je ale úplně někde jinde a v tom je právě ten zakopaný pes, proč se Vám zdá, že ten počet je malý. Jestli je jich “hodně” nebo “málo”, můžete totiž posoudit jedině tehdy, pokud víte, kolik z těch 25 tisíc se tomuto businessu věnuje naplno, tak, aby si zasloužili vůbec brát ty samé peníze, co dělník ve Škodovce. Ve Škodovce to víte (kdyby zaměstanci nedělali 8 hodin denně, tak je vyrazí). U Amway tohle nevíte (neví to nikdo, kromě těch konkrétních lidí, jestli dělají 8 hodin denně nebo 8 hodin za rok). A dokud tento počet nebudete znát, nemůžete srovnávat.

   • 15% VPA má měsíční “tržbu” 200-350 tisíc. Jste si jistý tím, že polský dělník ve Škodovce opravdu vydělá 200-350 tisíc měsíčně?

    • … tržba a výdělek je velký rozdíl:-) :-)😀

     • Právě proto se ptám. Z Janova komentáře to totiž vypadalo, že to, co má polský dělník ve Škodovce jako výdělek, má 15% distributor v obratu. Ale asi je to stejné plácnutí, jako jiné příspěvky kritiků, které taky nemají hlavu ani patu, takže souhlasím s Vámi, není třeba se nad takovými nesmyslnými komentáři pozastavovat. 😀

      • Je všeobecně známo že dělníci ve Škodovce jsou velmi slušně placeni. Výdělky jsou klidně dvojnásobku tabulkové průměrné mzdy v Čr…

       • Zřejmě neumíte číst, nebo je podle Vás průměrný výdělek v ČR 100 až 175 tisíc Kč měsíčně? Zkuste si znovu přečíst Janův komentář a mou reakci na něj a možná zjistíte, že jste vůbec nemusel reagovat. 😉 Nebo to třeba nezjistíte. Taky možnost…

        • … aha 🙂 … 100.000 ne, ale co vím, tak si běžně na cca 60.000.- příjdou. Jak to myslel Jan? Měl by se k tomu ještě jednou a konkrétněji vyjádřit.

         • Souhlasím. Měl by, jenže obhajovat evidentní nesmysl asi nemá moc smysl. Akorát se do toho ještě víc zamotá. 🙂

       • Měl jsem na mysli tržbu ve smyslu hrubého zisku. Chtěl jsem tím říci to, že polský dělník ve Škodovce má pravděpodobně větší ČISTÝ měsíční příjem (než 15% v Amway), protože jeho výplatní páska je po odečtení sociálního pojištění, zdravotního pojištění a daní. Nehledě na to, že on nemusí nic investovat do toho, aby něco příští měsíc vydělal. Tedy mino cesty do práce a zpět.

        • Nevím, kolik činí čistý příjem polského dělníka ve Škodovce, ale to není podstatné. Stejně tak není podstatné, jestli distributor na 15% bere stejně, míň nebo více než onen polský dělník.
         Musíte si uvědomit, že srovnáváte nesrovnatelné. Amway je podnikání. Jste sám svým pánem a je jen na Vás, kam až se s příjmem dokážete vypracovat. Ve Škodovce jste v zaměstnání, nejste pánem svého času a vždy bude existovat strop, nad který se prostě nedostanete. A můžete to malovat na růžovo jak chcete, pořád budete jen jedno kolečko, které vyměňuje čas za peníze. Možná vyděláte o něco víc než průměr v ČR, ale jakmile onemocníte nebo zemřete, Váš příjem se sníží nebo úplně zastaví. Když firma přesune výrobu jinam, buď půjdete taky nebo máte smůlu (viz komentáře výše).
         Oproti tomu, Amway představuje možnost, jak si navíc k tomu (třeba i Škodováckému) platu, co máte, můžete vybudovat vlastní podnikání. A možná nemusíte hned na začátku vydělávat miliony, ale když budete vytrvalí, můžete po čase vydělávat DALEKO více, než kolik berou lidé ve Škodovce, a získávat odměny i za práci, kterou jste odvedli třeba před 10 lety. Kolik polských dělníků ve Škodovce dostává odměnu za práci, kterou odvedli před 10 lety?

         • Kdysi jsem měl podobný názory jako Vy. Strategicky máte pravdu, ale aby jste / jsme došli k vytyčenému cíli, musela by protistrana ( Amway) také plnit to co slíbí… “Sliby se maj plnit, obzvlášť o Vánocích…” Tímto bych to dneska již více nerozváděl. Jsou Vánoce a Štědrý den. Užijme si společně Vánoční pohodu… Šťastné a veselé vánoce přeji Všem.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 24.12.2020 z 16:09 |

           Máte pravdu. Dnes jsou Vánoce. Takže štastné a veselé, dnes nechme byznys stranou. Do sebe se zase můžeme pustit 27.12. 😀

 16. Dobrý ráno, můžete nám odpovědět proč jste jako distributoři ZABLOKOVALI na youtube video s aktuálním marketingovým plánem pro rok 2021 ???

  Původní odkaz je zde.

  https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR37cz2M2QLX74FwRmOQ2dMswiRZQDjPjzpfR7Dy0laHS6IgqkT0Jhums8Y&v=3C6_RBhfNzA&feature=youtu.be

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 13.1.2021 z 10:09 | Odpovědět

   Bohužel, nemohu mluvit za lidi, které neznám. Hlásí mi to, že video je soukromé a nevím, komu ten kanál patří. Možná si dotyčný/-á přál/-a, aby to video mohli používat jen lidé z určité organizace, kterým udělí přístup. Každopádně Vás chci ujistit, že nejsem vlastníkem všech Youtube kanálů a nemám pod kontrolou všechna videa, která se na Internetu o Amway objevují.

 17. Chtěl bych se zeptat,od jaký úrovně má distributor NÁROK PROFITU Z POMŮCKOVÉHO BYZNYSU??? Díky

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 24.1.2021 z 21:46 | Odpovědět

   Mám takový pocit, Vláďo, že jste zamrznul v 80. letech minulého století v USA, když Vás ta otázka tak pálí. Je to typická ukázka toho, jak když jednou něco umístíte na Internet, tak to tam visí navěky. I když je problém už dávno vyřešen, najdou se lidé, kteří se v tom budou rýpat donekonečna a tím se připraví o skvělou příležitost.
   Kdybych chtěl být jedovatý, tak řeknu, že konkrétně třeba Vás vůbec nemusí zajímat, kdo má profit z pomůckového businessu. Vy to totiž zcela jistě nebudete, protože nemáte nic, co byste mohl předat ostatním, takže se Vás toto téma nijak netýká. Ale abyste viděl, že mám dobrou vůli, tak já Vám na tuto otázku odpovím, ať to smeteme jednou provždy ze stolu. KAŽDÝ, kdo má co předat (zkušenosti, rady, tipy, návody…), má nárok na to, participovat na svých zkušenostech v závislosti na tom, kolik se najde zájemců o jeho rady. Amway je svobodné podnikání a nikdo Vás nenutí využívat systém někoho jiného. Jestli se Vám nelíbí představa, že na meetingu, kam si můžete přivést prakticky neomezený počet lidí, zaplatíte např. 50 Kč za vstupné, aby na Vás náhodou někdo nevydělal, udělejte 3%, pronajměte si místnost a udělejte plán nebo školení pro svou skupinu. Pravda, asi z toho nezbohatnete, možná budete v mínusu, ale aspoň si ochutnáte, jaké to je v začátcích, když Vy jste ten, kdo se musí o všechno postarat. A možná Vám dojde, že i ti největší distributoři na světě, kteří dnes mají miliony lidí ve skupině, začínali sami v celé své skupině. Udělejte 9% a třeba se těch zájemců najde víc, ale neočekávejte, že z toho budete milionář. Udělejte 15% a uvidíte, kolik vyděláte na školení v porovnání s Vaším Amway příjmem. Udělejte Platinu a můžete být za to, že pomáháte cizím skupinám k růstu, odměněn. Není to nijak horentní suma, ale dostanete přesně tolik, kolik stojí Váš čas na Platinové úrovni. Udělejte Diamanta a nabídněte své znalosti dalším skupinám a oni Vám zcela jistě poskytnou adekvátní náhradu za Váš čas. Nelíbí se Vám, že Diamant vydělá víc než distributor na 3% nebo Vy na 0%? Smůla, tak to v životě chodí.
   Špatná zpráva pro Vás (protože vím, že byste si přál skandál), tento příjem bude vždy doplňkový. Žádný systém nemá dnes nastavené tyto odměny tak, že by tvořily většinu příjmů. Ano, byla doba (cca 40 let zpátky), kdy v některých skupinách tvořily příjmy z pomůckových byznysů většinu příjmů, ale stejně jako dnes již nerozděláváme oheň pazourkem nebo třením dřívek, tak dnes příjmy v Amway byznysu jsou z drtivé většiny tvořeny Amway byznysem. Sranda je, že Vy tu mudrujete o době, kdy jste možná ještě ani nebyl na světě, a dovolujete, aby tato doba ovlivňovala Vaše představy dnes.
   A na závěr tu mám něco k zamyšlení: vím o seminářích, které nejenže nevydělávají, ale musejí být dotovány z jiných v rámci zastřešujícího “systému”, protože místní leadeři nemají takový počet účastníků, aby se jim ten seminář zaplatil. Otázka k zamyšlení zní: Proč to tedy dělají, když prokazatelně se prodá méně lístků, než co stojí režie?

