Pozor na falešnou stránku Amway – Fakta na Facebooku

AKTUALIZACE 10.11.2019: Dnes jsem byl pravidelným návštěvníkem jménem spitfare upozorněn, že podvodný profil Amway – Fakta na Facebooku již neexistuje. Tímto bych chtěl poděkovat všem distributorům, kteří nestrčili hlavu do písku a nahlášením trollova chování přispěli k odstranění falešné stránky Amway – Fakta z Facebooku.

Chceme Vás upozornit na falešný profil Amway – Fakta s dovětkem “podvod”, který se včera objevil na Facebooku (prinscreen zde), jehož autor ukradl logo Amway – Fakta ve zjevné snaze získat pro svou stránku lajky od nepozorných návštěvníků.

AKTUALIZACE 31.10.2019: Dnes byl na uvedené stránce změněn profilový obrázek – autor jej vyměnil za rovněž ukradené oficiální logo Amway. Hlásit zneužití identity můžete přímo na Facebook – návod zde.

AKTUALIZACE 3.11.2019: Opět bylo změněno logo na naše. Budeme vděčni, pokud nahlásíte na Facebook, že Amway-Fakta-Podvod se vydává za nás. Návod zde. Děkujeme.

Autorem je falešný facebookový profil se jménem Yunus Sedat Aydın (jméno i fotografie jsou ovšem ukradené z jiného profilu), který je označen několika hodnotícími jako troll a který příspěvky (v některých případech jako jediný člověk) lajkuje.

Název profilu Amway-Fakta-Podvod skutečně přesně vystihuje, že se jedná o podvodné stránky, které zneužívají název Amway – Fakta a odpovídá úrovni dezinformačních webů, které provozuje pan Černý.

Většina lidí na tuto akci hodnou primitiva nenalétla, takže příspěvky mají nízký počet lajků, což přesně odráží jejich “kvalitu”. Vesměs si je autor lajkuje sám, případně tam má lajky od jiných trollů. Je ovšem možné, že se jedná o více účtů založených stejným člověkem. Nicméně, pokud se Vám náhodou stalo, že jste stránce z nepozornosti dali lajk v domnění, že se jedná o náš oficiální facebookový profil Amway – Fakta, možná jej budete chtít odebrat a nahlásit zneužití názvu naší stránky trollem. To druhé můžete udělat podle tohoto návodu.

Pravidelným čtenářům našeho blogu děkujeme za věrnost a případnou pomoc s eliminací trolla. 🙂

Co si myslíte o jednání autora falešné stránky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Neuplynul ani jeden den a už jsme na této stránce zaznamenali pokus o manipulaci ankety. Během 14 minut přišlo 14 hlasů z různých anonymizérů (důkaz zde). Proč? Z jedné IP adresy Vám normálně systém povolí odeslat jen jeden hlas, zatímco anonymizér Vám umožňuje opakované hlasování. Jedním z provozovatelů anonymizéru je – jak jinak – opět Luboš Černý (důkaz zde). Abychom byli k autorovi falešné stránky féroví, jeden hlas z anonymizéru jsme mu započítali – ty ostatní jsou smazány. 🙂

P.S.: Během psaní tohoto příspěvku se stránce snížil počet lajků ze 193 na 192. Zřejmě už si někdo všiml svého omylu. 😉 Oprava 31.10.2019 0:44 – počet lajků opět klesnul – na 190. Pro srovnání: náš oficiální profil Amway – Fakta má k dnešnímu dni počet lajků 1893.

Rating: 9.09/10. From 11 votes.
Please wait...

23 Komentářů k "Pozor na falešnou stránku Amway – Fakta na Facebooku"

 1. Díky za upozornění. Jen jsem kouknul na logo Amway-Fakta a lajknul jsem to, aniž bych si všiml, že je to jiná stránka než Vaše.
  Lajk odstraněn, podvodník nahlášen. Aktuální počet lajků je 181 (31.10.2019 v 7:54). Evidentně nejsem sám, kdo naletěl. Kromě mě minimálně 11 dalších lidí. Jojo, lež má krátké nohy.
  Držím palce v boji proti trollovi.

 2. Ihned po přečtení příspěvků tak jsem neváhal a ihned sdílel i nahlásil. Pro tohoto tvora nemám pojmenování.

 3. Dejte tomu chudákovi někdo hlas, že s jeho jednáním souhlasíte, ať má radost. 😀 😀 😀

 4. Něco pro odlehčení 🙂

  Jmenuji se Yunus Aydın –
  hlava skopová,
  nová stránka na fejsbůku
  je už hotová.

  Identitu, tu jsem ukrad –
  neštítím se ničeho,
  nevadí mi ani trochu,
  že mě maj za chorého.

  Jen ty lajky sbírám divně –
  nějak zvláštně pozpátku,
  za tím vším je jistě Satan,
  co mi chystá oprátku.

  Já mám ale ve všem jasno –
  je to jasné spiknutí.
  Že je to vše zcela jinak,
  to mi nikdo nevnutí!!!

 5. On si asi ani neuvědomuje, že tou manipulací ankety dal najevo, že těch kritiků není zas až tolik, kolik by si přál. :DDD Když má zapotřebí si takhle uměle vytvářet hlasy.

 6. Ti kritici už musejí docela zoufalí, když už se schylují i k tvorbě falešných stránek. 😀

  • Hezké na tom je, že nám vlastně dávají za pravdu. 😀 Celou dobu tvrdí, že kritiků Amway je strašná spousta, ale když si vytvoří facebookovou stránku, kde si musí každý lajk zasloužit, tak i tam musí podvádět, aby jim to někdo lajknul. Takže postnou odkaz na svoji stránku někam, kde je spousta lidí (v tomto případě to bylo na stránku TOP hlášky Zemanovců a Práce/ Brigády/ Příležitosti – Praha a okolí). Hodně lidí si nezkontroluje, co lajkuje a když vidí známé logo, tak ho lajknou, aniž by si ověřili, že je kradené. Následně zjistí, že naletěli podvodníkovi a lajk opět odeberou. Takže první den máte sice podvodem získaných 193 lajků, ale hned druhý den je z toho 176. 😀
   O lajkování jednotlivých příspěvků nemluvím. Ty si většinou lajkuje sám. Je z toho krásně vidět, že jeho stránky čte tak akorát on a pár podobně založených fanatiků. Ale což, jestli chce tahle skupina Křižáků, co se rozhodli vymýtit Satana z povrchu zemského, ztrácet čas tím, že budou zakládat falešné profily na facebooku a vést svatou válku, nezbývá, než se s tím smířit. 😀 Holt tu máme demokracii.

   • Schválně jsem zkusil na tu stránku kouknout a u jednoho příspěvku mě rozesmál počet lajků. Protože u daného příspěvku je 8 lajků (při lajknutí více lidmi není vidět jména, dokud na to nenajedete myší – alespoň na mém prohlížeči to tak je) a všiml jsem si, že dva z těch lidí se jmenují:

    první – Yunus Sedat Aydın

    druhý – Yunus Sedat Aydın 2

    😀 :D:D 😀 😀 😀 😀
    Oba mají stejnou profilovou fotku. Tomu kritikovi asi už dochází inspirace při vymýšlení jmen. 🙂

    • Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 1.11.2019 z 20:43 | Odpovědět

     On těch identit má více. Ortel SPD trotl myslím bude taky jeho, stejně jako fake profil BECK International a Franta Vrána – všechno to jsou hejtingové profily zaměřené na firmu BECK a Tomia Okamuru, což jsou témata, která tento troll tahá do všech diskuzí. A další “lajkující” je nějaká Leia Dardis – evidentní fake profil založený přesně v den založení falešné stránky Amway-Fakta. Někdy nevím, s kolikaletým dítětem máme tu čest. Chováním to vypadá na 15 letého puberťáka. I z toho důvodu jsem ho zablokoval a prostě s ním nekomunikuju. Je to skutečně tak, jak píšou ti hodnotící – je to troll, který šíří nenávist všude kam přijde. A diskuze s takovým člověkem nemá smysl.