 18. Nemá smysl se zabývat věcmi s 80 let. To je minulost.
  Zajímá mne i ostatní diskutující současnost a fakta.

  Nejde mne o skandál, ale o fakta a realitu.

  Máte pravdu v jedný věci. Neměl bych osobně vůbec nic z pomůckového byznysu. Ani bych nechtěl.

  Vždy jsem měl rád obchod. Nemám potřebu participovat na lidech tímto způsobem.

  Raději budu mít procento z práce 100 lidí než 100procent ze své vlastní práce.

  Uvědomte si jeden vážný fakt:
  Nejúspěšnější člověk v České a Slovenské MLM scéně toto věděl… Proto dosáhl ve svý kariéře takových neskutečných výsledků … !

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 27.1.2021 z 8:16 | Odpovědět

   Jsem rád, že na tomto se shodneme. Už Rich DeVos v 80. letech minulého století varoval Diamanty, že když příjmy z pomůckových byznysů vyrostou do obřích rozměrů, bude problém. Nevadí mi, když je někdo přiměřeně kompenzován za to, že třeba přijede pomoci cizí skupině. A pokud je to opravdu dobrý speaker a najdou se zájemci, pak jsme na svobodném trhu a normální člověk s tím těžko může mít problém. Samozřejmě je ale špatně, když někdo “tlačí” lidem semináře násilím.
   Řeknu to asi takto: Poslechněte si nahrávku zakladatele Amway, Riche DeVose, s názvem Directly Speaking Tapes 2 a zjistíte, jaký je i můj postoj k pomůckovým byznysům.
   Jeden člověk, kterého si velmi vážím, to kdysi shrnul do jedné věty: S pomůckovými byznysy je to jako s léky – malé množství ti může pomoci, ale když to s dávkováním přeženeš, může tě to zabít.
   Postavit systém podpory na bázi dobrovolnosti je podle mého názoru naprosto klíčové.

   • V tomto máte pravdu. Ale realita je mnohdy jiná. Například u Yagerovců nutí své downliny k seminářům. Dokonce mají přednost před rodinnou oslavou, svatbou a podobně. Mají pravidlo že ” neúčast na semináři omlouvá pouze vlastní pohřeb ”

    A to je s prominutím pěkný svinstvo, nemyslíte??

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 27.1.2021 z 10:22 | Odpovědět

     Osobně jsem se s tímto jednáním (nucením) nesetkal a znám lidi z různých organizací, vč. Yagera. Tím neříkám, že nemůže existovat člověk, který to takto dělá, jen říkám, že u lidí, které znám já, jsem se s takovým jednáním nesetkal. Také vím, že hlášky typu: “seminář má přednost před svatbou nebo rodinnou oslavou” šíří po Internetu sektář pan Černý a jako “důkaz” používá z kontextu vytržené věty z jednoho semináře, a když si člověk poslechne celý projev speakera, tak mu dojde, že ten vzkaz je úplně o něčem jiném.

     Hlášku, že “neúčast na semináři omlouvá pouze vlastní pohřeb”, jsem slyšel, ale vždycky to každý, koho znám, bral jako vtipné zdůraznění důležitosti seminářů, než že by ji někdo aplikoval doslova. 😀 Když řeknete: “Já se z tebe zblázním”, taky tím snad nemyslíte, že z Vás zítra bude idiot.

     Ostatně hláška typu “omluvenka je vlastní parte” nevznikla v Amway, je to naprosto běžná hláška používaná všude, kde lidé chtějí s nadsázkou zdůraznit, že je nějaká akce opravdu důležitá (namátkou jsem Vám vygooglil pár odkazů):
     viz např. zde: “Korejci jsou známí tím, že jsou velmi pracovití a jedinou omluvenkou pro nepřítomnost v práci je, nadneseně řečeno, jejich vlastní parte.”
     nebo zde: “Omluvenkou neúčasti na Kachekranu bylo jen předložení vlastního parte”
     nebo zde: Jedinou omluvenkou je vlastní pohřeb 🙂

     Myslíte si, že to vážně někdo bere tak, že když nepřijdete v Koreji do práce, tak to znamená, že jste zemřeli? Nebo že když nepřijdete na nějaký ples, tak že všichni Vaši kamarádi začnou obvolávat všechna krematoria v okolí, jestli náhodou nepropásli Váš pohřeb?

     Ano, pokud někdo NUTÍ downliny k seminářům, je to svinstvo. Na druhou stranu, každý je v Amway dobrovolně a má možnost kdykoliv s takovým “nutičem” ukončit spolupráci. Pokud ale někdo zdůrazňuje, že semináře jsou důležité, pak má pravdu. Je to vždy otázka míry. Ale jak je vidět, i celkem nevinné hlášky může každý vnímat jinak.

    • No vidíte. já jsem taky ve skupině Yager. A uplini mě spíš učí tomu, abych so to snažil zorganizovat tak, abych se mohl účastnit semináře i dané oslavy.
     A taková perlička: můj sponzor byl v minulosti své kamarádce na svatbě (na obřadu), po kterém jel na seminář. Taky si to zařídil, aby byl na obou akcích.

 19. Osobně s tím mám zkušenost.
  Bohužel jsem osobně udělal jednou tu hnusnou věc, že jsem dal přednost semináři před rodinnou oslavou kulatin.
  Naivně jsem věřil svým uplinům že právě na tom semináři se dozvím klíčový informace pro další velmi důležitý rozvoj businessu… ale nedozvěděl…
  Udělal jsem chybu, přiznal jsem si to.

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 27.1.2021 z 21:43 | Odpovědět

   Pak ovšem chápu Vaše rozhořčení. Možná, jak píše spitfare, by to šlo udělat tak, aby člověk stihnul obojí. Možná, pokud to byla Vaše oslava, jste mohl zvolit jiný termín. Možná, když se rozhodovalo, kdy se oslava uskuteční, se stačilo jen ozvat a zeptat se, jestli by to nešlo udělat druhý den. Prostě to, k čemu lidé, které znám já, vedou své downliny, je, aby to hned nevzdali a hledali řešení. To je celý vzkaz. Samozřejmě, že pokud jdete za svědka na svatbě a ta se zrovna kryje se seminářem, tak s tím nic nenaděláte a v takovém případě to každý pochopí, protože takto výjimečná situace se asi nebude opakovat každý měsíc. Problém je, že lidé, kteří nehledají způsoby, Vám pak jsou schopni říct, že nemůžou jet na seminář, protože jim na zahradě vylezl krtek a oni ho musí jít vykouřit nebo se jim kotí kočka, tak ji musí hlídat, aby se nepřekotila. Chce to jen trochu používat mozek. Poslechněte si zakladatele Amway, Riche DeVose, co ten o tom říká na Directly Speaking:

   You know, when you became a Direct, we offered you a chance to be free and independent; and then I read your mail, and I find out you’ve lost your freedom. And all we want to do is give it back to you, to be as big or as small in Amway as you want to, to make as much or as little as you like in the Amway Plan by working it, and to go to whichever meetings you want to, and to feel comfortable to stay home if you don’t want to, without being branded a loser. Winners go to the meetings; losers stay home. Would you help me get rid of such terminology?
   There are no losers in Amway. There are people who choose not to do it; but who are you to tell some teacher that chooses to spend the rest of his life as a dedicated teacher that he’s a loser? Who are you to tell a truck driver that chooses to spend more of his time doing things other than Amway, and maybe just drivin’ his truck, that he’s a loser? Whoever gave you a license to brand people? This business was designed to make everybody a winner, to do as much or as little as they wanted to; and if they chose to do nothing, to make them feel better for having had the experience. We only have winners in this business; and then we have some other winners who choose not to do the business. They just might be bigger winners in life than some of you that have branded them losers. I stand in awe of all people, and I hope you do, too.

   Jde opět jen o míru. Když každý měsíc budete říkat sponzorovi, že nemůžete na seminář, protože máte svatbu, tak je jasné, že vodíte svého uplina za nos a že to s byznysem nemyslíte vážně. Ale když budete jednou za rok nebo za dva někde chybět, nebo přijedete na půlku akce, svět se nezboří. Jako ve škole – jedna omluvená hodina z rodinných důvodů je v pohodě. 500 omluvených hodin za pololetí už Vám asi nikdo neuzná.

   • Hezky se o tom mluví, ale někdy to prostě nejde . Vzhledem k vzdálenosti a času nemáte na výběr. Buďto rodina nebo seminář.

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 28.1.2021 z 8:38 | Odpovědět

     Já to chápu. Proto jsem taky psal, že jde o míru. Když nebudete pořádat kulatiny s rodinou každý měsíc, tak se svět nezboří, když jednou budete chybět na semináři, a každý to pochopí.

 20. Je tak mimochodem. Vy víte o nějakých seminářích který by snad prodělávaly??? 🙂

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 29.1.2021 z 8:39 | Odpovědět

   Ano, vím. Alespoň tedy pokud se bavíme o živých akcích. Proto jsem psal o tom, že se tyto akce dotují v rámci zastřešujícího systému z jiných, které jsou naopak v plusu. Ono je strašně jednoduché přijet na velkou akci a začít počítat lidi, ale málokoho už napadne, že existuji i menší akce v odlehlejších koutech jiných zemí, kde prostě dáte dohromady jen malou skupinu, která ale ten seminář potřebuje třeba ještě víc, než ta velká. Takže buď je odříznete nebo to prostě zadotujete z jiné akce. To je výhoda, pokud člověk má možnost využít už zavedený systém. Ale samozřejmě Vám nikdo nebrání dělat si to všechno od začátku po svém.

 21. Pánové, mne nějak uniká smysl této diskuze. Přece když za něčím jdu, jsem úspěšnej sportovec, hudebník nebo právě rozjíždím firmu nemůžu se účastnit všech narozenin tetiček, strejdů, babiček, dědečků, sester, bráchů, bratranců, sestřenic atd.

  • Smyslem diskuse je ten že jsem chtěl potvrdit fakt že mnozí Amway leadři chcou dostat svý distributory na semináře za každou cenu…

   • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 29.1.2021 z 21:18 | Odpovědět

    Jenže zatím z nás tří, kdo se k tomu vyjadřujeme, jste s touto zkušeností sám. Takže s těmi “mnohými” leadery, resp. s nějakým generalizováním bych byl opatrný.

    • Odpovědět by si měl každý sám. Hlavně sám před sebou. Kdo se s něčím takovým setkal, moje slova potvrdí. Kdo ne , tak možná neuvěří. Ale věřím že mnoho současných i bývalých Amwayáků pochopí…

     • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 29.1.2021 z 23:08 | Odpovědět

      Já si myslím, že mnoho současných i bývalých Amwayáků se především bude řídit vlastními zkušenostmi. Na můj vkus děláte z komára velblouda. Někdo řekne, že omluvenka na seminář je vlastní parte a Vy už panikaříte, že když tam jednou nepojedete, tak se zboří svět. Už jsme to tu probírali jednou, když Vám někdo někde řekl, že se jedná s Tescem o případné spolupráci, a Vy jste to hned začal brát jako hotovou věc. Možná by neuškodilo u toho byznysu trochu uvažovat.
      Jsou prostě věci v životě, které nemůžete brát doslova. Když Vám někdo řekne: “Chlape, já tě snad zaškrtím” taky se začnete ohlížet po tom, kde má oprátku? Mám pocit, že chyba není ani tak v těch uplinech, jako spíše ve Vašem výkladu. Je mi líto, ale na mě to opravdu tak působí. Já jsem ten citát ohledně vlastního parte slyšel taky, ale NIKDY, věřte mi, NIKDY jsem si ho nevykládal tak, že by se to nesmělo. Proboha, jsme svobodní lidé! Ano, snažil jsem se to vždycky zařídit tak, abych na semináři mohl být, ale vím i o případech, kdy lidi prostě jednou nemohli. A svět se točí dál, oni v byznysu fungují dál a jejich skupina taky. Jak už tu napsal Marek: “Přece když za něčím jdu, jsem úspěšnej sportovec, hudebník nebo právě rozjíždím firmu nemůžu se účastnit všech narozenin tetiček, strejdů, babiček, dědečků, sester, bráchů, bratranců, sestřenic atd.” A jestli jste to plánoval takhle dělat každý měsíc hned od začátku, tak je jasné, že v tom Vás žádný rozumný upline podporovat nebude. Ale pokud budete chybět jednou za x let, nic se nestane.
      Ještě jedna otázka: kdybyste byl v zaměstnání a ta rodinná oslava by byla třeba ve středu dopoledne a Váš šéf by Vám na ni nedal dovolenou, dal byste výpověď?

      • Souhlasím, mnoho bývalých a současných Amwayáků se bude řídit vlastními zkušenostmi.. !

       Téma Tesco : ten někdo a někde… byly moji tehdejší uplini !! Ano, bral jsem to jako hotovou věc. Věřil jsem jim.
       Bylo to řečeno na mnoha plánech.
       Vzhledem k tehdejší pozitivní zkušenosti z jiných partnerských programů- tzv.affiliate to dávalo logiku a viděl jsem v tom velký potenciál. Škoda že nesplnil sliby…

       • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 31.1.2021 z 9:30 | Odpovědět

        No vidíte, kdybyste počkal, dočkal byste se velice zajímavých bodů za potraviny. Sice z jiného PO, ale to je jedno. Nevěřím, že by Vám Tesco dalo 1,20 bodů za hovězí rib eye steak nebo 0,16 bodů za Míšu.

        • Jen tak pro informaci: kolik tedy měsíčně utratíte v obchodě Polar???

         • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 1.2.2021 z 10:22 | Odpovědět

          Před Covidem to bylo méně. Co začaly restrikce (březen 2020) a sortiment se začal rozšiřovat, to bylo 5246 Kč. V dubnu 6582 Kč. V červnu 6554 Kč. V září 8060 Kč. Nevím sice, co z těchto hodnot hodláte vyčíst, ale jednu věc mi můžete věřit. V normálním obchodě (do Tesca nechodím) dnes utrácím podstatně méně, než když tu Polar nebyl – v podstatě už jen za těch pár kousků sortimentu, co v Polaru (zatím) nejsou.

          • Avatar for Vláďa T Vláďa T | 1.2.2021 z 10:27 |

           Výborně, teď ještě kolik jste ušetřil oproti marketu a kolik jste získal budů…

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 1.2.2021 z 10:51 |

           A přesnou skladbu mých nákupů byste znát nechtěl? Fakt nepočítám, kolik ušetřím proti supermarketu. Ono to dost dobře ani spočítat nejde, když Polar nabízí každou chvíli akci. Např. k nákupu za 1750 Kč jako dárek 36 zmrzlin v hodnotě 756 Kč (nepamatuju si, kdy naposledy mi některý ze supermarketů, kde jsme předtím nakupovali, nabídl něco podobného). A bodů jsem získal docela dost. Třeba ten první měsíc restrikcí to bylo 37,75 b. A pak následovala samá pozitiva a sociální jistoty. 😀

       • Žiaľ ja vás chápem… aj na nejakých nahravkach som počul, že jedna z vecí, ktorú potrebujete s potenialnym prospektom vybudovať, je dôvera. Ale podľa toho čo píšete, váš upline ju s Vami asi budoval len dovtedy, kým ste sa zaregistroval… Lebo ak líder stratí dôveru svojej skupiny, tak skončil a dopadá to tak ako popisujete a je to jedna z najhorších vecí, ktorá sa mu môže stať…

        • Dodnes se mnou bývalí upline nemluví. Prej sem ten kterej to vzdal… to je úsměvný… prostě si neumí přiznat že jsme naletěli planým slibům. Nebyli by jsme v historii první ani poslední…

         • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 1.2.2021 z 23:07 | Odpovědět

          Co je mezi Vámi, do toho mi nic není. Ale možná se na to teď koukají stejně jako já a říkají si: kdyby počkal na Polar, tak mohl mít dneska skupinu x lidí a zajímavý obrat. Takže se mi zdá, že ten, kdo si neumí přiznat chybu, jste Vy.

          • Avatar for Vláďa T Vláďa T | 2.2.2021 z 8:19 |

           Asi špatně chápete, uvědomil jsem si realitu, proto jsem po úvaze ukončil spolupráci. Vás by bavilo pracovat se slibotechnami???

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 2.2.2021 z 8:37 |

           Trochu si poskočte. Ten, kdo tu špatně chápe, jste Vy. Zrekapituluji to: Amway nic neslibovala. Slibovali Vám to (a to ještě jenom možná) Vaši uplini. A kvůli tomu jste ukončil nezávislé podnikání s Amway? Nikdo Vás přece nenutil spolupracovat se sponzorskou linií. Byl jste nezávislý podnikatel. Tak v čem je problém? Nevím jak ostatní, ale já z celé této diskuze nabývám dojmu, že ta chyba nebyla na straně Vašich uplinů, ale ve způsobu, jakým přijímáte a zpracováváte informace. Osobně neznám nikoho, kdo by kvůli tomu, že nespolupracujeme s Tescem, opustil Amway byznys, takže se zdá, že to byl čistě problém Vaší skupiny. Jestli uplinům odešly všechny ostatní větve ze stejného důvodu, nevím, ale pokud by tomu tak bylo, určitě byste se nám o tom zmínil. Vaši uplini ale v businessu zůstali. Takže? Stále Vám to nic neříká?

 22. … k tý oslavě středeční…

  Jestli by byla běžná oslava, nechal bych to po pracovní době.

  Ale jestli by se jednalo o kulatiny, popřípadě svatbu nebo nějaký životní jubileum a nechtěl by mne dát volno, tak bych mu dal výpověď…

  … a věřte že by přišel o víc než o zaměstnance…

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 31.1.2021 z 9:45 | Odpovědět

   Děkuji za odpověď. Bohužel jste možná zapomněl na jeden důležitý rozdíl. Dal jste si výpověď ze svého vlastního podnikání. A je úplně jedno, jestli kvůli Tescu nebo kvůli tomu, že Vás uplini do něčeho “nutili”. Vy jste se mohl svobodně rozhodnout, co uděláte. Nikdo Vás nemohl vyhodit za to, že byste jednou nejel na seminář, a kdybyste počkal, dočkal byste se i potravin za body. Ale Vy jste se vyhodil sám. Slovy Julie Roberts v Pretty Woman (i když Vy to asi tak nevnímáte): “Chyba. Vééééélká chyba.”
   Já se vždy řídil tím, co je psáno, to je dáno. Vy jste se řídil informacemi z tiché pošty. Nechám na zvážení čtenářům, na základě čeho by oni dělali svá rozhodnutí.