     Dobré na tom je, že krásně odkrývá karty. Proč musí krást identitu, aby získal lajky od nepozorných lidí? Když pak propaguje svoji stránku ve skupině, kde je přes 30000 lidí a místo toho, aby mu vzrostly lajky, tak mu klesnou, tak z toho je vidět, jaký je o jeho stránku skutečný zájem. Kde jsou ty davy kritiků, o kterých pořád mluví? Proč si musí vypomáhat anonymizérem, aby zmanipuloval anketu zde? Proč prostě nepovolá ty “tisíce” kritiků, co Amway dělali a “prodělali”? Vždyť přeci všichni jsou proti Amway, tak kam se najednou ztratili? Určitě by si nenechali ujít příležitost, aby si plivli, jestliže je Amway připravila o rodiny, přátele či o tchyni, abych jmenoval jen to nejdůležitější. 😀

     Jenže ono je na Facebooku složitější vytvořit tolik falešných profilů, které by všechny vypadaly věrohodně, aby se z nich pak dalo hejtovat stejně, jako na stránkách pana Černého, kde si dotyčný píše ty srdceryvné příběhy sám, že?

     Z toho je krásně vidět, že těch kritiků je skutečně jen pár. A pak je tu fůra lidí, co o tom nic nevědí, ale přijdou, poslechnou si to a – pokud nedají na blbé kecy trollů – uspějí.

 7. Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 2.11.2019 z 10:14 | Odpovědět

  Troll protestuje:
  Troll protestuje - pry mu blokuji fakta

  Tak troll prý prezentuje fakta (ale nazývá to trollingem) a nelíbí se mu, že ho někdo za trolling zablokoval. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

  No dobrá. Tak já “pitomec” prý blokuji fakta. Matně si vzpomínám, že všechna ta “fakta” od trolla, jako že Amway=Beck nebo že lidé přicházejí v Amway o peníze, že zboží Amway kupují lidé s omezenými rozpoznávacími schopnostmi a podobné žvásty byly nespočetněkrát vyvráceny v článcích na těchto stránkách nebo v diskuzi pod nimi. Namátkou třeba zde:

  Opravdu jsou Amway kritici novodobí Mesiášové? (diskuze s uživatelem “vor v zakone”)

  Můžu v Amway přijít o peníze?

  Stačí použít CTRL+F a dát vyhledat klíčová slova a následně si přečíst argumentaci obou stran (v případě trolla se bude ještě potřeba naučit číst).

  Zajímavé je, že troll má úplně stejnou argumentaci (a dokonce úplně stejně pitomé příklady) jako “vor v zakone”… Takže buď je to ta samá osoba, nebo se jedná o nový druh viru, který napadá mozkové buňky anti-Amway sektářů vymýtajících Satana. 😀

 8. Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 2.11.2019 z 16:51 | Odpovědět

  A jak už tu poznamenal spitfare, stojí za to se kouknout, jací lidé dali lajk jednotlivým příspěvkům. Např. tomuto:
  Jak Amway kritici sbírají lajky na Facebooku

  • Yunus Sedat Aydın – fake profil autora stránky
  • Franta Vrána – hejtingový profil na Tomia Okamuru, kterého autor fake stránky nesnáší
  • Ortel SPD trotl – jediný skutečný profil
  • Yunus Sedat Aydın 2 – fake profil autora stránky
  • Adriene Meze – fake profil zaregistrovaný v den spuštění fake stránky Amway-Fakta
  • Leia Dardis – fake profil zaregistrovaný v den spuštění fake stránky Amway-Fakta

  Tolik k ubohému pokusu kritika vyvolat ve Vás dojem, že všichni lidé jsou proti Amway. 😀