   • Spolupráci jsem ukončil po mnoha úvahách. Avšak nelituji, zkušenosti jsem zúročil jinde…

    Za ta léta se toho moc v Amway nezměnilo, stačí se kouknout na statistiky jaký je nárůst distributorů za posledních 10 let.

    Bohužel TESCO nebyl jediný nesplněný slib. Vše se dá prokázat!

    Potraviny Polar mají jen zanedbatelný sortiment proti Tescu.

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 1.2.2021 z 10:12 | Odpovědět

     Potraviny Polar mají jen zanedbatelný sortiment proti Tescu.

     Možná, i když i to je diskutabilní, protože sortiment je dost široký a dál se rozšiřuje. Navíc ale mají mnohonásobně vyšší bodovou hodnotu, než jakou by Vám kdy nabídlo Tesco.

     • S provizemi je to také diskutabilní…

      Zeptám se jinak, máte i jiný praktický zkušenosti z affiliate programů? Máte představu o tom jaký jsou provize pro celou strukturu a to z pultových cen???

      • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 1.2.2021 z 10:33 | Odpovědět

       Vzhledem k tomu, že mám praktickou zkušenost s výpočtem bodové hodnoty pro partnerské obchody, tak si troufám tvrdit, že o tom něco málo vím. Samozřejmě základ, ze kterého při výpočtu odměn vycházíte, není pultová cena, ale marže, kterou daný obchodník na daném produktu má, resp. kolik z té marže je ochoten pustit Vám. To se samozřejmě liší podle druhu sortimentu, ale také podle toho, jak moc velký podíl na obratu jste schopen realizovat (jak jste pro daného obchodníka důležití). Takže na Vaši otázku neexistuje jednoznačná odpověď, což jako obchodník musíte moc dobře vědět. Rozhodně Vás ale ubezpečuji, že poměr bodové hodnoty u Tesca by nikdy nedosáhl takové hodnoty jako u Polaru.

       • Tomu věřím, nezpochybňuji. Je pravda že u Tesca bychom měli menší provize, ale z vyšších obratů. Už fakt : konverzní poměr jak jsem psal byl 1:3 🙂

        Jaká by byla podle Vás provize z cca 340.000.- pro celou strukturu??

        Děkuji

        • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 1.2.2021 z 11:29 | Odpovědět

         S těmi vyššími obraty jste vedle. Jak říkám, těch pár kousků potravin, co koupím dnes v supermarketu, nestojí za řeč. I kdyby partnerským obchodem bylo Tesco, rozhodně za moji domácnost bych nenakupoval měsíčně potraviny za 50-80000 Kč, to mi věřte. Prostě nákupní košík je nákupní košík a když Tesco přidá do svého sortimentu lokomotivu (jen pro ilustraci), na obratu běžného člověka to nic moc nezmění. Jsou prostě potraviny, které se prodávají hodně a jsou potraviny, kterých se prodá pár kousků. Jako obchodník v MLM nevidím smysl v tom, honit se za tím, abych měl 50 druhů čokolád, včetně té, kterou si koupí pár lidí za měsíc a další měsíc už v Tescu není. Když k tomu přičtu fakt, že Tesco by na odměny pustilo podstatně méně než Polar, moje volba je jasná.
         Prostě když to zrekapituluji:
         1) běžná domácnost nekupuje celý sortiment Tesca, ale pouze pár vybraných potravin
         2) pokud budete mít v sortimentu ty potraviny, které si kupuje většina lidí, pak rozšíření počtu položek na dvojnásobek (pokud se bavíme o položkách, které si kupuje méně lidí), neznamená dvojnásobný obrat

         Jak říkám: já osobně bych v Tescu neudělal měsíčně o moc větší nákup, než dělám teď na Polaru. I kdybych velkoryse přidal dalších 1000 Kč, tak vím na 100% že by mi Tesco i z té navýšené částky nedalo zdaleka stejné body jako Polar. Kdybych byl hodně velkorysý, tak provize 5% (pro celou strukturu!) by znamenala PODSTATNĚ nižší bodovou hodnotu, než jakou nabízí Polar. Ale v praxi by ta provize u většiny položek byla pravděpodobně ještě mnohem menší, řekl bych okolo 2-3% (opět pro celou strukturu), a na některých položkách (akční ceny) by nebyla žádná, kvůli naprosto minimální marži na straně Tesca. Prostě ať počítáte jak počítáte, nikdy nedojdete k takovým bodům, jako u Polaru – leda byste byl ochoten nakupovat měsíčně potraviny za desítky tisíc korun. A to já tedy ochoten nejsem – musel bych je zakopávat na zahradě. 😀
         Mám Vám spočítat, kolik byste měl bodů na tom Míšovi (myšleno na zmrzlině), kdyby Tesco dalo do sítě distributorů 5% z obratu?

         • Děkuji za odpověď. Je úsměvný jak poslouchám Vaše názory jako od reprezentanta Amway. Napřed se Tesco propagovalo a nyní se vše zpochybňuje. Dobrá tedy. Srovnejte si třeba roční obraty firem Tesco a Polar.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 1.2.2021 z 13:09 |

           Ale no tak. To, že jste to propagoval Vy, neznamená, že se to propagovalo. Já jsem Tesco nikdy nepropagoval. Co jsem propagoval, bylo, že se pracuje na tom, aby byly potraviny. A to se mi splnilo. Samozřejmě i malé body z Tesca by byly lepší než nic, ale já jsem zastáncem toho, že hodně bodů z Polaru je lepší než málo bodů z Tesca. 😀
           Srovnávat roční obrat firem Tesco a Polar je samozřejmě naprosto zavádějící, protože většina obratu Tesca se nerealizuje prostřednictvím eshopu a Polar se navíc v minulosti nesoustředil na retail, ale na B2B. Čili to srovnání, které jste se mi snažil vnutit, je naprosto irelevantní. Relevantní srovnání by bylo: kolik nových zákazníků jsem schopen získat pro který z těchto obchodů, pokud mi jeden nabídne affiliate program s nějakými body a druhý třeba s desetinou bodů. Jak by se asi Vaše skupina tvářila, kdyby pak za jejich nákupy v hodnotě tisíců Kč přišlo třeba 5 bodů místo 40 nebo 50?

 23. Je třeba se na to dívat z jiný stránky. Je pro Vás důležitější Vaše provize nebo spokojení zákazníci

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 1.2.2021 z 23:04 | Odpovědět

   Ono je to vcelku jednoduché. Pro mě je důležité obojí, protože bez spokojených zákazníků není provize. Problém je v tom, že Vy vycházíte z toho, že jedině u Tesca budou zákazníci spokojení, protože asi žijete v iluzi, že všechno to, co Vám Tesco nedá na provizi rozdělí mezi zákazníky jako slevu. Jenže v té bilanci je vždycky několik proměnných a jedna z nich je i zisk Tesca. Čím víc vezme Vám, protože Vás zas až tak moc nepotřebuje, tím víc si může nechat při zachování cen. 😉 Takže já Vám říkám, že bych Polar coby partnera affiliate programu za Tesco neměnil. 😀
   Mimochodem, nemám ty akce v Tescu tak zmáknuté jako Vy, ale dává Tesco také k objednávce za 1750 Kč karton zmrzliny (36 ks) v hodnotě 756 Kč jako dárek? 😉 Polar mi je posledně dal.

   • Jasný rozumím, hold musíte obhajovat Amway ať se děje co se děje. Za to jste vlastně placený. A jestli někdy náhodou nastane s Amway prokazatelný problém, tak JEN ZATLOUKAT, ZATLOUKAT, ZATLOUKAT…!! 🙂

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 2.2.2021 z 8:48 | Odpovědět

     Nerozumím. Kdybych chtěl zatloukat, tak tuto diskuzi smažu, což jsem neudělal. Můžete mi říci, kde v mém předchozím komentáři spatřujete ono zatloukání?
     Já se Vám jen snažím ukázat výhody spolupráce s firmou Polar. To, že si to odmítáte připustit, beru.
     Fakta jsou následující:
     Polar pořádá akce, které Tesco nenabízí.
     Polar nabízí (zatím) sice omezenější sortiment, ale spousta z toho, co nemá, jsou položky, které by si stejně kupoval velmi omezený počet zákazníků a/nebo by na nich byl minimální obrat.
     Polar nabízí několikanásobně více peněz/bodů, než by kdy nabídlo Tesco.

     Jak to vidím já, Vaše potřeba plivat na Amway plyne z toho, že jste toto podnikání opustil a teď vidíte, že jiní se dočkali toho, co jste si tehdy přál, a ještě ke všemu za to mají víc bodů. Omlouvám se, ale opravdu mi to tak připadá. Je mi líto.

     • Faktem je že se Amway nejen v Čr chvástá partnerstvím a budoucími spoluprácemi s mnohými nadnárodními firmami… Jaká je realita??? S kolika spolupracuje?

      Místo Tesca je lokální velkoobchod – pouze snad eshop který závaží jen v některých částech Čech. Na Moravu je už pro ně daleko.
      Sorry jako, ale vůči Moravským aktivním distributorům je to sprostý.

      • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 3.2.2021 z 0:01 | Odpovědět

       O budoucích spolupracích ani tady ani v zahraničí jsem nic neslyšel, a to si myslím mám docela přehled. Když Vy prvotní zprávy o zahájení jednání extrapolujete na 100 let dopředu, tak se nesmíte divit, že se občas spálíte. 😀
       On někdo moravským distributorům zakazuje sponzorovat lidi třeba z Prahy a mít podíl na obratu? Nebo třeba rozšířit moravskou skupinu natolik, aby se oblast rozvozu opět rozšířila (jako už se to v minulosti stalo v jiných oblastech)?
       Vám není totiž nic po chuti. Vás by neuspokojilo ani to Tesco – remcal byste, že jsou malé body. Snad kdyby Vám dali bod za korunu a ještě k němu připočítali obchodní objem 1000. To byste byl možná spokojen. 😀

       • Jasný, Vašim úkolem je : zpochybňovat vždy a všude veškerý názory a zkušenosti bývalých Amwayáků:-) 🙂 🙂

        • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 3.2.2021 z 10:00 | Odpovědět

         Trochu se Vám to plete v hlavě. Já žádný úkol nemám. 😀 Nevím, co víc Vám na to říct. Uvádění faktů nazýváte zpochybňováním, ale sám tato fakta nejste ničím schopen vyvrátit. Pokud máte pocit, že jsem uvedením faktů zpochybnil Váš názor, nemyslíte, že by se stálo za to zamyslet a třeba ten názor poněkud přehodnotit?

 24. Popravdě, nevstoupení Tesca mne pochopitelně štvalo… Bodejď by ne … věnoval jsem tomu mnoho úsilí a hlavně času. A nakonec sliby- chyby. Polar, je dle mého názoru typicky Český paskvil. Srovnejte si prosím opět rozdíly… Tesco a Polar

  Děkuji

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 3.2.2021 z 10:32 | Odpovědět

   Zde se točíme pořád v kruhu a pořád jste neodpověděl na základní otázku: kdo jiný, kromě Vaší skupiny, kvůli tomu odešel? Vaši uplini zůstali v byznysu, to jste sám napsal. Nikoho dalšího, kdo by opustil byznys kvůli tomu, že nevstoupilo Tesco, jste neuvedl (kromě Vaší skupiny). Takže kde myslíte, že se stala chyba? Vždycky když spolu lidé komunikují, tak může nastat chyba na straně vysílače a/nebo na straně přijímače. Kdyby byla chyba na straně vysílače, nepochybně by nastal masový exodus distributorů. Ale k tomu nedošlo. A pochybuji, že by Vaši uplini komunikovali takové věci s každou skupinou jinak. Takže si to přeberte, jak chcete. Já to vidím tak, že jste něco špatně pochopil a začal na tom stavět celý svůj byznys. No a když k tomu nedošlo, tak hledáte viníka. A když Vám ukazuji, že s Polarem byste na tom byl lépe než s Tescem, tak Vám nezbývá, než do něj kopat, protože jinak byste musel přiznat vlastní chybu…

 25. Cituji “O budoucích spolupracích ani tady ani v zahraničí jsem nic neslyšel”

  To myslíte vážně nebo z nás děláte legraci??? :-)😀😁😆

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 3.2.2021 z 21:25 | Odpovědět

   Nedělám si z Vás legraci. Já vždy slyšel maximálně o tom, co by si distributoři přáli, nebo o tom, o čem se vedou jednání. O tom, že by cokoliv bylo jisté, než je to černé na bílém, jsem nikdy neslyšel. Ani v případě českého trhu, ani v případě zahraničních trhů.

   • V pořádku, beru to jako že jste velmi velmi mladej a teprve nabíráte zkušenosti… A jste velmi zapálenej jako byla většina distributorů v začátcích. Časem poznáte realitu a fakta.

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 3.2.2021 z 23:18 | Odpovědět

     😀 😀 😀 Tak teď jste mě dostal!!! 😀 😀 😀
     😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ale jako vtip dobrý!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀

  • Avatar for Ladův Kocour Ladův Kocour | 3.2.2021 z 22:54 | Odpovědět

   Mě neustále překvapuje, jak dokáže být někdo tak zničenej z toho, že prostě nemá pravdu. Zničenej takovým způsobem, že musí šlapat po všech ostatních (ať je to firma, ať jsou to uplini, ať je to zde Admin, …), a snažit se tak dokázat sám sobě, že prostě musí mít pravdu. Přijde mi to někdy až trošku smutný, ale naprosto Vám rozumím, protože i já mám občas chvilky, kde jsem prostě tvrdohlavý poleno a musím mít pravdu i kdyby mě to mělo stát bůhvíco… pracuju na tom, abych se dokázal vžít do ostatních lidí, ale stejně mě tahle nálada občas přemůže.

   Na druhou stranu si musíme všichni tady uvědomit a definovat nebo spíš odkázat se na to, jaký je rozdíl mezi FAKTY a NÁZORY – já se budu odkazovat na tuto definici, abyste mohli měřit stejným metrem (https://bezfaulu.net/clanky/o-manipulaci/nazory-vs-fakta-co-je-vlastne-nazor/). Neberte prosím tedy následující text nikterak osobně, odkazuji se na autora zmíněného článku.

   1) Tato stránka má být o faktech, tzn. názory odporující faktům (lži), by tu neměly co dělat. A vzhledem k tomu, že pan Vláďa T nedodal, neodkázal na (nebo jsem to nepostřehl!!!) žádné dokumentace nebo důkazy o (v jeho očích) “pravdivých” tvrzeních, tak bychom je z definice měli brát jako irelevantní a nepodstatné. Až je Vláďa T dodá, má cenu se o nich začít bavit a vzít je tak v potaz jako opravdovou proměnou do této ošemetné “rovnice”, kterou se zde snažíme vyřešit 🙂

   2) Jak zmiňuje Admin, tak Polar samozřejmě není Tesco, a díky velikosti Polaru má firma Amway ČR lepší vyjednávací pozici než kdyby se jednalo o giganta, který si může diktovat neuskutečnitelné podmínky, jako je právě Tesco. Díky tomu máme velice příznivé podmínky jakožto distributoři, protože máme velmi pěkný poměr bodů (cca 150,-/1bod), kdežto u Tesca bych se odhadem přikláněl k poměru třeba 600,-/1bod, což je celkem pálka, dle mého názoru. A hlavně Polar neustále rozšiřuje sortiment, což je v jistém smyslu (třeba pro mě) velmi motivující :).

   3) To, že zde po některých skupinách mohli kolovat nějaké drby, je naprosto pochopitelné. Určitě máte namysli třeba nějaká jednání s bankami (tuším, že to byla RB), nějakými dalšími významnými institucemi na trhu a tak podobně… Jsme lidi a já to chápu. Prostě šuškanda je pro lidi přirozená, ale dokud není černé na bílém, prostě to není 100%. Pochybuju, že jste dal peníze za např. televizi bez toho, aby Vám protistrana vydala účtenku pro případnou reklamaci, a taky (a to hlavně) pro důkaz, že je nákup PLATNÝ, že OBĚ STRANY SOUHLASÍ S PROVEDENÍM DANÉHO OBCHODU. V některých věcech se prostě nemůžete spolehnout na slovo člověka (<- ano, tady Vám nabíhám do Vaší neověřené historky s bývalým uplinem). Proto, i kdybych Vám uvěřil, že se opravdu stala, nemůžu pochopit, proč jste se nadchnul jako malej kluk pro nejistou věc takovým způsobem, jako by jistá byla. Můj mozek to prostě nebere…

   Já jsem flegmatik jak Brno, ale mám dostatečný zkušenosti na to, abych lidem ne všechno věřil. Proto, pokud se jedná nebo alespoň šušká o nějaké podobné věci, nic neříkám lidem ve skupině takovým způsobem, aby si z toho usmysleli, že je to jistý. Prostě pracuju takovým způsobem, jako by to jisté bylo, ale rozhodně nikdě nešířím nehotovou věc a ničil si tak zbytečně pověst, kdyby se tak náhodou nestalo.

   • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 3.2.2021 z 23:23 | Odpovědět

    Ad 1) Přesně z toho důvodu jsem tu Vláďovy názory nechal. Jeho komentáře mluví samy za sebe, kde je chyba. 🙂
    Ad 2) Přesně na to jsem narážel. Tesco by nám sice možná nabídlo o pár druhů čokolád více, ale třeba taky 4x méně bodů. No a jestliže já bych kupříkladu k mým dosavadním nákupům v hodnotě cca 5-8 tisíc Kč/m přidal řekněme dalších 1000 Kč za ty “čokolády”, tak ale celkově bych měl podstatně méně bodů. Takže jedna volba je nákup za 5 tisíc Kč na Polaru za cca 37 bodů nebo nákup za 6 tisíc v Tescu, ale za 11 bodů. Moje volba je jasná.
    Ad 2) + 3) Tak schválně, když jsi mu tak hezky napsal to, co se mu snažím říct celou dobu, myslíš, že to aspoň teď padne na úrodnou půdu? 😀
    P.S.: Nemáš tam hrubku.

   • Dobré ráno, v čem konkrétně si myslíte že nemám pravdu? Prosím jen fakta. Děkuji

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 4.2.2021 z 10:34 | Odpovědět

     Než Vám napíše Ladův Kocour svou odpověď, napíšu Vám, v čem, podle mého názoru, nemáte pravdu a uvedu i důvody, které mě vedou k tomuto přesvědčení:
     1) podle mě jste zaměnil “šuškandu” za hotovou věc. V tomto mě utvrzují 2 fakta: Amway nikdy spolupráci s Tescem neslibovala (ani já ani Vy jsme to nikdy neměli černé na bílém) a také to, že jiné skupiny Vašich uplinů ani Vaši uplini s tím, že spolupráce s Tescem není, problém evidentně neměli.
     2) tvrdíte, že spolupráce s Tescem by byla přínosnější než s Polarem. Nezabere moc času spočítat, jak moc se v tomto mýlíte. Tesco nabízí v rámci affiliate programů provizi 2-5 %. S těmito hodnotami byste byl s bídou na čtvrtině bodů, než co nabízí Polar. Otázka zní, zda byste skutečně nakupoval 4x více zboží (myšleno v Kč, ne v počtu položek), abyste se dostal na stejnou bodovou hodnotu jako u Polaru. U mě by to znamenalo měsíčně nakoupit za 20000 Kč a za to bych měl stejně bodů, jako mám teď u Polaru s pětitisícovým nákupem. Opravdu nevím, za co bych tam ty peníze nechal. Základní potraviny na Polaru mám a něco, co si koupím jednou za čtvrt nebo za půl roku, mi opravdu žádné zásadní navýšení mého nákupu nepřinese. Proto jsem psal, že by to dopadlo tak, že bych sice reálně možná v Tescu nakoupil za 6000 Kč, ale bodů bych měl 11 místo současných cca 40. Pokud pak uvážím atraktivitu takovéto obchodní příležitosti pro normálního člověka, pak bude velmi malá. Vy sám jste počítal s průměrnou útratou v Tescu 2000 Kč na zákazníka. To by bylo asi 3,5 bodu na jednoho. Na 3% byste potřeboval 57 domácností a ty by Vám vygenerovaly cca 300 Kč měsíčně.

     Mám na Vás otázku: zkoušel jste si udělat tyto výpočty, než jste začal přehnaně propagovat Tesco? Nebo jakou jste předpokládal hodnotu bodu u Tesca, když jste se rozhodl vsadit všechno na tuto jedinou kartu? 1 bod za 50 Kč?

     • 1) Šuškanda = tvrzení svých tehdejších uplinů. Kteří také duplikovali svý upliny…

      2) Spolupráce s Tescem by byla pro mnohý přínosnější . Je pravda že bych měl menší provize, ale od mnoha a mnoha spokojených zákazníků. ( Konverzní poměr 1:3 ) Není přece nutný kupovat věci který nepotřebujete. Dejme tomu 2000/měs/zákazníka x 170 = 340.000,- x 5% = 17.000,- pasivního příjmu pouze z běžnýho supermarketu kterej je v každým menším městě . A to téměř bez práce. Propagaci výrobků- letáky si dělají supermarkety sami. Dále výše uvedenou minimalní provizi bych měl pouze z první linie….

      Již sem několikrát psal citát…

      Raději budu mít procento z práce 100 lidí než 100 procent ze své vlastní práce.

      • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 9.2.2021 z 9:13 | Odpovědět

       Vzpamatujte se! Těch 5% je odměna pro celou síť a to včetně provize pro Amway, nikoliv provize pouze pro Vás! Možná byste si měl znovu nechat vysvětlit marketingový plán.

       • Právě proto. Pro celou strukturu!!! Vzhledem k obratům bych byl stejně v horních pozicích v tabulce. Ne-li v nejvyšší. Takže provize z první linie bych měl pro sebe. 🙂

        • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 9.2.2021 z 10:32 | Odpovědět

         Dokud neporozumíte marketingovému plánu, pak je celá diskuze zbytečná. S obratem 340000 Kč byste při poměru bodů 1:600 měl 566b, tj. 3%, maximálně 6%, nikoliv 21%. Stačí se naučit dělit. Těchto 566 bodů by se Vám přepočetlo na obchodní objem (aktuálně by jeho hodnota byla asi 26000) a z toho byste teprve dostal 3%, čili Vaše odměna z Vaší první linie by byla 780 Kč, nikoliv 17000 Kč!

       • … provize pro strukturu distributorů a mezi provize pro ” zastřešitele ” nemůžete přece dávat dohromady. Viz. http://Www.cj.com jsou přece dány provize pro partnery a tečka. Zastřešitel má peníze zvlášť. Přestaňte prosím se zavádějícími komentáři. Děkuji

        • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 9.2.2021 z 10:34 | Odpovědět

         Vláďo, nesnažte se mě prosím poučovat o věcech, o kterých nic nevíte. Do těchto věcí vidím lépe, než jste kdy viděl Vy. To není chvástání, jen prosté konstatování faktu. Když nevíte, podle jakých pravidel fungují partnerské obchody, pak raději o těchto věcech mlčte. Zkusím Vám to naznačit:
         Partnerský obchod stanoví, kolik procent je ochoten poskytnout ze své marže (nikoliv z obratu). Tato provize se dále dělí mezi Amway (menší část) a distributory (větší část). Částka určená pro distributory slouží pro další výpočty – jedná se o určité procento z virtuálního obchodního objemu (suma všech procent/odměn, které se vyplácí v rámci marketingového plánu). Následně se z této částky vypočítá obchodní objem a ten se podělí aktuální hodnotou bodu. Takto je každému výrobku přiřazena bodová hodnota a obchodní objem. A tyto částky jsou každý měsíc přičteny k částkám, které distributoři získali v rámci nákupů u Amway. A z toho se pak počítají odměny.
         Vážně mě nemusíte poučovat. Pravidla pro výpočet bodů u Polaru jsem pomáhal nastavovat já.

        • Vláďo, ty bohužel opravdu nechápeš, jak se počítá ta odměna. Admin ve své trpělivosti, Ti to několikrát vysvětloval. Vždyť je to tak snadné. Aby si získal 1 bod a zároveň obchodní objem, ze kterého se počítá odměna, (nikoliv z obratu!!!) tak musíš znát jakou hodnotu ten bod představuje. U Amway produktů je to logicky nejvyšší, protože Amway ty produkty sama vyrábí. Ale u partnerských firem jako je O2 Family, Polar, CCS nebo by to bylo v případě jiného obchodu, o kterém mluvíš ty, já jsem o Tescu nikdy neslyšel, je to samozřejmě jiný poměr. Takže nemůžeš počítat provizi z obratu, ale musíš vědět právě kolik dostaneš bodů za nákup u toho partnera. A pokud za 600,- nákupu dostaneš 1 pojďme říkat Amway bod, tak z toho jednoho bodu je obchodní objem cca 45,- a z této částky se počítá odměna pro celou skupinu podle tabulky 3% až 21%. Neztrácej čas, bědováním o Tescu, to Ti už nic nepřinese. Amway byznys je skvělý i bez něj a můžeš se do něj pustit okamžitě. Zeptej se admina, jestli Tě vezme, dal by Ti šanci a pusť se do toho. Minulost nezměníš, budoucnost stavíš právě teď.

         • Ahoj GG: Nevím jak počítáte v Amway v současné době odměny z partnerských programů .

          Mám ale praxi v jiných programech a vždy se počítá s procenty z obratu, nikoliv ze zisku. Marži Vám žádná firma nesdělí. Je to součást obchodních tajemství. Je divný že z odměn se ještě odečítá odměna pro Amway jako takovou.

          Viz pro srovnání na Český poměry…

          https://www.vivnetworks.com/affiliate-pro-partnery/affiliate-katalog

          Jsou tam jasně definované odměny pro Vás jako partnera. Zastřešitel má odměny zvlášť.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 14.2.2021 z 11:00 |

           Máte nějakou divnou představu o tom, jak funguje business. Zřejmě žijete v iluzi, že obchodníkovi nezáleží na jeho zisku, nýbrž pouze na obratu. Takže podle Vás, když bude mít obchodník na některých položkách 1% marži, tak Vám z ní dá stejné procento jako na výrobcích, na kterých má 50% marži? Zajímavé… Vážně tomu věříte?
           Máte pravdu v jediném: obchodník Vám nemusí říkat svou marži, ale rozhodně věřte tomu, že od ní (a nikoliv od obratu) bude odvíjet Vaši marži.

          • Vláďo, procenta by klidně mohla existovat jak píšeš, ale vzhledem k tomu, že jsme v byznyse, kde potřebujeme nejdříve získat body a obchodní objem, tak toto je nejjednudušší způsob,jak to udělat. Zároveň věřím, že rozumíš tomu, že Amway vyplatí více peněz ze svých produktů, kde se nemusí dělit o zisk kromě bonusů distributorům, než z partnerských firem, kde dominantní zisk bude mít logicky zase ta mateřská firma.

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 15.2.2021 z 4:13 |

           Ještě k té poslední větě, protože vidím, že Vám nedocházejí základní věci. Je úplně jedno, jestli Vám partner řekne: ty dostaneš 5% a zastřešitel 2%, nebo jestli Vám řekne dostanete 7% a podělte se. Proč? Protože už na ZŠ nás učili (předpokládám, že Vás taky), že 5+2=7.