 9. Avatar for Amway-Fakta Amway-Fakta | 3.11.2019 z 2:03 | Odpovědět

  Po čtyřdenním trollově snažení a spamování různých skupin o desítkách tisíc uživatelů Facebooku, poskočil dnes počet lajků na falešných stránkách Amway-Fakta ze 160 na 304, tedy o 144! Hurá!!! Gratulujeme. Nyní můžeme uzavírat sázky, o kolik denně se tento počet bude snižovat. 😀 😀 😀 V první sérii to bylo ze 193 na 160. O kolik klesne počet nyní, až lidé zjistí, že byli podvedeni?
  Takže z více než 40000 uživatelů oslovených jen na TOP hlášky Zemanovců a Práce/ Brigády/ Příležitosti – Praha a okolí se podařilo získat podvodem (s kradeným logem Amway) 304 lajků – necelých 0,76%!!!
  Pro srovnání: oficiální profil Amway-Fakta má na Facebooku 1893 lajků bez jakékoliv online propagace, oficiální stránka Amway Česko a Slovensko má 6788 lajků a třeba Amway US má 511.625 lajků.

  UPDATE – už to zase padá:
  3.11.2019 2:51: 303 lajků
  3.11.2019 3:31: 302 lajků
  8.10.2022 11:36 166 lajků

 10. Avatar for Jirka Vlach Jirka Vlach | 3.11.2019 z 21:38 | Odpovědět

  Klobouk dolů, admine. Ale mně osobně přijde, že nemá cenu bojovat s trollama na facebooku. Jsou to nemocní lidé, svůj život žijí u klávesnice a jejich zábavou je otravovat lidem život. Vykašli se na ně a jdi si užít ten svůj. Přečti si tenhle článek a pochopíš, že marnit čas s takovými blázny je k ničemu:
  https://www.forum24.cz/trollove-skodi-efektivne-polovinu-lajku-nenavistneho-obsahu-obstara-zlomek-uzivatelu/
  Bohatě stačí, že jsi ho odhalil. Inteligentnímu člověku dojde, že i kdyby si ten troll nakoupil nebo jinak podvodně získal statisíce lajků, pořád to bude podvodník. Já jsem rád za to, že jsi vytvořil tyhle stránky. Lidi mají dneska dostupné informace, ke kterým se ještě před pár lety dostávali jen těžko. Teď už je to na inteligenci lidí, aby si dokázali srovnat, kdo má pravdu.

 11. V roce 2015 novinář Reflexu JX Doležal si udělal tu práci a osobně se setkal s trollem který ho sprostě urážel a vyhrožoval mu. Novinářská zvědavost ho hnala k tomu, aby se s tímto člověkem střetl tváři v tvář. super práce. přesně tak jsem si takového člověka vždy představoval, neoholený, špinavá mikina, nula postoj, sebedůvěra žádná. Zapšklý přerostlý puberťák, který beztak bydlí ještě u rodičů. Koukněte na to a posuďte sami: https://www.reflex.cz/clanek/video/62377/jxd-jak-jsem-potkal-zblizka-internetoveho-trolla.html

 12. Nahlášeno. Tak snad toho trola fb brzy umravní. I když si osobně myslím, že je nepoučitelný a bude se chtít zviditelňovat dál. Ale jak říká klasik: Psi štěkaj, ale karavana táhne dál. 🙂

 13. Ze srandy jsem se zkusil podívat na tu FB stránku (ze zvědavosti, kolik mu ubylo lajků) a nemohl jsem ji dohledat. Že by mu ji Facebook smazal? 😀

 14. Vypadá to, že Facebook zasáhl a danou stránku již smazal. 🙂

  • Zdravím. Jak je vidět, když distributoři nestrčí hlavu do písku a ozvou se, můžou takovéto šíření dezinformací zarazit. Chce to jen se ozvat. Díky všem, kteří tak učinili a nahlásili trolla.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close