    • Avatar for Ladův Kocour Ladův Kocour | 4.2.2021 z 19:42 | Odpovědět

     Jak už jsem psal – já se odkazuji na výše zmíněný odkaz, ze kterého jsem držel definice. “Lež” je tam označena jako tvrzení (názor), které(/ý) je opakem prokázaného faktu.

     Samozřejmě existují filozofické dokumenty o tom, co je a co není lež – příklad je zde https://is.muni.cz/th/f1fzk/Lez_jako_filosoficky_problem.pdf , ale z definice fylozofie (např. „Filosofie je věda o nejobecnějších souvislostech světa, přírody, historie či člověka.” (https://www.ftvs.cuni.cz/FTVS-693-version1-filstudopora2.doc)) se můžeme dočíst, že vlastně ani nevíme, co jsou to ty nejobecnější souvislosti, takže jsme tam, kde jsme začali – u odkazování (viz první odstavec).

     A proto máte z mého pohledu dvě možnosti:

     1) Dodáte důkazy o tom, kde Vám uplini tvrdili, že je to jisté tvrzení, jinak jste označen za lháře (mnou, nikoliv Adminem či kýmkoliv jiným zde).

     2) Přiznáte, že nemáte dané důkazy, a zkousnete to, že Vás anonym oprávněně nařknul ze lhaní.

     V obou případech se budete cítit nepohodlně a já Vám to NEpřeju. Nedáváte mi ale svým konáním na výběr udělat věci jinak, když se máme bavit na úrovni.

     Pochopte prosím, že mně je opravdu líto, jestli Vás uplini takto obelhali (netvrdili Vám pravdu). To se dít nemá a naprosto chápu onu hořkost, kterou můžete k celé věci (firma, byznys, lidi, cokoliv k tématu) chovat. Ze křivdy se strašně špatně dostává a někdy to trvá roky, desítky let, ne-li celý život. Já jen doufám, že jste se z toho poučil správným způsobem a to tak, že nevěříte věcem, prohlášením, která nejsou 100% jistá (viz “černé na bílém” v případě spolupráce s Tescem).

     Snad ony odkazy jsou pro Vás dostatečné. 🙂

     • POZN. ADMIN: PRO LEPŠÍ PŘEHLEDNOST BUDU VEPISOVAT ODPOVĚDI KURZÍVOU PŘÍMO DO VAŠEHO KOMENTÁŘE.

      Vážený pane Ladův Kocour, důkazy mám a nemám…
      Za celou dobu působení v Amway si nevzpomínám že by Amway dávala jakékoliv písemné potvrzení o jakýchkoliv budoucích výhodách!!!
      Veškeré informace podávala přece prostřednictvím svých externích spolupracovníků- distributorů…
      LEŽ – AMWAY KOMUNIKUJE/KOMUNIKOVALA PROSTŘEDNICTVÍM OZNÁMENÍ NA STRÁNKÁCH, V AMAGRAMU A E-MAILEM.

      Víte o tom že ústní dohoda je stejně platná jako dohoda písemná???
      ANO, VÍME. JENŽE VY JSTE SE S AMWAY NA NIČEM NEDOHODL. PODLE VŠEHO, JEDINÉ, K ČEMU DOŠLO, BYLO, ŽE NĚKDO Z VAŠÍ SPONZORSKÉ LINIE ŘEKL, ŽE SE CHYSTÁ SPOLUPRÁCE S TESCEM. VY JSTE SI TO VYLOŽIL, ŽE JE TO HOTOVÁ VĚC, NEPOČKAL JSTE, JAK SE TO VYVINE A DOPLATIL JSTE NA TO. JINÉ VĚTVE VAŠICH UPLINŮ S TÍM PROBLÉM EVIDENTNĚ NEMAJÍ, TAKŽE SI VŠICHNI MŮŽEME DOMYSLET, KDE SE STALA CHYBA.

      Mimo písemný důkazy existují napříč audio a video záznamy, který prokazují fakta. Dále zkušenosti…
      PROSÍM, PŘEDLOŽTE JE.

      Mimochodem, Admin těchto stránek napsal pravdivou odpověď.

      … Současní a bývalí distributoři Amway se budou řídit na základě svých zkušeností!!!

      To znamená že ten kdo zažil v Amway nesplněný sliby ať už s Tescem nebo jinými prezentovanými firmami, moje slova potvrdí!!
      ZATÍM JSTE TU JEDINÝ, KDO TO TVRDÍ.

      Kdo nezažil jako například Vy, nemusí uvěřit … Tak to prostě je. Historii nezměníte!!!😀

      • Haló něco se děje, najednou nejdou vkládat příspěvky…

       • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 15.2.2021 z 7:04 | Odpovědět

        Nevím, zkuste jej vložit znovu. Tento komentář dorazil, tak možná předtím probíhala údržba serveru.
        Koukal jsem teď na návštěvnost a za včerejšek je na cca 40% obvyklé návštěvnosti. Takže asi opravdu nějaká technická záležitost.

       • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 16.2.2021 z 8:41 | Odpovědět

        Aha, tak už vím, kde je chyba. Díky tomu, že odpovědi na předchozí komentáře jsou odsazovány, tak v určité úrovni vlákno končí (přestane se zobrazovat odkaz “Odpovědět”), protože se dostanete moc doprava a text by se stal nečitelným, protože na každém řádku by bylo třeba jedno písmeno. Na počítači je to lepší, ale na mobilu jsou některá vlákna už skoro nečitelná.
        Proto, když vlákno skončí, je potřeba začít novým komentářem, protože odpovědět na ten poslední už nejde.

 26. Avatar for Vor v zakone Vor v zakone | 9.2.2021 z 23:05 | Odpovědět

  Fascinuje mě, jak někteří amwayáci dokážou být fanatičtí. (další spekulace smazány)
  Na druhou stranu některé známé tváře už zmizely. (další spekulace smazány)
  (spekulace smazány)

  Pozn. admin: z výše uvedeného komentáře byly smazány nepodložené spekulace. Pro autora mám jedno doporučení: pokud neznáte lidi, o kterých se vyjadřujete, tak se o nich prostě nevyjadřujte.

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 10.2.2021 z 8:22 | Odpovědět

   Mě zase fascinuje, jak někteří ani po mnoha letech nedokáží pochopit rozdíl mezi MLM a pyramidovou hrou a neustále cítí potřebu se k tomu vracet a vyřvávat své zcestné názory na Internetu. Nemělo by spíš toto nazýváno fanatismem? Jen otázka k zamyšlení (pokud vůbec víte, co to slovo znamená). 😉
   Mimochodem, také vyznáváte učení sekty Branhamistů jako ten pán, co jste mu léta přispíval na stránky a podporoval ho?

 27. Pro Ladův Kocour: Jeden z důkazů kdy Amway prostřednictvím svých distributorů slibuje a později nesplní je například záznam. Viz

  Na začátek filmu se nekoukejte!! Nebude se Vám líbit!! Důležité jsou fakta z výše uvedené pasáže…

  Pozn. admin: Smazán odkaz na film, jenž byl soudně zakázán z důvodu zkreslujících a z kontextu vytržených záběrů.

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 14.2.2021 z 11:09 | Odpovědět

   Je mi líto, ale než se začnete na něco odkazovat, nejprve si o tom něco zjistěte. Projekce filmu byla soudně zakázaná. To, že se pak zhrzený autor rozhodl ho pustit volně na Internet, je věc druhá, nicméně podstatný je nález soudu: že film nesmí být promítán bez toho, aby z něj nejprve byly vystřiženy všechny pasáže, kde autor vytrhává věci z kontextu a odkazuje se na zmanipulované statistiky, aniž by se pokusil si je ověřit. Z tohoto důvodu není věrohodným odkazem a jako takový byl smazán. Vím, že se Vám nebude líbit a budete řvát něco o svobodě slova, ale smiřte se s tím, že zde nebudou zveřejňovány odkazy na dezinformace.
   Bohužel žijeme v době, kdy si každý myslí, že když bude šířit dezinformace, tak se mu nic nestane a že on za případné následky odpovědnost nenese. Pokud ten film zakázal soud, pak pro to měl jistě pádný důvod. Vy se s tím smiřte, nebo proti tomu protestujte, ale to je jediné, co s tím můžete dělat.
   Tímto Vám nebráním, abyste poskytl jiný důkaz, kde ovšem nebudou záběry vytržené z kontextu.
   Kromě toho, formulace “kde Amway prostřednictvím svých distributorů slibuje” je poněkud komická. Jako bývalý distributor byste snad mohl vědět, že distributoři jsou nezávislí podnikatelé, čili je to podobné, jako byste se čílil nad tím, že nějaký podnikatel, co nakupuje v Makru, Vám sdělil, že někde slyšel, že se v Makru chystá akce na prášek na praní, Vy byste tam na základě této informace dopravil celou svoji širší rodinu, a pak nadával pracovníkům Makra, že žádná akce není.

   • Doufám že bude fungovat odpověď…

   • Tak už to vypadá že odpovědi budou fungovat… Asi byla vážně technická chyba…

    Ten soudní spor snad trvá dodnes, kvůli průtahům a obstrukcím.

    Nicméně bych chtěl říci že se na Vás nezlobím a chápu Vás. Vždyť se jednalo o zakázaný film. Který nesmí distributoři vidět
    !

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 16.2.2021 z 16:03 | Odpovědět

     Není pravda, že by soud řekl něco o tom, že by ho distributoři nesměli vidět. Ten soud, jako i každý normální člověk, prostě jen uznal, že ten film nepodává věrný a pravdivý obrázek o tom, jak Amway funguje. Tedy se jedná o dezinformační film, čili je to vlastně k tématu, o kterém pojednává tento článek. Amway se samozřejmě brání tomu, aby nějaký nýmand, co se rozhodl ji pomlouvat, o ní publikoval materiál, kde záměrně zkreslí fakta. Vy byste se taky bránil, kdyby Vám někdo pomlouval Vaši firmu (pokud nějakou máte). Z toho rozsudku je jasné, na čí straně je pravda. Samozřejmě můžete zase řvát, že to Amway uplatila a podobné blbosti, ale soudný člověk naslouchá důkazům a faktům. Člověk rozumu mdlého naslouchá bulváru a takovýmto filmům. Jednoduchá logika. Kam se zařadíte Vy, je na Vás. Naštěstí ten autor toho za svého života moc nenatočil, takže jedině dobře, a pokud “kvalita” jeho dalších prací je podobná, tak ani nemám zájem se na ně podívat. Možná i to je důvod – ucítil příležitost stát se “hvězdou”. No, někdo holt vyniká talentem (třeba Spielberg), a někdo se holt musí honit za senzacemi, aby o něm někdo vůbec slyšel…
     Budu rád, když nás budete informovat, proč odkazujete ostatní čtenáře na materiály, které používají manipulativní praktiky, aby v lidech vytvořily zkreslený obrázek o podnikání Amway. Považujete šíření dezinformací za prospěšnou věc? Já tedy ne. Bohužel dnes žijeme v době, kdy lidé, kteří nemají v ruce fakta, snadno podlehnou dezinformacím. Ostatně proto také vznikly tyto stránky, aby se lidé konečně měli šanci dozvědět pravdu o Amway.
     Jinak samozřejmě, abychom nezamluvili podstatu naší diskuze, jakmile zde zveřejníte oficiální oznámení (ať už z Amagramu, ze stránek Amway apod., prostě přímo od Amway) o tom, že je dojednávána/dojednána spolupráce s Tescem, veřejně se Vám tu omluvím.

     • Ono získávání informací z Amagramu bylo vždy se zpožděním. Potřebný informace jsme věděli s předstihem od uplinů.

      Takže věci který se slíbili a splnili, byly s jistým zpožděním v Amagramu.

      Věci který se jen slibovali a nesplnili tak v Amagramu logicky nebyly. 🙂

      • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 25.2.2021 z 10:52 | Odpovědět

       Takže když to všechno shrneme, tak jste roztruboval neověřené informace, zřejmě ve snaze získat nějaký náskok před ostatními, kteří se chovali zodpovědněji. Děkuji za potvrzení mého názoru.

       • Choval jsem se zkrátka tak jako mí uplini. Duplikoval jsem…

        • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 21.3.2021 z 16:34 | Odpovědět

         Kdybyste duplikoval, tak jste zůstal v byznyse. 😉

         • Jeden z důvodů proč jsem ukončil spolupráci s Amway jsem již vícekrát sdělil:-)

          • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 21.3.2021 z 16:58 |

           Aha, tak to jsem ho asi nepochopil. Nebo ten důvod byl, že nevstoupilo Tesco a místo něj teď máme daleko výhodnější spolupráci s firmou Polar? Mimochodem, včera jsem u této firmy opět nakoupil a dostanu 2 hovězí steaky zdarma. 😀

 28. Vkládám zajímavý rozhovor o bývalé spolupracující firmě Amway…

  https://m.youtube.com/watch?v=-sTNE9Ta3M4

  Jak to tenkrát dopadlo???
  Soudili jste se s nimi???

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 21.3.2021 z 16:56 | Odpovědět

   Váš dotaz položte prosím zástupcům dotyčné firmy. Pokud jste se chtěl zeptat, zda jsem se s tou firmou soudil já, pak odpověď zní: nesoudil. Mě osobně nijak nepoškodili, jejich produkty jsem nekupoval. Měl jsem pro to osobní důvody, nelíbilo se mi chování majitele firmy dávno před tím, než si ho podali v pořadu “A dost!”. Amway s nimi spolupráci ukončila, jakmile se přišlo na to, že používají klamavou reklamu, takže pro mě osobně to dopadlo dobře.

   • Tato firma poškodila mnoho promoteru, youtuberů a Amway nevyjímaje…

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 21.3.2021 z 20:12 | Odpovědět

     Ano. S tím souhlasím. Já osobně jsem se od začátku stavěl ke spolupráci s ní skepticky, hlavně kvůli tomu, že jsem měl možnost poznat jejího majitele zblízka. I z toho důvodu jsem dal od této spolupráce ruce pryč hned od začátku a jak je vidět, dobře jsem udělal.

 29. Pro Admina: Nejde především o mě a o TESCO, ale o princip jako takový. TESCO je jen jednou z mnoha firem, kterou Amway slibovala a nesplnila.. ale důkazy mám, můžu je předložit ale má to smysl když je stejně zablokujete??? 🙂

  Pro mě je a byl spokojený zákazník na prvním místě! Dokonce spokojenost zákazníka je důležitější než Moje provize. Ale to asi nepochopíte!
  Ke steakum blahopřeji. A nákup byl stejně výhodný ne li výhodnější než u konkurence v marketech??? Myslím cenově?

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 21.3.2021 z 20:25 | Odpovědět

   Slibuji, že pokud doložíte oficiální zprávu od Amway (ať už z Amagramu nebo z odkazu na oficiální stránky Amway), že bude spolupráce s Tescem nebo s někým jiným, a k této spolupráci nedošlo, zveřejním to. Pokud se ale bude jednat o prohlášení třetí strany o tom, že se něco chystá, pak promiňte, toto není věrohodný zdroj.

 30. Dobrý den, firmu Amway znám 6 let, chci se zeptat admina, jestli bych se ho mohl zeptat na něco osobně nebo případně mobil nebo telefon. Předem díky

  • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 16.4.2021 z 10:05 | Odpovědět

   Zdravím. Zeptat se můžete zde na stránkách. Pokud to budou otázky osobnějšího charakteru a nebudete je chtít řešit veřejně, napište svůj dotaz do dikuze, připište k němu, že si ho nepřejete zveřejnit a já Vám můžu odpovědět e-mailem. Svůj mobil sděluji lidem až když je poznám osobně. Díky za pochopení. 😉
   Jinak, adminů je tu více, každý má na starosti něco jiného, tak předpokládám, že dotaz byl určen mně, jakožto komentujícímu adminovi.

 31. Inak mám otázku, resp námet na článok 🙂 dnes sú veľmi populárne pyramídové hry založené na Forexe. Fungujú na poplatkoch za “vzdelanie” ktoré človek dostáva za 200€ mesačne cca (IM Academy) a učí sa tak trading. No keď prinesiem 2+ ľudí čo si budú tento poplatok platiť, môj poplatok sa mi odpustí + ešte mám príjem z ich peňazí… Bolo by fajn na tuto temu mať nejaký článok a rozobrať jednak klady a zápory tradingu (je to extremne rizikova činnosť) a taktiež firmy, ktore to robia (Cash FX, IM Mastery Academy, BE…) a presne popísať rozdiely medzi týmito pyramídovými hrami a legalnym MLM. Na požiadanie viem adminovi zaslať video z Cash FX, ktore mi nedavno jeden týpek poslal, tam je to vysvetlene cele – ak nemáte skúsenosti s podobnými forexovými pyramidovymi hrami (anonymne preto, lebo nechcem robiť verejnu reklamu takym podvodom) 🙂

  A dalši super článok by podla mna bol na temu Binarny system vs normálny MLM system typu Amway 🙂 čo vy na to?

 32. Je pravda, že Yager Group vybudovala školy a zařízení v Africe ? Nějak ti nemůžu ověřit případně dodat přesně info co, kde a jak se tehdy udělalo

  • TO by aj mňa zaujímalo 🙂

  • Je to pravda, jen se o tom nikde nemluvi, nikdo se s tim nevytahuje, jako machruji nektere firmy s tim, ze kdyz vybereme 135 657 vicek od Coly, tak ze daruji 25tis. Kc na pomoc detskym domovum, apod. – Dodnes toto nejak nechapu, pokud chci darovat, tak daruji a nekladu si podminky, nevytahuji se s tim…

   Informace dostupne jsou, ale musis si je “vyzobat” z ruznych nahravek, kde se o tom mezi radky nekdo zmini…
   Napr. na CD “Exponencionalni rust” (Go diamond v USA rok 2005) se doktor Bruce Willkinson zmini, ze buduje v Africe projekt (vesnice pro chude, skoly, apod.) a ze mu chybi 40 minivanu potrebnych pro prevazeni deti… Rick Setzer jde pak po nem na podium a koupi hned 2 auta a vybidne lidi z publika, aby se k nemu pridali…

   Nebo na DVD “Sila snu” mluvi Dexter o vystavbe skol v Africe, o tom, ze byl potreba vrtulnik (ktery tam poslali) pro rychlejsi transport v pripade potreby apod.

   BTW pisi na ENG klavesnici, tak se omlouvam za chybejici diakritiku 🙂

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close